Pohodička skončila

Rodičovství

Začátkem srpna jsem psala deníček o tom, jak mám úžasně hodnou dcerušku, to jí byly 4 měsíce. Teď je jí 8,5 a dovolená už to není ani náhodou! Tak jsem si teď pročítala starší deníčky a narazila tam i na ten svůj Šťastná to matka. Přečetla jsem si i všechny komentáře a ukázalo se, že mnoho z vás mělo pravdu otočí se to!


1 komentář

To tam je to krásně ležící tiché miminko, na které se usmějete a ono vám to vrátí. Dnes je naši Valentýnce 8,5 měsíce a začíná to být pěkný ďáblík. Sice jen leze dozadu a točí se kolem dokola, ale jakmile není po jejím a třeba už ji to nebaví, tak ji slyší všichni sousedi z baráku! Ano, je to malá uřvaná baba (ještěže jsme ji nakonec nedali to jméno Viktorka :-D). Začíná se vztekat, brečet tak, že až ječí a zalyká se, hučí, kňourá.

Taky se změnilo její vstávání. Už to není v osm hodin ráno, ani v sedm, ba ani v šest, ale v pět, a to jsem ráda, že až tak pozdě! Už máme vyzkoušené posunutí večerního spánku, denního spánku a nic. Jednou týdně je výjimka a vstáváme třeba o půl 7 :-) Ale abych si na tu naši prdelku pořád jen nestěžovala, tak musím říct, že je to opravdu šikulka a když se usměje, tak všichni roztajeme. Je to takový čistý, ničím nezkažený úsměv, není v něm žádná ironie - prostě krásný dětský smích :-)

Nepíši dlouhé deníčky, protože by byly o ničem (možná, že už je i tento). Jen jsem chtěla napsat dodatek k tomu minulému deníčku, jak se to za pouhé 4 měsíce všechno otočilo :-) Milujeme ji nadevše, i když máme někdy už nervy v kýblu, ale napočítáme do deseti (někdy i do stovky :-D) a začínáme znovu a s úsměvem. Jo a taky si vždycky řeknu: Bude hůř!

Mějte se krásně holky a díky za přečtení ;-)

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
maminka 28
Kecalka 310 příspěvků 16.12.11 08:39

..bohuzel muze byt jeste hur..pockej,az zacne chodit.......­.hoodne sil:-)))))))))))

 
Dany82
Kecalka 375 příspěvků 16.12.11 11:54

teď se dívám,že mi to nějak blbě nahrálo fotky 2×,chjooo :?

 
sunnye
Závislačka 2632 příspěvků 16.12.11 12:06

néé, bude líp. Uvidíš. Až začne vypouštět do světa ty svoje moudra, až začne být víc samostatná. Vztekat se bude taky, s tím počítej, napočítáš se ještě hodně, ale zase ti to milionkrát vrátí, třeba když přijde s nějakou úžasnou myšlenkou. ;)
Jo a já taky slýchala,počkej, až začne chodit, ale u nás to mělo naprosto opačný efekt, hrozně se mi ulevilo. Najednou se sama zabavila, nemusela jsem jí pořád nosit a bavit a i ona byla o dost spokojenější.

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 16.12.11 12:20

Vztekání se fakt člověk nezbaví, máme 3,5 letého kloučka a ten když se do toho dá…, ale zase je hrozně fajn a je s ním už veliká sranda. Tak vytrvej. Budelíp i hůř :) K tomu našemu lumpovi máme ještě 4 měsíční slečnu, teď si užíváme smích a okouzlené pohledy, ale taky už umí pěkně dát najevo, že se jí něco nelíbí. Adámek jí říká Bára bečivka - proč asi? Ale stejně jsou dítka to nejlepší, co nás mohlo potkat, ne? :)

 
Dany82
Kecalka 375 příspěvků 16.12.11 13:06

To jo holky,máte pravdu! Já se spíš taky těším až bude za mnou moct lézt a chodit. Taky ji musíme pořád nosit ať na všechno a všechny vidí - jenže naše slečna už má 10kilo živé váhy a to se hned pronese :lol: . Jo a mimochodem,dnes jsme neměli budíček v pět.....ale ve 3 hodiny ráno!!!! 8o

Příspěvek upraven 16.12.11 v 13:07

 
unity
Kecalka 167 příspěvků 16.12.11 13:13

ač jsem byla zarytá v názoru, že dítě do postele rodičů nepatří, od té doby, co jsem si ji tam jednou vzala, protože se taky rozhodla vstávat někdy ve tři, je klid. Na noc je ve své a ráno si ji přenesu a spí do osmi, někdy do 8:45. Je to strašně fajn a ty 2 hodiny navíc jsou znát i na denní náladě nás obou.

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 16.12.11 14:51

Ahoj,znám to znám a taky si říkám kde mám to miloučké miminečko :roll: kdo mi ho vzal a vyměnil za takou vzteklou uřvanou holčičku??? :) mojí kačence je 16 měsíců a je to někdy nad moje chápání jak se dokáže rozzuřit,k tomu všemu mám doma ještě psa a ten když Káta řve tak on vije takže radostí nad hlavu :D a obdivuji tě že dokážeš vstát v pět ráno to my s Káčou spíme do devíti :roll: :roll: …Přeji pevné nervy a krásné svátky které se nezadržitelně blíži :srdce: :srdce: :palec: :potlesk: :potlesk: :hug:

 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 16.12.11 16:07

jj známe, dcera byla do roka naprosto laxní dítě, mouchy snězte si mě, děti kolem ní ji bray hračky a ona ani nepípla a ted? :mrgreen: Vydá za 4 kluky, nakonec bude ještě šikanovat děti ve školce, na její hračky jí nikdo nešáhne a kdo to zkusí pěkně to odnese :lol: :lol:

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 16.12.11 16:44

a bude hůř :mrgreen: :mrgreen: mojí malé budou 2 a nervy v kýblu mám denně a večer padám na čumák a to jsem ze začátku nadávala jaká je ta mateřská brnkačka a nuda a proč mě všichni strašili :mrgreen:

 
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 16.12.11 17:27

Tak si říkám, jestli není vlastně dobře, že náš Samík (18m) je divočák od narození- byl uřvané mimino, hyperaktivní šílenec se sebevražednými sklony, navíc čím dál vzteklejší kvůli každé kravině. Ale klidný dítě jsem nezažila (vteřiny přes den a spaní nepočítám!), tak nemůžu srovnávat. Na jednu stranu bych chtěla zažít dítě, které sedí, kam ho dáte, ale zase si říkám, že už mě další dítě (zatím ve stadiu plánování) nemůže ničím překvapit- naivita, co :)

 
Liduska22
Nováček 3 příspěvky 16.12.11 18:22

Ahoj no my jsme relativně hodní od narození taky nám je 8,5.měsíce na vanoce 9.(-: ale musím to zaklepat nebo se znás stane nervoun, už chodíme okolo nábytku, všude kde se dá si stoupáme, když si nekde zasprajcne nebo se boji sednout tak zařve at si pro ni jdem,a oblikani je hodinova zalezitost, rev, utikani kam se jen da, ale jinak je ťuk,ťuk hodná panenka. :D :D :D :D :D , a chrníme do osmy nekdy do deviti, ideal,budíme se jenom na papkani v noci tak trikrat ale na to jsem si uz zvykla. nemam si fakt na co stezovat jak tady pisete muze být o doooost hůř. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
LucaLuca
Závislačka 4454 příspěvků 16.12.11 20:00

Jo jo, pak to bude pokračovat. 3 letá dcerka - vzdor, pětileťák nosí drzosti ze školky. Už se těším na pubertu. :jazyk:

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 16.12.11 20:17
Liduska22

Tak to jsme na tom stejně. Mám 8,5 měsíčního chlapečka a je to moje zlatíčko! :* I oblíkání je bez brečení a v noci spinkáme celou noc. Taky radši ťuk ťuk, ale doufám že to nepotřebuju :mavam:

 
panibobina
Kecalka 165 příspěvků 16.12.11 21:02

no naše malá má 15 měsíců a je to teda divoch,a to se jmenuje Viktorka a někdy to teda fakt je uječená Viktorka u splavu :jazyk: ale jinak je to zlatíčko a taky asi od 3měsíců si ji k ránu beru do postele a spíme do 9 a to pořád,takže je to pro nás obě v pohodě,jinak ale přes den toho moc nenaspí :,( už má ale svůj režim,tak je to vcelku dobrý :* neboj věř,že bude časem líp až začne chodit a víc mluvit,tak se s ní i nasměješ,dnes mi třeba řekla že je máma ťuk,ťuk :jazyk: a klepala si na hlavu,když jsem na ni dělala kravinky,takže dobrý no :dance:

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 16.12.11 22:40

máš krásnou holčičku, náš Kuba je o týden a kousek starší, leze a staví se za nábytek a to je teprv mazec, takže ano,může být hůř. ale zase mam štěstí, pač mi dítě spí do sedmi každý den bez buzení v noci, ale vztekat se umí teda taky pořádně :mrgreen:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 16.12.11 22:52

To je to, co říkám já… maminky uřvaných dětí, co spí tak 4 hodiny v noci, půl hodinky přes den a to ještě v jedoucím kočárku, a jinak řvou, že se barách třese, nemůže pak už jen tak něco vyvést z míry :P

Pevné nervy a chápavé lidi v okolí přeju :kytka: Může být i hůř, ale určitě to stojí za to :palec:

 
kirandia1
Stálice 64 příspěvků 17.12.11 02:03

Mě taky kamarádka pořád jen sýčkuje že bude hůř, ale s naším klukem je měsíc od měsíce líp a líp :-) Začátky byly na mašli, ale po půl roce dobrý a po roce bezvadný. Hrozně učenlivý a všechno po nás kopíruje. Takže je bezvadný po rodičích ;-) Dá se s ním mluvit a poslechne :-) Ve dvou letech.

 
merryferry
Stálice 89 příspěvků 23.12.11 15:23

nemuzu rici bude lip ja mam taky dcerku 8 a pul mesice a uplne stebou souhlasim i moje je dablik uz mi ani nespi celou noc 5× vstaneme za noc a to je hruuuza preji ti hodne sil. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama