Můj Honzíček

Porod

Chci vám popsat můj nejkrásnější zážitek v životě, porod syna Honzíčka. V neděli v 8 hodin večer mi praskla voda, no spíše to bylo jen takové hodně vlhko na slimce, tak jsem si říkala, nic, dodívám se na Farmu a pak kdyžtak pojedeme.


6 komentářů

Manžel hned: cože? Tobě praskla voda? No, ale pak jsem šla na záchod a začalo toho být povícero, tak jsem si říkala, že to asi voda určitě je, dobalím se a pojedeme, šla jsem pro mamku, ať nás tam hodí. Do nemocnice jsme přijeli asi ve 21:30 a sestřička hned: co se děje a já, že mi „asi“ praskla voda :D a ona, ať si lehnu a dám jí tu vložku. Lehla jsem si a úplně to ze mě teklo a ona: no tak to ani test dělat nemusím.

Tak mi začala točit monitor a ptala se mě na různé info, kdo měl co za nemoci a tak, a jestli mám nějaké bolesti a já, že zatím ne. Prišel doktor a ptal se zase na vše znovu, vyšetřil mě a říkal, že jsme na začátku, čípek je pořád a otevřená jsem na prst, tak ať manžel jede ještě domů, že to může být až ráno, a když se to samo přes noc nerozjede, dají mi ráno tabletu na vyvolání v 8. Tak jsme se s manželem rozloučili (měla jsem slzy v očích) s tím, že napíši, až se bude něco dít a přijede. A já jsem šla jsem na porodní box a sestra přišla za hoďku natočit monitor, v 11 dorazila a ptala se, jestli už mám už nějaké bolesti a já: no asi něco jo, ale nevím jestli jsou to kontrakce, a ona: no tak to není ještě ono, to poznáte, až to budou kontrakce :D A je fakt, že to poznáte :)

Natočila mi monitor a řekla, že přijde za 2 hodiny a prohlédne mě i vespod. O půl 1 přišla, a to už jsem měla bolesti po 3 minutách a fakt to bolelo, tak se znovu ptala, jestli mám bolesti, říkám, že jo, ale že je divné, že hned po 3 minutách, a tak mě prohlédla a že jsem prý otevřená na 2 cm a čípek pořád je, a prý: no tak se prospíte. Rada nad zlato, fakt se to nedalo, protože ty bolesti byly čím dál horší, a že přijde zase až za 2 hodiny, říkám si v duchu, tak to nemůžu přežít další dvě hodiny… mezitím jsem si psala s manžou, že už mám bolesti a snad ráno budeme mít prcka u sebe, ale ta představa, že budu mít bolesti až do rána…

PA přišla o půl 4., monitor OK, bolesti pořád hrozné, po 3 minutách, otevřená pořád na dva prsty :( PA mi dala klystýr s tím, že mám vydržet alespoň 5 minut, byla jsem ráda, že jsem došla na pokoj. Už jsem byla vyčerpaná a ona, že přijde v 6 hodin s dr., který konči směnu a podívá se na mě, jak to vypadá. Po 5. už jsem psala manželovi, ať přijede, že mám hrozné bolesti a chci ho tam. Jo, jinak ten monitor byl nejhorší, musela jsem pořád chodit a s tím monitorem jsem musela ležet, maximálně sedět, tak jsem se kroutila a odpočítávala minuty. Manžel přijel před 6 a zrovna přišel doktor, vyšetřil mě a říká, no pořád na 2 prsty a já: cože? To mi chcete říct, že mám takové bolesti celou noc a nic? A on, že už ale není čípek a v osm mi dají tu tabletu, že je ještě pořád možné, že se to rozjede samo!

Manžel jen: a na kolik musíš být otevřená?:D A já: no na deset, a on: cože? Tak to budeme rodit až do 2, když to pořad půjde takhle. No dala jsem si sprchu a o půl 7. se mi přišla představit nová PA, která nastupovala směnu, prohlédla si mě a už jsem byla otevřená na 3 cm, řekla: tak si dejte vanu a dáme čípky na uvolnění porodních cest a třeba se to rozjede! Mezitím jsem ji prosila, že chci epidural, že už mám bolesti celou noc a jsem vysílená. Tak mi vzali krev s tím, že mi ho můžou píchnout až za hodinu, až budou výsledky krve! Super, říkala jsem si! No tak jsem si dala vanu a v sedm PA přišla a že mi dá ty čípky. Za 15 min přišla, prohlédla mě a říká: no, už jste na 4, a přišla kontrakce, super, už na 5 :)

Tak se mi ulevilo, že už to asi nebude trvat dlouho, PA říká: a po kolika minutách máte kontrakce? A já: no po 3, a manžel: co? Vždyť je máš skoro pořád:-D: A PA říká: no potřebujeme alespoň po minutě a půl, abychom mohly tlačit, a manžel: tak já ti to budu stopovat. Prý: no po 1 a čtvrt. Bylo půl 8. a PA řekla, že mi má manžel dát horkou vanu a sprchovat mi podbřišek a nemám už prodýchavat, ale dýchat jako pejsek. Ve vaně mi bylo dobře, ale nutilo mě to už tlačit a říkám manželovi, ať jde pro PA, že už chci tlačit. PA přišla a řekla, že mám jít na křeslo a podívá se :) No, byla jsem na 8, přišla kontrakce a už jsem byla na 9, PA říká: jdu pro doktora a jde se tlačit. S manželem jsme se na sebe podívali, jako že už za chvíli budeme mít broučka u sebe. To bylo kolem 8. Přišel Dr., jen tam tak stál, kdyby náhodou, a šlo se na tlačení. Myslela jsem, že už to bude brnkačka, jak každý říká. No, pro mě to byl tedy oříšek.

Byl to boj, ale zvládla jsem to jen díky mému manželovi, který mě podporoval. Myslela jsem, že to vzdám, ale dával mi sílu, za to mu moc děkuji. Malej se narodil v 8:35, po celé noci bolesti jsem ho držela v náruči a v tu chvíli jsem zapomněla, jak moc to bolelo. Neskutečně jsem ožila, i celý ten den jsem byla úplně nabitá energií. Nejhezčí pocit v životě! Šití bylo v pohodě a placenta… malýho jsem měla hnedka u sebe, dali mi ho přisát :) Bylo to super :) Potom si ho vzali na ošetření, ale jen asi na 3 minuty, a pak byl zase u mě :) Tak to byl můj porod :) Doufám, že se to dá číst a pro ty, které porod čeká, nebojte se, bolí to, to bych lhala, kdybych řekla, že ne, ale miminko vám to hned vynahradí :-) Jo a na epidural už vůbec nedošlo :)

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 13.09.12 07:47

Moc gratuluji k narození krásného miminka, krásně si to zvládla :kytka: a maličkému do života hodně zdravíčka a štěstíčka :srdce:
taky jsem e u ubou porodů vůbec neotvírala, u prvního byl porod bez EPI, druhý s EPI protože malého museli rychle porodit a pak ho museli resuscitovat, ale všechno dobře dopadlo a mám 2 zdravé děti

 
pazitka
Závislačka 4080 příspěvků 13.09.12 08:07

Velká gratulace- moc pěkný popis porodu… taky jsem rodila v srpnu a začalo to prasklou vodou- a manžela mi poslali taky pryč (což moc nechápu, i v tvém případě by to bylo lepší, kdybys ho tam měla celou dobu, že?), ten můj to nakonec ani nestihl… Ať jste hodně zdraví!

 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 13.09.12 09:18

Mě to teprve čeká a začínám mít strach, ale popis toho jaký je to pocit držet to maličké v náruči, mě vždy na chvíli uklidní… Gratuluji!!!

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2148 příspěvků 13.09.12 10:08

Mooooc ještě jednou gratuluji a krásný deníček, vyhrkly mi slzy do očí :hug: :kytka:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 13.09.12 10:25

Moc gratuluju, krásný :potlesk:

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 13.09.12 10:58

Gratuluji :hug: :kytka:

 
marunka05
Závislačka 2945 příspěvků 13.09.12 11:03

Děkuji holky malej uz bude mít 4 týdny letí to:) :* :* :* :*

 
lucík 1
Extra třída :D 10415 příspěvků 13.09.12 11:25

Gratuluju :kytka: :hug:

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 13.09.12 12:28
:kytka:
 
katerina2095
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 13.09.12 13:03

Krásny deníček :potlesk: moc gratuluji k chlapečkovi a přeju hodne zdravíčka všem :potlesk:

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 13.09.12 17:47

Takze nakonec bez cipku i bez epiduralu? Jsi sikovna :palec: gratuluji k miminku

 
marunka05
Závislačka 2945 příspěvků 14.09.12 14:18

Jen cipek mi PA dala a pak se to rozjelo hnedka:).Holky vy co budete rodit teste se hnedka bych rodila znovu ten zázitek jak poprvé uvidíte miminko… :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 14.09.12 20:21

Gretuluji k mimču ..moc hezký deníček :hug: ;) ;) ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama