O Koblížkovi

Porod

O jednom neplánovaném těhu a docela rychlém porodu. Nejsem kdovíjaký spisovatel, tak snad se vám můj deníček bude libit. S naším tatínkem jsem byla a bydlela 2 roky. Musela jsem na operaci s cystou, vysadila antikoncepci a po operaci prohlásila, že už ji brát nebudu.

Po roce a půl bez anti jsem měla týden zpoždění, což u mě nebylo divné, a tak jsem čekala další týden. A nic! Bylo 7. 5. 2009, a tak jsem zašla koupit těhu testy. Pro jistotu dva. První jsem si udělala ještě večer a nemohla tomu uvěřit, byly tam //! Celou noc jsem nespala a přemýšlela, jak to zvládnu, jaké bude těhu, co to bude a hlavně, jak to dopadne! Ráno jsem udělala druhý test a ukázala ho budoucímu taťkovi. Na jeho reakci nikdy nezapomenu - „Si děláš pr…, že jsi těhotná !“ A šel do práce. A já tam stála a koukala! Takovou reakci jsem nečekala! Po návratu už se mu to rozleželo a těšil se!

V pondělí jsem zašla na gyndu a byl potvrzený 5. tt. Nikomu jsme nic neřekli, bylo brzy. Za 14 dní, na kontrole, už mi dr. pustila srdíčko! Byl to úžasný pocit!Věděla jsem od začátku, že budeme mít holčičku! Čekala mě genetika (já se narodila s rozštěpem patra), a tak jsme tu novinu řekli jen babičkám a všichni ostatní se to dozvěděli až ve 4. měsíci, když jsme věděli, že genetika je ok. To bylo radosti! Celé těhu bylo bez komplikací, a tak jsem čekala, jaký bude porod!

Termín jsem měla 8. 1. 2010 a druhý 9. 1. Dělali jsme si legraci, že by to mohlo být už na Vánoce. A nic! Dočkala jsem se 1. 1., ozvaly se poslíčky, ale jako prvorodička jsem nevěděla. A tak jsem statečně pochodovala po bytě! Kontrakce byly po 10 minutách, porodnice 35 km a venku vánice. Moje mami mi poradila: „Jeď!“, a tak jsme o půlnoci vyrazili. V porodnici mi udělali monitor, prohlídku a poslali mě domů s tím, že to bude na dlouho a že se do porodnice jezdí, až když jsou kontrakce po 5 minutách. Jim se to řekne! Než jsme dojeli, kontrakce nebyly. Šli jsme spát.

Druhý den bříško občas zabolelo, ale nic hrozného. Jak se blížil večer, stupňovaly se bolesti (i křížové) a já opět pochodovala! Kolem 23 hodin byly už bolesti po 7 minutách. Říkám si, nebudu za blbce, raději tam zavolám. Opět tam byla stejná sestra a skoro mi vynadala, že mi bylo řečeno po 5 minutách. Poradila teplou sprchu. Z té už jsem sama nevylezla a při utírání mi odešla hlenová zátka. Tak jedeme a opět o půlnoci! Dorážíme v 00.45 hodin, monitor, prohlídka (otevřená na dva prsty), tak si mě tam už nechali. I s tatínkem. Dojeli jsme na sály, prošla jsem další prohlídkou a dostala jsem antibiotika, měla jsem strepokoka. To bylo 1.45 hodin, ve 2.30 hodin klystýr, pak sprcha. Ta mi vůbec nedělala dobře, tak jsem zase vylezla, pochodovala a hekala. Docela nahlas! Po klystýru už byly kontrakce po 3 minutách! Chtěla jsem něco na bolest, ale už bylo pozdě! Píchli vodu a kontrakce snad po minutě, nestihli mi ale už dát druhá antibiotika! Na čtyři kontrakce byla malá venku. V 5.15 hodin, 3. 1. 2010 se nám narodila Natálka (Koblížek) s mírami 51 cm a 2850 g.

Hned ji omyli, zkontrolovali a přinesli. Moje první otázka byla, zda nemá rozštěp, sice na utz mi vždy řekli, že není, ale chtěla jsem to slyšet! Pak mi musel dr. udělat revizi, přitom mě zašili. Byla jsem jen malinko natržená. A hned jsme dávali vědět všem. Po porodu mě nechali 2 hodiny na sále odpočívat, pak na pokoj, kam mě malou dovezli na přiložení. Hned sála a byl to bezva pocit. Byla tak hezounká! Ve 14 hodin mi ji dovezli a už u mě zůstala. Problémy měla jen z toho streptokoka, špatnou kůži a čtvrtý den po porodu, když nás měli pustit, tak žloutenku. Naštěstí slabou, tak nás pustili. Nyní je jí rok a půl, stále kojím, kůži má dobrou a měla jen šestou nemoc. Jinak je zdravá! A za to jsem hrozně štastná!

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 26.06.11 17:13

HEZKÝ DENÍČEK :-) MĚLA JSI PĚKNĚ RYCHLEJ POROD NA PRVORODIČKU :palec: :palec: TAK NATÁLCE HLAVNĚ DO DALŠÍCH LET JEN ZSRAVÍČKO A AT JSTE ŠTASTNÁ RODINA :hug:

 
Linda 1
Povídálka 21 příspěvků 26.06.11 21:05

pěkný deníček, hezky jsi to sepsala, pobavila mě ta reakce tatínka na oznámení o těhu :palec:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 26.06.11 21:14

Krásný porod! :wink: :kytka:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 27.06.11 06:26

Tak at vam mala pekne roste a jste zdravi!

 
bublinkaa
Kecalka 116 příspěvků 27.06.11 21:35

Děkuji!Hlavně že se líbí!

 
bublinkaa
Kecalka 116 příspěvků 27.06.11 21:35

Děkuji!Hlavně že se líbí!

 
bublinkaa
Kecalka 116 příspěvků 27.06.11 21:36

Děkuji!Hlavně že se líbí!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama