Mrkev aneb první skutečné jídlo

Rodičovství

Tak a je to tady... Mrkev uvařená, rozmixovaná, speciální lžička a speciální mistička připravená, okolo krku plena, pod plenou jistící bryndáček a... Ano, zavřená pusinka... Pak přiletěla ruka, nečekaně. Strefila se přímo do lžičky a už se nám mrkvička válí na zemi... Tak druhý pokus, sevřená pusinka... Néééééé, hlavně mi to, mámo, necpi do pusy, já to stejně vyblinkám...

Tak ještě jednou, vždyť je dobrá, dělám ham a haminy, snažím se ukázat, jak mi chutná, vyprávím pohádku o Mrkvovém králi, už zbývá jen pusinku otevřít, zajet s nákladem do garáže, polknout… A zase plesk, tak držím ručičku a zkouším to znova… Hmmm, tak nic, pro dnešek to vzdávám neb je studnice mé trpělivosti vyčerpaná, snad zítra.

Možná jsme měli začít rozmixovanou kotletou nebo steakem, možná by mu chutnal spíš guláš s knedlíkem… A já to na něj zkouším se zeleninou. Jdu vyčistit koberec a namočit tepláčky, plenku, bryndák, svoje triko.

Tohle mě ve škole neučili.. A to jsem tam chodila dost dlouho… :-)

Tak fajn, jestli si taťka myslí, že to je legrace, tak ať si to klidně zkusí! Pochybuji, že bude úspěšnější, když jsem to nedokázala JÁ. Opět připravím mrkev a jídelní nářadí, opět uvazuji bryndák, plenku… A odcházím. Ať se vztekají sami, stejně mě za chvilku zavolají na pomoc. Nebo ne?

Na kuchyňské lince stojí mrková mistička. PRÁZDNÁ mrkvová mistička. A v pokoji se chechtá spokojené dítě s mrkví v bříšku. Tak jo, tu rodičovskou dovolenou mu klíďo píďo přenechám… :-)

Hodnotilo 5 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
šárkajak
Kecalka 465 příspěvků 25.08.10 08:17

Úplně si dovedu představit, že sedíš u nás v kuchyni a krmíš moje dítě. Přesně tak to probíhá u nás při pokusech nakrmit Lucinku, akorát my už se snažíme měsíc a pořád nic moc. Přeju ti hodně úspěchů.....

 
rezpet
Nováček 8 příspěvků 25.08.10 10:05

Já vám taky, je to boj :-)

 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 25.08.10 10:19

Tak to je moc hezky napsáno :palec: ,nás čeká první mrkvička slavnostně v neděli- kdy moje zatím plně kojená dcerka bude mít ukončených 6 měsíců plného kojení.Tak jsem vážně zvědavá jak dopadnem, myslím že podobně jak vy, ale možná překvapí. :mavam:

 
Kathuschka
Kelišová 5328 příspěvků 25.08.10 12:17

Krásně napsané:):)

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 25.08.10 13:07

Hezké… a ze života :lol:

 
Ifca1
Echt Kelišová 8704 příspěvků 25.08.10 14:22

:mrgreen: najednou jsem o 18 měsíců zpátky v čase :mrgreen:

Jen ten brydndák se už pak nekonal, slečna pochopila, že se blíží jídlo a řvala už preventivně :lol: Následoval dennodenní boj, rozesmívání, aby aspoň pusu otevřela, případně řev a šup tam lžičku, dobrovolně nepozřela nic!

Přeji pěkné zážitky! :mrgreen:

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 25.08.10 15:01

úplně jsem se v tomto článku shlédla, akorát nám teda mrkvička chutnala a lžičkou se naučil jíst rychle, jenže kámen úrazu nastal v polívkách a ostatních jídlech. Bryndák odmítá, poutání v židličce nesnáší, a jídlo by bylo nejlepší mlíko z flašky a to mu je 9 měsíců. Takže při jídle spolu vedeme boj kdo z koho, většinou povolují moje nervy, takže krmení vzdávám a jdu se uklidnit. Jídlo všude kolem, jen ne v puse a v žaludku. Tatínek odmítá krmit, ach jo.

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18025 příspěvků 25.08.10 15:12

Nezávidím, já co jsem dala, to snědl a ještě se dožadoval.
Ondrovi je 9 m. a má přes 10 kg.

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 26.08.10 18:51

pěkně napsané :) pobavila jsi mě :)
no a já? vždycky jsem říkala, že jak se bude jíst, bude se sedět v kuchyni, žádné hračky, nic, až pojí…a jaká je realita??? trošičku, ale opravdu trošičku jiná, plno hraček, vychytávky a malý jí, já zpívám, dělám kraviny a jsem ve finále opravdu ráda, že je malý najezený…

 
rezpet
Nováček 8 příspěvků 26.08.10 22:44

Zpívám, vyprávím pohádky, říkám básničky, už jsem zkusila ze zoufalství i tv.....:-)..a dnes jí snědl.. všechnu…a zase přestal jíst kaši :-))))

 
kimbi
Povídálka 31 příspěvků 29.08.10 12:30

Děkuji za úžasné rozveselení :-D Nám budou příští neděli teprv 2 měsíce, ale je fajn vědět, co všechno nás čeká… jen ten výsledek je dopředu nejasný :wink: Tak ať se daří!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama