Krásný porod

Porod

Popis mého krásného porodu. Bylo ráno 4. 6. 2010 a já jsem se vzbudila s divnou bolestí hlavy, pak mi začalo cukat oko, no a potom jsme jeli vyzvednout golfky, co mi táta koupil. Cestou do práce mi pro změnu začala odumírat ruka. Bylo mi mdlo, ale zvládala jsem.

Cestou domů jsme se zastavili v Tescu na nákup, tak jsem si tam tak nakupovala a když jsem se viděla v odrazu nějakého skla, tak jsem se sama sebe lekla :D Vypadala jsem jako kdybych spolkla melouna :) Tak jsem si jeden hned koupila, měla jsem na něj hroznou chuť. Doma začala první kontrakce… jenže jsem tomu nepřikládala větší význam, protože jsem měla pořád něco :D K obědu jsem snědla 3 pořádné borůvkový knedlíky a udělala jsem si kafíčko, miláček šel mýt auto, tak jsem seděla spokojeně na balkóně a zase… ale jenom na chvilku zase jsem to neřešila… odnesla jsem miláčkovi pivečko a ještě jsem venku řešila s kamarádkou, že pořád nic, že se půjdu pořádně projít s čoklíkama.

Zalezla jsem domů a přišla další a to už jsem věděla, že je to tady, potom můj miláček potřeboval nějaká leštidla z garáže… krouceným krokem jsem tam dolezla, a jemu to pořád nedocházelo, no a potom jsem lítala pořád na záchod, tam mi bylo nejlíp. Pořád jsem si to neuvědomovala, šla jsem si dát sprchu a připravit se na onen významný okamžik. Pak přišel mm domů a já mu oznámila, ať se rychle osprchuje, že za chvíli pojedeme. Nechápal kam, tak jsem mu řekla, že do nemocnice a to taky nechápal, prý „vždyť jedeme až zítra“, měla jsem totiž v sobotu nástup do porodnice.

Tak jsem mu s úsměvem na tváři oznámila, že Samulka do soboty asi čekat nebude =D Chudák nějak ho to vzalo, tak seděl na balkóně a koukal do blba, tak jsem mu ještě udělala kafíčko. Když nastaly kontrakce po 5 - 6minutách, tak jsem oznámila, že jedeme. Mamka pořád nechápala, že mi nic není. S úsměvem a pořád hrozně nadšená, že konečně už! jsem mávala kamarádce sousedce a jeli jsme do porodnice, bylo to kolem půl šesté.

Mamka stále nechápala, v autě jsem měla slabé křížové bolesti, ale pořád pohodička. Na recepci v nemocnici jsme ještě potkali mamky známou a pokecaly. No prostě klídeček. Taky mi mamča řekla, ať nechám tašku ještě v autě, že pro ni kdyžtak zajdou. Celá nejistá, jsem zazvonila na porodnici. Prý co potřebuji :D, tak jsem sestře řekla, že asi rodím :) Přišla pro mě, poptala se co mě trápí a tak, nechápala, kdeže mám tu tašku, tak jsem se převlékla a poslala maminku zpět pro tašku. Sestra se pro mě vrátila a vzala mě na monitor, že si věci kdyžtak dopřipravim později, jestli tam teda zůstanu.

Kontrolovala monitor a sama viděla, že kontrakce přichází, oznámila to příchozí doktorce, která mě vyšetřila. S úsměvem mi oznámila, že zůstávám a že jsem otevřená na 4 cm. Vzala mě na ultrazvuk, odhad váhy byl 2,65 kg. Domluvila jsem se s ní, že tatínek se může přijet podívat, až bude po všem. Dopřipravila jsem si zbytek věcí, vyplnila zbytek údajů a sestra mě vzala na klystýr,po půl hodině přišla sestra a vzala mě do sprchy, tam jsem hopsala na míči a bylo mi tam fajn, kontrakce asi po 2 - 3minutách, zůstala jsem tam déle, protože tam rodila dost hlasitě nějaká paní, tak jsem byla klidnější, když jsem to neslyšela.

Po sprše jsem šla na pokoj, sestra mě vyšetřila a oznámila mi, že po monitoru mi píchne vodu. Vše probíhalo naprosto v pohodě a kontrakce byly snesitelné, takže pohodička :) Pak jsem opět absolvovala monitor, protože paní doktorce se nelíbilo srdíčko. Dostala jsem prášek na tlak a už mi sestra řekla, že brzy. Pak jsem už jsem najednou ležela na boku a poctivě prodýchávala každou kontrakci, sestřička mi párkrát řekla že ještě 2-3 bolístky a já se těšila až to bude za mnou.

Pak už jsem se rozhodla, že chci aby byl už brouček venku, přišla paní doktorka, a řekla, že rodíme. Najednou jsem si říkala, „jako už?“ :-D no a rodilo se, řekli mi jak mam tlačit a tak jsem tlačila, tlačila a najednou nepřicházela kontrakce. Tak přišla sestra, začala mi napíchávat žílu a najednou boule, mě naštvalo to, že mi musejí pomáhat „rodit“ no pak když to napíchla, tak po chvilce přišla kontrakce, doktorka mi oznámila, že vidí hnědé vlásky a já tlačila jak o život a najednou byl ve 22:31 venku, dětská sestra ho běžela očistit a změřit,zvážit… 50 cm a 3330 g já koukala na to malinké červené tělíčko a nechápala jsem, že ho už mám u sebe.

Když mi ho přiložila, tak jsem na něj koukala, zhlcena pocitem štěstí a lásky. Řekla jsem mu – „ahoj miláčku“ a dali mi ho do inkubátoru vedle lůžka. Zavolala jsem domů a oznámila, že můžou přijet. Paní doktorka mě zašila. A já nemohla spustit oči z mého krásného chlapečka. Pak ho sestra znovu zkusila přiložit a to už se chytil. Chtěla jsem ho mít hned u sebe.

Tatínek s babičkou přijeli za chvilku, táta plný rozpaků, se dmul pýchou jakou má šikovnou ženušku, nevěděl kam s očima a bylo to krásné. Celou noc jsem pak nespala a nespustila malého z očí, brečela jsem štěstím a láskou k tomu malému tvorečkovi. A můžu říct, že tento den byl pro můj život jedním z nejkrásnějších a rozhodně dofám, že jsem nerodila naposledy :)

Hodnotilo 5 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 06.02.11 09:52

Hezké - takový pohodový porod… Gratuluji! :kytka:

 
Nastys
Neúnavná pisatelka 19728 příspěvků 06.02.11 10:05

Krásný :palec: gratuluji a přeji hodně štěstíčka :kytka:

 
Uživatel je onlineFima
Nadpozemská drbna 28628 příspěvků 06.02.11 16:44

Moc krásný deníček, :palec: gratuluji k narození malého. :kytka:

 
yenkee
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 06.02.11 18:16

Moc hezké, gratuluji, ať vám chlapeček pekně roste. :-) :kytka:

 
cher  06.02.11 20:18

Závidím takový pohodový porod :palec: já nevím, co to je.

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 06.02.11 21:37

gratuluji k miminku :kytka: krásný porod :-)

 
Cobruska
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 07.02.11 15:06

No přesně takový porod budu mít taky! Teda doufám samozřejmě..gra­tuluji. Akorát z tou váhou se celkem nestrefili, viď?

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 08.02.11 17:22

Až mi vyhrkly slzy do očí!!!! Nádhera!!
Přejeme jen to nejlepší!!!

 
alexii
Kecalka 433 příspěvků 15.02.11 21:03

gratuluju k prckovi :kytka: měla jsi podobně pohodový porod jako já :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama