Reklama

mražáček a 14 týden + 6

Těhotenství

Milé dámy, koukám,že chvilku nečtu a už tu místo těhulek máme spoustu maminek s miminkama. Já mám totiž k dispozici Inet pouze o víkendu,když si manžílek donese z práce Notebook s mobilní telefonní kartou.Jsem totiž na neschopence a tak můj PC v práci zřejmě okupuje někdo jiný.

A teď novinky.Tak mne 20.9.propustil Pronatal do péče mého gynekologa.A ko­nečně mi i vy:,–(ili všechny léky na udržení těhotenství.Moje blicí stavy se od posledního příspěvku což byl 7.týden stupňovaly.Když jsem snědla za celý den 3 suché rohlíky a udržela je v sobě,považovala jsem to za malý zázrak.Horší to bylo ale s překyselením žaludku.Takže antacida.Moje máti ze mně šílela.Prý z čeho to miminko žije.No ,naštěstí mne uklidnila doktorka v Pronatalu.Miminko se prý vezme ,všechno co potřebuje i kdyby mi měli vypadat vlasy.Ale na zvracení mi pomáhaly procházky venku.Ale 24 hodin taky nemůžete courat venku.Všechny zaručené babské rady u mne jinak selhávaly.Zvracela jsem po všem.Taky mne občas přepadávají nespavé noci.Podle mně na to mám dost času.A to si přes den nelehnu,nezdřímnu.

Ale posledních 5 dní mně ty blicí nálady přešly.Už sním i banán a jablko.Ještě mám problémy s pitím.Kdeže je můj perfektní pitný režim.Před těhotenstvím jsem denně vypila 2-3 litry vody.Čaje atd nepočítám.Dneska jsem ráda ,že do sebe dostanu litr.Víc to fakt nejde.

Další fakt ,který jsem zjistila je enormní chuť na sex.

Další kapitola jsou prsa a s tím spojený problém s podprdou.Před dvěma lety byla moje podprsenka velikosti 75 A někdy 75 B.Po prvním neúspěšném IVF mi zůstala velikost podprsenky 8OB.Teď ve 14 týdnu jsem na 85 C.Jestli to takhle půjde dál budu si muset jít něco půjčit ke slonům.

Váhový přírustek od začátku těhotenství je nulový.Tedy spíše mínusový.Zhubla jsem 2 kg.

Koukám,že lítám od jednoho tématu ke druhému.Ale musím dohnat poznatky z předchozích 7 týdnů.Tak snad se v tom zorientujete.

Musím přiznat,že ty pauzy mezi kontrolama jsou dlouhý..Už se těším na první pohyby ,to už budu opravdu ta správná těhotná.Takhle se vždycky těším na UZV,abych ho mražáčka viděla.Teď 23.10 mám před sebou AFP testy.Tak doufám,že budou v pohodě.

Poslední týden začínám i vnímat v břiše miminko.Pohyby ještě necítím,to je brzo,ale spíše si začínám uvědomovat rostoucí dělohu.Těžko se to vysvětluje.Prostě v břiše cítím něco ,co tam předtím nebylo.

Radši budu končit.Nějak jsem se rozepsala.

Budu muset vyrazit na návštěvu do práce.Tam totiž ještě pořád neví proč jsem doma a že už tam nepřijdu.Tak vyklidím stůl.Tak asi koncem měsíce.

Jinak můj gynekolog mi návrat nedoporučil.Když jsem si to miminko těžce vybojovala na přírodě tak nebudu zbytečně riskovat.

Vysvětlení k mojí práci.Pracuji 45 km od místa bydliště.To znamená ,že každý den za každého počasí sednout do auta a okreskama se řítit do práce.Za dobrého počasí se to zvládnout za 45 minut.Jenže ono taky prší a sněží.A viděli jste silničáře v 5 ráno na okresní silnici když sněží.Já za ty 3 roky ani jednou.A to vede silnice lesem.A ty pitomý srny a prasata si dávají rande zá:,–(ně na silnici.A k tomu pár idiotských řidičů,kteří předjíždějí v zatáčce a pod.Moje cesta do práce je horor.Autobus tam nejezdí,jedině s přestupama.A vlak tam jede 2 hodiny.Práce je spíše pro chlapa.Je to na směny.Jmenuje se to sice vznešeně supervizor a je to obyčejný mistr.8 hodin tam lítate jak idiot,hledáte díly,snažíte se vyrábět.Na starosti tam mám tak 200 lidí.Někdy nestíhám se ani najíst.Je to sice dobře placené ,jenže prachy nejsou všechno.Už jsem měla i dohodu s manžílkem ,že kdyby IVF nedopadlo v červenci dobře tak bych tam skončila.

Ale teď vážně končímse psaním .Přeji všem maminkám i těhulkám,ať drobečci rostou bez problémů.

AHOJ SUNNY
sorry za příšerný sloh a případné překlepy a chyby


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Zita1
Nováček 9 příspěvků 14.10.02 20:56

Ahojky Sunny a Mražáčku,
tak si tak pročítám tvoje zážitky mrńouskem a i když asi blicí stavy musely být dost příšerný, mám z toho tvýho psaní moc pěknej pocit. Nejhezčí na tom je, že se to povedlo. Já mám před sebou teprve začátek a těší mě, že má Pronatal tak pěkné výsledky. Za 10 dní tam jdu poprvé a doufám, že dopadnu taky tak super jako ty.
Je dobře, že si zůstala na neschopence, nemá cenu něco přehánět a ta cesta, co popisuješ, to musí být teda zážitek!!! Blahopřeju k banánu a jabku a doufám, že jsi svůj pestrý jídelníček už zase o něco rozšířila :-)) Pozdravuj Mražáčka a drž mi palečky ať mi Pronatal přinese štěstí.
Ahoj Zíťa

 
Janik2
Povídálka 35 příspěvků 16.10.02 18:46

Ahoj Mražáčku! Jsem moc ráda, že se Ti povedlo otěhotnět tou mimopřírodní cestou, kterou nám nabízí naše moderní přetechnizovaná doba. Jsem taky ráda, že alespoň nejsem na miminu sama, kdo měl tyto problémy. Píšu deníček Dvojčátka. Jsem v 19. týdnu a ač se mi to zdá být brzy, už velice dobře cítím, jak Ti malí rošťáčci kopou. Uteče to velice rychle a ucítíš to taky. Takže přeju hodně štěstí v Tvém vymodleném těhotenství a hodné mimi. Ahoj Janik.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.02 19:15

Ahoj Sunny, to je skvělý, že dnešní doba umožňuje mít miminko i jinou cestou. Já jsem o tom nikde pořádně neslyšela, tak jsem ráda, že to opravdu funguje. Myslim, že to je svělý povzbuzení pro ženy, co mají problémy.
Souhlasim s Tebou, zůstaň doma a vykašli se na práci v takových podmínkách. Ta je nic oproti Tvému miminku. Já jsem otěhotněla normální cestou a do práce budu chodit ještě asi tři týdny, víc ani ťuk. Taky dojíždim autem, neni to sice daleko, ale proč riskovat. Navíc se mnou ani nepočítaj, práce moc neni a myslim, že nikomu nebude vadit, když odejdu.
Na testech AFP jsem byla v úterý, ve čtvrtek, příští týden budou výsledky, tak uvidíme.
S podprsenkou jsem na tom stejně, bříško nic moc, ale prsa, to je něco. Nemůžu se dočkat až se drobeček ozve a já budu vědět, že tam je. Takhle čekám netrpělivě na další ultrazvuk, tzn. za měsíc. Hrůza, mezitim už možná bude kopat.
Vidim, že na jídle si moc nepochutnáš co? Mě už nevolnost přešla, přepadne mě jen občas, ale neodolatelný chutě moc nemám. Ani mi vlastně moc špatně nebývalo. Asi protože to nejhorší období jsem byla na neschopence a nemusela brzo vstávat.
Hezky odpočívej a bašti, ať se má mrňousek dobře.
Ahoj Káťa 16.t.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Mražáček a 7.týden

Neházejte flintu do žita


Reklama