Porod Kubíčka

Porod

Porod Kubíka a celé těhotenství bylo drama, ale se šťastným koncem. :)

Měla jsem doma 11měsíčního klučíka, když jsem opět objevila dvě čárky. Zamrazilo mě, neboť jsem nesměla dva roky otěhotnět - a já už budu mít za sebou v té době druhý porod. Zašla jsem k doktorovi a ten mi 17. 8. 2011 potvrdil druhé těhotenství. Dohodli jsme se, že se budu šetřit a rovnou mi stanovil termín porodu na 13. 4. 2012.

Bydlela jsem od své rodiny 150 km a prostě mi chyběli, takže jsem se rozhodla překvapit je návštěvou. Sbalila jsem věci sobě a Lukáškovi a rozjeli se vláčkem za babičkou. Bylo to úterý večer, když jsme dojeli k babičce. Ve středu jsem si zašla u svého doktora na kontrolu a ultrazvuk, vše bylo v pořádku. To bylo v 9 hodin ráno a v 9:30 mě již vezla záchranka, neboť jsem začala silné krvácet, krev nešla zastavit, byla všude. V sanitce mi rovnou řekli, že je to jasný potrat a že je to mrzí.

Po převozu do nemocnice mě vzali na ultrazvuk a hle - prcek byl svěží, krásně se hýbal a rovnou nám ukázal, že je to kluk, jak má být. :-D To bylo v 13+6tt. Tři dny v nemocnici pomohly, já přestala krvácet a miminko udržela. V 17. tt na kontrole mi doktor řekl, že maličký má u hlavičky hematom, ale i ten po týdnu zmizel. Myslela jsem, že teď už bude vše v pořádku, ale omyl.

V 21.tt jsem slyšela strašný verdikt lékaře: „Maminko, vaše miminko má nejspíš Downův syndrom, nejlepší by byl potrat.“ Ale copak jsem mohla? Zabít svoje dítě, když jsem ho v sobě cítila a on si v 13.tt život vybojoval? Šla jsem do toho, nervy byly strašný, ale já věřila, že je zdravý.

Najednou byla středa 14. 3. 2012 a já měla od 5 hodin ráno bolesti po 20 minutách. Pak zas ustaly, takže na cestu do porodnice to nebylo. Takhle jsem si trpěla celou středu. Ve čtvrtek odpoledne už to manžel nevydržel, naložil mě do auta a odvezl do porodnice. Ti mě prohlédli a uložili na pokoj, že uvidíme přes noc. Vytrpěla jsem si, bolesti jsem měla už po 5 minutách, malý naléhal, ale já se neotevřela ani o centimetr. Navíc jsem začala zvracet a dostala průjem. Nějaká ukrajinská doktorka mi od stolu sdělila, že jsem hysterka, která má jen střevní chřipku a ne porod. Vyžádala jsem si tedy přímo primáře, který v pátek po poledni rozhodl, že půjdeme na sál. Opět mě čekal nepříjemný epidural a pak už nic nevím, vzbudila, sem se až na pokoji.

Přišla za mnou doktorka z dětského se slovy, že dne 16.3.2012 v 14:26 se mi narodil syn Kubíček, v 36+0tt měl 3050 g a 49 cm. Bohužel mi praskla jizva po prvním císaři a malý se pomalu dusil. Kdyby mě primář nevzal na sál, nepřežil by víkend. :-( Zůstal den v inkubátoru a dostává kyslík, ale opět svůj boj vyhrál.

Je to zlatíčko, které má dnes už 18,5 měsíce a zlobí maminku i se svým starším bráškou Lukáškem. Jejich tatínek nás opustil, když měl Lukášek 23 měsíců a Kubík 4 měsíce, ale našli jsme si přítele a tatínka, který nám vše vynahrazuje a my jsme zase šťastný, jejich otec už se ani nehlásí a my máme klid. :-)

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 04.10.13 06:29

Teda uplne me to dostalo preju hodne stesticka a zdravicka chci se jen zeptat jak to dopaflo s tim downovym syndromem psala jsi ze si verila ze je zdravi… :hug:

 
petronek
Kecalka 365 příspěvků 04.10.13 07:38

:hug: :hug: kamarádce doktoři potvrdili, že jejich synek bude mět taky downuv syndrom. Rodiče, manžel chtěli aby šla na potrat, ale ona si postavila hlavu, že nepujde. Těhotenství proplakala, protože ji řekli, že s takovým děckem doma nebude(bydliju u rodiču)…všichni se připravovali na příchod nemocného prcka, ale jaké bylo jejich překvapení, když se klučina narodil uplně zdravý :) Taky vám přeju zdravíčko a spokojenost :hug:

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 04.10.13 08:12

Hlavně, že všechno dobře dopadlo. Nám se narodil syn ve 37+0 a taky musel být den na kyslíku :/ Takže přesně vím, jaký je to pocit, když ležíš na JIP a ani mrňouska nemůžeš vidět, nic o něm nevíš,… :( Ale taky se to pěkně srovnalo a teď je mu 4,5 měsíce a je to pěkné sluníčko :) Držím palce, ať Vám nový „tatínek“ vše vynahradí a jste moc šťastní ;)

 
svycarka
Kelišová 6857 příspěvků 04.10.13 08:36

:kytka: u konce ve me uplne hrklo a pak obrovska uleva, ze to dopadlo dobre :hug: Tak ted zu jen same pohodove dny :kytka:

 
Duronka
Povídálka 30 příspěvků 04.10.13 10:41

Kubik se narodil naprosto zdravy :-)

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15867 příspěvků 04.10.13 11:02

Nějak nemůžu uvěřit tomu, že by lékaři doporučili potrat při pouhém podezření na DS bez patřičného vyšetření. V takto akutních případech lze výsledek mít do 24 hodin. Nechci zlehčovat pravdivost deníčku, ale tohle mi zkrátka nějak nesedí.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 04.10.13 15:26

@Duronka Jsem ráda že to tak dobře dopadlo :palec:
Jen mě zajímá z jakého vyšetření zjistili DS? To si měla potvrzeno i s plodovky?

 
snažilka1210
Echt Kelišová 7843 příspěvků 7 inzerátů 04.10.13 20:09

Teda, já také u porodu zvracela, ale bylo to teda bolestma a kdyby mi nějaká lékařka řekla, že mám střevní chřipku tak ji pošlu asi do pr…

 
Toscannii
Povídálka 28 příspěvků 11.10.13 23:35

Teda… Ty sis to nechala schválně pro sebe, že se Kubíček narodil zdravý viď ;) Zaplať pán bůh! Taťka nevydržel, tak snad jste si našli lepšího, který bude pro vás tři vším a se vším všudy! Držím palečky

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Lukášek


Reklama