Příběh tečky

Snažení

Byla středa v podvečer. Manžel odjel na schůzi k závodům, já začala vařit oběd na čtvrtek a žehlit prádlo na naši vytouženou dovolenou. Už jsme oba z práce moc unaveni. Nějak jsem si ale uvědomila, že moje poslední měsíčky byly prazvláštní, né že by to bylo něco neobvyklého, protože od února mě trápí nejrůznější problémy od totální nepravidelnosti, k cystám a občasným ukrutným bolestem.

Tyto problémy jsme se chystali s panem doktorem od podzima řešit, abychom si s manželem mohli na jaře začít pracovat na potomkovi. Ale abych se vrátila k tomu špatnému pocitu. Z nějakého podvědomého důvodu a blížící se dovolené jsem sáhla po těhotenském testu. Jen co na něj dopadla tekutina, vyběhly na mě DVĚ ČÁRKY.

To byl totální šok. Začala jsem se klepat, nevěděla co dělat. Hledala jsem ještě nějaký, abych se přesvědčila. Ani kamarádka už žádný neměla. S úplně zmatenou hlavou jsem se posadila na gauč, test zabalila do krabičky a jala jsem se čekat na muže. Čas vůbec neutíkal.

Po příjezdu mě našel na gauči, já spustila hrozný pláč (ani nevím proč, to samo), přiklekl ke mně, jako by se něco stalo. Byl ze mě pěkně nervózní, já jen dokázala vyblekotat: „Podívej tam v krabičce, co budeme dělat?“

Nechápavě otevřel krabičku, podíval se na test a s otázkou, co to znamená a s potutelným úsměvem se na mě obrátil. „To jako že je pozitivní, co ale budeme dělat?“

Jeho úsměv byl rázem od ucha k uchu a z očí mu koukaly plamínky radosti. Já ale byla úplně zmatená a vyřízená. Manžel pohotově oznámil, že budeme rodiče a že je to báječné, ale jestli je vhodné jezdit na dovolenou. Rozhodli jsme se ráno zajít k doktorovi, aby mi to potvrdil a řekl, jestli dovolená ano, či ne. Ze středy na čtvrtek se mi nepodařilo usnout.

Nejprve na mě koukal pan doktor jak na blázna, proč bych na dovolenou nejela. Po vyšetření konstatoval, že tam opravdu máme 0,5 cm velkou tečku, vedle ní se na vaječníku rozprostírá 4 cm velká cysta a jestli mám nějaké dotazy. Neustále se ze mě snažil něco tahat. Jediné, na co jsem se zmohla je: „A máme po srandě co?“ Smál se.

Přeci jen jsem vyloudila odpovídající dotaz: „Jak dlouho jsme těhotný?“ K odpovědi si vyžádal můj menstruační kalendář a konstatoval: „S těmito notami na buben a velikou cystou jste opravdu talenti a nelze to určit. Teprve až tečka povyroste, zatím to vypadá na 6-7. týden“.

Vůbec ne uklidněná jsem odcházela ven, manželovi novinku potvrdila a jeli jsme do práce. Večer jsem cvičila a tečka prvně zazlobila, objevila se mi krev. Rozhodla jsem se dále necvičit, ale v sobotu mě čekalo celodenní pinglování na závodech, čehož jsem se trochu bála a vymyslela první lež, že jsem si v pátek pochroumala záda. Zachránilo mě to a spíše jsem byla k ruce.

V neděli jsme zabalili, po mém opětovném lítání kapka krve. Odpoledne jsem raději jen odpočívala. Před 22 jsme se vydali směr letiště a v O:30 směr Hurgáda. :D HURÁÁÁÁÁ

Náš hotel je nádherný - od ubytování, okolí, moře, bazény, jídlo, animační program a v neposlední řadě báječnou a milou delegátku. Rozhodovali jsme se mezi výletem do Luxoru, nebo Káhiry. Ve finále vyhrál můj Luxor.

Tečka ale stále zlobí, špiní a občas ukáže krev. Svěřila jsem se delegátce, ta tu má kamarádku s podobným problémem ale už v 16.týdnu. Domluvila mi lékaře na klinice.

Na cestu do nemocnice jsme chytli báječného řidiče, křesťana. Bylo mi ho až líto, moc nám závidí manželství i tu tečku. Sám má málo peněz na svatbu a chtěl by se ženit z lásky jako my a ne jen za peníze.

Ale abych se vrátila k nemocnici. Moc hezká, čistá. Pan doktor se mě zeptal, co mi je a po ultrazvuku konstatoval, že jsem těhotná. Nicméně mi zakázal námahu, výlet do Luxoru, sex a předepsal léky. Po návratu do hotelu jsem kontaktovala kamarádku lékárnici. Protože přeci jen chci mít jistotu, co do sebe nechám naprat. Schválila mi vše kromě léků proti bolesti, kterou ani nemám.

Vydali jsme se směr „apotek“. Usměvavý Egypťan ještě více pookřál, když konstatoval „jé, vy budete mít dítě.“ Usmál se na manžela, který u něj hned stoupl na hodnotě. Vydal nám léky + vytáhl ampuli s dotazem, jestli mi má tu injekci dát sám. Nejprve jsem váhala, ta lékárno-drogérie-suvenýry nic moc, ale pán vymydlený, no kývla jsem. S nově vybalenou injekcí a desinfekční ubrouskem jsme zašli do mini místnůstky s ledničkou, velkým zrcadlem a trochu bordelem. Zavřel úplně prosklené dveře, já se opřela o lednici, vyhrnula sukni a lup, byla tam.:D

Manžel konstatoval, že má super džob. Tím si ho získal úplně a plácli si na to. Bohužel jsme si vzali jen jednu peněženku, kde bylo málo peněz. Styděli jsme se, ale náš nový kamarád neřešil a řekl „Ve čtvrtek jste tu pro injekci zas, tak mi to dáte.“ Bylo nám trapně a manžel chtěl stejně pití, tak se vydal do lékárny hned. Náš nový kamarád poděkoval, Vláďa šel vedle do obchodu a tamtamy jsou tu rychlejší než u nás. Pán hned „Vy budete mít dítě“ a začal se vybavovat, coca colu mu prodal o libru levněji, než ji kupoval v pondělí. Holt je tu jako oplodňovatel ceněnej. :D

Já uvidím, jak se tečce budou zamlouvat léky a snad přestane zlobit. Každopádně Luxor jsme zrušili a zamluvili si aspoň místa na delfíno lachtaní schow.
Tak dnes nás čekají delfíni. Po představení mi manžel zaplatil plavání s delfíny.

Tečko, promiň, ale v dotazníku jsem tě zapřela. Byl to nepopsatelný zážitek. Nejprve jsem plavala za ploutev, pak pořádně podrbala bříško, následovalo obětí a dlouhý taneček, až se mi motala hlava. Pak jsme spolu za ploutev obepluli bazén, ještě podrbali a odvezl mě ke schodům. No nádhera, kůži má tak hladkou a měkkou a vůbec nesmrdí jako ryba.

Další den naší dovolené, kdy jedním z úkolů bylo stavit se pro další piďáro, tentokrát do levé půlky (ta pravá se moc nepovedla a stále bolí). Pan „lékárník“ tada možná pan doktor, jak hlásala cedulka na stole, měl zas potutelnou radost. A nejvíc nás pobavil dárkem pro manžela. Dostal pilulku Viagry.

Tečce se moc ale injekce nezamlouvala, po návratu na hotel dost krvácela, tak nám zas nabourala plány a my zůstali na hotelu a koukali na filmy.

Ahoj Tečko, dnešek byl pro mě hrozný den, ráno jsi byla hodná, ani si nešpinila. Obědem se však vše zlomilo a ty jsi začala hodně bolet, motal se se mnou celý svět a do toho si začala krvácet, čím dál víc. Nyní to vypadá, jako když mám menstruaci i tou bolestí. Neustále brečím, nebo spím a nebo jsem hodně nepříjemná.

Moc to bolí, neměla si nás opouštět. My se tak moc těšili, až nám porosteš. Je pravda, že jsem se bála, ale kdo by se nebál něčeho úplně nového. Doufám, že se z toho odloučení co nejdříve vyškrábeme a budeme se těšit na tvůj návrat a správný růst.

Dnes je to rok od termínu „porodu“, pokud by s námi tečka zůstala. A minulý týden jsem opět potratila. Říkám si, že do třetice všeho dobrého, tak snad se nám zadaří 3. pokus podaří trochu dříve, než zas za rok a půl. :(

Hodnotilo 31 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Uživatel je onlineslavuska1
Vesmírná mluvilka 30585 příspěvků 21.05.14 00:27

Krásně napsané, ale ten konec mě mrzí :hug: :hug: držím palečky, ať se brzo dočkáte :hug:

 
xsim
Kecalka 279 příspěvků 21.05.14 00:31

Moc držím palce ať to vyjde ;-) ja taky potratila 2 krát a do třetice to vyšlo a máme 19 měsíční sluníčko :-) hodně štěstí! :kytka:

 
suricatta
Kecalka 283 příspěvků 21.05.14 00:32

Moc pěkně napsané! Držím palce, ať to do třetice vyjde! :kytka:

 
mounky23
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 21.05.14 03:33

To me moc mrzi :hug: drzim palce at se co nejdriv zadari :hug:

 
jessikka
Echt Kelišová 9962 příspěvků 21.05.14 06:26

@xsim nepisu to ja? Dva potraty a 19mesicni slunicko :)
Autorko, hodne stesti :)

Příspěvek upraven 21.05.14 v 06:32

 
tvrzik  21.05.14 07:16

Urcite to do tretice vyjde, mam za sebou dva potraty a ted mi tady lezi v postylce trimesicni kulisek :-)

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 21.05.14 07:25

Drzim moc pesti, aby se zadarilo…urcite to vyjde!!!

 
ANGELOT
Kecalka 145 příspěvků 21.05.14 07:32

Děkuju za podporu a přečtení. Snad opravdu platí to pořekadlo „do třetice všeho dobrého:)“

Příspěvek upraven 21.05.14 v 07:33

 
luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 21.05.14 07:50

Moc krásně napsané.
Musím, se přiznat, že mě tekly slzy po tváři a bolelo mě to stebou, ale asi to bude tím, že to mám v březnu taky za sebou.
Budu ti moc držet palečky, aby to vyšlo.
Zjistilo se proč k tomu došlo opakovaně? Já mám teď již strach, který budeš míét taky aby to nepřišlo znovu.
Miminko je zázrak a já věřím, že tento zázrak bude dřív nebo později dopřán všem, které po tom touží.
Bohužel občas mám pocit, že zdravé miminko se narodí i lidem, kteř si toho neváří nestarají se o ně a nezahrnují je láskou.

Mé těhotenství bylo plánované i když jsem prvních pár dní přemýšelela jestli to zvládnu a zda je ta správná doba záhy jsem věděla, že si nepřeju v životě víc. Top naše malinké milovala moc a prožívala ty nejkrásnější chvíle svého života.

Přeji hodně zdraví a síly a štěstí vše člověk potřebuje.

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 21.05.14 09:22

Držím palce, aby k Vám co nejdříve přišlo miminko, na potřetí se určitě zadaří. Jen jsem z deníčku nepochopila, proč jste se oba s manželem vyděsili, když jsi zjistila, že jsi těhotná? V deníčku píšeš, že jste se na podzim chtěli začít snažit. A jsi docela odvážná, jít plavat s delfínama, když ti lékař nařídil klid.

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 21.05.14 09:28

Ten konec me mrzi…Denicek je tak fajn odlehcene psany a zaver me tedy polozil. Drzim vam pesti :kytka: Treba by zase pomohla sympatie egyptanu ;)

 
ještěřice
Kecalka 182 příspěvků 63 inzerátů 21.05.14 09:32

Držim palečky, jsi mladá a určitě to vyjde. My jsme také dvakrát po sobě potratily, pokaždé ve 4 měsíci a dnes mám v postýlce 5. měsíční zlatíčko.

A proč k potratům dochází opakovaně na histologii to prý zkoumají, až po třetím potratu…

 
ANGELOT
Kecalka 145 příspěvků 21.05.14 09:41

@Manticora Manžel vyděšený nebyl, ten měl hroznou radost. To já jsem to nečekala po tom co mi doktor řekl, že bez pomoci to nepůjde. Prostě jsem to nečekala a najednou to bylo… Bouřily se ve mě všechny možný pocity…
No a to „plavání“ bylo méně náročné než chůze a nejprve jsme obhlédli jak to probíhá.

Říkám si (spíš se si to snažím vsugerovat, abych byla v klidu) že to přijde, až na to bude správný čas a že pokud to nevyšlo, tak to asi nebyl zdravý jedinec a příroda si poradila sama…

Příspěvek upraven 21.05.14 v 10:21

 
Ginuš
Hvězda diskuse 35764 příspěvků 21.05.14 10:55

Moc mě to mrzí. Po 2 nezdarech máš nárok na teste - imunologie, hematologie, genetiku, štítnou žlázu - tak se zkus zeptat dr. Držím palce ať vás příští miminko už neopustí

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 21.05.14 12:05

@ANGELOT
Preji, at mas vytouzene miminko brzy v naruci :hug:

 
Klapeto
Kecalka 330 příspěvků 21.05.14 13:52

Držíme palce, jsi statečná.. :kytka: :kytka:

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 21.05.14 13:55

Angelot, držím pěstičky, aby to do třetice všeho dobrého dopadlo jako u nás (nyní v 31tt:), a to co nejdřív:) E.

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8868 příspěvků 21.05.14 14:02

Příběh je smutný a přeju Ti, aby další pokus dopadl líp.

Na druhou stranu: nemyslím si, že by potrat nutně souvisel s cestou do Egypta, podle toho, co píšeš, nejspíš by se stal i v Česku; ale že někdo s nejistým těhotenstvím jede do arabské země (nepíšeš, jestli jsi musela na revizi a jaké to případně bylo), tak to teda moc nechápu.

A teda už vůbec nechápu, že jsi „zatloukla“ těhotenství u delfínů. Nevím, proč se ženám v jiném stavu to plavání zakazuje, ale myslím, že k tomu mají důvod. (Třeba menstruující tam nesmí, protože delfíni cítí ty hormony a jsou rozhození, říkali nám.) Takže bych myslela, že by nebylo od věci být do budoucna trochu rozumnější.

Příspěvek upraven 21.05.14 v 18:48

 
dasinek
Kecalka 397 příspěvků 21.05.14 14:40

Moc mě mrzí jak ti to dopadlo, jak u mě přes kopírák.. Doufám, že tě trochu povzbudím, my měli zamlklý potrat v 8.týdnu, pak půl roku snažení, podruhé samovolný potrat v 6.týdnu a teď čekáme holčičku, už jsme ve 28.týdnu a musím zaklepat, malá je pořádný živel a už se moc těšíme na srpen, až jí budeme mít u sebe.. Potřetí jsem otěhotněla hned po první menstruaci po potratu!!!

Takže neházej flintu do žita, držím všechny palce :kytka: :kytka:

Se psychikou to zamává pořádně, drž se! :hug: Ale už taky věřím, že do třetice všeho dobrého to vše klapne! ;)

 
ANGELOT
Kecalka 145 příspěvků 21.05.14 16:49

@Slečna Ferka nebyli jsme až tak nerozumní… o naší dovolené jsem doktorovi řekla a ten se spíše podivoval, proč se ho vůbec ptám a proč bychom neměli vyrazit… důvěřovala jsem mu
a u delfínů vše probíhalo v pohodě. Na MS se ani v dotazníku neptali…ostatním se spíš kryjí… u dětí tam měli kolonku že si za ně zodpovídají rodiče…

Holky moc děkuji za podporu a všem co máte v bříškách, nebo doma mrňouska přeji hodně pohody a ať vám broučkové dělají jen radost :srdce:

no a my ostatní snažilky… zadaří se, určitě :)

Příspěvek upraven 21.05.14 v 16:57

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 21.05.14 17:55

To je mi moc lito :,( cekala jsem hezky konec. Ja bych teda nesla plavat, kdyz vim, ze krvacim, ale to je individualni. Kazda zena musi posoudit jak se citi…a pokud ses krom spineni a krvaceni citila dobre :nevim:
Jinak moooooooc Ti preju, at je za nedlouho v brisku treti Tecka, ktera pobere silu i za ty dve predesle… :srdce: A z tecky bude fazolka, z fazoly maly mimozemstan, s z mimozemstana miminko :srdce: :srdce: :srdce: Preju hodne stesti, a posilame s bubenikem u me v brisku mnoho sil!!! :hug: :hug: :kytka:

 
anaj27
Nováček 1 příspěvek 21.05.14 18:53

Moc mě to mrzí :,( krásně napsané. Přeji hodně síli a ať se brzy opět zadaří!!

 
ANGELOT
Kecalka 145 příspěvků 21.05.14 18:59

@georgesab nešla bych, kdybych krvácela:)sem magor když de o mě, ale tady nešlo jen o mě a právě že sem se cítila úplně dobře… to bude jednou dobré pokračování…tečka, fazolka,… :D

Příspěvek upraven 22.05.14 v 00:54

 
Hooupacka
Kecalka 122 příspěvků 21.05.14 19:45

Moc smutné, ale taková matka jako můžete být vy si prostě děťátko zaslouží. Určitě se ho brzy dočkáte.. Moc Vám fandím.. Moc dojemný příběh.

 
Shari81
Kelišová 5866 příspěvků 21.05.14 20:14

Krásně napsané, jen mě mrzí odchod Tečky :,( držím palečky, aby to na potřetí vyšlo :hug: :kytka:

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 21.05.14 20:54

@janička_opička ty blaaho. Chapu dobre, zes porodila tak velike dite? Smekam! :kytka:

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 21.05.14 20:55

To vyjde!

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 21.05.14 21:04

@balestra no porodila diky blby doktorce takze ja smekam pred svym synem.jak to vsechno zvladnul v pohode kdyz mel fakt namale.ale dekuju :) to druhy ted vypada o dost mensi nastesti :)

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 21.05.14 21:11

@janička_opička nastesti technika postoupila a vahovy odhad by to nedopustil. Vse nej do zivota i dcerunce.

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 21.05.14 21:50

@balestra no nejhorší bylo, že ona věděla jak je velikej no..a ještě mě nechali přenášet :-))ale děkuju a taky hodně štěstí!! :palec:

 
Fitmamka
Kecalka 230 příspěvků 21.05.14 21:50

To je smutné. Jednou se to určitě podaří. Držím moc palce :-*

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 21.05.14 23:38

@Slečna Ferka souhlasím, myslim že autorka dost riskovala, nebrala vubec v potaz, ze má problemy, že má odpocivat a delala jakoby nic, takže se nedivím, že o miminko přisla, bylo to nezodpovedné.

Snad se autorko z chyb ponaučíš pro další těhotenství, hodne stesti.

 
ANGELOT
Kecalka 145 příspěvků 22.05.14 00:23

Autorka se asi nemá z čeho poučovat…

Deníček jsem sem nedávala z důvodu lítosti, nebo kritiky (pravda, podporující zprávy se moc dobře čtou a zahřejou :srdce: ).

Byla to určitá životní zkušenost se kterou jsem se jen chtěla podělit… sama vím, jak mi pomohly některé deníčky a příběhy, když se dočítám hezké konce a nebo bohužel i ty smutné a zjišťuji, že v tom nejsem sama…

Příspěvek upraven 22.05.14 v 00:25

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 22.05.14 09:47

Jakkoli naprosto souhlasím s negativními reakcemi - pro ženu, která má zdravotní problémy zavánějící spontánním potratem (v takovém rozsahu, že musí v Egyptě vyhledat zdravotní pomoc a dostávat injekce) a která si jde dva tři dny poté v klidu zaplavat s delfíny, sama nemám jiný výraz než „hazardérka“ - tak anonymní příspěvek ve 23:38 nahlašuji adminům.

Když už chceš, milá anonymní, s někým souhlasit a psát o nezodpovědnosti, tak se nejprve pod svůj názor zodpovědně podepiš!

 
Clarietka
Stálice 89 příspěvků 22.05.14 12:00

Držím pěsti ať se zadaří :(

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 22.05.14 16:30

Moc hezký deníček. Přeji hodně štěstí a zdravé miminko.

 
MKKaca
Povídálka 24 příspěvků 24.05.14 01:20

Moc hezky napsané, čekala jsem jiný konec…Moc vám fandím, aby se vaše tečka vrátila a vyrostla v nádhernou osůbku :hug:

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 30.05.14 10:59

@Ginuš
Nechci se hádat, ale mě hematologii a podobné vyšetření udělali po prvním nezdaru :mavam:
Asi záleží na lékaři :kytka:

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 30.05.14 11:01

@ANGELOT
moc mě to mrzí, sama jsem dukazem, že potřetí to vyjde.
JEdnou jsem přišla o mimi v 11tt a po druhé ( po roce snažení ) v 5tt a pak jsem hned další měsíc šla na umělko a mám 17ti měsíční princeznu :kytka:

 
Ginuš
Hvězda diskuse 35764 příspěvků 30.05.14 11:33

@pavlinka77 tak to máš štěstí na dr.. Bohužel jsou tu i holky kterým dr řekli, že až se to stane po 3tí, tak se to bude řešit.. Hold je to o doktorech :roll:

 
NikynaU
Echt Kelišová 8467 příspěvků 30.05.14 19:42

Ahoj, je mi moc líto tvé dvojnásobné ztráty. :( Doufala jsem v dobrý konec, vlastně i sobecký kvůli své situaci, jsem čerstvě těhotná a 19.6. odletame do Řecka. Preju ti, at to brzy vyjde a příští denicek je veselejší.

 
Lendav
Stálice 59 příspěvků 05.06.14 12:02

Velmi pěkně napsané, musí být neskutečně silná, klobouk dolů :potlesk:

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.06.14 18:44

No můžeme si myslet každá co chceme, zvlášť ty, které leží od prvních duchů na testu a třeba o to stejně přijdou, tak se cítí povolané kritizovat… já bych taky ledacos neudělala, na druhou stranu jsem i ledacos udělala, a život šel dál tak jak měl. Před prckem jsem měla zamlklé těhotenství, a než jsem se stačila psychicky rozložit výčitkama, že jsem něměla letět na služebku, zjistili, že to byla mola, pro ty, kdo neví, je to situace, kde se spojí tři genetické sady, absolutně bez jakékoliv šance od první vteřiny… a i kdybych ležela a na záchod se šoupala na podvozku, bylo by to stejný. Nesuďme, když nejsme pánbůh…

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15871 příspěvků 08.06.14 10:37

@maminazplzne A proto je dobré se na veškerou opatrnost vykašlat, protože stejně to bude, jak to má být, a život půjde dál?

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.06.14 16:31

@hanka.br. no, opatrnost a připravenost okamžitě soudit a odsoudit, to jsou dvě hoooodně různý věci… je mi líto, když mezi tím nevidíš rozdíl.

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15871 příspěvků 08.06.14 16:42

@maminazplzne Já tady hlavně žádný souzení ani odsouzení nevidím. To se tady rádo nadneseně používá kdykoli, kdy si někdo dovolí vznést nějakou kritiku a pak se v tom rádo vrtá, i když kritické komentáře jsou třeba jenom dva. Jestliže někdo vidí v jednání zakladatelka hazard, pak asi ví proč a je třeba to brát jako názor, na který má každý právo. Odsouzení nebo souzení v tom opravdu nevidím.

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.06.14 17:04

@hanka.br. no, jedna věc ti uniká. Neřekla jsem ani náznakem, že je dobrý „nebýt opatrný“, jenom to, že nikdy nevíš, co se prostě stane, a jsou situace, kdy ani sebevětší opatrnost nepomůže, prostě nepomůže, jsou nás tu spousty, které o tom ví svoje. Přečti si prosím dobře můj původní příspěvek, na který jsi reagovala, a najdi v něm, kde píšu, že opatrnost je zbytečná, že není vůbec nutno být opatrný… Píšu jenom to, že nikdo nikdy neví, jak věci dopadnou. Nato ty jsi reagovala, že jaksi odsuzuji opatrnost. A v tom vidím to odsouzení. Tady přesně. :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama