Mikiska - 37. týden

Těhotenství
 • emimino
 • 14.03.03

Zdravím všechny těhulky i netěhulky, jaro se nám blíží a s ním i naše zlatíčka. Tento týden mi utekl jako voda. V pondělí zdárně odjela víkendová návštěva a já tak trochu dospávala to co jsem nenaspala právě za ten víkend. Momentálně mě přepadá stejná únava jakou jsem měla na začátku těhotenství. Skočila na mě lenora a všechno mně trvá tááák dlouho.

Kila stále přibývají tak nevím jak to v těch ?chytrých knížkách? mysleli. V úterý jsme byli na kontrole v porodnici takže je všechno v pořádku a příští týden jdu na ten monitor tak se děsně těším. Jak chodím na kontroly každý týden tak mi to utíká ještě rychleji než před tím. Stále mi tvrdne bříško a tak odpočívám, ale nějak mi chybí pohyb nedávno se mi zdálo, že tancuji a cvičím asi mám opravdu už absťák po pohybu já se taaak těším na mrňouska a hlavně teda taky na ten ?normální? stav kdy si zacvičím nebo třeba jen zaběhám nebo prostě něco. Teď momentálně když popoběhnu tak mám pocit, že sebou snad třísknu. Žravost mě taky ne a ne opustit jenom doufám, že po porodu mě opustí jinak si to teda vůbec neumím představit.

Příští týden si už asi připravím tašku do porodnice, teda já už jí mám skoro připravenou, ale nějak se mi to nechce dávat do tý tašky abych to nějak nepřivolala. Paní doktorka říkala, že od 38. týdne už v klidu můžu rodit tak jsem se docela zděsila, vždyť to už je jenom týden !!!!!!

Holky už máte tašky připravené ? Mně nějak připadá, že ji budu mít nějakou velkou. Tak pro jistotu vám napíšu co tam chci všechno strčit abyste mi když tak napsaly, že toho mám moc a co můžu vynechat jo ? Tak já jsem si připravila : župan, košili, jeden velký ručník, dva malý, žínku, vložky kdyby náhodou dávali málo, stejně tak plínky pro mrňouska (20 ks), ty slušivý síťový kalhotky, dvě kojící podprdy, vložky do nich, hygienu zabalím než pojedu, stejně tak bačkory, spodní prádlo normoš a ponožky, yal a doklady tak to je všechno teď když to vidím napsané mi nepřipadá, že bych toho měla moc, ale žádná malá taška to teda nebude, ale to jsou ty ručníky a župan. Takže kdyby vás něco důležitýho ještě napadlo tak pište. Jo a taky bych sebou chtěla tahat fen já totiž když si umyji vlasy a nevyfoukám tak vypadám jako strašidlo a tak bych nerada aby se mě Filípek leknul. Větší problémy mám s přípravou tašky pro Filípka vůbec nevím co mám připravit bude zima nebo teplo ? Jak bude veliký ? povezeme ho v zavinovačce ? Já vůbec nevím pořád čumím do připravený skříně a ne a ne něco vybrat.

Taky jsem se už domluvila s mojí dětskou paní doktorkou, ke které jsem chodila jako prcek, jestli by nás nevzala tak prý po porodu jí mám zavolat a ona přijde k nám domů mrknout na mimčo a vysvětlit mi co a jak. No tak snad už je všechno připravené teď už stačí jenom odpočívat, naspávat něco dopředu a těšit se na ten den D. Zajímavý je, že jsem přestala mít veškeré obavy z porodu a mám pocit, že je to brnkačka hihihi. Uvidíme až to přijde jestli mně tenhle postoj vydrží. Naše celá rodina začíná taky pěkně blbnout, kdykoliv volám manžílkovi na mobil šílí, ptá se místo pozdravu už ? Mamča taky cvoklatí dneska mi zrovna volala, jestli jsem v pořádku, že se jí zdálo, že jsem upadla na břicho a kamarádi mi píšou SMS jestli jsem ještě celá tak si neumím představit kdybych náhodou přenášela jak to bude u nás vypadat. Manžílek už chystá oslavu, no prostě všechny možný přípravy, který můžou být s příchodem miminka už skutečně vypukly. Ještě, že to neuvidím J myslím ty oslavy.

Tak holčičky pěkně se držte a kdyby něco dejte vědět pápá
Mikiska

Váš příspěvek
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 14.03.03 07:29

Ahoj holky!
Tááák zase pátek!

včera jsem byla zase na tom cvičení v porodnici, bylo to dobrý tentokrát nám dala i zabrat, tak jsme tam společně funěly. Zkoušely jsme zase to různý dýchání, tak už mi to šlo líp, ale žádnej velkej zázrak to teda zatím není. Potom jsme si povídali o porodu a co si vzít s sebou do porodnice, tak ti k tomu můžu Mikisko něco napsat, co říkali nám.
Noční košile - to nám sestra říkala, že si máme vzít tak 3 - 4!!!! To se mi teda zdá nějak moc, já si plánuju tak 2, hlavně taky proto, že já žádný košile s rozepínáním na knoflíčky nemám!!!!!! Doma je na spaní nepoužívám, tak už jsem si musela jednu pořídit a plánuju koupit ještě jednu nějakou děsně levnou, protože už se vidím, že je pak stejně doma nebudu nosit. Taky ručníky bych si možná ještě jeden přibalila, sestra říkala, že si jich máme vzít hodně, že jsou potom dost potřeba na to věčný sprchvoání a tak a taky zvláštní na bradavky a všechny možný partie, kvůli infekci. My si vložky a plýny pro mrňousky brát nemusíme, dostaneme jich prej habaděj.
Dneska šupajdím už v půl desátý domů, protože jdu za doktůrkem na kontrolu, tak jsem zvědavá, co bude nového s drobečkem, doufám, že vše v pořádku. UTZ mi dělat nebude, takže jen normální prohlídka, taky jsem si poprvé napsala papírek, na co se chci všechno zeptat, tak ho snad nezapomenu.

Jinak se děsně těším na víkend, ikdyž vím dopředu, že to zase strašně rychle uteče.

Tak se mějte krásně, odpočívejte a ještě žádný spěch do porodnice, chvilku máte ještě čas.

Všechny moc zdraví Eržika zítra 33.t.

Gabi2
Stálice 80 příspěvků 14.03.03 08:16

Já myslím, že taška do porodnice je OK. Když nebudou stačit ručníky či košile (někde dávají erár), může vše přinést taťka. Stejně tak oblečky pro mimi, pokud smíte mít vlastní. Ale na co bys určitě neměla zapomenout - autosedačka na odjezd domů! (Pokud nepojedete MHD nebo nepůjdete pěšky, to pak kočárek.)

medvide
Stálice 51 příspěvků 14.03.03 08:35

Ahoj holky,
jeden porod mám za sebou a tak (snad) můžu říct, co jsem potřebovala v porodnici já. Rodila jsem v Hradci Králové. Vložky, ručníky, noční košile, župan, sterilní pleny (jako vložky do podprsenky) a oblečení na mimi jsme měly k dispozici v libovolném množství. Bylo nutné si přivést: kojicí podprsenky(2-3) kalhotky (raději volnější) (4), bačkory, běžnou hygienu, (popřípadě: dopisní papír, tužky, knížku, walkmanna a kazety). Pokud si máte vzít s sebou i oblečení na mimi, počítejte s tím, že je v nemocnici poměrně teplo (i vy budete většinu času pouze v noční košili a mimi by nemělo být oblečené o moc víc než vy) Takže: košilky, dupačky, kalhotky na pleny, pleny, 2-3 svetříčky a tenkou čepičku. Dítě totiž ztrácí nejvíc tepla hlavou.
Je pravdou, že v době těsně po porodu (cca 2 dny) jsem potřebovala měnit noční košili téměř po každé sprše. Co se týká ručníků: co sprchování (cca 8-12× denně), to ručník. (Děloha krvácí víc než při MS a ručník to vždycky schytá). Je dobré mít na „ostatní tělo“ velký ručník, na rodidla stačí malý.
Je potřeba, aby noční košile šla dostatečně rozepnout kvůli kojení. Pohyb po porodu je ztížen a svlékat se před každým kojením (zpočátku po 1-1,5h) není příjemné.
Je dobré mít doma v záloze další prádlo, které taťka přinese na požádání. Tašku s oblečením pro mimi (na cestu domů) můžete nechat také připravenou doma a sbalit do ní obě varianty (na teplo i na chladno)

DOBRÁ RADA NA ZÁVĚR: Nedovedla jsem si představit, že po příchodu domů budu prát denně 6-10 ručníčků. Proto jsem koupila buničitou vatu, nastříhala ji na na 30 cm, vznikly tak ručníčky 20×30 cm a ty jsem po použití vyhodila společně s vložkou.

Příjemné první setkání s mimouškem přeje Medvídě

medvide
Stálice 51 příspěvků 14.03.03 08:46

Píšeš, že nemáš žádnou košili na knoflíčky. Nebudeš ji potřebovat jen v nemocnici, ale i doma při kojení v noci.
Pokud nemůžeš sehnat, je možné rozstřihnout a všít zip do některé, kterou máš, nebo se Ti líbí a koupíš si ji.
Hodně štěstí.
Medvídě

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.03 11:21

Ahoj!
Nemůže se to mimi odvézt z porodnice v té přenosné tašce co je u kombinací kočárku?
 Zizi

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 14.03.03 14:25

Ahoj pupíci!
Tak je tu zase pátek,ale to počasí no to je teda fuj.Tady od rána sněží,sice na zemi nic nezůstane,ale kdo se má na to dívat,když už chci jaro!
Dneska jsem musela vyrazit do ulic a tady je takový pidiobchůdek s racionální výživou a tam já teda normálně fetuju(ty kokynka v čokoládě a všechny takový dobrůtky)to je ale vůnička.Paní prodavačka si musí ťukat na čelo,když mě vidí jak to tam nasávám a nikdy se nemůžu rozhodnout,co si mám koupit.No dneska zvítězily slunečnicový semínka v jogurtu-ježiš to si nikdo neumí představit jak to se mnou zamávalo,normálně jsem to sežrala i když normálně jím,ale co se týká dobrůtek tak ty teď prostě žeru.

Mikisko, s tím deníčkem si nelam hlavu.Já bych v tom klidně pokračovat mohla,můžu viset na netu kdy se mi zachce,ale jsem tu nová a vůbec nevím,jak se to dělá,no jen si vzpomeň na ty moje začátky a i teď považuju za svůj velký úspěch,když se mi podaří něco poslat tam kam to patří hihi.
Navíc si myslím,že když se rozrodíte tak nás tu moc nezbyde,Eržika nebude mít tak dobrý přístup,když nastoupí na mateřskou a my budem rodit vlastně za chvilku po vás.Možná by bylo nejlepší kdybys normálně pokračovala nebo udělala nový deníček už s miminkem a tam bysme přešly všechny i ty co ještě mimi mít nebudem.Měly bysme se ale domluvit,protože vás už rozhodně nemůžu postrádat(ja vas mám ráda),Tak až budeš v porodnici,tak to nějak přežijem a pak hurá znovu do klábosení(teda dofám,že to s těma mimískama zvládnem a na tohle si čas najdem).

Erži,doufám,že kontrola bylaOK,já půjdu až 26.3. tak jsem zvědavá,snad se mi to cs nezhoršilo.
Holky,taky vás bolí kyčelní klouby?Já jsem se vůbec dneska nevyspala a navíc mimčo mělo asi čtyřhodinový fotbalový zápas,no to byla noc.

Tak teda dost kecání,všem pupíčkům hezký víkend přeje Zizi33.t

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 14.03.03 23:26

Ahoj holky,
no to je bezva, že se rozjela diskuze o přípravách do porodnice, taky se v tom zrovna plácám. Konečně jsem totiž všechno miminkovský vyprala a vyžehlila a pěkně vyrovnala do komody. Musim se pochválit, vypadá to pěkně čisťounce, už se těšim, až to všechno začnu používat.
Tašku do porodnice mám připravenou, je pořádně objemná. Přibalila jsem si ještě navíc nafukovací kruh, prý je dobrý na sezení v případě nástřihu. Uvidíme, třeba ho ani nepoužiju, ale hodit se může. Byla docela sranda shánět ho v zimě. Prodavači se na mě dívali divně. Noční košile budu mít sice nemocniční, ale chci si přece jen jednu vlastní na rozepínání vzít, cítím se v ní dobře a třeba se bude při porodu hodit. Řešim otázku v čem povezem ten náš uzlíček domu. Rozhodně pojedem autem, takže buď v autosedačce a přïkryju ho dekou nebo v zavinovačce, ale toho asi těžko přikšíruju do autosedačky. Jenže ho nechci držet jen tak v ruce při jízdě a aby manžel přivezl korbu od kočáru, kde stejně nebude napevno, to je taky divný. Tak já fakt nevim. Jak to holky uděláte?
Dneska jsem byla v poradně, přípravy na porod zase trochu postoupily, CS 4, ale ještě to prý Kubíček minimálně 14 dní vydrží, spíš ještě dýl. Takže žádný strachy, předčasně to nebude, jak jsem se původně obávala. Až na to, že jsem už teď jak slonice, co budu dělat za čtrnáct dní?Utěšují mě jen vaše stejný stížnosti. No jo, ještě chvíli a pak budem zas jak čiperky. Už se nemůžu dočkat trochu štíhlejších rozměrů a normálního pohybu.
Na monitor jdu zase v pondělí, chci napsat, že tam neležíte úplně rovně, ale je to spíš pololežmo na tý polohovací posteli a sestřička mi říkala, že kdyby mi bylo zle, můžu se klidně přetočit na bok. Nebo je tam křeslo, takže jedna těhulka sedí a druhá leží a společně poslouchají srdíčka. Když jsem slyšela to dvojí bušení poprvé, úplně mě to dojalo. A to jsem teprve čekala, až na mě přijde řada.
Erži, taky jsem se informovala na darování pupečníkový krve, ale bohužel, je to od nás do Prahy, kde je nejbližší banka na pupečníkovou krev, asi 120km a ta krev se prý musí odvést ihned a nemocnici se prý nevyplatí cesta jen s jednou dávkou. Docela jsem byla zklamaná, člověk by rád pomohl.
Zizi, dívám se do průkazky a mám údaj z 34. t. a to jsem měla CS3. Takže si myslim, že se snad nemusíš ničeho bát, pěkně odpočívej, i když nemůžeš nic moc dělat, uteče to jako voda. A když se ujmeš deníčku, hned to bude veselejší.
Ještě jste se tu některá ptala na měření pánve ne? Tak píšu, že mě jí nikdo neměřil a přesto mám v průkazce v kolonce „pánev“ jakási čtyři čísla. Kde se vzala, to je mi záhadou.
Doufám, že jsem se vypsala ze všeho, co jsem měla na srdci, už se těšim, že si počtu, co napíšete. Ještěže to emimino existuje. Jsem za něj moc ráda. Mějte se fajn a už aby tady bylo to očekávaný jaro.
Káťa, dnes 38.t. (vážně to hrozně letí)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 15.03.03 17:50

Ahoj holčičky,

tak se hlásím poprvé v „sedmatřicátém“ týdnu! Teda fakt to příšerně letí, to je neuvěřitelný, když si vzpomenu, jak se mi to první trimestr táhlo a porod se zdál v nedohlednu :-) Barča pravidelně několikrát denně nacvičuje pobíhání po mých žebrech, asi se doslechla, že pro ní budoucí dědeček má tříkolku, tak trénuje nožičky, hihi.

Byli jsme dnes na poslední (doufám) výpravě v lékárně a mám snad už všechno. Tašku teda ještě pořád nemám komplet sbalenou, ale už mám seznam, co do ní ještě přidat.

Takže komplet to bude vypadat takto:

 • župan
 • 3× noční košile (rozepínací)
 • 3× tlustý ponožky (kdyby mi náhodou mrzly nohy)
 • pantofle + pantofle do sprchy
 • 3× síťový spoďárky (ty z lékárny, fakt je to výstřel módy) + radši i nějaký obyč. bavlněný
 • 2 podprsenky (jedna kojící s odepínacími košíčky, druhá normální bavlněná rozepínací vepředu)
 • vložky do podprsenky (mám od 3 různých firem, tak to nějak nakombinuju, abych to otestovala)
 • silikonové kloboučky na kojení a odsávačka (kdyby byly potřeba), jo to ještě musím vyvařit!
 • 4 látkové pleny (nevím přesně na co, ale neztratí se)
 • pro Barunku asi 20 plínek jednorázových (Pampers-newborn, kdyby nestačily denní příděly)
 • osuška, ručník na prsa, ručník na ruce a několik ručníčků na přirození (všechno radši v tmavších barvách)
  (mimochodem Medvídě, díky za nápad s buničitou vatou, já mám koupený přímo nastříhaný obdélníky asi 20×35cm, takže je určitě pak doma využiju)
 • vložky pro sebe (koupila jsem ty porodnický, ale asi je nechám doma připravený a kdyby byly třeba, tak je manžílek doveze později)
 • doklady a drobný na pitíčko a příp. dobrůtky z automatu
 • křížovky, walkmanna (kdybych se náhodou nudila, hihi) bloček a tužku, mobil+nabíječka
 • vitamíny (beru Mamavit)
 • lahev vody bez bublin (další mi bude dovážet manžel později)
 • taštička s hygoškou:
 • kartáček + zubní pasta
 • jelení lůj
 • krém na ruce (jsem pořád jak vysušená treska)
 • pleť. mléko, denní a noční krém (spotřebuju takový ty reklamní vzorky z časopisů)
 • šampón (taky z rekl. akce)
 • tělové mýdlo
 • kartáč na vlasy
 • odlič. tampóny a „štětky“ na čištění uší (bez těch se nehnu)
 • spona do vlasů (na porod se skřipec asi nehodí, člověk se zřejmě bude i válet a to se skřipcem nejde)
 • Bepanthen (na bradavky)
 • gel z dubové kůry (na příp. hemoroidy)
 • papírové kapesníčky (radši v krabičce)
 • antiperspirant (radši roztírací než stříkací)
 • manikúra (vždycky si někde zatrhnu nehet, když jí nemám)
 • fén ještě zvažuju, ale asi ho nevezmu
 • toaletní papír (člověk nikdy neví…)

Jinak doma přichystám tašku s věcma pro mimi na odjezd z porodnice, tu pak přiveze až na akci samotnou manžílek. Radši udělám 2 varianty - větší a menší velikost oblečení. Pak taky autosedačku a rychlozavinovačku. Jen si nejsem jistá, jestli to mimi strčím do autosedačky (podle předpisů by to tak mělo být), mám strach, aby se mi tam v těch popruzích nějak nepřidusila a nelítala jí hlavička semtam. Ještě zvažuju variantu vzít spíš korbičku z kočáru a dát do ní malou v tý rychlozavinovačce na zadní sedadlo a budu jí přidržovat rukou. Ale to se rozhodnu, až se s naší slečnou seznámím osobně :-)
Doma už taky průběžně začnu zamražovat uvařené jídlo, abych to pak po návratu z porodnice jen šoupla do mikrovlnky. Ještě musím příští týden vyzvednout od tety postýlku a už jí rovnou složíme a připravíme peřinky a přikreju to prostěradlem, aby se nám to nezaprášilo.

Noci mám teď všelijaký, naštěstí to čůrání je pořád v poho, jen tak 2× za noc. Někdy spím jak dřevo, jindy se převaluju a nemůžu zabrat a pak vstávám ráno kolem 6.00, protože už nevím, jak bych si lehla. Někdy prospím půl dne, jindy ani minutku. Nemá to žádný řád, tak aspoň to beru jako trénink, až budeme doma z porodnice i s Barunkou. Jen teda opravdu „kachním“ čím dál zřetelněji a některé Barunčiny výkopy mě skoro podlamují nohy, jak to zabolí.

Káťo mě pánev měřili hned na začátku těhotenství, když mi vystavovali průkazku, takovýma velkýma kleštěma (stejnýma malýma nám jako dětem měřili obličej na velikost plynový masky :-).

Tak jsem to vzala hezky zeširoka, pokud Vás k obsahu mé tašky ještě něco napadá, tak samozřejmě sem s tím :-)

Všem přeju hezký víkendík a hlavně to sluníčko aby už se neschovávalo!

Mishicka 37.t.

lenca3
Stálice 55 příspěvků 16.03.03 16:19

Ahoj všechny těhulky a skoromaminky.
Už se trošku lepším, protože teď se ozývám již ob týden, tak snad to vypiluju a budu psát pravidelně. Vypadá, že za vámi ostatními pokulhávám (myslím týdny), ale termínů už mám tolik, že i pro mne to bude překvapení - od 7. 5. až do 25. 5. Zatím se rodit nechystám i když bříško trvdne stále i s magnéziem, tak snad to vydržím ještě aspoň 6 týdnů. Taky patřím už k těm starším (bude mi na podzim 30), tak jsem ráda, že nejsem tady nejstarší, ale v tomto stavu si připadám skoro na 60. Když se do něčeho dám, tak pak musím v pololeže v houpacím křesle nabírat síly na další činnost.
Jak pořád píšete, že už máte všechno nachystaný, tak mám skoro špatné svědomí, že nedělám nějaký velký nákupy, ale mám dost věcí po prvním dítěti a když něco přikoupím, tak mám hroznou radost. Nejvíc mě potěšilo, že jsme koupili konečně autosedačku Chicco při akci v Carefooru.
K té výbavě v porodnici - já už mám taky jeden porod za sebou, před šesti lety ve Zlíně a vím, že jsem zase nepotřebovala košili (pravidelně nám je dle potřeby měnili) a ani věci pro mimi. Ale zase se musím nabalit plenkama a pro sebe vložkama a jinýma hyg. potřebama, tak nevím, kolik povezu tašek. Asi jako na dovolenou.

Jinak, aby jste byli klidnější, já mám už teď skoro 13 kg navíc a myslím, že se zastavím až porodem. Manžel mi začíná říkat Otesánku a bojí se, že ho brzy taky sním. Ale je docela solidární a přibírá pomalu se mnou, což mě dost těší. Myslím, že se Zizi ptala ještě na jiný server o těhulkách, tak já jsem našla na Žena-in rubriku pro těhulky. V archívu je dobrý článek o porodech, tak jsem si ho stáhla na plochu a občas se ním připravuji pozitivně na porod. Už jsem měla kraťučký období, že jsem se i těšila, ale pořád je silnější zážitek z prvního a převažuje strach. O tom dárcovství krve bych taky docela ráda věděla víc, když je možnost, tak proč ne. Tak holky prosím vás, až budete mít zkušenosti, tak dejte vědět, co a jak, jestli mají nějaký speciální požadavky. Mikisko asi je opravdu lepší, když nebudem vidět ty oslavy našich miláčků, ale manžel byl při prvním dítěti 5 dní v lihu a teď to určitě nebude lepší. Ještě, že mu je většinou po alkoholu špatně, aspoň si taky trochu vytrpí. Teď už taky slyším ty plány, jen ohňostroj chybí.
Takže se všechny držte, mějte se moc krásně, užívejte si ještě svých bříšek a klidu. Pa Lenka - 30.t.

P.S. Co kdyby jste si místo karafiátu poslaly čísla na mobil a pak si jen daly zprávu, kde právě ležíte?

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 17.03.03 06:59

Ahoj hočinky,

oznamuji Vám že od 16.3.2003 3:45 ráno je Mikiska maminkou Filípka 3,20 kg, 50 cm.

Oba jsou zdraví a krásní :-)

Mikiska Vás moc pozdravuje a zbylí podrobnosti Vám oznámí později sama.

Mějte se krásně, ahoj.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.03 07:43

Milá Mikisko a Filípečku, čtu to a mám slzy v očích, tak jste mi blízcí!!! Je to úúúúžasné!!! Oběma Vám moc upřímně přeju, ať jste moc zdrávi. A vůbec, ať i s tatínkem cítíte jen radost a štěstí, že můžete být spolu, že jste rodina. Opravdu od srdce přejí Judyna a Liliana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.03 08:02

Milá Mikisko,

moc gratuluji Tobě i tatínkovi k narození Filípka. Buďte hlavně zdraví a šťastní a ať Vám Filípek dělá samou radost. Budu se těšit, až se nám tady zase ozveš.

S pozdravem Katka, 24.t.

Ida1
Povídálka 30 příspěvků 17.03.03 08:40

I já se přidávám k té spoustě gratulací, které se během několika dnů budou dostavovat. Přeji vše jen to nejlepší, zdravíčko a pohodičku pro celou vaši rodinu. Ať Vám váš andílek dělá jen samou Radost :o)

Ida

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.03 08:50

Mikisko,Tvoje tehotenstvi s tebou prozivam od 25 tydne a proto me to moc dojalo.Preji Vam trem jen to nejlepsi,spoustu zdravi a lasky.Az se das trosicku dohromady urcite napis zazitek s porodu.
Mejte se krasne Lucka

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 17.03.03 09:37

To je SUPER!!!!Jsem zelená závistí,ale strašně jí to přeju!!Holky,tužte se,ať o nás jednou píšou takovéhle články!!

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 17.03.03 09:53

No tý brďó Mikisko!!!!!!!!! Blahopřeju moc moc moc moc moc!!!!!!!!! Tak já jsem teprve konečně dala dohromady seznámek, co do tašky do porodnice a Ty už jsi to klíďo píďo vzala naostro :-)))) Doufám, že se máte s Filípkem oba výborně a přeju Vám do budoucna hodně společného štěstíčka a radostí. A určitě se ozvi, až budeš mít náladu a čas, jsem napjatá jak struna.

Mishicka 37.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.03 11:17

To je tedy bomba zprava pri pondelku, ale jestli jsem si to nerikala, kdyz se Mikiska v poslednich prispevcich „desila“ ze uz uz by to vlastne mohlo byt, ze to bude asi u ni trochu drive.
Moooooooooooc gratuluju a preji Filipkovi at se mu libi na svete.
Claudia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.03 12:50

Co dodat.....snad jen GRATULUJEME!!!!!!
Hanka s Míšou 11m

PetraI
Povídálka 15 příspěvků 17.03.03 13:07

Mikisce i jejímu drobečkovi všechno nejlepší. Těšíme se, až bude mít chvilku a dá nám všem vědět, co a jak.
 PetraI

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.03 13:16

No naprostááááá bombáááá.Strašně veliká GGGrrrrraaaaat­tuulllaaaaccce­eee!!!!!!
Samozřejmě hodně zdravíčka a štěstíčka pro Mikisku i Filípka,Mám úplně mokrý oči a jsem z toho naprosto vedle,že už je Filípek na světě,takže tfuj,tfuj plivám na monitor,aby bylo všechno fajn a ještě jednou moooooooc gratuluju!!!!!!!!Zi­zi

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 17.03.03 14:34

Mikisko a Filipku,

moooc Vam gratulujeme a prejeme hooodne nadhernych spolecnych zazitku … a ty se ted budou dostavovat neustale.

To Vam preje uz maminka Sulanek a mala Veronika 7t.

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 17.03.03 19:43

Ahoj Mikisko a Filípku!
To je úžasný, přeju moc moc štěstíčka, zdravíčka, radosti a lásky Vám oběma.
Ozvi se, až budeš mít čas a náladu, moc se těšim na Tvé dojmy.
Káťa, 38.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.03 22:07

Mikisko,
moc, moc gratulujem a prajem malemu Filipkovi vela zdravicka do prvych tyzdnov a tebe rychle zotavenie z puorodu, aby si nam ho mohla skoro pekne popisat.

Az sa mi pustili slzicky, ked som si uvedomila, ze to v „nasom“ dennicku uz naozaj zacalo…
Este raz vela zdravia a radosti.
Danka, 35t.

anicka01
Povídálka 47 příspěvků 18.03.03 09:22

Milá Mikisko a Filípku,

připojuju se ke všem gratulacím a nezbývá mi než jen opakovat ? mooooc blahopřejeme oba tj. já i můj mimísek (ještě z bříška) a přejeme vše nejlepší.

Teda to je fofr ? nějak mi začíná docházet, že za 8 týdnů přiletí čáp i k nám J J.Jak jste na tom vy ostatní - těšíte se nebo máte obavy ? Já se teda spíš zatím těším, no uvidíme.

Mějte se krásně

Anička (dnes už 33.t.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.03 11:08

Ahoj Mikisko a Filípku,
strašně moc Vám blahopřeju a užívejte si toho štěstíčka velkými doušky.Teda taky s tatínkem. Než jsem se stihla prokousat příspěvky,tak ty si klidně porodíš. A už jsem ti nestihla napsat,že kdybys měla čas a chuť,tak bys měla deníček vést dál. Moc se mi totiž líbil.
Takže jestě jednou jen a jen radost a pak nám to pěkně popiš.
Ahoj Myška

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 19.03.03 01:02

Strašně moc gratuluji.

Ať vám přináší do života jen a jen samou radost.

Nikol

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.03 07:12

No páni Mikisko!!!!!!!!!

Já snad padnu do mdlob........­.........Haha­haaaaa .První miminko z tvého deníčku na světě a hned tvoje!!!!!!!!!! Dva dny si vyjedu na seminář do Prahy a takové události, no jsem z toho ještě teď lehce v šoku, tak Filípek si trochu pospíšil, ale má krásné míry, váhy, tak že vám s naším drobečkém posíláme obrovské gratulace!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
teda já jsem z toho pořád paf a pěkně na měkko, takhle po ránu, to jsem fakt nečekala. Tak holky, kdo se hlásí další na rozdvojení??????????­??
Teda já snad musím začít už vážně něco chystat, co když se našemu broučku taky zachce vyskočit o něco dřív.
No mozek mi z té zprávy nefunguje, takže prozatím končím, až mi začnou mozkové buňky zase normálně pracovat tak se ozvu.
Mějte se
Eržika, 33.t.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 19.03.03 08:58

Ahoj holky!
Moc nám těch komentářů tady nepřibylo,tak kde se všichni touláte?
doufám,že jste si nevzaly příklad z Mikisky,která už to nevydržela a šla do toho hihi,teda ještě pořád jsem z toho vedle a než se nadějem,tak bude z porodnice doma a pěkně nám to popíše,já už se tak těšííím.
Asi bych si měla taky nachystat kabelu do porodnice,kdyby náhodou,ale když tak čtu co si bere Myshicka(teda teď nevím,jestli to byla zrovna ona,kdo tady udělal takový obr seznam),tak to vidím přímo na lodní kufřík nemalých rozměrů haha.Mě teda dali u doktora seznam kde je jenom:toal.potřeby
ručník
ponožky
pantofle
1-2 podprdy
prsní vložky
tužku
Ještě dokumenty:občanku
pojišt.kartičku
těhot.průkaz
oddací list
lístek na jméno dítěte
Tak se mi toho zdá nějak strašně málo,že to teda řácky doplním,ovšem jejich erární noční košile a župan mě asi nemine(taky sou prý háklivý když mají maminky svoje kalhotky a ne jejich papírové extramodely).
Vím,že pro mimísky tam dávají obyč.pleny,tak si asi vezmu na noc jednorázovky jeden balíček a pak se uvidí.
Hlavně musím nakázat rodince,aby nosili nějaký papáníčko,protože tam je to s jídlem nic moc ,tak aby člověk neumřel hlady,když jsem teď tak rozpapaná.
Veškerý předporodní kurs se odehrává vždy první úterý v měsíci a to nám asi jenom ukážou,kde se rodí a pokoje,tak jsem teda zvědavá,pojedem 1.4. tak uvidíme.

ERži,ty ses námpěkně toulala a tady si zatím začínají závody s rozením dětí,to bylo překvápko,co?Napiš jak dopadla kontrola u doktora.
Holky jak jste na tom s bříškama,máte hodně popraskané???Já zatím ne,ale obávám se,že to co nevidět popraská,protože se mi ta váha nějak nechce zastavit.

Včera mě začalo bolet v krku,tak piju čajíčky,ale ono se to moc nemá v těhotenství kvůli bylinkám,teda některým ale já stejně nevím kterým,takradši čaj než prášek,ne?
Taky jsme byli v makru a nakoupili jsme plinky pro začátek,dávali k tomu takový tričenka s hrošíkem,ale myslím,že než do toho mimi doroste tak bude zima.
No konečně tady vylezlo slunko,tak snad už se začne jařit a já začnu nakupovat nějaký nový dupajdičky a tak.
Takže konec hlášení,holky co se blížíte termínu,tak to vydržteaž do konce(asi největší favorit je teď Katule nebo Myshicka???)Napište termíny ať se máme podle čeho orientovat.

Tak zatím AHOJKY Zizi34.t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 19.03.03 10:49

Ahoj holky,

tak jsem pořád vykulená, že Mikiska už má miminko „venku“ :-) Jak jsem to doma nahlásila, tak manžílek už uvažuje, že bychom taky možná měli počítat s tím, že to třeba bude každou chvíli. Naštěstí už máme opravdu všechno připravené, takže klidně můžeme jet hned :-) Včera mi teta dovezla postýlku, tak jsem si jí hned zprovoznila. Už jen povlečení musíme dokoupit, protože to, co mám starší od příbuzných na tyhle peřinky nepasuje a ani se nedá přešít, protože je menší. Ale to je fakt jen drobnost. Včera jsem taky byla v poradně v porodnici a moje tělo se připravuje tak, jak má. CS postoupilo na 3 a mimi je vzorně hlavičkou dolu. Příští úterý jdu na monitor a pak zas do poradny. Fakt je, že už to v tý nemocnici není na žádný dlouhý pokecání s doktorkou. Jsou všichni moc milí a hodní, ale funguje to tam jak na běžícím pásu. Ale kdykoli se na něco zeptám, tak se snaží mi co nejlíp odpovědět. Zas mě honí kvůli tomu cukru, poslali mě na další test a světe div se, zas to mám zvýšený. Takže do porodu končim se zmrzlinkama a budu se snažit jíst víc rozloženě v menších dávkách. Stejně už s tím nejde stihnout nic jinýho udělat. Naštěstí je to jediná drobná komplikace, třeba otoky mě úplně minuly (zatím) a s pálením žáhy to taky ujde. Termín porodu mi pořád nechávají podle MS na 5.4., tak uvidíme. Někdy mám pocit, že Barča chce ven teď hned. Mrská se divoška hlavně odpoledne někdy pro mě dost bolestivě. Tak si s ní povídám a ukazuju jí postýlku a kočárek a už se na ní s manžílkem moc těšíme. Manžílek dal do postýlky plyšovou kačenku a ráno se na ní byl mrknout, jak spinká :-)))))))))))) No jsem zvědavá, jak to budeme zvládat na ostro.
Taky jsem tu včera měla návštěvu - babičku s tetou a byla to fakt síla. Jsou strašně hodné, ale byla jsem ráda, když odjely. Babička měla několikrát záchvat, ať nic netahám, největší, když jsem jí podávala šátek a chtěla jsem jí pomoct do kabátu. Tak na mě vykřikla a rvala mi to z rukou, že jsem se hrozně lekla a připadala si jak blbec. Celá ta návštěva byla dost hektická, to bylo pořád - to nemůžeš, tohle je nesmysl, to si jen myslíš, uvidíš, že změníš názor, atd. No prostě jak odjely, tak jsem byla celá rozvrkočená a musela jsem si hned lehnout a snažila jsem vypnout mozek. Trvalo to asi hodinu, než jsem se uklidnila. Tak jsem si myslela, že bychom na Velikonoce mohli vzít Barču na chatu, kde bude rodina, ale asi teda ne, protože bych se taky mohla zcvoknout. Doufám, že nebudou všichni bláznit a furt dál mě komandovat a hustit do mě rozumy, nějak mi to vadí a mám pocit, že cokoli řeknu, musím hrozně obhajovat. Nechápu to, ale vím, že to nedělají schválně ani ve zlém úmyslu. Jé, tak jsem se hezky vykecala a už se mi ulevilo. Ještě, že to tady jde tak krásně vyventilovat :-))))
Byla jsem na krátké procházce a mám velkou radost, jak je venku nádherně. Už se těším, až vyrazíme s kočárkem.

Tak já jdu shánět daňařku, aby mi zkoukla daňový přiznání a pak už to konečně snad budu mít z krku.

Takže holčičky, opatrujte sebe i bříška a doufám, že budete psát dál, i když Mikiska zřejmě hned neudělá další deníček, tak můžeme pokračovat v tomto, ne?

Mishicka 37.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.03 15:09

Milá Mikisko a Filípku přeji Vám hodně zdravíčka a štěstíčka. Je to opravdu báječné a těším se až nám to vše popíšete. Taky zároveň blahopřeji pyšnému tatínkovi.
Pa Mischel

lenca3
Stálice 55 příspěvků 19.03.03 18:19

Taky jsem moc mile překvapená a taky dojatá, hlavně, že je všechno v nejlepším pořádku a oba jste zdraví. Moc gratuluji Mikisce i taťkovi a Filípkovi přeji štěstíčko a zdravíčko po celý život. Ahoj, Lenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.03 18:45

No teda, to je teda bomba!!!!!!!! Mikiska uz ma miminko :-)
Moc a moc blahopreju. Kdyz jsem to cetla, tak jsem mela slzy v očích. Už se těším na prvni článek. Ani jsem se nestihla přihlásit, jak mě to překvapilo,tak pišu jako anonym.

Téma ohledně tašky se mi hodilo. Dneska jsem byla v porodnici v poradně pro riziková těhotenství. Jelikož jsem měla před par lety úraz hlavy, tak musím rodit císařským řezem. Mám nastoupit uz 31.3. Teď, když to mám takhle natvrdo daný, tak mě to úplně děsí. Za 14dni už budu mít miminko.
Docela jse mi líto,že si porod neužiju. Proto budu chtít podstoupit císařský řez pod epidurálni anestezií, abych z toho aspoň něco měla.

Ohledně odvozu miminka z porodnice. Zrovna mě to napadlo, jak to asi provedu. Mám připravený dvě varianty - mimi v autosedačce přikrytý larisou nebo jen tak v rychlozavino­vačce. Z porodnice to mame kousek, tak mně snad ruce neupadnou. Přikláním se k první variantě.

Připravila jsem i oblečky na odchod z porodnice. Jednu menší variantu a jednu :,-(u pro větší miminko - košilku /body/, dupačky, slabý kabátek, pletený kabátek silnější, čepičku, ponožky /bačkůrky/. Všechno jsem popsala papírky, aby se v tom manžílek potom orientoval.

Tak pište, pište, ať nás nic nepřekvapí!!!

Vera 38týden

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 19.03.03 20:38

Ahoj holky,
teda já jsem taky ještě pořád mimo z Mikisky a Filípka, vůbec si to nedovedu představit. Nejde mi do hlavy, že už je to tady, že se to pomalu rozjíždí. Jé jak já se těšim. Teď už jsem díky Mikisce pořádně natěšená na toho našeho cvrčka.
Postýlku a vlastně všechno okolo mám taky konečně připraveno, jsem klidnější, kdyby náhodou něco přišlo.
Mishicko, zítra jdu do poradny, jsem zvědavá, jestli CS postoupilo. Tlaky do spodku břicha mám občas pořádný. Včera jsem se cítila bezvadně, to bylo asi tím počasím, tak jsem přejela okno v obýváku a v ložnici a vyprala záclony, ať má Kubíček čisto. Teda po tý zimě to ale byla špína. Trochu pohybu mi vůbec neuškodilo. Naopak jsem si pak s chutí schrupla.
Jé Mishicko, to máme asi podobný problém s tím příbuzenstvem. Já mám taky svoje představy a nejradši si všechno zařizuju a řídim sama, takže mám taky docela strach z příbuzenstva. Myslim babičku a mamku a ségru. Mamka se ségrou bydlí totiž hned vedle. O rady moc nejde, spíš mám strach , že se u nás netrhnou dveře. Určitě ocenim nějakou tu pomoc, ale od rána do večera bych to asi nesnesla. No uvidíme, kdyby to bylo k nevydržení, nastolim nějaký pravidla.
Pro mimi do porodnice mám taky připravený dvě velikosti oblečků, potěšilo mě, že mě s tim nejsem sama, docela jsem váhala, jestli to neni zbytečný.
Vero, to je asi zvláštní pocit, když víš, kdy přesně bude mimi na světě. Já jsem jak na trní, kdy to přijde, už teď, termín mám 3.4. Tý zítřejší poradny se nemůžu dočkat.
Souhlasim, že můžem pokračovat v deníčku tady, než bude mít Mikiska čas a náladu napsat co a jak. Místa je tu dost a určitě se nikam neztratíme. Hlavně, holky, pište, jak jste na tom, ať máme čerstvý informace. Zatim ahojky.
Káťa, 38.t.

PetraI
Povídálka 15 příspěvků 19.03.03 21:15

Ahoj holky!
Taky jsem z toho ještě paf. Termín porodu jsem měla ještě dřív než Mikiska a najednou je všechno jinak. Moc to asi neovlivníme. Ten pravý čas si určuje především naše miminko.
Nevím na co mám reagovat dřív!?
Věci do porodnice - beru si toho asi dost jako vy všechny. Určitě přibalím krém na bradavky, krém na hemeroidy a bavlněnou plenku, kdyby bylo potřeba. Když něco zapomenu, tak není problém a manžel mi to druhý den přiveze.
Jak jsem vyčetla ze svojí těhotenské průkazky, CS má v různých týdnech různé kritické hodnoty. Např. v 32 týdnu je to 4 (já jsem měla 2). poslední záznam mám z 37. týdne - měla jsem 3 (kritická hodnota je 6).
A kdy máme naplánován porod? Na 31.3. Tak uvidíme.
Zdravím všechny a přeji hezké jaro
 PetraI

boule
Kecalka 140 příspěvků 19.03.03 23:52

Taky moc a moc gratulujeme. Přejeme Mikisce a Filípkovi všechno nej…, ať jdou co nejdřív domů a užívají si štěstíčka.
Blahopřejeme. Jana + Ondrášek(23měs.) + bříško(18.t.)

Zdenina
Stálice 51 příspěvků 20.03.03 10:35

Ahojky holčičky moje bříškatý,

tak jsem tu zase na jeden maličký skok :-))

Stráááášně mooooc gratuluju Mikisce k Filípkovi :-))) To byl teda fofr :-)) Ať jste oba zdraví a spolu šťastní. :-))))

Náš chlapeček v bříšku bude asi fotbalista po strejdovi, protože to co v bříšku provádí je neskutečné :-)) i pan doktor se mu smál. A taky si tam pěkně pro sebe povídá - otevírá pořád pusinku a vystrkuje jazýček :-)) Holt nás bude mít taťka doma ukecaný dva :-))

Erži: bude to Matěj, Matýsek, Matějíček, ale nejvíc ze všeho moje sluníčko :-))

Bohužel se na internet častěji nedostanu, ale pořád na vás všechny myslím a přiznám se - internet mi doma děsně chybí.
Jinak se doma vůbec nenudím - chodím 2× týdně plavat a 1× cvičit. Je to moc príma, protože nás tam je docela hodně různého stupně těhulkovství, tak si můžem dávat rady a i se při tom zasmějeme.
S tatínkem chystáme výbavičku ( už máme i kočárek - úžasnou 4 kombinaci, která bude Matýskovi moc slušet :-))) a teď v sobotu jedeme pro postýlku. Na ní totiž visí přestavba našeho bytu, protože nevíme jak bude velká a tudíž jak uspořádat ostatní nábytek v ložnici aby se tam dalo normálně pohybovat. Tak už se těším až to bude hotové, protože skloubit volno mýho mužíčka se švárovým ( budou to dělat spolu ) to je teda zázrak.

Po zdravotní stránce jsme oba v pořádku, akorát se mi chce pořád spát, ale to mi zas tak moc nevadí, když se pořád válím doma :-))
Horší je to s psychikou - všichni říkají, že jsem praštěná a moje IQ se s rostoucím bříškem zmenšuje :-)) No jo holt jsem těhule :-))

Všem vám přeju hodně sluníčka a radosti z bříšek a pokusím se zase brzo na vás mrknout.

Ahojky Zdenka a Matýsek v bříšku, 28. týden

PS: Matýsek vám posílá taky pozdravy, protože se zrovna začal pěkně mlít :-))))

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 20.03.03 16:36

Ahoj holky!!!!!

Tak vám musím říct, že jsem z toho Mikisčinýho porodu pořád ještě pěkně mišuge. No, Mikisko, tys mi dala pěkně zabrat, včera jsem na to musela celej den myslet.......... Ale je pravda, že mně to definitivně nakoplo k tomu začít být zase trochu akčnější a začít něco chystat, co kdyby náhodou se drobečkovi taky zachtělo omrknout nás dřív než v květnu.
Včera jsem se chvílema smála - radostí, že už to má Mikiska šťastně za sebou, a má Filípka u sebe, chvílema mně přepadala pěkná panika, že mi to prostě všechno nemůžeme stihnout přichystat.
Už abych to v tý práci zabalila, ještě budu 6×!!!!!!! vsátvat, hurááááááá - to znamená, že příští pátek jdu naposledy. 100× hurá!!!!!!
Tak jsem včera zverbovala svou drahou polovičku, že už musíme aspoň něco zařídit, tak jsme konečně došli na matriku a sepsali protokol o uznání otcovství, aby ten náš drobeček měl konečně oficiálního tatínka a v porodnici mu napsali příjmení po přítelovi. Tak jsem si oddychla, že už aspoň něco máme vyřízené, dokonce to šlo jako po másle - všichni byli vstřícní a ochotní - to jsem ani nečekala (neprovdaná kamarádka si to vyřizovali před rokem a to prej na ně ještě koukali jako na mimozemšťany, co to po nich chtějí, tak už si za ten rok asi zvykli, asi nejsme jediní nesezdaní…).
Pak jsem začala být akční i doma a totálně vygruntovala celou koupelnu se záchodem, chodbu, kuchyň, no lesklo se to asi jako ještě nikdy, ikdyž moc nevím, jak to uklízení souvisí s bezprostředníma přípravama na příchod mímonka našeho, ale je hloubkově uklizeno, což se vždycky hodí. V tom uklízecím zápalu jsem umyla taky všechny zimní boty, jako že už je jaro a dávám zimě definitivně vale, takže s nějakým sněžením, ať na mně matka příroda už nechodí, už musí být jenom krásné jarní počasíčko, hotovo.
V neděli jsme přestěhovali konečně i nábytek v ložnici - posunuli manželské (no my vlastně ne manželské, ale jaké potom? - přátelské????????? hahah, no to je nějaká blbost) postele a skříň tak, aby se uvolnilo místo pro postýlku, takže je to tam krásný a nesložená postýlka už si trůní v tom rohu, kde bude mít své místo a o víkendu jí přítel snad složí… Hurá.......

Taky oznamuji, že mi definitvně hráblo (Zdenko - pochyby o svém mrzkém IQ už dávno neřeším, holt je to tak, jak chce příroda) a totálně u mně zvítězili těhotenské a mateřské hormony nad zbytkem mozkových buněk - a to tak, že já teď kdykoliv jdu do ložnice a podívám se do toho vanilkového (máme vanilkově vymalovanou ložnici) rohu s tou nesloženou postýlkou, tak se začnu naculovat, pusu od ucha k uchu, jako bych už tam viděla toho našeho drobečka hajat, no na tom by ještě nebylo až zase tolik strašného, ale já na ten téměř prázdný roh dokonce i MLUVÍM!!!!!!!!! Šišlám a vyprávím mu, jako by tam opravdu to naše miminko už bylo, no síla. Ale myslím, že Mishicka psala, že u nich je to něco podobného, tak snad v tom nelítám sama............Bez komentáře, zbytek si domyslete samy, pokud to stojí za to......

Tak holky, pokusím se vzpomenout na termíny vás, co jste je psali, ať máme přehled, jak se to blíží.

PetraI - 31.3.
Vera - nástup 31.3.
Káťa - 3.4.
Mishicka - 5.4.
Judynka - 11.4. (pamatuju si to dobře?)
Zizi - 3.5.
Eržika - 3.5.
Anička - 13.5.
Lenka - od 7.5.- 25.5.

Ostatní nevím, tak kdyžtak holky napište - Danka, Jolana, Myška, Mischel, Zdenka a všechny ostatní, na které jsem zapomněla......

V pátek jsem byla na kontrole, vše v pořádku - tlak, moč i vyšetření, váha +6kg - což mi teda zatím dělá radost, jsem spokojená, že mám rezervy do toho závěrečného žracího a tloustnoucího maratonu, který myslím, že u mně v dubnu bezpochyby nastane.
CS jsem měla 1, ale vyrozumněla jsem z doktůrkova vysvětlování, že to nic neznamená, stejně jako asi v tomto stádiu CS 2 či 3, takže buď Zizi asi klidná (ikdyž se raději přeptej doktora). Vím, že tady na emiminu občas holky psaly, že měly třeba 3 týdny před termínem CS 7 a nakonec stejně přenášeli, a nebo, že jeden den máš třeba CS 2 nebo 3 a druhej den můžeš klidně rodit (ono to tak bylo možná podobně i s Mikiskou). Takže je to asi hodně individuální.
Zizi, břicho zatím v pohodě, bez strijí, i velikost se mi zamlouvá, říkám si, že bude hůř v okamžiku, až mi začne vystupovat pupík na druhou stranu, ještě mám pořád ďůlek, ikdyž už malej a ohýbat se mi zatím jde taky v pohodě, kupodivu ani záda nebolí a to jsem si myslela, že bude v těhotenství můj hlavní problém.
Mishicko, škoda, že neexistuje nějaká nekalorická bezcukratá zmrzlinka, moc bych ti jí přála, ale tak si jí užiješ potom s kočárkem a Barborkou v něm.
Vero, papírková metoda na přichystané věci do porodnice se mi zdá skvělá, taky asi udělám dvě varianty a POŘÁDNĚ to popíšu, aby přítel opravdu věděl, co má přinést. Přece jenom ty oslavy s ním asi pěkně zamávají, takže, Lenko, díky za nápad, že mu můžu aspoň trochu škodolibě přát, že mu taky bude zřejmě trochu blbě a bude trpět bolehlavem či něčím jiným. (myšleno v legraci, zas taková fůrie nejsem, ale plánování oslav narození našeho broučka či berušky se opravdu odmítám účastnit a jsem ráda, že to ani neuvidím a nezažiju).
Zdenko, je fajn, že jsi se ozvala, pokus se k někomu na internet nabourat častěji, ať o tobě víme.
Judynko - napiš něco! nebo zprostředkovaně přes Lilianu. Jak se vám daří????????? Máte babyvak? My máme taky bybyvak, koupila jsem ho strašně levně tady u nás v sekáči, ale je krásnej zachovalej modrobílokostič­kovanej a taky , jak jsem jela v úterý z toho semináře z Prahy, tak jsme to vzali přes Brandýs a koupila jsem si tam konečně v mateřským centru ten šátek na nošení miminka. Těšila jsem se na něj celé těhotenství, takže z něj mám obrovskou radost a už se nemůžu dočkat, až v něm naše drobátko budeme nosit. Taky už si teda připravuji argumenty pro všechny příbuzné a ostatní, kteří budou tvrdit, že je to nezdravé a tak, takže bych byla mile překvapena, kdyby nám do toho moc nekecali a pochopili, že přece chceme dělat pro naše mimi jen to, co si myslíme, že je pro něj nejlepší.
Mishicko, kolikátý den se pouští domů po porodu v Podolí??????? Tady u nás prvorodičky asi 5.den, den porodu se nepočítá, tak , jestli Mikiska rodila někdy v sobotu, neděli, tak by jí třeba už zítra mohli pustit, ne?????? Doufám, že bude brzo fit a bude nám dát moci brzo vědět co a jak.
No tak to by asi dneska stačilo, je vidět, že už jsem zase měla absťák po emiminu, tak jsem to nějak natáhla, tak je největší čas pádit domů ( a žehlit, ach jo)

Všechny vás moc zdravím
Eržika. 33.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.03 18:43

Ahoj holky!

v první řadě moc gratuluju Mikisce k Filípkovi, je to super zpráva!!! Filípkovi přeju do života moc zdraví a štěstíčka a těším se, až se Mikisko vrátíš na net a popíšeš nám, jaký to bylo, samozřejmě důkladně:-))) známe se, jaký jsme zvědavý !
Na druhou stranu se musím přiznat, že jsem se parádně vylekala, protože jsem si odjela s manželem na týden na hory, pořád mi přijde, že je spousta času, že se to vleče a když se vrátím, tak Mikiska už není těhulka, ale maminka :-)
Já mám termín 12.4., CS podle poslední kontroly 4.
Eržiko, odkud jsi, že jezdíš domů přes Brandýs? Možná budeme sousedky:-)
Z Podolí pouští 4. den, aspoň mi to tak tvrdili, samozřejmě pokud jde všechno podle plánu a nejsou komplikace.
Tak se všechny holky mějte moc fajn, nepřepínejte se jarním úklidem, ( Erži, taky mě to svádí k poslední generálce ), ať vydržíme!!!
A pište, těším se na všechny nový komentáře.
 Jolana

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 21.03.03 09:14

Ahoj holky!
Dneska jenom na skok,pro tože venku svítí sluníčko a já to nevydržím a půjdu na nákupy.
Vytiskla jsem si ten seznam věcí do porodnice od Myshicky tak se podle toho budu řídit a udělám malou invazi do lékárny.
Jinak jste mě holčičky krásně uklidnily s těma vašima CS,už z toho nejsem vůbec na nervy,když jste to měly podobný,takže díky a teď jenom uvidím na další kontrole,jestli se to pohlo nebo ne.

Teda Erži,to tvoje 6.kilový břicho mě fakt vytáčí,já mám už 12 navrch a připadám si jak buldozer,ale strie zatím taky nic hurá,hurá doufám,že se mi to vyhne.
Je bezva,žes udělala přehled termínů aspoň se můžeme těšit,kdo z koho haha.

Jo ještě se přidám ke všem co mají momentálně svoje IQ na nule,to fakt potěší,že vtom člověk není sám.Ovšem jak to kolem sebe pozoruju,tak je v jiném stavu půl republiky a jestli mají všichni IQ tykve,tak jsme národ (pardon) blbů.haha.

Tak konec zvonec,užívejte si víkendu amějte se sluníčkově,v pon­dělí by mělo být supr krásně,tak ať nám to utíká.

Ahoj Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.03 09:15

Milé holčinky,
tak si myslím, že Judyna nestíhá nic napsat,tak jsem se rozhodla sama. Když jsem jí přinesla poštu s příspěvky a hlavně gratulacemi pro Mikisku nebyla schopna to přes „šťastné bulení“ vůbec dočíst. Pochopitelně, že mi nakazila a tak už jsme myslely, že budeme muset zavolat tatínka-čekatele, aby jí to dočetl - tak moc ji to dojímalo, ale jak čtu, nás všechny.
Eržiko, hlavinka Ti slouží moc dobře, termín sis pamatovala úplně přesně! ten babyvak už skutečně koupili - nový a je takový do červenobordova. Už dostali taky hrací - snad uspávací hihi, taky může být třeba probouzecí, ale oni myslí tedy uspávací - sluníčko s broučkem, který se natáhne a pak se ke sluníčku při hraní přibližuje. Teď ještě chtějí kupovat hrací kolotoč a já mám strach, že už jsou tam, co já - totiž, že na sebe vůbec nekoukají a pro miminko by obětovali poslední korunku. Ale jak už jsem řekla, co se divím!
Judynka chodí, či se kolíbá každé pondělí ke svému panu doktorovi, kterému se nelíbí to, jak Judy otékají nohy. Má prý odpočívat - jenže - ta má teď nejvíc práce s miminčíma věcičkama. Pere, žehlí, ještě i shání, ale manžílek přece jen někdy zasáhne a Judyna musí poslechnout a jít odpočívat.
Jinak Erži, ty jsi ale „šlank“, ty jsi z těch těhulek asi taková nejmenší žížalka, viď. Ale neboj i takové těhulinky mají pěkná, normálněkilová miminka.
A ještě něco, jak jsem u kolegyň-babiček vyzvěděla, tak se prý opravdu chodí tak pátý den po porodu domů a den porodu se počítá jen v tom případě, pokud se miminko narodí ten den do pravého poledne. Pokud se narodí už po poledni, tak už se prý počítá jako první den následující.
Hezký víkend, hezky si užívejte, já budu oslavovat, neboť mám ty nejkulatější narozeniny a teď už víte, že dostanu ty nejkrásnější dárečky (dokonce dva), jaké si vůbec můžu přát. Já sama jsem taky dala Judynku své maminkce taky k padesátinám, tak koukám, že to u nás začíná být tradice! Liliana
Judyna Vás taky alespoň moooooc pozdravuje!!!!!

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 21.03.03 15:07

Ahoj holčinky!

Tak jenom krátce než odkráčím vstříc tomu krásnému slunečnému víkendu, co právě začíná.

Zizi, Liliano, já jsem teda zatím nepřibrala moc, ale to vůbec neznamená, že jsem nějaká žížala!!!!!!!! To néééééééé, vypadám úplně normálně, 173 cm a podvýživou rozhodně netrpím, jenom se mi zatím nestíhají nadměrně obalovat stehýnka a další, takže těch 6 kilo spolkne to naše robátko a zbytek čerpám ze „zásob“. To ale mně vytáčejí ty naše jiné těhulky (Mikiska a spol)- to jsou žížalky, které začínali na nějakých 45 kilo, tak je jasný, že toho museli doplnit víc, aby mělo mimi z čeho čerpat a dařilo se mu dobře. Takže ještě jednou oznamuji, že u mně to zatím nic neznamená, počkejte na začátek května - až budu hlásit dvojciferné čísílka své váhy, to budete mrkat. (jo, mimochodem dneska ráno jsem se vážila a už je to 6,5 kila......).

Jinak my „dáváme“, Liliano, naše drobátko taky jako dáreček k 50tinám skorotchyni, která slaví na konci dubna, je celá natěšená a říká, že nic jiného nechce, že je to ten nejhezčí dáreček, jaký si mohla přát - bude to její první vnouče. To pro moje rodiče už desáté vnoučátko v pořadí - takže taky budou mít takové kulaté výročí a moc se těší. Takže Liliano - vše nej a ty dvě robátka vaše - nenarozeňátka, ať vám přinášejí hodně radosti do života.....zase dej o Judynce s Deborkou vědět, ať jsme v obraze, že je všechno v pohodě......

Tak se mějte, hodně se smějte a moře sluníčka vám všem přeje

Eržika, zítra 34.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 21.03.03 20:15

Ahoj holkyyyyyy,
už jsme doma trochu se rozkoukám a pošlu popis porodu moc vám všem děkuji za gratulace. pápá a opatrujte se !!!!!!!!
Mikiska už bez bříška ale zato s Filípkem (6dnů)

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 21.03.03 20:42

Ahoj holky,
teda Erži, tu váhu Ti závidim. Já už jsem na patnácti kilech navíc a to jsem začínala na šedesáti a měřim 168. Všichni mi sice tvrdí, že to mám jen v břiše, jenže já vim, že to neni pravda, mám břïcho spíš do špičky, takže ostatní nevypadá tak tlustě. No nic, teď už to stejně nezachránim. Je to divný, ale já mám, co týden, to kilo navíc. Snažim se moc nelenošit, jenže znáte to, to břicho překáží a všechno trvá tak dlouho.
Poradna byla v pohodě, CS pořád 4, prý to zase o kousek postoupilo, ale na porod to rozhodně v nejbližší době nevypadá. Takže se uvidíme s panem doktorem zase za týden.
Holky, jak je hezky, já se tak těšim, až vyrazim ven s kočárkem. Teď mě to nebaví, samotná se procházet, ale s kočárem, to se nemůžu dočkat.
Zdravim Judynku, ať se moc nepřepíná a radši odpočívá.
Erži, s těma termínama jsi měla bezva nápad, kde jsi to všechno vyštrachala? Já mám problém zapamatovat si, co kdo napsal, tím se řadím mezi těhulky s omezeným přemýšlením. A jsem taky ráda, že v tom nejsem sama. Jo a s tim CS máš pravdu, pročítala jsem starý komentáře a došla jsem k tomu stejnýmu závěru, prostě je to u každý jinak.
Vlastně mám jeden poznatek z poradny. Pan doktor na mě zběžně kouknul (myslim na postavu) a poznamenal, že mi bříško ještě nekleslo, takže zatim nic. Pak mi vysvětlil, že když klesne břicho asi o 15cm a to je znát, mimí sestoupilo, porod přijde zhruba do 5-7 dnů. Takže já se teď pořád pozoruju, ale marně. Je to fakt sranda, jak jsem nedočkavá a to mám ještě dost času.
Tak se mějte hezky a užívejte víkendu a sluníčka, teda jestli nějaký bude.
Káťa, dnes 39.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.03 00:59

Ahojte babulienky - tehulienky a Mikiska s Filípkom (to je super, že už ste doma)

Tak už som doma (teda na materskej) viac ako týždeň a pravdupovediac mi uletel až príliš rýchlo. Akosi nič nestíham urobiť tak ako som si to plánovala. Ale zato „nafučím“ toho trikrát viac :-). Nechápem ako to všetky stíhate s upratovaním aj žehlením a dokonca aj s cvičeniami. Ja si pri domácich prácach musím každú chvíľku :,-(núť a vyložiť nohy a fučať (zistili mi miernu chudokrvnosť, takže zrejme z toho, tak sa dokrmujem nielen magnéziom ale aj železom).

Moja gynekologička ma chce poslať týždeň pred termínom do pôrodnice na hospitalizáciu - vraj som „staršia prvorodička“ (a to budem mať v júni len 32), ale ja mám aj tak pocit že „to príde“ ešte skôr. Takže pravdepodobne strávime Veľkú Noc tak či onak v pôrodnici (oficiálny termín mám 25.4., ale môj súkromný je 18.4).
Bruško mi stále rastie, aj keď na váhe sa to už neodráža (už toho toľko pojesť nevládzem a dokonca mi prešli šialené zmrzlinové chute)- pribudlo mi ďalších 5cm na obvode (111cm) a váha ostáva na 80 kg.
Tak toťko zatiaľ o mne. Už sa moc teším na Mikiskin opis narodenia Filípka.
Všetkým ostatným tehulkám prajem veľa trpezlivosti a pohody do posledných týždňov, a samozrejme veľa zdravíčka…


Danka, 36 t.

Vložit nový komentář