Potvrzení těhotenství

Těhotenství
  • emimino
  • 16.10.01

Známky a potvrzení těhotenství

Vážená paní Šárko,
promiňte, že Vám píši, ale možná mi trošku poradíte, i když vím, že správnou odpověď mi dá až můj lékař.
Jelikož nemám pravidelnou menstruaci, beru tablety PROVERA na upravení. Už je beru čtyři měsíce a měla jsem menstruaci pravidelně. Už však třetí týden po ukončení tablet menstruaci nemám a jelikož se s manželem pokoušíme o dítě bylo by i možné, že jsem těhotná.
Včera jsem si dělala jen tak zkušebně těhotenský test a nestačila jsem se divit. Objevily se mi na proužku dvě červené čárky, tzn. že jsem těhotná. Jedná čárka, ta vrchní byla sytě červená a ta druhá pod ní byla trošku slabší, ale jinak perfektně a výrazně viditelná. Také se mi zvětšily prsa a hrozně mě bolí, to jsem však mívala i před menstruací. Poslední den menstruace byl 27.7.01. Rovněž i bazální teplota je pořád více jak 37 stupňů. Pod 37 neklesne. Prosím, byla bych ráda, kdyby jste mi odepsala.
Přeji krásný den Marta

Ahoj Marto,
máte pravdu, odpověď Vám může s konečnou platností dát až Váš gynekolog. Ale přesto jste skutečně s velikou pravděpodobností těhotná - vypovídá o tom těhotenský test i neklesající bazální teplota. Pokud byla spodní čárka na těhotenském testu slabší, pak je dobré počkat ještě týden a udělat si test znovu. Pak se teprve objednat u gynekologa. Ten buď udělá krevní testy na přítomnost „těhotenského“ hormonu nebo Vám udělá rovnou potvrzení těhotenství ultrazvukem (ten se dělá ale až 7.-9. týden těhotenství) - zde by mohl rovnou říci počet plodů, potvrdit srdeční aktivitu a určit délku těhotenství.
Pokud jste o miminko usilovali, pak držím palce - určitě bude vše v pořádku. Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek