Tekly mi slzy a tečou i teď

Porod

Můj první porod byl opravdu skvělý a až budu zase někdy těhotná doufám, že ten další bude také takový. Tak pěkně od začátku. V úterý jsem měla poradnu v porodnici na 8:30. Minulou poradnu mi pan dr. řekl, že kdybych neporodila, tak tomu v úterý pomůže.

Vůbec jsem v to nevěřila, protože se skoro nic nedělo, jenom nějaké poslíčky, ale nic moc. V to úterý mi trošku tvrdlo bříško, ale bolest skoro žádná. Tak jsme šli jako první na monitor, malá sebou šila, hezky se ukázala. Po chvilce mi ztvrdlo břicho a na monitoru pěkná křivka a za deset minut zase, tak jsem si říkala no nic zase poslíčci. Pak jsem šla na vyšetření k dr. Stále vysmátá. Dr. do mě šáhl a říká, že máme krásný nález, že už jsme skoro v půlce porodu, že jsem otevřená na 4-5 prstů a půjdeme na sál, já stále vysmátá. Prý, že na to, že jsme v půlce jsem dobrá, že budu mít dobrý porod. Tak jsme sepsali papíry, manžílek skočil pro věci a šli jsme na sál.

Položila jsem se na lůžko, natočili jsme monitor, kontrakce pravidelné, ale slabé. V deset mi píchli vodu, kontrakce trošku zesílily, ale pořád jsem se smála. Pak mi dali klystýr, poskákala jsem si na balónu a ve dvanáct mi píchli kapačku na posílení bolestí. To už začaly být tedy dobré kontrakce, taťkovi jsme mačkala ruku, chudák ji měl beztak umačkanou. Nejhorší ze všeho bylo, že jsem si musela lehnout na levý bok s jednou nohou nahoře. Epidural už neměl cenu, už jsem byla na 7 prstů, bolesti stále zesilovaly. Měla jsem hodně sucho v puse, doporučuji si sebou vzít jelenní lůj na rty a vodu. Pak už nevím kolik bylo hodin, ale něco po jedné jsem už byla otevřená na 10 prstů a mohla začít tlačit, to byla úleva, nevím na kolik zatlačení byla malá venku, ale první zatlačení jsem zatlačila špatně, druhé už výborně, pak už moc nevím.

Když se seběhli sestřičky a další, tak už jsem věděla, že už to bude hned. To jak malá procházela, jsem vůbec necítěla, nástřih hráze taky ne. Pak už jsem jenom ucítila teplo na břiše a to byl pocit, na který nikdy nezapomenu, poprvé jsem se malé dotkla. Chvilku mi ji tam nechali, než ji utřeli a zkontrolovali, celou dobu jsem na ni viděla jak ji měří, váží apod. Za chvíli už ji měl tatínek v náručí, tekli mi slzy a tečou i teď, jak to píšu. Šití trošku bolelo, porod lůžka jsem ani nepostřehla. To, že byl manžel u porodu, jsem hodně ocenila, hodně mi pomohl už jenom tím, že tam byl. Na sále jsem měla malou asi hodinu u prsu, pěkně se přisála a vydrželo jí to doteď. Po dvou hodinách mě převezli na pokoj, za dohledu sestřičky jsem se osrpchovala a Sašenku mi dovezli na pokoj.

Fakt se holky toho nebojte, hodně poslouchejte, co Vám porodní asistentka radí a půjde to.

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
saiiimona
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 03.07.11 08:32

Krásný :potlesk: Moc gratuluju k holčičce :hug: a k takovému hezkému porodu :palec:
Taky bych si takový moc přála :oops:

 
Motýlková
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 03.07.11 10:54

Já chci taky, já chci taky :) my jdem na to v říjnu, tak uvidíme :roll: gratuluji k Sašence :potlesk:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 03.07.11 12:37

Krásný deníček,gratuluji k holčičce a taky si přeju takový porod,my jdeme na začátku listopadu :palec:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 03.07.11 12:40

gratuluji k Sašence…hlavně at je zdravá a roste vám jako z vody..jinak porod jsi teda měla ukázkový,to já takové štěstí neměla :-? ale zase na druhou stranu mám zdravou desetiměsíční holčičku tak jsem za to vděčná…Moc hezky napsaný deníček :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
Sabrine
Ukecaná baba ;) 1474 příspěvků 03.07.11 19:56

Nás už to čeká taky za „chvíli“ tak bych si přála mít stejný porod :-D
Gratuluji k maličké :kytka:

Příspěvek upraven 03.07.11 v 19:57

 
Kamilka.Kamí
Kelišová 6453 příspěvků 03.07.11 21:30

Krasne napsane. moc gratuluju k princezne :hug: kazde budouci mamince bych prala takovy porod, jaky jsi mela ty :palec:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 03.07.11 21:40

Tak ani já takové štěstí na porod neměla, ani na první, ani na ten druhý, ale podstatné je, že máme krásné zdravé děti. Gratuluju k Sašence :kytka:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 03.07.11 22:07

Já neměla tak pěkný porod ale na bolest sem zapoměla :huban:

 
marjanka1
Stálice 95 příspěvků 04.07.11 07:42

A nenechavejte si zbytecne strihat hraze! Proste jim musite rict NE!! ( a mozna nebude zadne siti trbea, jako v mem pripade)
GRATULUJU.

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 04.07.11 20:27

Mooc gratuluji k holcicce! Nas to ceka za par tydnu, kez bych mela takovy porod jako ty! :wink: Tak vam preji hlavne zdravicko :huban:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama