Nikdy neříkej nikdy

O životě

Dnes jsem si přečetla pár deníčků a napadlo mě také trošku přispět. Neumím psát, tak to možná bude trochu neosobní nebo studené, ale zkusím to. Ráda bych všem děvčatům poradila.

Byla jsem mladá a život měla před sebou. Jasně jsem věděla, co od něj očekávám, tak jako všechny mladé dívky v mém věku. Ale ještě jasněji jsem věděla, co nechci! Když se mě někdo zeptal, měla jsem svých jasných pět nikdy.

Nikdy se nebudu vdávat v zimě.
Nikdy nebudu bydlet u tchyně.
Nikdy se nerozvedu.
Nikdy se neodstěhuji z Prahy
Nikdy nebudu pracovat v zemědělství.

A život běžel. Byla jsem šťastná, úspěšná, milovaná a také zoufalá, nenáviděná, osamocená. A má nikdy po 20 letech vypadala takto:

Vdávala jsem se 23. ledna, bylo náledí a zima jako hrom.
Bydlela jsem s manželovými rodiči 2 roky - hrůza.
Rozvedla jsem se a rozvod trval 6 let.
Odstěhovala jsem se za novým partnerem, zbytečně.
A nakonec přišlo i to zemědělství.

Dnes jsem podruhé čerstvě rozvedená, a protože jsem nemocná, tak také zoufalá a
hlavou se mi honí spousta věcí. Co jsem v životě udělala špatně? Dnes už to vím. Bála a bojím se být sama. Samota je pro mě hrůza, nevím proč. A tak si vždycky vezmu prvního mužského, kterého potkám.

Promítám si minulost a slyším slova své kamarádky, která mi říkala: „nikam se nestěhuj, to není správná volba, je to krok zpátky“, a měla pravdu. Můj život se odvíjel úplně stejně, chviličky radostí, potoky slz a bolest v srdci, vykoupené občasným hýčkáním při nakupování. Můj první muž byl mladší a velmi sobecký, ale ve spoustě věcí jsme si rozuměli, nakonec vše ukončil alkohol.

Přála jsem si nového muže, hlavně aby byl abstinent, dostala jsem ho, abstinenta, ale sobec a egoista zůstal, ba naopak ještě přidal na intenzitě. Nakonec jsem opět odešla a dnes už vím, co dělám špatně. Špatně si vybírám a bojím se být náročná při výběru, abych náhodou nezůstala zase sama. Buď skromná, nebuď sobecká, atd., to jsou slova, která jsem slýchala jako dítě, ale byla to špatná slova. Neslevujte a nebojte se přát si, přání jsou všechna a vždy v pravý čas vyslyšena.

Děvčata, je strašně těžké si v této době partnera vybrat. Pokud muž o ženu neusiluje a nepečuje, bude špatným otcem a oporou, když se narodí miminko, ale to jako zamilované holky nevidíme a ani vidět nechceme.

Hodně štěstí nám všem!

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 03.07.12 07:17

Ahoj,
je fakt, že některé situace nás opakovaně potkávají, dokud se s nimi nepopereme tím správným způsobem. U mne zabralo, že jsem si nevybrala, ale byla jsem vybrána a strašně, ale strašně dlouho umlouvána.
Nemá cenu se ptát proč, na to odpověď nikdy nedostaneme.
Přeji hodně síly a klidu, hlavně „jdi dál“. :kytka: :hug:

 
LadyLada
Závislačka 4433 příspěvků 03.07.12 07:46

Napsala jsi to moc hezky. Výstižné a jasné sdělění. A ze života.
Přeji, ať i Tvé přání je konečně vyslyšeno.

 
Blandik
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 03.07.12 09:41

V zamilování ani vidět nemůžeme, jsme pod vlivem hormonů, které nám nasazují růžové brýle..a až ty hormony odezní (tak max dva roky), tak najendou zůstaneme s tou naší drahou polovičkou tváří tvář…a pak nám zbývá jen tolerance, snaha druhého nesoudit a za příčinou našich pocitů a emocí hledat jen své potřeby a ne vinu druhého, protože obviňování druhého vede jen k tomu, že i on nás obviňuje a vztah se hroutí..lidi si přestávají rozumět…a věřím na správná přání, že se plní:o) Přeji hodně štěstí.

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 03.07.12 12:18

Taky sem si rikala nikdy si neudelam ridicak a nikdy nepujdu bydlet na vesnici a oboje mam :mrgreen:
Preji ti stesticko a zdarvi :hug:

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 03.07.12 12:38

Napsala jsi to skvěle, moc hezky i emotivně :kytka: jak napsala maxi2408 též jsem byla vybrána, a stíhána a v nejhorších chvílích ten dotyčný při mě vždy stál i když jsem o to nestála a tím mi dokázal že mě miluje a váží si mě. Jsme spolu štastní už 7 let a doufám, že ještě dlouho budem ;) tobě přeji hodně štěstí do života :hug:

 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 2 inzeráty 03.07.12 12:48

Také jsem si říkala---
1. Po základce se už nepůjdu učit-nastoupila jsem na střední školu(obor kuchař)
2.Nikdy nebudu pracovat-hned po škole jsem nastoupila do práce
3.Nikdy nechci chlapa-už ho mám přes 2,5 roku
4.Nikdy nechci děti-jsem 19+1tt těhotná

Člověk míní, život mění :palec:

 
BertaCek  03.07.12 12:57

No, asi nemas moc velkou sebeuctu, a bala jsi se, ze zustanes na ocet… To se stava… Myslim, ze by to chtelo najit sebe samotnou, prijmout, kdo jsi se vsim, co k tomu patri, a mit rada sve dobre vlastnosti a sama sebe… Nic neni na konci, pokud na sobe zapracujes, verim, ze te ceka jeste hodne stesti

 
kyslík
Kecalka 127 příspěvků 03.07.12 14:01

Ano, tak to někdy bývá, ne nadarmo se říká z odříkaného chleba největší kus. I já mám své nikdy, které se pak stalo. Ale u mě to bylo pozitivní a nelituji.
Samoty se myslím bojí dost lidí, ale to, na co hodně myslíš a čeho se moc bojíš, to přivoláváš. Základ je změnit myšlení a dívat se na svět aspoň trochu optimisticky a ze všeho špatného si odnést něco dobrého.

teď odbočím k jednomu komentáři -

dasjana: Nikdy jsi nechtěla jít se dál učit a nikdy jsi nechtěla pracovat?? A cos tedy chtěla dělat?

 
Lucienkaaa
Závislačka 3154 příspěvků 03.07.12 16:58

@kyslík To mě přesně taky napadlo, ohledně dasjany. Opravdu velké životní cíle :lol: Ale je to každého věc :nevim: Akorát mi připadá, že to vymyslela těsně předtím než to napsala, jen aby měla čím přispět do diskuze :roll:

Zakladatelce přeji, aby konečně našla toho pravého partnera pro život :kytka: Člověk opravdu nikdy neví, kam ho vítr zavane a co přinese zítřek :pankac: Takže souhlasím - nikdy neříkej nikdy ;)

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 03.07.12 17:05

Krásně napsáno…co si jen člověk za život řekne NIKDY a pak po nějaké to VŽDY udělá :mrgreen: Znám to velmi dobře. Přeji ti hlavně uzdravení a toho správného parťáka do nepohody :andel:

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 04.07.12 08:03

Dasjano - opravdu moudrá životní kréda. A cos teda chtěla dělat? Nepracovat, neučit se, nemít chlapa a děti? no slušnej oddíl, nezlob se, ale tohle může zplodit jen hlavička :mrgreen: :mrgreen:
Pisatelko,– měla jsem to samé, bála jsem se být sama, a pak jsem si rozhodla najít svůj byt a být sama, naštěstí jsem se sama se sebou naučila být a docela i dlouho, nikoho jsem si k sobě nestěhovala a ani já k nikomu :D a pak jsem si našla partnera, se kterým jsem už dlouho a máme dvě děti. Tobě držím palce, ať do třetice najdeš, pořádně ho,,oťukej,, a snad budeš konečně šťastná, řekla bych, že to máš už v hlavě taky srovnané. Nepsala jestli máš děti, takže jestli jo, jsi hlavně maminka a je pořád pro koho žít. :hug: :hug:

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 08.07.12 12:55

Napsala jsi to moc hezky moc ti preji aby jsi uz byla konecne stastna

 
simila
Nováček 3 příspěvky 31.07.12 23:30

Díky už je to lepší

 
simila
Nováček 3 příspěvky 31.07.12 23:31

Děkuji, děkuji

 
simila
Nováček 3 příspěvky 31.07.12 23:40

Všem vám děkuji za krásné příspěvky, moc mne to potěšilo a podpořilo na další cestě. Teď jsem si místo chlapa pořídila koně (nekoupila chodím na jízdárnu) :) a učím se na něm jezdit. Je to parádní a hlavně on už mne z dálky vidí a vítá…také čeká na mrkev nebo jablko, ale odmění mě poslušností a trpělivostí :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama