Náš čertík

Porod

Koukám na to moje malý stvoření, jak spinká v postýlce, a nemůžu uvěřit, že je to už rok, co jsem ho držela poprvé v ruce.


1 komentář

Moje těhotenství probíhalo asi jako spoustám maminek. :-) První tři měsíce jsem strávila na wc třeba celý den. Stačilo mi jen si vzpomenout na jídlo a už jsem běžela. Manžel se mi vždy smál.

Když jsem začínala třetí měsíc, musela jsem manželovi volat záchranku, měl zánět mozkový blan a zhroutil se mi doma. Záchranka ho odvezla do nemocnice v Mostě a ještě v noci ho převáželi do Ústí nad Labem na infekční oddělení, kde mi paní doktorka řekla, že nic není jisté. Skoro týden mi nikdo neřekl, jestli bude mít manžel trvalé následky nebo bude v pořádku. Naštěstí je to silák a dostal se z toho jen s větší váhou a častými bolestmi hlavy. Já ale za tu dobu, co byl v nemocnici, zhubla přes 7 kilo.

Manžel se mi vrátil domu a já začala přibírat na váze tak, jak se má. Takže až na různé starosti, moje těhotenství probíhalo dobře. :-) Až po sedmém měsíci se u mě začaly objevovat různé záněty, a tak sem trávila v nemocnici spoustu času. Vždy tři dny, pak týden klid a pak zase do nemocnice.

Syn byl dost divoký a já, protože jsem přibrala jen 10 kilo a měla celkově malý bříško, cítila všechno. :-) Navíc byl až do 38. týdne otočený hlavičkou nahoru, takže každý kopanec jsem běžela na wc na malou. :-) Malý se záhadným způsobem otočil až čtrnáct dní před porodem.

Termín porodu jsem měla 4.12.2012 a už jsem se nemohla dočkat. Kntrolu v nemocnici jsem měla naplánovanou den před termínem. Ani nevím proč, ale vyjela jsem o hodinu dřív. Měla jsem přijít až v devět, ale ten den jsem šla na autobus už v 7.45. 15 minut jízdy autobusem mi připadala jako věčnost. Ale v 8 hodin už jsem nervozní seděla v čekárně.

Sestra měla volný monitor, a tak mě na něj připojila. Nic mi sice neřekla, ale bylo zvláštní, že se přišla asi pětkrát podívat. Jindy nepřišla ani jednou. Po monitoru jsem se posadila do čekárny s tím, že si ještě přečtu nějáký maminkovský časopis, jenže jsem nestačila ani otočit přední stranu a už si mě volala paní doktorka.

Monitor dopadl špatně, synovi rychle tlouklo srdíčko a doktorka se bála, že je něco špatně. Vyšetřila mě a poslala mě hned do porodnice, která je o tři patra výš. Tam mě čekal asi 45minutový monitor, kde my sestra dělala různé hmaty, vyšetření a ultrazvuk. Doktor se rozhodl mi porod vyvolat.

Sestra mě odvedla na porodní box a dala mi čípek na vyvolání porodu. Ve dvanáct hodin přišla doktorka píchnout mi plodovou vodu. Když se mamka, která se mnou byla u porodu, ptala, jestli má zůstat, řekla jí sestra, že nemusí, jelikož jako prvorodička budu nejspíš rodit až ráno. Ta představa byla hrozná. :-)

Nejdřív jsem byla statečná :-) a poslala mamku domu. Asi v pět hodin jsem jí zoufalá volala, ať přijede, že potřebuji někomu drtit ruku. Manžela jsem k sobě nechtěla, asi bych ho zabila. :-)

No a najednou to bylo tu. Volala jsem sestru, že už nemůžu netlačit. Se sestrou přišel rovnou doktor a řekl mi, že sem otevřená na 8 cm a že jdeme tlačit. Na tři kontrakce byl syn venku. Modrej, otlačenej a hrozně ubrečenej, ale přesto krásnej. A já se zmohla jen na větu: „Bože, ten je ošklivej.“ :-)

Daník měl obtočenou pupeční šnůru kolem krčku a začala se utahovat, takže se zmenšil průtok krve. Naštěstí se na to přišlo včas, ani si nechci představit, že by se něco stalo. :-(

Tak a teď tu koukám na ročního uličníka, jak na mě zase háže ten svůj pohled jako vždy, když něco provede. :) Těhotenství, porod a miminko je něco neuvěřitelného. Přeji všem budoucím maminkám, ať je to jejich těhotenství a porod v pořádku a děkuji všem, co dočetli až do konce.

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Run
Generální žvanilka 20186 příspěvků 14.12.13 08:14

Vždyť je ošklivej :mrgreen: :hug: Ale na druhý fotce je krásnej :srdce: Já se taky musím smát, když se už s odstupem koukám na fotky těsně po porodu. Přišla mi nádherná, ale teď už si dokážu přiznat, že nebyla :lol:

 
Elessar  14.12.13 10:24

Krásnej budulínek :andel: já měla tu „výhodu“, že jsem měla císaře a malýho tak viděla až druhý den a byl nádhernej :lol: :mrgreen: ale jinak mi přijde jméno Daniel prokletý, taky jsme měli komplikace, proto ten císař…a známá, co má Danečka, to samý. Ale naštěstí to u všech dopadlo dobře :pankac:

 
Barborkaa26
Kelišová 5489 příspěvků 14.12.13 11:27

Dekuju za inspiraci :) jsem ve 4.tydnu, vim, ze je to brzy, ale takovy clanek da vzdy nadeji, ze to dopadne :)

 
medulen
Kecalka 208 příspěvků 14.12.13 16:35

Vidím sice, že jsi z Rumburka, ale nerodila jsi náhodou na Kladně :)?

 
hana 3
Stálice 85 příspěvků 14.12.13 17:16

@medulen ano rodila :-) a sem za to moc ráda. do rumburku jsem se stěhovala až letos :-)

 
medulen
Kecalka 208 příspěvků 14.12.13 21:24

@hana 3 Já jsem si to myslela - podle té fotky, měla jsem při porodu stejnou košili, pokoj byl taky žlutý a malého mi zabalili do stejného oblečku a modré košilky a byl ve stejné peřince :mrgreen:. Mimochodem taky jsem tam byla s porodem jako takovým hrozně spokojená, je to tam teď super, jak je to tam nové (šestinedělí je tedy stále děsné..). Jinak gratuluju zpětně ke krásnému klučíkovi :).

 
hana 3
Stálice 85 příspěvků 14.12.13 21:43

@medulen :-D Ahá tak to je krásná náhoda, a poznat to podle fotky no teda :-)Jinak kladenská porodnice je skěvlá. pokud se někdy zadaří i druhý mimi pujdu znova rodit na Kladno. Pravda oddělení šestinedělí už taková sláva není ale dá se to vydržet. :kytka: :kytka:

 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 15.12.13 08:04

Moje řeč…já když se s odstupem půl roku po porodu podívám na fotku našeho broučka, uznávám že je přinejmenším „zvláštní“, za to teď je to už fešák a žádný mimozemšťan… :lol:

 
makau
Povídálka 14 příspěvků 16.12.13 10:24

Preji hodne radosti s malym a diky bohu ze se z toho zanetu manzel dostal, ale musely to byt nervy…no uz je to za vami.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama