Naše snažení II

Pokračování v našem snažení, které skončilo zamlklým těhotenstvím.

*

První deníček Naše snažení I.

Po revizi dělohy jsem počkala na první menstruaci a začali jsme se snažit znovu. Zadařilo se hned napoprvé a na konci července 2017 jsem znovu otěhotněla. Tentokrát jsem počkala pár týdnů a doktor už při první návštěvě viděl bušící srdíčko.

Od revize jsem řešila problémy s vyšším tlakem, ale nikdo mně neupozornil na to, jak moc je vysoký tlak nebezpečný (brala jsem Dopegyt). Do 22. týdne bylo těhotenství naprosto ukázkové.

Zaplatila jsem si ještě další genetické testy, kvůli nepříznivým výsledkům mé genetiky. Ta taky vyšla naprosto v pořádku. Naše radost byla neskutečná. Všem jsem o těhotenství řekla, i v práci kde za mě hledali náhradu.

Mezi Vánoci a Silvestrem jsem se necítila dobře. Neměla jsem chuť k jídlu, bolela mě hlava, záda… Pořád se to nelepšilo, tak jsem hned po novém roce volala svému gynekologovi a ten řekl, že je to jiný stav a ať si na záda koupím hřejivé náplasti.

Ještě tentýž den mně manžel odvezl večer na pohotovost, kde si nejdříve doktor myslel, že přeháním a chtěl mně poslat domů. Nakonec ho napadlo vzít mi moč a změřit tlak. Výsledky byly tak špatné, že přišla okamžitá hospitalizace, další testy a ne moc příznivé vyhlídky.

Nevím proč, ale už toho večera jsem věděla, že je zle a celou noc jen probrečela. Ještě v noci mi doktor přišel říct, že mají podezření na preeklampsii a pokud se potvrdí z dalších testů, bude se muset těhotenství ukončit. Z menší okresní nemocnice mě ještě převezli do větší, kde mají s preeklampsií zkušenosti a ta preeklampsii potvrdila.

Nikomu bych nepřála poznat tu bezmoc, která na Vás padne po verdiktu doktorů. Řekli mi, že pokud nedovolím těhotenství ukončit, tak na 80% nepřežiji ani já a dítě už vůbec ne. Tři dny jsem brečela, když mi vyvolávali porod, který se podařil přesně na mé 35. narozeniny.

Od té doby přežívám a snažím se nemyslet na to, co by bylo kdyby…

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
3502
17.4.18 08:30

Moc mě to mrzi. Drž se. Věřím, ze i vy se svého štěstí dockate. :hug: :andel:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12071
17.4.18 08:31

:hug: to snad ani není co dodat Moc mě to mrzí todle se prostě nemá dít grrrr Posílám silu a pozitivní energii A přeji moc moc stesti

 • Nahlásit
 • Zmínit
17.4.18 10:24

To je strašný!! :,( moc mě mrzí co se ti stalo!! Tak si odpočiň a snad pak do třetice všeho dobrého :kytka: aspoň že ti jde rychle otěhotnět. I když vím že to moc utěšující není. Držím palce.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1862
17.4.18 11:06

To je strašný. Moc mě to mrzí a přeji hodně sil, ať se brzy svého štěstí dočkáte. Musím se zeptat, to jsi průběžně na kontroly nenosila moč, jestli v ní není bílkovina? Měřil ti doktor tlak? Já o tom moc nevím, vždy jsem měla spíš nízký tlak, ale to to vyletělo tak náhle? Miminko nemohli zachránit jako extrémně nedonošené? Omlouvám se za ty dotazy, jen mi to vrtá hlavou.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1599
17.4.18 11:12

Uf. Strašně moc mě to mrzí :hug: Jo, žádné coby kdyby, nic takového nepomuže.
Má známá měla také preeklampsii a podruhé už se neopakovala. Příště tě na ní budou sledovat a urcitě už to dobře dopadne. Sbalila bych si věci a vypadla někam na dovolenou, změnit prostředí.
Vím, že ti to asi moc nepomůže, ale strašně moc ti držím palce… :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3395
17.4.18 14:23

Dotřetice bude vše v pořádku, věř. :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
52
17.4.18 14:47

@Anys29 CHodila jsem na pravidelný kontroly a tlak jsem měla zvýšený, tak jsem dostala dopegyt a bylo to lepší. Moč jsem taky nosila na každou kontrolu a sestra nikdy neřekla, že by bylo něco v nepořádku. Popravdě jsem slovo preeklamsyie slyšela poprvé v nemocnici. Zhoršilo se to během chvíle a šance bohužel nebyla žádná. Prckovi nešel díky tlaku kyslík jak by měl a to poznal hned na uz. 14dní předtím jsem byla u svého gynekologa a ten řekl, že máme naprosto zdravé miminko.Tak nevím, jestli v tu dobu bylo opravdu vše v pořádku a zhoršilo se to během 14dnů nebo si nevšiml, že něco není jak má být. Pro svůj lepší pocit jsem gynekologa změnila a až otěhotním příště, tak budu více hlídaná a budu jezdit do fakultky.

 • Nahlásit
 • Zmínit
52
17.4.18 14:49

@Mallorka Nic jiného mně nezbývá než věřit, že jsme si všechnu smůlu vybrali.

 • Nahlásit
 • Zmínit
52
17.4.18 14:52

@123Soňa To mě taky zajímalo jak je velká pravděpodobnost, že se bude opakovat i v dalším těhotenství a doktor nebyl schopen odpovědět. Riziko je prý velký a i proto mě čeká daleko víc kontrol.Sama si nedokážu představit ten strach až budu znovu těhotná.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1862
17.4.18 15:18

@Cepell Díky za odpovědi. Opatruj se. Priste budeš více hlídaná, určitě už vše dobře dopadne! A myslím, že je dobře, že jsi doktora změnila.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1233
17.4.18 16:30

Tak pokračování včerejšího deníčku…hrůza, fakt moc mi je to líto…musela jsi zažít něco strašnýho. Posílám sílu a snad už to nyní klapne, ať tohle lékaři ohlídají - kdyby bylo miminko starší, mohlo by díky inkubátoru třeba přežít? Netuším, kdy se to stalo. Ale možná by stálo za zkoušku i změnit gynekologa, když tenhle vypadal laxně… Mnoho štěstí co nejdříve :kytka: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
52
17.4.18 16:53

@quera V tomto týdnu nebyla žádná šance a hlavně preeklamsyie ohrožuje i matku, tak proto doktor neviděl jinou možnost. Díky tomu vysokému tlaku už se nedařilo ani malému, delší dobu nedostával kyslík a nevyvíjel se tak jak měl. I proto jsem změnila doktora, protože už bych mu příště nevěřila. Ve fakultce jim stačil jeden Uz když mě přivezla rychlá a hned viděl, že je zle.Ten můj bývalý doktor 14dní předtím nepoznal nic. Když jsem se na to ptala primáře, tak řekl, že bych těžko tomu gynekogovi dokazovala, že to přehlédl nebo podcenil.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1233
17.4.18 17:01

@Cepell to je strašné :,( Takže takhle zbytečně… Co jsem četla, když se to rozpozná, něco se snad podává matce, na tlak atd a dá se donosit do takového stadia, kdy už miminko přežije v inkubátoru. A tohle tedy neodhalil…grr mám na něj fakt zlost, to si říká doktor? :cert:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3544
17.4.18 19:12

Prožíváš s rodinou krušné a nepředstavitelně těžké období, nejtěžší část je na Tobě… Posílám mnoho sil ke zvládnutí nelehké životní zkoušky.
Věřím, že se dočkáš svého štěstí

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
17.4.18 20:07

Je mi moc líto, co vás potkalo. Život je někdy krutý a nespravedlivý… :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1332
17.4.18 20:21

Moc mě mrzí, co se ti stalo. Taky jsem měla u syna preeklampsii a museli mi vyvolávat porod, naštěstí už jsem byla 36 tyden. Na poslední kontrole jsem byla u svého gynekologa 34 a kousek a krom lehce zvýšeného tlaku mi prakticky nic nebylo, oteklé nohy ano, ale to jsem měla i s dcerou, na konci těhotenství jsem měla nohy, jak bambule, u syna tolik ne. Jeden den mi bylo hrozně, nemohla jsem dýchat, bylo mi mdlo, tak jsem dojela taxíkem do nemocnice. Ve čtvrtek jsem dojela, udělali mi x testů a výsledky úplně katastrofa na všechno, úplně mi tím těhotenstvím kolabovala tělo, tak se hned v neděli ráno vyvolávalo. Bylo to náročný, dávala jsem se ještě dlouhou dobu dohromady. Držím ti palce abys měla to další těhotenství bezproblémové a došlo do toho šťastného konce. :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
337
17.4.18 22:13

Já jsem u prvního porodu prodělala help syndrom..pro mě i malou to naštěstí v neštěstí bylo až ve 39tt, kdy se mi samovolně rozběhl porod…zle mi bylo už dřív(nějak od 35tt),na kontrolách jsem si stěžovala na nevolnosti, silnou bolest v zádech a pravém požebří a vždy jsem byla"uchlácholena"tím, že to k těhotenství a blížícímu se porodu patří…jako prvorodička jsem tomu hloupě důvěřovala :? Sestra mi měřila tlak, kontrolovala moč, ale nic patologického očividně neshledala :nevim: V té době už jsem chodila i na ozvy..do nemocnice mě moje gyndařka poslala v poledne s tlakem 170/120(celé těhu max.90/60 i míň) a s kontrakcema co 10min..nechali si mě tam, kde jsem si mezi zvracením a úpornými bolestmi hlavy, žaludku a podžebří musela s prosbou říct o přeměření TK, na což se sestra divila, jak můžu subjektivně poznat vysoký TK :roll: (sama jsem zdrav. sestra)…TK samozřejmě ještě vyšší, do rána se neřešilo nic, vyřešili to infúzí na zavodnění pro zvracení, antihypertenziva-bez efektu, tabletkou na spaní :pankac: Ráno odběr, v 8h. epidural, v 9h. píchli vodu, která byla brčálová s kusy a páchla…no a pak už to jelo :,( akutní CS bez jediného slova vysvětlení…malá se naštěstí narodila zdravoučká, donošená, ukřičená :P ale mě odvezli na týden na Jip, kde jsem byla celou dobu bez ní, nemohla jsem kojit ani si ji pochovat či ji vidět… :,( nakonec nás po 3 týdnech konečně propustily :potlesk: A už mám za s sebou i druhý porod bez komplikací, bez nemoci, bez těchto strašáků pro všechny těhotné :palec: Takže ti chci dát naději, že se svého děťátka dočkáš :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3502
17.4.18 22:27

@Cepell tak moje kamarádka měla u prvního těhotenství preeklampsii a u druhého ne. A co si zjistovala, tak se teď přiklání doktoři spíš k tomu, ze se to neopakuje

 • Nahlásit
 • Zmínit
52
18.4.18 14:42

@Balatonek U mě by byla taky šance kdyby se objevila déle, ale 23.týden bylo moc brzo. Při příjmu do nemocnice jsem měla tlak přes 200, tak to nejdříve vypadalo, že nebudou čekat na vyvolání ale díky infuzím se jim podařilo tlak snížit. Taky se snažím dát dohromady, zhubnout, zdravě jíst ale záruku, že se to nebude opakovat mně nikdo nedá. :( Jediný co mě uklidňuje, že mně budou více hlídat a existuje nějaký přípravek, který se podává od 12.týdne a měl by preeklamsii potlačit.

 • Nahlásit
 • Zmínit
52
18.4.18 14:47

@vaks Měla jsem úplně stejné příznaky jak píšeš a doktor mně řekl, že jsem těhotná a ty bolí záda normálně. Poslal mě do lékarny koupit si hřejivé masti na záda a zůstat doma. Tentýž večer mě manžel odvezl na pohotovost, kde mně jiný doktor na příjmu taky bral za simulantku, která přijela v noci prudit.Ten přístup doktorů byl fakt hrozný. Druhý den mě díkybohu převezli do Hradce, kde se chovali úplně jinak protože mají s preklamsii zkušenosti a když jsem jim popsala co mě bolí atd., tak řekli, že to jsou klasický příznaky. Moc děkuji, že si napsala. Taky doufám, že jsem si všechnu smůlu vybrala a příště už to zvládnu. Minimálně se nebudu nechávat odbýt u doktora jako doposud. :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2237
18.4.18 19:24

@Cepell taky jsem mela preeklampsii u první dcery. vše porad dobry dobry a během 2 dnů bílkovina v moči, tlak vyletěl, prášky nezabirali. Okamžitě odebrali krev na jaterní testy a než byly výsledky byla malá cisarem na svete. Vsechno slo hrozne rychle. Druhe těhotenství proběhlo naprosto v pohodě, celou dobu jsem měla pro změnu hrozne nízký tlak. Vubec se ti nemusí opakovat a věřím že ani nebude. Držím palce a posílám hodně sil :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3201
18.4.18 22:22

@Cepell Ten přístup lékařů je teda dost děsivej. 8o Budu moc držet palce aby se to už nikdy, nikdy, nikdy neopakovalo a dušinka se k vám brzy vrátila. Buď silná a opatruj se. :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit

Všechny deníčky uživatele