Ostravský deníček č.12

Rodičovství
  • slysil
  • 18.11.04

Ahojky Ostravandy! Tak tady máme další deníček, musím Vás teda pochválit co se týče komentářů :) ještě nedávno to vypadalo, že deníček zanikne a teď to tu hezky žije :)

Vánoce se blíží neuvěřitelným tempem. Vloni už jsem měla téměř všechny dárky nakoupeny od října a teď mám jeden jediný. Nákupy jsem si už naplánovala na příští měsíc. Zřejmě využiju dne, kdy pojede má drahá polovička opět služebně do Čech, synáčka bude hlídat mamča a já sednu do auta a projezdím všechny hypermarkety :-)

Tento rok už budeme 3 u vánočního stolu, vlastně tři už jsme byli i vloni :-)))
Já patřím mezi lidi, kteří strojí stromek už na začátku prosince :-), nikdy to totiž nevydržím. Ten čas tak rychle utekl, když si vzpomenu jak jsme si připíjely a říkaly, že příští Vánoce už budeme rodina a teď už je to tady :-)

Taky bych uvítala jaké máte nápady na dárečky pro ty vaše prcíky. Od našich Romík dostane židličku se stolečkem, já plánuju nákup nějakého oblečení a hračky budu vybírat podle věku. Už se těším až bude Románek projevovat radost nad rozbalenými dárky, nebo v opačném případě nespokojenost :-) to si, ale ještě budeme muset počkat.
Vzpomínám si, že jsme s bráchou vždycky šmejdily po bytě a hledali „tajně“ schované
dárečky. Já to nechtěla vědět, protože mám ráda překvapení, ale občas mi to nedalo. Naši měli ve skříni kabelu a já šmejdilka ji jen trochu pootevřela a rukou omacávala předměty v ní a hádala co to asi je :-)
Taky jednou nám naši koupili videohry, jenže to se prozradili sami. Mysleli si, že spíme a tak se zavřeli do obýváku a hráli Super Maria, jenže u toho tak výskali, že to nešlo neslyšet :-))))

Nevím jestli jsem to už psala, ale zažádali jsme o přednostní udělení bytu, tedy vyplacení zadluženého. 22.11. zasedá rada, takže do konce listopadu budeme čekat dopis, který nám naděli ten nejlepší dárek a to ve formě bytu anebo nenadělí a budeme to zkoušet dále. Tak prosím držte pěstičky :-)) Já v to moc nedoufám, říkám si, že ať jsem radši mile překvapena, než zklamaná.

Taky by mě zajímalo jaké zvyky vánoční dodržujete. V naší rodině se určité tradice dodržovaly, krájení jablíček, louskání ořechů, sfoukávání svíček, taky jsme dodržovaly daný rituál u večeře. Poslední dva roky, jsem Vánoce slavila s Romanem a snažila jsem se tradice udržet i u nás. Bylo to jiné, 18 let jsem je trávila s rodiči a najednou jsme u stolu seděli jen my dva. Stýskalo se mi po našich a pořád jsem myslela na to, jestli už jsou po večeři, jestli už mají rozbalené dárky atp. Samozřejmě, že to bylo krásné, ale jiné. Věřím, že tyto Vánoce budou konečně ty opravdové a to proto, že budou i s našim synem!

Tak a to je od nás vše, těšíme se na vaše komentáře :-))

Pa Radka+Románek

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.04 16:57

Ahoj holky,
tak jak si tady ten deníček čtu, tak se na Vánoce zase začínám moc těšit. Letos už taky nebudu slavit Vánoce doma s rodiči, ale zažiju si premiéru s manželem a malým :o))) Budou mi chybět zaběhnuté zvyky s rodiči (taky jsem všemožně šmejdila po skříních a hledala dárky :o))), vidím, že je to u všech stejný :o))), ale zase přijde něco nového a na to se těším. Co se týká dárečků, tak ty jsem vždycky kupovala až téměř na poslední chvíli, nevím jak to bude letos. Dárky ráda dávam, ale vždycky nevím, co komu koupit :o))) A taky nemám ráda ten shon před Vánoci, všude je plno lidí a člověk si ani pořádně v klidu nic nevybere. Takže jako tradičně, prozatím nevím, co komu koupím :o))) Malýmu snad určitě nějaký ten obleček,…
Mám moc ráda to, co Vánoce přinášejí. Pro mě pohodu a takové to kouzlo. Snažím se být na lidi hodnější :o)))

Katka a Davídek

KatkaL
Nováček 9 příspěvků 18.11.04 16:58

Zase jsem se zapomněla přihlásit :o)))

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 18.11.04 17:05

Ahoj holky,

Radko, moc hezký deníček, u u poslední věty jsem málem uronila :-).
My jsme Vánoce zrušili, mám na mysli ty konzumní Vánoce. Tedy hon za dárky apod. Dohodli jsme se, že se Ježíšek zastřelil a dárky tudíž odpadají. Určitě si všichni dáme nějakou prkotinu, aby jsme mohli jásat nad veledarem, ale budou to spíš symbolické dárky.
Všechnu smetánku letos slízne náš Slimáček, pro děti to samo neplatí a v naší rodině je momentálně jediné dítko :-).
To, že si nebudem obdarovávatjak blázni však neznamená, že nebudem Vánoce jako takové dělat.
Vloni jsme byli s R sami dva (tři??? :-), letos jsme se domluvili, že budou všichni u nás. Bude tu moje máti, brácha s přítelkyní, babička, Radkova máma s přítelem a asi babča. Bude nás hafo, ale aspoň bude veselo .-). Taky jsme se domluvili, že každý připraví něco k večeři, ať to není všechno na nás. Dělat takovou velkou hostinu dát pořádně zabrat a rozhodně po tom netoužím, upadnout večer ke stolu a být KO. Jo a mezitím se starat o tříměsíčního kojence.

Jinak dnes tady byla moje babička z Bělé, přijela v 10 ráno a teprve před chvílí pro ni strejda přijel. Zbožňuji ji, ale řeknu vám, jsem vyřízená. Má 76let, je špatně chodící, špatně slyšící… do toho Vilík má dnes hodně špatný den, nevím, co se mu děje, pláče a křičí, kroutí se a vypadá vyčerpaně. Nevím, jestli má hlad nebo ho bolí bříško.
V noci jsem spala asi 3hodiny, večer jsem nemohla usmout a když jsem konečně zabrala, byl čas na kojo. Pak se to opakovalo a pak cink cink, přišla mi sms od Báry z Brna, že poslední podzimátko je na světě a já se tak rozradostnila a rozrušila, že už jsem nezabrala. Pak už byl čas na kojo a já to vzdala a šla si dát sprchu a začal tak náročný den.

Nevím. Vezmu si teď Vilíčka do postele, nepláče, sem tam zakňourá, strašně rychle a nahlas dýchá a zajíká se. Mimochodem dnes přes den spal asi 10minut dohromady.
L+V (7t+3d)

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 18.11.04 17:05

Ahoj v novém deníčku!!!
Doufám, že mi někdo nevyfoukne první komentář!!!
Raduš opět se ti to moc a moc povedlo. Náš hlavní dárek pro Haňulu je postel (dostane takovou tu „zvětšovací“ z Ikei). No a pak dřevěné pexeso a pastelky a asi skřítka Františka (z kouzelné školky), ten se jí moc líbí no a já myslím, že toho dostane ještě mnohem víc…
Jinak vánoční zvyky nějak extra nedodržujeme. Snad jen zapaluju svíčky na adventním věnci, nějaká ta výzdoba (letos jsem koupila i na okna, ať má H. na co koukat a potom štědrovečerní večeře..... A hlavně dobrá nálada a pohoda. Já moc vánoce nemusím, před 13 lety se nám moc nepovedly a už se to veze. Ale už se moooooc těším, že letos bude mít Haňula z dárečků radost. Loni rozbalila první a u toho zůstala.

Dneska jsme byly venku s Anni a Adámkem a Katkou a Davídkem (to je krásný miminečko… Jen to počasí se nám nějak pokazilo. Tak jsme to potom s Anni napravily v cukrárně na kafíčku, zákusku a chlebíčku…

Mějte se moc a moc hezky a prosím držte nám zítra pěsti a palce, vyrážíme směr Motol řešit zoubky…

Info dám až v neděli, protože budeme opět přes víkend u našich. Takže zároveň přeju i hezký víkend a nezmrzněte!!!!
Pa M.

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 18.11.04 17:06

Teda holky, já než to nadatlím, tak už jsou tu tři komentáře… Ach jo…

KatkaL
Nováček 9 příspěvků 18.11.04 17:10

Moni, tak já se omlouvám, jestli jsem Ti ukradla ten první komentář :o))) Jinak moc díky za procházku, akorát jsem přišla promrzlá, příště si vezmu rukavice :o))) Davídek se po příchodu hezky napapal a už je v pohodičce, teď tu sedí u mě a papá si pro změnu prstíky :o))) Hanička je taky moc šikovná.
Zítra vám přeju, ať to všechno dobře dopadne!!! Zatím pa K.

HaninaZa
Nováček 5 příspěvků 18.11.04 18:24

Ahoj mamči a mimča,
tedy Raduš, musím vzdát hold tomuhle deníčku, ten se Ti opravdu povedl. Jsem ráda, že všechny ty první vánoce od rodičů prožíváme stejně. Já jsem své první vánoce od našich strávila s mým manželem, ale tenkrát to byl ještě jen přítel. Bylo mi stejně smutno, když jsem si vzpomněla jak tam sedí rodiče s bráchou a sestrou u stolu a já tam chybím. Jenže ty „nové“ vánoce předčily moje očekávání, prožili jsme je nádherně a příští rok už mi tak smutno nebylo. No a letos se to asi neobejde bez slziček, ale dojetí, že tu bude s námi malý Mareček. Jen jemu to asi bude celkem jedno, vánoce nevánoce, hlavně že bude mít blízko rodiče, mlíčko. Dárky neřeším, řekli jsme si že letos to budou jen maličkosti. Malému už jsme něco koupili, ale už jsme si začali něco plánovat a určitě to zase dopadne tak, že pod stromečkem zase budou hory dárků. Ale nejhezčí dárek je stejně to, že se máme rádi a máme toho našeho malého špuntíka.
Ahoj Hanka a Mareček

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 18.11.04 18:34

HolkY,
dneska jsem měla návštěvní den-byla jsem za sestřenkou-čaká mimi začátkem prosince.
Včera porodila má kamarádka.Rodila v Opavě a měla prý děsný porod trvající 12hodin.Navíc jí dr.řekl že vzhledem k prodělaným zánětům je vevnitř ,,křehká,,a tak jí malá (3,80kg)hodně potrhala vevnitř-čípek apod.Šití prý trvalo 1 a půl.hod.a ztratila strašně moc krve takže ji hrozila transfuze.
Dneska mi psala,malou nemá u sebe(vozí ji jen na kojo)neboť je moc slabá- ani si sama nezajde na wc.
Snad to bude brzo dobré-jsem z toho docela špatná.Chystám se za ní v sobotu nebo neděli do porodky.Ach jo…
Tak zatím pa,jdu se tulit k taťkovi-jde na mě nějaký splín.

Gabule

Anni
Kecalka 439 příspěvků 18.11.04 18:56

Ahoj holky

asi se budu jen opakovat ale napsat musim.
Odpoledne jsme stravili s Monikou, Hanickou, Katkou a Davidkem. O te cukrarne uz vite:-)))
A co rict k vanocum? Asi jako vsichni jsem i ja jako mala prohledavala skrine a hledala darky. Nejvic me nastvalo ze to co jsem nasla a moc se me to libilo nakonec dostala sestra:-))
Zvyky se u nas moc nedrzeli. Az na jablicka, supiny z kapra pod talirem a to bylo asi vsechno. Cim jsme byli staarsi tak se to tak nejak odbyvalo. Loni jsem stravila prvni vanoce mimo domov a to tady v Ostrave s pritelem a tehdy pulrocnim Adamkem.Na ty jeho rozzareny ocicka u stromecku jen tak nezapomenu. Sice z toho nemel jeste rozum ale ten pohled stal za to. Letos to bude jeste lepsi. Jen mam strach ze stomecek padnejen co se k nemu Adamek priblizi. Pamatuju si ze synovec kdyz byl malej rozmackaval skleneny banky v ruce. My mame nastesti slameny tak aspon tohle nebezpeci nehrozi.
Darky mam uz vsechny nakoupeny. Dneska dopoledne jsem dokupovala posledni. Nesnasim ty shony na posledni chvili, vsude plno lidi a horko,kazdej je protivnej a chova se jako by mel byt konec sveta.
Byli casy kdy jsem mela vsechny darky nakoupeny uz v srpnu a pak jsem jen dokupovala par malickosti ktery se me jeste zalibili.
Adamkovi jsme letos nakoupili spoustu drevenych hracek a par drobnosti do pokojicku. Budeme se co nejdriv stehovat tak at to tam ma pekny.

Moni zitra na tebe budu myslet. At vam to dobre dopadne a ozvi se jak budes moct.

jdu se podivat na ty moje chlapaky a taky na zpravy at mam prehled.
papapaaa Andrea a Adamek

KatkaL
Nováček 9 příspěvků 18.11.04 20:08

Jo a ještě, ta cukrárna mě mrzí, hned bych si zákuseček taky dala. Jo já ja a sladké:o)) Anii, pozdrav Adámka, taky je moc šikovnej, hezky povídá. Už bych si přála, aby Davidek byl taky tak velký! No nic, mějte se, jdu koukat na telku, dobrou
 K.

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 18.11.04 22:09

Ahoj Ostravačky,
moc hezký deníček. My o Vánocích byli vždycky s rodiči, i když jsme už loni byli originál tři, tak nějak by nám bylo smutno! A letos se zase chystáme k našim! Čím je víc lidí, tím je to lepší a na to až budeme slavit vánoce sami…na to je ještě dost času.

Před chvíli jsme přišla ze cvíča-Spinning a opět to bylo super, tentokrát jsem šla poprvé k Přemkovi, už víc jak měsíc chodím k Radce, ale chtěla jsme vyzkoušet jak cvičí chlap a jsem nadmíru spokojena, už jsem se k němu objednala na další 3 čtvrtky dopředu.

Dnešní den byl jinak děs běs..Em versus stoličky stále aktuální téma. Hodně slziček během dne a kouzelně protivné dítě.

Mějte se hezky a opatrujte se Žureček+Emily již 15.měs.

HaninaZa
Nováček 5 příspěvků 18.11.04 23:07

Čauky, prosím Tě, kam chodíš na Spinning? Já jsem před těhotenstvím chodila na aerobik (step atd.), teď mě láká ten spinning. Myslím, že by to bylo přesně to, co bych potřebovala, nebo respektive moje tělíčko, zdevastované čtyřkilovým cvalíkem. Dík za radu. Jinak moje dítko Mareček bylo minulý týden očkováno a od té doby je taky jakýsi nevrlý. Nebo že by ty děcka byly protivné kvůli tomu počasí??? Cha, cha, to asi ne, co?
Ahoj Hanina a Mareček (5.měsíců)

Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 18.11.04 23:16

Ahoj všichni,
tak já než jsem se dostala k počítači, tak je na světě už nový deníček. Takže jsem nejprve přelouskala komentáře k minulému a teď čtu ty dnešní. Musím se omluvit, ale nebyl čas. Ve středu šel manžílek do práce, takže mi zůstaly na krku tři dětičky. No a dneska jsme jely nakupovat nějaké dárky (hlavně oblečení) pod stromeček až do Polka. Aďula to naštěstí zvládla dobře, asi tušila, že nejvíce jsme toho nakoupili právě pro ni :o)))
Srazík byl super, celé odpoledne jsem manželovi líčila jaké jsou dětičky super. Z galerky jsme si i stáhli fotečky. Taky se budu muset rozhoupat a nějaké tam poslat. Samozřejmě, že až se zase nějaký srazík bude plánovat, nebudeme chybět.
Deníček je super. Já vánoce miluji. Od půlky listopadu poctivě postupně zdobím dům, aby měl tu správnou atmosféru. My vánoce tradičně slavíme s mými rodiči (manželovi rodiče jsou už bohužel po smrti). Samotným by nám bylo smutno. Co se dárků týče, tak ty musí být hlavně pro děti, ty jsou vždycky tak nádherně rozzářené:o)) Jsem moc zvědavá, jak na stromeček bude reagovat Adélka.
Zuzko - tak co, jak jsi narvala ten kočárek do té krabice ?
Moniko - samozřejmě držíme pěstičky, ať všechno dobře dopadne a ať to malou brzo přebolí
Radko (Slysil) - přeji, ať se vám splní ten velký vánoční dárek
Teď se ozvu až v neděli nebo v pondělí, protože zítra odchází dětičky k exman. a manžel má celý pracovní víkend, tak já toho využívám a fičím na víkend k našim - už se těším, jak se mi bude podstrojovat a jak si odpočinu.
Zatím se mějte krásně.

Lenka + Adélka (3 měs + 2 dny)

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 19.11.04 07:15

Ahoj holky,

tak už vánoční deníček, jo? Já vánoce taky hrozně miluju, už před 3 týdny jsem koupila mandarinky, a ta vůně, no pravé vánoce. My teda slavíme vánoce sami, ve třech. První vánoce jsme slavili napůl, chvíli u Kájových rodičů a chvíli u nás, ale už 4 roky bydlíme sami, takže teď budem slavit už 5. vánoce bez rodiny. I když já mám celý život představu pravých vánoc, kdy se sejde celá rodina u jednoho obrovského stolu. Na to si vždycky počkám až na svátky. 1. svátek přijedou Kájovi bratři s rodinami a dětmi a 2. svátek jedem k mamce a babičkám, takže toho mám pak tak akorát dost. :-)))))) Letos už bude Kuba úplně super, už loni byl dobrý, ale teď bude mít větší radost z dárků, takže se těším a taky se s náma vydrží dívat na pohádky, což s Kájou hrozně milujem. Jinak tradice, adventní svíčky, celý den bez jídla a penízky a šupinky pod talíř a během večeře nesmí nikdo odcházet od stolu. Letos taky bude nějaká větší výzdoba bytu i na okna ať z toho Kuba něco má.

A holky, co takhle cukroví, nepečete? Já teda moc druhů taky ne, ale bez vůně cukroví to nejsou vánoce. Taky se letos těším, až mi bude Kuba pomáhat vykrajovat a budeme péct spolu.

Co se týče dárků, tak jako pokaždé jsem si říkal, že žádné dárky kupovat nebudeme a jako pokaždé, když se blíží vánoce, tak už všichni ustupujou a kupovat se bude, sice jenom maličkosti, ale to říkáme každý rok a jak to vždycky dopadne, nemusím snad ani popisovat. :-)))) Jinak nemám ještě vůbec nic, pro dospěláky budou kosmetické balíčky a pro děti hračky. Co dostane Kuba ještě nevíme, nějaké hračky i oblečení a asi nejspíš novou postel a taky něco do pokojíku, má tam jenom hračky a jinak nic, tak ať to tam má pěknější.

Leni: kočárek jsem do krabice samozřejmě nenacpala, protože na poště tak velké nemají. Půjdu se zeptat do dětské prodejny jestli tam náhodou nějakou nemají a musím to dneska poslat, ať mám co nejdřív kočárek, už doma blázním a Kuba taky.

Luci s Vildou: Vím, že jses na to ptala už dávno, ale Avon není špatný, pokud máž zákaznice, já ho dělám už rok a dobrý, ale mám velkou rodinu, samé ženské a tak nabízím jenom jim, nechce se mi někde někomu něco vnucovat a rodina přešla jako k Avonce ke mně. Už mám vybrané dárky pro celou rodinu, kosmetické balíčky, a vlastně je budu mít zadarmo. Takže je to dobrý. Neberu to jako přívydělek na peníze, ale vždycky si to vyberu na zboží, takže u nás v koupelně uvidíš jenom Avon. Dělám i Oriflame, ale to tolik lidí nechce. Být tebou tak bych do toho šla, nic za to nedáš a kdykoliv můžeš přestat. Dostáváš různé dárky a kosmetika zadarmo je dobrá, ne?

Tak se mějte, zdravíme všechny a plánujte další sraz.

Zuzka a Kuba

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 19.11.04 11:37

Ahojky holky,

jsem rada, ze se denicek libil, ono to cloveka zahreje u srdicka, protoze casu moc neni nazbyt a tak vyuzivam kazde volne chvile, abych neco natukala, inspirace obcas chybi, takze to taky nekdy vypada tak, ze sedim a tlemim do monitoru :-)
Prcicek ted spinka, rychle jsem uklidila loznici a ted se musim pustit do obyvaku. Kdyby jste to tady videli tak vezmete nohy na ramena a utikate :-))) Taky bych to nejradeji udelala :))))
Dnes Romisek slavi sve ctvrte mesicni narozeniny :-) toto leti, aaach jo.

Vcera jsem byla na mzdovce, vyridit vystupni papiry atp., no kdybych vedela co vsechno kolem toho je za litani tak uz tam nabehnu rano v 6, samozrejme vse vyrizene neni, takze pristi tyden znovu.
Byla jsem za vrchni, chtela jsem se zeptat na polovicni uvazek, jenze smula. Nejde to, ale budou brat nejkdy v breznu, dubnu, mozna pozdeji novou sestru, hlasi se na to misto plno sester, ale oni chcou me, byla jsem nadsena, budou penizky atd…,rikala jsem si, ze to se zmakne, na kardiu se delaji jen 12-ky, ale…vecer jsem lezela s malickym a koukala jak spinka, vyhrkli mi slzy do oci a porad jsem mela v hlave tu praci a prcka. Nechci, aby nevyrustal s mamou, aby me pak nenavidel a vycital, ze prace je pro me prednejsi, pritom ale kazda koruna dobra. Holky jsem fakt nestastna, mam sice jeste dost casu na rozmysleni, ale je to tak tezke. Pomohly by mi vase nazory, zkusenosti treba takhle pracujicich kamaradek. Jak to ditko zvladalo, atd., atd.
Jedna se o cca 15 sluzeb mesicne, pul nocnich, pulka dennich, smeny od 6-18 a od 18-6, pres den by byval a mamci, v noci by spaval s tatkou doma a ve dnech volna bych byla s nim, ja proste nevim, jsem zmatena a uvnitr me se odehrava plno myslenek a emoci…
Sveho syna miluji, chci mu dat lasku, rodinne zazemi a nechci, aby tim, ze pujdu do prace trpel.
Jeste tu pak mam jednu moznost, jednalo by se o dva dny v tydnu na Fifejdske soukrome ocni ambulanci, za mesic + 5000 + rodicak, bylo by to celkem slusne a uplne idealni, ale zatim je to v reseni. Asi by me to nebavilo, ambulance nejsou nic pro me, ale kvuli casu, bych to brala. Tak uvidime…
Tak jsem si tu vylila srdicko a radis jdu uklizet, nezlobte se.

Piste at mam co cist :-)))

JO A CO TEN SRAZOUS? KDY A V KOLIK????

R+R

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 19.11.04 12:13

Ahoj Radko,

já vím, že je to s tou prací těžké, já pracovala asi do 6 měsíců malého, pak už to nešlo, dělala jsem ve firmě u taťky a tak jsem si brala Kubu sebou, pak ale začal lozit a já kolem něho jenom lítala. Přešla jsem pak na práci doma. Po večerech papíry na počítači, příprava pro účetní, faktury atd. To vlastně dělám doteď. Jezdím i občas do zahraničí se zbožím, to jsem tak 3-5 dní pryč a Kuba zůstává doma s Kájou a mě to strašně bolí, že nemám Kubu u sebe, teď uvažuju, že ho vemu sebou. Je to těžké, tolikrát jsem si říkala, že Kubu odstrkuju, ale teď už má 2 roky a vlastně mě tak nepotřebuje, od 3 ho šupnu do školky a půjdu do práce. Já si myslím, že si na to Romiš rychle zvykne a vůbec mu to nepříjde divné, že je s babičkou. Nejdůležitější jsou ty peníze, rodičák je děs a ber to tak, že to vlatně děláš kvůli Romišovi, aby si mu mohla dát všechno. Kdyby to mělo být na celý úvazek, tak by to určitě mrzelo tebe, že s ním nejsi, jemu by to ani nepřišlo. I když být tebou, tak bych radši brala tu ambulanci. Ale pokud by tě to vážně nebavilo, tak by ses ještě víc trápila. Rozhodnutí je na tobě, ale počítej s tím, že ti bude malý hrozně chybět a že budou chvíle, kdy zase budeš brečet, protože budeš mít pocit, že ho zanedbáváš, i když to vůbec nebude pravda. Ber to tak, že nás taky matky dávaly od 6 měsíců do jeslí a já z toho vážně žádné trauma nemám, vůbec mi to nepříjde. Jde spíš o ten pocit tebe, jako matky. Asi jsem ti moc nepomohla, ale ber to tak, že neděláš vůbec nic špatného a v dobu, kdy budeš doma, tak mu to stokrát vynahradíš.

Tak se měj a drž se.

Zuzka a Kuba 26,5m

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 19.11.04 15:24

Ahojky,

mmmhhh, Vánoce já miluju. Krásně si vyzdobím byt, napeču plno cukroví (teď peče moje mamča), nakoupíme dárečky a je to krása. Letos to bude ještě hezčí, když je Kubíček. Už mám pro něj plno dárečků. Jenom je zabalit.

Dneska jsem byla s Budulínkem na neurologii. Je to prý krásné, zdravé miminko. Jenom moc zaklání hlavičku, takže na to musíme dávat pozor. S tou vodou v mozku si nemám vůbec dělat starosti, prý tam máme věcí o kterých ani nevíme a vůbec nám nevadí. Uff, jsem moc ráda.

Dneska tam je takový vítr, že mi převracel kočár. Měla jsem pěkný problém dojít domů. Při poryvu jsem stála a držela kočárek, a když se vítr uklidnilm tak jsem utíkala ať jsem doma co nejdříve. Nejhorší byly stromy, padají z nich větve, takže jsem Kubíčka chránila vlastním tělem. Pěkně mě to vyškolilo.

Moni, údaje do seznámku:
Radka: 1.7.1975
Kubíček: 13.9.2004
mail: marek.kludka@ho­mecity.cz

Radko (Slysil),
s tou prací to máš těžké, ale řešila jsem něco podobného. Půjdu do práce v roce a čtvrt Kubuly. Ber to tak, že mu budeš věnovat každou volnou chvilku. Uvidíš, že si brzy zvykne a bude to brát normálně. Neboj, o nic ho neošídíš. Přeju lehké rozhodování. Jsi bezva máma, co víc si Románek může přát.

Mějte se.

Páá Radka a Budulínek

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 19.11.04 15:38

Zuzi, ale pomohla :-) Pomaha mi to v rozhodovani. Clovek je prece jen klidnejsi, kdyz ho nekdo povzbudi. Nemusim se rozhodnout hned, mam na to jeste par mesicu, ale nechci to nechavat na posledni chvili. Taky muj pritel je proti tomu, takze to nemam lehke :-( porad tvrdi, ze se o nas postara, ale vim, ze kazda kacka dobra, obzvlast, kdyz se ted resi ten byt a bude se platit uver.
Jeste k tomu jeho vydelky jsou prubezne behem mesice, nema pevny staly prijem.
Dekuji za tvuj nazor. Je jasne, ze mi bude smudla chybet, ale delala bych to pro nas! Ne proto, abych si mohla kupovat drahe veci, ale proto, abychom si nemuseli kurku chleba rvat od pusy.

R+R

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 19.11.04 15:40

Ahojky Radus,

Romanek by mel cca v te dobe asi 9 mesicu. Ty budes chodit do prace jako pred materskou? Na plny? A co bude s Kubickem? Taky dekuji za tvuj nazor, zvedne mi to naladu :-)

Holky piste co s tim srazikem, uz vas chci vsechny videt a pokecat :-)

R+R

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 19.11.04 16:29

Ahojky RAdus,

Ano budu chodit do práce jeko před mateřskou. Jenom uvažuju, že si nechám o hodinu zkrátit úvazek. Kubíček asi půjde do jesliček. Zjišťovala jsem hlídání a na to nemám. Stojí 70-100Kč na hodinu. To je 15000-20000 měsíčně. Takže mi stejně nic jiného než ty jesličky zbývat nebude.

Radka

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 19.11.04 19:50

Aha, trochu mi to pomohlo, aspon vidim, ze nejsem sama kdo by mel pracovat pri malem diteti. Mam z toho obavy, je to dost narocna prace, vzpominam jak jsem chodivala domu totalne znicena a ted jeste vest domacnost a prcicek, po nocnich budu moct chodit spat az s malym a to tak na 2 hodiny, uaaa. Clovek si, ale vzdycky zvykne.

No vidim, ze je tu dnes celkem mrtvo, o sraziku ani slovo a tak navrhuju:
Misto: Fontana v Hrabuvce
Cas: 14:00
Den: utery

Tak co? Vyhovuje?

Roman jel do sparu pro dobrutky, tak uz se tesim, mnam, mnam :-)
Dobrou noc, R+R

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.04 20:33

Ahoj holky!!!!!

Vanoce, moc pekne tema Radus!!!!Ja vanoce miluju,ale ted uz mam radost spis za sammika.Letos jen doufam, ze uz budeme se sarinkou doma, to pak budu mit veelikanskou radost.Darecky uz letos mam, jsou i pekne zabalene a schovane na pude:)))Tak snad tam za ten mesic nezezelenaji:(((

a Radus, preju vam, ät vyjde ten byt!!!!

Tak to byl dneska vichr, co?A ja, jelikoz jsem opet spala skoro 12 hodin a rano mela energie na rozdavani, tak jsem se rozhodla, ze si se Sammikem zajedeme pro vanocni stromecek.Chteli jsme jednu odrudu smrcku v kvetinaci, at ho muzeme v lete opet na:,–(it na zahradu.A ted uz je na to docela cas, protoze pozdeji uz je to dost prebrane.Hi, jeli jsme do vzdaleneho zahradnictvi(blizko Mosnova), kde v takovem pocasi nebyla ani noha, ale Sammika to bavilo(ten vichr a dest) a me vlastne taky a ten pan co tam prodaval byl suprovy a my uz mame stromek na zahrade:)))Ja uz se taaak tesim, az si ho zase za:,–(im!!!!

RADUS:ja nevim, napisu ti asi neco, co se ti nebude moc zdat.Ale podotykam, ze pisu z pohledu te, co je dostatecne zajistena, takze je to asi taky ponekud z jineho soudku.
Ja, kdyz mel Sammy 8 mesicu, tak jsem zacla spis pro zpestreni dne ucit(A to byly jen 2 hodiny denne)ve skolce anglictinu.Potom taky, kdyz uz mel 1 a pul.a muzu ti rict, ze kazde louceni(a to na tak kratouckou dobu)bylo silene a ja uz bych to dneska neopakovala.Pokazde silene brecel a ja pak myslela jen na nej.A byly tam deti uz od roku(proto jsem i proti jeslim) a kdyz jsem videla,ze po vetsinu dne stejne truchli po mamince a skolku si uzivaji jen deti kolem tri let,tak jsem se zarekla, ze to tak delat nebudu.Nevim, promin, asi jsem to ani nemela psat, ale myslim si, ze by to maminka mela s prckem min.2 roky (nejlepe tri)vydrzet.I kdyz si nemyslim, ze by to melo nejaky extra vliv na vztah mezi maminkou a ditetem.spis jde o to, jak to jsi schopna hlavne psychicky zvladnout ty.A taky jsem si vedoma, ze vetsina holek se mnou souhlasit nebude.Ale pokud jsou ty penizky opravdu potrebne, tak to se asi neda nic delat…

a k sraziku, urcite dorazim, na to utery jeste nic nemam.

zatim pa!
Shirin,sammy a sara(37tt)

Anni
Kecalka 439 příspěvků 19.11.04 20:37

Ahoj holky
odpoledne jsem mluvila s Monikou. Byli dneska v Praze kvuli tem zoubkum. Hanicka to sice obrecela ale jinak Ok.
Pry se jim ozvou az budou mit volny termin. Akorat se strasne divili, ze jedou az z Ostravy. Kdyz jim Monika rekla jak dopadla tady nestacili se divit.

Ja se na srazik hlasim. Doufam ze nam to tentokrat vyjde. Akorat nevim kam se v te Fontane vrtnem. Byla jsem tam jednou a neni to zrovna velky a taky tam bylo dost zakoureno. S tema kocarkama nevim nevim.
Zatim caute Andrea a Adamek

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 20.11.04 10:10

Ahoj holky,

to máme krásně nasněženo, co? Teda alespoň tady u nás je bílo, už cítím ty vánoce. :D . Jak vidím, opět je zde mrtvo. No nic, taky teda půjdu něco dělat, i když se mi zase jako vždy nic nechce, nebo půjdu spíš s Kubou na chvíli ven, ať si zkusí sníh, z loňska si to určitě nepamatuje.

Srazík v úterý, to teda nevím, jedu do OV v pondělí, ale stejně bez Kuby, tak uvidíme, jestli mi to vyjde i v úterý, i když do fontány bych mohla i busem, tam se dobré spojení, takže snad dorazíme. Pokud se mi podaří dneska konečně poslat ten kočár, tak by tady už v úterý mohl být. Tak to by bylo úplně bez problémů.

Tak se tady mějte a zase písnu.

Ahoj Zuzka a Kubulka 27m

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 20.11.04 10:12

Ahoj Žanet,

tak já s Tebou naprosto souhlasím(to neznamená že odsuzuji holky co to tak necítí :-))Ještě jsem teda tu situaci nezažila na vlastní kůži ale mů názor je takový,že mimi v dnešní době máš 2× možná 3× za život a do práce chodíš vlastně pořád mimo to.
Nedovedu si představit že bych to mimi měla opustit tak brzo…myslím že ty 3roky by se měl postarat manžel nebo maximálně bych brala nějakou sem tam brigádu.
Já sama jsem rozhodnutím mít mimi a těhotenstvím opustila VELMI dobře placené a časově výhodné místo bez nároku na nástup zpět(to je ta dnešní doba)protože si myslím(opět můj názor)že rodina je pro mě priorita.
Navíc ze zkušenosti vím že bez práce nikdy nebudu-vždycky jsem se uměla o sebe postarat(a to jsem v podstatě nemusela)takže vím že nemá smysl řešit co bude za 3-4roky.
Tak jsem napsala svůj názor,doufám že jsem nikoho neurazila nebo nenaštvala.To bych nerada :-))
Tak zatím-frčím do obchodu.Pa

Gabka a Štěpánek

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 20.11.04 10:15

Ahoj Žanet,

tak já s Tebou naprosto souhlasím(to neznamená že odsuzuji holky co to tak necítí :-))Ještě jsem teda tu situaci nezažila na vlastní kůži ale mů názor je takový,že mimi v dnešní době máš 2× možná 3× za život a do práce chodíš vlastně pořád mimo to.
Nedovedu si představit že bych to mimi měla opustit tak brzo…myslím že ty 3roky by se měl postarat manžel nebo maximálně bych brala nějakou sem tam brigádu.
Já sama jsem rozhodnutím mít mimi a těhotenstvím opustila VELMI dobře placené a časově výhodné místo bez nároku na nástup zpět(to je ta dnešní doba)protože si myslím(opět můj názor)že rodina je pro mě priorita.
Navíc ze zkušenosti vím že bez práce nikdy nebudu-vždycky jsem se uměla o sebe postarat(a to jsem v podstatě nemusela)takže vím že nemá smysl řešit co bude za 3-4roky.
Tak jsem napsala svůj názor,doufám že jsem nikoho neurazila nebo nenaštvala.To bych nerada :-))
Tak zatím-frčím do obchodu.Pa

Gabka a Štěpánek

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 20.11.04 10:31

Ahoj Žanet,

tak já s Tebou naprosto souhlasím(to neznamená že odsuzuji holky co to tak necítí :-))Ještě jsem teda tu situaci nezažila na vlastní kůži ale mů názor je takový,že mimi v dnešní době máš 2× možná 3× za život a do práce chodíš vlastně pořád mimo to.
Nedovedu si představit že bych to mimi měla opustit tak brzo…myslím že ty 3roky by se měl postarat manžel nebo maximálně bych brala nějakou sem tam brigádu.
Já sama jsem rozhodnutím mít mimi a těhotenstvím opustila VELMI dobře placené a časově výhodné místo bez nároku na nástup zpět(to je ta dnešní doba)protože si myslím(opět můj názor)že rodina je pro mě priorita.
Navíc ze zkušenosti vím že bez práce nikdy nebudu-vždycky jsem se uměla o sebe postarat(a to jsem v podstatě nemusela)takže vím že nemá smysl řešit co bude za 3-4roky.
Tak jsem napsala svůj názor,doufám že jsem nikoho neurazila nebo nenaštvala.To bych nerada :-))
Tak zatím-frčím do obchodu.Pa

Gabka a Štěpánek

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 20.11.04 11:07

Nazdarek, zdarek!

Tak to mame dneska krasne bilo :-) A to jsem si ted koupila nove kozene tenisky, no tak to je asi odlozim do botniku :-((( a budou cekat na pristi jaro.

Co se tyce te prace, vsem dekuji za jejich nazor. Nicmene jsem dospela k rozhodnuti, ze pokud budeme mit ten novy byt, budeme splacet uver a s penizky nebudem vychazet, tak do prace pujdu! Vim, ze Romisek je malicky jen jednou za zivot, ale to prece neznamena, ze s nim nebudu a ze ho nemiluju. Budu to delat pro nas tri. No a pokud penizky budou, tak neni co resit, prace pocka az zkoncim materskou :-)
Taky jsem uvazovala nad tim a i tak by za dva roky byl ve stejne situaci, mozna bude prece jen lepsi, ze si na takovy system zvykne od mala. Nevim, ale myslim si, ze bude mnohem hur snaset, kdyz najednou po trech letech kdy byval cely den s mamou a najednou budu pres den pryc a v noci taky.
Uvidime, casu jeste dost.Tot me rozhodnuti.

Dlouho se neozvala Dasa a Rachel uz s nama nekomunikuje vubec?

Zuzi zkus prijet i v to utery, drzim pesti aby kocar byl co nejdriv v poradku!
No ja ve Fontane byla jen jednou a to s Radkou (Budulinkem) a moc jsem to tam neokoukala, teda myslim, ze to byla Fonatana :-) ?
Lucka rikala, ze je tam nekuracka mistnost, tak snad tam zakoureno nebude a s kocary se vetnem vsude :-)))

Nejak jsem nepostrehla, proc jela Monca do Motola na zubni?

Hezky zasnezeny vikend, R+R

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 20.11.04 11:58

Ahoj Slysil,

s tou prací je to přesně tak jak píšeš. My bchom se prostě neuživili. Máme hypotéku a ještě jednu půjčku a prostě bychom to neměli z čeho platit. Kromě toho mám velmi úzce specializovanou práci a pokud bych o ni přišla byla bych v tomto kraji odepsaná. Takže ono se to vlastně rozhodlo za mě.

Taky nevím proč jela Monča do Prahy na zubní.

Budulínek

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 20.11.04 12:40

Ahoj holky,
k tématu -PRÁCE- raději nepřispívám :-(. Mám panickou hrůzu z budoucnosti :-(.

Monča jela do Phy do Motola, protože jedině tam jsou schopni Haňulku operovat a dát jí do pořádku dutinu ústní, aniž by přišla o zoubky. V Ostravě by to neřešili a vytrhali by jí je všechny.
Tak doufám, že dobře pořídili.

Holky, mám laktační krizi jak blázen!!! :-((( V podstatě ze dne na den jsem přišla o mléko :-((((. Předevčírem Vilík celý den řval hlady, chtěl pít v kuse, u kojo se kroutil a plakal, v poradně jsem nakojila z jednouho jen 10ml!!!!! A z druhého asi 60ml. Od J.Čurdové jsem si zas půjčila odsávačku, abych tu laktaci zas rozjela a dnes po hodině a půl nepití jsem odsála jen 40-50ml dohromady z obou prsů!!! A to jsem se chvástala na srazíku jaká jsem dobrá, že když se chce, všechno jde :-((((. A to jsem si byla jistá, že jsem za vodou.
Zásoby zmraženého mléka rychle ubývají :-(. Teda už skoro nejsou. FŇUK!!!! BÉÉÉÉ!!!!!

Lucie+ Vilíček (7t+5d)

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 20.11.04 17:42

Ahoj maminy,

právě jsme se vrátili z návštěvy u švagra, Kuba samozřejmě usnul v autě a teď v pokojíku spí, jsem zvědavá, kdy se vzbudí a kdy půjde znova spát:(

Luci: to je hrůza, tak to vypadalo, že máš to trápení za sebou.:(((. Vůbec nevím, co ti poradit. Já naštěstí kojila v poho. Možná se zkus uklidnit, smířit se s tím, že budeš dávat Nutrilon, neupínat se na kojení a snad se ti mlíko vrátí. Je to i nervama. Hodně pít, jíst polévky a hlavně klid. Chápu, že je to hrozné, vím, jak strašně moc chceš kojit, ale hlavně se zbytečně netrap. Přenášíš to na Vildu a je to jenom horší. Držím moc palce ať se to spraví.

Konečně jsem polala kočárek a snad v úterý příjde opravený, kéž by. Už jsem z toho nanervy. Budu se snaži v úterý přijet. Ještě dám vědět v pondělí.

Mějte se co nejlíp, jdu se naložit do vany.

Zuzka a Kuba

DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 20.11.04 18:09

Ahoj,Slysilko díky za sms,jsme v pořádku,jen jsme měli týden na návštěvě babičku a tak bylo neslušné pořád sedět u netu.Včera odjela a net nešel kvůli větru a dnes ob:,–(il PC na celý den tatík,stříhal a ukládal videa,je to hrozný žrout času.

Se srazem nevím,kolem 14 se mi vracejí kluci ze škol,asi spíš nepřijdu,tak rozdej dudlíky holkám.

Jak bavíte prďoly,hračky už má okoukané,právě rozcupovala TVprogram z min.týdne,od­hodila hrazdu a neví co by.

Kruci,Luci držím palce,hlavně klid nejde o život.
 Dáša

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 20.11.04 20:49

Ahoj Lucy,

to ti teda moc držím palečky. Jak tě tak sleduju, měla bych si taky začít dělat zásoby mlíčka. Zatím mě to ani nenapadlo. Zabojuj, ten prcíček to potřebuje. Drž se.

Radka a békavý Kubíček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.04 20:51

Ahoj Slysilko,
já ti držím pěstičky ať do práce nemusíš,ale z vlastní zkušenosti vím,že to prostě někdy nejde.Mám 7 1/2 letého Pavlíka a musela jsem do práce v jeho 8 měsících,právě kvůli penězům,zůstali jsme sami(ja+syn)a tak to jinak nešlo,a nemyslím,že jsem ho nějak drasticky ochudila,Vždyť jsem s ním nebyla jen jednu třetinu dne a ty další 2 jsme si to vynahrazovali,naše mámy měly mateřskou jen půl roku a nijak nepociťuji,že by mě máma zanedbávala.Když to prostě jinak nejde,tak to nejde,není si s tím třeba lámat hlavu.Důležité ať dítě ví,že ho máš ráda pořád.Teď mám 5 měsíčního Petříka a doma budu taky jen ještě příští rok.Hold tady na Ostravě si člověk nemůže mateřské užívat,pokud k tomu nemá podmínky.Toď můj názor
Karin
Pa Karin

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 21.11.04 08:23

Ahoj holky,

To je sněhu, co? Jsem úplně nadšená. Už se těším, až půjdu s Kubou ven. Kája už tak nadšený není, vzhledem k tomu, že nemůže rozmrazit auto.:( Už je to úplně vánoční počasí, je aby to vydrželo.

Půjdu vařit, ať můžem co nejdříve vyrazit ven. Jenom musím zavzpomínat, kde jsem dala sáně:))) Prostě se děším jak malá. Kuba byl už loni úplně nadšený a letos je to ještě lepší. Stojí v okně a kouká ven. Je to prostě nádhera.

Tak jdu teda něco dělat, ať můžeme vyrazit.

Mějte se co nejlépe.

Ahoj Zuzka a Kuba 27m

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 21.11.04 08:23

Ahoj holky,

To je sněhu, co? Jsem úplně nadšená. Už se těším, až půjdu s Kubou ven. Kája už tak nadšený není, vzhledem k tomu, že nemůže rozmrazit auto.:( Už je to úplně vánoční počasí, je aby to vydrželo.

Půjdu vařit, ať můžem co nejdříve vyrazit ven. Jenom musím zavzpomínat, kde jsem dala sáně:))) Prostě se děším jak malá. Kuba byl už loni úplně nadšený a letos je to ještě lepší. Stojí v okně a kouká ven. Je to prostě nádhera.

Tak jdu teda něco dělat, ať můžeme vyrazit.

Mějte se co nejlépe.

Ahoj Zuzka a Kuba 27m

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.04 13:24

Ahoj holky,
Radko, tenhle denicek se ti fakt povedl, vanoce jsou moc pekne tema :o) My byvame o vanocich u rodicu a kazdy rok to stridame. Loni jseme byli u Rehu v Havirove a letos budeme u nasich. Snazila jsem se je ukecat, abychom letos byli u nas, ale nejak se jim nechce. Sama s Rostinem bych na stedry vecer asi nechtela byt, myslim, ze na vanoce se ma sejit cela rodina a ze by nam samotnym bylo smutno. Zatim mam opacny problem, potrebovala bych se rozdvojit, abych vsechny stihla :o))
Je mi lito, ze jsem v utery nedorazila na ten srazik, ale Rostin se zdrzel v praci a do Ostravy jsme dorazili az nekdy v pul seste. Byla jsem uz z toho uplne mrtva. Vubec byvam posledni dobou nejaka unavena, hlavne po obede, to se vzdycky po:,–(im k pocitaci, nohy si dam na druhou zidli a pak se divim, kdyz me pacienti, co jsou v ucebne vzbudi, kdyz neco chteji. Pristi tyden mam dovolenou, tak si snad trosku odpocinu.
V utery bych na ten sraz rada prisla, jenom nevim, kde je Fontana a v Hrabuvce se vubec nevyznam. Napsaly byste mi pls, jak se tam dostanu?
Jo jeste k te praci. Chtela bych zustat s malou doma cele 3 roky. S tehotenstvim jsme cekali, nez mi v Hrabyni daji smlouvu na dobu neurcitou, abych se tam mohla vratit, tak jenom doufam, ze me za ty 3 roky vezmou zase do PC ucebny. Rikala jsem si, ze bych si mozna zkusila najit nejakou praci domu, ale jeste jsem nic nezjistovala a taky uvidim, jak to pak budu vubec zvladat.
No zatim se vsichni mejte a snad se potkame v utery.
Eva a Jolanka 30 tt

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 21.11.04 13:46

Ahoj všem,

my jsme s manžou popapkali výborné kuře zapečené s těstovinami a šlehajdou…Manža si šel dát dvacet a já využívám volného booku a surfuji :-))
Za chvíli budeme vyrážet do Opavy na návštěvu do porodnice,jsem zvědavá na tu malou prcinku.
My si o vánocích plánujeme jak roztáhneme sedačku v obýváku a budeme se válet(manža si plánuje 3× denně tulendo grando :-))u TV a cpát dobrůtky…zřejmě to bude tak jako každý rok a přesuneme svá těla na pár dní k tchánovcům a tam se bude dít to samé co by se dělo doma,akorát se budu navíc muchlovat s naší(tchánov­ců)labradorkou a necháme se obskakovat.
Ráda bych taky sjela někam na procházku na hory…uvidíme jaké bude počasí-kdyby bylo tak jak dneska,dala bych si říci :-)
Jdu se pomalu chystat,nazpět se stavíme do Globusu(můj oblíbený obchoďák)a mrknem(a zase jako vždy pustíme nějakou tu kačku).

Tak se mějte.Pa Gabka a prcek 26tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.04 16:59

Ahoj holky!!!!!

RAdus.nemyslis, ze bychom mely rezervovat ten velky stul v nekurackem salonku?Jen tak pro jistotu.

Zuzi"ja uvazovala, ze necham Sammika doma s mamkou, alek kdybychom kluky braly, tak to abychom sebou mely hrackarnu, vid?!ted mi mamka oznamila, ze si ho MUSIM vzit sebou, protoze se bude doma malovat.Tak uz je to vyreseno.my si vezmem sammikuv batoh plny aut, tak snad chvilku vydrzi:)))

Sammikovi se zima loni vubec nezamlouvala, ale letos je to teda parada.hned jak jsme vstali,tak jsme sli na zahradu a bylo naprosto uuuuzasne.Sammik porad skakal do hromad snehu a vazne se bavil, a ja s nim.pomalu jsem i zapomnela, ze jsem tehotna:)))

GAbi:teda to te obdivuju, ja kdyz jsem tehotna, tak o sexu nemuzu 9 mesicu ani slyset.Jak u sammika, tak ted.ale za tyden se manza vrati a jelikoz chci mit Sarinku na vanoce u sebe, tak se do toho pustime:))))manza se uz tesi:)))

Luci:tak to je mi vazne lito, nevim co poradit.Mozna bude fakt lepsi se nestresovat a zkusit nutrilon.Ja vim, to se dobre radi, kdyz jsem to delat nemusela.A jak si popisovala na sraziku, ze to citis jakoby jsi mu davala jed, ach jo…drzim pesticky,at se to vyresi ke spokojenosti obou!!!!!!!

EVI:tak kde jsou ty fotecky??????

Holky, me ted chyta strach z toho, ze se mala nenarodi v terminu a ja nebudu na vanoce doma.A nebo jeste horsi verze:na vanoce budu doma s briskem:(((ja mam termin 10.12.,ale je normalni nechat dalsi 2 tydny, ach jo…a stejne by u me nemohli vyvolavat.Tak snad to mala vyresi za me,ja budu muset sexovat a pracovat …

tak zatim pa!!!!
Shirin,sammy a sara(dnes zaciname 38tt!!!)

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 21.11.04 20:50

Ahoj holky,
kolik nás v úterý asi bude? Zašla bych do té Fontány zkusila bych zarezervovat stůl.
Shirin, s tím jedem to zas tak diviké není. Už dávno to tak neberu, jen se mi to kojení líbí a nechci přijít o tu intimitu, kterou při kojení vnímám, ale fakt nejde o život.
Chi chi, o život by mohlo jít, kdybych Slimáčkovi ten Nutrilon nechtěla dát:-).
Jinak dnes v noci se mi ty prsa zase tak nalívaly, že mi z nich mléčko teklo a při nočím přebalování jsem pod sebou udělala loužičky jako každý den, jelikož spím bez šprndy :-). Přes den to bylo trochu horší, ale žádný dokrm nebyl nutný, tak nevím a zatím nedělám žádné závěry :-).
Zítra ráno příjde na návštěvu s 4měsíční dcerko holka, s níž jsem nějaký čas sdílela nemocniční pokoj. Taky měla rizikové těhu, ale obě jsme to dotáhly do úspěšného konce :-).
Tak dobrou a napište kdo příjdete!

Lucie a Vilík (zítra 2měsíce!!!)

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 21.11.04 21:21

Ahoj holky,
tak už jsme zase doma. To je venku počasíčko co?? No my jsme si na silnicích užili… Tolik potlučených autíček jsem už dlouho neviděla. Ale naštěstí to naše to přežilo bez úhony.
Pro vysvětlenou - v Motole jsme byli proto, že Haňula má (bohužel) zkažené zoubky a tady mi všude bylo řečeno vytrhnout a co půjde tak vyvrtat… Nebo to nechat být a časem taky vytrhnout. V Motole se specializují na malé děti a v narkoze jim opraví komplet celý chrup a pokud je to možné tak bez trhání. Tak jsme se byli zapsat do pořadníku a budeme doufat, že přijdeme brzo na řadu…
Jinak Fontánu beru… Teda já zase asi zkusím dát Haničku na hlídání, ať si můžu posedět…
Zatím pa pa M.

Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 21.11.04 22:20

Ahoj holky,
hlásím, že už jsem od rodičů doma (taky by si mohli pořídit net). Bylo to prima nechat se 2 dny hýčkat a teď zase do práce. Je třeba poklidit, vyžehlit hordy prádla apod. Koukám, že jste se domluvily na úterý do Fontány. Moc mě to mrzí, ale já nedorazím. Jsem totiž na úterý domluvená s mamčou, přijde k nám a pouštíme se do první várky cukroví. já totiž celý rok nic moc neupeču, ale cukrovíčko mě děsně baví, tak pak peču pro celou rodinu. Vždycky jsem pekla sama, ale letos nevím, jak by to s tím mrňousem šlo, tak na to budem 2 a manžílek bude vozit. Už se těším, jak to tu bude všechno vonět i když mi to zase budou dětičky s manžou krást. No, snad mi to vyjde někdy příště. Jinak ten sníh je parádní. Nejlepší bylo, že jsem k našim šla v podzimních botech, tak mi pěkně promrzly palečky. Škoda, že malá z toho sněhu ještě nic nemá, ale ráno, když se dívala z okna, tak si to všechno prohlížela, jako kdyby se jí ta bílá barva líbila.
Luci - jsem ráda, že se to s tím mlíčkem vyřešilo. Já vůbec neodstříkávám, tak u nás nastat taková krizovka, tak jsme v háji.
Slysil - než jsem otěhotněla, tak jsme s mnželem vytvářeli finanční rezervu. dyž totiž manžovi strhnou všechny srážky, tak mu zbyde jen velmi málo a to by nás prostě neuživil. Takže jsme nejdříve šetřili a šetřili, než jsme do toho šli. Teď jsem sice celkem v klidu, ale až rezervy dojdou, tak taky budu muset řešit podobnou situaci. Naštěstí díky svému povolání (učitelka) mám možnost přivydělku doma, takže už teď jsem si vzala 2 děti na doučování. Domluvím si to vždycky, když je manža doma a může vzít malou na procházku, tak nemám pocit, že bych jí nějak šidila. Doufám, že nám penízky vydrží až do její tří let. Když ne, tak babička je už v důchodu, tak by mohla malou hlídat, ale moc by mně to mrzelo.
Zatím se mějte, já jdu ještě uplácat těsto, ať se mi odleží.

Lenka + Adélka (3 měs + 5dnů)

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 22.11.04 01:23

Nazdarek :-)

Ja jen v rychlosti, na srazik se mnou urcite pocitejte! Luci ta Fontana je jak je Broadwey tak dole? Pro jistotu :-))))
Uz se tesim. Pocasicko je teda dost drsny, vcera jsme byly na prochazce a po pul hodine jsme se vraceli uplne zmrzli.
EVI: pokud je to tam kde myslim, tak je to v Hrabuvce jak je Hotelovy dum Hlubina, tak na druhe strane je nahore Broadwey a kdyz se postavis pred ni tak po prave strane dole je Fontana, ovsem je-li to tam :-) pokud ne, urcite ti to vysvetli Lucka :-)

No a ja jdu chrnet, nakrmila jsem prcka a musela jsem pisnout, pres den jsem se k PC nedostala, to vite kdyz je doma chlap :-) cusek busek
 R+R

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 22.11.04 06:36

Ahoj holky,

jdu vyřizovat, takže rychle píšu, než vyrazím. Zítra bych chtěla hrozně přijet, ale zatím je to tak 50 na 50. Během dne dám vědět. Snad budu mít auto, takže to nebude problém, protože i kdyby přivezli kočárek už zítra, tak to hned ráno nebude a busem bych to nestihla. Ale spíš jo než né.

Luci: S tím stolem máš asi pravdu, radši tam zajdi, ať máme kde sedět.

Slysil, Evi: Ta fontána je opravdu tam jak je Broadway ale dole a na druhé straně. Když se postavíš před Brodway od Hotelového domu Hlubina, tak v levo nahoře je Brodway a vpravo dole je Fontána. Vchod je z druhé strany. Projdeš průchodem a dáš se doprava. Je to dost popsané, takže to nemůžeš minout.

No nic, už letím, hroooozně se mi do té zimi chce. :((

Ahoj Zuzka a Kuba

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 22.11.04 07:02

Ahoj holky,

Evo, Radka ti napsala dobře, Fontána je pizzerka přesně naproti Hlubiňáku (přes koleje). Je vidět z cesty, neměl by to být problém ji najít a všichni ti tam ukáží cestu.

Kojení je už lepší, ale to pravé prso musím nabízet jako první, úplně prázdné není, včera jsem z něho tou Medelou odsála skoro padesátku, ale asi je to makačka, z toho druhého mu to snadněji, tak u toho ten lump tancuje, vzpouzí se a zuří. Uvidíme.

Já miluju pečení, peču moučníky i několikrát týdně, mám doma hromady knížek a sešitů s recepty, ale cukroví… :-(, to mě fakt nebaví.
Nemám na to povahu. Nejsem trpělivý člověk (i když s tím kojením by se to tak nezdálo, co ? :-)), musím mít vše hned a cukroví je strašná fifračka, po chvíli mě to přestane bavit a všecko mě začne bolet a bez nadšení to pak pristě nejde :-(. Ráda pečení cukroví přenechám ostatním :-)

Moni, ještěže jste uspěly. Jak dlouho asi budete na tu operaci čekat?

Tak nevím, nemyslím si, že se nás v té pizzerce sejde tak moc, abychom musely mít obr stůl. Co myslíte?

Lucie + Vilík (zase jsem to včera zblbla, dnes nemá 2měsíce, ale 8týdnů! :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.04 10:27

Ahojte,

se mnou na srazík počítejte.

Venku je tak nádherně. Včera jsme trajdali celá rodinka skoro dvě hodiny a bylo prííííma.

Radka a Kubíček

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 22.11.04 10:46

Ahoj holky,
já zítra taky dorazím, jen ne ve 14, ale jako vždy později!!! Tchýně se nahlásila, že si zítra přijde pro malou, tak ji ve dvě odevzdám a přifrčím za váma. Ještě že to mám tak blízko!
Já cukroví letos nepeču. U nás to stejně nikdo nejí a pečou babičky, tak se nám toho sejde požehnaně.

Luci - nevěděli to ani v nemocnici, za jak dlouho nás vyzvou. Sestra mi řekla týden, měsíc...... Takže budu chodit s napětím do schránky.

Jo a to počasíčko se mi moc teda nelíbí! Mám ráda sníh, ale ne led. Včera když jsme se vraceli z Olmika, tak jsme míjeli tu hromadnou havárku u Jičína (bylo to ve zprávách). Tak mi z toho bylo dost mizerně.
A ještě k tomu, Hanička včera sotva vyšla z baráku s dědou na procházku, tak jí to ujelo na ledu a máme jednu výstavní modřinu na tváři (uf, ještě že si to nerozsekla - narazila na obrubník)… Tak doufám, že dnešní procházka bude bez karambolů…

Tak pa pa a zítra už se moc těším, až vás všechny uvidím a až si dám nějakou dobrůtku… Holky ještě nezačaly vánoce a já už přibírám......
Pa M.

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 22.11.04 10:58

Moni, tak to je docela rychlovka s tou operací, ti povím. Myslela jsem, že budete čekat dýl. Ještěže tak!
Cukroví jsem taky nikdy nejedla. Nikdy. Až do té doby, co jsem otěhotněla a začala se napchávat sladkým. Doufala jsem, že se to po porodu změní a ono nic. Jen včera jsem SEŽRALA 3čokotatranky, buchet a ostatních sladkosí zob sem zob tam nespočetně :-((( Nedokážu si představit, jak dlouho se u nás to darované cukroví ohřeje :-). Asi moc ne, no :-).
To jsem zvědavá, co si ve Fontáně chceš dát „dobrého“ :-) ?! To, co tam připravují se ani vzdáleně nepodobá pizze :-), tak já jdu maximálně do česnekačky :-) a možná do černého piva, když mám tu laktační krizi :-).

Tak pa zítra.
L.

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 22.11.04 11:52

Teda Lucko!!!!!!!!!!!!§
Tak já se těším, že si dám nějaký obídek a ty mi tak kazíš chuť. No třeba se tam něco najde :-((((

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 22.11.04 17:32

Cauky,

dnes jen v rychlosti. Tesim se na zitrek :-)

Pa Radka+Romanek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »