Pevná strava

Ostatní
  • emimino
  • 18.08.01

jak zavádět pevnou stravu, co podávat a na jak velké kousky mixovat

Milá Šárko
Před časem jsem pěla ódy na Tvé stránky a slíbila jsem, že se ještě ozvu, tak taky tak činím. Tentokrát bych chtěla poradit…
Mám osmiměsíčními syna Jakuba a stále ho v poledne krmím rozmixovanou zeleninou zahuštěnou bramborem nebo rýží (nejčastěji je to povařená mrkev, pórek petržel, brokolice či špenát v různých kombinacích). Chtěla bych se zeptat, jak a kdy mu začít zpestřovat jídelníček, a jak ho naučit jíst pevnější stravu (jakmile mu to jen rozmačkám vidličkou, začne se po prvním soustu šklebit a odmítá jíst).
Jestli mi můžeš v tomto směru aspoň trochu poradit, budu moc vděčná. Taky bych uvítala příklady poledních jídel, které jsi Verunce připravovala Ty.
Moc a moc děkuju.
Tvoje vděčná a stále nadšená čtenářka Věra

Ahoj Věro,
pokud chceš vědět, jak jsem pevnou stravu zaváděla já, tak si přečti článek Já a moje miminko - Papáníčko. Tam je navíc uvedeno, co kdy se doporučuje zavádět u malých dětí. Podívat se můžeš také na Rady a tipy - Vaříme dětem, kde je řada dobrých receptů.
Pokud se týče velikosti kousků v podávané stravě, tak je nejlépe se orientovat podle kupované stravy pro daný věk. Alespoň já se tak dokázala velmi dobře orientovat - mezi jídlem pro 6 a 8 měsíců je opravdu rozdíl v konzistenci a já se tak lépe ubezpečila, zda kousky v jídle jsou nebo nejsou malé nebo velké.
Některé děti odmítají jíst jídlo s kousky. Takže buď je dobré rozmělnit o něco více než bylo podáno, ale nikoliv úplně rozmixovat, nebo počkat chvíli až drobeček dostane větší hlad a jídlo znovu nabídnout.
Přeji hodně štěstí v boji s jídlem a hodně sluníčka do dalších dní Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek