Mladá a hloupá

O životě

Ahoj všem, můj život není ničím zajímavý, snad jen tím neustálým trápením. Každý den čtu vaše deníčky, o porodu, o životě i smutných věcech. Můj život byl krásný, plná mladí jsem od 15 let řádila jak pominutá, diskotéky, zábavy, akce s přáteli… všechno bylo fajn a měla jsem „dětskou“ lásku, která trvala 3 roky. Nic mi nechybělo, bydlela jsem u rodičů, kde jsem měla všechno.

Úderem mých 18. narozenin se všechno změnilo. Potkala jsem staršího muže, který mě okouzlil, byl pozorný, krásný, vtipný, prostě měl všechno to, co mě v mé „dětské“ lásce chybělo. Po čase jsem se s „dětskou“ láskou rozešla a začala žít s novým partnerem. Bylo mi čerstvých 18 let, když jsem se odstěhovala od rodičů a začala si zvykat na samostatný život.

Partner měl dítě z předešlého vztahu, které měl dost často u sebe. Prakticky pořád. Najednou jsem se musela otočit o velký kus, a začít si zvykat na roli náhradní maminky. I když jeho dítě miluji!, všechno se seběhlo tak rychle. Ještě celý rok jsem dodělávala poslední ročník střední školy a neměla jsem to jednoduché.

Partner si zvykl, že jsem na svoje bedra přebrala celou výchovu jeho dítěte, takže ráno budíček, přichystat dítě a hurááá autem do školky, „rychle se broučku, prosím, převlíkni, pospíchám do školy“. Ve škole jsem skoro za pochodu usínala, ze školy zase do školky. Kolotoč každý den, partner chodil do práce a vydělával. Konečně jsem odmaturovala, přesto, že týden svaťáku byl pěkně náročný, měla jsem strašně zameškáno ve škole, nestíhala jsem chod domácnosti, starost o dítě a ještě učení do každodenního studia.

Došlo na otázku vlastního miminka, strašně moc jsem ho chtěla, snažili jsme se, ale bez úspěchu, celý dlouhý rok a půl. Přišly strašné deprese, operace, vyšetření, no každá snažilka chápe. Nastaly strašné problémy v manželství (ano, vdala jsem se), hádky, neustály tlak, manžel, který byl tak úžasný, byl najednou největší primitiv a haj… Celou dobu jsem se snažila být pečlivá manželka, ale vadily mi jeho výlevy, odchody v pátek a návraty v neděli, kdy propařil celý víkend.

S jeho dítětem trávím nejvíce času já, ve svých dvaceti jsem nechtěně maminkou 6letého dítěte. Manžela mám na dvě věci, nemám žádné kamarády, nikam nechodím a většinu času prosedím doma, píšu úkoly s dítětem, připravuju svačiny, stojím u plotny. Sakra, jak mě se stýská po všech kamarádech, jak já chci zpátky svůj život, svoji volnost.

Nejhorší je, že každý mého muže považuje za toho nejlepšího chlapa, on se tak strašně přetvařuje. Navíc jsem si dnes uvědomila, že všechno utápím v alkoholu, je neděle 12 hodin a já mám v sobě dvě flašky vína.

Nevím už kudy kam.

Omlouvám se za depresivní výlev, ve dvaceti jsem ztracený případ.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Janie Bast
Kelišová 5917 příspěvků 27.02.12 05:52

Ahoj Baebyno.
Neodsuzuji tě. Naopak věřím, že to máš těžké, pokud jsi na tom tak, jak píšeš.
Já měla taky problémy s manželem, které nikdo jiný než já neviděl. Všichni mysleli, jak je dokonalý, ale nikdo není. Nicméně vše se nějakým způsobem vyřešilo, naštěstí dobře, oba jsme udělali ústupky. Muselo se to vyřešit, protože máme společný dům, hypotéku atd. Není snadné „odplatit“ toho druhého atd.. Ale to je na jiný deníček.
Já myslím, že jsi moc mladinká na to, abys se takhle trápila. Jako už to, že tvůj manžel má dítě a nemá ženu něco vypovídá. Teď ještě „překousneš“ jeho výlety na víkend pařit, ale tohle není život. Nejsi služka a rozhodně bych se o cizí dítě nestarala a kor v době, kdy milostpánovi se nechce domů z pařby.
POkud to jen trochu jde, tak se seber, jdi k rodičům, rozveď se a najdi si někoho, kdo tě bude nosit na rukou a bude šťastný, že je s tebou. To co teď máš není život a lepšit se to rozhodně nebude.
Přeju hodně síly a snad napíšeš jednou deníček o přešťastném životě jako v pohádce s vlastním miminkem v náručí. :hug:

 
Peca1
Povídálka 30 příspěvků 27.02.12 06:45

Ahoj Baebyno, jak už psala Janie Bast, nehodnotím, jen jsem si přečetla tvůj deníček. Jako bych ho psala já, jen s rozdílem, že jsem odešla mladinká ke staršímu partnerovi od manžela, ano, alyšíš dobře, ve 25 už jsem byla rozvedená. Starala se o přítelovo dítě, dodělávala VŠ, o dítě jsme se snažili, ale nic. ( teď když nad tím tak přemýšlím, ani si nejsem jistá, zda to opravdu chtěl). Řešení…vem nohy na ramena a starej se o sebe. Pomalu se poohlídni po bytečku, pokud máš možnost si něco menšího pronajmout, trochu si to dej do pořádku, připrav na to pomalu i rodiče a pak…oznam to partnerovi. není to lehké, ale překoná se to. Já si tu svobodu ze začátku užila, snad jsem tak i chtěla rychleji zapomenout. Potkala jsem báječného chlapa no a teď po dvou letech s ním, krásných chvil, dovolených, dokončené VŠ, jsem ve 30tt a jsem ta nejšťastnější na Světě. A to už mi bude 31. Držím pěsti.

 
emaf
Ukecaná baba ;) 1810 příspěvků 27.02.12 07:06

Dojdi si promluvit k odborníkovi, takhle se utápět v alkoholu je zlé. A začni myslet na sebe!

 
fiala
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 27.02.12 07:41

Ahojky,myslím že ve 20 letech ještě není nic ztraceno,chápu že zrovna ted si připadáš bezradná ale když začneš pro sebe něco dělat,tvoje cesta se ubere úplně jiným směrem,každý má v životě špatné období i já ho měla,malo kdo propluje životem bez trápení,budu držet palečky at se vše v dobré obrátí a ty at máš jednou úplnou a štastnou rodinku :)

 
Ada22
Kecalka 403 příspěvků 27.02.12 08:29

Ahoj je ti dvacet a ještě máš spoustu času. Asi být na tvém místě ,odešla bych od manžela. Nebo alespoň zkus někam odjet s kamarády, které jsi měla. Určitě budou podnikat spoustu akcí. Když vypadneš z tohodle kolečka ,tak získáš nadhled a větší odhodlání k případnému odchodu. A vůbec teda nemyslím, že jsi hloupá. Jsi fakt jen mladá. Já dělala taky parádní koniny v tvém věku :?

 
xCharlie
Závislačka 3738 příspěvků 27.02.12 08:43

Byla jsem stejná :oops: v 18 jsem se vdala a v 21 letech jsem se rozvedla a ještěže jsem to udělala. Teď mám nejlepšího chlapa na světě a čekáme spolu miminko, vím, že bude perfektní otec.
Připadá mi, že tě manžel využívá jen abyses mu starala o dítě, jídlo a domácnost :nevim: nelíbí se mi to, jsi si jistá, že nemá jinou ženskou??? Každopádně bych zvážila, jestli by ti nebylo lépe i když třeba na chvíli samotné :think:
Věřím, že ty se nejlépe dokážeš rozhodnout, co je pro tebe nejlepší, jen nezapomeň být trochu sobecká a myslet hlavně na svůj život, máš jen jeden.

 
formjana  27.02.12 09:22

Ahoj Baebyno,
co nejdříve od něho odejdi. Já jsem se též v 18ti zamilovala do o 8 let staršího muže, rozvedeného, s dítětem (nebyla jsem na to připravená).Domácí psychický teror, vše leží a leželo na mých bedrech.Výčitky na mé konto o vztahu s jeho dítětem. Vzali jsme se, máme miminko ale už jsem ztracená.Ty to můžeš změnit. Vše máš před sebou. Celý život se budeš starat o cizí dítě. :nevim:

 
delice
Ukecaná baba ;) 1903 příspěvků 27.02.12 09:51

Chtělo by to abyste si spolu o tomhle promluvili, jestli má zájem na manželství zapracovat a hlavně se věnovat svému dítěti. To, že se mu on ně staráš aby nebral jako samozřejmost, je to jeho dítě. Bud na něj tvrdší, jestli už není pozdě, nebo jestli to v jeho případě nebude beznadějné. Starost o dítě by měla být hlavně jeho záležitost, pokud ho má ve své péči. Nezlob se prosím na mě, ale trošku sis to způsobila taky sama, že si celou zodpovědnost vzala na sebe, kdybys mu od začátku dala najevo, že on je otec, on se stará, ty mu vypomůžeš, když nemá čas, ale jinak nechat povinnost na něm. Nevím, jestli to v téhle fázi půjde ještě vrátit, ale zkusit to můžeš. Třeba si zařid neco na víkend, aby se musel starat sám o své dítě. A postupně tu jeho povinnost zase posun na něj. V případě rozvodu by mi bylo líto toho dítěte, které je na tebe zvyklé a bere tě jako mámu. Držím palce, at to zvládnete :kytka:

 
kateřina55
Povídálka 16 příspěvků 27.02.12 10:00

Nejprve se přestaň litovat. Pokud nejsi se svým životem spokojená, změnit ho můžeš POUZE ty!!! Nikdo jiný to za Tebe neudělá! Jestli nevíš, jak na to, vyhledej odbornou pomoc. Posbírej síly a do toho! Řešení vždy existuje!!!

 
jpichova  27.02.12 10:38

Odejdi!!!!! Dítě s ním nemáš a to vyvdané,ač za to nemůže,si bude muset zvyknout. Ty jsi mladá na to,aby ses trápila. Já taky v 28 odešla od manžela-skvělého táty tehdy 4leté holčiny. Žila jsem s novým partnerem skoro rok a můžu říct,že větší teror jsem nezažila-nebil mě,nenadával,ne­pil,ale považoval za samo,že jsem platila účty/on jen to své-dům a auto/,vařila,prala a běda jak něco nebylo po jeho. Láska vyprchala celkem brzo asi po 3 měsících,ale nebylo se kam vrátit. Rodiče mě tak trochu zavrhli,ale hlídali mi malou,když jsem byla v práci a tak jsem jim pomalu dávala signály k ústupu. Máma mě chápala,ale jediné co mě nakoplo bylo těhotenství. Ano,šla jsem na potrat,protože jsem si uvědomila tu svou hloupost,že v takové kleci se žít opravdu nedá. Není prostor pro vše. Prostě jsem od něj odešla a vrátila se k manželovi,který na mě prý celou dobu čekal,i když v občasné náruči milenek. Jsme od incidentu 3 roky a máme dalšího 1,5 letého chlapečka. Ano,občas to skřípe,ale vím,že tohodle chlapa mi seslalo samo nebe. Jsem starší a vím,čeho si vážit. Takže se seber a odejdi,i kdyby to mělo být do malého bytu,pronájmu. Hlavně dřív než otěhotníš. :mavam:

 
Anonymní  27.02.12 11:04

Nechci tu vyvolat nějaké rozpory. Celý článek jsem přečetla a soucítila s pisatelkou až k poslední větě, která mne zarazila. Při poslední větě mne totiž napadlo, zda si tu někdo nedělá legraci - pokud toto pisatelka psala v neděli dopoledne a měla v sobě už dvě láhve vína, tak mne zaráží, že každá věta má hlavu a patu, na první pohled jsem nepostřehla žádné hrubky…No prostě mne zarazilo, že holka po dvou lahvích vína je schopna napsat slohově a pravopisně dobrý příspěvek. :oops: :oops:

Jinak bych taky radila sbalit tašky. Jestli se takhle trápí už teď, tak co bude za pár let? A pokud má chápající rodiče, tak určitě by byli ochotni pomoci. Držím palce.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 27.02.12 11:05

Tak to jsi na stejném místě jako sem byla já před 12 lety :roll: .Uteč.Opravdu uteč co nejdříve proto že to bude jen horší.Stala se ze mě chuva,služka a nakonec sem když sem se šprajcla že takle né dostala i přes hubu a ještě sem se musela pár měsícu ukrývat..

 
Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 27.02.12 11:51

Nevim jestli ti budu radit, utec tak jako ostatni?! Nebudu! Je mi jasne ze k jeho diteti mas vztah:) ale urcite bych odesla, alespon na par tydnu a uvedomila si co chci! Pokud ti dojde ze chces uplne neco jineho, tak utec, pokud zjistis ze jeho dite milujes, tak se budes muset rozhodnout jinak! Chlapy se nemeni, jsou porad stejni, jenom nam spadnou ty ruzove bryle a uvedomime si jak to opravdu je!

 
Maddlen
Závislačka 3173 příspěvků 27.02.12 12:26

Na začátek - moc mě to mrzí. :hug: V žádném případě Tě neodsuzuju, každá prostě čekáme na toho svého prince a to, že se z něj někdy vyklube hajzl, nemůžem dopředu vědět. Napsala bych pár postřehů, co mě v průběhu čtení napadaly:

  1. Velmi dobře si to, chlapec, zařídil. Zajišťuješ mu bezva servis - domácnost včetně péče o jeho potomka. Co na to maminka dítěte, to jí nevadí, že se tatínek vůbec nevěnuje?
  2. Holka zlatá, jediné pozitivum na Tvé situaci je to, že s ním nemáš vlastní děti.
  3. Co tě vlastně u něj drží? Chceš zpátky svůj život předtím, no tak ho získej zpět! Co ti brání, když nejsi šťastná?
  4. Chlast je fajn, ale ještě nikdy nic nespravil a nevyřešil, naopak spíš zamotal a zhoršil.


A proto:

  1. Uteč tak rychle, jak to půjde. Jsi mladá, proboha je Ti 20 - nic nemáš zmeškáno!!! Poneseš si s sebou akorát blbou zkušenost do života, ale hlavně s ním nebudeš mít už nic společného - umíš si představit, že byste měli spolu dítě? Honem pryč, dokud to tak není!
 
simirek89
Kecalka 279 příspěvků 27.02.12 12:53

Ahojda,
nemáš sebemenší důvod se za něco stydět, rozhodně nejsi hloupá!! To, že si se zamilovala a dala ze sebe maximum je dobře, bohužel když to tvůj chlap neumí ocenit a chová se takto, nevidim jediný důvod s ním být. Být tebou, tak balim kufry a už by mě u něj nikdo neviděl.To, že máš ráda jeho dítě je hezké, ale není tvoje (naštěstí), takže to je jen síla zvyku. Na to si moc mladá, aby si takhle život zahodila.
Jak tu již ženský psaly, máš život před sebou, určitě potkáš někoho, s kym budeš štastná, přeju hodně štěstí a plno sil ;) :hug:

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 27.02.12 14:39

Mě by taky zajímalo, kde je matka dítěte? A jak často je malá u Vás?
Všichni ho skutečně vidí jako úžasňáka? A vašim nevadí, že je z tebe náhradní matka na plný úvazek a žes neměla čas na školu?

 
bjetuschka
Závislačka 4171 příspěvků 27.02.12 15:47

Taky radím rychle od něj pryč! Kazíš si život a hlavně mládí… Podle mě tě jen využívá :poblion: Ještě že s ním nemáš vlastní děti, bylo by to všechno mnohem horší a složitější… Tak moc držím palce! :hug:

 
Emilie
Generální žvanilka 20471 příspěvků 27.02.12 16:02

Možná, že ti připadá, že nemáš kam jít. Ale věř, že čím déle to budeš odkládat, tím těžší a těžší to bude a budeš si říkat, měla jsem tehdy, to to ještě šlo. Te´d sis nastavila mantilenyl a věř, že už je budeš bořit jen horko těžko. Buď naprostou revolucí a spourou, že nejsi služba a náhradní matka, ale partnerka, nebo odchodem. Teď jsi „pouze“ vdaná, tekže teoreticky se bude řešit „jen“ majetek. Až otěhotníš, bude se řešit tvé zdraví. Až budeš mít prcka, bude to těžší o tom, že se budeš muset postarat ještě o něj, a věř, že jak pečuješ o sebe, tak nikdy ne tak, jako o dítě. Prostě to řeš, a mysli na to, že nikdy není pozdě, ale lépe pozdě nežli později.

P.S. Předpokládám s tím vínem, že jsi to sice napsala pod vlivem, ale odeslala až po vlastních korekturách - ikdyž teda nevím kdy. Já to moc dobře znám, jak se píše po litříku. Píše se dobře, ale ke čtení to není. :nevim:

 
Emilie
Generální žvanilka 20471 příspěvků 27.02.12 16:03

Bože, a když to čtu po sobě, tak mi nebudete věřit asi ani to, že jsem pila jen š´távu s vodou a dvě deci kafe po obědě :-)))))

 
Anonymní  27.02.12 16:05

Pardon , ale je to jako psaní z druhořadého rodokapsu. Už mám čuch, když si ve veřejné diskusi někdo vymýšlí a druhé tahá za fusekli skrze srdceryvné příběhy, v nichž provaří všechna hlavní témata. Je to psané naprosto schematicky, bez osobitý zážitků, bez emoce a stroze - jakoby dotyčná v sobě ani neměla dvě flašky vína. :zed: .

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 27.02.12 16:07

Pokud opravdu chceš zpět původní život, udělej to co nejdřív. Jsi stále bez závazků. Jsi mladá, čeká tě ještě mnoho krásného.

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 27.02.12 18:50

Upřímně - kdybych v sobě měla 2l vína - tak nepoznám PC. Natož, abych psala takový román. :lol: Ale to je celkem jedno. :nevim:

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 27.02.12 18:51

Úplně souhlasím s MADDLEN. Napsala to dost stručně a jasně. jsi mlaďoučká a právě si ještě nic nezameškala. Když od manžela odejdeš, tak tvůj život bude právě před tebou a všechny kamarády budeš mít zpátky jako otočením kouzelnýho prstene. Nevěš hlavu a zahoď alkohol. Alkohol je to, co ti nepomůže a zpacká ti život. Najdi si psychiatra nebo psychologa (taky tam chodím a beru antidepresiva). Moje psychiatrička mi jednou řekla: ŽIVOT SE MÁ PROŽÍT A NE PŘEŽÍT. Když si to uvědomíš - tak tyhle slova znamenají opravdu moc a jsou pravdivá :palec: .
Beruško, poradím ti jako všichni ostatní přede mnou. uteč dokud je čas a dokud to jde. Pokud by přišlo vaše vlastní miminko - je to v pytli. To pak budeš otrokem i sama sobě. A neboj, potkáš určitě úžasnýho chlapa s kterým budeš moooc šťastná a budete mít kupu dětí. Věřím, že se rozhodneš správně a od manžela odejdeš a udělej to fakt co nejdřív. Držím palce a věřím že to zvládneš. jsi silná holka :kytka: :hug: :hug: :*

 
Rascal
Kecalka 226 příspěvků 27.02.12 19:58

Měla jsem dny, kdy jsem absolutně rozuměla tomu, že se z ženských stávaj alkoholičky a nepřišlo mi na tom nic divnýho. Holt co má tak ženská dělat uvázaná doma u domácích povinností jak čokl u topení… Bavila jsem se na toto téma i se svým přítelem, že to je naprosto pochopitelný, ale zíral na mě jak kdybych přiletěla z vesmíru a mluvila cizí řečí. Asi by taky potřeboval přivázat za koule u sporáku na pár měsíců, roků, asi by to pak přehodnotil :-D
No, nic si z toho nedělej, víno tak moc neřeš jako to, že si sedni na net, najdi si nový hnízdo, nebo novou práci nebo obojí a prostě se odstěhuj.
Mě naštěstí pomohlo změnit zaměstnání a najít si tam přátele, s kterýma zajdu do knajpy, na bowling, na diskárnu, prostě se odreagovat. Záleží na tobě, jak moc vám to neklape. Něco se zachránit dá, něco ne. Chce to jen o problémech mluvit. Mluvit, křičet, ječet, ale důležitý je říkat to, co tě sere. Nenaznačuj, nemysli si, že to druhej přece vidí a ví. Nežijeme ve světě telepatie. Klidně to křič, dostaň to ze sebe, hlavně to ze sebe vypust. Pokud to nepadne na úrodnou půdu. Máš to jasný. Adios amigos. Hlavně se neutápěj ve svým žalu, ve své samotě, ve svém otroctví. A o miminko se teď raději ani nesnaž… Raději brnkni někomu ze starých přátel ať jde o víkendu zapařit a doma oznam, že něco máš… Vrať se pak v neděli, ono se to nějak vyvrbí. Uvidíš. Hlavně neházej flintu do žita ;-)

 
Zlatu
Stálice 55 příspěvků 27.02.12 22:48

Rascal : má recht :palec: :)

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 28.02.12 08:12

Také ještě musím souhlasit s Rascal :palec: :kytka:

 
Akrasha  28.02.12 08:16

Uteč od něho a vem si zpátky svůj život. Jsi mladá na takovýhle život a lepší to s tímhle chlapem nebude.

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 28.02.12 11:42

Anonym no jo vždycky se najde nějaky rejpala raději anonymě…co na to říct?
Ja bejt na tvém místě tak bych taky utekla,ale asi to není jednoduche. :zed:

 
Anonymousss
Kecalka 326 příspěvků 28.02.12 14:53

Jestli tomu dobře rozumím, tak na tebe kašle, i když zatím nemáte společné dítě. Radím ti, jdi od něj pryč, protože pokud se vám dítě zadaří a on bude cítit, že tě teď má dítětem pevně přivázanou doma, nastane teprve teror.

 
Elata
Závislačka 3887 příspěvků 28.02.12 22:19

Rozvod, vlastní byt, vlastní život. Když je manžel tak šikovný, jak si všichni myslí, tak to určitě zvládne a Ty budeš mít konečně svatý pokoj. Probůh je ti 20. :) Rozhodni se, jednej a měj se dobře. :)

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 29.02.12 21:24

Jsi hrozně mlaďoučká, na to aby z tebe byla matka v domácnosti a starala jsi se o 6-ti leté dítě … vždyť sama jsi teprve nedávno složila zkoušku z dospělosti-maturitu. Manžel si tě pěkně omotal, je jasné, že se mu líbí servis co od tebe má, že všechno stíháš! Ale být tebou, vezmu nohy na ramena a víc už mě nikdo neuvidí.
S tím alkoholem je to zlé, takhle brzy začít pít … holka, něco s tím dělej. Buď to manželovi vysvětli-pokud to tedy bude chtít pochopit … a nebo vyhledej odborníka. S alkoholem si nezahrávej.
Jinak souhlasím s holkama, co psaly výše :kytka: nechci se tě nějak dotknout, ale takhle by jsis vážně zpackala život . . .

 
lentilka25
Povídálka 32 příspěvků 01.03.12 12:34

nejsi ale neco s tim delej nebo budes nestastna jsi malada a mas zivot pred sebou promlv si s nim pokud to nepomuze dej nijake ultimatum odsud podsud kdyz to nepujde alou pryc jen muj nazor a hlavne piti ti z toho ven nepomuze musis chtit sama :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama