O jedné hypotéce

O životě

Vše začalo dávno, kdy jsme se rozhodli postavit si barák. Říkali jsme si, že to zvládneme jen z úvěrů ze stavebního spoření. No zkrátím to. Po cca 4 letech, kdy jsme sice bydleli, ale neměli hotový vršek a kolem to stále vypadalo jako na staveništi, peníze samozřejmě již došly a z výplat moc nezbývalo, jelikož se nám mezitím narodil potomek, jsme se rozhodli, že úvěry přefinancujeme hypotékou.

Vše dávalo smysl, poplatíme úvěry, doděláme baráček a zrovna je i výhodná úroková sazba. Bylo rozhodnuto, vezmeme si hypotéku (to se psal cca leden – únor 2015). Obešli jsme pár bank a jelikož byl manžel čerstvě v nové práci, všude nám řekli, ať přijdeme, až bude v práci déle než 3 měsíce.

Nu dobrá, tuto práci hodlal stejně po třech měsících opustit a již měl domluvenou jinou, která bude navazovat, tak jsem museli počkat až do konce června. Začátkem července jsme zašli do námi vybrané banky a řekli, co požadujeme. Ihned nás zpražili, že je sice hezké, že máme od zaměstnavatele potvrzení o příjmu, ale na to oni nehledí a potřebují výpisy z účtu, kde je patrné, že tam opravdu peníze chodí.

Nu což, počkáme další tři měsíce. Koncem září jsme měli výpisy. Hůráá, máme vyhráno, udělal se odhad nemovitosti, který již teď odpovídá dvojnásobku toho, co jsme si chtěli půjčit, takže dobrý. Do měsíce bychom prý mohli mít peníze, jupííí…

Paní v bance, odbornice na hypotéky, nám říkala vše postupně, vždy po telefonu po tom, co jsem to donesli.

„Potřebuji smlouvu o úvěr, co již máte.“

„Přineseme.“

„Potřebuji nové potvrzení o příjmu na našem formuláři.“

„Přineseme.“

„Potřebuji žádost o hypotéku.“

„Přineseme.“

„Je špatné, potřebuji to na našem formuláři.“

„Ok, doneseme nové.“

Hurá, poslána žádost o hypo na vedení. Neschváleno, špatné datum, kdy se jim to tam dostalo, mělo to tam být o jeden den dřív, takže vypracovat novou žádost.

Je 6.11. a my se slávou a vidinou brzkých peněz jsme podepsali smlouvu o hypotéce. Už jsme začali okukovat dodavatele na baráček a vybavení atd., ale to jsme ještě nevěděli…

Paní po podepsání nám druhý den volá, že sice můžeme čerpat peníze, ale musíme splnit jednu věc, na kterou před tím asi zapomněla, a to, že pozemek, na kterém je stavba, musí být nás obou a nejenom můj (dostala jsem ho kdysi darem).

Ok, jdeme na katastr. Ptají se, zda to chceme ve společném vlastnictví manželů či půl na půl. Nevíme, voláme chytré paní, sdělí nám, že neví a že už to není její starost a ať si zavoláme na příslušné číslo, kde je jejich centrála, co vyřizuje hypo.

Voláme, sdělují nám, může to být půl na půl. Jdeme to na katastr zařídit, zaplatíme 1000 Kč a musíme čekat 30 dní, než to nabyde účinnost. Je začátek prosince, pozemek převeden, voláme na centrálu, že chceme čerpat. Oznamují nám, že pozemek má být ve společném vlastnictví.

„Cože? Před měsícem jste nám řekli, že nemusí, takže jako máme jít za notářem zaplatit mu a celý katastr provést znovu? To jako vážně kvůli tomu, že tam máte lidi, co tomu nerozumí?“

„Ano, máte.“

„A nejde to i jinak?“

„Ne, nejde.“

Až manžel se jich zeptá, zda by to tedy ve smlouvě nešlo upravit. Kupodivu šlo, ale bude to stát 5000 Kč. Bereme. Máme to dát za notáře a čekat, nebo to dát jim a mít to hned, tak co.

Před vánoci poslali změnu smlouvy, ve které nebylo vůbec nic změněno. Voláme, co to jako má znamenat. Se spletli, to se přeci může stát, pošlou znovu. Poslali a zase byla špatně. To si snad už děláte p… Omlouvají se, pracovník udělal chybu, zašleme znovu.

Začátkem roku 2016 přicházejí změny smlouvy a už jsou v pořádku. Ještě ten den je podepisujeme a posíláme zpět. Po další x dnech nám posílají zástavní smlouvy, škoda, přisly v den odjezdu na dovolenou, takže to musíme odložit o 10 dní. Ještě v den návratu je podepisuje, dáváme na katastr, platíme 1000 Kč a dáváme do banky.

Večer zažádáme o čerpání. Druhý den nám volají: „Nejdříve musíte uhradit úvěry a pak dostanete peníze a na katastru musí být schváleno zástavní právo.“

No to snad ne, jdeme po sté pročíst smlouvu, proč teda máme sjednáno expresní čerpání, kde je i napsáno, že to na katastru nemusí být nabyto. Voláme a: „Ano, máte pravdu, ale musíte nám doložit, kolik máme doplatit u té druhé banky, co jí refinancujete úvěr a až jim to zaplatí, tak už dostanete peníze.“

Voláme do druhé banky: „Jistě, vystavíme, pošlete si žádost, bude to trvat 30 dní a stát to bude 1000 až 5000 Kč.“

Super, je začátek února 2016, peníze v nedohlednu a my stále na něco čekáme.

Snad to bylo srozumitelné a pokud ne, tak se omlouvám za vaši ztrátu času, ale jsem fakt vytočená z jednání českých bank a podotýkám, že je to jedna z největších bank u nás. Nechápu, jak tam mohou dělat lidé, kteří tomu vůbec nerozumí a nesnaží se pomoct svému zákazníkovi. Držte nám palce, abychom tento rok stihli dostavět. A díky za přečtení.

Hodnotilo 21 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
evinina
Kecalka 479 příspěvků 05.02.16 00:07

Zeby mbank?

 
Ka-Ha
Kecalka 312 příspěvků 4 inzeráty 05.02.16 00:29

Nedá mi to nezeptat se ale tohle jednání mi veeeelmi připomíná ge money bank nechcete hipo čerpat u nich?

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 05.02.16 01:37

Ach, ať žijí finanční poradci (jako ti opravdoví, co dělají průzkumy a snaží se klientům nabídnout řešení přímo pro ně, nikoliv rádoyb kravaťáci s pěti poučkami na papíře…). Máme takovou kamarádku, hypotéku jsme řešili s ní a všechny papíry byly vyřízené ani ne během měsíce.

Držte se :kytka:

 
Fonty
Kecalka 301 příspěvků 05.02.16 02:50

Že by česká spořitelna? 8) nicméně znám…tohle silene obihani jsem si uzivala do devátého měsíce těhotenství

 
loves
Závislačka 4183 příspěvků 05.02.16 06:36

Uaa, este že máme kvalitní finanční poradkyní a toto sme nemuseli vůbec resit, vše poresila za nas, včetně velmi elegantniho preuverovani půjčky že stavebka na hypotéku a este sme ušetřili několik let splácení :) a trvalo asi 2 měsíce komplet. Ať žijí odbornici ;)

 
Ba412
Kecalka 183 příspěvků 05.02.16 06:59

Myslim, ze by stalo za to zverejnit ktera banka to byla.
Mne se u hypoteky po konci doby fixace stalo, ze mi dali novou urokovou sazbu o 1% vyssi nez byl v te dobe standart. A byla to ceska sporitelna, jejiz klinetem jsem byla 20 let. A meli velmi dobry prehled o moji bonite, mela jsem u nich i bezny ucet. Nikde jsem nic nedluzila, deti zabezpecene. No uz jejich klientem nejsem…

 
monmin
Kecalka 277 příspěvků 05.02.16 07:07

Jo, jo!
Jsem v tomto asi jiná, tohle bych nedopustila.
V létě jsem zařizovala hypo na dům a do toho sama prodávala náš byt, všechny papíry a úřady (vše co je nezbytné) jsem zařídila sama. Protože kdybych vše nechala na chytré paní u banky a chytré paní v realitce, tak s největší pravděpodobností jsme dnes stále v bytě a máme spoustu vyhozených peněz za zřizování hypo a prodeje bytu atd.
Byly to nervy, spousty hodin a dnů strávených čtením a hledáním informací, ale stálo to za to. Vše se povedlo, jak nejlépe mohlo, klapl prodej bytu stejně, jako stěhování do domečku. Trvalo to 2 měsíce sakum prdum.
Radím jednu věc, lidi nebuďte líní, jsou to vaše (v dnešní době těžce vydělané peníze), takže zařizujte co nejvíce věcí sami a rozhodně nedejte na různé poradce a realitky atd.
Pisatelce deníčku přeji, ať to dobře dopadne a nestojí to další peníze. Všem ostatním, co budou zařizovat podobnou věc hodně nervů a sil.

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 05.02.16 07:12

Nechcete zveřejnit která banka to byla? Možná by to stálo za to.

 
Verunecka289
Závislačka 2888 příspěvků 05.02.16 07:13

Tohle mi připomíná jednání zaměstnanců raiffeisenbanky, od které jsme odešli hned, jak to jenom šlo…
Edit: ještě teda doplním, že po této a jedné podobné zkušenosti u Equa banky (naštěstí jsme to zrušili) si už všechno zařizujeme bez poradců. Je to cca rok co jsme si vyřizovali hypo a trvalo to cca 14 dní od podpisu kupní smlouvy do čerpání hypotéky. Takže se to dá všechno zařídit velice rychle ;)

Příspěvek upraven 05.02.16 v 07:17

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 05.02.16 07:41

Ten prvni pulrok cekani bych nepocitala, dokladat prijmy je zkratka zaklad. Ale od te chvilky se zmenou v katastru se mi otevirala kudla v kapse…
Opravdu je lepsi, co jde, obehat sam… Nam hypo trvala 3 tydny a priprava pred vyrizenim 3 mesice, prave kvuli prijmum.

 
Hanka1
Extra třída :D 11470 příspěvků 05.02.16 08:25

Boze co to mate za banku? V hypotekach jedeme uz 15let od roku 2001 a neco podobneho, i kdyz ne takovy horor nam kdysi predvedla ČS a hned pote pri refinancu mBank. Ted mame UCB a nemenila bych - vse klape jak po dratkach, vyrizeno a refinancovano behem mesice bez zbytecneho papirovani a za nejnizsi urok na trhu :palec: :potlesk: cca tri roky jsme byli na float uroku, nyni mame petilety fix za sazbu jeste nizsi nez byl kdysi nejnizsi float, takze doporucuju UCB :potlesk: snad to nebude brano jako reklama.

Příspěvek upraven 05.02.16 v 08:27

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 05.02.16 08:27

Ještěže jsme se využili služeb finanční poradkyně…vše vyřízeno za několik dní.

 
Lenka 80  05.02.16 08:50

Vsadim se ze to je ceska sporitelna. predrazena banda hovad. drzim pesti :hug:.my zrovna vcera podepsali hypo. zatim taky necerpame.ale nam zarizuje financni poradce.to taky dela hodne. s tebou si vytrou zadek s nim ne.umi v tom chodit.

 
Foxisssss
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 05.02.16 08:58

Hadam, ze je to ČS nebo KB :zed:

 
Dobru
Kelišová 6478 příspěvků 1 inzerát 05.02.16 09:04

Ahoj tento stejný nebo obdobný příběh se nám stal u RSTS. Dokonce jsme už uvažovali, že to budeme hlásit jak podvod. Asi tři měsíce po splnění všech jejich nesmyslných požadavků nám nikdo nebyl schopný říct kde jsou peníze. Stále se říkali, že už peníze zaslali a pak si zase vymysleli, že ještě něco co už jsme měli poslane chcou znovu. Bylo to v roce 2009 už nikdy více.

 
Mágovka
Kecalka 169 příspěvků 05.02.16 09:05

Ahoj všem, tak banka to je česká spořitelna :cert:. Vím, že jsme hodně věcí měli udělat jinak ale bohužel to už nevrátím, přeci je jen ta smlouva již podepsaná. Jinak vám všem děkuji za komentáře. :)

 
Lucia81
Závislačka 4665 příspěvků 05.02.16 09:42

Tak to už byla jinde…to máte teda nervy :roll:

 
teckaa
Ukecaná baba ;) 1258 příspěvků 29 inzerátů 05.02.16 09:46

@Mágovka Mnohokrat diky za tento denicek. Taky tento rok budeme refinancovat, taky jsem u Ceske… ale rada bych pryc od ni, vse zalezi ovsem na manzelovi, bo je majitelem uctu ja pouhy diponent…

 
evinina
Kecalka 479 příspěvků 05.02.16 10:20

@Mágovka fakt ceska sporka? Tak to me prekvapuje.. asi jste meli mega smulu.. s takovym jednanim jsem se u nich nikdy nesetkala a to s nimi spolupracuji hodne casto..

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 05.02.16 10:46

Tyvado :lol:
Před rokem a půl jsem kupovala dům, prodávala byt, manžel byl přitom 5000km daleko, financovalo se třemi různými způsoby. Měla jsem štěstí, že jak fin. poradce, tak realitka byli solidní a na svém místě. Všechno klaplo přesně na dny jak mělo :palec:

Držím palce, ať letos dostavíte :lol:

EDIT: Ať je tu taky nějaká konkrétní chvála, tak původní hypo jsme měli u Lišky, tu jsme vyplatili, vše ok. Nová hypo u ČS, naprosto bez problému, vše šlapalo jak hodinky v kooperaci fin. poradce a osobní bankéřky. A realitku si chválím Pink Reality, ti byli taky profíci, na všem se s nima dalo domluvit a nepokoušeli se nás oškubat (kupodivu :lol: ).

Příspěvek upraven 05.02.16 v 10:49

 
evill
Závislačka 3576 příspěvků 05.02.16 11:43

Nechápu lidi, kteří si berou hypotéku, nic o tom neví a nic si o tom nezjistí. Jako takovou základní věc jako je vyčíslení zůstatku dluhu úvěru, které chcete splatit zjišťujete až ve chvíli kdy chcete čerpat? :nevim: Pro mě nepochopitelné. Stejně jako vlastnictví pozemku pod stavbou - jedna věta v zákoně. To přeci není tak náročné přečíst. K něčemu se zavazujete na půl života a vůbec nic si o tom nezjistíte…Lidé si nechcou ani přečíst co mají udělat jen to chtějí rychle a pak se diví. Proč jste to dělali sami, když se v tom nevyznáte? :nevim:

Příspěvek upraven 05.02.16 v 11:45

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 3 inzeráty 05.02.16 11:48
:think: :nevim:
 
Susen35
Kecalka 222 příspěvků 05.02.16 12:08

Také máme takovou zkušenost s českou spořitelnou. Nejlépe je si vzít dobrou finanční poradkyni, podotýkám dobrou, zkušenou!!!

 
tmavíček
Povídálka 24 příspěvků 05.02.16 12:12

Tak my jsme zjišťovali informace a nakonec jsme se rozhodli pro finančního poradce a hypotéka vyřízená během 2 týdnů. ale díky realitce jsme čerpali podstatně později Zakladatelce držím palce a má můj obdiv, protože dnes se nemůžete spoléhat ani na informace od bankéře!

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 05.02.16 13:15

Jedním slovem - NORMÁLKA. Zrovna jsme v podobné situaci a je to celé ještě zábavnější..co jsi popsala je ještě procházka růžovou zahradou…nám do toho všeho zasahuje ještě tisíc různých věcí, ručíme bytem, spousta papírů navíc, na všem možném úředně ověřené podpisy kde koho..stavební povolení (podotýkám ohlášku) řešíme od dubna, hypotéku od června. Tento týden už se snad uvolní peníze na pozemek a do konce měsíc snad i skrz stavební povolení začneme čerpat. No, je to sranda. Samotná stavba bude asi snazší :P

 
stankaSR
Kecalka 316 příspěvků 05.02.16 13:28

Slovenská sporiteľňa je na tom rovnako:) Zdierači peňazí.

 
Minnies
Kelišová 5614 příspěvků 05.02.16 13:30

@evill do puntíku souhlasim. To jsme přesně my češi všechno hned všechno honem a nejlépe zadarmo že? Když chci hypotéku na x let tak si snad přečtu co podepisuju popřípadě vyuziju fin. poradce?

 
chicky
Kecalka 448 příspěvků 05.02.16 14:27

Držím palce k brzkému zdárnému konci. Pripomnělo mi to švagrovou a hypotéku od KB Nutno podotknout že si to vyřízovali sami a bylo to neskutečný! Předávali si je tam jak horkej brambor že je to na schvalování a bla bla přitom to měli furt na stole v kanceláři. Žádali jsme ve stejný čas jako oni akorát jsme si na to vzali poradkyni a brali si hypotéku z české spořitelny. Za nás teda maximální spokojenost i s expresním čerpáním. Nemovitost jsme už dávno přepsanou na katastru peníze na dostavbu na kontě a švagrová stále papírovala

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 35 inzerátů 05.02.16 14:39

Tak toto já neznám, ani za svého okolí. My také přefinancovávali, přes poradce a všechno proběhlo hladce, a to byla hypotéka na dům, který je psaný na manželovi rodiče a lišta už přefinancovávání nechtěla povolovat, nebo spíš kladla přísné požadavky. Díky za to, takové nervy bych nesnesla…Ať to dobře dopadne :kytka:

 
Sany80s
Závislačka 4706 příspěvků 05.02.16 15:02

Znám, i když ne s hypotékou. Na tři úkony udělali šest chyb, které jsem já nemohla vůbec ovlivnit.

Příspěvek upraven 05.02.16 v 15:02

 
fragollinna
Závislačka 2984 příspěvků 05.02.16 15:33

Ahojky, to je teda síla v těch bankách :zed:. My máme dvě hypotéky od ČSOB a vše bylo naprosto bez problémů. Museli jsme tedy také převádět pozemek tak, aby byl půl na půl. U nás ho měl ve vlastnictví jen manžel. To, že Vám ale tvrdili ve „Vaší“ bance, že je nutné mít ho ve společném jmění manželů, tak to je podle mě nesmysl. My ho máme 50/50, barák máme v SJM a vše prošlo bez problémů. I ČSOB říkalo, že je úplně jedno, jaký typ vlastnictví na pozemku je.

Držím palce, ať brzo máte peníze a baráček doděláte :-).

 
Salvaje
Závislačka 3428 příspěvků 05.02.16 15:36

Ještě že máme skvělého finančního poradce, který zařídil fakt všechno. A to o hypotékách hodně vím, ale bez něj by to bylo těžké a dost na nervy (byla jsem těhotná a fakt mi bylo hoooodně zle :mrgreen: :mrgreen: )

 
Nela74
Povídálka 14 příspěvků 05.02.16 15:50

Tak já jenom pro zasmání.. Kdysi nám právník, který sepisoval smlouvu o koupi našeho domu (dovedli ho prodávající, takže jeho výběr jsme nemohli ovlivnit) popletl ve smlouvě kupujícího s prodávajícím. A strašně se divil, že smlouvu nechceme podepsat. Prý se sekretářka jenom upsala a my s tím naděláme.. No to jsem viděla rudě..

 
Barunka93
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 05.02.16 15:54

Proč by se někdo měl snažit vám pomoct, vždyť jsou jen v práci :nevim:. Možná by se ty lidi, co dělají na různých úřadech, v bankách atd. měli uvědomit, že možná jednou budou také něco potřebovat a ostatní se budou chovat stejně jako oni teď…

 
Elfen
Nováček 8 příspěvků 05.02.16 19:07

Hrozné. V bance jsem dělala a je bohužel pravda, že někteří zaměstnanci se chovají hrozně a vůbec se nesnaží klientovi pomoci. Dobrý řešením by pro vás hned na začátku bylo mít nezávislého finančního poradce.

 
Cricry
Kecalka 487 příspěvků 05.02.16 21:25

Proto je lepsi mit spolehliveho a overeneho financniho poradce! My jsme refinancovali taky u CS (predtim jsme meli HB), vse naprosto bez problemu a zabralo to minimum casu, o vse se postaral zkuseny uverar. Navic kdyz je dobry, vyjedna u banky podminky, ktere na přepážce proste nedostanete.

 
bořková
Extra třída :D 10691 příspěvků 05.02.16 21:30

Až tak hrůzné zkušenosti s ČS nemáme, především protože manžel se dost v těchto věcech orientuje a kolikrát spíš školí tamější zaměstnance, ale jinak to děs běs!!! Každou chvíli máme v plánu psát nějakou stížnost… vědí prd a přehazujou si nás jak horkej brambor :roll: Přeju, ať to brzo klapne a domeček je hotov! :kytka:

 
MartinKa36
Závislačka 2948 příspěvků 05.02.16 21:53

@Mágovka No a víš co jsi vlastně podepsala? Do katastru chce česká spořitelna vložit zákaz zcizení. To znamená že bez souhlasu banky není možné vložit do katastru zástavní právo pro další banku to ti pořádně zkomplikuje refinancování. No a pokud se podle banky zhorší vaše finanční situace tak ti může úvěr zesplatnit, takže si pro jistotu nenechejte posílat výplatu na účet v ČS aby když partner přijde o práci nemohly přijít na to že je partner bez práce a nezesplatnily vám hypotéku.

 
Lenka828282
Kecalka 126 příspěvků 05.02.16 22:11

Taky jsme si vzali k ruce financniho poradce, samozrejme ze to nedelal zadarmo, dostal slusnou provizi, ale do mesice bylo vyrizeno vybehano a penizky na ucte, sama bych se do toho ani nepoustela

 
pe-terka
Extra třída :D 11577 příspěvků 05.02.16 22:53

@evill „Nechápu lidi, kteří si berou hypotéku, nic o tom neví a nic si o tom nezjistí. Jako takovou základní věc jako je vyčíslení zůstatku dluhu úvěru, které chcete splatit zjišťujete až ve chvíli kdy chcete čerpat? :nevim: Pro mě nepochopitelné. Stejně jako vlastnictví pozemku pod stavbou - jedna věta v zákoně. To přeci není tak náročné přečíst. K něčemu se zavazujete na půl života a vůbec nic si o tom nezjistíte…Lidé si nechcou ani přečíst co mají udělat jen to chtějí rychle a pak se diví. Proč jste to dělali sami, když se v tom nevyznáte? :nevim:

Tohle máš těžký, ne každý se vyzná ve všem. Spoléhali se na personál banky, tedy ČS, a je to logické - měli by být odborníky. Oni by je měli vést v procesu refinancování, říct jim, co a kdy je potřeba vyřídit. A v tomhle několikrát selhali - řekli to klientům pozdě, vůbec nebo špatně. A že si měli vzít fin. poradce? Když pročteš diskusi, někdo na ně nadává, jiný si jejich služby chválí…a babo raď. Po bitvě je každý generál.
Zakl. držím pěsti, at to dotáhnete do zdárného konce. Přiznám se, já jsem nervák a asi bych se dost ozvala. Ve chvíli, kdy by mi řekli, že přepis na katastru je špatně, ačkoli jsem jednala podle jejich informací, bych vyletěla z kůže :cert: No co už…Tak pevné nervy a at brzy dostavíte :kytka:

Příspěvek upraven 05.02.16 v 22:54

 
pe-terka
Extra třída :D 11577 příspěvků 05.02.16 22:58

@MartinKa36 co to znamená zesplatnit hypotéku? Jinak těžko říct, jestli zakl. nemá povinnost mít účet u ČS ve smlouvě :think:. Každopádně díky za info, zas jsem o něco chytřejší :kytka:

Příspěvek upraven 05.02.16 v 22:59

 
Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 06.02.16 06:57

Já jsem si hned myslela že to bude česká spořitelna.

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 06.02.16 08:32

To je prostě už šikana.
Chtěli jsme si vzít úvěr má pozemek. Chtěli samozřejmě spoustu papírů, dodali jsme… Pak po nějakém týdnu volali, že potřebuji oddací list. Ok. Dodali jsme ale už nám běžel čas…Po dvou týdnech po nás chtěli nějaký potvrzení, od nějakého úřadu, že jsme pořád manželé, že jsme se nerozvedli!
Nakonec jsme se na ně víte co…

 
ak281
Povídálka 14 příspěvků 06.02.16 08:56

Taky jsem typovala Českou spořitelnu, hned jak jsem to četla… Moje zkušenost, od 1.2.2008 jsem měla novou OP s novou adresou, tam kde je byt a kancelář kterou mám na hypotéku. Protože je to i kancelář mám to na firmu která v OR je vedena také na tuhle adresu. Několikrát během 7 let jsem se ujišťovala o správné adrese v jejich systému, protože kromě měsíčního výpisu chodily všechny důležité info na starou adresu. Loni 2015 v létě jsem byla za svým firemním poradcem abych zjistila úrokovou sazbu pro další období a znovu se ujistila, že všechny údaje (adresa, op) jsou v systému správně. Ano jsou. Doklad o úrokové sazbě nedorazil celý podzim. Minulý týden jsem si na poradce stěžovala u vedoucí pobočky, byl mi přidělen jiný (jiná) a když mi přinesla vytištěný papír (mimochodem velmi recyklovaný) o mé úrokové sazbě, tak světe div se pod firmou v adrese opět stará ulice!!! Tak opravdu pozor a vše písemně! Já když vidím jejich reklamu odcházím od televize. Tak hodně štěstí.

Příspěvek upraven 06.02.16 v 08:58

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 06.02.16 09:33

Ta reklama na Českou spořitelnu vedle deníčku… :lol:

 
Hanka_S_V
Echt Kelišová 8600 příspěvků 06.02.16 11:56

Teda my naštěstí měli kvalitní finanční poradkyni a i paní, co to snámi v bance vyřizovala v bance byla skvělá, ochotná a skomplikacemi kolem naší hypotéky (za které nemohla) nám ochotně pomáhala :)
Tohle je na pěst :D
a koukám že jsem si myslela dobře, že to je ČS :) kamarádi mají podobnou zkušenost :)

Příspěvek upraven 06.02.16 v 11:58

 
MartinKa36
Závislačka 2948 příspěvků 06.02.16 13:03

@pe-terka Zesplatnit hypotéku znamená že ti banka řekne že máš uhradit celou dlužnou čásku. česká spořitelna to může udělat když dojde k podstatnému zhoršení vaší finanční situace, takže pokud zaznamená že jeden z dlužníků přišel o práci může po vás chtít aby jste celou hypotéku uhradily.
(Sice ti budou tvrdit že to neudělají ale buřinka která patří ČS taky lidem slibovala že můžou meziúvěr kdykoliv splatit a všichni víme jak to dopadlo…)
V tomto případě není důležité jestli musí mít dotyčná učet v ČS nebo ne ale aby mněly účet v jiné bance na který jim bude chodit výplata aby banka nemohla zjistit že došlo ke zhoršení vaší schopnosti splácet. Protože zesplatnení hypotéky v okamžiku kdy nemáte práci a hypo platíte z uspor by vás dorazilo.

 
pe-terka
Extra třída :D 11577 příspěvků 06.02.16 13:45

@MartinKa36 Tak to je hodně neférový přístup! A oni to můžou udělat (nařídit zesplatnění), i když klient nadále řádně splácí?

 
THERUNINKA
Povídálka 12 příspěvků 06.02.16 21:09

Ty bláho, tak to je slušný marast…Jsem vážně jen ráda, že jsme tohle nemuseli řešit my s mužem sami…Také jsme měli finančního poradce, naprosto úžasného chlapa, který se dokonale vyznal…veškeré papíry k hypo nám vyřídil on, v bance jsme nebyli ani jednou..s ním jsme se sešli několikrát když jsme si vybrali dům, když sepisoval papíry a my mu jen diktovali co a jak…a následně při podpisu smlouvy, kam dojela k panu Špetlíkovi i paní z Komerční Banky…Letos máme po 3 letech refinancovat, ale udělali jsme si za ty 3 roky velice dobrou známou na pozici ředitelky KB v Praze, takže zůstáváme s tím, že nám zařídila,,úrok pro členy rodiny"…nebo jak to nazvat…takže na to, kolik jsme si vzali, budeme platit méně jak za garsonku v Praze nájem…čili veliká spokojenost…když pak tohle čtu, tak jsem opravdu jen ráda že jsme to obíhání a zjišťování nej. podmínek nemuseli řešit vůbec…Držím palce, ať to máte brzy za sebou, musí to být o nervy…

 
MartinKa36
Závislačka 2948 příspěvků 06.02.16 23:35

@pe-terka Jo mužou, ale to co má ve smlouvě česká spořitelna je doslova kafíčko proti tomu co si tam dala FIO banka, ta tam má obrovské penále za každou prkotinu (1% z dlužné částky a každý měsíc) a myslím že některé termíny za které bych tu pokutu mohl dostat se nedaly splnit. A jako bonus je tam že ti můžou změnit typ úrokové sazby a úrokovou sazby dle vlastního uvážení. Takže pokud vyletí úrokové sazby nahoru tak ti banka může změnit úrokovou sazbu dřív jež ti skončí fixace.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama