Jak přišla na svět naše Sofinka

Porod

Máme doma 22 dní starou holčičku a já jsem se rozhodla podělit se s Vámi o to, jak přišla na svět. Kdyby mi nerostlo bříško, ani bych nevěděla, že jsem těhotná.

takhle spinkáme
1 komentář

pozorujeme všecno co je okolo
1 komentář

pohodička
3 komentářů

Veškerá vyšetření dopadla naprosto v pořádku, jen mě od 30. týdne strašili, že miminko bude trochu větší. Vypočítaná porodní váha byla 4 kg ve 40. týdnu. Termín jsme měli 1. 1. 2011, ale Sofince se na svět vůbec nechtělo. Takže následovaly monitory a poradna ob den. Při každém píchnutí jsem čekala, jestli „Už“, ale stále nic. Když jsme přenášeli 7. den a pan doktor v poradně zjistil, že miminko pořád nesestupuje a mám uplně uzavřené hrdlo, začali mě pomalu připravovat na císařský řez.

Následovala vyšetření krve, EKG a pro jistotu ještě zátěžový test, který mě čekal v pondělí 10. 1. Zátěžový test jsem absolvovala v 9 h ráno na porodním boxu. Kontrakce se při testu dostavily v podobě lehkého tvrdnutí břicha, ale jinak nic. Při odchodu jsem ale zjistila, že mám mokro v kalhotech a v ambulanci mi to potvrdili. Tekla mi plodová voda, takže si mě tam rovnou nechali s tím, že císařský řez zatím nebude. Přijali mě a rovnou jsem si šla lehnout na přípravný pokoj.

Celé pondělí se nic nedělo, neotvírala jsem se, tak lékař rozhodl, že pokud se dále nebude nic dít, dostanu druhý den ráno tabletku na vyvolání porodu, a tak se i stalo. Následovali tak 5sec kontrakce po 7 minutách, byly velmi slaboučké, ale v noci jsem stejně moc nespala. Už jsem ze všeho byla dost nervózní, na pokoji (pro 4) se střídaly budoucí maminky jak na běžícím páse a já tam pořád zůstávala a miminko ne a ne chtít ven. Tabletka nezabrala, takže ve středu 12. 1.ráno jsem dostala gel na vyvolání porodu.

Asi po 20 minutách co mi ho zavedli, to začalo. Strašně silné kontrakce po 3 minutách. Nevěděla jsem, jestli mám sedět, ležet, chodit, klečet na zemi nebo lézt po stěnách. Sprcha bylo to jediné, co malinko zabíralo, ale i tak jsem byla při kontrakci určitě slyšet daleko. Porodní asistentka se mi snažila být maximálně oporou, nosila mi nahřátý polštář na břicho, dostala jsem i nějakou injekci, abych si mohla mezi kontrakcemi odpočinout, ale nešlo to. Byla jsem úplně vyčerpaná! Bylo asi 17 h, když mě PA vyšetřila a přesto že jsem se stále neotvírala, poslala mě na přípravu, klistýr, do sprchy a hurá na porodní box.

Když dorazil přítel a viděl mě, měl slzy v očích. Nezapomenu na ten jeho výraz a na to, že mi tam byl oporou, i když ho ruka musí bolet do teď. Během půl hodinky na porodním boxu jsem dostala epidural a musím říct, že smekám před tím kdo ho vymyslel. Takovou úlevu jsem nečekala, bylo to úžasné. Bolesti se po půl hodině sice vrátily a museli mi přidat, ale i tak jsem si na chvilku odpočinula. Po dalších dvou hodinách se pan doktor nakonec rozhodl pro císařský řez. Byla jsem otevřená na 3 prsty a Sofinka byla pořád moc vysoko.

Přítel mi pak vyprávěl, že jak mi to řekli, hned jsem sama slezla z postele a skoro jsem chtěla běžet na sál. Po krátké přípravě se nám ve 20.14 h stalo to nejkrásnější, co může člověka potkat. Narodila se nám krásná zdravá holčička, která měla 3320 g a 49 cm. Nemohla ven přirozeně, protože se nakonec zjistilo, že měla na těsno pupeční šňůru kolem krčku. Byla jsem při vědomí a byl to nádherný pocit, když mi jí ukázali. V porodnici jsem nakonec strávila ještě 8 dní, protože jsem dostala zánět, který se projevil vysokou horečkou až po 4 dnech po porodu a po dalších 2 dnech se zjistilo, kde zánět je, když mi praskla jizva.

Musím říct, že jsme si vybrali vše co šlo, protože bohužel ani nekojím, ale i tak chci poděkovat všem v porodnici u Apolináře za péči a za to, že mi pomohli k takovému štěstí jako naše Dcera Sofie je. Všechno stálo za to, a i kdybych to měla všechno podstoupit znovu, udělám to.

Hodnotilo 5 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kyblicek
Echt Kelišová 9605 příspěvků 05.02.11 10:08

krásnej deníček a moc gratuluji ke krásne holčičce.já nakonec šla taky císařem.ted čekáme druhou holčičku a jsme zvedavá jak to dopadne

 
kacafazolka
Echt Kelišová 9213 příspěvků 05.02.11 13:25

Gratuluji a Sofince přeji jen to nejkrásnější do života.......... :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 05.02.11 15:16

Moc pěkně povedenej deníček se ti povedl.
A taky malá je krásná princeznička. :kytka:
Gratuluji :lol:

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18025 příspěvků 2 inzeráty 05.02.11 20:47

Krásný deníček máš, Kači, napsaný.
Gratuluji k Sofince, je krásná. :hug:
Přeji pohodovou Sofinku.
Pán Bůh požehnej. :andel:
:kytka:

 
Paps
Kecalka 182 příspěvků 06.02.11 17:25

je krásná ta Vaše holčička!:-) Jen to nejlepší ji přeju! :kytka: :kytka: :kytka: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 06.02.11 21:31

gratuluji k Sofince a přeji samé štěstíííčko :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama