Manžel: "Tohle vše je náročnější než den v práci!"

I když si mateřství naplno užívám, tak je to větší dřina než zaměstnání a nám ženám patří právem respekt, jak jsme dobré.

Manžel: "Tohle vše je náročnější než den v práci!"

Je to už druhý měsíc, co jsem začala chodit do práce. Sice jen brigádně, ale chodím devět krát za měsíc a to na 12ti hodinovou směnu.
Musím říct, že prvního dne jsem se neskutečně bála, především toho jak to dcerka, která v červnu oslaví 2. narozeniny, zvládne. Měla jsem i výčitky, protože jsem si to chtěla užít a s dcerkou jsem byla v podstatě každý den a na hlídání nikdy nebyla déle jak tři hodinky. Bohužel kvůli řešení financí se nedalo nic dělat, tak jsem nastoupila do svého bývalého zaměstnání v domově pro seniory. Práce mě tam vždy bavila a naplňovala.

Můj muž je u policie dělá 24hodinové směny, tak to naštěstí jde krásně, dát směny dohromady. O malou se tedy stará on a musím ho pochválit, protože se stará fakt skvěle. Lepšího tatínka by nemohla mít, protože během toho dne stihnou tolik věcí, že si ani nevšimne, že jsem pryč.

Ale abych přešla k tomu, co chci vlastně tímhle říct. I když chodím do práce, tak jsem tak krásně odpočatá. Zní to blbě, moje práce je s lidmi, ke všemu staršího věku a zaměstnání je to náročné, ale je to náročné jinak. Upřímně, jak jsem si dřív říkala, že do práce bych takhle nechtěla, protože by to bylo těžké pak skloubit s rodinným životem, byla bych unavená, tak u mě je to opak. Jsem nabitá energií a pozitivním myšlením, domů se vždy těším a těším se, až budu moc zase strávit den s dcerkou a mužem.

Dokonce i muž mi dal poklonu za to, že nechápe, jak jsem to zvládala tak krásně, že vždy bylo navařeno, uklizeno, o něho i dcerku tak krásně postaráno. Že jsem byla vždy milá a on kolikrát sobecký, že být s dítětem a vymýšlet aktivity, přemýšlet nad tím, jestli je oblečená ven málo nebo hodně, nevědět, proč se právě teď rozčiluje anebo pláče, že tohle vše je vlastně náročnější než den v práci.

Takže my maminy, co máme děti, si tohle slyšet zasloužíme. Není to vždy lehké, ale myslím si, že to zvládáme skvěle a každá nejlépe, jak to umí.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
5901
31.5.21 08:08

Hezký deníček. Ja na manžela vždy brblám, ze mu vše dlouho trvá. Když byl dceři rok chodila jsem na brigádu. Manžel chtěl jit na procházku s dcerou, tak ji vzorně oblekl, posadil do kocarku a dal ji pití. Sám se šel „rychle“ prevleknout a vzít tašku s věcmi. Byl tak rychlý, že dcera cele pití na sebe vylila(vzdy si dala lok do pusy a vyplivla :lol:). Nepoučil se, teď, když občas vypravuje dvě, tak je to i na hodinu :lol:. Ono je super, když si tu péči taky zkusí, ale taky dost záleží na dítěti.

  • Zmínit
  • Nahlásit
2037
31.5.21 15:55

Taky se budu vracet do práce, v září bude mít syn 2 roky a já se chci vrátit od října. Mám ještě dceru, je starší o 11,5 m. Upřímně kdybych měla jen jedno dítě, tak bych klidně doma ještě byla :-D když mi vždycky někdo jedno pohlídá, je to ohromná pohoda a klid, moc často to ale není. Pro mě bude práce vysvobození a i když pořád poslouchám, jak budu v jednom kole a jak té práce budu mít o dost víc, tak mně to teda vůbec nevadí, protože za ten den neuvidím děti minimálně osm hodin a myslím si, že mi budou i chybět a ten čas s nimi si budu užívat úplně jinak. Takhle jsem s nimi opravdu nonstop ve dne, v noci a s tím jak poslouchám každejch pět minut řev a hádky o hračky, tak jsem přesvědčená o tom, že od října to bude úplně jinej život. A ten, co mi říká, že budu uhoněná, atd., tak ten si vůbec nedokáže představit jaké to je být doma s jedním dvouletým a tříletým dítětem.

  • Zmínit
  • Nahlásit
9441
31.5.21 16:47

Super že to chlap uznal, klobouček až k zemi! :potlesk: :palec: I on to zřejmě zvládá pěkně a budou mít s malou super vztah, děláš dobře - měli by si to zkusit všichni, i když ty jsi určitě nemusela na rozdíl od jiných poslouchat „co jsi tu celý den dělala“, bo tvůj muž vypadá na rozumnýho uznalyho chlapa co dokáže ženu ocenit, pochválit a to není dnes samozřejmost - aspoň tady z e-mimina ten dojem, že takoví chlapi jsou ohroženy druh, mám často, někdy i ze života, z okolí, bohužel… Mela jsem dobrou kamarádku, co loni umřela když byly malému necelé 2 roky. Stará se o něj tatínek, který ho tedy hlídal poměrně často i v týdnu, taky měla brigádu a jak se mu teď hodí, že ví co a jak (a když ne, má se koho zeptat, hodných „tet“ vc. mé maličkosti mají naštěstí kolem sebe dost).

Příspěvek upraven 31.05.21 v 16:48

  • Zmínit
  • Nahlásit
9441
31.5.21 17:07

@Pidulka1991 Ježíši ten by si mohl podat s tím mým ruce, milovala jsem když děti byly už uřvaný, ospalý, měl s nima jít ven s kočárkem a "ještě si jen odskočil na záchod, což bylo na 15-20 min. minimálně, já zatím zcela marně houpala ve dveřích kočár s dítětem řvoucím na celý barák, případně jsme čekali, až najde ve svých hromádkách to jediné správné triko… :roll: No, doteď jsem měla po mateřské práci na kratší úvazek, abych vše stíhala (hahaha;)), ale v dohledné době bych měla přejít na plný a to teprve bude jízda! Ve 27 měs. malé jsem se vracela do své práce na 4h 2× týdne do konce RD, na víc jsem ji neudala a bylo to tak akorát -příjemné zpestření… těšila jsem se, že pak už rovnou navazu od září na 6-7h…dokud do toho nehodil vidle covid, takže moje pracovní místo bylo po mateřský (rodičovský) zrušeno..hned jsem sice sehnala jinou práci, ale pak zavřeli školy i podnik, pro který jsem pracovala, takže ze mě opět byla žena v domácnosti a učitelka, ale to už chodila malá do školky a já si to po té pracovní epizodě najednou docela i užívala, měla jsem čas na vánoční přípravy, kluk šel po měsíci naštěstí zase do školy a já se začala poohlížet po novém fleku od N.roku…koncem ledna klapla brigáda na puv.3× 6h týdne, ale nakonec z toho byl klasický zkrácený úvazek… Než opět zavřeli školy a školky a my dostali s manželem covid… 3 týdny doma, úplně jsem z toho vypadla a i když jsem se zkusila vrátit, s pomocí hlídacích babiček, po týdnu jsem tam po vzájemné domluvě skončila, byl to mazec, muž byl po covidu unavenej, do toho se musel při svý práci na home office učit s druhakem… Ne i to jednoduchý v tyhle době hledat práci s malýma dětma, takže fandím všem maminam co ji mají a jsou s tím tak v pohodě jako vy! ;) :mavam:

  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.21 21:45

Jo joooo, uplne chapu. :mavam:

  • Zmínit
  • Nahlásit