Rodičovský příspěvek

Ostatní
  • 18.12.05

Tak nám páni poslanci chtějí milý rodiče, zvýšit rodičovský příspěvek. To je slávy. Třikrát hurá!!! Kolik řečí kolem toho vedou, dvě hodiny ve Sněmovně řeší jestli příspěvek zvýšit, ano nebo ne. A jeho dopad na státní pokladnu. Směšné? Maminky budou doma kvůli penězům.

Z vlastní zkušenosti jsem přešla z rodičovského příspěvku 2.552,– na 3.500,–, a to si myslím kolik mám peněz.
K jeho zvýšení by mělo dojít, až od roku 2007. Ještě, že ne později!
Ptám se, Vás maminky, opravdu nejde rodičovský příspěvek zvýšit, už příští rok?
Co všechno udělali zákonodárci pro rodinu. Myslím, že se to dá spočítat na prstech jedné ruky.
Věci kolem peněz rodin by se měli řešit okamžitě. Ale proč? Všichni čekají do voleb a myslí si co udělal stát pro rodinu..
Na co, jsou mi řeči o tom kolik potřebuje peněz policie, soudy, když můj součastný rodičovský příspěvek nedosahuje ani hranic životního minima. Dá se říct, že jeho suma 3.500,– je takový bonusek, aby rodiče něco dostali a nezatížili státní pokladnu.
Jejich dedukce, o tom co zvýšení přinese negativního, mě připadají velice směšné.
Maminky se nebudou chtít se vrátit do práce!!!!.
Položme si otázku do jaké práce? Vezmou mě s malým dítětem? O nikoliv.
Proč tedy nepřidat už v příštím roce? Možná dojde pánům nahoře, že s 4000,– se nedá vyžít na tož koupit dětem něco na sebe.
Uvažuji také proč nepřidají hned.
Maminky se nemůžou bránit jako železničáři a učitelé stávkou.Bylo by zajímavé udělat sraz všech rodičů s kočárky na Václavském náměstí, třeba ty nahoře něco napadne? Nebo se na nás přijdou podívat.Skvělý volební tah a budou přikyvovat!
Nebo raději přestat rodit? Potom nebudou potřebovat tolik peněz a naše děti nezatíží státní rozpočet. Jestli nějaké děti budou.

Díky, opravdu díky!!!!!!!!!!
Udělali jste mi obrovskou radost!!!!!

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Alicce
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 18.12.05 10:26

Jako MATKA si říkám HURÁ! Konečně vymysleli něco prospěšného - každá koruna dobrá a zvýšení hned na dvojnásobek, to je opravdu znatelná změna.

Jako EKONOMKA si říkám ACH JO a jsem zá:,–(ně PROTI takovéto formě zvýšení…

Ptáte se proč?

Protože…

  1. … si říkám, proč je to nenapadlo dřív…? A když se podívám do kalendáře, je mi jasné, že se jedná o předvolební tah, kterého se nakonec zúčastnili téměř všichni politici, aby jejich preference ve volbách neutrpěli (rodiny s malými dětmi jsou přece jen slušně početná voličská základna).
  1. … je státní rozpočet už teď v deficitu, takže na takovéhle zvýšení státní pokladna prostě nemá. Takže když nám, matkám, přidají, tak někde asi budou muset zase někomu vzít… A hádejte, komu ty peníze vezmou… Myslíte, že sníží nějak administrativu a zefektivní práci státních úředníků, aby ušetřili státní kase nějaké ty náklady…? Nebo že sníží platy dokonce sami sobě, poslancům? Ó nikoli. Buď se prohloubí deficit, takže naroste státní dluh, který bude muset jednou „někdo“ zaplatit (kdo pak to asi bude…) nebo někde budou muset „trochu“ zvýšit příjmy do státní kasy, takže někdo zaplatí nejspíš víc na daních (kdo pak to asi bude…).
  1. … zvýšení „chytře“ naplánovali až od roku 2007, takže „my“, současná vláda, jsme si to vymysleli a nás za to chvalte a „vy“, budoucí vládo, si s tím pak dělejte co chcete a peníze si na to někde sežeňte.
  1. … a koho bude skutečně „motivovat“ takovýto zvýšený rodičovský příspěvek k plození dětí? No, dámy, ruku na srdce - ty necelé 4000 Kč měsíčně navíc nám sice určitě bodnou, ale většina z nás se určitě rozhoduje pro to, zda mít děti či nikoli, podle trochu jiných kritérií. A zkuste se zamyslet, komu se opravdu „vyplatí“ zůstat pak na rodičovské dovolené a mít děti. Ono totiž 7400 Kč čistého měsíčně zas pro někoho zas tak malá částka není, podpora v nezaměstnanosti je rozhodně menší…

Takže jako ekonomka říkám: ANO, zvýšit rodičovský příspěvek, ale:

  • tak aby byl konstruován podobně jako příspěvek na mateřské, tj. určitým procentem z výše přechozího platu, nikoli „paušálně“ pro všechny stejně,
  • a ať mi někdo zároveň řekne, kde na to stát vezme.

NECHCI totiž takové zvýšení rodičovského příspěvku, které bude znamenat, že já jako matka dostanu o 4000 Kč měsíčně víc a naše rodina zaplatí měsíčně o 6000 Kč víc na daních z manželových příjmů a na DPH, aby bylo na rodičovský příspěvek i pro rodiny s nižším příjmem a nižšími daněmi… :-(

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 18.12.05 10:34

Ahojky Allice,

mám taky ekonomku, takže souhlasím a podepisuji v plném rozsahu (jako v Pupendu), jasně že jim to zaplatíme zase jen my - daňoví poplatnící, a za takových 5-15 let tu dopadnem jako v Argentině, podle toho jakým tempem se budeme dále zadlužovat!!!!!!!!!­!!!

Howg.
Sissi a Marian, zítra 6 měsíců

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 18.12.05 10:41

Naprosto souhlasím s předchozím příspěvkem. ANO, dvojnásobné zvýšení rodičáku je skutečně na první pohled radostné, ale…
Už teď státní dluh roste tak rychle, že je „lepší“ zavřít oči a tvářit se, že to nevidíme. Pokud budou zákonodárci chtít, aby se dluh díky tomuto zvýšení nezvyšoval, tak budou muset pokladnu naplnit. Kde asi? Pochybuju, že si uberou třeba ze svých nadstandardních výhod, ti naši zákonodárci. Takže zase zatíží nás všechny - novou daní, nebo zvýšenou sazbou, nebo zatíží zase jen některou skupinu - třeba živnostníky? Jako by toho už teď neměli dost. Jak je třeba možné, že živnostník platí minimální zdravotní pojištění vyšší (bez ohledu na dosažené příjmy) než člověk, který vůbec nepracuje a platí si pojištění zruky????? Dodnes jsem to nepochopila a asï nepochopím. A takových šílených rozhodnutí padlo víc…

Takže ANO, zvýšení rodičáku na dvojnásobek je revoluční rozhodnutí (bohužel spojeno s volbami a tím, my rozhodneme, vy pak řešte, kde na to vzít…), ale dobré rozhodnutí to může být pouze v případě, že vláda současně najde způsob, jak ušetřit (ne zvýšit příjmy státního rozpočtu) a k tomu bohužel jistojistě nedojde…

 
Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 18.12.05 10:42

Sissi a Alicce - naprosto souhlas!!!!!! ALicce tvoje argumenty jsou naprosto shodné s mými - sice dostanu víx na MD,ale namželovi o to víc zdaní. Takže budeme tam kde jsme byli

a halvně - je to předovlební tah, a další vláda - to to chci vidět…škoda slov…

 
Helen78
Kecalka 345 příspěvků 18.12.05 10:56

Holky, konečně tady někdo napsal moje pocity. Manžel podniká a už vidím, jak mu zvednou daně a my přijdeme nakonec o peněz ještě víc!

 
Petruna
Kecalka 104 příspěvků 18.12.05 13:15

Já souhlasím.Ten dopad bude děsnej, jenže to teď (ti, co se jich to týká) nevidí.

Já chápu, že maminky to nemají lehké.Sama jsem ukončila mateřskou ještě nebyly malému 3 roky.Zkrátka musela jsem jít něco dělat, na druhou stranu chápu, že stát nás živit nemůže.

A taky chápu, že je to pěkný předvolební trik…

 
ANYZKA
Stálice 99 příspěvků 18.12.05 14:18

Ahojky,já si myslím, že si to zaplatíme samozřejmě my...... a to z DPH, protože to se bude sjednocovat :-((((.

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 18.12.05 19:30

Třikrát hurá, akorát je mi jasný, že to bude mít druhou stranu mince. Asi jako to povedený společný zdanění manželů. Jsem ekonomka na mateřské, nikdy mi stát nic nedal, nikdy jsem po něm nic nechtěla. Toužím jenom po tom, abych mohla tři roky se svým dítětem v poklidu žít. Potom se vesele vrátím do pracovního procesu, budu mít príma pocit, že jsem svému dítěti dala v prvních třech letech života maximum, a že zase můžu začít splácet státu to, co mi „půjčil“. Vím, že to, co dostanu, musím vrátit. A je mi taky jasný, že na tenhle zvýšenej rodičovskej příspěvek budu platit jako mourovatá a manžel taky a moje máma taky a můj brácha a všichni ostatní. Takže zase nikdo nebudeme mít nic, jenom ty vychytralý. Ale ty umějí v sociálních dávkách chodit tak dokonale, že si na nich přijdou na takový peníze, a bez práce .......... Ivča_K

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 18.12.05 21:26

Myslím, že je to jen předvolební trik, jak přilákat voliče. Ať vyhraje kdokoli, stejně to zruší.
Jak jsem se totiž doslechla, důchodci mají lepší lobbisty v parlamentu než matky na MD.
 Soňa

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 19.12.05 06:53

Tak do týhle se diskuze se musim zapojit taky, to mi prostě nedá. Už jsem delší dobu mimo ČR, a tak některý věci vidim trochu jinak, než když jsem ještě byla doma. Holky mají samozřejmě pravdu, že to je čirej populismus a předvolební tah - stejně jako po mnoha letech najednou schválený registrovaný partnerství nebo pastelkovný pro prvňáčky. A že za každou vydanou tisícovku na příspěvek se budou muset na daních vybrat tisíce dva. Takže vyšší přídavky sice znějí lákavě, ale taky se může stát, že hned po volbách se to celý odsune na neučito nebo zase zruší. A nebo se po letech naše vnoučata utopěj ve státním dluhu.

Ale chtěla jsem napsat něco jinýho. Kdo vymyslel termín mateřská dovolená, byl asi pěknej vtipálek. Jasně, že je to náročná dřina - ale - je to mateřství a ne výdělečnej podnik. Viděla jsem ve zprávách na čt jednu maminku, jak si stěžuje, že současný dávky jí stačej akorát tak na mlíko a plíny, ale že na hračky a oblečení už ne. Kam se podívám mimo Čechy, tak tam jsou podobný dávky v podstatě jenom symbolický a nikoho by nenapadlo čekat víc. Moje kamarádka musela dva týdny po porodu do práce, protože si prostě nemohli dovolit žít z jednoho platu. Já mám sice štěstí, že můžu zůstat s prckem doma, ale manžel si přibral druhou práci a maká šest dní v týdnu. V neděli doma „jen“ připravuje materiály. Není to jednoduchý a trvalo chvíli, než jsem si zvykla, že pokud chci dítě, je můj problém, jak ho uživim, ne státu. Stát mi může přidat (= dostanu přídavky) k tomu, co musím zaplatit já, ale nemůžu žádat, aby mi dával peníze i na hračky.
Prostě chci říct, že i když to v Čechách občas není jednoduchý, tak zaplaťpámbů za to, co máme. Někde to je ještě tvrdší :-)))

Míša a Lu

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 19.12.05 08:32

Rozhodně nejsem odborník, jenom jsem se tak sama pro sebe vždycky ptala, proč namísto zvýšení rodičovského příspěvku spíš nezačnou přemýšlet, že by snížili daň u věcí, které se týkají dětí-plenek, výživy, oblečení, aby to všechno bylo dostupnější a levnější. Jinak souhlasím s tím, že to zvýšení se projeví jinde a zaplatíme to opět my.

Berun+Mišelínek 31tt

 
Vidi
Kecalka 177 příspěvků 21.12.05 19:05

Ahoj Anonymní,

zvýšení příspěvku je báječná věc. Co, zvýšení, už jen to, že vůbec EXISTUJE, je fajn a super. Moje prababička vychovávala v době války dvě děti a vůbec nic za to, že je s nimi na „mateřské“ nedostala. Ani ostatní ne. A vidíš, přeci jsme i my na světě a šlo to i bez příspěvků. Ale museli s pradědou dřít denně na poli, protože se zadlužili s hospodářstvím. V momentě, kdy ho splatili, přišli komanči a vyvlastnili si ho, ale to už je jiná kapitola. Jen jsem chtěla říct, buďme rádi vůbec za něco. A plně souhlasím s tím, jak tu někdo napsal, že 7 400 bude motivující pro naši nepracující a nepřizpůsobivou menšinu.

Vendula

 
Barusa
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 22.12.05 15:24

Souhlasím s některými názory a taky říkám: Fajn, že se budeme mít o něco lépe, ale fakt by mě zajímalo kde na to stát vezme, i když jsem zaslechla ve zprávách, že chtějí razantně snížit podporu pro dlouhodobě nezaměstnané a různé zvýhodnění snížit. Což si tak říkám, že je v pořádku…PROČ BY TEN KDO NECHCE PRACOVAT MĚL MÍT VÍC PENĚZ, NEŽ MATKY NA MATEŘSKÉ „DOVOLENÉ“ (FAKT PŘÍŠERNÝ NÁZEV, TO MOHL VYMYSLET JEN CHLAP:-)). Nechci nezaměstnané strkat do jednoho pytle, snad se najde rozumné " síto" jak rozlišit ty co fakt nechtějí pracovat a ty co dočasně nemohou najít práci…prostě: ACH JO!!

Barusa + drobísek 28tt

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama