Příběh o našem Miloškovi

O životě

Nečekaném, neplánovaném. Ráda si pročítám vaše deníčky, tak jsem se rozhodla přispět také svým příběhem. Bylo mi 17 a měla jsem o 12 a půl roku staršího přítele, byli jsme spolu asi čtyři měsíce a já otěhotněla, Tomáš byl tenkrát moc rád a chtěl si mě vzít, já z toho všeho měla smíšené pocity. V šestém týdnu jsem samovolně potratila, Tomáš z toho byl moc smutný, já také, ale ve skrytu duše jsem byla ráda, že to tak dopadlo. Byla jsem mladá a dítě by mělo dítě. Tenkrát mi doktoři řekli, že v budocnu budu mít nejspíš problém otěhotnět, jelikož už před tím jsem měla dost problémů s MS.

3 dni po narození
2 komentáře

2 a půl měsíce
1 komentář

22 měsíců

Nicméně, svatba se stejně konala, brali jsme se měsíc po mých 18. narozeninách. Abych to shrnula, vztah to nebyl ideální, začal se projevovat věkový rozdíl a asi dost se na našem vztahu podepsalo, že jsem se za ním odstěhovala z města na vesnici, kde jsem znala jen pár jeho známých v jeho věku. Moji kamarádi mi chyběli a já za nimi začala do Plzně jezdit čím dál častěji. Den před mými 20. narozeninami jsme měli rozvod.

Poté jsme měla nějaké krátkodobé vztahy, bavila jsem se, užívala si život, po tom co mi řekli doktoři, jsem si s antikoncepcí starost nějak nedělala.

V květnu 2008 jsem se seznámila se Standou, že začátku vypadal jako fajn kluk, ale to jsem se pěkně spletla. Do práce se nehrnul, dost pil a hrál automaty. V září, potom, co jsem díky němu skončila s otřesem mozku v nemocnici, jsem se s ním okamžitě rozešla. Po neschopence jsem se chtěla vrátit do práce a vzhledem k tomu, že jsem ještě byla ve zkušební době, tak mě čekala výpověď.

Krátce na to jsem se seznámila s Mílou, který je skoro o rok mladší než já (v té době mi bylo 21 a jemu 20 let). Pravý opak většiny mých přechozích partnerů - sportuje, nepije, nekouří. Po necelých dvou měsících jsem zjistila, že jsem těhotná. Věděla jsem, že ať se Míla rozhodne, jak chce, já si miminko nechám, bála jsem se, že kdybych šla na potrat, tak už bych nemohla mít děti nikdy a konec konců bych nebyla první ani poslední svobodná matka. Jak se k tomu Míla postavil, bych nečekala. Byl sice z počátku dost v rozpacích, ale chtěl si miminko nechat. Byla jsem šťastná, že se takhle zachoval. Na kontrolách bylo vše v pořádku, já i miminko, termín jsme měli 8. 8. 2009. Mojí rodině jsem to oznámila hned na začátku a vzali to celkem dobře, Míla to svému tátovi řekl až asi po dvou měsících, jelikož se ho bál. Oznámil mu to docela zajímavě, pamatuju si to jako by to bylo včera, poslal mu SMS: „Tati, nevím, jak Ti to říct, Péťa je asi těhotná.“ Odezva byla okamžitá a už jsem se Mílovi nedivila, že raději poslal SMS, být to osobně asi by jich pár schytal. Naštěsí se vše brzy urovnalo.

Povedlo se mi sehnat alespoň brigádu a začali jsem řešit bydlení, jelikož jsem měla pronajatý malinký byt 1+1 a Míla se zatím nastěhoval ke mně, do doby než najdeme větší, do tohohle bychom se s miminkem nevešli, neměli bychom pomalu ani kam postavit postýlku. Našli jsme pěkný podkrovní 2+kk a v březnu (já byla v 5. měsíci) se stěhovali a začali připrovovat věci pro miminko. Na UTZ nám řekli, že budeme mít chlapečka a Míla byl šťastný jako blecha - chtěl kluka a chtěl, aby se po něm jsmenoval Miloslav.

Podle vyšetření bylo vše v pořádku, malý v bříšku spokojeně rostl. Až najednou v 32. tt mi od rána nebylo dobře a k večeru jsem začala mít stahy v podbřišku a pořád mě to nutilo tlačit jako kdyby se mi chtělo na záchod. Docela mně to vyděsilo a okamžitě jsme jeli do porodnice, udělali mi monitor a dali mi na porodní pokoj s tím, že možná porodím předčasně. Dostala jsem kapačku na zastavení kontrakcí a kortikoidy, kdyby kapačka nezabrala a já rodila, aby se miminku vyvinuli plíce. Mílu poslali domů a já celou noc nespala, pořád jsem si s Miloškem v bříšku povídala, aby tam ještě zůstal, že je malinký, že je ještě brzy a asi mě slyšel, jelikož ráno už byl nález mnohem lepší a dali mě na normální pokoj na riziková těhotenství. V nemocnici jsem byla ještě týden, než mě pustili domů, pak už zase bylo vše v pořádku, malý v bříšku krásně kopal.

A moje slova, aby zůstal v bříšku, poslechl dokonale. Málem už mi hrozilo, že budou porod vyvolávat, na konec, po dlouhém porodu, u kerého mi byl Míla velkou oporou, se narodil v 41. tt + 5 dní - 20. 8. 2009 v 1:02, měl 3580 g a 52 cm. Krásný zdravý chlapeček s tmavými vlásky. Milošek byl od mala hrozně hodné miminko, všichni nám říkali, že ani nevíme, co máme, takové hodné dítě. Za měsíc a pár dní už budou Miloškovi 2 roky, uteklo to jako voda, oba ho moc milujeme a i přes občasné hádky jsme šťastná rodina :-)

PS: Omlouvám se za delší deníček.

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
koliska
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 12.07.11 12:32

moc hezký deníček :palec:

 
bekky
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 12.07.11 12:54

Další pěkný deníček :palec: :kytka:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 12.07.11 14:38

tak to je super!!!!!!!!!Hodně zdravíčka a ať pořádně zlobí :-D jako ty moji 2!

 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 12.07.11 17:34

Jako v pohadce, konec dobry, vsechno dobre…a zili stastne a dlouho… :palec: :kytka:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 12.07.11 21:37

No taky jsis dost zažila. Ale hlavní je, že už je vše OK a jsi šťastnou maminkou. :palec:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 12.07.11 22:18

Krasne! Je dobre, ze to tak dopadlo! :hug:

 
sara1000
Kelišová 5403 příspěvků 4 inzeráty 13.07.11 10:50

Nadherny denicek.Preji cele tve rodine hodne stesti :hug:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 13.07.11 20:13

hodně zdravíčka a štěstíčka Miloškovi do života :kytka: ,hodné dítko je za odměnu :palec: moje první dcerka byla taky hodnoučká,ovšem syn je pravý opak jak popisuji ve svých deníčkách,ale jsou to milované dětičky :srdce: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama