Přání mít další dítě

O životě

Píšu sem, abych se svěřila, že bych si přála mít další dítě, bylo by to už mé třetí.

Mám dvě krásné holčičky.Vždycky jsem si přála mít tři děti, možná i čtyři bych zvládla. Jenomže můj přítel zatím další dítě nechce a mě to docela mrzí. Když jsem byla v pubertě tak už jsem se těšila na to, až budu mít děti a když je můžu mít, tak zase vlastně nemůžu kvůli příteli.

Já vím, mám už přece dvě dcerky, a taky si je naplno užívám, ale přála bych si zažít být ještě těhotná a mít dalšího člena rodiny. Snad to někdo z vás chápe.Moje nejlepší kamarádka děti ještě nemá, ale samozřejmě je plánuje, ale zatím nemá tu touhu, tak mi je blbý se bavit pořád jen o tom, že bych si přála další.

Tak proto taky píšu sem. Moje tchýně je taky skvělá, ale kdyby věděla, že chci další dítě, tak by se asi zbláznila. No snad ještě budu někdy v budoucnu opět těhotná a budu mít velkou rodinku. Hlavně, aby byl i přítel šťastný. Máte taky někdo tady víc dětí? Já jen,že přítel mi na to říkal, že jsem blázen mít v dnešní době tři děti. Asi je to věc názoru.

Pravděpodobně ho nejspíš nepřemluvím, no už se ho radši ani nebudu ptát. Minule mi to řekl dost důrazně. Přítel by svolil jedině, kdybychom měli víc peněz, myslí si, že tři děti budou hodně velká finanční zátěž. Asi má pravdu, tak se s tím budu muset smířit.

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Radkamysacek
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 29.12.10 09:17

Ahoj tvuj příběh se mi líbí,já mam 3-kluky a ted čekam dvojčatka.Každy říká že jsme blazni na dnešní dobu mít tolika dětí,ale je to naše rozhodnutí.Držím ti moc palečky.Radka

 
Jančik
Závislačka 4033 příspěvků 29.12.10 09:56

Ahoj, před rokem a něco jsem byla v podobné situaci, manžel taky 3.dítko nechtěl. Nakonec povolil a řekl, že ZATIM ne, ale začnem se snažit třeba za rok. No, a za pár měsíců jsem zjistila, že jsem těhotná! :lol: Manžel byl zpočátku v šoku, ale na druhý den už vyměřoval, jestli se nám vleze do pokojíčku 3.postel :lol:Tchýně byla taky proti, popravdě řečeno se ani po celé těhu nezajímala co a jak. A po porodu v porodnici bylo vidět, že to nechápe a lituje svého syna, že se dal „ukecat“. Teď už si celkem zvykla. Hodně lidí si taky myslí, že jsme blázni, ale já jsem šťastná, když vidím našeho malého Samuelka, říkám si, že děti nejsou přece shluk problémů a finančních těžkostí, ale nádherné dary! A kde se nají 2, tam se pro 3. taky něco najde. Přeji ti, aby si to přítel rozmyslel, a když ne, tak i tak se těš ze 2 krásných a zdravých princezen :lol:

 
donaga  29.12.10 10:00

Jo, to znám. Já mám jedno a chtěla bych někdy druhé, ale manžel nechce. A argumenty jsou stejné. Doufám, že jednou povolí, ale moc tomu nevěřím. Ale dělat mu něco za zády (hrát si na to, že antikoncepce selhala) nechci, pak bych mohla zůstat se dvěmi dětmi sama a ani bych se mu za to lhaní nedivila.

 
michaelah
Kecalka 198 příspěvků 29.12.10 10:35

Ahoj, chápu tě :) Také máme tři děti, manžel už moc třetí dětátko nechtěl, bál se, jak bysme ho zvládli, ale nakonec povolil, měli jsme dvě holčičky, moc si přál kluka…a vyšlo to. Ted jsou našemu nejmladšímu 3 roky pryč. Vím, že bych chtěla ještě jedno drobečka, ale možná později, jsem mladá, tak třeba za 6 let, proč ne :-) Manžel teda nechce už o dítěti slyšet, no, moc se mu nedivím, 4 děti, už je fakt dost…ale sám řekl, možná někdy časem… :-D :-D :-D

 
rendys314
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 29.12.10 10:39

Já čekám 4té,ale první už mám z domu a na děti jsem sama a dá se to i tak zvládnout.Mám kamarádky kde si jejich manžel koupí třeba na vánoce obraz za milion :think: a on by chtěl další dítě,ale kamarádka třeba už nechce,je ráda,že zhubla a chce si užívat. :nevim:

 
Anonymousss
Kecalka 327 příspěvků 29.12.10 11:05

Máme zatím jedno mimčo, ale manžel chce 3-4 :D Úplně vážně. Dokonce si jako představoval, že tak do pul roku po porodu bych mohla zas otěhotnět. Tak to jsem mu vymluvila, a jsme domluveni, že začněme za rok po porodu. Já si myslím, že o penězích to není. Když uživíš dvě děti, uživíš i tři nebo čtyři. Holt nebudou mít každý rok nové lyže a dovolenou u moře, ale to podle mne není to podstatné. Možná jsem cynik, ale naopak v dnešní době, kdy je nejisté, jestli se my vůbec dočkáme nějakého důchodu, je investice do dětí podle mého názoru rozumná věc - snad aspoň některé z nich se vyvede tak, že se o nás na stáří postará.

 
lucyda
Povídálka 37 příspěvků 29.12.10 12:29

Ahojky ,juuu chapu Te ,zatim mam jendo dite a uz myslim na druhe a zahy na treti . :lol: Drzim palce a pokud to nepujde ,neves hlavu mas dve zdrave holcicky a to je hlavni :srdce: :wink: Lucka

 
Crystal87
Generální žvanilka 23738 příspěvků 29.12.10 12:43

Chápu tě:)Mám dva syny a ještě chci jendo dítko ale dřív jak za 5 let určitě ne teda doufám:)Manžel se k tomu staví všlijak ale moc dobře věděl že chci minimálně 3:)Na 4ho neukecám tak myslím že to třetí za těch 5 let možná dýl vyjde…jen by bylo krásnéí kdyby to byla holčička…tka jsem to totiž chtěla nejdřív 2 kluky a nakonec holčičku:)Je mi 23 jsem tudíž mladá a ještě jednou chci být kulatá těhulka,rodit a mít miminko:)Alemám ještě minimálně 10 let takže času dost:)

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 29.12.10 12:44

ahoj,
tak já za dva měsíce porodím naše druhé dítko, klučíka opět a budou přesně o rok a půl od sebe, no chtěla jsem holčičku, nebudu kecat, a už ted slyším ty kecy, jak se z toho po… ale chci třetí, moc, ale manžel nechce ani slyšet, ale nezavrhnul to úplně…a já doma moc mluvit o třetím nemůžu, ale vím, že příjde doba kdy „svolí“ a doufám, že místo milenky si nadělíme vytouženou holčičku, ale člověk míní, život mění a taky mluví hlavně o finanční stránce a já jak vidím ten náš stát a jak nás „podporuje“, že nám bere porodné a mateřskou a bůhví, co příjde, bojím se, a nepůjdu určitě za každou cenu do třetího, ale jsem mladá, mám 27 let a bylo by fajn, být doma na mateřské, třeba jak kluci půjdou do školy, budu mít na ně čas a zase si to užiju :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: ale taky furt slyším, třetí, ty jsi blázen a bla bla bla, ale je mi to víte kde 8-o 8-o 8-o tak hezké svátky a neboj, třeba příjde ten správný čas na třetí :srdce: :srdce: :srdce: :mavam: :mavam: :mavam:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 29.12.10 12:45

Já mám čtyři děti (kluci jsou ve věku skoro 24, 23 a nejml.20 let a Eliška má 8,5 roku). První dva jsem chtěla hned po sobě, jsou 14.měs. třetí, to se prostě „přihodilo“ a vždy jsem říkala, že až kluci odrostou, že chci ještě jedno, abychom s taťkou na „staré“ roky nebyli sami. No manž. moc nadšen nebyl, ale sousedka měla po dvou klucích dceru, já v té době měla 32.let, ale co dokáží mateřské pudy-hormony, snad ví a umí pochopit jen a jen ženská-mamina. Jak jsem k sousedce chodila, muchlala se s malou, tak to bylo jako uragán, lavina, ta touha, potřeba mít mimčo byla doslova šílená. Tak jsem vysadila HA a po 1/2 roce se stalo a já byla v „tom“. Do poslední vteřiny jsme nevěděli, co to bude, to, že to byla holka, byl přímo šok. Eliška se narodila cca 6.týdnů po 12.narozeninách našeho nejml. syna. Taky si mnoho lidí říkalo „stalo se“, že to jistě bylo těhu neplánované, taky si někteří klepali na hlavu, že v dnešní době čtvrté dítě, ale já jsem ráda, že ji mám.

 
Brokoli
Kecalka 365 příspěvků 29.12.10 13:02

Tak asi tady budu jediná…já mám dvě děti, miluju je nadevšechno,ale musím říct:,,je to krásné a je toho dost,, :-D :-D třetí ani náhodou…ale už nejsem nejmladší

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 29.12.10 13:47

to když malý zlobí a je toho nějak moc, tak si říkám, že se z toho druhého zblázním, ale jak se přitulí a dá mi pusu, vše je smazáno a děti jsou to nekrásnější, co člověk může mít :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 29.12.10 14:02

Brokoli…nejsi jediná, myslím, že takových je spousta…a tvoje dětičky jsou ještě malé. Já sama mám dvě holky 11 a 9 let a opravdu neplánovaně jsem začátkem léta zjistila, že čekáme další přírůstek. Manžel byl nadšený, holky taky, ale mě to trvalo mnohééém déle. Byla jsem spokojená, holky už trošku samostatné, po letech super práce…ale jak tak utíkal čas i já začala být nadšená a teď se nemůžu dočkat, ikdyž vím, že finančně to bude náročné. Možná je to i tím, že jsem sama ze třech dětí. Krom toho to vypadá, že bude klouček :srdce:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 29.12.10 14:10

Já bych chtěla třetí dítko strašně moc…ale manžel je KATEGORICKY proti. A když nemám oporu v partnerovi, na třetí si netroufám a podrazy s tím, že otěhotním „náhodou“ neuznávám. Ale je pravda, že chlapi mají delší vedení a často se do dítka zamilují se zpožděním, ale žena si to většinou odrpí a značně jí to kalí radost z toho všeho. Navíc manžel to s dětmi moc neumí a taky se občas chytneme a já si neumím představit,že kdyby něco, že bych zůstala sama se 3 dětmi.
Jinak můj muž se těší až děti 4r. a 2r. odrostou a budeme moci s nimi vyrazit na lyže, na vodu, na hory a k moři. A vlastně na to se těším i já a moc :srdce:

 
Jenika  29.12.10 14:31

Amonymous: Děti bych nebrala jako investici do stáří, znáš určitě rčení, že matka je schopna se postarat o deset dětí, ale deset dětí se napostará o jednu matku, nebo tak nějak. Ale rozhodně obohatí život, většinou přináší radost a nedovedu si představit život bez dětí. Čím víc tím líp. Na druhou stranu mě rozumné nepříjde, pokud rodina strádá, ale rodí děti jak na běžícím pásu. Znám takový příklad ve svém okolí, kdy chlap je alkoholik a jeho ženu vidím jen těhotnou. Dětí mě bylo líto, a tak jsem jim vždy něco šupla na zub, oblečení a tak. Nakonec to skončilo tak, že ten můj nejoblibenější se nám ve 12 letech vloupal do chalupy. Pak jsme ho i navštívili v dětském domově. Ale to tady neřešíte.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 29.12.10 16:23

Mám dvouměsíční dceru. Není mého přítele a moc bychom chtěli naše společné ( i když malu bere jako svojí, je to jeho holčička, a přes to vlak nejede, i když mu není podobná), takže jsme se domluvili na léto. V šestinedělí jsem si říkala že žádné další dítě fakt už ne, zvlášť proto, že těhotenství mě bavilo jen pár měsíců (bylo na mě moc zdlouhavé) a šestinedělí jsem považovala a považuju za nejšílenější období mého života. Ale teď, když malá roste, až jí bude rok a půl, už na mě nebude viset jako teď, takže bychom fakt chtěli v létě začít se snažením. A chtěla bych tři děti. V dnešní době to není žádná sranda, to víme všechny, ale souhlasim s holkama,že kde se nají dvě děti, nají se i třetí, takže proč ne.

Přeju ti moc, aby si to manža rozmyslel, děti jsou opravdu dar, mě se s Verunkou totálně změnil život a já jsem jí za to hrozně vděčná, že mě přiměla konečně dozrát a pochopit, která životní cesta je správná. Minulý život mi nechybí ani málo. Nechtěla bych ho zpět. Rodičovství mě moc baví a ta zodpovědnost taky. Zvlášť, když má člověk ještě oporu v mužskym.

Ale máš dvě zdravé princezničky, to je veliký dar!!! :srdce: A na to třetí taky dojde, uvidíš, manža časem povolí!!! Moc bych ti to přála!!! :hug:

 
Danuli
Kecalka 153 příspěvků 29.12.10 16:25

Ahoj, já mám 3 kluky a nyní čekám za pár dní dalšího chlapečka a je to největší radost v mém životě :dance: . Manžel sice nevydělává miliony, ale vše se dá nějak zvládnout. Moc ti přeji aby jsi se dočkala vytouženého miminka. Třeba přítel změní názor :-)

 
me2dova
Závislačka 3140 příspěvků 29.12.10 16:30

My jsme se před svatbou domluvili s manželem na 5 kouscích, já si je představovala jak schůdky, pěkně nasekané za sebou, ale manžel začal po prvním porodu tvrdit, že s dalším alespoň 4 roky počkáme (doporučení tchýně o ideálním věkovém rozdílu)a že by stačily tak 3 děti.Hrozně jsem to tenkrát řešila, přišlo mi to jako podraz, když jsme se prve v tak důležité věci shodli a on si pak klidně změní názor… ale řekla jsem mu, že já bych brala další dítě hned a jestli on chce počkat, tak ať se stará o anikoncepci on. Vydrželo mu to chvíli a pak přišel s tím, že vlastně by to druhé dítě klidně přijít mohlo:-)A tak jsou dětičky dva roky od sebe. Pak zase tvrdil, že další až půjde mladší do školy, apod. ale to už jsem byla v klidu…antikon­cepci zase dostal na starost on a v dubnu, dva a čtvrt roku po mladším se nám narodí další dáreček.

Takže moje zkušenost je taková, že nejlepší pomocník je čas (spolu s nechutí používat prezervativ:-)

 
eliss
Ukecaná baba ;) 1239 příspěvků 29.12.10 17:50

Zakladatelko, chci ti říct, že ani můj manžel třetí dítě nechtěl. (máme taky 2 holky) Ale s postupem času změnil názor, že děti jsou už velký (13 a 8 let) a že bysme to třetí teda mít mohli. Nenaléhala jsem na něj, jen jsme si o tom párkrát popovídali. Zkrátka dej mu čas a třeba za pár měsíců či let se na to bude dívat jinak. Takže držím pěsti.

 
yenkee
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 29.12.10 18:18

Ahoj zakladatelko :-D , já jako předchozí pisatelka dala antikoncepci na starost manželovi. Po druhé porodu u mě začaly migrény, které byly nespíše hormonálního původu.Proto jsem horm.ant. vysadila a začali jsme používat kondomy. A co se nestalo… :hug: do půl roku jsem našla na testu//. Manžel byl zprvu ve velkém šoku, ze kterého se dostával asi 14dní. Teď už se na miminko těšíme všichni. Výbavičku mám po dětech schovanou, tak jen nově zorganizujeme byt a jede se dál. Život je krásný v tom, že nikdy nevíme co nám přinese… pisatelko moc ti přeji, abys ještě někdy pocítila jaké to je mít mimi v bříšku. :mavam:

 
Habibi2606
Kecalka 163 příspěvků 29.12.10 19:13

Mám 3.měsíčního chlapečka a do budoucna bych také chtěla ještě jedno dítě (nejlépe holčičku). Můj partner má z prvního manželství již 12-letého syna a také odmítá již další dítě. Jemu prý 2 stačí… ale co já??? Také řeší finanční stránku, že to neutáhneme… Doufám, že časem si to rozmyslí a změní názor. :-D

 
reebelka nep.  29.12.10 19:45

Dnešní doba není žádná sranda - a která byla? :mrgreen: Problémem dnešní doby je možnost výběru a spousta volnýho času na přemýšlení. Copak naše babičky, které dřely na poli měly čas a vůbec možnost rozhodovat o tom, kolik budou mít dětí? :wink:

 
Valaška
Kecalka 150 příspěvků 29.12.10 20:02

Ahoj, poslední dobou mám podobné úvahy jako ty. Mám dvě děti a není to tak dávno, co jsem se zařekla, že třetí už nechci ani za nic, ale nějak se nemůžu ubránit touze po dalším miminku. Dnes oslavil mladší syn první narozeniny, starší dcera má 3,5 roku a mně přijde líto, že to miminkovské období tak strašně rychle uteklo. Na začátku jsem se hrozně bála, jak zvládnu dvě děti, nevyspání, uřvané miminko, které nezvládnu utišit, a přitom jsem si to nestihla ani pořádně užít… V okolí se taky setkávám s názorem, že mít víc než dvě děti je bláznovství, i já jsem tento názor dřív měla, ale dnes je všechno jinak. Jenže když se na to podívám z druhé strany, tak si říkám, už dost, už to rozmnožování stačilo. U obou těhotenství jsem měla docela velké problémy s tlakem, několikrát jsem musela do nemocnice, o pracném a dlouhém shazování nabraných kil ani nemluvím, psychické problémy v šestinedělí, pocit, že to nemůžu nikdy zvládnout, nelíbím se manželovi - všechno tohle si tluču do hlavy, kdykoliv mě touha po miminku přepadne. Nevím, jestli vyhraje rozum nebo touha…

 
kacudka
Echt Kelišová 7802 příspěvků 29.12.10 20:53

tak já mám 2 děti-kluky a do třetice bysme chtěli vyzkoušet holčičku.Ale my jsme už dřív říkali,že bychom chtěli 2-3 děti.
Držím pěsti ať se ti ho podaří přemluvit. :palec:

 
natálka
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 29.12.10 21:23

tak my jsme se shodli na třech dětech, teď čekáme druhého chlapečka, budou necelé tři roky od sebe s prvním. Do třetího půjdeme určitě a doufám, že mě pak už mateřské pudy opustí a nebudu žadonit o čtvrté :-D i když už jsme i tuto variantu probírali…

 
zuzik8
Kecalka 199 příspěvků 29.12.10 22:32

No ja mam taky tri kluky, a cekam dalsi, taky dost casto slicham kirytyku, ale nic si z toho nedelam, staram se o deti ja a pritel, ne oni. No a nebojim, se rict, ze jestly to bude dalsi kluk, chcy to skusit jeste jednou :-) jinak preju, aby se ti postestilo, a ty zjistila, ze budes mit dalsi mimi.

 
gretina
Závislačka 4328 příspěvků 30.12.10 00:05

Ahojky já mám dětiček 6, tak to mě tvůj manža asi rovnou označí za blázna :-D Ale dva první už jsou z domu. nejmladšímu jsou dva roky.
Vím moc dobře co je to touha po miminku a držím ti pěsti, ať manžu nakonec přesvědčíš :srdce:

 
IMI
Závislačka 2766 příspěvků 30.12.10 12:39

Kamarad s kamaradkou maji dve deti, docela blizko u sebe - necely dva roky. Ted cekaji treti - dva a pil roku po druhym. Kdyz se o treti snazili a neslo to, rikam kamaradce, ze ma aspon ty dve. A ona mi povida: Jenze mi si prejem treti uplne stejne jako to prvni. Az pak sem to pochopila. Taky sem druhy chtela uplne stejne. Btw. Chteji 7 deti :mrgreen:

 
Lenka1978
Povídálka 25 příspěvků 31.12.10 12:24

Ahojky,u nás to bylo s manželem to samé!!!!Máme dvě děti syna 13let a dceru 8let..já jsem vždy chtěla tři děti,manžel možná.Když jsem v červenci zjistila,že jsem nečekaně otěhotněla byl to mazec.Manžel mě nutil k potratu,hrozně na mě tlačil,ale já se nedala a on je ¨dnes rád,že jsem to neudělala.Za 18 dní se nám narodí syn.Už se nemůžu dočkat…byl to,ale opravdu boj.Manža to nechtěl hlavně kvůli fin.stránce.Mys­lím,že hlady neumřem :-)

 
fenixana  31.12.10 14:50
Dvojčátka a ještě jedno?

Ahoj zakladatelko!
Píši sem poprvé, ale tohle téma mě moc oslovilo! Můj přítel chtěl max. 1dítě a já 3.. Když jsem ho konečně přemluvila k tomu prvnímu dítku (bylo mi 29let a byla jsem „šílená“, brečela jsem, když jsem viděla maminku s kočárkem!), tak se to povedlo na 1pokus a dokonce jednovaječné holky! Vždy jsem říkala, že jedináčka bych nechtěla, můj brácha je ode mě o 12let a je to dost. Nikde žádný dvojčata v rodině. No a pak byl nakonec nadčenej, že budem mít dvě stejný holky! Jenže já bych chtěla ještě třetí jako ty! Zcela Tě chápu, nevěš hlavu, časem to určitě půjde. Moc o tom nemluv a jen čekej a on ten čas přijde, že ho „ukecáš“. Mluvím z vlastní zkušenosti. Našim holkám je 16 měsíců a já bych tak za půl roku chtěla opět otěhotnět a mít chlapečka(je to asi divný, ale vždy jsem chtěla mít chlapečka, ale holky jsou super). Vím, že to může být opět holka, tak budem mít 3princezny, 4dítě už bych asi nechtěla, brácha má 4děti a je to dost, ale každý má jiné sny a přání. Držim Ti palce, moc! Lucka :oops:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 01.01.11 10:16

Teda to bych nikdy nečekala, kolik je tady vícedětných rodin, ať si tvrdí, kdo chce, co chce, já si myslím, že jedno je každopádně málo-nemá sourozence, když rodiče nejsou, zůstává tu samo. Já jsem ze tří dětí, brácha skoro o dva roky starší, ségra mladší o sedm a je fajn, že jsme. Nejsme spolu často, ale píšeme si, voláme si-víme o sobě.
Manž. je z pěti dětí, ale vztah mezi sebou moc nemají. My máme čtyři , dva jsou pryč z domu-dospěláci, doma je dvacetiletý a osmiletá Eli. Je to super, někdy mu Eli leze pěkně na nervy, ale je úžasné, když jde večer spát, obejme ho dá mu pusu. A tvrzení, že je špatná doba, kdy byla dobrá, dnes je plno sekáčů, bazárků a kdysi tato možnost nebyla-oblečení maximálně putovalo po rodině.

 
žanule
Kecalka 130 příspěvků 02.01.11 13:40

Ahoj,my si už toho vyslechli od toho že si děti děláme pro peníze po blázny nemluvě.Máme čtyři kluky,miliony nemáme,ale manžel je šikovny takže zvládnout se to dá.Nemáme žádnou hlídací babičku,takže já opravdu musím zustat doma a finančně,prostě zatím musí manžel.Ale chtěli jsme je všechny a jsme štastní že jsou hlavně zdraví!!!Hodně štěstí at se to brzy podaří :kytka: :mavam:

 
zdenka78
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 03.01.11 07:58

ahojky manžel taky nechtěl 3dítě zatím co já jo.Po nemoci jsem musela vysadit antikoncepci nevycházeli mi jaterky a ikdyž jsme si dávali pozor stejně jsem otěhotněla,když jsem to manžovi řekla byl z toho namrtvici a že 3 nechce,ale ted už se s tím smířil a dokonce bych řekla že se i těší jsem v15t.Všem které dítě chtějí a jejich drahé polovičky ne držím palce :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama