Nekonečné čekání...

Snažení

Občas si říkám Proč právě já? Vždyť jsem tak mladá! Vždycky bylo všechno v pořádku, tak v čem je problém? Ach jo...

Bylo 9. 3. 2015, kdy jsme si teď už s manželem řekli, že se začneme snažit o náš krásný malý zázrak. V tu dobu jsme ještě ani jeden nevěděli, že to bude takový problém. Byla jsem nadšená, strašně se těšila, že budu za chvíli těhulka a představovala si, jak zařídíme dětský pokoj, výbavičku. Začali jsme se s manželem provokovat, já říkala, že to jednou bude určitě holčička a on mi oponoval, že to bude jasnej kluk. :-)

Vzala jsem si poslední prášek antikoncepce a usínala každý večer s tím, jak už příští měsíc budu určitě těhotná. Vždyť je mi 21, tak v čem by měl být problém? Antikoncepci jsem brala od svých 14 let, menstruace byla vždy na minutu pravidelná, žádné potíže. Pravidelné gynekologické prohlídky byly samozřejmost. Všechna vyšetření v pořádku. Tak jsem si vždy mnula ruce a říkala si, že jednou to nebude žádný problém. To jsem se mýlila…

Další měsíc po vysazení, kdy jsem nedostala menstruaci, jsem si nakoupila snad 10 těhotenských testů a s radostí jsem si počůrala ten první… Když jsem viděla tu JEDNU čárku jasnou a tlustou jako dálnice, tak jsem si říkala, to je přece blbost, menstruace nikde… Určitě je ještě brzo. Nebylo. Těhotná jsem nebyla.

Po 3 týdnech, kdy se menstruace nedostavila a těhotenské testy stále negativní, jsem si zašla k paní doktorce. Ta mi řekla, že je to normální, po vysazení prášků. Tak jsem byla v klidu. Píchla mi injekci na vyvolání menstruace a ta proběhla o 5 dní později a strašně silně.

Opět jsem si říkala, tak v pořádku, příští měsíc se zadaří. Prd! :-)

Když jsem šla opět k paní doktorce a koukaly jsme na ultrazvuk, tak mi řekla, že vidí cystu velkou 5×6 cm, která se musí sledovat. Kdyžtak mě čeká laparoskopie a její odstranění. To už jsem začala být poněkud nervozní, ale stále jsem se držela jakž takž v klidu.

Mezitím mě manžel požádal o ruku, takže jsem začala mít jiné starosti. Vybírala termín, poté zařizovala svatbu, takže samé lítání a neměla jsem čas na to myslet.

Samozřejmě, že mi každý v tu dobu říkal: „Teď se to určitě povede, čeká Vás dovolená, ty teď zařizuješ svatbu, nemyslíš na to, to je tutovka!“

Strašně se mi líbilo, jak každý na potkání mi vyprávěl sto příhod o tom, jak jejich známá či kamarádka otěhotněla, když stavěli barák, našla novou práci atd. Já ten případ nejsem.

Cysta praskla o týden později, když jsme s manželem byli na výletě na kole. Nic jsem necítila, jen takové píchnutí. Takže to docela šlo.

Takhle to šlo měsíc co měsíc. Nedostavení menstruace, já zase opět natěšená, že už to teda je a já jsem TĚHOTNÁ!!!

Mezitím všechny moje kamarádky byly buď těhu nebo už maminky. Strašně jsem jim to přála a zároveň mi to bylo tak líto…

V září tohoto roku mi doktorka po mých pravidelných měsíčních návštěvách řekla, že je to jasný PCO syndrom a že jsem bez ovulace. Následovala léčba Clostylbegytem a Utrogestanem. Absolutně bez žádné odezvy. Nereagovala jsem na to.

Teď mě čeká 30. 11. laparoskopie a drilling vaječníků. Tak jsem na to zvědavá, na jednu stranu se stydím, ale já se na to tak těším, protože už se KONEČNĚ někam pohne a třeba i já sem budu moci za pár měsíců dát deníček o svém krásném porodu.

Pořád před spaním přemýšlím, jaké to bude, až to miminko čekat budu. I když je to vlastně krátká doba, jiné páry se snaží mnohem déle, tak stejně mi to přijde jako věčnost. Nikam se to nehýbe.

Naštěstí je mi manžel velkou oporou a spolu to všechno zvládneme. Věřím v to.

Strašně ráda si to tady čtu a jsem ráda, že v tom nejsem sama. :-)

Snad jste u mého deníčku neusnuly.

Přeju všem maminkám, těhulkám a snažilkám, aby bylo všechno dle vašich představ a zdravé dětičky!!! :-)

Hodnotilo 29 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
phoma
Echt Kelišová 7878 příspěvků 26.11.15 03:49

Drzim pesti at se brzo dockas me taky moc pomahalo cist tady pozitivni pribehy.Je dobre ze jste to zacli resit tak brzo! My na nas maly zazrak cekali 5 neskutecne dlouhych let ale stalo to za to!!!

 
krysaricek
Ukecaná baba ;) 1645 příspěvků 26.11.15 06:43

Ahoj, chápu tě moc dobře..
My na zázrak čekáme už druhým rokem..Bude mi 21.
Přeji ať vyšetření dopadne dobře! A co nejdříve se zadaří! :hug: :kytka:

 
mexxx
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 26.11.15 07:09

Držím palce :kytka:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 26.11.15 07:11

Držím pěsti at se dočkáte :),ale až to budete nejmín čekat, tak to určitě přijde :hug:

 
lesniboruvka
Kecalka 393 příspěvků 26.11.15 07:28

Teď vyšla knížka Zamilujte se do života s Kundaliní jógou - dá se koupit v trafikách - je to od časopisu Meduňka..
Paní tam totiž píše právě i o dnešních problémech s počením v souvislosti s dnešní dobou a tak. Je to zajímavé, určitě to stojí za přečtení. Půlka knížky je jen povídání o životě.

Přeji hodně štěstí :kytka:

 
macina25
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 26.11.15 08:17

Asi to nebudeš chtít slyšet, ale v 21letech se snažit od března TOHOTO!! roku o mimčo a dát nadpis nekonečé čekání je trošku moc…jsou tu holky co čekají léta a mají sakra přes třicet…vím, že si to moc přeješ, ale dej tomu čas, ty ho máš :hug:

 
fialína
Závislačka 4534 příspěvků 26.11.15 08:36

To čekání je vždycky náročné, bez ohledu na věk… otázka je, jestli bys (třeba mimo jiné) neměla zkusit i všechny možné přírodní metody, cvičení, apod., jak pomoct ovulaci, aby naskočila, jsi fakt mladinká a času máš spoustu - určitě bych se nehnala hned do ivf, čas je tentokrát na tvojí straně :-)

 
Verun83
Kelišová 5582 příspěvků 69 inzerátů 26.11.15 08:51

No upřímně, 7 let bereš hormony na to, aby tvoje tělo nemělo ovulaci a menstruace chodila řízeně podle hormonů. pak jí vysadíš a čekáš, že bude vše tak nalajnováno jako při braní HA? místo braní dalších umělých hormonů, teď zrovna na vyvolání ovulaci, bys svému tělu měla dát prostor a čas, ať se vzpamatuje, vyčistí od těch všech umělých hormonů a začne pracovat samo.

mě ovulace naskočila až 9 měsíců po vysazení HA, a další 1,5 roku jsme čekali na první dítko. mezi tím jsem cvičila mojžíšovku a prošla si pár různýma detoxama.

ty chceš všechno hned.

jinak hodně štěstí.

 
Nikolajevna
Kecalka 104 příspěvků 26.11.15 08:52

Ahoj maminky, :mavam:
jsem ráda za jakoukoliv reakci k mému deníčku.

Samozřejmě, že na jednu stranu je dobře, že jsme to začly řešit takto brzo. Primář, našeho porodnického oodělení řekl, že když bychom si vzpomněli za 5 let, že chceme miminko trvalo by to a byl by to mnohem větší problém. Moje gynekoložka byla štastná, že se na přišlo teď a že jsme se rozhodly mít miminko.

Samozřejmě, že je čas na mé straně. Jsem mladá, kdyby mělo dojít (jakože doufám a věřím, že se nám to povede přirozeně) k IVF, tak jsme si řekli, že ještě minimálně 3 roky počkáme. Přece jenom, za to to stojí. Čas mě nikam nežene.

Vím, že to není dlouhé to naše snažení, určitě vím, že jiné páry početí řeší roky, ale NÁM to přijde jako dlouhé. Tak se nezlobte, že jsem to tak nazvala. :mavam:
Jinak děkuju za tipy na knížky, hned na to kouknu a co se týče přírodních preparátů, tak to jsem ani do deníčku nepsala. Vyzkoušela jsem od bylinek, po kapičky různé tinktury apod. poté cvičila hormonální jogu a také nic :zed:

Moc děkuju za podporu!!! :hug:

 
Nafrněná  26.11.15 09:11

@Verun83 a co jako, já brala prášky taky 7 let a otěhotněla jsem první cyklus po vysazení, ani mě nenapadlo že by to nemělo jít… není to u všech stejné ;)

jinak autorko, držím palce :kytka:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 26.11.15 09:13

Neboj autorko moc ti držím pelčky a jednou se určo taky dočkáš.-)

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 26.11.15 10:03

Mě z deníčku taky připadá, že je zakladatelka dost netrpělivá a chce všechno hned. Ale to asi souvisí s věkem…
Mě naskočil cyklus 4 měsíce po 10letém braní HA a otěhotněla jsem za další 3. Ale je pravda, že jsem na to vůbec nemyslela. Měla jsem náročnou práci a spoustu koníčků a miminko bylo jen takový bonus navíc.
Já vidím problém především v hlavě a v tom, že to chcete tak moc.

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 26.11.15 10:12

@Verun83 No upřímně, 7 let bereš hormony na to, aby tvoje tělo nemělo ovulaci a menstruace chodila řízeně podle hormonů. pak jí vysadíš a čekáš, že bude vše tak nalajnováno jako při braní HA? místo braní dalších umělých hormonů, teď zrovna na vyvolání ovulaci, bys svému tělu měla dát prostor a čas, ať se vzpamatuje, vyčistí od těch všech umělých hormonů a začne pracovat samo.

mě ovulace naskočila až 9 měsíců po vysazení HA, a další 1,5 roku jsme čekali na první dítko. mezi tím jsem cvičila mojžíšovku a prošla si pár různýma detoxama.

ty chceš všechno hned.

jinak hodně štěstí."

Přesně moje řeč, ušetřila jsi mi práci. Spousta lidí si myslí, že si štěstí nalajnují pomocí nejrůznějších prášků. Kamarádka pracuje v lékárně a mohla by povídat.
Když už sis od 14 let huntovala organismus (mimochodem to krvácení, co ti chodilo, nebyla pravá přirozená menstruace), měla bys své tělo nechat samo se vyčistit a od těch umělých dryáků si odpočinout. Ale pokud je Ti milejší cesta chemických preparátů…
Každopádně hodně štěstí :kytka:

Příspěvek upraven 26.11.15 v 10:13

 
Alouette
Kecalka 345 příspěvků 26.11.15 10:14

Vydrz vydrz!!! Urcite se to povede! Drzim pesti ;)

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 26.11.15 10:15

@Nafrněná Není to u všech stejné, ale věř, že žen s reprodukčními komplikacemi kvapně přibývá. A souvislost s braním HA je častá. Kamarádka má takových klientek v lékárně celou řadu.

 
Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 26.11.15 10:45

Jsem na tom podobne- s tim rozdilem, ze je mi 28 a nebrala jsem HA…

A vy, co komentujete, ze cekat 9 mesicu nic neni, tak to prestante zlehcovat s tim, ze nekdo ceka dlouhe roky.
My co cekame treba jen tech 9 mesicu se totiz bojime, ze budeme muset jeste ty dalsi roky cekat…nebo ze se treba nedockame nikdy.
Boli to straslive.

 
Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 26.11.15 10:46

Jinak doporucuji Ti naucit si symptotermalni metodu. Uz jen z toho duvodu, ze Ti to pomuze porozumet lepe svemu telu.

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 26.11.15 11:15

Take bych autorce „nevycitala“, ze se snazi chvili a co maji rikat jine, co cekaji roky. Ano, jsou pary co si na mimco pockaji cela leta. Jenze autorka ma strach, ze muze byt jedna z nich a nebo, ze se nedocka vubec. Kazdy to proziva jinak. Kdyz si nekdo postezuje na nejaky problem a hned dostane odpoved, to nic neni, vsak se podivej na me, na jine… Neempaticke.

Co se tyka HA je to hodne individualni. Ja ji brala 6 let a otehotnela jsem 6 meiscu po vysazeni a to i pres snazeni, nesnazeni (vynechani plodnych dni, obcasne pouziti kondomu). A to me lekari starsili, ze budu mit problem otehotnet kvuli srustum po brisni operaci, porucham mens. cyklu, poruse srazlivosti krve… V 28 letech me zacal lekar strasit, ze pokud chci mit deti, at to dlouho neodkladam. Ted mam 2 krasne holcicky a cekame treti miminko. Proste je to hodne individualni. Zivot je proste nevyzpytatelny.
Drzim palce, at se vsechno povede tak jak ma!

 
nikoleta93
Závislačka 4339 příspěvků 26.11.15 11:15

Ahoj moc mě to mrzí. Snad už ti to vyjde. My čekali víc jak rok na miminko mezi tím byly dvě zamlklé těhotenství teď jsem ve 13 týdnu jdu na první screering tak jsem hodně nervozní ale nedá se nic dělat musíme věřit. Ty že už se to pphne a bez problémů otěhotníš a my že bude vše v pořádku

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 26.11.15 11:23

Ja taky otehotnela mesic po vysazeni antiny :lol:

 
Libertee
Kecalka 482 příspěvků 26.11.15 11:49

@Verun83 Veru ono někdy jen nechat tělo vzpamatovat nestačí. Paní píše, že má PCO. Sama ho mám a vím, že se dá léčit léky (clostylbegytem) příp. jinými metodami jako je drilling vaječníků. Někdy pomůže snížit váhu, pokud je dotyčná obezní, což paní podle fotky není. Pokud chce otěhotnět, tak bych nečekala na to, až se tělo samo nastartuje, protože u PCO to prostě dost dobře nejde :? A naprosto chápu, proč píše nekonečné čekání, ale samozřejmě je dobré na to příliš nemyslet, i když se to snadno řekne. Mně je 32let a podařil se třetí pokus IUI a to při 4% spermio, tudíž jsem si od toho vůbec nic neslibovala. A teď mi vedle v košíku leží náš poklad :srdce: Přeju pisatelce ať brzo najde své vytoužené čárky a když ne tak hlavně klid, máš krásný věk a určitě se podaří přirozeně i když třeba po pomoci léků. :kytka:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 26.11.15 12:39

Držím palce ať se dáš brzy dokupy. Ale radím, neměj oc velká očekávání (od těhotenství, porodu, mateřství) tyhle natěšené snažilky jsou pak zaskočené a vyjukané, že to není tak, jak si představovaly, plánovaly…takže za mě, raději si nic nepředstavuj a nech se překvapit ;)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 26.11.15 12:42

@Nafrněná jsme na tom stejně, po 7mi letech braní HA na první dobrou. ale je pravda, že jsem před vysazením brala půl roku chlorellu, měla jeden měsíc mačingovou (detox) a pila kontryhel :jazyk:

 
Gosi
Kelišová 5433 příspěvků 26.11.15 12:45

Samozřejmě ti přeju aby se zadařilo co nejdřív… ale přišlo se na to relativně brzy, páč jsi chtěla založit rodinu, ale už jsi to mohla řešit v uplynulých sedmi letech :? a chápu, že devět měsíců je dlouho(v tu chvíli, při pohledu zpět to je trochu jinak 8) ) a za tu dobu jsi zkoušela bylinky a hormonální jógu… jak zkoušela? jako jeden dva cykly a když to nevyšlo tak konec? jako jo, PCO, pokud není nějáká lehká forma asi bez hormonů nepude, ale už jsi je brala sedm let vlastně zbytečně… jsi mladá, není kam spěchat a taková serie hormonů co máš za sebou a před sebou není moc dobrej nápad viz třeba Anna K… mysli hlavně na sebe, ať ty jsi v pořádku a vše ti funguje jak má :hug:

 
Lenka 80  26.11.15 12:47

Hodne stesti a sil a brzy plne brisko :-) ja cekala 10 let.

 
Anne87
Kecalka 124 příspěvků 26.11.15 13:00

Držím palce, ať to brzo vyjde! Jestli Ti můžu poradit, tak si s manželem kupte Nosifol. Jsou to vitamíny, žádné hormony, a dost ženám to moc pomohlo. Já jsem měla taky podezření na PCO, ale ten Nosifol částečně mi pomohl ty vaječníky rozhýbat a bez problémů jsem otěhotněla. Tak moc přeju, ať se to podaří i Tobě! :hug:

 
WmarliesW
Závislačka 3979 příspěvků 26.11.15 13:21

Přesně vím o čem mluvíš. Já brala HA 13let, cyklus po vysazení naskočil ihned a krásně (ovulka chodí, MS přesná) a taky se již 9 měsíců nedaří. Vím přesně, že to čekání je dlouhé, pochybnosti proč to nejde, naděje a poté zklamání. Rady ať na to nemyslíš jsou sice dobře míněné, ale, aspoň u mně, to nefunguje. Držím palce aby se brzy zadařilo :kytka:

 
A666
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 26.11.15 14:18

@pe-terka
Když ona je otázka, zda jsou to komplikace dané jen braním HA, nebo jsou to problémy, které by nastaly i bez ní, jen je HA na nějakou dobu zakryla. Málokdo má ve 14 pravidelné cykly s ovulací a má dokončený hormonální vývin…
Jinak já mám zatím kolem sebe jen ženy, které s cyklem i po mnohaletém braní HA a následném vysazení problém nemají.

@Niki.F.
ber to z té lepší stránky, opravdu se na to přišlo včas, času je stále dost pro všechny varianty. Držím samozřejmě palce, ať se zadaří, ale zkus se na to tolik neupínat. A jak bylo řečeno již dřív, zkus symptotermální metodu nebo jen měření bazální teploty, člověku to hodně pomůže pochopit fungování těla :)

 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1870 příspěvků 26.11.15 14:54

@reinkarnace můžu jen potvrdit, to očekávání a realita je jako nebe a dudy :) a to jsem teprve 31tt :D

 
histep
Ukecaná baba ;) 1251 příspěvků 26.11.15 15:13

„v čem by měl být problém? Antikoncepci jsem brala od svých 14 let, menstruace byla vždy na minutu pravidelná, žádné potíže.“

A to je právě ono. Klasický problém přikrytý hned na začátku reprodukčního období ženy hormonální antikoncepcí. Ona to totiž nebyla na minutu přesná menstruace, to nebyla vůbec žádná menstruace, to bylo jen krvácení z týdenní pauzy dodávání hormonů.
Věřím, že čekání je dlouhé i v tak relativně krátké době, ale radím v dobrém - vykašli se na další a další hormony - Clostil, Utrouš, vyvolávačky. Dej tělu čas, ať se vzpamatuje, vždyť momentálně ani neví, co se to po něm vlastně chce. A určitě je lepší otěhotnět v době, kdy tělo nebude dlouhodobě nadopované vším možným…

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 26.11.15 15:20

@A666 „Málokdo má ve 14 pravidelné cykly s ovulací a má dokončený hormonální vývin…“

No o důvod víc, aby do nich gynekoložka necpala HA. Osobně to považuju za svinstvo a u své nezletilé dcery bych toto nikdy nedovolila. Jasně, je to široká problematika a kdekdo může oponovat, že bych ji asi radši měla těhotnou. Já tu vidím řadu jiných šetrnějších cest, každá má své pro a proti, ale to už je nad rámec diskuse.
Každopádně že HA není zdravotně prospěšná, o tom už dnes snad nikdo nepochybuje. Jen v té míře rizik a vedl. účinků se oficiální a neoficiální zdroje liší :think: :think:.

Příspěvek upraven 26.11.15 v 15:53

 
Ba412
Kecalka 177 příspěvků 26.11.15 16:33

@pe-terka naprosto souhlasim, i kdyz mne tady nektere ukamenuji.
A jeste bych se autorky zeptala proc vlastne zacala brat HA ve 14 letech? Z duvodu zacatku pohlavniho zivota to byt nemohlo, protoze to by musel byt jeji partner trestne stihany protoze v te dobe byla jeste tzv. Pod zakonem.
A pokud ji HA nacpala gynekolozka na upravu cyklu, tak bych se tedy pekne podekovala…
Vysledek cteme v denicku.

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 26.11.15 16:38

@Ba412 proč by to nemohlo být jako ochrana? co tady čtu, tak dnes se ve 14ti souloží běžně (bohužel) a její kluk mohl být stejně starý..tudíž by se mu taky nic nestalo :nevim:

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 26.11.15 16:39

@pe-terka Pravda. Od své kamarádky lékařky vím, že mají na klinice každou chvíli k hospitalizaci holky, šestnáct sedmnácti leté, s nemocemi cév… A poděkovat můžou právě HA. Gynekologové ji předepisují dívkám už na základní škole, na přání jejich maminek. Tak nevím, jestli vůbec nezjišťují, jestli nemají pacientky v rodinné anamnéze třeba cévní mozkovou příhodu… Můj gynekolog se o to taky nezajímá, nabízel mi HA každou chvíli a divil se, že jsem nechtěla.
Fuj… :poblion:

 
jakalm
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 1 inzerát 26.11.15 17:04

Držím palce!!!:))) taky mam PCO.. je mi teď 23… po roce a půl jsem se rozhodla jit na operaci.. (hormony odmítám).. nakonec, když jsem šla na předoperační tak jsem zjistila, že se povedlo… sice těhotenství není ideální ale ten malej zázrak už nikam nepustím!!!:)) Přeju, ať se brzo mužete taky radovat..:) :kytka:

 
Nikolajevna
Kecalka 104 příspěvků 26.11.15 17:09

Holky,

tak jenom dodám, HA jsem ve 14 letech musela začít brát, protože mi je dr. předepsala, ve 13 jsem dostala menstruace tak silné, že jsem každou MS trávila na pohotovosti, aby mi píchali injekce na zástavu MS. Ztrácela jsem strašně krve, že jsem si tak užila.
Moje maminka taky HA nechtěla nasadit a u mojí sestry, které je 16 let teď po tom všem, když vidí jak to dopadlo nenasadila. Dr. řekla, že je to jediné možné řešení, abych žila normální život a na týden v měsíci se neuklidila domů. Navíc jsem měla MS třeba 14 dní v kuse a to opravdu nebylo normální a příjemné, navíc ve 14 letech jste ještě dítě a nepřemýšlíte nad tím, co přijde potom. Nechala jsem si poradit od dr. a takhle to skončilo.
Sexuální život jsem začala žít v 16 letech, ale přijde mi, že to sem nepatří, takže pohlavním stykem to opravdu nasazení HA nebylo.

 
biskupka
Kecalka 287 příspěvků 26.11.15 18:04

Ahoj, držíme pěsti, určitě se zadaří. Jak sama píšeš, čas je na tvé straně, určitě bych nejdřív zkusila jít tou přirodní a přirozenou cestou :-), aspoň si s manželem užijete :jazyk:. Mimochodem užívej pohodičky, já se skoro dvouletými dvojčaty píši tenhle krátký příspěvek už asi po páté :zed: :zed: :mrgreen:.

 
Peczka
Extra třída :D 12558 příspěvků 26.11.15 19:02

Držím pěsti, ať se brzy zadaří. My čekali necelé 2 roky. Už jsem se na snažení vykašlala a řekla si minulé vánoce, že si ještě rok užijeme ve 2 a pak na podzim začnemě řešit umělé oplodnění. No a po novém roce jsem zjistila, že čekáme miminko a ted tu vedle mě spinká. Určitě se taky dočkáte a přeji, ať brzy :kytka:

 
Peczka
Extra třída :D 12558 příspěvků 26.11.15 19:05

Jinak dodám, že já brala HA od 16 a vysazovala ji ve 24 a tělo se z ní vzpamatovávalo rok a půl. Já teda ale odmítala jakékoli hormony a nechala tělo přirozeně naběhnout. Takže bych to taky tak moc ještě nehrotila hormonama a vyčkala.

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 26.11.15 19:47

@reinkarnace
„proč by to nemohlo být jako ochrana? co tady čtu, tak dnes se ve 14ti souloží běžně (bohužel) a její kluk mohl být stejně starý..tudíž by se mu taky nic nestalo “

Tohle nemůžeš myslet vážně???

 
misa.859
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 26.11.15 19:49

Ono se není čemu divit, že nemůžeš otěhotnět, když ses od 14 ládovala antikoncepcí. Přečti si názory gynekoložky Heleny Máslové, ta právě se o antikoncepci zmiňuje jako o svinstvu a že se pak není čemu divit, že jsou ženy neplodné. Jinak ještě dodám, že gynekologové jí ženám rádi nabízí, protože z toho mají peníze. Měla jsem hrozné zdravotní problémy, gynekolog nepřipouštěl, že by to mohlo být z HA. Rozhodla jsem se vysadit a byla to ta nejlepší věc, co jsem udělala. Protože najednou moje zdravotní problémy začaly mizet. Jinak já taky měla při Ms ukrutné bolesti, ale lepší to přežít, než se ládovat hormony.

Příspěvek upraven 26.11.15 v 19:52

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 26.11.15 19:50

@Demi „Pravda. Od své kamarádky lékařky vím, že mají na klinice každou chvíli k hospitalizaci holky, šestnáct sedmnácti leté, s nemocemi cév…“

mám stejnou zkušenost. 18 letá holka s rozsáhlou trombozou, uživatlka HA. Může si gratulovat, že ji zachránili a přežila.

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 26.11.15 19:50

@pe-terka jistě že to myslím vážně..kde žiješ? :lol: nebo už jsi tak stará? :mrgreen:

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 26.11.15 19:54

@Niki.F. A rehabilitaci Ti nikdo nenabídl? Takové problémy často souvisí se špatným pánevním dnem, nervy, svaly, postavení kyčlí a páteře…což lze napravit odbornými cviky, případně jinými rehab. zákroky. Navíc to vše přispívá ke zdárnému otěhotnění. Zkusila bych tuhle cestu, ale není to otázka dní, ale týdnů až měsíců.

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 26.11.15 19:57

@reinkarnace tak o moc starší něž ty nejsem, ostatně náš věk už jsme v jedné diskusi řešily. Jestli si tedy tvoje hlava vzpomene :think:
Takže ty klidně legitimizuješ sex dvou 14 letých a ještě očekáváš, že jim to posvětí lékař? V tom případě no coment :roll:

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 26.11.15 20:00

@misa.859 Helena Máslová je výborná, taky jsem ji chtěla zmínit. Má odbornost a odvahu jít proti komerčnímu proudu. Víc takových.

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 26.11.15 20:06

@pe-terka podívej, já tě nechci nijak přesvědčovat a nehlásám, že je výše uvedené „normální“ a že s tím souhlasím…ale bohužel realita je taková, že holky ještě na zš mají běžně svůj první styk. V okolí jsem jich pár měla. na gymplu teda ne, tam šly většinou ty, co měly rozumu víc, ale na základce to nebylo vůbec ojedinělé. Proto mě hned napadl tvůj věk, protože jestliže tě dnes pobuřuje sex mezi čtrnáctiletými, žiješ na nějakém sladkém růžovém obláčku. ;)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 26.11.15 20:08

@pe-terka a pokud jsme už spolu někdy řešily tvůj věk, tak asi proto, že tvé názory mi připadaly jako z jiné generace..jako bys neviděla nebo nechtěla vidět realitu :jazyk:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 26.11.15 20:10

@pe-terka a k tomu, že něco posvětí lékař..když už se dít „utrhne“ ze řetězu, je lepší, když bezpečně souloží, než když na základce otěhotní :P takže je tam klidně doprovodí i rodič a s doktorem se domluví. když bude dítě chtít souložit, příležitost si najde kdekoliv v jakémkoliv věku :nevim: samozřejmě vést dítě k tomu nehodlám ;)

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 26.11.15 20:24

@reinkarnace Věk jsme řešily z úplně jiných důvodů a že bych měla předotopní názory mi dosud nikdo nenaznačil. Ani si to nemyslím. Nejsem mimo realitu, chápu, že v určitých vrstvách a sociálních skupinách se dějí různé věci mimo zákon…nicméně ten zákon má nějaký smysl a já jakou autorita (což by lékař rozhodně měl být) ho respektuji a aplikuji v praxi.
14 etí nezralci by prostě neměli souložit (a dělat celou řadu jiným nelegálních věcí). A cesta - tak jim to radši povolíme, at je klid - je hodně krátkozraká a nevyzrálá. Prevence, morální a etická výchova ti nic neříká?

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama