Není porod jako porod

Porod

I já bych se chtěla podělit se zážitky v porodnici v Č.Krumlově a v Č.Budějovicích.

RADEČEK 5DNÍ- ČESKÉ BUDĚJOVICE

PETŘÍČEK 2DNY- ČESKÝ KRUMLOV

PETŘÍČEK A RADĚČEK

V PORODNICI

ČESKÝ KRUMLOV

Můj první syn byl zadečkem dolů Uz termín byl 24.9.07 a tak jsem se rozhodovala kde rodit. Nakonec vyhrál Krumlov, přijela jsem tam 3 dny po termínu, milé sestřičky se mě hned ujaly a i když to tam vypadá zastarale a chvilkama to náhánělo hrůzu, byla jsem mile překvapená. Vyšetřili mě s tím že mám bolesti a tak si mě tam nechali na pozorování. Malá kuchyňka a pár pokojů pro maminky po porodu a jeden s holkama co čekají na den D. Byl zajímavý. Pro nezkušené maminky a holky vyděšené před porodem tam byly 3 starší sestřičky které nám dodávaly svýmy příběhy odvahu a rady do života.

Po dvou dnech mě poslali domů s tím že pokud nebude chtít na svět sám do 7.10.07 pomůžou mu na svět. Udělali UZ stím že si stále hoví zadečkem a že se nemá šanci přetočit odhadová váha byla 3500g. Dne 3.10.07 ve 3,30h. praskla voda a mi z ČB uháněli směr Krumlov. Vyplnila jsem papíry s tím že půjde císařem epidurálně připravili sál, nás s manželem na zákrok a v půl osmě jsem už počítala minuty kdy uslyším kravál syna. Během 15 minut byl malej venku. Deset dní strávený na pokoji po dvou barevně vymalován a s milými sestřičkami co pravidelně chodily zda něco potřebujem byla velká podpora do startu. Musím moc poděkovat za dobré rady v koupání, naučili nás víc variant kojení a upozorňili co smíme a nesmíme jíst a jaká může byt reakce pro miminko. Nevýhoda byla ta, že plíny a ubrousky musíte mít svoje.
**JINAK JAKO PRVORODIČKÁM DOPORUČUJU **

ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH jsem porodila 17.12.09 termín byl 12.12.09 A do porodnice mě přijali 15.12.09 s tím že mám kontrakce po 5 minutách, ale voda neodtekla. Celé den mi dělali jen ozvy a monitor jinak se semnou nikdo o ničem nebavil, sestřičky byly mlaďounké učeňky a tak vám toho moc neřekly. Kolem dokola plakaly děti čerstvích maminek a mě jen udivovalo že jim nikdo neporadí. Jako novopečená maminka bych byla asi zoufalá. Jakmile jste se na něco zeptali, řekly jen „yi tu od toho nejsme“ a na Neonatologii sestřičky měli dost práce s dětmi po císaři a s jinými problémy - prostě jste si to porodily, starejte se měli jste devět měsícu si o tom něco přečíst a připravit se.

Po dvou dnech ležení bez nadějně na šestinedělí s pupkem se kontrakce nezměnily jen se zkracovala doba. Nakonec mě po dvou dnech poslali na vyšetření s tím že mi píchnou vodu a že porodíme. Jelikož jsem rodila císařem první mimčo, chtěla jsem zkusit přirozený porod. Ve sprše mi bylo na zvracení,na míči sem nevydržela skákat a na sále neskutečná zima, nutili mě ležet na boku malej stále na konečník netlačil ale tlačil na starou jízvu.Po prošení že to dost bolí a jelikož odhad byl 3500g jako u prvního tušila jsem že bude mít opět 4kg. doktorka nakonec přišla stím že mi doporučuje TEDA TOHO CÍSAŘE!

Mě bylo uplně jedno s jakým přístupem mi to v ten moment oznámila mě se ulevilo už jen při představě že přestanou bolesti. Najednou se kolem změnil personál i jiný sál, sestřička byla hned usměvavější a vysvětlovala mi že budu v celkové narkóze jen chvilku aby neuškodili malému. Od 9,00h. co mě poslali na vyšetření se malej po akci porod narodil ve 14,15h s váhou 4300g.

Na jipce 3 dny jen o čaji sem byla zoufale hladová a těšila se zase mezi maminky. Po deseti dnech v porodnici jsem se těšila domů že si užiju svoje miminko a rodinu v klidu a v tichosti.

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 12.04.10 18:55

Dodatečně gratuluji k Peťříkovi,.­....hlavně že vše dopadlo dobře a kluci jsou v pořádku,jinak jste vybrala krásná jména pro kluky,taky máme doma Péťu,vlastně dva i s taťkou...­..jinak docela dost záleží na personálu… :wink:

 
inap
Závislačka 4618 příspěvků 13.04.10 09:20

Porodnice v ČB je holt továrna na děti. Já měla první porod komplikovaný, takže volba, že budu rodit znovu tam, kdyby náhodou nebylo vše podle mých představ, byla jasná. V létě byla porodnice narvaná a opravdu tam vládl dost chaos.

 
Lenkaran
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 14.04.10 11:03

Mám za pár měsíců rodit a právě se rozhoduju mezi Č.Budějovicem a Č. Krumlovem. Prý kdyby byli problémy tak mě z Krumlova stejně pošlou do Budějc, protože tam nejsou vybavený na nějaký problémy při porodu. Tak si říkám že raději přetrpim neochotu personálu, ale aby vše proběhlo v pořádku a já byla v kvalitnější péči.

 
Emilie.Weberová  15.04.10 20:50
ČB

Ahoj, mí kluci se narodili v ČB 1/2008 a 1/2010. První porod byl po 30hodinovém martyriu císařem. Byla jsem celkem ráda, když přišel (konečně!!!) nějakej doktor, který mi řekl něco konkrétního - i když to, že klasicky neporodím. Mně už to totiž bylo všechno jedno a byla jsem ráda, že teoreticky to mám za sebou.

Za dva roky bylo jasné, že to bude opět císař. Jen jsem nevěděla, jestli bude plánovaný - má lékařka říkala, že zřejmě ano. Nakonec mně do nemocnice přijali na základě jejího podozření na možný předčasný porod v 35 tt. Za dva dny brzy ráno kontrakce jak hrom. Celý den mi to nikdo nevěřil, monitor totiž nic neukázal. Až v deset večer, když jsem bolestí lezla po stropě, mi sestřička milostivě zavolala doktorku, která se milostivě na mně podívala na gynekologické koze, a ne na tunu počmáranejch grafů. „Měl ho tam“, řekl by klasik, konkrétně čtyři centimetry. Můj stav nedovoloval,a bych porodila klasicky, takže do hodiny se narodil druhý syn …

… a to si řeknete, ženská rodí, to snad doktoři poznaj, zvláště když leží na „riziku“, co?

Ale což. Konec dobrý, všechno dobré.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama