Případ Erik

Rodičovství

Asi před dvěma týdny proběla médii zpráva o smrti malého Erika. Chlapec byl z brněnského kojeneckého ústavu dán k adopci do Švédska a po pěti měsících zemřel rodiče byli obviněni z týrání....

Právě jsem si v předvčerejší MF Dnes přečetla podrobnosti k celému případu a přes slzy nevidím… Proto jsem se rozhodla se na těchto stránkách trochu vypovídat - vím, že pro toho malého už nic udělat nemůžu, ale třeba alespoň po smrti si na něj někdo vzpomene.

Erik žil až do svých tří let v kojeneckém ústavu v Brně, poté byl dán k adopci do Švédska. Za pár měsíců by oslavil své čtvrté narozeniny. V životě toho moc dobrého nezažil ( i když věřím, že pečovatelky v kojeňáku se snaží - mámu a tátu nenahradí). Proto si asi všichni mysleli, jaké bude mít štěstí, že se dostane do rodiny - a ještě navíc do vyspělého Švéska. Jenže zlí lidé žijí všude na světě. Posledních pět měsíců v Erikově životě by se asi dalo nazvat peklem na zemi - podle svědků ho rodiče nutili lízat vlastní moč apod. Na mrtvém tělíčku bylo nalezeno 150 mokvajících ran, dítě zemřelo na otravu krve, mělo zápal mozkových blan. Státní zástupce vypověděl, že horší případ ve své praxi ještě nezažil. Nejlepší na tom všem je, že rodičům hrozí trest maximálně do 20 měsíců vězení - týrání se údajně podařilo prokázat jen matce. Rány prý mohly být způsobeny kožním onemocněním - prý ani nemusely bolet - mrtvá kůže už sama odpadávala a to prý nebolí - vypověděl znalec…

Vůbec nedovedu pochopit, co to může být za lidi?? Koho může napadanout adoptovat si dítě, a potom mu udělat něco takového??? Proč???

Pořád mám před očima malé, bezbrané dítě, které se vydá přes půl Evropy za novou mámou a místo toho nalezne jen týrání a smrt… Pokud se má někdo dostat do nebe, věřím, že to je malý Erik.

Zdravím všechny, kdo budou mít na tohoto malého chlapce aspoň krátkou vzpomínku.

Gábina

zdroj: MF Dnes ze 14.3. 2006

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Iriss
Kecalka 300 příspěvků 16.03.06 15:07

Ahoj Gábino,

sama jsem máma 4letého Erička a 14m Adámka…to, co se stalo je otřesné, nechápu jak mohli projít psychotesty :( Ti co ubližují malým nevinným dětem, nejsou podle mě lidi, ale zrůdy! :(

Irena + Eriček a Adámek

 
liborinka
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 16.03.06 15:46

Je to strašný,mám z toho husí kůži, některý lidi by měli dostat trest smrti! Nechápu jak může někdo ubližovat dětem! Ja to fakt hrůza!
Liborinka z Květníčku!

 
packa1
Povídálka 43 příspěvků 16.03.06 15:56

Je nevyslovitelne odporne, otresne a hnusne, co se Erickovi stalo, ale jak pises, zli lidi jsou vsude na svete. Ja ziju ve spanelsku a pred tydnem tady bylo ve zpravach, ze do nemocnice matka dovezla sve mesicni dite se zlomenyma obema nohama!!!! Ted je matka ve vazbe, dokazali ji ze jej tyrala!!!Mesicniho prcka. Je to vubec mozne???Proc to dite lidi maji, kdyz jej vlastne nechcou?? Takovi lidi si nezaslouzi zit. Tot muj nazor. Uz jen pro takove „matky“ bych znovuobnovila trest smrti. Vsude na svete!!!
Ahoj Pavla a Kike (24mes.)

 
johanka
Kecalka 321 příspěvků 16.03.06 16:47

Taky jsem tím byla hrozně otřesená, tím spíš, že jsem asistovala u začátku adopcí do jiného severského státu, Dánska, kam z Česka již několik desítek dětí (hlavně jinde nechtěných) odešlo. Vůbec nechápu, jak tu rodinu mohli vybrat, a jak ji mohli bez povšimnutí těch 5 měsíců nechat chlapce mučit. Sebevětší trest Erikovi život nevrátí - spíš je třeba posílit prevenci, aby se to nikdy-nikdy neopakovalo.
Johanka od záříjňátek

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 16.03.06 17:22

Je to strašné…
Sama mám adoptovaného chlapečka a samozřejmě za sebou máme psychotesty. Psycholog nás celkem dobře odhadl, trefil se do našich osobnostích rysů naprosto přesně. Nikdy nepochopím, jak mohl psychotesty projít někdo, kdo potom provede něco tak strašného. Psycholog, který tento pár testoval to měl poznat a malý Erik se do této rodiny nikdy neměl dostat!
Bohužel mu žádný trest, byť sebevětší, život nevrátí…
Dadla a Vojtíšek

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 16.03.06 18:22

TAK TO JE STRAŠNÉ…!!!!!!!
JE MI Z TOHO MOC SMUTNO! :-(
TAKOVÉ LIDI BYCH ODSTŘELILA NA MÍSTĚ - ŽIVOT ZA ŽIVOT!!!
ERIČEK JE URČITĚ V NEBÍČKU!

Werinka

 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 16.03.06 20:06

Pane Bože jak tohle můžeš dovolit????????
malý bezbraný chlapeček, který na světě nikoho nemá,je v rodině, které ani nerozumí a nemá se ke komu přitulit. Proč?????????­???????????? Cítím takovou bolest, že to ani nemůžu popsat. Dala bych těm sviním doživotí v té nejtěžší věznici, proč jen 20 měsíců? Co je to za spravedlnost??Od­povědi asi nikdy nenajdu, jen budu doufat, že takových případů nebude a lidé, kteří jsou toho schopni, budou do konce života a ještě po něm trpět stejně jako ty dětičky:o((

Vendelina

 
dasulika
Kecalka 419 příspěvků 16.03.06 21:23

Já bych jenom chtěla upozornit, dneska bylo ve zprávách, že když děti jdou do ciziny, jejich budoucí rodiče projít psychotesty nemusí!! Zírala jsem jak spadlá z višně. Když si čeští manželé zažádají o adopci, psychotesty mít musí, když to jsou manželé odněkud ze Švédska, tak nemusí. Přijde mi to šílené!

Dasulika

 
sally
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 17.03.06 06:48

Dasuliku,
mezinárodní adopce fungují jinak - rodiče musí projít adopčním řízením ve své zemi. Takže jestli Švédsko psychotesty nemá, tka na ně rodiče nemusí… ale v USA rodiče procházejí podobným zdlouhavým martyriem jako v ČR (testy, návštěvy sociálních pracovnic, pohovory atd.) - pokud by nebyli schválení, tak si nemůžou z ciziny dítě legálně přivézt…

ale pokud Švédsko nemá takové zákony, tak bych byla proti tomu, aby mohli adoptovat děti z ciziny…

 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 18.03.06 21:18

Holky,
jak se to dělá? Vždyť si ho vzali a bylo mu něco přes tři roky, copak uměli česky (nebo romsky)? Vždyť ten kluk jim nemohl rozumnět, nikdo se nemůže divit, že jim počůrává zdi, to musí bejt pro ty děti strašnej šok.
To se neřeší?!?!
 cífka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama