Cítím první pohyby

Těhotenství

Už od minulého týdne jsem měla pocit, že se tam uvnitř něco děje. Přítel ale pořád nic necítil a já jsem si říkala, jestli zatím není přece jenom moc brzy (16.tt).

Pořád jsem nedokázala rozpoznat, jestli mi v břiše pouze něco „pulzuje“ nebo to můžou být střeva, či cokoliv jiného…

Věděla jsem, že prcek se tam hýbe, ale co bylo to pravé, jak to poznat? V úterý (17.tt) sedím u kávy se dvěma známýma a najednou „to“ cítím. V tu chvíli jsem věděla, že to jsou ty pravé pohyby. Vpravo od pupíku jsem cítila takové jemné škrundání, které se pořád drželo přibližně ve stejném místě. V tu chvíli jsem okamžitě přiložila dlaň na ono místo a soustředila se jen na to. Prcka jsem tam najednou úplně zřetelně cítila :-)

Známé na mě mluvily, ale já je vůbec nevnímala. Měla jsem chuť to vykřičet do celýho světa, ale samozřejmě jsem se držela a jen se usmívala.

Ten den večer už ho krásně cítil i přítel. Už sice nejsem v takovém tranzu, abych to vykřičela do celého světa jako poprvé, ale vždy je to neskutečně příjemný, hlavně když můžu v klidu sedět a vychutnávat si jeho pohyby.

Samozřejmě ještě nejsou tak silné, ale i tak je krásný pocit. Příští týden jdeme na kontrolu s placentou, tak snad bude vše v pořádku a zároveň doufám, že už se dozvíme i pohlaví :-)

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
veverka-andy
Závislačka 3127 příspěvků 19.08.10 08:29

Vychutnávej si to. Zatím je to jen takové „bublinkování“, ale až povyroste a bude mít míň místa, tak se z bublinek stanou hrbolky na břiše, který ti tam budou tancovat :dance: . Taky jsem tím nedávno procházela a od 25 týdne jsou to už jen hrbolky a kopance.

Taky jsem při prvních pohybech měla chuť to vykřičet do světa. Bohužel jsem se o svou radost mohla podělit jen s rodiči, kteří si těhu užívají semnou. (táta dokonce začal přibírat na váze stejně jako já a odůvodňuje to tím, že semnou drží basu, abych se necítila blbě :lol: ). Je fajn mít okolo sebe milující lidi a podělit se s nimi o své zážitky. :dance:

 
dalmatinka2004
Kecalka 197 příspěvků 19.08.10 14:54

:) Tak přesně takový pocit jsem měla taky!! :) Je pravda, že já jsem si už v cca 16 tt byla jistá, že to jsou ty prave pohyby - mám nějaké akční dítko, protože jemné hemžení jsem cítila už asi od 14tt a v tom 16 už mi naskakovaly menší bouličky pod pupíkem. :D DNeska jsem 26 tt a občas jsou ty kopance pěkně ostré a je jich celkem dost a stejně mě sem tam zaskočí ta intenzita. :lol: Je to úžasný pocit…

 
Blanche-V
Stálice 59 příspěvků 19.08.10 15:33

Že je to paráda :-)
Já to taky prvně vnímala asi okolo 17. týdne, jakési šimrání uvnitř v břiše. (pohlaí nám řekli v 16. týdnu).
Někdy ve 24. týdnu to spolehlivě cítil i přítel.
Dnes jsem ve 34 tt a zase pro změnu se břicho vlní.
Tak ať nám to všem dobře dopadne a ať už je máme v náručí :-D

 
eginka
Kecalka 455 příspěvků 19.08.10 21:42

Ja som si tiez na zacatku uzivala svoje momenty. Lezala som na posteli a pomalecku pravidelne som tukala do bruska, a po nejakou dobe, ono mi odpovedalo tiez malickim tukaniem naspat. Ale teraz dostavam poradne kopance, az to boli

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 20.08.10 16:29

Já jsem v cítila poprvé pohyby asi okolo 15 týdne, nebyla jsem si jistá jestli to je opravdu ono, ale v 16 týdnu jsem už věděla stopro že to je ono a už to cítil i manžel a ted se mi dělají bouličky a jezdí mi po břiše a je to skvělý pocit, nejlepší na celým těhotenství :srdce:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 20.08.10 21:48

To je na těhotenství právě to nej nej nej… a když jsem byla po porodu, ještě asi měsíc - dva, jsem se občas přistihla, jak si spontánně pokládám ruku na břicho a čekám… ty pohyby mi prostě chyběly…ikdyž jsem svůj pokládek měla vedle sebe. Užívej si to :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama