Poslechněte srdce

O životě

Příběh o tom, jak jsem nechtěně, i přes antikoncepci, otěhotněla a nelituji toho! Rozhodla jsem se, že sem také něco napíši, protože i já mám svůj vlastní příběh. Jmenuji se Erika a je mi 17 let (v březnu 18). Mám přítele a po necelém půlročním vztahu jsme se dozvěděli, že jsem těhotná. Ano, nejdříve to byl opravdu veliký šok, především pro mě, jsem teprve ve druhém ročníku na střední škole, ale přítel na to už věk má (28). Má první slova byla, že si to rozhodně nenechám, přeci si nezkazím život. Přítel mi na to řekl, že záleží na mně, že on se postarat dokáže, ale chápe, že ještě studuji.

Jeden den jsem šla ke své gynekoložce s tím, že jsem si dělala těhotenský test a byl pozitivní. Ona mě hned prohlédla, udělala mi ultrazvuk a řekla: „ano, opravdu jste těhotná, čekáte miminko“. V tu chvíli jsem si říkala: „pane bože, jak to jen řeknu mámě, ta mě zabije“. Měla jsem opravdu veliký strach, a proto mé rozhodnutí bylo, že půjdu na interupci. S doktorkou jsem to vše probrala a ona mi vypsala žádanku do nemocnice na provedení potratu. Další den jsem šla s žádankou do nemocnice a tam se to asi stalo. Když jsem viděla vrchní sestru na gynekologii, jak se na mě vyčítavě dívá a říká si: „no jo, mladá, hloupá a teď se toho chce zbavit“, řekla jsem si, že když už se to stalo, postavím se k tomu čelem a nějak to prostě zvládnu. Když to dokážou jiní, tak proč ne já? Mám rodinu, co mě vždy podržela a přítele, který mě miluje, tak proč bych se toho měla bát?

Vždycky jsem říkala ta silná slova, že dítě chci až tak ve 25 letech, až dostuduji, a teď už vím, že věk jsou jen čísla a buď to ten člověk chce a cítí se na to, nebo prostě ne!

Nejhorší bylo to, jak to jen říct mámě. Vím, že mi vždycky pomohla, ale taky jsem věděla, že tímhle ji asi hodně zklamu. Nakonec to vyvrcholilo tak, že jsem se jednoho dne sbalila a utekla k příteli. Mamce jsem nechala doma na stole dopis s tím, že prostě musím odejít a že to vše nějak zvládnu, ale ani do dopisu jsem jí to neměla odvahu napsat. Nakonec mi ten večer volal kamarád, že mě hledají a ať jí dám tedy alespoň vědět. Já paličatá jsem si říkala, že ne, že jí to prostě neřeknu, až mě přítel nakonec donutil mámě zavolat a vše jí říct. Tak jsem zvedla mobil, vytočila mamku a omluvila se jí, že jsem utekla, ale že mám strach, že bych jí měla něco říct. Ona se pořád ptala, kde jsem, že má strach, tak jsem jí řekla, že čekám miminko a že jsem se bála její reakce, a proto utekla. Mamka mi řekla, ať druhý den přijdeme s přítelem na návštěvu a že vše probereme.

A tak se stalo, vše jsme prodiskutovali a já jsem jim řekla, jak jsem se rozhodla, že si to malé chci nechat, i s tou podmínkou, že budu muset přerušit studium, nebo si zařídit individuální rozvrh. Samozřejmě že se mi to mamka snažila rozmluvit, ale já jsem se tak prostě rozhodla a teď vím, že opravdu správně! I rodina přítele by byla asi nejraději, kdybych si zvolila potrat, ale já na to prostě neměla. Když už jsme dokázali něco tak výjimečného stvořit, proč tomu nedat život a nepostarat se? Vždyť každý okolo na tom vidí jen to špatné, pořád slýchám řeči od lidí, že si nic neužiji, že jsem si zkazila život, ale proč na tom nikdo nevidí i to krásné? Na řeči od lidí už jsem si zvykla a upřímně, je mi to jedno, já se zase směji jejich životu :) Teď jsem skoro v 7 měsíci, termín máme v květnu a já už se nemůžu dočkat, až ta malá prdelka bude na světě :)

Tímto článkem jsem chtěla podpořit především ty, které nevědí a pořád přemýšlejí nad tím, jestli nedělají chybu, ale já vám opravdu můžu říct, že určitě ne! Nakonec všichni budou jen rádi a i ti, co měli blbé řeči, se najednou budou starat a zajímat! :) Takže hlavu vzhůru :)

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 15.02.12 01:23

Gratuluji k těhotenství! Nezvolila jsi sice nejšťastnější metodu, jak to oznámit doma (být tvá maminka, tak tě seřežu jako koně, těhotnou netěhotnou :mrgreen: ), ale jinak ses všem skeptikům postavila čelem a to je dobře :) Nevěř tomu, že sis zkazila život a nic si neužiješ, to možná platilo kdysi. Mně je 21, mám 7 měsíční příšerku a života si užívám více než kdy předtím :)

 
gabule85
Povídálka 13 příspěvků 15.02.12 08:21

Gratuluji a držím moc palce z tvého pozitivního deníčku je vidětět že to zvládneš :o)) :D

 
katap
Závislačka 4487 příspěvků 15.02.12 08:34

Kéž by více mladých holek uvažovalo jako Ty. Věřím, že ses rozhodla správně, já bych udělala to samé. Držím palce, ať vše zvládnete :kytka:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14422 příspěvků 15.02.12 08:42

Tohle je moc hezký deníček, pozitivní, kdyby takových bylo víc… K „průšvihu“ jste se postavili čelem a se vší zodpovědností… jsem si jistá, že litovat svého rozhodnutí nikdy nebudete. Gratuluji :kytka: :potlesk:

 
Lonette
Závislačka 2697 příspěvků 7 inzerátů 15.02.12 08:48

Gratuluju. Někdy život nevychází tak, jak si představujeme, ale obdivuji v tvém věku, jak ses k tomu postavila. ohledně zkaženého života - každý si jej může zařídit, jak chce, znám lidi, co s dětma vystudovali školy, našli si dobrou práci. Mnoho žen si třeba plní svoje plány a pak velmi dlouho čekají na vytoužené dítě. Vše má svoje pro a proti, důležité je, abys byla ty šťastná se svým přítelel i s Vašim mimčem.

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 15.02.12 09:17

Taky Ti grtuluju, hlavně k rozumu který máš, a k odvaze, kterou jsi nakonec sebrala. Nebude to lehké, ale to není podle mě ani ve 30ti :-) máš podporu rodičů a přítele a vše určitě zvládneš. Dítě je veliký dar a požehnání (několikaleté snažilky tady o tom ví své) a ty ses rozhodla velmi dospěle a zodpovědě.

 
Miťulka
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 15.02.12 09:56

Výborné, gratuluju :potlesk:
Měla jsem to stejné,taky otěhotněla v 17ti .. Nyní můj chlapeček má 4 roky a miluju ho nadevše :srdce: :srdce: :srdce: a nikdy bych se nerozhodla jinak :srdce:

 
Nodynka
Stálice 84 příspěvků 15.02.12 09:59

Gratuluji k těhotenství. Souhlasím s holkama, že mít miminko je dar a není většího. Budou krásné i krušnější chvilky, ale ty by v životě byly i bez dítěte. Připomněla jste mi citát „Chceš-li Boha rozesmát, řekni mu svoje plány.“ Já plánuju celý život a někdy to prostě nejde tak, jak si člověk nalajnuje. Nevěřte lidem, co tvrdí, že máte zkažený život. Co oni vědí o Vašich životních hodnotách? Někdy může být vyučená květinářka s min. platem daleko spokojenější, než vrcholová manažerka mezinárodní firmy. :think:
Jen mi prosím slibte jedno..že až bude maličké/mu rok, tak si začnete dodělávat školu. Se ZŠ byste měla spoustu dveří zavřených. Ruku na to? :hug:

 
Bobbka
Stálice 55 příspěvků 15.02.12 10:34

Mila Eriko,i ja jsem byla tehotna v 17.letech,me to tak zvlastni neprislo :lol: ,vsichni se chytali za hlavu.Ve skole jsem mela individualni plan,vsechno se zvladlo a narodil se malej uzasnej cvrcek.Tohle miminko oslavilo tuto nedeli osmnact let,ja to orvala,je mi lito,ze uz je plnolety,vzdycky me to s nim bavilo a nikdy jsem sveho rozhodnuti nelitovala.Tak­ze…drzim pesti,vsechno dobre dopadne a velke uznani za tve rozhodnuti,udelala jsi nejlip jak jsi mohla :pankac:

 
kralicekoliver
Kecalka 162 příspěvků 15.02.12 12:11

Gratuluji, jsi rozumná mladá slečna, přeji ti mnoho zdravíčka pro dcerku a celou rodinu :)

 
Misuldy  15.02.12 13:17

Gratuluji k těhotenství. Postavila jsi se k tomu určitě dobře :-) :potlesk:

 
fletnicka  15.02.12 13:32

Gratuluju k těhotenství, k hodnému příteli a k rodině, která tě podrží. Je to prostě asi osud, že se k vám miminko pozvalo. Rozhodla ses zodpovědně a určitě to s přítelem všechno zvládnete.

 
Neprihlasena Jaruna  15.02.12 13:52

Gratuluji k tehotenstvi,ale neda mi to,abych se te nezeptala:Jak ti mohla tva dr vypsat zadanku na potrat bez pritomnosti tvych rodicu?A uz vubec nechapu,ze na prijmu v nemocnici nebyl zadny tvuj zakonny zastupce?

 
vandamara
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 15.02.12 14:16

taky mě to s tou žádankou napadlo… ale to už je jedno… snad se Vám bude dařit. Gratuluji k super rozhodnutí. :kytka:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 15.02.12 14:49

Raději miminko dřív než třeba nikdy! Podle mě jsi se rozhodla správně. Však ty si taky budeš užívat - až ti bude 30 tak děťátko už bude dost velké na to, aby ti dovolilo zarelaxovat si třeba na diskošce nebo někde ve společnosti… a s kamarádkama se to otočí :kytka:
Fandím ti :palec: :hug:

 
Seska
Kecalka 107 příspěvků 1 inzerát 15.02.12 17:59

Očividně jsi s rozumem už někde jinde než tvé vrstevnice. Má kamarádka otěhotněla ve čtrnácti a dodnes si pamatuju, jak to její máma hooodně obrečela, ale pak jak držela malou v náruči, tak z ní byla naprosto paf a říkala „No co, však my už to zvládneme“. A zvládli. Vy to taky zvládnete. Držím palce!

 
Sandra752  15.02.12 19:44

Fandim Ti:-)ceka me neco podobneho…:-)

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 15.02.12 20:14
jsi odvážná

máš můj obdiv! Nevím jestli bych se na tvém místě zachovala stejně. Opravdu tě velice obdivuji. Držím ti palce aby ti vše dobře dopadlo.

 
kalomi
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 15.02.12 20:14

jé to si napsala můj životopis?taky jsem si broučka nechala a sem nejštastnější a moje mamka je ta nejlepší babička na světě. :lol:

 
Erinacek
Povídálka 13 příspěvků 16.02.12 19:59

Všem moc děkuji za vaše názory, potěšilo mě to! :) Jinak k té žádance, doktorka mi řekla, že ona to podle zákona rodičům oznamovat nemusí, ale že stejnak až půjdu na zákrok, je třeba aby u toho byl zákonný zástupce a posílá se dokonce domů i dopis z nemocnice, kde vám zákrok provedou.

 
mlada.maminka  16.02.12 22:15
Gratuluji se správnému rozhodnutí :-)

… i mě je Tvůj příběh velmi blízký..Jako bys psala o mě :-) Také jsem otěhotněla v 17ti a v 18ti porodila zdravou dceru. Moje maminka se tak tehdy stala babičkou ve 36 letech…Vše se krásně zvládlo, s tatínkem jsme se po 7,5 letech vzali (dcerce bylo 6 a šla nám za družičku), letos bude mít naše školačka už 8 let a přibyl k ní i bráška…Nikdy jsem svého rozhodnutí nezalitovala…Takže hodně štěstíčka i vám, rodinko. :mavam:

 
tikule
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 22.03.12 23:48

Ty Pipinko moje doufám,že mi dáš vědět až se ta malá Kozička narodí :srdce: :srdce: :srdce: :* :* :*

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama