Krásné narození Nikolky

Porod

Jak se nám narodila Nikolka :srdce: Všechno začalo ráno 5.2.2010

Po celkem klidné noci kdy sem byla JEN dvakrát čůrat mě ješte v polospánku probudilo takové lupnutí tam dole, ale nějak sem se neznepokojovala, protože mě nic nebolelo tak sem se otočila na druhý bok a pokoušela se ještě usnout. Asi po 5 minutách sem začala potřebovat na záchod tak sem se zvedla a najednou ze mě něco vyteklo ale jen tak malinko že sem měla jen mokré kalhotky,tak si říkám aha starej dobrej kamarád výtok a jdu na záchod. Vyměním si vložku, zvednu se a ejhle ono to pořád teče tak to už začínám bejt trošičku nervózní, ale pořád tomu nevěřím vždyť mám termín až za 3 týdny!!

Jdu se učesat a najednou lup a já nestíhám ani vlézt do vany a už mi to teče úplně všude. A je to tady já budu rodit! S ručníkem mezi nohama si dojdu pro telefon, abych zavolala manžovi do práce že je to tady, ale jako na potvoru mi telefon nebere. Volám teda mamce. Říkám mami asi mi praskla voda takže budeš babička, mamka na druhým konci začíná panikařit ať okamžitě volám sanitku, uklidňuju ji že manžel určitě přijede a že mě nic nebolí takže to je zatím v pohodě. Asi na pátý pokus se dovolávám a oznamuju že mi praskla voda a ať kouká přijet že budu rodit.

No tak teď mám čas tak si vlezu do vany,umyju si vlasy a oholím si nohy (přece nepřijedu zarostlá jako opice). Mezitím zvonek. No bezva kdo sem teďka leze. Otevřu dveře a tam tchýně!! Říká mi že ji manžel volal a ona šla zrovna okolo tak se na mě přišla podívat no super já nahatá chodím po bytě(oblíkat se zatím nemělo cenu, stejně by to bylo durch mokry) a ona na mě bude koukat se slzama v očích jak se strašně těší a uklidňuje mě ať se nebojím že to bolí ale jenom chvíli. No bezva to teď přesně potřebuju slyšet.

No nic tak dorazil manžel, já dobalila tašku, tchýni sme s díky vyprovodili, já se konečně mohla oblíknout a vyrazili sme směr porodnice. Bohužel byl zrovna pátek, takže město totálně ucpaný já už začínala bejt malinko nervózní, ale bolesti sem zatím neměla. Do porodnice sme dorazili asi v 9:15 a prej co potřebujeme. Tak říkám asi mi praskla voda (i když to slovo asi bylo zbytečný měla sem kalhoty durch), tak mě sestra zavedla do šatny, dala košili a ať se převlíknu a přijdu na příjem. Tam mě poslala na záchod abych se vyčůrala do kelímku a odevzdala sem totálně mokrou vložku a PA na ni vylila nějakej roztok a říká: „No jo plodová voda to je jasný“. Pak na příjmu nezbytné papírování (já stále bez bolestí) a pak mě napojili na monitor pak všichni odešli a já tam zlstala sama s manžou.

Tak sme poslouchali srdíčko té naší princezničky a těšili se až tu bude s námi. Asi po hodině přišel doktor že mě prohlédne (to už sem cítila bolesti jako při normální menstruaci). Tak si vyskočte maminko na lehátko říká vysokej mladej doktůrek a mě začíná být trapně. Strčí do mě ruku a jestli mi připadlo že už ze mě všechna voda vytekla tak teď je to přímo gejzír a doktor je celej nahozenej a já si připadám už úplně trapně!! Pak ještě ultrazvuk. Nakonec říká otevřená na 3cm a posílá nás na sál. Tak si sebereme všechny věci a uvelebíme se na sále s vanou, míčem, žíněnkou a všema vymoženostma co existujou.

PA se ptá jestli chci čaj a tak si nechávám přinést konvici ovocného čaje a hopsám si na míči a ještě se směju a píšu SMSky rodině jak to probíhá. Kolem 12 hodiny už sou bolesti pravidelný ale nějak nejsem schopná říct PA po kolika minutách. Chvíli mi je strašný vedro, chvíli se klepu zimnicí. Okolo 13hod mě přijde prohlédnout PA a říká no krása už ste na 5cm a já mám radost že se to přibližuje ale ještě půlka přede mnou. Tak PA říká půjdeme na přípravnu a já vám udělám klystýr ten vás prohřeje. Už ve větších bolestech musím ležet na boku a prej vydržte to alespoň 10 minut. Můžete chodit po chodbě a mezitím chodit na záchod. To určitě říkám si budu tady chodit a zrovna na druhým konci chodby to na mě přijde, nene já si pěkně počkám tady nebudu nic riskovat

.A tak sedím střídavě na záchodě nebo sem ve sprše a poštím si horkou sprchu na už pěkně povadlé bříško. Když už si myslím že to víc nepůjde, vracím se na sál a PA mě napojuje na monitor. Zjistí situci a vyvalí na mě oči a říká vždyť vy už ste na 8cm!!! Prej ještě chvilku a bude to za váma. To bych byla docela ráda, protože bolesti už jsou opravdu veliký. Najednou cejtím tlak na zadek a mám potřebu tlačit, přichází doktorka vyšetřuje mě a pak už to jde rychle. Jedna kontrakce za druhou a já tlačím, ale malá se rozhodla jít rukou napřed, tak mě pomáhají dvě PA tím že mi tlačí na břicho, manžel stojí vedle křesla, ale nemůže mě držet, protože by překážel, stejně bych mu ruku asi rozdrtila takhle to odnášejí držadla u křesla.

Pak dr volá že vidí hlavičku s černejma vláskama a já začínám být na měkko. Je mi vedro a začínají se mi dělat mžitky před očima, dostávám kyslík do nosu a prej nádech nosem výdech pusou. Hahaha copak to jde? Funím jako ten největší pes, ale trochu to pomohlo. Pak dr říká když teď pořádně zatlačíte, bude to za váma. A já si říkám tak i kdybych se teď měla roztrhnout tak to bude a najednou ve 14:44 ze mě vyklouzlo to teplý tělíčko a takovou úlevu sem snad nikdy nezažila. Rychle sem se podívala a viděla ten upatlanej raneček jak mu dr stříhá šňůru a odnašejí ji pryč. Jak se rvala rychle na svět tak měla otok hlavičky a byla trošku přidušená. Stačila sem se ještě zeptat jestli je to opravdu holčička.

Manžel s foťákem spěchal za ní a fotil o sto šest aby mi ji pak mohl ukázat. Já vydržela ještě šití a pak nám ji přinesli. Nechtěla se přisát, asi toho taky měla plný kecky. Pak ji odnesli a ještě zahřívali. Nás nechali na sále o samotě s manželem a my si spolu vychutnávali že už z nás je táta a máma. Po dvou hodinách sem se odbelhala do sprchy a pak na pokoj. Manžel jel domů a jelikož byl pátek tak to i řádně oslavil.

Malou mi přivezli okolo 9 večer a od té doby sme pořás spolu. Je to nádhernej zážitek. A i když se mě dr při šití zeptala, kdy si přijdeme pro toho kluka abysme měli páreček a já říkala, že mě tam už nikdy neuvidí, tak teď vím že se tam rozhodně ještě podívám, protože ten pocit si musím vychutnat ještě jednou. :srdce:

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 08.03.10 11:09

Krásný:-) Gratuluji k holčičce!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama