Plánování početí

Ostatní
  • emimino
  • 25.01.02

Žena, která preferuje plánované těhotenství, užívá velmi často hormonální antikoncepci. Jak dlouho ale čekat s početím od jejího vysazení ?

Ahoj Šárko,
Přestože jsem brala antikoncepci, podařilo se nám na konci roku otěhotnět. Bohužel jsme po prvním měsíci potratili. Vzhledem k tomu, že mi při tom můj gynekolog objevil myom na děloze, doporučil s plánováním rodiny nečekat. Předepsal mi antikoncepci na další tři měsíce a také vitamíny, které mám začít brát hned po posledním prášku. Řekl, že máme dát všemu volný průběh. Teď jsem se ale dočetla v některých článcích, že před otěhotněním by se měla tři měsíce vy:,–(it hormonální antikoncepce, ale stále používat ochranu. Můžeš mi poradit jak to tedy je. Jsem z toho všeho trochu zmatená.
Michaela

Ahoj Míšo,
většina lékařů doporučuje chránit se tři měsíce od vysazení antikoncepce - důvodem je ustálení hormonální hladiny. Některé druhy antikoncepce, však hladinu hormonů ovlivňuje jen nepatrně nebo vůbec a zde není potřeba tříměsíční pauza. Takže postupujte podle rady gynekologa.
Držím Vám palce Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek