Porod Tomáška

Porod

Jak jsem rodila našeho syna :D


9 komentářů

Tak mě dneska při dlouhé chvíli napadlo popsat porod, taky jsem si porody četla, tak proč ne :-) 22.9. 2012 ráno asi v 5,30 mě probudilo takové bolení břicha, zabolelo a 20 minut nic. Tak jsem si říkala, kéž by to už bylo ono. Za 20 minut zase, tak jsem si říkala super a že si počkám na dalších 20 min a další přišlo asi za 3 minuty. Tak nic no. Tak jsem si řekla, že to jsou asi poslíčci, nikdy jsem žádné neměla, tak jsem nevěděla, ale kontrakce by měly být pravidelné. Zaspala jsem to zase a takhle mě to postupně budilo, d co 5, 10, 20, 3 minuty, tak nějak různě. No párkrát jsem si zašla na záchod a přemýšlela, co jsem špatného snědla. Pak jsem si řekla, že to možná snad i porod může být a pomůžu tomu ve sprše. No ale pořád to bylo takové nepravidelné, tak jsem si sedla k fb, a ptala se holek v jedné skupině, jestli to může takhle nepravidelné být. Prý ne ne ne, to jsou poslíčci. No a tak jsem si projížděla věci na fb, posnídala a pak šla vzbudit manžela, že se mi jako zdá, že rodím, ale že to moc nebolí a nevím, jestli jenom nemám průjem :D

Zasmál se a řekl, že nerodím :D Řekla jsem mu, že mě to nebaví a jdu si asi lehnout a spát, ale v té posteli jsem se začala už celkem slušně kroutit a manžel mi řekl, že zajde se psem a dá do auta tašku do porodnice, jen kdyby náhodou. Když se vrátil a viděl mě, jak doslova jím peřinu, tak mi řekl, že jedeme a já neee, to není porod, nás pošlou zpátky :D

Nutil mě, že jedem, tak jsem vstala a ten moment si pamatuju, jak teď, jak jsem nehty při té kontrakci zaryla do stěny a ta už fakt bolela (tenhle okamžik si pamatuje i manžel). Nicméně v autě do porodnice celou dobu nic, pořád říkám, že nás pošlou zpět, že nerodím, a co hůř, nechají si mě tam na noc a to bude hrůza :D

Přijeli jsme tam a sestře na příjmu jsem řekla, že mě manžel nutí, ale že já nerodím, že mě pošlou domů. Ona, kdy máte termín a já zítra :D A ona, hm, tak to rodíte, rodila jsem samozřejmě. Když mě vyšetřila PA, tak mi řekla, ať přestanu hekat, že jsem prvorodička a že teď budu ještě 12 hodin rodit a co budu dělat potom. Myslela jsem, že ji pošlu do patřičných míst, ale pak přišla dr a řekla, že jsem na 8 otevřená a jdeme rovnou na sál.

To bylo asi 12 hodin. Řekla mi, že během 30ti minut bude malý na světě. Žádný klistýr, žádná sprcha..nic, rovnou na postel (opravdu postel, nikoli koza - dodnes nechápu). Nicméně jsem nějak špatně tlačila a tak to trvalo trochu dýl. Asi ve 13.00 mi manžel oznámil, že je to blonďák :-) Já jsem si myslela, že kecá, aby mě motivoval :D Ve 14.04 jsem se přesvědčila, že jsem opravdu matkou krásného blondýna :-) A od té chvíle mi dělá jen samou radost.

Hodnotilo 24 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 02.04.13 01:20

Krasny pribeh :palec:

 
wond3r
Povídálka 41 příspěvků 02.04.13 05:40

Páni, tak to bylo rychlé:))

 
Coco_o
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 2 inzeráty 02.04.13 09:23

Tak speciálně část věty „pak šla vzbudit manžela, že se mi jako zdá, že rodím, ale že to moc nebolí a nevím, jestli jenom nemám průjem“ mě tady pobavila takovým způsobem v práci, že jsem musela vyprsknout smíchy :mrgreen: :mrgreen: hezky napsaný a docela mě to i uklidnilo trochu.. (budu rodit v červnu.. a poprvé).. tak snad to u nás bude probíhat taky takhle vtipně :potlesk:

 
katerinarez
Kecalka 321 příspěvků 02.04.13 10:27

Pani klobouk dolu taková rychlost na poprvi:-))) ti ti závidím:-)) mě to čeká za 5 měsíců…tak jsem zvědavá;-)

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 02.04.13 10:29

Super, to se rodí i takto rychle? :-) Tak to už se těším na květen :P.

 
Kadala  02.04.13 13:46

Tak abych vás - čekatelky na porod, zbavila obav, povím vám o svém prvním porodu. Termín byl překročen o týden, takže jsem musela nastoupit do porodnice i bez porodních příznaků. V porodnici jsem dostala odpoledne nějakou injekci k vyvolání porodu a stále se nic nedělo. V jednu hodinu v noci mě probudilo nucení na čůrání a tak jsem šla. Měla jsem pocit, že to nebude jen čůrání a tak jsem zatlačila. Nic. Šla jsem si tedy znovu lehnout s mírným pobolíváním bříška a usnula. Za půl hodinky mě nucení probudilo opět a vše se opakovalo s jediným momentem navíc, praskla mi voda. To jsem poznala i jako nezkušená. Naštěstí šla po chodbě sestra, které jsem to řekla, vzala mě na vyšetřovnu a už sháněla doktora - maminko, rodíte. Mě ale stále jen mírně pobolívalo břicho. Velmi laskavý pan doktor v uctivém věku přiběhl, honem si navlékal plášť a už byl u mě. Začali mi křížové bolesti, ale ani to mi nezabránilo v tom, smát se podařeným vtípkům pana doktora, který potom všem vyprávěl, že to se mu za celou praxi nestalo, aby se rodička u porodu smála. Ve 2 hodiny ráno bylo po všem, narodil se mi krásný syn a porod jsem měla zapsaný v papírech jako překotný. Stalo se to již dávno, děti a dokonce i vnuci jsou už dospělí. Bylo mi v té době necelých 20 let. Mám ještě 2 dcery, ani jejich porody nebyly dlouhé, ale ony samy tak rychlé porody neměly. Já sama si myslím, že i ten věk tady hraje roli. Přeji všem nastávajícím maminkám, aby se jim narodila krásná miminka, ono to i za trochu té bolesti stojí.

 
nepřihl. Betty1981  02.04.13 18:41

Gratulace!
Taky jsem měla své první nepravidelné poslíčky zakončené porodem, tvrdila jsem, že mě určitě pošlou domů, že určitě nerodím a přijela jsem na 8 otevřená :cert:
Pravidelné kontrakce jsem měla až poslední hodinu a půl v porodnici, kdo to vymyslel, že musí být pravidelné? Já díky tomu málem porodila doma, protože mi sestra po telefonu tvrdila, že pokud to není pravidelné, mám se jít naložit do vany a ono to přejde :zed:

 
Janina1982
Kelišová 5428 příspěvků 03.04.13 10:26

Co bych jako prvorodička dala za tak rychlý porod, já si užila svých 13,5hodin :roll: nakonec jsem skončila s akutním CS. Každopádně všechna bolest za to stála, máme doma krásného, zdravého 1/2 ročního syna a dělá nám jen samou radost! :-)

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 03.04.13 10:52

:palec: ty rychle porody, to je jak sazka do loterie a kazda z nas doufa, ze priste to tak treba bude taky mit :mrgreen:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 03.04.13 12:00

Moc hezký :andel:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 03.04.13 14:21

To bylo rychlé :) Gratuluji :kytka:

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 20.05.13 13:28

Ahoj Mončo, gratuluji k Tomáškovi:-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama