Mimizemšťánkový deníček č. 52

Rodičovství

Ahoj holky, tak jsem překonala lenost a rozhodla se napsat nový deníček. Blíží se vánoce a tak se nabízí vhodné téma na článek a ne jenom normální příspěvek. Takže... Vánoce je to jediné, co na zimě miluju, jinak už od konce října vyhlížím jaro :o)Když jsem byla malá, tak už jsem se od Mikuláše nemohla dočkat Štědrého dne a dárků a vůbec všeho toho hezkého kolem vánoc, u nás doma vždy panovala vánoční atmosféra, žádný shon a tak, chtěla bych, aby naše holčičky měly stejné vzpomínky.

Tak jak to u nás probíhá… Štědrý den trávíme u nás doma spolu s mími rodiči, babičkou, bráchou a švagrovou. Je super, jsme všichni spolu, je nás hodně a dárků pod stromečkem taky :o). Naštěstí v Řecku vánoce nejsou hlavním svátkem (jsou to velikonoce a ty tam trávíme, a ještě jsou tak o týden a tři později než naše, takže žádný problém :o) tak není potřeba nějaké střídání, kde vánoce strávit a to jsem moc ráda, vánoce prostě musí vypadat tak jak jsem už popsala. Co se nám narodila Maruška, tak jsou ty vánoce ještě hezčí :o) a letos už budou i se Sofinkou :o) (loni jí byl 1 den a byly jsme v porodnici, kam za nami všichni přišli). Marušku jsem na její první vánoce ovázala stužkou a dala pod strom a Sofi po návratu z porodnice taky, dodatečně :o).

Stromek strojíme den předem (loni jsem správně vytušila, že budu v porodnici, tak jsme ho s Maru strojily asi 10 dní předem, pro jistotu a vyplatilo se).
Cukroví - jsem nikdy nepekla, jenom jsme pomáhaly mamce, ale loni Maruška viděla u kámošky její výtvory, tak jsme se do toho taky pustily a upekly průběžne 3 druhy. Docela to vyšlo, i když nebyly úplně podle předlohy, ale Maru to strašně bavilo, tak jsme se super vyblbly.
Vánoční úklid - co to je? Uklízím průběžně, akorát zametám denně, když holky večer usnou(je to nutnost, holky si hrajou rádi na zemi a drobky a tak mi vadí..) Okna - v zimě je to na nastydnutí a ještě je přes ně vidět, tak co..

Teď k samotnému Štědrému dni.
Maruška už se od rána nemůže dočkat večera, až přiletí Ježíšek a přinese dárky. (Je super, že na něj ještě věří, i když už je v první třídě, doufám, že to tak aspoň letos ještě vydrží. Samozřejmě už se několik let ptá, jestli opravdu existuje, jak vypadá, jestli má křídla, jak to všechno zvládne, jak jí najde a asi 100 dalších otázek :o) Už asi 14 dní nám na okně visí seznam dárků, co si přeje spolu s obrázkem pro Ježíška a krásně malovanou obálkou. Seznam se průběžně ještě trochu mění a doplňuje :o) ). Po večeři už vyhlížíme Ježíška, samozřejmě přiletí do obýváku vždy, když je Maruška v jiném pokoji, takže ho nezahlídne :o) Ale pak děda zazvoní a … Maru přiletí pod strom, oči září, je to nádhera. Pak už má práci, rozděluje spolu s mojí pomocí dárky. No a potom už rozbalujeme, povídáme, těšíme se z dárků a z toho, že jsou vánoce a je nám fajn.
Tolik o našich vánocích. A jak je to u vás?

Tak a teď ještě něco o nás aktuálně. Sofi se naučila, že když jí krmím, tak dostane taky lžičku a mističku a jako mně krmí. Je to stranda. Jinak už s námi doopravndy blbne, ne jen to, že s ní blbneme mi a ona se směje, normálně se aktivně zapojuje, tak jsme z toho nadšený. No a Maru, to je moje šikulka, ve škole jí to jde, celkem jí to baví, ale na víkendy a prázdniny se moooc těší.

Romčo - doufám, že už Edik nemá teplotu a je v pořádku, brouček jeden malej, To je děs, když těm dětíčkám není dobře, co.

Končím. Mějste se krásně a hlavně buďte zdraví.
Lipka, Maru a Sofi

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 17.11.05 20:09

Ahojky!

LIPKO: super vánoční deníček!!!! Úplně jsi mě naladila na štědrý den:) Jen mi docvaklo, že už je to opravdu „za pár“ a my už se opravdu nestihneme nikam přestěhovat a že ještě nemám všechny dárky a že mám chuť péct letos perníčky, jen netuším, kdy bych to měla dělat:)

Filda se právě uřval, zatímco já si fénovala vlasy a manžel vzdal jeho uspávání a šel do vany. Asi se budeme muset zavírat v koupelně častěji, když to tak dobře funguje:) Po dnešním nočním vstávání a odmítání spánku ve dvě hodiny ráno opravdu nemáme ani jeden náladu na další se dohadování o tom, jestli se bude spát nebo ne:) Uvidíme, jak dlouho nás Filda nechá užívat si pohody a ticha:)

Dnes jsme byli opět na plavču. Příště už nás čeká to focení. Romčo, ty jsi se ptala, co to stojí, tak já to ani nevěděla chi chi, tak jsem se dnes zeptala. Prý nás vyfotí několikrát (cca 4-5×), pak nechají udělat jen index ze všech fotek a my si pak vybereme, který chceme. Ty dostaneme na CD a asi i udělaný a 1 bude stát 60 Kč.
Takže jsme zas trénovali úsměv pod vodou:) Filda teda z potápění opět nebyl zrovna dvakrát odvázaný, ale když pak držel v jedné ruce červený kroužek a v druhé zelený balonek, tak si nějakýho potápění skoro ani nevšiml, jak pak vždycky hledal balonek, který mu uplaval:))

Zítra ráno odjíždíme na víkend k našim. Manžel si to v práci přehodil a byli dnes všichni v práci a zítra mají volno:)

Páááá, krásný víkend a pusu miminkům

Montička + Filípek

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 18.11.05 01:27

Ahojky,

Montičko - ještě k příspěvku do minulého deníčku - doufám, že Filípek zase začne hezky jíst. Sofí teď docela baští, jenom je boj první sousto, nevím co čeká, asi že to bude nějaký hnus :o)))). Co se teď naučila a asi týden dělá, jídlo v puse suší. Dám sousto, ona jako polkne a přitom nic a klído to tam má půl dne :o)))) a pak pomalu vypustí z pusy.

S tím domečkem, to mi je líto. My jsme hledali přes známe, ale hlavně přes net asi rok, ale na prohlídce jsme byli jenom 2×, hned ten druhý jsme vzali po půlhodinové prohlídce, prostě se nám to líbilo a hlavně to místo je super.

vánoční dárky - tak ještě nemám ani jeden, ale chci to co nejdřív napravit, už teď je všude plno lidí.

Spaní - Sofí párkrát taky v noci strašila a chtěla si hrát, byla to sranda, tak jsme v noci blbly v posteli :o))) Ale denně by to asi nebylo až tak super :o))))

U rodičů si to krásně užijte, jak jinak taky že.

Romčo - vše nejlepší k svátku, hlavně hodně zdravíčka a štěstí tobě i celé tvojí rodince.

Ještě jsem zapomněla napsat něco k Sofi. Je to můj mazlíček (Maru samo taky :o)). Nejenom, že se ráda mazlí, když já začnu, ale taky začíná sama. Ráno když se vzbudí nebo třeba když si hrajeme, najednou všeho nechá a leze na mně, že chce vzít a tak krásně se na mně položí a přitiskne, to je nááááádhera

Tak zatím čau
Lipka, Maru a Sofi

 
Pusinka1
Stálice 61 příspěvků 19.11.05 11:46

Ahoj holkýýý, nejprve musím Lipce pochválit deníček. Opravdu krásně vánoční :o). A taky se omluvit, že Vás poněkud zanedbávám, ale nějak toho mám v poslední době hodně a hlavně neustále nějaké obíhání doktorů.

Zrovna ve středu jsme s Tomíkem prodělali opravu skoro všech zoubků a trhání 2 zoubků v celkové anestezii, takže docela hrůza. Už bych to nechtěla znovu zažít. Bylo mi ho tak líto, ale naštěstí už je to za náma a Tomíkovi je dobře a nic ho už nebolí. Teď má ale zase parádní kašel a rýmu - asi to chytil ode mě. Mě zase čeká v pondělí kontrolní vyšetření tlustého střeva a pak už se snad budu moct těšit na vánoce.

Dneska ráno Tomík přiběhl do ložnice A hulákal mamíííí venku padaj sněžinky :o)). Nemohl si vzpomenout na vločky. Je úplně nadšenej. Škoda, že ten sníh asi dlouho nevydrží.

Jinak Luky nám dělá jen samou radost. V poradně v 10m měl 7880g a 73cm a 2 zoubky. Teď už se nám klube 4. Začal zase lépe jíst i spinkat, i když dnešní noc nestála za nic. To ten zoubek. Jinak leze po čtyřech, ale jen když nepospíchá, protože to pak je rychlejší po bříšku, všude neustále klečí nebo stojí a to zejména v postýlce když má spát. Naštěstí se už ale naučil si ze stoje sám sednout na zadeček, takže už k němu neustále nemusím chodit ho pokládat. Kluci s ezačínají přetahovat o hračky a neustále slyším mamííí dej ho pry, mamíí od mi to zboural, mamííí on mi vylezl na postel a spadne, mamííí odnes si ho a tak dále… Ale je to sranda. Tomíka nejvíc bavěj Lukáškovi hračky a naopak. Prostě chlapy :o)).

Jinak co se týče zimy tak tu taky nemusím, jen na horách, když křupe sníh a třytí se. Na zimě taky miluju jen vánoce a pak kluků narozeniny.
Vánoční dárky pro kluky už mám skoro všechny a většinu už i zabalenou. Cukroví nějaké zkusím upéct, ale moc toho nebude. Spíš jen aby si Tomík nějaké vykrájel a aby to tu vonělo. Pokusím se o vánočku tak uvidíme jak dopadne.

S Tomíkem jsme taky vyráběli voskové ozdoby na stromeček a pak taky ze slaného těsta, které se Tomíkovi moc povedli. Je to šikulka.

Letos budeme poprvé na štědý den a doufám až do silvestra na chalupě. Snad nebudou kluci nemocní nebo do toho nevleze něco jiného a vzhledem k tomu, že tak vánočního nemám nic ani ozdobu tak teď musím rychle všechno sehnat. Zrovna dneska s klukama vyrážíme do Obi pro nějaké slaměné ozdobičky.

Holky u musím, Luky se vzbudil. Pozdravujte prcky

Pusinka, Tomík a Lukášek

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 19.11.05 12:55

Ahojky,

Petro - ahoooj, to je dobře, že ses ozvala.
Lukášek je šikulka. Chudáček Tomík, to si teda užil se zubama. A na tebe budu myslet, doufám, že vyšetření dopadne dobře, určitě jo!

U nás je bílo, tak jsem naštvaná :o))). já chci teplooooooo.

Ahoj
Lipka, Maru a Sofi

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 21.11.05 11:00

Čauky holky!

Jen v rychlosti hlásím, že Filípek se konečně přidal ke „stojícím“ rošťákům:) Už je v tom přeborník a tak jsme byli nuceni koupit papučky chi chi, protože ty předešlé už jsou mu malé a doma jsem mu nic nedávala, jen u babičky, protože tam je zima od země větší.

O víkendu jsme byli u našich, nějak rychle to uteklo:( Klárka slavila narozeniny a rovnou se oslavil i Barunčin svátek, ať u toho můžeme být i my:) Ségra ušila Klárce úúúúúžasnýýý bílý šaty, jen jsem zírala! Určitě pošlu fotečku, jen mi manža asi sbalil do práce kablik k foťáku, tak to nemůžu udělat hned:) Barunka samozřejmě bude mít šatičky taky, zatím dostala Klárčiny „starý“:)

HOLKY, asi hlavně LIPKO: nevíš, kde se dá sehnat hmota (plastelýna) Disney Magic Art Dough? Klárka s Barčou to dostaly od nějaké ségřiné kamarádky a chtěli bysme dokoupit víc barev a další tvořítka, ale nemůžeme to nikde sehnat. No naklušu do města a zkusím to omrknout, jen jsem si říkala, kdyby někdo věděl, kde to hledat, tak že tam skočím rovnou:))))

Mějte se krásně

Montička + Filípek

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 21.11.05 22:33

Ahojky,

Montičko - u rodičů jste si to užili, to je super :o)

K tý modelíně - ještě dopoledne bych ti napsala , že nevím, ale odpoledne jsme byly u kámošky a holky tam s ní modelovaly :o) Koupily jí ve Sparky´s, ale myslím, že se dá koupit i v jiných hračkářstvích.

ahojky Lipka, Maru a Sofi

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.11.05 11:20

AHOJKY!

LIPKO: díííky!:) Já si říkala, že máš Marušku, že Tomík si s tím asi nehraje, tak jsem to zkusila:))))

Sparkys mě napadl, ale tady je tak blbej, že je na patra a nahoru se s kočárem nedostanu nebo jsem do dneška nepřišla na to jak:) Takže když nenajdu jinde, pomůže manžel:)))) Díííky! Jsem hledala na netu a našla jsem něco podobnýho, ale ať maj holky stejný:) No možná, že až uvidím cenu, tak si to rozmyslím:))))))

Dnes jdeme na další prohlídku domku. Je to prodej novostaveb a některých je ještě možnost si vybrat kachličky a tak, no uvidíme. Moc si od toho neslibujeme, ale mrknout se můžeme:)

Pááá

Monťule

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 22.11.05 11:49

Ahojky,

Montičko - není zač:o)) Cenu nevím, to jsem se neptala, ale brzy se jí stejně dovím. Maru usoudila, že je o hodně lepší než obyč modelína, a že jí taky nutně potřebuje :o))) no ale podle kámošky se rozhodně líp odstraňuje z nábytku a tak, podle toho co dítě zapatlá, takže myslím, že to není špatná koupě.

Tak další prohlídka? Třeba už poslední, držíme vám s holkama palce :o))

Romčo - kde se touláš :o))), zase výletujete?

Čau Lipka, Maru a Sofí

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 22.11.05 11:58

LIPKO: teď jsem našla něco na netu, tak aspoň pro představu, co to stojí:)

Tři kelímky „princezna“ 129,–, 4 kelímky méďa Pú 159,–

Tak a jsme chytřejší:)

Filda se probudil tak se řítím směr ložnice:)

 
romda
Stálice 100 příspěvků 22.11.05 15:54

Ahoj všichni,
tulačka je zpátky:)

Teď jsme furt řešili problémy s bankou. Žádali jsme o refinancování hypotéky a zařizovali jinou a vše s tím spojený. Banky šílená birokracie. Jeden ti řeknek, že je vše přichystaný, vše je ok., není moc času a potom se z ničeho nic vyskytne problém (nějaký to lejstro má mít jinou větu atd…) HRůůza, ještě že už je to zdárně za náma.

Edík už je naštěstí zdravý kluk. Má ještě trošičku červeno v krčku, ale dnes dostal poslední dávku antibiotik. Ještě se má tak tři dny šetřit, tak to musíme splnit.

Spaní, stále nic moc, budí se po 1,5 a chce pochovat. Takže stále nic moc, dnes v noci měl hrozný záchvat a vůbec se nedal uklidnit, měl zavřený očička. Bylo mě ho moc líto, asi se mu zdálo něco nehezkýho, museli jsme ho vzbudit. Jinak Edík se opravdu neuřve, nechali jsme ho jednou plakat asi 40 min. a vůbec nic. Teď naposledy jsem to vzdala asi po 20 min. Mám velký problém to vydržet, manžel mě vždy drží, že tam nesmím, ale nejde to, když slyším jak moc pláče, zobáček.:):)
Začal teď trošku lépe jíst. Rozhodně odmítá kaši, takže včera měl rohlík ze sýrem a snědl skoro celou půlku, úspěch:)

K vánocům. Mám hrozně ráda vánoce, u nás bylo taky vždy plno lidí a byla pohoda. Těším se letos na Vánoce ještě víc, protože jsem zvědavá jak bude Edík reagovat. Měli jsme být jen naše rodinka, já, manžel a Edík, musím říct, že jsme se na to moc těšili, ale situace bude jiná. Vzhledem k tomu, že moje sestra teď žije sama a budou to první vánoce bez Toma:( tak jsem jí slíbila, že přijedeme. TAk nakonec budeme s našima a se sestrou, určitě to bude fajn.
Lipko: krááásný deníček. opravdu se ti to povedlo. Moc pozdravuj Marušku a Sofinku. Doufám, že se ještě stihneme vidět, než bude Ježíšek.:)
Montičko:
gratulace Filípkovi ke stání. Snad taky už brzy příjde na to, že je to jídlo opravdu dobrůtka. Domeček určitě někde čeká:)
Pusinko: no konečně o tobě taky slyšíme. Slyším, že to nemáš vůbec jednoduchý. Chudák Tomášek, ještě, že je statečný kluk. Jinak ať ti dopadne dobře vyšetření. Snad se uvidíme na příštím srazu a už to nic nezmaří.

Musím končit, jdu za Edíčkem, vstává:)

Mějte se krásně papa Romča a Edíček.

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 23.11.05 10:28

Ahojte!

Romčo, ráda tě vidím:) Filda se od víkendu překonává a baští! Asi se chtěl ukázat před babičkou a suveréně snědl jídlo, co mu navařila na dva dny:) A k mé velké radosti mu to zůstalo a baští i doma. Snad mu to zas chvilku vydrží.

Jinak se mu opět začalo dařit usínání a spinkání celou noc, tak ťuk ťuk, protože ty probrečené večery … to byl děs. Úplně ti Romčo rozumím, že se to dá jen těžko vydržet, nejít pro něj do postýlky.

Včerejší prohlídka domečku byla pěkně zmrzlá!:) Ono se tam ještě netopilo, venku kosa jak hrom a já málem umrzla:) Kdyby to aspoň stálo za to, ale domeček asi opět nevezmeme, protože spodní patro je malé. Nebo spíš kuchyň a hlavně chodba! Probírali jsme to s manželem, pomale stavěli nábytek, ale já nechápu, jak může někdo postavit barák bez špajzky a s tak malou chodbou, kam teď nedám ani kočár, protože jsou všude dveře a kamkoli bych chtěla jít, tak ho musím vzít a přesunout… Vím, že kočár není doma nafurt, ale já nechápu, kam lidi dávaj mouku, cukr, a tak:) Asi jsem praštěná a moc náročná, ale než se pořád mačkat v něčem „větším“, to radši zůstanu tady:)

Tak jsem si ulevila a vypovídala se:)

Pááá Montička + Filípek

P.S.: zítra nás čeká v plavání to focení, tak jsem zvědavá, jak to dopadne:)

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 23.11.05 19:28

Montičko,
malá chodba, kde se ani neotočíš je naprd, to je jasný. Ale špajz nebo spíš ukládání potravin je možné vyřešit „spižní skříní“, která je součástí kuchyňské linky, jen je navíc odvětrávaná přes zeď ven. Určitě by ti poradili v nějakém kuchyňském studiu. Za zeptání nic nedáš. Ušetří to místo a hlavně si můžeš vybrat i domeček, kde špajz není :o)))
Tak začínám mít pocit, že až nějaký domeček najdete, bude to pro mě osobně stejná událost, jako když jsi našla //, tenkrát jsem tě taky bedlivě sledovala :o)))))
Dadla a Vojta

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 23.11.05 23:44

Ahojky,

Romčo - ahoooooj. To je super, že už je Edík zdravý, lejstra máte vyřízený a spaní se zase upraví, neboj :o)
taky doufám, že se ještě před vánoci srazíme. Sofi si teď konečně začala stoupat, tak Edíka v tom pohybování pooomalu ale jistě dohání :o)

montičko - Filípkovi taky pochvala, že krásně spí a jí :o))
A ten váš domeček, kolik už jste jich viděli? No ale někde na vás ten pravý určitě čeká, tak snad to bude co nejdřív.
Užijte si focení :o))

Holky tak jsem si vzpomněla na Ivču a Miu, už strašně dlouho se neozvaly, moc by mně zajímalo jak se mají a co dětičky.

Tak čau Lipka, Maru a Sofi

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 24.11.05 10:27

Ahojte!

Jen v cuku letu, než se začneme balit na plavání:)

DADLO: chi chi tak ty mě sleduješ jo?:) Díky za radu s tou špajzkou! Ona je tam teda i malá kuchyň:) Ale přijatelně malá:) Včera jsme to ještě probírali, měřili naše pokoje, chodbu a tak a teď jsme už nahlodaní a více méně pro:))))))) Manžel vzal dnes plány do práce. Dva kolegové staví a tak na to mrknou a posoudí a domů přiveze jejich názor:) A v neděli nás čeká druhá prohlídka, kam vezmeme manželovýho taťku a strejdu a možná dojede i můj taťka, ať to omrknou. Přecijen tomu rozumí víc než my, ale stavaři to taky nejsou. No jestli nás neklepne tak nevím:) Už tak kvůli tomu nespím:))))))))

Musím chvátat nebo příjdeme pozdě. Přeložili nám to plavčo z 12.00 na 11.30, tak já se jdu oblíknout a pak vzbudit Fildu:)

Pááááá

Montička + Filda

 
Pusinka1
Stálice 61 příspěvků 24.11.05 21:56

Ahoj holky, tak hlásím,že vyšetření dopadlo docela dobře. 6ádné polypy k odstanění tam nebyly a zánět slábne a střevo se hojí. Ještě jdu k dr. 12.12., ale to už jen na konziltaci co dál.

Montičko - gratuluju Filípkovi ke stání. Luky snad už nic jiného nedělá a botičky jsme kupovali minulý týden.

Tomík už se taky zotavil akorát stále čekáme až mu vypadnou ty stehy co má v pusince.

Romčo - já taky doufám, že na další srazík dorazíme - musíme. Jsme ostudy, ale když nám do toho vždycky něco vleze. Teď je Tomík zase nastydlej doma ach jo. Je šíleně protivnej jak se nudí. Jak já tu zimu nemám ráda.Už aby bylo jaro.

Taky mě štve, že nefunguje fotogalerie - hzrovna bych nějakoui fotečku přidala, ale musím počkat.

Tak pozdravujte dětičky a zase někdy ahoj

Pusinka a kluci

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 25.11.05 10:22

Ahojte!

Přišla jsem vám oznámit, že Filípek se dnes ráno z ničeho nic rozhodl, že bude lézt jako veliký kluk - čili ne po loktech, ale hezky na napnutých ručičkách!:) JUPÍIIIIII! Prostě si dává se vším načas!:)

Včera jsme mu koupili dárek. No co myslíte, že to je:) To, co jsem řekla, že kupovat nebudeme, protože se to sem nevleze!:)))) Ale manžel byl neústupný a tak nakonec vyhrál. Je to chodítko s odstrkovadlem v jednom. Jen teď ještě řešíme, jestli to dostane k narozkám nebo až na vánoce:)

LIPKO: včera jsem koupila tu plastelýnu v Puntanele:)

Jsem kapku naštvaná, protože jsem měla zájemkyni o baby vak a protože nebyla z okolí, dovolila jsem si ji napsat, že uvedená cena je bez poštovného a to jsem si dovolila moc:) Nejhorší je, že jsem už mezitím odmítla další zájemce. No jsem husa hloupá.

Jdu zkontrolovat Fildu, jestli už usl. Až se vyspinká a nají, vyrazíme směr nákupy. Ještě nemám nic pro moji mamku. Ale s Fildou toho asi moc nenakoupím.

Tak pááá a hezkej víkend

Montička + Filda

P.S.: Tomíkovi přejeme brzké uzdravení

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 28.11.05 22:45

Ahojky,

dnes jen krátce.

Sofi má od neděle rýmu a měla i zvýšenou teplotu, ale dnes večer jí to vylítlo na 38,5, tak dostala Panadol. Je to moje malá chudinka :o(( Doufám, že bude brzo v pořádku. Taky mně napadlo, jestli to není od zubu, má takové krvavé dolní dásně, no uvidíme zítra, kdyžtak s ní zajdu k dr. Maru je zatím OK, my ostatní taky ťuk ťuk.

Doufám, že i vy jste zdraví.
Lipka, Maru a Sofi

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 30.11.05 09:48

Ahojky!

Dnes budu pořád nanukovat k Zebřičkám, jak dopadla Maru. Tak moooooc bych jí to přála!

LIPKO: doufám, že Sofík už je bez teplotek a že už je jí dobře. Filípek pořád slintá a prská a dělá bubliny:) Ještě pořád zuby nevykoukly. Dnes nás vzbudil ve 4.30 síleným řevem. Nevím, jestli se mu něco zdálo či co. Ale dost dlouho trvalo, než se nám podařilo ho utišit. Nakonec jsem si ho nechala chvilku v postely a dala mu do ruky stonožku Píďalku:) A po chvilce ho přenesla do jeho postýlky, kde s Píďalkou usnul:)

Už začínám mít kapku haló z toho, že nemám všechny dárky. Začala jsem sice nakupovat brzo, ale pak jsem usla na vavřínech… Jediný, koho mám komplet, jsou neteřinky a dá se říct, že manžel. No nevím, kdy to budu dohánět, protože Filípka poslední dobou procházky v kočárku opravdu moc nebaví:(

Mějte se krásně

pá Montička + Filípek

P.S.: Edíkovi všechno nejlepší k narozeninám, hlavně hoooodně zdravíčka!

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 01.12.05 01:32

Ahojky,

tak Sofi od včera už nemá teplotu, rýmu ještě jo. Když spí, tak jí teče do krku a pak kašle, ale už se to lepší.

Montičko - já ještě nemám žádný dárek, tak neplaš :o)))

Edíku - vše nejlepší k prvním narozeninám, užij si to :o))))))

Ahojky
Lipka, Maru a Sofi

 
romda
Stálice 100 příspěvků 02.12.05 17:39

Ahojky ahojky,

Edík vám moc děkuje za přání k narozeninám. Toto uteklo, už ho máme doma celý 1 rok. Je to zlatíčko. Včera jsme mu popřáli a v neděli budeme slavit. Příjdou známí atd., v pondělí přijede jedna babička s dědečkem a v sobotu příští týden 2. To bude oslav. Na neděli máme objednaný dort, tak se těším na reakce. No asi nebudou bůhví jaký, přece jenom je ještě prcek, ale třeba jo:) Objednali jsme Edíkovi dort Krtečka, v jedné ručičce bude mít svíčku, už se nemůžu dočkat.
V noci necháváme Edánka vyplakat, včera to trvalo už jen 10 min. Dnes přes den nedostal prso a usnul i bez něj. Musela jsem ho uchovat, ale podařilo se. Dostal prso kolem 16:00 , to se mě nepodařilo. Ale je to na nejlepší cestě k odstavení. Mám teď velký problémy se zádama a se zubama, tak si říkám, že už musím začít myslet taky na sebe a dát se trošku dohromady. Přece jenom ta moje násoska mě strašně vysává.:) Stejně jsou to zlatíčka ty naše dětičky, co:)

Montičko: já ještě nemám ani jeden dárek k vánocům. Neboj všechno to zvládneš nakoupit. Chce to jen klid a pohodu.

Lipko: fajn, že už je Sofince lépe. Asi to bylo jen k zubům, viď.

Jinak už máme za sebou roční kontrulu u dr. Edík váží 9,590 g. (v 11m měl 9,950g), trošku zhubnul, ale dr. říkal, že je v pořádku. Asi je to , proto jak byl nemocný a moc nejedl), má 76 cm, 45 kolem hlavičky. Už je to prostě velký chlap:) Akorát nás ještě stále straší obřízkou. Musíme stále cvičit s pindíkem, a pečlivě stahovat. V 1 1/2 roce se uvidí co dál. Doufám, že to bude ok. Cvičíme poctivě a stále nás straší, tak fakt nevím.

No nic mějte se nádherně, nepodléhejte vánočnímu shonu a stresu a zatím páček Romča a už roční Edíček.

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 05.12.05 10:48

Ahojte všichni!

Montička hlásí, že MÁME DOMEČEK!:))))) Teda „zatím jen zaplacenou zálohu“, ale snad jsme si smůlu už vybrali a teď už to klapne. Je to ten, co se mi zdála po první prohlídce malá chodba a kuchyň a tak a teď už máme za sebou první návštěvu koupelnovýho studia, kde jsme si nechali vypracovat projekt:)))) Holky, já tomu pořád nemůžu uvěřit. Čeká nás teda samý vybírání všeho možnýho, ale lepší už jen vybrat podlahy, kuchyň, dlažbu a pod. než stavět od začátku. To bych asi nezvládla a odpadla někde v půlce cesty:)))
Někdy mě přepadne smutná nálada, že je to strašných peněz, nejím, nespím a pak zas nespím proto, že ve čtyři ráno řeším, jakou dlažbu si tam teda dáme a co kuchyň a tak:) Takže prostě chodím s kruhama pod očima:)))))
Stěhovat bysme se měli někdy cca v dubnu. Ale to už vydržíme:)

Edíku, tak jaký byl dortík? A co oslava a dárečky? Ty naše sluníčka nám tak rychle vyrostla:( Něštěstí Filípek ještě neuteče, když se chci přitulit:) Až to bude zá:,–(ně odmítat, tak mi bude asi kapku smutno. Ale já si pro tu pusinku stejně vždycky dojdu a „seberu“ mu ji:))))

Včera tu byli naši, tak jsme jim jeli domeček ukázat. Zatím jen z venku, protože klíče ještě fakt nemáme:))))

Tak já prchám něco udělat, dokud Filípek hajušká

Mějte se krásně

pá Montička + Filípek

P.S.: držíme Edíkovi palečky, ať na žádnou obřízku nemusí!

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 05.12.05 10:56

Montičko, tak gratuluji ke konečnému výběru :o)))) Já ti docela závidím ty starosti, co přijdou, bavilo by mě zařizovat :o)))

Jé, Vojta se ozývá, má hlad. Takže pro dnešek jen toto.
 Dadla

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 05.12.05 11:28

Ahoj Dadluš!

Děkuji moc!:) No tak veliký, jako byl ten „tvůj“ v Edenu teda není:))) Ale veliký je:) Aspoň pro nás.

Nemohla bych poprosit nějakou Vojtíškovu fotku? Nebo je tu někde najdu? Jsem totiž moc zvědavá:)))))

Mějte se krásně a pusu Vojtíškovi!

M+F

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 05.12.05 15:07

Fotky bych ti poslat mohla, tady žádnou uveřejněnou nemám. Pošli mi svůj e.mail, třeba SZ :o))))
 Dadla

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 05.12.05 16:07

Tak mamka fotky poslala a Vojtík doufá, že bude tetě Montičce a Filípkovi sympatickej :o))))))

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 05.12.05 17:39

Ahoj holky,

tak Sofi už má snad po rýmě, hurá!!!

Romčo - tak Edík si pěkně užïl oslavičky, teď zase vánoce, to se někdo má :o))))

Montičko - ooooooobr gratulace, tak jste se domečku dočkali !!!!!!! A duben je za chvíli :o)))

My jsme koupili dům před rokem a teď nastává ta velká chvíle a my se budem stěhovat. Už se těším a zároveň chytám nerva :o))), přeci jenom tady ve starým bydlíme 8 let. Jo a vybírání, my dělali úplně všechno, je super, ale když je toho moc, tak už je z toho člověk unavenej :o))), lae zase to stojí za to :o)) Stěhování snad zvládnem, protože nebudem brát žádný nábytek, ale i toho ostatního je dost :o))) A vánoce snad budou v novém, ale dokud tam nebudem, tak neuvěřím :o)))

Teď pečem s Maru 1 druh cukroví ha ha. dorazili i naši a babička předat Mikuláše pro holky, tak máme poradce :o)).

Mějte se Lipka, Maru a Sofi

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 06.12.05 10:00

Jak už jsem psala do mailíku, je kouzelnej, nádhernej, slaďoučkej!:) Takže je to velikýýý sympaťák:)

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 06.12.05 10:03

Ahojky!

LIPKO: děkuji za obr gratulaci:))) Já doufám, že nám pak pošleš nějakou fotečku, jak to tam máte krásný!

Co cukroví, zbylo nějaký nebo bylo tak dobrý, že jste ho už všechno slupli?:)

Já chci upíct aspoň mandlový šušenky a kokosky (ty miluje manžel), jinak nevím nevím…:)

Filda volá z postýlky, že spát teda jako určitě nebude, tak ho půjdu omrknout. Předpokládám, že si tradičně sundal ponožky a má z toho hroznou srandu:))))

Mějte se krásně

pá Montička + Filípek

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 06.12.05 10:04

Montičko, děkuju za přátelství, hned jsem se na vás šla mrknout :o))) Moc vám to jako rodince sluší :o))) A z Filípka u je úplně jinej kluk, než jakýho jsem viděla na výstavišti…

Dadla

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 09.12.05 23:28

Ahojky,

tak jak se máte?

Monti - cukroví se povedlo, s Maru jsme se vyblbly :o))

Jinak to vypadá, že se budem stěhovat příští víkend, takže už pomalu přemýšlím o balení.

Ve středu jsem byla s holkama na srazíku deníčku od Maru a viděla se s Maru, Kaitlin a s Martinou s Amálkou.

A co moje holčičky? Sofi teď chce pořád stát :o), děsně se jí to líbí. A Maru, ta už se nemůže dočkat vánoc :o)

Tak zatím
Lipka, Maru a Sofi

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 09.12.05 23:35

Montičko - málem jsem zapomněla popřát Filípkovi k 1. narozenínám, to jsem hrozná co :o))

Takže Filípku - vše nejlepší k narozeninám a doufám, že se pochlubíš, jak jste oslavovali. užij si to :o)))))))

Lipka a Maru a Sofi

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 12.12.05 10:23

Ahojky!

Hlásí se oslavenec:) Málem oslavu zaspal, protože si šel po obídku něco po jedné lehnout a ještě v 16.20 jsme čekali a čekali, kdy se probudí a tak jsme ho šli vzbudit:))) Klárka s Barunkou pomáhaly rozbalit dárečky, pusinkovaly oslavence, třepaly ručkou chi chi, pomáhaly sfouknout svíčky (každé jsme pak nachystaly taky svíčku a foukali všichni dohromady:). Po rozbalení dárků a snězení dortíku byla chvilku „přestávka“ a pak se strhla zcela nečekaně velká disco show:)))) Filípek dostal klávesy, kde jsou i předvolené melodie. Stál u křesla, mačkal melodie a já, Klárka, Barunka a babička jsme tancovaly a tancovaly a tancovaly:)))))) Bylo to krááásný chi chi, prostě to tak nějak samo přišlo a všem se to moc líbilo:)

V neděli jsme jeli nakrmit kačenky (v potoce chi chi) a k večeru začal Filípek kýchat a kýchat a přihlásila se rýma:( Celou cestu autem domů proplakal, usl 15 km před domem:( Rýma byla čím dál horší. Sice se mu podařilo usnout, ale od 22 h se pořád budil. Bylo slyšet, jak má plný nosík:( Tak jsem snad poprvé použila odsávačku. Jenže to na moc dlouho nepomohlo. Celou pusinky má červenou, puntíkatou, bolavou. Po půlnoci usl a spinkal až do pěti, kdy vypil mlíko a pokračoval do půl osmé, kdy se probudil prokakajděný tak, že musel do vany:( K tomu všemu má teplotu po odečtu 38,1… A to máme dnes jít na roční prohlídku. Teď naštěstí spokojeně spinká a snad se mu aspoň trošku uleví.

LIPKO: tak přeji příjemné stěhování:) Ty to teď natrénuješ a pak mi budeš udílet užitečné rady, co a jak:) I když kdo ví, jak to s náma dopadne. Teď se „hádáme“ o znění další smlouvy a chvílema mám pocit, že se asi nedomluvíme na nějakým slušným kompromisu. Ale manžel se nedá!:)

Tak já jdu zkontrolovat toho našeho maroda

Ještě přidám fotečku s dortíkem

Pá Montička + Filípek

 
romda
Stálice 100 příspěvků 12.12.05 14:15

ahoj všichni,

nějak to nestíhám. Teď jsme měli moooooc práce, příprava narozenin, a hlavně do toho všeho jsme se pustili do rekonstrukce chodby - předsíně. Hrůůůůůůůza, ještě, že už to máme za sebou. Chodili jsme spát tak kolem 1 - 2 hodiny ráno a hned na to vstávali s Edíkem. Tomu se ještě moc v té době nechtělo spát, takže opravdu náročné. Strhávali jsme linoleum, bořili původní vestavěný skříně, malovali, skládali nové, dělali jsme podlahy a taky pokládali dlažbu. Musím říct, že to bylo šílený, ale už to máme téměř hotový. Ještě pár dodělávek - lišty, botník, nějaké to příslušenství ve skříních ještě chybí, ale už to nebude na dlouho.

Edík si narozeniny moc užil. Strašně ho zajímal dort, šahal do něj, olizovatl prstíčky, dostal spoustu dárečků a by šíleně nadšenej. Furt se usmíval a chechtal, stále dělá tany tany, no prostě úžasný zážitek.
Měl oslavu celkem 3×. Jednou se známýma. Po druhé přijeli tchán s tchýní, a po třetí moje rodiče a sestry. Po každé měl dort, takže jsme předortovaní. vždycky si jen olízl ručičky, ale ten poslední jsme nevydrželi a ojedl šlehačku z půlky dortu. Byl výbornej, nadšeně se tím krmil, ručičkama, krmil děděčka, no prostě paráda. Akorát jsem ho potom musela celýho svlíknout a dát do vany. už se nám zadařilo a je plně odstavenej. Líp spinká, tak jsem ráda.
Ještě stále nemám žádný cukroví, tak jsem zvědavá jestli letos něco zvládnu.
Montičko: přidávám se ke gratulaci k bytečku a samozřejmě velké gratulace Filípkovi k narozeninkám. Rostou nám opravdu pod rukama, co? Teď se Edík strašně rád mazlí a stále mě dává pusinky, nedokážu si představit, že to přejde, ach jo:(
Lipko: tak konečně jste dořešili spory se sousedkou? paráda, že už se budete stěhovat. Doufám, že vám to všechno vyjde. Jinak moc pozdravuj holčiny a doufám, že se zase brzy uvidíme. Asi to ale nezvládnu dřív než po vánocích.

Přejeme krásné prožití svátků a krásný nový rok.
Zatím páček Romča a Edík

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 12.12.05 14:29

Ahojte!

Jen hlásím dnešní míru a váhu. Doufám, že sedíte, pááč je to síla:)))

10,4 kg a 81 cm!!!!:)

ROMČO, jsem ráda, že jsi se ozvala, už jsem byla připravena psát aspoň SMS, jak se máte a tak:) Koukám, že jste se pustili do hoooodně velkéého předvánočního šílenství, i když s vánocema nemá vlastně nic společnýho:)

My se teď pořád dohadujeme o konečným znění smlouvy na domek, až to náš právník nevydržel a napsal oboum stranám, jestli se nechceme spíš sejít a domluvit se, než si pořád přeposílat e-maily s nějakýma připomínkama:))) No ještě to bude zajímavý…

Další oslava Filípkových narozenin nás čeká o víkendu, tak snad už bude zdraví.

Pááá a mějte se krásně

M+F

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 13.12.05 01:29

Ahojky,

tak zase pár řádků o nás. Nějak teď nestíhám, od včera balím a holky mi pomáhají :o)). Manžel s mím tátou, bráchou a kámošema včera montovali nábytek, postupně nám ho navážej. kupujem nový, tak aspoň nebudem muset se všemi věcmi stěhovat ještě náš nábytek. Myslela jsem, že toho nebude tolik, ale je .o)))Jenom Maru hračky, naše fotky a videa, knihy - 15 obrovských krabic. Ve čtvrtek máme objednané stěhováky, v pátek to s mamčou uklidíme a v sobotu převezem osobní věcia a pak možná budem už bydlet v novém :o))

Montičko - krásná oslava :o), škoda, že teď je Filípek nemocný. Sofi má taky rýmu a Maru zase kašle :o(
Doufám, že s domečkem bude vše OK, že se co nejdřív na všem dohodnete.

Romčo - taky super oslava :o) Tak jste se dali do vylepšování bytečku, ürčitě to máte krásný :o)) a hlavně, že už je to hotový, co.
Se sousedkou se nic neurovnalo, pořád strašně škodí, ale co, hlavně ať jsme všichni zdraví, jak vždycky říkám :o). jen tak pro zajímavost, už jí nestačí posílat na nás stížnosti na magistrát, stavební úřad, policii, poslední stížnost poslala ombucmanovi, no možná za chvíli napíše i prezidentovi :o))))

Tak a teď se musím pochlubit naší Sofi. Dnes jsem objevila 2 nové zuby, takže už je šestizubka. A taky, a nä to jsem fakt pyšná, Sofi dostala od Mikuláše :o) knížku o kuřátku a když se jí zeptám při prohlížení, kde je kuřátko? tak mi ho ukáže. Jinak je s ní děsná sranda, krásně s námi blbne a taky sama vymýšlí blbosti a pak se tomu směje :o)
Aby to nebylo líto Maru, tak to je taky moje šikulka, ve škole jí to jde moc dobře a vůbec je to už moje malá slečna :o)

Tak čau Lipka, Maru a Sofi

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 13.12.05 01:30

Ještě jsem zapomněla, Filípek je teda velikán, tolik měla Maru asi ve 3 letech :o))

Lipka a holky

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 13.12.05 11:24

Ahojky!

LIPKO: jak to tak poslouchám, už abych začala chodit škemrat do zeleniny o krabice od banánů, co?:))))) Nebo teď už se stěhuje v něčem jiném?:))))

A co to tu čtu o sousedce? To jako nějaká ta nová? No nestraš! Já už teď trnu, co mi vyfasujeme za sousedy. Na jedné straně mají být nějací mlaďoši se stejně starým chlapečkem, jako je Filípek a na druhé straně nějací starší manželé. No to bude ještě sranda. Ohledně těch smluv mi manžel včera řekl, ať si ty jejich e-maily nečtu chi chi, ať si z toho nedělám hlavu, že to k tomu prostě patří a nemám se tím stresovat. No tak se snažím:)

Dnes mám v plánu konečně upéct ty mandlové sušenky, tak uvidíme, jestli se zadaří, nebo to zas přesunu na jindy:)

Jo a dnes se Filda překonal a po flašce mlík v šest hodin spinkal do devíti! A já samozřejmě taky:)))))

Tak pááá a mějte se krásně

Montička + Filípek

P.S.: Lipko, ať se vám v novém domečku moooc líbí!!!

 
Pusinka1
Stálice 61 příspěvků 13.12.05 12:04

Ahojky!

Nejdříve se musím omluvit Edíkovi a Filípkovi - jsem ostuda. nějka jsem v tom pečení zapoměla, že slaví svoje první narozeninky. takže mi to prosím kluci i mamči odpusťte a dodatečně hodně zdravíčka, štěstíčka a tak… k 1. narozeninám.

Montičko koukala jsem na fotečky z narozenin. Filípek je pěkný klučík a vám to s manžou moc sluší. A dostík vypadá krásně. Musel být dobroučký. A co se týče váhy a míry - tak to není zase tak hrozný :o). Tomík měl v roce 79cm a 9,3kg. A 86cm měl v 18ti měsících. Ale vytáhnul se Vám pěkně.

Lipko - Sofince gratulace k dalším zoubkům. Luky už jich má 8 a už začal zase lépe spinkat. A taky k domečku. Přeji rychlé nastěhování.

Romčo - jak tak koukám, tak i Edík si užil ten svůj den jak se patří a to je dobře. Doufám, že se po novém roce konečně zase sejdeme. nějak mi to nevychází ach jo.

Jinak Luky chodí už krásně kolem nábytku, neustále stojí, sám si sedá, leze po čtyřech už docela rychle a začíná šplhatt po vejškách. Začíná kašlat, takže to chytil nejspíš od Tomíka. Ten je nemocnej od minulého týdne. takže je doma a školka musí počkat.

Teď pádím dát oběd Tomíkovi tak zatím ahoj Pusinka a kluci

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 15.12.05 18:11

Montičko, chodím se sem k vám do deníčku kouknout jen občas, tak jsem prošvihla Filípkovy narozky :o(( Takže opožděně, ale přece:

Filípku, všechno nejlepší, hodnou mamku a hodnýho taťku, spoustu hraček a ten nejkrásnější dětský pokojíček ve vašem novém domečku

přeje teta Dadla a kámoš Vojta :o)))

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 16.12.05 11:06

Filípek všem mooooooc děkuje za přáníčka k narozeninám!!!!!!!! Tetám i kamarádkám a kamarádům posílá pusinky!

Mamka s taťkou toho teď mají nějak moc. Do 10.1. už musí mít vybranou tu dlažbu, dveře, plovoucí podlahy, zařízeno pojištění stavby, hypotéku atd atd a tak kapku nestíhají a já s nima pořád lítám někde po obchodech. Všude nechávám drobky od rohlíků a odcházím se špinavýma kolenama, protože musím přeci zjistit, co v kterém koutku obchůdku mají a co skrývá která skříňka:))))

Tak páááá Váš Filípek a maminka

 
romda
Stálice 100 příspěvků 16.12.05 11:18

ahojky všichni,

Edánek usnul, tak mám chvíli čas napsat a nakouknout do deníčku. U nás vše v pohodě až na to, že sháníme auto a nějak se nedaří. Teda spíše můj taťka shání auto a manžel už to nemůže vydržet (čekání už je dlouhý). Doufám, že už se to rozlouskne jinak neodjedem na hory, protože se do auta nevejdeme. Držte nám pěstičky.
Už mám napečené nějaké cukroví, ale ne moc.
Edánek se hodně zlepšil ve spinkání, tak je to úžasný. Náš ranní rituál je, že vstane kolem 5 - 6h. napije se mlíka s lahve a potom hajdy k mamince do postýlky. Lehne si na mě a spinká tak do 8h. Je to zlatíčko.

Pusinko: děkuji za gratulace, opravdu si to Edík užil. Lukášek je šikulka, že už se začal tak hodně pohybovat. A to se mu ze začátku moc nechtělo, viď. Pozdravuj kluky a doufám, že se po Vánocích uvidíme.
Lipko: Ta sousedka to je opravdu rána. Snad jí to někdo vysvětlí a dá vám pokoj. Jsem zvědavá až pošleš fotečku nového baráčku. Přeji krásný zařizování a hlavně aby to bylo rychlý. Je to krása zařizovat, ale vždycky jsem byla ráda, když už bylo po všem.
Montičko: tak jste se dočkali baráčku. Určitě ty smlouvy dobře dopadnou a než se naděješ, tak budete v novým. Kde je baráček, v Brně nebo poblíž Brna.
Jedeme do Brna 22.12 k mým rodičům.
Edík zase začal smrkat, tak jsme museli vynechat poslední hodinu plavání. To je strašný počasí,není se čemu divit, že je tolik nemocných.

Hodně zdravíčka, štěstíčka, hodně dárečků pod stromečkem přeje Romča a Edík

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 16.12.05 14:23

Ahojky!

ROMČO: držím palečky, ať autí seženete co nejdřív! Kam se chystáte na hory? My chtěli jet do Jeseníků (naši tam mají firemní chatu), ale skrz lítání okolo domečku asi nepojedeme. Ještě se uvidí.

To je super, že se Edík zlepšil v tom spinkání a nechá tě vyspat. My teď taky vstáváme většinou v šest a po flašce se ještě spinká tak do 7.30, dnes teda do 9.30:) Takže taky pohodička. Plavání jsme taky museli zrušit, neb smrká celá rodina:(

PUSINKO: včera jsem koupila ubrousky a vrchla se na lepení s tím, že jsem přeci šikovná, že to nějak zvládnu a ono ejhle:))) Chtěla jsem ti v půl desátý večer volat o radu, ale pak jsem si říkala, že už nebudu rušit a dnes jsem zjistila, že mi paní místo lepidla prodala lak:) Takže jsem si u Brydové objednala snad vše potřebné a časem se pustím do dalšího pokusu. Jen teda moc nerozumím tomu barvení rámečků, abych je měla popraskaný. To to jako můžu natřít tím Balakrylem? Jsme z toho jelen:))) Chápu, že natřu barvou, pak tím praskajícím lakem a pak zas barvou, ale jestli stačí ta barva tak jak je, nebo jí musím nějak ředit či co, to už teda fakt nechápu:))))) Takže prosím o radu:))))

Zatím pááá a já snad do vánoc ještě dojdu:)

M+F

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 17.12.05 19:18

Ahojky,

tak u nás je děs. Obě holky nemocný. Maru od středy a Sofi začala o den později o trochu mírnější formou, ale fakt jen o trochu. Jsou to moje chudinky :o(((((
Průjem, zvracení, horečky - Maru byla ve středu asi 20×, nestíhala, tak měla normálně plíny, fakt děs. Doufám, že to já s manželem nebo naši, (kteří se na nás přišli podívat a mamka tu byla odpolene), taky nedostaneme, to je člověk úplně mimo. Jinak doufám, že už jsou holky z nejhoršího venku, ale nechci nic zakřiknout !

Jinak stěhování - ve čvtrtek nám odvezli 28 velkých krabic + pár pytlů s věcmi - knihy, hračky, nádobí, obrazy, sklo, šanony s doklady atd. Tak nám zbývají osobní věci - oblečení a tak, to už si odvezem sami. Nábytek kupujem nový, už je v domě, tak manžel spolu s našima včera a dnes vybalují a tak. přijeli i manželovy rodiče, něco taky pomáhají, bydlí u manželova bráchy.

Na vánoce snad už bude vše hotové, ale je mi to celkem jedno, hlavně aby už byly holky zdravý!!!!! Jenom, že u nás budou naši, babička, brácha a švagrová, + jeho rodiče, tak by se ten větší dům hodil víc než náš pidibyt :o))

Monti - přeju hezké nakupování, ať vám to hezky odsejpá, z vlastní zkušenosti vím, že když je toho moc, tak už to člověka docela zmáhá

Romčo - zdravím tebe i Edíka, fotky domečku potom klído vložím, ale můžete se přijet s Edíkem podívat na vlastní oči, místa bude dost :o)) Tak se na vás těšíme a doufám, že po vánocích dorazíte :o))

Málem bych zapomněla. Roční prohlídka o pár dní dřív - Sofí má 8,51 kg a 73 cm, takže vede první místo od zadu, je to můj trpaslíček :o))) Je stejná jako Maru a to Maru měla ještě o 200 dkg míň.

Tak se mějte a bacily pryč.
Lipka, Maru a Sofi

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 21.12.05 00:53

Čau holky,

tak doufám, že už jsou holky v pořádku, Maru sice ještě kašle a Sofi má rýmu, ale proti té hrůze to je už celkem fajn. Teď jenom, abych to nedostala i já, občas mám pocit, že na mně něco leze.

Tak pokud budem všichni OK, tak ve čtvrtek se dostěhujem. Dnes jsme byly v novém domě odpoledne i s holkama, trochu jsme to tam vybalovali s ostatními.
Nevím, jak budu mít čas se připojit, net tam samo bude, ale bude jiná práce a vánoce k tomu :o)))

Takže vám všem dopředu přeju krásné vánoce, hodně dárečků a pohody, a hlavně zdraví!!!!! A vše nejlepší do nového roku.

Lipka, Maru a Sofi

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 21.12.05 09:32

Ahojte!

LIPKO: jsem ráda, že už je bacilové trápení snad za váma! Kdyby chtěl nějaký bacil vlézt na tebe, tak ho rychle zažeň!

I Vám samozřejmě přejeme nádherné vánoce, zářící oči u vánočního stromečku a spoustu štěstíčka a zdravíčka v novém roce v novém domečku:)

Pá Montička + Filípek

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 02.01.06 10:24

Ahojte!

Tak se hlásíme v novém roce!:)

Ježíšek byl něco úúúúúúúžasnýho!!!!! Filípek měl táááákovou radost, že jsem brečela štěstím!:)
Když nám tu teď napadl sníh, koupili jsme sáňky a chodili sáňkovat:) Filípkovi se to moc líbilo. Jezdil jako velký chlap sám chi chi, ale i s mámou a tátou.

No, tak to jsem toho moc nenapsala a Filda už je vzhůru:)

Tak zatím pááá

Montička + Filípek

 
romda
Stálice 100 příspěvků 11.01.06 13:34

Ahojky všichni,

teĎ jsem to nějak nezvládala. Byli jsme s manželem u mých rodičů na vánoce, potom u tchánovců, pak příprava na hory a silvestra. Silvestra jsme trávili s dětma a známýma. Hned 1. dopoledne jsme jeli na hory. Jeli jsme do Krušných Hor. Kráááása, nádhera. Byl to opravdu odpočinek. Zadařilo se, že všechny 3 děti chodili spát spolu, takže rodiče měli pré:) Chodili spát kolem 8 - 9hod. Skvělé. Edovi se moc líbil sníh, boby a pouštění na bobech po sjezdovce. MOhl se uřechtat:) Bylo to kouzelný:)
Až na to, že jsme museli hory ukončit o 2 dny dříve, kvůli mé nemoci. Nebylo mě dobře, protože jsem nemohla vůbec polykat a bylo mě fakt mizerně rozhodli jsme se to vzdát. Takže já mám anginu a mám antibiotika. V krku už mě sice několikátý den nebolí, ale stále dost kašlu a taky neslyším na pravé ucho, protože mám OBR rýmu a ucpaný noc a asi z toho to ucho. Takže nic moc:(
Edík je taky nějaký nachcípaný. Má to na průduškách, takže musí spát ve zvýšené poloze, špatně dýchá, hrozně sýpe a teče mu z nosu. Dáváme různé kapičky atd. Zatím nemá antibiotika, což beru jako úspěch. Zítra jde na kontrolu, tak doufám, že to bude lepší. Teploty vůbec neměl, tak jsem zvědavá co se z toho vyklube.
Jinak se máme dobře, doufám, že už budeme zdraví. Edík už dělá krůčky, sám se pouští a strašně lítá kolem všeho (zeď , nábytek, židle atd.) Je to číslo. Taky má odrážedlo a to je teda bomba:) Už se umí výborně odrážet a taky otáčet, to rozum člověku nebere. Je strašně roztomilej, když na tom jede:)
Doufám, že se vám vánoce i Nový rok povedl a všichni co byli nemocní už jsou zdraví a ti co byli zdraví jsou i nadále:)

MOntičko:
Eda byl taky nadšený na sáňkách nebo na bobech. Je skvělý když ty naše zlatíčka mají radost. Eda měl jednu naprosto výbornou reakci, bohužel poté co jsem vypnula kameru. Dostal plyšového medvídka od mé babičky - hned ho začal objímat, pusinkovat a dělat s ním hají. NOrmálně ho zalehnul a furt tiskl a objímal. Bylo to fakt senzační. Přitom dopoledne od mého dědy dostal jinýho plyšáka a to ho nechalo relativně chladnýho. Jinak se mu líbilo rozbalovat dárky, nejenom své:) Lézt do tašek a krabic.:) Pozdravuj Filípka

Lipko:
předpokládám, že stěhování, úpravy a zabydlování jsou už u konce. Jak jste si užili vánoce a nový rok. Doufám, že jak se uzdravíme, tak se zase nějak uvidíme. Pozdravuj holky .

Tak se zatím mějte kráááásně a hlavně zdravě.

Papa Romča a chvilku spící Edíček:)

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 11.01.06 14:50

Čau holkyyyyyyy,

tak jsme stěhování stihli a první noc jsme spali v novém z 23. na 24.12. Docela jsme si mákli, ale s pomocí našich jsme to zvládli.

Štědrý den byl senzační. Bylo nás moc - my + moji rodiče, babička, brácha a švagrová + manželovi rodiče, bratr a bratranec :o)))

Ježíšek byl sice trochu zmatený :o)), dárky se nacházely i na jiných místech než pod stromečkem :o), ale bylo to bezva.
Maru naprosto spokojená a i Sofi se to líbilo, hned si oblíbila jedno plyšový prasátko a jezdíc í žirafky :o)).

No a co my. Už js¨me zabydlený, poslední krabice jsme zlikvidovali hned toho 23.12. Je to ale změna, z našeho malýho bytečku do najednou pro nás strašně velkého domu :o))

Jelikož ještě nemám připojení na internet, tak jsem se teď neozývala. Ale už brzy bude!!! Moc mi chybíte. Nemáme tam UPC přes kabelovku, ale přes satelit, tak internet budem mít pře s TElecom, ale musím čekat na znovuzavedení linky. Teď jsme s holkama ve starém bytě, tak jsem se hned napojila :o))))

Holky to je tak zvláštní jít do našeho bytu už jen na návštěvu. A to tady zůstal všechen nábytek, takže není prázdný, ale naše osobní věci tu nejsou, tak je to takový divný. A přesto, že teď to máme větší a hezčí, tak se mi stejně stýská , přeci jenom jsme tu bydleli víc než 8 let. Naštěstí si ho zatím necháme, takže můžem kdykoliv zajít :o))

Monti - super, že jste si užili krásný Štědrý den. A co domek?

Romčo - to samé ohledně vánoc :O) Na horách taky super, škoda jen, že vám to nemoc trochu zkrátila. Doufám, že budete brzy OK. Těším se až se zase uvidíme, myslím, že až budete zdraví, můžem něco spáchat. POzvání k nám platí, takže se ozvi.Ozvala së mi i Petra, že by se s námi taky ráda potkala.

To je zatím vše, doufám, že se ozvu zase brzo, bud ze starého bytu, ale spíš doufám, že už z nového.

Takže za pár dní zase ahoooooj

Lipka, Maru a Sofi

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 13.01.06 11:41

Ahojky holkyyyyyyyyy!

No já už se bála, že jsem tu zůstala sama:) My máme další dva zuby! Čtverky dole. Ale vypadá to tak, že to ještě není všechno, že se za chvíli proklubou i ty horní. DO toho všeho pořád tu rýmu a od včerejška i kašel. Takže jsme dnes naklusali k Dr. Naštěstí je ten kašel jen od zahlenění z rýmy. Vyfasovali jsme mucosolvan, pokecali s paní doktorkou a jeli domů. Filda tím, jak má ucpaný nos, tak odmítá jíst i pít:( Takže pití opět podáváme stříkačkou. Naštěstí si jí dobrovolně strká do pusinky, tak aspoň, že tak. Odpoledne už většinou normálně papá, ale dopoledne nechce nic. Mlíčka si dvakrát cucl a když zjistil, že nemůže dýchat s flaškou v puse, tak to vzdal. Skoro se mi tu plazil po zemi, tak jsem ho dala spát, ale opět se z ložnice ozývá řev. Ach jo. Chápu, že s uspaným nosem se spí špatně, ale spát prostě chce, je to na něm vidět, tak zas asi musím vydržet, dokud se neubrečí:((((

Včerejší plavání jsem opět odhlásila a protože byla poslední možnost zaplatit další kurz, tak máme smůlu. No mám ještě dvě hodiny nahrazovat, tak se pokusím si to domluvit tak, abych šla ve stejný den a stejnou hodinu jako jsme chodívali. Uvidíme, jestli se zadaří.

V domečku už je položená dlažba, dnes se bude usazovat vana a dělat obklady v koupelně. Manžel tam jede hned z práce, já jsem to tentokrát vzdala. Je to tam vždycky nadlouho a protože tam zatím nebyly podlahy, tak jsem tam Fildu nenechávala lozit a hodinu ho nosit je děs, protože náš Filípek (a to se podržte) dnes u doktorky vážil (sice v plínce a bodyčku), ale 11,4 kg!!!!! Málem mě kleplo, ale doktorka mě uklidňovala, že je to naprosto v pořádku, že je úplně akorát a že to vlastně odpovídá, protože má do roka ztrojnásobit svou váhu. Jen mě teda politovala, že na to nošení je to opravdu síla.

Jdu pro to ječidlo, dnes se asi neubrečí, ach jo:(

Krásný víkendík a buďte zdraví!

M+F

 
Lipka2
Kecalka 128 příspěvků 16.01.06 23:29

Čauuu,

tak mám konečně připojení z nového domova a odteď jsem tu zase pořád :o))))

Montičko - to mně mrzí, že je Filípek nemocný. Doufám ale, že už je rýma lepší. Gratulace k dalším zubům a k Filipkově váze, je ho teda pěknej kus :o)
Domeček vidím krásně postupuje, za chvíli se budete taky stěhovat.

Tak zatím
Lipka, Maru a Sofi

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama