Milované děti

O životě

Za dobrotu na žebrotu.

Má 22letá dcera bydlí s přítelem, který má 20 let, před ním to střídala, také ani tento vztah jsem nebrala, ani neberu vážně, protože láska je slepá. Takže ani jeho nemám nějak v lásce, i tak jsem mu to nedávala najevo, a přesto, že jsem sama s 2 dětmi, jsem se jim snažila celoročně stále dávat z výměn z MMB.

Když chtěli sami bydlet, byla jsem ráda,že budu mít soukromí a dala jsem jim nějaké zařízení do bytu, letiště, příbory, hrnce, nádobí atd. Na Vánoce jim dala dárky už v říjnu, dceři nové nazouváky M. Eliot Adidas, jemu botasky nové Replay a ještě mixér. Oni nakupují až teď týden před svátky, ptali se mě, co chci, jestli CK Eternity, tak jsem souhlasila, moje značka.

Pak mi dcera napsala, že mají jen 8 tisíc pro 9 lidí a na ten parfém nemají 800 Kč, tak jsem jí řekla, že těch 300 si doplatím, jestli chtějí. Nic, tak jsem pak napsala, že si ho koupím sama, tak mi zase ona napsala, když na to máš, kup. Šla jsem do Rossmanna, měli slevu ještě 10% a za 999 Kč bez slevy jsem ho koupila. Tak jsem jí to napsala, ona na to, že ho už objednali a že si s tím pak můžu stříkat i hajzl.

No hnus fakt. Protože jsem teď ve 31. týdnu tak od čtvrtka jen brečím. Chtějí mi vrátit věci, co jsem jim dala já. Tak jsem jí napsala, že mají u baráku taky kontejnery a už jí jako dceru neberu a ona si mě na FCB dala pryč z přátel i z rodiny. Tak jsem dopadla. Je toho víc, moc mě to mrzí a trápí, ale je lvice panovačná a urážlivá a chce si prosadit svou. Snad ty svátky přežijeme s dětmi co mám doma (11 let dcera a 3letý syn) v pohodě. Kdybych to tu měla rozepsat, tak je to snad na týden… je to jen ve zkratce.

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 21.12.10 06:35

Žáden stres :hug: Však neboj ona doleze jak bude ve sračkách a bude potřebovat pomoct. :palec: Bu´d v klídu a veselé Vánoce a opatruj sebe a miminko v bříšku.Koukám že si taky ve 31 týdnu.Já taky :andel: Tak klideček :huban:

 
Crystal87
Generální žvanilka 23728 příspěvků 21.12.10 07:55

Netrap se.Když je hloupá její blbost!Užívej si miminka a dětiček a na ní kašli.Vím že se to lehce píše,je to tvá dcera.Mně moje maminka taky hodně pomohla a div jí za to nelíbám pr*** nedokázala bych se takhle zachovat,Ale my si prošli svým trápením a máme už jen jedna druhou.Vím že tohle tě musí hodně mrzet a bolet.Ale ona jednou přileze nebo spíš dospěje!Užij si svátky bez ní se svými dětmi a drž se!! :srdce:

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 21.12.10 08:54

být tebou zrušila bych dávání dárků úplně, my to tak s tchýní udělali a je pokoj na obou stranách, dřív to totiž bylo jen o tom, já ti dala, ty jsi nedala, nejsi dost vděčná apod. nakonec se ukázalo, že tohle řešení vedlo k oboustranné spokojenosti. Maximálně si pod stromek dáme přáníčko a hoptovo. Zkus to taky tak, nemá smysl očekávat, že bude za každou cenu dcera vděčná, jak vidíš nemá to smysl a tobě zbývá jen trápení. holka je dospělá, tak ať sivše nakoupí sama

 
Jenika  21.12.10 08:55

Je to přece jenom ale tvoje dcera a myslím, že situaci hrotit do extrémů není dobré. Vánoce přece nejsou jenom o tom co komu kdo dá. Pokud ted nemá, :hug: nechala bych ji, třeba jí to dojde později. Ale raději bych ji pozvala ke štědrovečernímu stolu a svým příkladem ukázala, že lepší je se spolu setkat v duchu přátelském,než řešit kdo dal víc. Matka by měla být tak trochu nad věcí a vzpomenout si, že v těchto blbých zaláskovaných časech se někdy dělají psí kusy. Ale rozepře typu já ti dala hodně, ty mě nic, nikam nevedou.

 
rendys314
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 21.12.10 09:18

Ano je to moje dcera.Mě maminka zemřela nebo spíš se oběsila v mých 14 letech,vím co tje být bez mámy proto jsem se snažila jim co nejvíc pomoct.Bez dárků už to mezi náma bude toano,protože vím,že ona nepříjde a já za ní také né.Děti nemají žádnou babičku už bohužel.A moc mi chybí. :-(

 
nulu86
Ukecaná baba ;) 2425 příspěvků 21.12.10 09:19

Já nechápu to davový šílenství Vánoc…pokud chci někomu udělat radost, dám mu dárek kdykoliv, ne proto že jsou Vánoce a už vůbec si žádné dárky nevynucuju. Jinak s dcerou to bude ok (mluvím z vlastní zkušenosti - jako ta dcera), chce ti jen ukázat že je soběstačná a samostatná, že se umí o sebe postarat i bez tebe, že je dospělá a že tě nepotřebuje…Ale potřebuje. Začínala jsem kdysi paličatě jako ona, teď už jsem vdaná, taky jsem se s mamkou tenkrát rozešla, ale za čas se to zklidnilo a bylo ok, teď spolu teda nekomunikujeme už na dobro…ale z jiných důvodů…a věř, mámu každá dcera potřebuje a každé chybí!

 
Jenika  21.12.10 09:36

rendys314: asi jsi to měla v životě hodně těžké a máma ti odešla moc brzy. Víš , já jsem názoru, že alespoň takový malý vzorec chování našich děti se naučí v běžném životě té dané rodiny. Když bude dítě slyšet často od matky, co sem ta tchýně, babička, matka … pořád leze, hádání, vyčítání, tak aniž by možná chtělo, tak to bere jako normál. Pak se tak i částečně chová v dospělosti. Však člověk sám na sobě pozná, že co nesnášel od matky, vlastně po létech taky udělá, až se toho sám lekne. Prostě, ukaž ji vstřícnost, dej ji čas, ale hlavně nevyslovuj věty : už nikdy k tobě nepůjdu, ty jsi pro mě skončila atd. ač si to zrovna myslíš. Hlava vychladne a čas ukáže.

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 21.12.10 09:39

rendys :hug: , hele je to asi určitý druh jejího vzdoru, ale uvidíš bude líp, my dcery stejně k těm mámám tíhneme, jen to, že říkáš, že nemáš dceru atd. to udělala i tchýně ke svému synovi, tedy mému muži a on osobně se zařekl, že citové vydírání tolerovat nebude, že už za léta toho bylo dost. :roll: taky mu dávala první a poslední a očekával, že bude nekonečně vděčný, ale to taky bohužel pořád nejde, hlavně ne po tom, co mu vyčetla, že vše nám, po návratu do čech /tedy vybavení/koupila ona. Jednoho dne jsem přišla domů, a nebyla kuchyňská linka, lednice nic, koukala jsem jak blázen a manžel mi oznámil, že už všech těch tahanic měl dost a poslal to mamince PPLkem až do Němec 8-o . Prostě zkrat mezi nimi dvěma. Vybavili jsme se tedy nově sami, o to větší radost nám to dělá, na druhou stranu se pošramocený vztah syn a matka už bohužel nespraví, a na krku to mám jako partnerka já, i když s jejich problémy které se vlekly od dospívání až do teď nemám nic společného. Na druhou stranu to beru tak, že manžel je dospělý a snad ví co dělá, to samé ber i u své dcery, snaží se být dospělá a postavit se na vlastní nohy. v takovém případě dary a rady nedávat, ale taky nic neočekávat. Ono se to vyvrbí vše čase a myslím si, že u vás ještě není pozdě a bude to dobré :hug:

 
rendys314
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 21.12.10 09:54

HOLKY URČITĚ MÁTE PRAVDU :hug: POČKÁM AŽ PŘÍJDE SAMA.JEN JSEM SI DÁREK NEVYNUCOVALA :nevim: ŘEKLA JSEM,ŽE NECHCI NIC AŽ SE NABÍDLI SAMI :wink: A PAK ŽE NA TO ZASE NEMAJÍ TAK JSEM SI HO KOUPILA SAMA :zed: CHYBA UŽ BYLO ZLE.ASI JSEM TEDKA MOC PŘECITLIVĚLÁ A BERU VŠE JINAK. :roll:BYLA U MĚ VŽDY NA PRVNÍM MÍSTĚ JAKO PRVOROZENÁ DCERA :think: JEJÍ PŘÍTEL MÁ 20 LET,ROZUM JEŠTĚ NEMÁJÍ…ALE MYSLÍM,ŽE JÍ PROTI MĚ POPUZUJE…JSOU OBA BARMANI TAKY DOST PIJOU A V TOM SI NEROZUMÍ..MÁ EPILEPSII,TAK MÁM O NÍ TAKÉ STRACH. :nevim:

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 21.12.10 10:00

hele neber si to tak, uvidíš bude líp, jde o to aby jsi si přístupem k dceři nezavřela vrátka. A přeji jinak klidné těhu fakt se nenervuj ono se to urovná, možná má taky nějaký stres to nikdo neví aproto reaguje jak reaguje :mavam:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 21.12.10 10:03

To jsem tu jediná kdo nepochopil proč se dcera tak strašně naštvala, že mámu nechce vidět a vymazala jí na FB z přátel? Protože to už bych řekla je vážný. To, že se maminka koupila parfém, kterej jí sama dcera řekla, ať i ho koupí, ale přitom ho měla objednaný? Nevim :nevim: , buďto v tomhle příběhu chybí nějaké kusy skládačky, nebo asi nežiju na normální planetě, když dcery zavrhují své matky kvůli dárkům na vánoce a naopak. :think:

A nebo jsem blbě četla a něco mi uniklo. Jdu si to přečíst znovu…

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 21.12.10 11:06

Pohádat se s dítětem,s matkou a kýmkoliv jen kvuli penězum je ta největší blbost co člověk muže udělat.Važte si že máte jedna druhou.V životě nás potkávaj neuvěřitelné tragédie a nikdy člověk neví kdy ztratí dceru,matku atd..
Jedna z vás musí být ta co udělá první krok a proč by si to zrovna nemohla být ty?

 
Ullriska  21.12.10 11:23

Jsem na tom podobne, ale z te druhe strany. Po narozeni dcery jsem se s mamkou tak pohadala, ze jsem ji rovnez vymazala ze svych kontaktu. Zda to bylo rozbourenymi hormony po porodu netusim, ale stalo se. Doposud jsem v sobe nenasla odhodlani jit za ni a vse si vyrikat. Kazdopadne jsem skoro o dvacet let starsi nez Vase dcera a rozhodne se v tomto priklanim k nazoru, ze je to jeste mlade, ktere az se vybouri, pricupita k Vam nadpozemskou rychlosti. Preji Vam hodne stesti.

 
rendys314
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 21.12.10 11:45

Kdyby bydlela sama tak ten krok určitě udělám.Já jsem ze svým otcem měla moc problémů od té doby co mi umřela maminka,hold alkohol je sviňa.Ale vždy jsem sklopila hlavu a dělala,že se nic nestalo protože si ho moc vážím,že mě vzplodil a vychoval.Ted je mu 78 let,jako starší člověk už má své mouchy a to i já,ale miluji ho,moc mi pomohl co jsem zůstala sama s dětma :roll: a těším se na to až mu budu já oporou a budu se starat já o něho,každý den si voláme protože nás dělí dálka..Tak proč bych já měla ustoupit dceři,myslím,že jsem nic neudělala… :-(

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 21.12.10 11:53

rendy ale ty zatratíš dceru proto že má nějakého floutka kterého ty nemusíš?Nikdo neříká aby si dolejzal a aomluvila se,ale zvednout telefon a vysvětlit jak ti to ublížilo,jak se cítíš atd..by ti nic neudělalo.Nebud ješitná.Jsou to naše děti.V jejím věku je to pořád dítě.
Mohu se zeptat kolik ti je let?

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 21.12.10 12:06

Když jsem byla okolo věku tvé dcery, taky jsem se na mamku naštvala a několik dní s ní nemluvila. tehdy šlo taky o dárky, za které byla ráda, ale druhý den mi volala, že si to rozmyslela a žádné nechce. Moje máma měla vždy svojí hlavu a vůbec je to takovej „divnej pavouk“ :mrgreen: ale miluju jí, je to báječná přítelkyně a skvělá ženská. No ale k tomu tehdy. taky jsem to mohla podat tak, že jsem s ní přestala mluvit kvůli dárkům, ale ono to tak vůbec nebylo. vytáčela mě už dlouho…vadilo mi její chování a já taky s nově nabytou svobodou v podobě osamostatnění se, jsem si myslela, že jsem mistr světa amoleta… Tudíž to byla jen poslední kapka… Nevím neznám vás dvě a opravdu netuším jak to tam mezi sebou máte, ale pochybuju, že se od tebe odvrátila JEN kvůli dárkům…pes bude zakopanej jinde.

Každopádně přeju, abyste se obě brzy vzpamatovaly,pro­tože každý den je vzácný. Já se v 16ti strašně pohádala s tátou…doslova kvůli kravině. pak odjel na kole nafotit si nové fotky přírody(byl vášnivej fotograf) a už se domů nikdy nevrátil. Akutní infarkt miokardu. Nikdy, přísahám nikdy si nepřestanu vyčítat, že moje poslední slova s mým tatínkem byly :„jdi do háje“ :cry:

 
rendys314
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 21.12.10 12:11

Myslím,že by to nebylo dobré.Už tedkamám tlak 140/75 a myslím,že by mi nic pěkného v telefoně neřekla,spíš y yla hrdá na to,že to nebyla ona ta první co se omlouvala.Já si jí pryč na fcb z přátel ani rodiny pryč nedala.myslím,že bude rozumnější nechat to tak.Mám doma dvě děti které mě potřebují a nechci skončit 2měsíce před porodem v nemocnici.Je mi 42 let. :roll: na fotce jsem já blond,přítel od dcery a jeho maminka tento rok focená.

 
dzarunka
Neúnavná pisatelka 15021 příspěvků 3 inzeráty 21.12.10 12:17

možná by jsi jako máma měla zahodit „hrdost“ a jít dceři příkladem a udělat první krok..... :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 21.12.10 12:24

rendys nojo ta hrdost.Myslim si že jako starší by si měla mít víc rozumu než takové kuře.Přijde mi že jen chtěla slyšet že děláš dobře když se na ní vykašleš když máš i jiné děti.Já si to nemyslim.

 
rendys314
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 21.12.10 12:24

Maminky jste fakt super ani jsem nevěděla,že emimino existuje až mě sem dostala maminka tomikate kterou znám z mmb.Krásně se tu s vámi vykládá a dost o všem přemýšlím.S dcerou jsme byly jako kamarádky kdysi,všude jsme chodily spolu a chovaly se jak kamarádky,proto od ní i to chování tedka jako ke kamarádce a slova jsi ubohá,hovno víš o mé práci atd. 8-o tady naté fotce jsme focené letos v létě.Už by taky chtěla dítě,ale její přítěl nechce protože je mladý…jeho maminka je také jeho názoru aby si ještě užívaly a já se jim do toho nepletla,možná jí vadí i mé těhotenství.Nabrala i v kg tolik co tedka já..Nechápu proč. :nevim:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 21.12.10 12:39

rendys tak vidíš.měli jste krásnej vztah tak na co to rozbíjet.Je to ještě hloupá žába a ty si rozumná ženská.Buh ví co se honí v hlavince jí a třeba jí taky ješitnost nedovolí to co tobě a taky by jste s e nemuseli vidět roky. :wink:

 
dzarunka
Neúnavná pisatelka 15021 příspěvků 3 inzeráty 21.12.10 12:42

jasný a třeba to ani není z její hlavy… :nevim:

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 21.12.10 12:45

Zakladatelko, myslím, že neděláš dobře, že sem dáváš fotky dcery, jejího přítele a jeho matky bez jejího vědomí. Je to veřejný portál a mohla by si to někdy i najít. Nemyslím si, že by z toho byla šťastná. :-?

 
Natys
Kelišová 5213 příspěvků 21.12.10 12:58

Je mi sice už 26 let, ale i kdyby mi bylo 50-60 mam jen jednu maminku, kterou miluji a važim a mam k ni přirozeny respekt. Řict mi něco takoveho ma dcera (ještě nemam, jsem teprve těhu), že si mam vonavkou vystřikat hajzl tak ji vlepim facku a ať si spratek uvědomi s kym se bavi!!! Však až něco bude potřebovat ji bude opět maminka dobra, ale o tom přece rodiče nejsou!!! Buď v klidečku, myslim na broučka, ktery Ti roste v břišku.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 21.12.10 13:02

Natys až budeš matka tak to uvidíš jinak,věř mi. :lol:

S těma fotkama sem taky chtěla napsat že to není fér a muže si to každej lehce dohledat a já bych taky nebyla ráda a kdybych byla matka toho chlapce,tak bych šílela že to jako cizí člověk zveřejnuješ

 
Natys
Kelišová 5213 příspěvků 21.12.10 13:07

Kamčo, ditěti nedovolim aby se se mnou bavilo takovym zpusobem. Souhlasim, že až budu matka tak spoustu věci přehodnotim, ale nikoli respekt k rodičum, to je si myslim zaklad bez ktereho normalni vztah mezi matkou a dcerou nemuže klapat, si myslim.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 21.12.10 13:08

A ty si jako první řekla že jí jako dceru už nebereš a pak se divíš že tě odstraní s přátel ze statusu matka??Já bych udělala to samé kdyby mi maminka řekla že už nejsem její dcera :cry:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 21.12.10 13:10

Natys respekt ano ale každej udělá chybu.Dcera udělala chybu ale matka taky a to že řekne že už není její dcera je podle mě pořád horší než to když dcera řekne uraženě pubertálním výjevem ty si to vystříkej na hajzl.Stejnak ale nebylo napsáno uplně vše,takže těžko hodnotit,ale myslim si že jich je obouch dost a jsou dost podobné povahy což je asi největší zlo.

 
Natys
Kelišová 5213 příspěvků 21.12.10 13:18

a tak to jsem četla nepozorně o tom, že jako matka první „odpudila“ dceru. V tom připadě je to o něčem jinem a souhlasim s Tebou.

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 21.12.10 13:29

Njn, tak to dopadá v takových rovnostářských vztazích typu „jsme s dcerou nejlepší kámošky“. Pro mne je vztah s rodiči unikátní, kámošů mám mraky, ale rodiče jen jedny, byli pro mne vždy autoritou, i když přátelskou a tak se budu snažit vychovávat i své děti - žádné kamarádíčkování, abychom se jednou nehádali kvůli podobným kravinám.
Zakladatelko, nic si z toho nedělej, však jsi o 20 let starší a před 15 lety jsi taky dávala dceři dárky a nic od ní nečekala, ne? Vůbec nejhorší zklamání asi způsobuje očekávání vděku. A už je na čase vzájemné drahé dary zrušit, však dcera jako dospělá vydělává a sama si nejlíp vybere, maximálně si dejte nějaké maličkosti za pár korun.

 
Jenika  21.12.10 13:29

Mě příjde, že se k sobě nechováte jako matka s dcerou, ale jako stejně staré kámošky, které na sebe žárlí, ty že čekáš dítě a ona ne, že nebudete chodit spolu pařit (dle fotek), že ona nebude ta hlavní,ty, že ona že má přítele a ty asi ne (nepíšeš o otci mimča, které čekáš.. Ono být s dcerou jako kámoška je super, ale má to své hranice. Proto i ten slovník mezi váma. Myslím, že parfém byl jen záminka nějakého varu, který mezi vámi asi už nějaký čas bublá.

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 21.12.10 13:38

Mě by se tedy vůbec nelíbilo, kdybych se s někým pohádala a on o tom šel napsat deníček a přiložil mou fotografii.. :nevim: :nevim:
Nevím, kde je pravda, nevim, zda jsou rozpeře malicherné..Vím,ale , že tento způsob prezentace mi není vůbec sympatický.
Určitě není všem dnům konec a konflikt má řešení - jen chtít. :mavam:

 
D+3  21.12.10 13:50

Mi ten deníček přijde jak od dětí na pískovišti.

Nechápu proč dceři přispíváš když bydlí sama s přítelem, když na to nemají, jejich problém.

Mám kolem sebe hromady vrstevníků, kteří se pro své dospělé děti mohou rokrájet a je to úplně nanic.
Já bych pro své děti udělala cokoliv, ale nemíním je v dospělosti živit.

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 21.12.10 14:00

Rendys, nech to den, dva uležet, potom zahoď hrdost a ozvi se jí, je škoda si zkazit vztah kvůli takové blbině. Když nechceš volat, tak pošli alespoň smsku a vystvětli jí svoje pocity. Ona taky za pár dní vychladne a nebude jí nejlíp, jednala v rozčilení, to potom člověk dělá hlouposti. Držím pěsti.

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 21.12.10 14:12

Děti si k tobě dovolí to, co jim dovolíš ty sama!Věta o matce a dceři jako nejlepších kámoškách mi příjde vždycky divná, rodiče jsou jen jedni, tento vztah je neopakovatelný. Kámošek může mít každý spoustu. Možná v tomto začala příčina všech vašich problémů.
A pak už vůbec nechápu pasáž o dárkách, jakože si vzájemně vyčítáte, já ti dala zařízení do domácnosti, ty jsi mě nedala…já tobě dala takové značkové a makové značkové boty…jažišmarja, když něco dám, tak to dám, že chci obdarovat, když něco za to chci, tak to buď rovnou řeknu, nebo nedávám nic. Podle mě jsou vánoce svátky pro děti, pro jejich radost u stromečku a ne, aby se dvě „promiň“,ale nevyzrálé ženské hádaly o pitomý parfém :nevim: a dělaly nesmyslá gesta jako vymazání někoho někde v přátelích. M

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 21.12.10 14:44
Odpusťte si!

Myslím, že ses unáhlila říct dceři kvůli blbému parfému, že už není tvoje dcera. I když ona se zachovala taky zbrkle a k tobě ošklivě. Vykašlete se na věci, na prachy, ničí to vztahy, dávejte si dárky za stovku a všichni budete šťastnější. Je hezké, že jsi dceři chtěla pomoci do začátku a něco jí dala. Vysvětlete si všechno dokud je čas, jedna druhou potřebujete, může se stát,že kvůli pitomosti na sebe nepromluvíte deset let a jedna bez druhé budete trpět. Řekni dceři, že to chceš smazat a začít znovu, vždyť jsou Vánoce, čas odpouštění, a domluvte se, že si budete dávat malé dárečky, spíš pozornosti. Ani ona teď nemá peněz nazbyt, tak proč dělat hogo fogo. Řekni jí třeba,že je ti to líto, že jsi těhu a všechno si moc bereš, zkrátka vyřešte to spolu co nejdříve! Držím palce a přeji krásný zbytek těhotenství. Budeš mít sice čtyři děti, ale žádné nejde nahradit nebo vymazat, každé je jedinečné.

 
rendys314
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 21.12.10 15:18
pro Jenika

Mám přítele,ale ten s tím nemá nic společného ani se do toho neplete. :roll:

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 21.12.10 15:23

Ahoj, tak moje zkušenost z pohledu dcery: mamka mi taky dala spoustu věcí do domácnosti a nejspíš čekala, že jí budu denně líbat zadeček. Bylo to pro mě ponižující ikdyž jsem byla ráda. V začítcích bych si vše dovolit nemohla. Došlo to tak daleko, že jsme spolu dlouho cca2 roky téměř nemluvily. Sblížilo nás až narození mého syna. Dnes je mi to líto, ale na druhou stranu máme teď velmi pěkný vztah.Rozhodně ne ale jako kamarádky. To podle mě nemůže fungovat.

 
rendys314
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 21.12.10 15:26
pro Veveří

Souhlasím s Tebou,že jsem se s tím unáhlila.Ale jak jsem tu psala již na začátku,nic jsem nechtěla!!!!A když jsem si to koupila sama tak jsem dostala prostě vynadané abych si s tím jejím pak vystříkala hajzl…proto jsem se unáhlila. :-(

 
terokac
Neúnavná pisatelka 15924 příspěvků 21.12.10 15:49

No nevím…přijde mi to takové bez hlavy a paty…celkově takové „jednodušší“ :nevim:

 
Gabika  21.12.10 15:53

Rendys - ako si napísala, za dobrotu na žebrotu. Akurát tu „dobrotu“ by som dala do úvodzoviek. podobnú situáciu vidím v blízkej rodine, matka pre dospelého syna urobí „všetko“ a je to naprd.

Nechaj svoju dospelú dcéru, aby bola dospelá, a nechaj ju žiť samostatne so všetkým, čo k tomu patrí. Ak nemáš jej priateľa rada, a sama neberieš ich vzťah vážne… čo na to povedať??? Je to jej vzťah, a teba do toho nič nie je.

Vo všeobecnosti - tým, ako neustále dcére so všetkým pomáhaš, si ju akurát k sebe priväzuješ a „nútiš“ neustále ku vďačnosti za „všetko, čo si pre ňu urobila“.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 21.12.10 15:55

rendys mě přijde že víc než nějaké vztahy máš pořád v mysli víc ten majetek. :nevim: .Nic si nechtěla,nic nedostaneš :lol: tak aspon získej duvěru své dcery zpět.Myslim si že to nebude jednoduché po tom co si řekla :-?

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 21.12.10 16:50
Pro Rendys

Rendys, jenže víš jak to je. Můžeš myslet sebeupřímněji, že na Vánoce NIC nechceš, jenže tohle nikdo nebere vážně. Přijímat drahé dárky nesmírně zavazuje a je to až někdy nepříjemné. Zejména pokud to není z čeho vrátit. Dceři bych nedávala takové dary, třeba i ona přestane stresovat,že nemá na drahý dárek pro maminku. Chtěla ti udělat radost, za každou cenu, i za cenu,že se poníží a poprosí tě,aby sis část doplatila(mně to přijde celkem žinantní). Právě z toho důvodu v rodině teď upouštíme od dárkování, navíc často jsou to jen „další hebla do chalupy“, dárky pro dárky. Snažíme si dávat dárky, co se dají sníst a vypít a hlavně nám jde o to se setkat a pobýt spolu. Omezili jsme i dárky malým dětem, každý jednu věc a tečka. Vypozorovala jsem, že když mají děcka hromadu dárků pod stromečkem, stejně si vyberou jeden, ze kterého mají největší radost a zbytek skoro ignorují. Někdy je méně více.
S dcerou to urovnej, je to ještě kačena a ty jsi ta rozumnější. Mějte se rády! :srdce:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21947 příspěvků 2 inzeráty 21.12.10 18:37

Tak já upřímně myslím, že v tom je něco víc než jen nějaká blbá voňavka…Možná, že problém začal už v dřívějšku a tohle byla akorát ta poslední kapka…
Pokud tě mrzí, že to takhle dopadlo jdi a s dcerou si promluv.
Ale fakt si myslím, že v tom není jen ta voňavka

 
DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16292 příspěvků 21.12.10 19:52

Jako tedy kdyby se mnou matka jednala tímto způsobem, tak se s ní asi taky pohádám… A pokud by vytahla že máme něco od ní, tak bych jí to taky nanosila zpět. A už vůbec by mne uráželo, že nebere můj vztah vážně a dává to najevo. Případně vytahování že ona nám dala značkové věci už kdoví kdy a my se opovažujeme nakupovat až na vánoce, pod stromeček… Fakt nečekaný, mít vánoce až na vánoce.

 
rendys314
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 21.12.10 20:57
pro Hanule

MILÁ HANULE!!!!JÁ JSEM DCEŘI DÁRKY ODE MĚ NEVYČETLA ANI JÍ NIC NEŘEKLA A NEVYČETLA TO JSEM NAPSALA POUZE SEM PRO MAMINKY.JU??TAKŽE ASI ŠPATNĚ POCHOPENÉ,HM…

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 22.12.10 11:18

rendy, kaps lock si vypni, tady se nepoužívá :wink:

 
Kunhuta
Kecalka 116 příspěvků 22.12.10 13:36

to už si snad dělá někdo prdel! :mrgreen:

co to lidi řešíte! ????? mozek mi to nebere… :pocitac:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 22.12.10 15:32

Mě by zajímalo jestli si si Renduš chtěla jen ulevit a nebo jestli si si s toho něco vzala.Udělala si nějakej krok a nebo kvuli kravině stále dceru zavrháváš? :nevim:

 
rendys314
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 22.12.10 17:20

Už volala dcera,protože mám u ní skovaný mobil pod stromek pro mladší dceru tak se má zítra stavit.Uvidíme jak se vše vyvrbí dojde bez přítele protože pracuje.. :roll: V telefonějsme spolu mluvili jako by se nic nestalo.Bohužel mám tedka stavy které jistě znáte v těhotenství,že se rozbrečím :nevim:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama