Děkuji za eMimino

Rodičovství

Jsem maminka jako každá jiná. Nijak nevyčnívám z davu, nepotrpím si na značkové oblečení a pokud to stíhám, relaxuji u pořadu Prostřeno. Mám doma již většího školáka a 9měsíční miminko.

Když se mi miminko-chlapeček narodil, myslela jsem si, že vše bude stejné, jako u 1. dítěte. Bohužel bylo vše úplně jinak, naruby, spinkal jinak, jedl jinak, prdíky měl jinak, prostě vše bylo úplně jiné, rozdílné. Vůbec jsem si nepřipadala jako zkušená matka, i když se tak přede mnou všichni tvářili, doktorky nevyjímaje. Každý mi říkal, že to s miminkem musím umět, vědět, co a jak, zkrátka to musím zvládat levou zadní.

Když už jsem nevěděla kudy kam a marně se snažila vzpomenout na to, jak to bylo kdysi před 9 lety u mého 1. syna s těmi opruzeninami, prdíky, krmením, kdy a jaký dát příkrm, co na teploty, kašel, co miminko smí a nesmí. Jsou to všechno malé věci, banality, hlouposti, ale pro mě občas problém, na který jsem potřebovala znát ihned odpověď.

Doktorky již nejsou jako dříve ani žádné poradny pro miminka, plínek je dnes na výběr taková škála a těch autosedaček a kočárků, že se v tom člověk ztrácí, místo, aby se zorientoval. Kdysi nebyl výběr tak rozmanitý, koupily se Tesco plínky a bylo to.

Až jsem narazila na eMimino, a tímto chci poděkovat autorům a administrátorům i všem maminkám za jejich příspěvky.

Přišla jsem na to, že než si číst knížky, ve kterých je zkušenost jedné maminky, je daleko lepší kouknout na server eMimino a vše zjistit zde. Je moc fajn, když se k určitému problému, či trápení vyjádří více čtenářek, člověk si z toho vezme to podstatné, co mu vyhovuje a udělá si svůj vlastní názor a má ihned po problému.

Poděkování tedy ještě jednou serveru eMimino a všem maminkám zde.

Přeji krásný a pohodový rok 2012.

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 04.01.12 13:37

Jo jo, je to tak. Možná to zní děsně, ale já nevím, jak bych to všechno bez tohoto serveru zvládala. Zvlášť v prvních měsících dcerky. Sdílená starost je poloviční starost, a sdílená radost je mnohonásobná radost. Tak to funguje tady. :potlesk:

 
lisacka
Kecalka 104 příspěvků 04.01.12 14:29

Taky to tak cítím :pankac:

 
radusa
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 04.01.12 14:35

Přesně tak :palec: Úplně tě chápu a souhlasím ;) Já na tom byla s druhým dítkem stejně,u prvního jsem měla jen jednu knihu,žádný internet,žádné rady od maminek
a nějak to šlo všechno samo,ale u druhého jsem si kolikrát říkala : Ježiši,trdlo,to jsi všechno zapomněla? :mrgreen: Takže -za mě také eMimino díky :potlesk: :palec:

 
Ivana_xxx
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 04.01.12 16:55

napsala jsem zde svůj první deníček, a vzala jsem to trochu z jiného soudku. Protože nechci zde psát o svých šílených porodech (špatné vzpomínky) a problémech s kojením, plínkami, krmením atd. Chtěla jsem všechny uživatelky serveru hlavně povzbudit při jejich každodenních starostech, že na to nejsou samy, že je tu pro nás eMimino, a že je moc fajn!!

 
ZdenkaKV
Závislačka 3586 příspěvků 04.01.12 20:22

I já se musím připojit k poděkovǎní autorky za emimino. Bez něj bych pravděpodobně neotěhotněla a hlavně nyní, po narození vymodlené berušky, zde nacházím rychle osvědčené rady a návody. Takže ještě jednou DÍKY ZA EMIMINO (a za naši diskuzi a super partu, kterou jsem díky ní poznala - Jani, Áji, Leni, Conny, Aničko, Terezko, Veru, Marti, Pati, Nadi, Ali, Rozárko, Lendul - díky za to, že jste :* :srdce: :srdce: :srdce: )

 
Bobbka
Stálice 55 příspěvků 04.01.12 20:25

Jj,taky se pridavam,diky,diky :potlesk:

 
ivanak
Závislačka 3946 příspěvků 04.01.12 20:59

Tento týden mě napadlo úplně to samé a chtěla jsem formou deníčku poděkovat za emimino. Mám šestitýdenní první dceru a za prvé si na jedné diskuzi povídám s maminkama v podobném termínu porodu a za druhé si tu najdu vždycky radu pro svůj problém a že je pořád něco nového. :)

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 05.01.12 12:25

Tak já se jako zkušená matka cítím a můžu machrovat před doktorem, který je celkem rád, že za ním nelítám s každým prdem a nemusí mi vše vysvětlovat. Ale bez emimina, BC a Babywebu by to tak nebylo. Takže díky všem :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama