Potrat a početí

Ostatní
  • emimino
  • 13.11.01

Kdy se může začít s pokusy o otěhotnění po prodělaném potratu

Ahoj Sarko,
Je to uz mesic od zakroku po samovolnem potratu a minuly tyden jsem dostala menstruaci a v patek jdu na kontrolu ke sve lekarce.
Rada bych znala i Vas nazor, ze bych chtela po dalsich mesickach otehotnet, nebo se aspon o to pokusit.
Vsude ctu tak za pul roku, ale citim se skvele a tak se mi nechce moc dlouho cekat.
Pokud bude vse na kontrole v poradku, myslite, ze tim nejak ohrozim dalsi tehotenstvi?
Dekuji
 Iva

Ahoj Ivo,
co lekar to jiny nazor. Nekteri doporucuji pockat 1-2 mesice, jiny trvaji na pulrocni pauze. Ja sama bych rekla, ze vse zavisi na zdravotnim stavu zeny.
Zeptejte se proto na nazor vasi lekarky - ona zna nejlepe Vas zdravotni stav.
Drzim palce a preji hodne stesti
 Sarka

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.01 11:28

Milá Ivo,
mám taky takovou skutečnost,bohužel už 2×.Poprvé jsem samovolně potratila v 11/2000 (8.týden) a podruhé v 8/2001 (9.týden).Ani v jednom případě se miminko nevyvíjelo (nenaskočily oni srdeční ozvy).Poprvé mi radili 6 měsíců počkat-otěhotněla jsem po 7 měsících (od začátku pro jistotu na rizikovém).Nyní čekám na výsledky různých vyšetření, včetně genetického.Už mám obavy to jen tak zkoušet,chci si být jistá, že jsme udělali všechno pro zdárné donošení miminka. Držím ti pěsti.
 Renata

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.01 21:10

Milá Ivo,
potkalo mne stejné jako Vás a jako spoustu dalších žen - v 6. týdnu těhotenství jsem samovolně potratila. Můj lékař, jehož si važím a jako gynekologa ho velmi uznávám, mi doporučil dva měsíce bez pohlavního styku a s pokusem o početí počkat tři měsíce. Na jeho rady jsem dala a hned čtvrtý měsíc po potratu jsem znovu otěhotněla. Teď jsem v 9. týdnu, cítím se dobře, k překvapení všech v okoli chodím do práce. Miminko je v pořádku.
Přeji Vám hodně štěstí
 Zdenka

Vložit nový komentář