''Průchodnost vaječníků''

Zdraví

Ahoj lidičky, od března chodím do Motola do antisterilní poradny, takže mě teď čekají různá vyšetření. Chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s vyšetřením průchodnosti vaječníků. Prý to bolí... Prosím o zprávičku. Díky, hrozně se toho bojím. Monnatka

.

Váš příspěvek
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 10.03.05 17:03

Ahoj Monnatko,
já jsem podstoupila vyšetření průchodnosti vejcovodů v říjnu 2004. Opravdu nic moc. Já jsem sice citlivější na injekce(tedy ty umrtvovací), takže jsem jim hned po injekci málem omdlela. Doktor mi řekl, že to bude jako gynekologické vyšetření, jen že to bude větší tlak. Sestra mi píchla injekci do zadku, pak jsem čekala asi 30 minut než bude působit, musela jsem si tam lehnout, protože jsem málem omdlela. Potom jsem šla s doktorem na rengen, tak si lehla na ten železný stůl s rozkročenýma nohama a doktor do mě napustil kontrastní tekutinu, přiblížil rengen a udělal snímek. Ten tlak byl hodně nepříjemný. Může se stát, že když tam jsou nějaké malé srůsty, tak se tou tekutinou jakoby protrhnou. Jak jsem šla zpět za doktorem, tak jsem začala zase omdlévat, takže mi pomohl na lůžko. Jenže mi připadalo, že je mu to k smíchu. Sestry se divili, že jsem tak sama a taky říkali, že doktoři opravdu neví co to je. Nikdo mě před tím nevaroval, netušila jsem, že to bude tam nepříjemné. Zůstala jsem tak ještě 30 minut, ale potom už to bylo úplně v pohodě. Jako kdybych žádné vyšetření nepodstoupila.

Neměla jsem v plánu tě strašit, spíš připravit na to co tě čeká. Pokud můžu poradit, nechoď tam sama. Ráno se nasnídej (já jsem nesnídala, proto možná to omdlévání). Není to sice nic příjemného, ale pro ten pocit, že je vše v pořádku to stojí. Já jsem v pořádku, náš problém byl na straně manžela.

Přeji hodně sil a štěstí!!!
Kati

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.05 15:38

Já jsem loni absolvovala hysteroskopii - vyšetření zaměřené na stav dělohy a průchodnost vejcovodů. Probíhalo to v celkové narkóze, takže o ničem po tom, co jsem napočítala do pěti nevím (narkóza bylo taky to jediné čeho jsem se malinko obávala, byla to moje první). Po vyšetření jsem se během půl hodinky probrala, cítila jsem se jako po mírném požití, dva dny jsem malinko špinila a to bylo vše. Rok nesmím dávat krev, ale to vzhledem k tomu, že i díky tomuhle vyšetření čekám v červnu mládě stejně nemám v úmyslu.
Ničeho se neboj, cílem lékařů z antisterilní poradny určitě není ti ublížit nebo způsobit nepřiměřenou bolest.
Ať se to podaří.
 BÁRA

Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 12.03.05 16:14

Kati,
celé to vyšetření jsem prožívala stejně jako ty, s tím rozdílem, že já žádný „oblbovák“ či něco podobného nedostala. Po vyšetření jsem jim omdlela a ten doktor z toho byl tenkrát vyděšený snad víc než já.

Monnatko,
taky bych tě nechtěla vyděsit. Je to hodně nepříjemné, ale přežila jsem :o))) Znovu bych to opakovat nechtěla, ale nakonec jsem ráda, že jsem to celé podstoupila. Alespoň se zjistilo, že na mé straně problém není.

Co bychom pro miminko neudělali, že?
Hodně štěstí :o)))
 Dadla

Vložit nový komentář