Pohodový porod prvorodičky

Porod

Stejně jako mnoho jiných pisatelek o porodu jsem se i já dlouho rozmýšlela, zda napíši o svých zážitcích. Ale v době před porodem, kdy jsem hltala všechny deníčky, jsem si slíbila, že také nějaký napíši, aby i ostatní čekatelky měly co číst. A jelikož byl porod opravdu rychlý a svým způsobem i pěkný, tak se o něj chci podělit s ostatními, aby se tolik nebály.

Moje těhotenství bylo asi to nejhorší období v mém životě. Měla jsem tedy to štěstí, že jsem otěhotněla hned napoprvé, ovšem radost netrvala dlouho a v 6. tt jsem o miminko přišla. Ovšem z té horší varianty bylo tou nejlepší to, že vše odešlo samo a já jsem nemusela na kyretáž. Nejdůležitější bylo, že jsme se mohli snažit vlastně hned a já jsem opět okamžitě otěhotněla.

Radost byla obrovská, až do chvíle, kdy přišel opět 6. tt a já jsem začala krvácet. Myslela jsem si, že je konec, ale byl to jen hematom. Ovšem můj pan dr. mi ani nevystavil průkazku, protože pořád nebylo jisté, zda se mimčo udrží. Dostala jsem neschopenku a musela jsem jen ležet. A to byla hrůza. Měla jsem tak šílenou nevolnost, zvracela jsem asi 30 x denně a kromě vody jsem nic jiného nesnesla. Zhubla jsem 10 kg a tohle vše trvalo asi do 20. tt. Prostě jsem se 14 týdnů nedostala ven a jen zvracela a zvracela – kdo zažil, ví jaká je to hrůza. K tomu všemu přítel pracoval 300 km ode mě, takže jsme se viděli jen o víkendech a já tohle vše zažívala sama.

No ale další část těhotenství už byla celkem fajn, i když nevolnost pořád byla, ale mohla jsem už i něco sníst, hlavně sladké. Termín porodu se neúprosně blížil a já jsem se bála čím dál víc a hltala všechny deníčky, abych byla alespoň trošku připravená na to, co mě čeká. Termín jsem měla stanovený na 7. 9. 2012.

31. 8. 2012 jsem šla jako každý pátek na ozvy do porodnice, tam bylo vše ok, žádné náznaky kontrakcí, prostě vůbec nic. Poté jsem šla na kontrolu a tam mi paní dr. řekla, že jsem otevřená na 4 cm a že tedy brzo porodím, že to vidí na víkend. Tak jsem šla celá šťastná domů a volala příteli, že už to snad o víkendu bude, pak jsem si ale sedla k internetu a našla si zde, že někdo je otevřený i 14 dní, než porodí, tak radost zase zmizela. To bylo zhruba 11 hodin.

Brouzdala jsem tedy po internetu a přesně ve 12 hodin mne začalo pobolívat v podbřišku, tak jsem si říkala, že je to asi z toho vyšetření. Mezitím mi volal přítel, který byl hrozně nervózní, že teda přijede, ať jdu do vany, abychom zjistili, jestli náhodou nerodím. Tak jsem mu řekla, že o půl 1 jsou Gilmorova děvčata, tak že se na ně podívám a pak půjdu. Ovšem seriál začal, tak bolest byla horší a horší a hlavně, když jsem měřila intervaly, tak byly po 4 minutách. Tak jsem šla do vany a tam se bolest ještě zhoršila. Volala jsem tedy příteli, ať vyrazí z práce, že už je to asi ono. No než dorazil, tak už jsem se kroutila bolestí.

Tak jsme tedy ve 13.30 hodin vyrazili do porodnice a musela jsem jet autem, i když ji máme asi 500 m, ale než bych tam došla, tak bych asi porodila. Šla jsem na vyšetření, pořád jsem byla na 4 cm, ale už tam nebyl jakýsi vak blan nebo co, tak že si mě tam nechají. Dostala jsem kapačku – měla jsem pozitivního streptokoka a byla připojená na monitor. Kontrakce byly už tak po dvou minutách, tak jsem dostala klystýr a poté mi píchli vodu, no a to ještě kontrakce zesílily. Každopádně píchnutí vody jsem vůbec necítila, prostě vše, co bylo kolem porodu, bylo úplně v pohodě – klystýr, píchnutí vody, cévkování. Jediné bolestivé byly kontrakce, ale zase to trvá tak minutu, a pak si člověk trošku odpočine.

Pak už jsem ležela na sále a pořád musela čekat, než budu moci tlačit, protože, jak říkala paní dr., malá měla přes hlavu nějakou čelenku. To bylo asi to nejhorší, dostala jsem ještě injekci na zesílení kontrakcí a poté ještě něco do kapačky, a to už teda byl fičák, ale pak už jsem mohla tlačit, a to bylo úplně v pohodě, na tři kontrakce byla malá venku – očekávaná holčička Adélka.

Byla tak krásná. Narodila se v 16.30 hod. Ze všeho nejvíc jsem se pak bála šití, tak jsem pořád čekala. Porodila jsem placentu, to jsem ještě říkala dr., ať mi ji ukáže :-), tak jsem ji viděla, a pak přišlo to šití a kupodivu vůbec nebolelo. Jo, zapomněla jsem napsat, že mě dr. musela nastřihnout, malá šla s ručičkou u hlavičky, tak to jsem trošku cítila, ale bylo to jen takové štípnutí. No, prostě celý porod, krom kontrakcí, byl bezbolestný. A hlavně rychlý.

Já vím, že každý porod je jiný, ale i prvorodička může mít rychlý a víceméně bezbolestný porod. Tak snad jsem některé budoucí mamince udělala radost.

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Janinka1983
Kelišová 6060 příspěvků 19.11.12 00:06

Gratuluji k Adélce a tak pohodovému porodu, kéž bych i já měla takové štěstí :-)

 
Ivanesca
Ukecaná baba ;) 1780 příspěvků 200 inzerátů 19.11.12 00:10
:kytka:

Příspěvek upraven 12.03.13 v 00:04

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 19.11.12 07:35

Gratuluju, Gabi :kytka:

Příspěvek upraven 19.11.12 v 07:35

 
dašule8
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 19.11.12 08:04

Mě si teda udělala velkou radost a děkuji že sis to rozmyslela a na konec deníček napsala. Užasně si mě podpořila :-) dík :potlesk:

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 19.11.12 08:45

Krása, moc gratuluji :kytka:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 19.11.12 09:55

Krasne! Gratuluji a kazdy takovy denicek doda nam, budoucim prvorodickam, odvahu! I kdyz, on to asi clovek musi cekat horsi a treba budepotom prijemne prekvapen… No neda se… Moje malicka taky pak musi ven :-)!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama