Mikulášská nadílka

Porod

Termín porodu jsem měla až 20. 12., ale již v neděli 4. 12. jsem měla pravidelné neustupující poslíčky, a ty nás donutily jet do porodnice, ale byl to planý poplach. Píchli mi magnézko a jeli jsme domů, otevřená na jeden prst. V pondělí 5. 12. od 5 od rána opět pravidelné bolesti, ale silnější, tak jsme opět nevěděli, řekli jsme si, že tomu trochu pomůžeme a po 8. hodině jsme vyjížděli do porodnice.

první koupání
3 komentářů

poprvé doma
1 komentář

V porodnici nás vítali s tím, že mají úplně narváno a neví, kde mě uloží. Když porodní asistentka zjistila, že jsme tam byli už včera, tak mě chtěla pomalu poslat zase domů, ale že počkáme, až mě vyšetří MUDr., a pak uvidíme. Na KTG se zrovna nic moc neukazovalo, tak jsem byla úplně nešťastná. Přišla mladinká doktorka a byla jsem už na 4 cm, tak domů už se nejede. Museli přemístit z mého boxu paní z noci, ale žádná velká prodleva to nebyla.

Dostala jsem klyzma, které jsem kupodivu zvládla dobře, ale o záchod jsme se dělily dvě. Manžel šel zatím přeparkovat auto, abychom neplatili tolik za vjezd. Pak jsem šla do sprchy, a to už tam se mnou byl i manžel. Na porodním boxu jsem měla i vanu, balon a pohodlné lůžko. Po sprše mě opět vyšetřila doktorka - 6 cm. Píchli mi vodu, vůbec jsem to necítila a skoro nic nevyteklo.

Začali napouštět vanu, a než se napustila, natáčeli jsme KTG. Bohužel se potvrdila předpověď méno gynekologa, že máme omotaný pupečník kolem krku, protože malému klesaly ozvy při kontrakcích. Vana se tedy nekonala a zůstala jsem připojená na KTG a ležet. Pak asistentka přemluvila doktorku, abych mohla jít aspoň na 20 minut do sprchy, a pak jsme alespoň zkusily balon, ale s KTG na břichu, a to už jsem byla na 8 cm. Pak na lůžko a můžeme tlačit. Že to zkusíme na čtyřech, ale když jsem se na ně otáčela, tak jsem zvracela (ale to že prý ke konci otvírání bývá). Měla jsem tlačit tak, abych si tím ulevila, nechápala jsem, ale pak mi chytly půlky a mohla jsem tlačit proti jejich rukám, tak to šlo.

Pak už na záda a chytnou si kolena a tlačit, protože malému už ozvy klesaly nebezpečně nízko - kolem 69 pulzů. Teprve mi napichovaly žílu a dávali oxytocin v infuzi a pak ke konci i z ruky. Pak jsem zaslechla jen, rodíme, při kontrakci si pořádně zatlačte. Naběhli tam asi další 3 lidi, doktorky mi zatlačily na břicho a já cítila jen šílenou bolest v kyčlích. Vůbec jsem netušila, že už jde malý ven, protože jsem poučeně měla oči zavřené, ale když jsem je otevřela, tak malý už byl skoro venku.

Narodil se nám Mareček, 3410 g a 49 cm.

Pupečník měl vážně jednou omotaný, na břicho mi ho ani nedali a hned ho odnášeli na kontrolu a měření. Manžel zaraženě stál a já mu říkám, tak ho běž fotit. Utíkal.

Placenta šla rychle a pak šití. Nástřih jsem necítila, ale byla jsem dost potrhaná i vevnitř, tak to jsem skučela a venek mi umrtvili.

Chci poděkovat všemu personálu ze zlínské porodnice za péči a vám za trpělivost při čtení, ale deníčky ostatních mi hodně pomohly, tak jsem to musela napsat.

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 25.01.12 07:09

ráda slyším, že ve Zlíně jsou přístupní volbě polohy a úlevovým metodám, akorát teda to tlačení na břicho-malý už asi opravdu musel ven.. :nevim:

moc ti gratuluju k narození miminka, zvládli jste to skvěle :kytka:

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 25.01.12 09:43

Gratuluji k chlapečkovi :kytka: Taky jsme byla spokojená ve Zlínské porodnici, já měla plán.císaře,ale přístup i vše okolo fajn ;)

 
pádina
Nováček 3 příspěvky 25.01.12 15:13

gratuluji k krásnému chlapečkovi.....čas ukáže jestly to bude andílek nebo čertík.........ale pro Vás vždy vaše sluníčko a zlatíčko…buďte šťastní :think:

 
Jadla
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 25.01.12 17:12

Také doufám, že za pá měsíů budu moci napsat tak milý a vstřícný deníček. Blahopřeju a spoustu :kytka: štěsí a zraví a sil do budoucna!

 
AnciK
Kecalka 181 příspěvků 25.01.12 20:58

Gratuluju k chlapečkovi :kytka:

A upřímně si nedovedu představit dělit se po klystýru o WC 8o 8o 8o

 
michaelala
Neúnavná pisatelka 16778 příspěvků 25.01.12 22:24

Moc hezký deníček. Hlavně, že to všechno dobře dopadlo :srdce:

 
Chula
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 26.01.12 01:24

gratuluji k malému velkému dárku od Mikuláše. :kytka: Máme dva a je to šťastné datum narození ;)
Krásý malý medvídek :srdce:

 
Eicul10  26.01.12 08:57

Taky jsme rodila ve Zlíně a super!! :)

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 27.01.12 23:35

také jsem rodila ve Zlíně ;) ;) ale akutním sc ale i tak jsou tady profesionálové a za tím si stojím :)) gratuluji k Marečkovi jste stateční…užívejte mateřstvý a hlavně hodně zdravíííčka :srdce: :srdce: akorát mně teda překvapilo že by jste musei platit za vjezd mám pocit že v roce 2010 kdy jsme rodila nic takového neexistovalo…Mějte se moooc hezky :potlesk:

Příspěvek upraven 27.01.12 v 23:37

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama