Reklama

Problémy s kojením

Ostatní
  • emimino
  • 16.08.01

jak bojovat s problémy při kojení, jak podávat příkrm, jak odnaučit miminko v noci pít

Ahoj Šárko,
pravidelně navštěvuji Tvé stránky a vždy se tam dozvím něco zajímavého a nového. Dneska jsem si pročítala o krmení, zavádění pevné stravy apod. Naše Eleni má 4 měsíce a teď už jí častěji než ze začátku ( napřed jedla po 3 hodinách, teď jí po 2, někdy i po 1,5 hod a jsou dny, kdy ji během hodinykrmím i 3×. V noci do druhého měsíce vsávala najídlo 1×, teď 2-3×). Lékařka doporučila dokrm mlékem z lahve, což se mi moc nezamlouvalo, ale přidaly se mi k tomu ještě potíže s kojením, tak jsem si řekla, že to zkusím Po několika marných pokusech jsem to ale vzdala, prože Elinka láhev dost tvrdě odmítá. Říkala jsem si, že jí na noc začnu dávat kaši lžíčkou, ale překvapilo mě, když jsem četla, že Ty jsi dávala Verunce kaši a ona přesto v noci 1-2× vstávala. Tak to ještě asi chvilku vydržím jen s kojením, alespoň do konce 5.měsíce.
Měj se moc hezky,
 Darina

Milá Darino,
Měla bys vědět, že každé kojení se dostává do krize - často je to způsobeno tzv. růstovým skokem miminka, kdy dítě najednou rychle vyroste a také má v té době mimořádně velký hlad ( nejčastěji k tomu dochází okolo 3. a 6. týdne a 3.a 6. měsíce). Miminko v této době vyžaduje kojení až 15 x za den. Některé maminky tuto skutečnost neznají nebo prostě je tato doba natolik vyčerpá, že se rozhodnou pro příkrm. Pokud se však chce kojení maximálně zachovat je nejlepší podávat příkrm nikoliv z láhve, ale z hrníčku ( nejlépe s hubičkou) nebo pomocí lžičky.
Také naše Verunka v době, kdy jsem začala počet kojení snižovat, odmítala láhev - tedy přesně řečeno nevěděla si s ní rady, neuměla z ní sát, a pořád jen do ní kousala a nebo ji vytláčela jazykem. Takže jsem začala s hrníčkem s hubičkou a tam nebyl nejmenší problém ( navíc teď nemám starost, jak Verunku od láhve zase odnaučit).
Co se týče kojení v noci - každé miminko je jiné - dcera mojí kamarádky nepotřebovala pít v noci od druhého měsíce, tedy ještě v době, kdy byla plně kojena. Já Verunku kojila v noci až do 10. měsíce (1-2×), v teď nedávno jsem mluvila o kojení s maminkami z kojeneckého plavání, a tam některé kojí v noci i 5× a to 16-ti měsíční děti.
Pokud tedy mohu radit, ještě to chvíli s kojením v noci vydrž a pak začni své miminko odnaučovat pít v noci - já postupovala takto - s večerní kaší se počet kojení snížil asi na polovinu, později jsem začala snižovat množství vypitého mléka během kojení a nakonec jsem noční kojení nahradila čajem. I dnes se stává, že se Verunka probudí v noci žízní ( bydlíme v paneláku a pít v noci chodíme i my s manželem) - dám jí tedy připravený čaj.
Milá Darino, přeji hodně úspěchů jak s kojením tak i se zaváděním pevné stravy - chce to opravdu pevné nervy ( ale věř často se i zasmějete). A taky aby celá vaše rodina byla zdravá a malá vám rostla jako z vody. Šárka


Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama