Poděkování

O životě

Dlouho jsem váhala s napsáním tohoto deníčku, popohnal mě až deníček Petice za zachování hranic. Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli napsat nebo ne, vím, že se dočkám i záporných reakcí.

Moje dcera se snažila 5 let o miminko, bohužel se nedařilo, prošla všemi možnými vyšetřeními. Prodělala rakovinu děložního čípku, pak jí dělali profuky, až došli k názoru, že by bylo nejlepší umělé oplodnění, kdo to prodělal, ví, čím se musí projít, nikomu to nepřeji.

Prošla vším, co k tomu patří, poprvé byl výsledek nulový, velké zklamání,smutek, po půl roce se to na druhý pokus povedlo, neuvěřitelná radost, vše bylo v naprostém pořádku, malý krásně rostl. Bohužel, každá radost netrvá věčně, jak se říká.

Ve 28. tt,přišly komplikace a těhotenství se muselo ukončit pro začínající infekci a nedostatek plodové vody. Bohužel, malý chtěl ven v noci, to se paní doktorce nechtěla asi dělat sekce, tak řekla dceři, že ho v ní nechá umřít a pak ho porodí mrtvého, přestože malý žil, bojoval o život, tak potom po nekonečných 40 minutách ho konečně vyndali.

Bohužel byl silně přidušený, ale bojoval o svůj život a bojuje dodnes. Bude sice postižený, ale má to nejlepší, co si dítě může přát, milující rodiče, kteří se nevzdávají. Malý je velký bojovník, přestože mu musela byt udělaná tracheostomie, kvůli problémům s dýcháním. Už vydrží dýchat celý den bez pomoci, díky cvičení se začína hýbat.

Abych to shrnula, chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří přispěli na zakoupení plicní ventilace. Paní Kláře Czsírkoví, Lence Novotné, které oslovily nadaci AVE VIA, kde je projekt Martínka, dále ČT4, panu Bažantovi, sportovcům Basketbalu, charitativní akci – Každý koš pomáhá. Všem, kteří pomohli a přispěli, i když třeba jen malou částkou, ale i povzbuzením. Tak se teprve po 14 měsících konečně dostanou oba domů.

Dcera byla s malým po celou dobu v nemocnici. Tím jí patří moje velké poděkování, že to nevzdala. Byly i velice těžké chvíle. Věřte, že lidé, kteří milují svoje děti, i ty postižené, to nemají v Téhle zemi vůbec jednoduché. Bohužel, někdo řekne, že je to neetické, tyto děti zachraňovat, že to stojí peníze, ale třeba takový narkoman, alkoholik si to způsobí sám svoji blbostí – promiňte mi to slovo – a ti dostanou všechno zadarmo –stříkačky, jehly, a to nejsou zbytečně vyhozené peníze!

Tak nevím, určitě mě plno lidí odsoudí, ale já to tak cítím a proto jsem to musela napsat, doufám, že jsem vás moc nenudila a nerozčílila…

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 22.04.11 05:37

Hele to je o Martínkovi, ze jo? Moc mu drzim palce, je to smutna historie. Jak se mu vede tedka?

 
panda1964
Nováček 4 příspěvky 22.04.11 06:33

Ju je to o Martinkovi,už se konečně dočkají a půjdou domu,mohli jít už po velikonocích ale bohužel malej dostal zápal plic tak po odléčení už snad půjdou domů

 
lasička1
Echt Kelišová 7754 příspěvků 22.04.11 07:02

Jsou to všichni velicí bojivníci-jak Martínek,tak tvoje dcera,tatínek Martínka-prostě všichni,protože toto je opravdu boj a není jednoduchý.Jak po psychické stránce,tak po fyzické,ale opravdu láska dokáže divy.
Jen jsem nepochopila proč by tě měl někdo odsoudit?Za co?Za pomoc Martínkovi?Za to že děkuješ?

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 22.04.11 07:40

Nevím,kdo by Vás měl odsoudit. Za to,že máte pravdu? Každý feťák,smažka a humusák dostane všechno zadarmo, protože skučí a neustále něco vyžaduje. Ale máma od postiženého dítka, která potřebuje auto,aby ho mohla vozit po doktorech,přís­troj,aby mohl pohodlně dýchat doma,nebo aby mohl spokojeně cvičit a být ještě šikovnější,než je,si musí všechno zaplatit sama. To je hnus. Mám kamarádku diabetičku a ta si všechno musí kupovat - injekce, léky,dietní jídlo. Je mi z toho zle.
Martínek je statečnej kluk a doufám,že doma u mámy bude spokojenej a třeba bude i trochu zlobit. Vždyť je přece chlap,ne? :palec:

 
Lucianna.84
Ukecaná baba ;) 2046 příspěvků 22.04.11 07:59

Popravdě musím říct, že já bych neměla sílu na to vychovávat postižené dítě a obdivuju všechny rodiče, co to zvládají. Pokud bych už v těhotenství zjistila, že je to špatné, rozhodovala bych se rozumem. Ovšem Váš Martínek chtěl na svět prostě dřív a to má cenu bojovat, tak jako tak. S těma feťákama máte naprostou pravdu, je to od státu sprosté, jak se chová k nim a jak k lidem, kteří to opravdu potřebují. Nejhorší na všem je, že se ani člověk nemůže svobodně rozhodnout, komu ze svých daní co zaplatí. Pokud by to tak bylo, tak feťáci a lidi co můžou a nemakají by zdechli hlady, protože pochybuju o tom, že by jim chtěl někdo dobrovolně platit soc. dávky!!

 
BettyB.
Echt Kelišová 9027 příspěvků 5 inzerátů 22.04.11 08:17

Taky nevidím důvod, za co Vás odsuzovat..Naopak smekám před celou Vaší rodinou a držím moc moc pěstí, ať dělá Martínek stále větší pokroky! :srdce: a hlavně, to zdravíčko!

Příspěvek upraven 22.04.11 v 08:17

 
minonci
Kecalka 221 příspěvků 22.04.11 09:20

Držím palečky :palec: Váš příběh o Martinkovy neznám,proč ho ta doktorka chtěla nechat umřít? Kdyby ho vytáhly hned tak by to bylo ok? :think:

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 22.04.11 09:40

Já Vás rozhodně neodsoudím, mám na tohle stejný názor…laxnost lékařů je vrcholem všeho…přeji Vám, Vaší dceři i Martínkovi hodně sluníčkových dnů…ať už Vás čekají jen hezké dny… :hug: :hug:

 
zelvicka2003
Stálice 61 příspěvků 22.04.11 10:21

Ahoj,přeju vám hodně sil,štěstí a radosti s Martínkem.Takový kecy,jako že by neměly přicházet na svět postižený děti,protože to stojí moc peněz,neposlou­chej.Stačí se podívat do vlády,kolik nás stojí politici.Přitom to jsou lidi,kteří by mohli jít normálně makat a většina se jich živí tím,že odírá stát.No,jsem se teď trochu rozčlila :-D .Zkrátka bojujte,lidský život za to přece stojí.

 
branja
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 22.04.11 11:57

Taky znám příběh Martínka a moc jsem mu držela palce, aby byl brzy propuštěn domů. Přispěla jsem malou částkou, ale chtěla jsem přispět více příští měsíc, kdy budu mít trochu více peněz. Končí sbírka na avevia? Doufám, že bude pokračovat, dokud nebudete mít dostatek peněz na všechny potřebné přístroje.
Přeji Martínkovi mnoho štěstí a zdraví, ať přináší rodičům a celé rodině jen a jen samé úsměvy. Je to neuvěřitelný bojovník.
Pochybuju, že by Vás někdo odsuzoval, pokud se i tak někdo takový najde, ignorujte ho. Dle mého si zasloužíte jen obdiv a respekt.
Hodně síly

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 22.04.11 12:45

I já přeji malému hodně zdraví a rodičům hodně sil a trpělivosti :kytka:

 
Lééénuša
Závislačka 2806 příspěvků 22.04.11 13:21

Velmi dojemné.....brečím tady a říkám si, jak je ten svět někdy nespravedlivý. Vůbec nemám k tomu slov a strašně přeju martínkovi a jeho rodičům jen už samé dobré…né už jen ty nejlepší věci a zprávy. Moc jim držím palce.

 
Luciján
Kelišová 6551 příspěvků 22.04.11 13:39

Držím Matínkovi a celé vaší rodině palce a není důvod vás odsuzovat.

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 22.04.11 14:13

Babičko malého Martínka, Váš příběh znám. Nikdy bych si nedovolila odsuzovat Vás nebo kohokoliv jiného ve stejné situaci. Naopak s prominutím ten přiblblý deníček Petice za zachování hranic se mne dotkl a nesouhlasila jsem s názorem autorky.
Myslím, že mám v sobě dostatek pokory, abych si dokázala představit jak je strašně těžké předčasně porodit a trpět spolu s dítětem. Kdo si to představit neumí, ať se neplete do tak složité problematiky.
Martínkovi i jeho rodičům držím palce a přeji moc lásky :hug:

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 22.04.11 16:02

To je hrozné…myslím,že by to snad bylo i na žalobu :cert:
Každopádně máte můj obdiv,a držím palce,ať to zvládáte :potlesk:

 
panda1964
Nováček 4 příspěvky 22.04.11 16:30

Děkuji všem za podporu,

Příspěvek upraven 22.04.11 v 16:32

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 22.04.11 20:52

Bohužel máte pravdu. Dost lidí tvrdí, že zachraňovat postižené děti je neetické a hlavně, že to stojí peníze. Pak chodí kdekdo po ulici a vybírají peníze na drogově závislé, které nikdo fetovat nenutil, udělali si to sami a ještě se diví, když je slušně odmítnu.
Celá Vaše rodina má můj velký obdiv za to, že jste si Martínka nechali a s láskou se o něj staráte. Nevím, jestli bych toto já zvládla. Na druhou stranu nevím, jestli bych byla schopná dát mimi úryč a nebo pak dítko do nějakého ústavu. Každopádně před vámi smekám!
Moc Martínkovi držím palce a ať je to jen a jen lepší.

 
zuzanaM
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 22.04.11 22:58

Váš příběh neznám, ale nevidím důvod Vás nebo kohokoli jiného, kdo se rozhodne nevzdát se naděje, nějak odsuzovat. Vy i všichni takový lidé prokazujete nesmírnou odvahu, trpělivost a lásku a naopak zasluhujete veliký obdiv. Pokud někdo plácne, že zachraňovat dítě narozené od toho a toho týdne, je zbytečené, pak je blbec. Nikdy to zbytečné není, jsou případy dětí, které se narodí brzy a jsou zdravé. Vám i Vaší dceři s manželem držím palce, abyste byli všichni nadále tak stateční jako jste a aby se Martínkovi vedlo co nejlépe.

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 28.04.11 19:17

Moc mě mrzí, že jste se dostali k takové doktorce, která vyřkla taková slova.

Bojujte stojí to za to. A vy bojujete. Držím pěstičky a doktorku bych žalovala. Byli jste dávno nad hranicí

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama