Naše lezení

Rodičovství

Dlouho jsem přemýšlela, že bych konečně taky napsala nějaký deníček, ale nějak mě nenapadalo o čem. Téma mi určil náš Ondrášek, včera se rozlezl a hned je o čem psát.

Ondra začal včera lézt! Je mu osm měsíců, někomu se to může zdát brzo, někomu pozdě, ale nám se to zdá akorát :) Tohoto okamžiku jsme se nemohli dočkat, netrvalo to ani tak dlouho a je to tady. Musím napsat, že v současnosti nebydlíme ve svém, protože se náš byt rekosntruuje, ale u skorotchyně. Není to jednoduché, ale to by bylo na další deníček.

Podmínky na první lezení celkem nic moc. Všude je plno nástrah v podobě květináčů na zemi, kabelů, nebo různých stolků a stojanů s CD. To, že se Ondrýs asi brzo rozleze jsme čekali asi už 14 dní. Bylo to samé pohopkávání a skoky dopředu, říkala jsem tomu přískokem vpřed, hop hop a skok. Včera si řekl, že už ho to nebaví a začal se pohybovat po čtyřech.

Je to sranda ho pozorovat, jak zacílí na určitý předmět a už si to za ním šine. Ne že by těmi předměty byly jeho hračky, ty ho teď, co je mobilní vůbec neberou. Lákají ho právě ty květináče, kabely, krabice a taky nočník. Nočník mu koupila právě babička. Není to ten klasický nočník, ale taková židlička s dost ostrýma nohama. Ondru nenapadlo nic lepšího, než ho za ty nohy rafnout a mávat s ním. Než jsme mu stihli nočník vzít, první karambol byl na světě. Od včerejška máme i první pořádký škrábanec vedle levého oka.

Další kolize na sebe nenechala dlouho čekat, v cestě mu stál sekretář. Tatínek říkal, že si myslel, že Ondra k němu nedoskočí, že tak dlouhý skok neudělá. No, udělal. Tak máme i první bouli na čele. Aby toho nebylo nebylo na jeden den málo, tak tu máme karambol třetí. Tentokrát mu v cestě stála papírová krabice. Vrazil do ní tak nešikovně,že si ji připlácnul na obličej tou ostrou hranou. Takže to odneslo pro změnu pravé oko.

Ale ne všichni jsou rádi, že se Ondra rozlezl. Máme doma koreláka Bertíka, který strašně rád běhá po zemi s kamarádem zrcátkem. Ondrovi se nejvíc líbí právě jeho zrcátko a neustále mu ho bere, pak dělá, že už ho zrcátku nezajímá a když se Bertík přiblíží, snaží se ho chytit. No a hádejte, co se mu povedlo včera. Konečně Bertíka chytil. Za ocas ho držel docela dlouho a začal s ním zametat koberec.

Po včerejším dni vypadá náš syn jako bychom mu doma ubližovali, boule na čele, u jednoho oka modřina a u druhého škrábanec, ale hlavní věc je, že už leze :)

Hodnotilo 2 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Alani
Závislačka 3323 příspěvků 20.12.11 09:43

:-D Tipuji, že Bertík se teď nějakou dobu bude podlaze vyhýbat… :lol:

 
giraffe11
Závislačka 4441 příspěvků 20.12.11 09:46

:lol: Všude je to stejné, taky jsme měli hned první den karambol - modřinu na čele a tchýně málem dostala infarkt, že jsme na něj nedávali pozor…
Jinak nemáme kočičku,ale pejska. Takže vím o čem píšeš. :mrgreen:

 
Dadulina
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 20.12.11 09:56

:palec: My sme taky pořád samá boule a modřina a mužu se snažit ho uhlídat jak chci… Někdy doufám, že si nebudou ostatní myslet že ho týráme nebo tak něco :lol: Je to živé stříbro :roll:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama