Moje miminko držák

Těhotenství

Z neplánovaného početí k natěšenosti a strachu o miminko.

Bylo 22. 4. 2014, když jsem u známé čekala na tatéra, který mi měl vytetovat moji vysněnou ještěrku na zápěstí a mé známé dodělat půlku zad. Pro kuráž jsme stihli jednu flašku Finský s red-bullama. Ještě než přijel, aby to tolik nebolelo. Hrdinka. :D

Všechno probíhalo tak, jak mělo, a než přijeli naši dva milí večer z práce, tetování bylo hotový a druhá flaška finský ve dvou ženskejch taky. Dneska si říkám, jak to ten náš brouček mohl přežít. Víkend před tetováním se totiž slavily ještě narozky sestřinýho přítele…

Ráno když jsem se probudila, ještě u známý, a jsem měla kocovinu jako blázen Podotýkám, že mě po pití druhej den nikdy nic nebylo a žádnej prášek jsem nepotřebovala.

Uvařila jsem si kafe v domnění, že to přejde. Bylo kyselý. Divný, všichni měli kafe normální, nebo to aspoň tvrdili. Při téhle příležitosti jsem jen tak prohodila větu
„Zase mám tejden zpoždění.“ To bylo u mě normální při braní hormonální antikoncepce. Ale známá vstala, hodila po mě těhotenský test a vyslala mě na záchod. Vysmála jsem se jí, protože jsem to takhle měla skoro každý měsíc. A o miminko jsme se nesnažili. Přeci jen jsme spolu s přítelem byli jen tři měsíce a o miminku nebyla doposud řeč.

Jaké bylo moje překvapení, když jsem na tom počůraným papírku viděla čárky dvě…

Vyklepaná jsem vylezla do obýváku, kde všichni seděli, a snažila se mlčet. K mému očekávání se na mě všichni otočili a chtěli vidět výsledek. Vyhrkla jsem ze sebe jen „Pozitivní“. Obrovský kámen ze srdce mi spadl, když se přítel usmál a prohlásil „Supeer, já budu táta“.

Na další týden jsem se objednala ke svému doktorovi, od kterého jsme si odnesli první fotečku s dvěma bublinkama a přikázání přijít za týden. Po týdnu jsem naklusala celá natěšená, že ty dvě kuličky zase uvidím a už budou mít srdíčko. Překvapení bylo, když srdíčko měla jen jedna fazolka ze dvou. Prý se to stává často a nemám si z toho nic dělat. Když mě jí bylo líto… Kontrola za 14 dní. „Můžete krvácet,“ bylo mi řečeno. Bude odcházet jeden zárodek…

Štěstí bylo, že Matýsek se držel zuby nehty i po alkoholovém začátku a početí při antikoncepci. Kontrola dopadla na výbornou a mohli jsme se těšit na první screening - dle doktora v Motole bylo vše v pořádku, a tak jsem si oddychla, že úspěšně vstupujeme do druhého trimestru. Ovšem v něm to všechno začalo…

Volali mi výsledky z CGOP: „Máte cytologii mezi druhým a třetím stupněm a budeme doufat, že se vám rakovinotvorné zárodky nerozjedou po čas těhotenství“

Měla jsem strach. Mojí matce se to na 4 zhoršilo během 4 týdnů. Jsem hlídaná a po téhle stránce zatím „v pořádku“. Od dvanáctého týdne docházím do rizikové poradny v Motole kvůli téhle diagnóze a podezření na jakousi zvláštní mutacicystické fibrózy, kterou nem§žou ani potvrdit, ani vyvrátit. Musela bych zaplatit vyšetření o ceně 220 000,–, na které opravdu nemám.

Při druhém screeningu už to nebyla taková sláva jako při tom prvním - cysta chor. plexu + dost zvětšené ledvinné pánvičky. Strašili mě, že může být postižený = další třítýdenní lítání všude možně po genetice apod.

Při kontrole za tři týdny se pánvičky srovnaly a cysta zmizela - obrovská úleva a pád dalšího kamene ze srdce. Přítel mi je dodnes obrovskou oporou, bez které bych to asi nezvládla. Jsem za něj hrozně vděčná. :-) <3

Když už se zdálo, že bude konečně všechno v pořádku, ve 22. tt přišly výsledky krve. „Máte boreliózu a jste chudokrevná.“ Hranice červených krvinek je 120 g/l, já mám 80.

Verdikt zněl „Borelióza nemá na plod vliv a ta chudokrevnost se bude řešit.“

Dnes jsem 24+2, mám nízkej tlak a mojí chudokrevnost doposud nikdo neřeší. Jsem bílá jako Zombie, nevydržím nikde stát dýl jak 5 minut - omdlívám… Teď už se jen děsím, že mi příští týden při kontrole řeknou, že se mi zkrátil čípek, který mi mimochodem nekontrolovali skoro 9 týdnů.

Ale drží mě při dobré náladě to, že sebou Matyášek šije jak zběsilej a když se náhodou dlouho nehýbe, stačí si zaskákat na míči a je jak po zásahu elektrickým proudem. :-D

Děkuji Vám, kteří jste dočetli až do konce, a omlouvám se za zmatenost textu. :-P Držte nám palce, ať příští týden dopadnem dobře a ne zas nějakou katastrofou.

Hodnotilo 15 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 09.09.14 07:42

Ahojí autorko moc Vám držím polečky ať to vše dobře dopadne :hug:

 
ivonadv
Povídálka 23 příspěvků 32 inzerátů 09.09.14 08:06

Ahoj, hladinu hemoglobinu jsem měla 82 a nasadili mi okamžitě železo. Jinak bych to ani neudýchala. Ať vše dopadne dobře a o železo si řekni.

 
mutter
Stálice 84 příspěvků 09.09.14 08:28

Přesně tak, hlídat si železo a bude to ok. Mě ho dávali ještě na sále :lol: Hodně štěstí a ať jste oba zdraví :kytka:

 
verulicek  09.09.14 08:45

Twl dvě flašky…to jsem nevypila ani jako maturant  :lol:

 
Jaajule
Povídálka 44 příspěvků 09.09.14 09:25

@verulicek flasky byly sice dve ale na dva lidi a nekolik hodin :lol:
Deníček jsem posílala ve středu a včera jsme byli na kontrole - z rizikového těhotenství mě presoupli na vysoce rizikové a verdikt zněl že mam přijít za 14 dní s tim že nesmim nic dělat protože jsem na prst otevřená a čípek mam 15mm… Jinak děkuji moc za přečtení a podporu, snad nám to dobře dopadne :srdce:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18910 příspěvků 09.09.14 09:27

Držím palce, ať se Matýsek drží, co nejdýl :kytka:.. ale teda alkohol před tetováním :|

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 09.09.14 09:29

Rozředit si krev před tetováním? To jste mu tam nevykrvácely? :lol: Přeji, ať to všechno dobře dopadne :)

 
svycarka
Kelišová 6882 příspěvků 09.09.14 09:32

:think: ty a nechces treba prejit do pece lepsiho dr ci nemocnice? Sama pises jak nikdo nic neresi… Doufam, ze ti vse dobre dopadne :kytka:

Příspěvek upraven 09.09.14 v 09:34

 
pe-terka
Extra třída :D 11582 příspěvků 09.09.14 09:46

Tak teda koukám, musely jste bejt na tom tetování se známou pěkně nacamraný - finská není čajíček :(. Nechci teda posuzovat Tvou disciplínu při braní HA… Ale praxe je taková, že při ní chodí „menzes“, či spíše krvácení, jako hodinky, nebo naopak ženy nemenstruují vůbec. Je to řízeno hormonama obsaženýma v tabletách - buď jsou ty poslední prášky bez hormonů a krvácení se spustí, nebo jsou hormony ve všech a nekrvácí vůbec. Ale že by při pravidelném užívání chodila menses nepravidelně? O tom jsem ještě neslyšela.
Jinak samozřejmě přeji, ať se miminko udrží co nejdýl a ať je zdravé :).

 
belik
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 09.09.14 10:39

Přeji ti atˇto všechno dobře dopadne, je mi to vždycky líto, když má někdo takové stresy v těhotenství, a jestli se budeš ještě někdy tetovat, tak raději použij náplast s anestetikem, zapomněla jsem jméno, ale mají v lékárnách a dávají si ji i lidi před piercingem :kytka:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 34 inzerátů 09.09.14 13:14

Přeji, ať vše dobře dopadne. Ale já osobně bych zvážila návštěvu jiného lékaře. Být takhle otevřená a mít zkrácený čípek na nějaký 25., 26. tt je hodně. Já jsem byla 35+5, když mi doktorka řekla, že jsem na 2 prsty a šupajdila jsem do nemocnice (dle mého tedy už zbytečně). Pobyla jsem si 2 dny, abych případně mohla rodit tam kde chci a nemusela do nemocnice, kde jsou zařízený na předčasně narozený mimi. Jeden den kapačka magnézia. Někdy je lepší, když se všechno tolik nehrotí, ale tady bych už asi váhala.

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 09.09.14 13:36

Přeju ti, aby se všechno brzo upravilo a byla jsi zdravá. A opravdu ti měl lékař hned při takovém nálezu chudokrevnosti nasadit železo. Sama jsem měla hemoglobin 90 a neustále mi bylo na omdlení. Doktorka ihned nasadila železo a krev dále kontrolovala, za pár dní mi bylo lépe a mohla jsem normálně fungovat.

 
yweta
Závislačka 4113 příspěvků 09.09.14 14:31

Držím palečky…ale hopsání na míči vynech, mohla bys potratit. :hug:

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 09.09.14 15:26

Autorko ty neumis mluvit? proc nechavas vsechno na doktorech. Je to snad tvoje zdravi i tveho miminka. V prirode to je tak ze kdyz uz telo matky je na pokraji zhrouceni tak plod jde z tela ven. Nebo z ceho si myslis ze ten plod zije? z tebe.

 
Il4
Stálice 61 příspěvků 09.09.14 17:10

Připomenulo mi to našeho drobka, který v bříšku zvládl dva bouřlivé festivaly :D Držím moc palce :) :kytka:

 
Lajka09
Závislačka 4661 příspěvků 09.09.14 21:43

Nechci autorku nějak strašit, ale já v tomto týdnu a s úplně stejným nálezem na čípku ležela v nemocnici na Gynaprilu, kortikoidech, progesteronech a magnézku. Ležela jsem přísně až do 34.tt. A železo jsem dostala při hemoglobinu 100. Holka, bojuj za to miminko, není nic horšího, než rodit půlkilového drobečka, který nemá na tomto světě moc šanci.

 
zizulka
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 09.09.14 22:23

Držím pěsti!!! :kytka:

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 10.09.14 22:03

Preji aitorce hoooodne stesti. Bude ho s miminkem potrebovat. A jak pisi holky, zmenila bych doktora. Ja ve 28 tt mela cipek 19 cm. A byla jsem na Magnezku a Gynipralu, kortikoidech na dozrani plic, Utrogestanu a taky zelezo, kvuli chudokrevnosti. Lezela jsem do ukonceneho 36. Mela jsem strach jit na zachod, natoz SKAKAT NA MICI!!! Ale. preju ukonceny aspon 36. tyden :hug:

 
PavlaHr
Kelišová 6695 příspěvků 13.09.14 08:26

Drž se, my tež měli pořád něajké jobovky na kontrolách… :( a ted se modlím, at už se prcek narodí, at vidím, že jev pořádku :) jak se udržel, tak to zvládnete. ale to skákání bych taky opravdu vynechala… jak maminka zvládla vlastně jednu flašku vodky, tak asi vydrží hodně :D kup si stopro sama železo, kys. listovou, B vitamin, tím vůbec nic nezkazíš. se divím, že tě nenahnali pro recept hned. ale aspon ty z lékárny si kup, at mu pomůžeš a sobě taky.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama