Opičáci!

Rodičovství

Ahoj! Minulý týden jsem měla absenci, tak si svůj hřích chci vymazat sepsáním deníčku, ten starý je někde v propadlišti. Byli jsme s Vojtou na horách. V Lučanech nad Nisou. Od našeho mateřského centra. Celkem 17 dětiček, tak si umíte představit, jak to tam vypadalo. Večer jsem měla pocit, že mám hlavu ve včelím úlu, ale jinak OAZA. Plná penze, veškeré jídlo až pod nos, kýčovitě hezký počasí ( asi metr sněhu a celý týden až na jednu výjimku azuro). Všichni nám volali, ať na ty děti dáváme pozor, že je v Praze příšerná zima, divili se, že chodíme 2x denně ven a do telefonu hovoříme spokojeně.

Já mám z takových velkých akcí vždy trochu strach, moje první zkušenost na mateřské byla taková, že jsme někam s Vojtou podobně vyjeli, první večer si sedli dospělí do kolečka a tleskaje si rukama do kolen se představovali : Jolka, Jolka - Fialka, Fialka, Fialka, Fialka, - Katule, Katule, atp. Ale to bylo teprve zahřívací kolo!!! Následovalo házení míčku ( pro mě potupa, protože jsem antitalent na míčové hry) a kdo ho chytil, musel se postavit a říct o sobě několik vět. No hrůza, když dospělí děti mají dělat úkoly pionýrských táborníků. Stejně jsme nebyli schopní se vzájemně zapamatovat).
Tady na horách se nic podobného nekonalo, bavili se lidi, kteří se znali, nebo si na první dojem chemicky seděli. Jediná organizovaná zábava byla výtvarka pro děti a před večerníčkem krátké cvičení s básničkami. S tím mi tety trochu zavařily, protože se Vojta i doma domáhá cvičení, nejvíc a nejčastěji musíme dělat :" kutálí se ze dvora , velikááááánská brambora", a pak ho moc, ale fakt moc štve, že nezvládáme sami s tátou kolem nějak v kruhu tančit " zajíček ve své jamce"
Jinak jsem si odvezli spoustu obrázků, výtvarných prací a jedno pomalované tričko.
U chaty byl provázkový vlek, učila se na něm třetí skupina nějaké školy, ale střídavě chodili na běžky, takže se mi 2× odpoledne stalo, že jsme byli sami na kopci, Vojta vlek zapínal a to vám byla motivace na lyžování! Trénovali jsme poctivě, takže po týdnu, kdy taťka přijel, jenom koukal, jak se ten náš chlapeček zlepšil.
Abych to zakončila : mateřská je POHODA!!!
Mějte se a pište!
 Jolka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 01.02.06 11:34

Ahoj Jolko, ahoj opičáci,
jsme rádi za nový deníček, je jich tady čím dál tím více a hledáme se čím dál tím hůře.
Jolko, no paráda, koukám, že jste si to hezky užili. My jedeme příští týden do Jizerek, ale jenom s rodičema a plus minus podobně starýma dětma. Výhodou chalupy kam jedeme je, že je to bývalá sokolovna, takže je tam samozřejmě velikánská tělocvična. Což je naprostá paráda, protože se tam můžou všechny děti nahnat a mají výběh a my jistotu, že se jim „skoro“ nic nestane. Nevýhodou je, že není vytápěná, což dětem samozřejmě nevadí, protože jsou pořád v pohybu. Zato my musíme popíjet horký čaj, nebo grog v rukavicích a nebo kleknout na čtyři a připojit se. A lyžování - uvidíme. Vloni jsme na lyže Šimona sice postavili, ale protože jsme nechtěli riskovat úplný odpor tak jsme to odložili. Šimon nemá problém se postavit na lyže a sjet malý kopec stylem PRKNO, ale z jeho pohledu je naprosto jasné A CO Z TOHO MÁM????? Kouká kolem sebe co se děje, hůlky táhne za sebou a brzdí o mne. To by snad stačilo. No nemůžu se divit, protože z vyprávění svých rodičů vím, že přesně takhle jsem se k tomu stavěla i já. A když bylo nejhůř, tak jsem s sebou schválně praštila tak abych lyže zlomila (nebo aspoň nějakou končetinu). Takže se na něj ani moc nemůžu zlobit, ale vím, že se to zlomí a přijde to samo!!!!!!! Vojtíšek nás tímto inspiroval a jdeme do toho s plným nasazením. Ať žijí Jizerky 2006!!
Tak honem honem, ať můžeme v novém deničku hodně klábosit.
Ahoj Fialka a Šimonek.

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 01.02.06 12:36

No Fialko, blednu závistí, týden na horách bych si bez váhání střihla znovu. Tak ať se Vám tam moc líbí. Co Šima a školka? Jak to všechno pokračuje? A jak Ty zvládáš plný úvazek? Mě to čeká za chvilku a mám z toho obavy :-/
 J.

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 01.02.06 23:00

Ahoj Jolko,
my jsme to rozjeli na plný „kotel“ od nového roku a oba dva jsme nadmíru spokojení. Šimonovi se v jeslích líbí že ho kolikrát nemůžu dostat ani domů. Jak je rozlítanej, tak ještě v šatně dobíhá a dobíhá a dobíhá, takže tam trávíme docela dlouhé minuty. Ale jinak je to fajn. Těším se až bude lepší počasí že zase začnou chodit ven, protože v těchto mrazech prý s dětma ven nechodí (ani se jim nedivím).
A já plný úvazek - taky pohoda. Jsem ráda, že už tam nejsem sama jak tomu bylo než jsem odešla na MD. Ať je kolegyně jaká je, nejsem na to sama. Takže to teď je poloviční stres a hlavne nemusim mit nerva kdyz jsem doma se Šimonem na ošetřovačce.
Je ja se těšim na Vaše školkove vyprávěni a zážitky. Aspoň už v tom nebudu sama.
Tak papapa.
 Fialka

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 02.02.06 14:28

…tak to je fajn, že vám to oběma vyhovuje. Já bojuju s tou školkou, resp. s volným místem a nehodlám se vzdát. Nebudeme si psát po icq? Stejně tady nikdo jinej není :-)
 J.

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 03.02.06 13:13

To je co??? My pracující aby jsme zachraňovali čest našeho deníčku, hi, hi, hi.

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 03.02.06 13:21

No hrůza! Všichni mají neomluvený hodiny!!!!, odteď je začneme s Fialkou počítat a pak budou následovat tresty :-)
Vážně, to všichni lyžujete?
 J.

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 03.02.06 13:40

POMOC!
Ahoj opičáci, tak si jdu zanaříkat a pro povzbuzení.
Jako každá správná mamka má své dítko v oku tak i já. A jednou jsem objevila za Šimonovo pravým uchem bouličku (myslím, že už jsem se o ní zmiňovala). Poprvé když jsem to říkala doktorovi tak se mi dostalo odpovědi že to bude nějaká zduřelá uzlina z rýmy. OK. Tak jsem to doma vyfotila a bylo po problému. Mezitím se bulka pomalu zvětšovala, pravidelně jsme to dokumentovali (což je výhoda digi foťáků) a asi tak po půl roce jsem to opět oznámila doktorovi - to už byla asi 2× tak velká jako nehet na palci u ruky. A díky tomu mu nehezky odstává i ouško. Dozvěděli jsme se, že s tím musíme jít na „plastiku“. A výsledek 2. března jdeme na - operaci v celkové narkóze!!!!! Sice to není nic vážného a závažného, jedná se o „vylitou uzlinku“, ale protože to má tendenci se zvětšovat, tak by se taky mohlo stát, že za rok za dva bude větší než celé ucho!!!!! Já naivka si myslela, že tam jako dneska v poledne přijdeme, paní doktorka vezme nůž, udělá šmik a jdeme domů. Hotovo. Ale tímto mne opět vystresovala na celý měsíc. Sice si docela fandím, protože musíme být naprosto v pohodě a naprosto zdávi, což u nás zas tak často není a že bysme se zrovna trefili do termínu 2.3.???? Ale přesto nás to čeká a nemine.
A teď zdravotnické špeky, které jsme se dozvěděli: nástup je ve čtvrtek v 9 hodin ráno, na oběd nemáme nárok protože tam nebudeme od snídaně!!!! takže si doneste oběd s sebou!!!! Večeři už nedostaneme, protože už bude muset být o hladu před narkózou druhý den bez snídaně - před výkonem, bez obědu - po výkonu a na večeři už možná budeme doma a kdyby ne, tak dostaneme něco studeného - asi nějaké zbytky!!!!!! A kdyby se náhodou stalo, že tam budeme opruzovat ještě další den ráno tak prý snídani dostaneme, ale oběd určitě ne, to už budeme určitě doma. ?!?!?!?!?! Doprovod dítěte má údajně hrazeno pojišťovnou pouze ubytování, jídlo je nadstandart, takže vlastní.
No holky, ať žije naše zdravotnictví, to je soda. Je fakt, že jako zaměstnanec mám pohled naprosto zkreslený, ale z druhé strany - jako pacient - to je hrůza. A to ještě není realita, to je pouze přípravka.
Tak si říkám, jestli to neznamenalo spíš nás od té operace odradit. Přece jenom akutní to není, že?????
Tak je mi trošu líp. Jdu dopít kafe a začnu balit na hory kam snad odjedem příští týden.
Ahoj Fialka.

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 03.02.06 18:46

Ahoj holky,
huráá, Jolko, nový deníček. Celý týden se snažím dokončit můj porodní :-))), ale jaksi mi to nevychází. No není se čemu divit, Honzíka mám věčně na ruce, pořád se nic nelepší. Budí se zhruba každou čtvrt hodinku a kroutí jak hádě a jediný co pomáhá je chování na stojáka. Občas si pospí hodinku a velmi vyjímečně dvě. Po půlnoci zvládne i tři. To se ale předtím musí řádně unavit řvaním díky větrům. No a když mám čas, tak rychle něco dělám nebo si hraju s Kubou. Ale slibuju, zkusim to sesmolit brzo.
Holky, hory vám závidím. Nebýt Honzíka, hned vyrážíme! Taťka mě lakuje, že pojede s Kubíkem a klukama a jejich dětma, já pochybuju, ještě ani nevědí kam. Na jednu stranu by to bylo fajn, ale mně by se hrozně stýskalo. Jak mám na Kubu málo času, víc se mi po něm stýská, když je pryč.
Jinak se máme dobře. Nemůžu se dočkat lepšího počasí, pořád jsme zavření doma a já už bych šla na proházku!!! Střídavě venčíme aspoň Kubíka, má spostu energie, občas parádně zlobí, vzteká se jako ještě nikdy předtím a nechce spát po obědě. Já se snažím dávat ho spát, protože nevím, co by pak bylo ve školce, jenže on prostě neusne. Sedím tam, vyprávím pohádky, Honzíka v náručí, ten občas kňourá a Kubík má ze mě jen legraci. Jolko, Fialko, jak to mají děti ve školce, když nechtějí spát?
Musím končit, jdeme koupat, už se mi budí hladovec.
Ještě jsem se chtěla zeptat, Mishicko, psala jsi, že Františkovi dělalo problémy kojení nebo tvoje mlíčko, já už si to moc nepamatuju, myslíš, že je možný, že by Honzíkovi mohlo dělat problémy právě moje mlíko? Myslím, že jsi kvůli tomu přešla na umělý. Snad sem někdy nakoukneš.
Mějte se a ozvěte se, jak zvládáte ty otřesný inverze.
Katule a klučíci uličníci.

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 04.02.06 14:17

Ahoj opičáci!
teda na hory bych jela taky,ale nějak nám to nakonec nevyšlo,no spíš já jsem nechtěla a teď toho lituju.
No ale Tomášek je nějakej nachlazenej,už se mu zhoršuje i kašel,takže jestli se to nezlepší,tak půjdem v pondělí k doktorce.A Lukáš je radši,že nikam nemusí.
Tomáš se pořád počurává,jsem z toho zoufalá a dokonce už si přestal i říkat,že chce čurat,řekne si jenom,když je ve vaně.Takže já jsem z toho nanervy a nevím,co s tím.
Fialko,vy máte ale smůlu.doufám že tu operaci zvládnete v klidu,já se děsím něčeho takovýho pořád.Teď jsem se nedávno dívala na diskuzi na rodině o stahování pindíka u chlapečků,nijak jsem nezmoudřela,zase jsem se nedozvěděla jestli stahovat nebo ne a kdy.Hlavně jsem to zkoušela a Tomovi to nejde ani náhodou a hlavně jsem asi úplně levá,protože mě to teda nejde ani pořádně chytnout natož s tím něco dělat.No tak to nechávám bejt,Lukynovi jsem taky nedělala a problémy žádný nemá a nikdy neměl,tak snad to má ta příroda nějak zařízený a srovná se to samo.Doktorka se zatím ani nezeptala,tak nevím.A co vy?mamky kluků??Řešíte to ?
Budu končit,půjdem s Tomem za tátou do sklepa,tak se mějte a užívejte si.

Ahooooj Zizi a Tom

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 06.02.06 15:07

Ahojky,
Fialko, úplně jsem zapomněla okomentovat tu vaší operaci. Zírám, co se může objevit. Já jsem docela nedbalá, ale jen proto, že Fanda dělá z komára velblouda, on sám je hypochondr tak trochu, no prostě chlap. Ovšem když čtu, co se může způsobit malá boulička za trable, budu kluky řádně prohlížet:-))).
Zizi, jak už jsem psala, my spíme pořád s plínama a rozhodně nemůžeme bez nich. Jak se Kuba naučí nečůrat ve spánku, to nevim. A s pindíkem jsme na tom stejně. Teda já jsem fakt hrozná, vůbec mu to nestahuju. Doktorka mi říkala už v roce, že to mám pomalu trochu stahovat po koupání, jenže já na to zapomínám a teď koupe Fanda a ten zapomíná ještě víc. A to je chlap!! Kubíkovi to stáhnout nejde skoro vůbec. Co s tím budem dělat, to nevim.
Musím končit, mějte se.
 Katule

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 06.02.06 21:20

Ahoj holky.
Katko, s tím když v jeslích nechtějí děti spát si tety rozhodně poradí. Vím, že mají rozdělené postýlky po ložnici, po herně, v jídelně, v kanceláři a tak různě podle toho jak dlouho které dítko spinká a které nespinká vůbec donutí ho alespoň ležet v postýlce. To jsem vypozoroval i na Šimonovi. občas prostě ne a ne spát, ale vydrží v posteli ležet hodinu až dvě, povídá si tam, hraje si s autíčkama, ale je v posteli a celkem v klidu. A hlavně tam mají děti takového pohybu, také akce a jsou tak „vybzíkaný“ že lehnou a spinkají bez doprošování. Ve školce, alespoň co vím z vyprávění je to podobné. Ale v té co mám na mysli spějí děti na matraci na zemi jedno vedle druhého a ve většině případů opravdu spinkají. Takže buď v klidu i ty, oni si s ním určitě poradí.
Zkušenosti s pindíkem u nás??? Vím že nám pan doktor říkal už dávno přetahujte, a tak jsem tenkrát přetahovala jak jen to šlo. Pak to vyšumělo a nedávno se zase pan doktor ptal jak přetahujeme. Nepřiznala jsem se, že už dlouho ne, ale že je všechno v pohodě. No a ten večer doma jsem se jala přetahovat a dostala jsem pěkně za uši. Šimon už není žádné miminko aby si nechal jen tak pro nic za nic ohmatávat pindíka. Takže boj. Moc to nejde, ale občas se zadaří. Musí to být nečekaná rychlovka!!!!!
Katko, já jsem zase naopak v pozorování sebe sama nebo Šimona docela lempl. Ale u té bulky mi to prostě nedalo. Zvlášť když se zvětšovala a začalo mu ouško odstávat. Já sama mám plachtu, ale od narození, tak proč by měl mít Šimon také celoživotní trauma s odstávajícím uchem. Stačí že má rozdvojený čípek v dutině ústní (zizi, snad víš o čem mluvím), taky rarita, kterou zdědil po mamince. Jak jinak.
Tak opičáci, mějte se krásně a zase někdy papa.
Fialka a Šimonek.

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 07.02.06 11:40

Fialko, na vas si snad naše zdravotnictvi zasedlo, nebo si to jinak neumim vysvetlit. Kazdopadne drzis prim v mem okoli s hororovymi historkami.
U nas se pretahuje tak ve frekvenci 1× za 14 dnu, kdyz se prihodi, ze je doma na koupani tata. Ja to delat nemuzu, me to fyzicky nedela dobre. Pry to jde dobre :-)
S pocuravanim Vam, holky, neporadim, u nas je to bez problemu, tuk, tuk, tuk.
Vojta od vcerejska marodi, v noci z nedele na pondeli prisel do loznice, rozhaveny kamna by mu mohly konkurovat a stezoval si na brisko. Tak jsme rano jeli k dr, pry to muze byt pocinajici angina. Ale ta se nas myslim tykat nebude, nakrk si nestezuje, ale trapi ho uporny prujem. Tak nas ten fujtajbl snad brzo opusti a taky by se nemusel vystridat na vsech clenech domacnosti.
Vsechny zdravim, Katule, na Tebe myslim, zvladej to!
 J.

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 07.02.06 12:09

Ahoj Jolko,
to vůbec nejsou horory. A jestli to náhodou nebude tím, že ve zdravotnictví pracuju. Tak proto musíme mít od každýho něco!!!
Přejeme Vojtíškovi brzké uzdravení.
Ahojky Fialka.

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 07.02.06 13:13

Bingo! Na Tobě/vás se zkouší, co pacient vydrží. :-)))))
 J.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 07.02.06 21:24

Čau holky, tak jsem tu zas jen na skok. Prostě nestíhám. Děti mě zaměstnávají opravdu na plný úvazek a občas jsem spíš chodící robotek fungující na záložní baterie, než veselá načesaná maminka z časopisu :) No co, jednou snad povyrostou a nebudou mi dávat takový kapky :) Bára je divoška divoká momentálně (doufám) na vrcholu nenáků a vzteků. Francin začíná jevit snahy o lezení, nicméně je to správnej chlap, takže radši se hlásí o pomoc, lenoch lenivej :) Ale narozdíl od Barči je věčně dobře naladěn a vůbec ho nerozhodí, že v noci nespinkal, klidně si jede dál v dobrém rozmaru. Momentálně už druhý den vstával v 5h, než usnul, vstala Bára, takže můj spánek se nějak už ani nedá nazvat spánkem, obzvlášť po té, co v noci lítám tak 10× vrátit dudlík na své místo. To je běs, nevím nevím, nakolik je výhoda mít dudlíkové dítě. On vlastně ale Francin není úplnej dudlíkáč, má ho jen na spinkání. Ale to stačí, už jsem z toho nočního lítání jak mátoha. Zkušené mamči dudlíkářky, kdy asi tak bude schopen si dudlík dopravit v noci do pusinky sám? A nechci slyšet, že nikdy :D :D :D
Barča nádherně maluje, je to až neuvěřitelný, co vyrobí. Nejvíc jí berou vodovky, s těma vydrží několikrát denně i půl hodiny (když dělám mrtvýho brouka a snažím se ani nedýchat, aby si mě nevšimla :). Dneska mi přinesla ukázat namalovanej klíč a fakt to jako klíč i vypadalo. Moc jí bavěj omalovánky, takže se mi vyplácí nákup v levných knihách kus á 5kč. Ještě je hitem modelína, ovšem tu vytahuju až v nouzi nejvyšší , protože pravidelně ji pak odstraňuju z koberce a různých dírek po celém bytě. Ale je to zábava, obzvlášť, když k tomu dostane párátka a může si dělat zvířata. A musím se vytahovat … asi většinu z vás to už nebere a máte to dávno za sebou, ale já mám neskutečnou radost, protože v podstatě ze dne na den je Barča konečně bez plínek, vzorně se hlásí i venku a to i na kakání. Jupíííííííííííí, to je úleva. V noci si sice čůrká vesele do plíny, nicméně to nehodlám zatím řešit, jednak na noci dost pije mlíčko a to jsem ráda, že ho pije a pak taky neumím si představit, že bych krom vstávání na dudlík a mlíko pro Francina ještě v mezičase vstávala k čůrání. Ona jednou přestane sama, stejně jako přes den.
Nestíhám moc deníčky číst, tak jen co jsem postřehla.
Káťo, Francin vypadal, že mu nedělá dobře moje mlíčko, vývoj byl velmi podobný, jako kdysi u Báry. On hodně blinkal (ale tak nepravidelně, klidně týden ne a pak zas furt) a hlavně začal „špatně“ kakat. Takový deja-vu to bylo. Takže jsme po jedné blinkací a uplakané scénce definitivně přešli na UM a vše se zlepšilo, 14 dní všechno OK, přestala jsem odstříkávat a přišla o mlíko. A šup, jen jsem byla bez mlíka, začalo blinkání nanovo, ovšem to kakání už bylo OK. No, byl to reflux, moje mlíčko bylo nejspíš pro Francina OK, jenže už bylo pozdě. Takže jsme kojit přestali zbytečně, nicméně stalo se, stejně bych mu musela mlíčko zahušťovat a nevím nevím, jak bych do něj při pití dostávala ten blivajz, takhle to zamíchám do flašky a je to. Ale trochu líto mi to je, on byl (a je) Francin dobrej piják, radost ho krmit. Jinak s prdíkama mám celkově jasno - některý děti je maj ať děláš co děláš, jiné snesou bez problému když mamča večeří bramborák s horou česneku. Prostě to tak je a aspoň moje děti jsou ukázkou toho, jak to může být různé. Pak to jednoho dne přejde všechny, jen ty nervy …
Zizi, s tím stahováním taky nemám jasno, naše dr. se taky zatím nezmínila a já si nevzpomněla se zeptat. Každej říká něco jinýho a já už ty diskuze radši nečtu, protože mě obchází hrůza, co z toho může být za komplikace a to při obou možnostech. Mě stačí, že budu muset s Francinem na operaci, protože nemá sestouplý varle, tak nějak mě ty pindíky zatím jen děsej :)
Fialko, teda to je fakt hustý, jak to vypadá s tím příjmem do nemocnice. To jsem teda zvědavá, co si přichystaj na nás. Vůbec netuším, jak udržím Francina takovou dobu bez jídla, to jim tam zboří barák a uřve si ještě kýlu, chudák. Začínám z toho mít čím dál větší vítr, furt se modlím, že snad mu ta kulička sleze, ale to je asi marný :( Chjo, ještě jsme tam nebyli a už mám sepsanejch milion otázek, to jsem zvědavá, jak se na mě budou tvářit až to na ně vybalím. A kampak to jdete vy? My se chystáme do Motola. No, budeme držet palce, ať to přežijete s co nejmenší úhonou.
Holky končím, musím ještě žehlit, chjo, tady někdo furt jen špiní hadry, nádobí a rozhazuje hračky, to je běs :)
Tak dobrou a zas tak za měsíc pá.
Mishicka + Bára 2r.10m. + Francin 6,5m.

PS: Fialko, do človíčkova furt chodíme, ale nějak tam tragicky ubyly hračky a děti se tam tak dost nudí, takže mě to tam pomalu začíná štvát. Ale kdyby ses tam někdy chystala, tak mi písni na mobil, ráda se přijdu kouknout.

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 08.02.06 13:02

Ahojky Míšo a Barbánci.
My jdeme do Vinohradské, protože tam je jako jediné Centrum plastické chirurgie, takže pro nás jiná nemocnice nepřipadá.
S tím varlátkem to je taky nepříjemné, vím, že nedávno o tom bylo povídání v Sama doma, ale prože se mne to netýká, tak jsem vůbec nedávala pozor jak to s tím chodí. Jo pindíci, co si s nima my holky máme počít?????
Nenív, ale možná zítra bysme měli do Edenu jít, tak kdyby se Vám to hodilo, tak se tam kolem čtvrté odpoledne můžeme sejít??? Když ne tak nevadí, někdy příště. Já si plánuju pořád nějaký výlety a akce, ale pak mne vyvede Šimonova nemoc, pracovní akce a jiné a mám po výletech.
Tak se mějte krásně a třeba ve čtvrtek AHOJ
Fialka.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 09.02.06 08:31

Ahojky, nevím, jestli se trefím na čtvrtou, ale nejspíš tam dneska vyrazíme, už máme nějakou ponorku doma :) Tak se těšim, snad se potkáme.
 M.

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 09.02.06 15:36

Ahoj holky!
Tak to teda zírám,jak jste vzorný matky a daří se vám pindíka stahovat.Já hlavně nechápu jak,vůbec nemám šanci ho chytit do prstů natož něco stáhnout a hrozně se bojím,abych mu svým neodborným hmatem neudělala nějaký problém,jako že by mu to mohlo popraskat a pak by tam měl jizvičky a to by bylo pořád dokola,tak radši nedělám nic a čekám až co doktorka,zatím se mě ani nezeptala jestli to děláme.Teda já mám z toho takovou hrůzu.Dyť ono to ani uchopit nejde,tak jak to proboha děláte??No nic,uvidíme,dou­fám,že to bude dobrý i bez toho.

Jinak u nás je to hrozný,Kluci absolutně nemůžou být pohromadě,to je furt řev a děsnej bengál.Lukáš Tomovi pořád něco zakazuje,Tom Lukáše pořád nějak provokuje,no úplnej blázinec.
Teď mi nabídli ze školy,že bych mohla jet s lukášem k moři jako doprovod,je to za asi 2500kč na osobu do Chorvatska pod stany,tak nevím jestli do toho mám jít a svěřit Tomáška na deset dní babičkám a tatínkovi,takže mám další dilema.No uvidíme.
Musím končit nebo se Luky zblázní,je úplně na nervy,že jsem začala psát,takže konec a ahoooj Zizi a Tom

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 10.02.06 11:28

Zizi, jestli to Tom zvádne, a ja myslím, že jo, tak jeď.
Fialko - viděli jste se s Mishickou? Jestli jo, tak popisuj, jaká je Barča, co Francin a tak…
Nechce se vám, některé, do psaní deníčku?Už jsme zase v pozadí:-(
Eržiko, Šárko, jak se máte?
 Jolka

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 10.02.06 18:02

Ahoj holky,

mám áčko, až budu mít čas, tak musím poslední dva deníčky dočíst.
Tenhle víkend končíme dlouhý pobyt u našich na Vysočině, je tady fakt nádherně, hromady sněhu jsme si užily dosytosti.
Ikdyž poslední týden, jak pořád chumelí toho už začínám mít plný brejle, táhnout sebe a ještě Verču na sáňkách, k tomu se prodírat nekončícíma závějema sněhu, no maso, jsem vždycky vyřízená jak stará lemra a namožená, jak kdybych právě překonala olympijský rekord v lyžování na 50 km. Pak se z toho druhej den léčím a nedělám vůbec nic, maximálně Verunku vyvenčím na kopci , kterej mají naštěstí naši hned u baráku.

Klokánek roste teda jako divej, překonává rekordy v akrobacii a někdy je opravdu neúnavnej, tak doufám, že se vyřádí teď a jako miminko bude spát a spát jak neviňátko. Z břicha už mám pěknej melounek, vážení raději nepokouším, nechám to až do poradny.
Veronika se o mě pořád stará, ošetřuje mi břicho a vlastně pořád si chce hrát na doktorku nebo na obchod nebo na kadeřnici. Což je teda pěkný, fantazie jí rozhodně nechybí, ale když je to opravdu pořád, tak už mě to přestává bavit. Havně já moc nejsem zvyklá si s ní tak hodně hrát, vždycky byla v hraní samostatná jednotka, ale v tomhle parťáka teda nutně potřebuje a je skutečně neúnavná…

Mějte se moc hezky, napíšu víc, až přečtu resty.
Eržika, Verunka a Klokánek 27tt.

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 10.02.06 20:38

Ahoj holky, včera jsem nestíhala, tak dneska napravím.
Všechny vás moc a moc a moc pozdravuje Mishicka a Ethel. Sešly jsme se v Edenu v dětském kouku Človíčkov a chvilku poseděly a poklábosily.
Holky jsou pořád stejný, krásný a děti jsou také pořád stejný. Barborka má chudák pořád nějaký problém, ale nic netrvá věčně tak ani problémy ne a v zápětí je z ní zasestará známá divoška a kudrlinkama. Francin (dovolím si použít Mishicky oslovení) je božský, okatý, roztomilý a pohodový fešák. Dostalo se mi cti si ho pochovat, pohoupat a zavzpomínat si na ty chvíle se Šimonem, ALE??? Nevzpomínám si. Fakt si nevzpomínám, že by Šimon jako půlroční mimís takhle v klidu seděl, culil se na úplně cizí bábu a byl naprosto v pohodě.
A dvě zlatíčka naší Ethel z deníčku jsou také pořád stejně „rychlí“ a jsou pořád stejní, opravdu jako kdybych je viděla naposledy včera. Doufám, že se nám brzo zase podaří se sejít.
Já jsme tam ještě mezitím naplánovala se známýma naše JIZERKY 2006.

Takže toliko od nás. Mějte se krásně a zase někdy AHOJ
Fialka a Šimonek

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 10.02.06 20:41

Ahoj Jano,
tý brďo to to letí, už 27 tt???!???!???!
Tak hodně sil.
Fialka.

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 10.02.06 20:43

Ahoj Jolko,
já teď deníček psát nebudu. Jedeme pryč, ale když se tady žádnéj do té doby neobjeví, tak napíšu příští neděli něco. OK?
Tak papa Fialka.

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 12.02.06 20:56

Holky,
hlásím, že posílám deníček, konečně se mi ho povedlo dokončit.
 Katule

 
Missorka  12.02.06 22:20

Holky,

byl by problém, kdyby vaše fotogalerie na emiminu byla přejmenována, aby její název korespondoval s názvem deníčku? Nebo neměnit?

Díky.

Peta

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 13.02.06 09:11

Písla jsem Misssorce, ať název změní, jak potřebuje. Snad Vám to nebude vadit.
 Jolka

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 13.02.06 16:40

Ahojky,

tak jsem konečně po dlouhý době zase tady, ale počkám na Kátin „porodní“ deníček, tady už to asi nikdo číst nebude… A Missorce díky za přejmenování fotogalerie, myslela jsem na to už dřív, ale nechtěla jsem prudit:-)

Šárka

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 13.02.06 21:21

Ahojky,
změna, deníček jsem poslala až dnes, protože včera po dokončení a poslední úpravě jsem dala OK a emimino vypadlo!!! Snad zítra vyjde. Mějte se, zatím ahoj.
 K.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Opičáci - narozeninový

Opičáci - 47.deníček


Reklama