Porod se blíží

Těhotenství

O zmatenosti před porodem, změnách životních cílů a prosba k tomu. Bříško se zvětšuje, záda bolí – to je takový denní kolorit všech těhotných. Ráda čtu tady na eMiminu deníčky o porodech a říkám si, jaké to asi bude.

Co až ji poprvé uvidím? Bude se mi líbit? Bude můj partner dojatý? A já? (no já budu určitě řvát dojetím – řvu dojetím, už jenom, když si tu situaci představím). Někdy mě zachvátí taková divná nervozita, že je to sakra blízko (36. tt). No a otázky všech kolem jako jestli se bojím, mi moc nepřidávají. Na druhou stranu všichni lidé kolem nás (a že jich je) se nějak někomu narodili, což znamená, že to nějak jít musí a tahle skutečnost mi zcela stačí aneb pozitivní přístup nade vše. No nic, pocity zkrátka zmatené

Tenhle deníček je vlastně prosbou. Bohužel (nebo spíš bohudík) nemám žádný poutavý a čtenářsky zajímavý životní příběh, který bych Vám zde odkryla – snad až porodím - to je zajímavé vždycky :). Jsem vlastně úplně obyčejná. Úplně obyčejná nastávající maminka, která se strašně těší na svoje miminko, asi tak jako všechny těhotné maminky. Ta touha mít miminko u sebe se ale projevila nějak dříve, než jsem byla těhotná. Zvláštní, iracionální… já na takovéhle věci nikdy nevěřila… něco jako biologické hodiny.

V mém původním plánu byla škola (raději dvě), dobrá práce, a pak děťátko, které se narodí velmi schopné, emancipované a soběstačné mamince. (no když se teď na sebe podívám tak ha ha, nejsem ani jedno z toho). Ale ta největší záhada je, že už vlastně ani nechci. Z ničeho nic mi dělá radost, když mám hezky uklizeno (cože?), když uvařím něco dobrého ( řečem jako „mít něco na stůl“ jsem se vždycky tajně vysmívala) a když můžeme vyrazit s přítelem o víkendu někam na výlet (před tím jsem se o víkendu šprtala a nesmělo se na mě mluvit). Snad někdo takový obrat zažil také, nevím. Obrat o 180 stupňů!

Zkrátka se tu někde objevilo moje nové já, které je řekněme takové „prorodinější“. Neumím být jako dřív. Ze všeho nejradši bych se na všechno vybodla a přijala moje nové já s otevřenou náručí, ale je tu jedna věc, která mi to znesnadňuje. Potřebuji dodělat, co jsem začala a to je škola. Někde tam hluboko ve mně je (správná!) zásada, že od rozdělané práce se neodchází a já už mám jenom kousíček do konce. A nastal čas, kdy ty dvě osoby ve mně (které se bůh ví proč nemají rády) spolu budou muset chvíli vydržet! No kéž bych to nějak zmákla… (jelikož má chuť do práce je nulová).

A teď k jádru věci: studuji sociologii a píšu práci na téma mimomanželské plodnost – neškrobeně řečeno o maminkách, které z nějakého důvodu nevstoupili do svazku manželského a porodili miminko jako svobodné (to budu ostatně i já). Pro ryze studijní účely (nejedná se o žádnou komerci) jsem vytvořila dotazník zde: http://ceske-maminky-socialni-a-eko.vyplnto.cz/
a moc by mi pomohlo, kdyby jste ho vyplnily - oslovuji maminky, které mají jedno a více dětí.

Prosím i maminky, které nejsou svobodné – jejich informace jsou pro moji práci neméně důležité. Nelekejte se celkového počtu otázek, pokud máte např. 1 dítě, týká se Vás cca. 40 otázek. V dotazníku je mnoho třídících otázek, tzn. některé otázky přeskakujete, dle toho jak odpovídáte. Ták a je to venku! Doufám, že nevnímáte jako podvod, že po Vás na konci něco chci. Ale tak kdo nechce vyplnit, tak si přečetl alespoň deníček :). Snad někdo máte nebo jste kdysi měl podobné pocity…

Pokud Vás budou zajímat výsledky tohoto průzkumu, tak je určitě zveřejním zde na eMiminu.

Díky moc! :)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pasithea
Kecalka 151 příspěvků 25.02.11 10:13

Ahoj, to je nejlepší úvod k žádosti o vyplnění dotazníku, co jsem zatím na emiminu viděla :mrgreen:
Hodně štěstí při studiu
Jen ze zvědavosti, k úspěšnému ukončení studia ti chybí už jen diplomka a nebo tě čekají ještě státnice?

 
Klárka82
Kecalka 134 příspěvků 25.02.11 11:36

Včera jsem se vdala na začátku šestého měsíce, tak se mě Tvůj dotazník netýká, jinak bych ráda vyplnila :-D. Nevadilo by mi ani být svobodná maminka, ale takhle mi to připadá jednodušší pro další život z praktických důvodů, abychom byli rodina i oficiálně, a měli na to razítko - může se to hodit. Ale kdyby přítel (teď už manžel, já si nezvyknu..) nechtěl, tak bych ho nenutila. U nás to byla spíš jen formalita, jsme spolu deset let, a do svatby jsme se popravdě řečeno nehrnuli ani jeden.
A myslím že časem oceníš obě stránky svojí osobnosti, přeju ať jde všechno tak jak chceš a ať se malé vyklube zdárně na svět :kytka:

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 25.02.11 12:36

Je to i pro vdané!

 
Ivka20
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 25.02.11 13:45

Musim rict ze zacatek testu byl fajn.Ale otazky dopln cislo me znechutily a tak jsem test ukoncila.Nevim k cemu je to dobre abych pocitala kolik vazi meloun.Je mi 21 let a mam 5 mesicniho syna.A s nim opravdu melouny nepocitam

 
mayacz
Kelišová 5588 příspěvků 25.02.11 14:23

Tak já se na to chystám,ale čekám jen první miminko a jinak můžu čerpat i od mé maminky. nějak to skloubím pokud to nebude vadit.. a pokud ti to pomůže :)

 
pomni
Kecalka 186 příspěvků 25.02.11 15:08

Tak už jsem vyplnila, ale ty logický věci mi teda na mateřské daly docela zabrat (uznávám, že se částečně na MD vymlouvám :dance: )

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 25.02.11 18:00

Já jsem to taky vyplnila,ale nebyl tam dotaz na rodinný stav 2×? :nevim:

 
Slzička
Povídálka 29 příspěvků 25.02.11 18:25

Ahoj,

dotazník jsem taky vyplnila, snad ti to pomůže.
Držím palce ke studiu :palec:

 
Ajla
Echt Kelišová 8384 příspěvků 25.02.11 21:49

kdyz jsem teprve tehotna a syn se nam ma narodit za 3 tydny…kolik mam udat ze mam deti? zadne nebo jedno?

 
markytka3
Ukecaná baba ;) 1834 příspěvků 25.02.11 21:52

ahojda holka, tak tam mas udaje i ode mne, ti reknu, ty logicke ulohy, to bylo neco :-) :-) su skoro rok na materske a pekne mi zdegradoval mozek :-) :-) prosim te, jsou nekde k videni vysledky te logiky? :-) moc by me zajimalo, jakou jsem mela uspesnost. jinak preju moc uspechu ke studiu :-) krasne tehulkovani!!! markytka moc rada si melouny zvazici :-)

 
Ajla
Echt Kelišová 8384 příspěvků 25.02.11 22:04

taky odeslano…

 
Pasithea
Kecalka 151 příspěvků 26.02.11 00:19

tak jsem ho konečně taky vyplnila a správné odpovědi u logických úloh by mě taky zajímaly, hlavně ty číselné i s vysvětlením :think:

 
Tomikate
Echt Kelišová 9950 příspěvků 27.02.11 22:41

Tak jsem se snažila vyplnit dotazník, ale na konci mně to tak přestalo bavit, že jsem test ukončila. Třikrát je tam otázka , jaký byl náš příjem u prvního dítěte?? Meloun jsem sice vypočítala, ale nevím na co to tam je.Nakonci testu mně to dvakrát vrátilo na nějakou špatně vyplněnou otázku, která se skládala z dalších asi 12 otázek, že jsem to zavřela a hotovo.

Příspěvek upraven 27.02.11 v 22:42

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama