Růzňata - Můj "ocásek"

Rodičovství

Pořád za sebou vidím ocásek a to nejsem žádná kočka ani pes. Tím ocáskem je naše Nicolka. No vlastně ti ocásci jsou dva. Niki a medvěd. Mám je k sobě

přivázané na neviditelné šňůrce. Chodí se mnou do kuchyně, do ložnice, na záchod…Stačí, když odcházím z místnosti. Nicol mě zpozoruje, v hlavince jí zřejmě zabliká varovná kontrolka: máma jde pryč! První popadne medvěda. Jinak by tam zůstal chudáček sám, že? A letí za mnou. Člověk se tajně nehne-jak na Gestapu :O)

Nevím, jestli je to tím, že jednou za 14 dní chodím do školy, ale nezdá se mi to tak často, aby to to „ocáskování“ způsobilo. Docela mě začalo znepokojovat, že je malá taková maminčina. Člověk nemůže jít věšet ani prádlo. Hlídá sice táta, ale maminka tu není. Bušení na dveře jde slyšet až ke sušáku na terase…Ale pak jsem četla článek v časopise „Rodiče“ a zjistila jsem, že je to úplně normální. Je to prý znakem sebejistoty a dobrého vztahu mezi matkou a dítětem. Zjistilo se, že děti, které mají silnou citovou vazbu ke své matce, začínají plakat, jakmile je máma nechá o samotě s cizí osobou. Po matčině návratu se však rychle zklidní. Naproti tomu, pokud jsou od své matky odloučené děti s nejistou citovou vazbou, buď se nepřiměřeně rozkřičí (což u nás tak zlé není), anebo se chovají až pozoruhodně klidně, téměř nezůčastněně. Jako by jim bylo lhostejné, s kým budou.

Snad vám tento deníček bude útěchou, až zas při vaření budete mít medvídka koalu kolem nohy :O))) (já medvědy dva haha) Je to jen fáze na cestě k samostatnosti. Tato fáze začíná kolem věku osmi měsíců. No neskončí sice ani kolem půldruhého roku. Ale my to nějak vydržíme! Měli bychom pamatovat, že jen ty děti, které mají pocit bezpečí a jistoty, jsou dostatečně psychicky vyzbrojené na to, aby prozkoumávaly svět.

Důvěřujte staré moudrosti: " Dejte dětem kořeny, pokud jsou malé. Když jsou velké, dejte jim křídla."

Opírala jsem se o článek z časopisu
„Rodiče“ 5/2005

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
andela  28.08.06 19:45

prvnííííííí

 
andela  28.08.06 19:45

prvnííííííí

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 28.08.06 19:59

Jeee, ANDILKU nadherny clanek !!!
zrovinka dnes Vitek furt chtel byt nosen a mazlen, asi ta separacni krize. No dneska nemel moc stastny den, spal venku pres hodinu,pak jsme museli uz dom, cimz se probudil pak do Babycafe na sraz s kamoskou a jejim synkem, tam hned na zac. jinej kluk KOUSL Vitka vedle nosu, on ho nejdriv jako hladil a pak… vsichni si mysleli ze ho pusinkuje aaa nestihla ho vzit, no brecel muj milacek,kousanec velkej, fakt hrozny, jakoby si ho maminka nemohla hlidat, kdyz tusi ceho je schopen…
dnes mame 2 lete vyroci svatby, toz koncim. dobrou D

ps. jeste pridejte seznam prosim.

 
andela  28.08.06 20:15

Cha cha, první, a ještě dvakrát … to se mi ještě nestalo :-)))  

Andílku, pěkně jsi to napísala… a hlavně pravdivě. Jen nesouhlasím s těma 8 měsícema, páč já mám pijavici na noze sem tam přicuclou od té doby, co je pohyblivá :-))). Ale už jsem zjistila, že je jája taky mamánek … beze mě ani ránu. Někdy ho lze ukecat, ale to jedině tak, že je vyspalí a má nějakou zábavu. Třeba když byly u mamky neteře, tak že si s ním hrály a dělaly blbosti, tak byl i bez maminky v klidu. Ale většinou je to chvíli dobrý a pak uááá uááá kde je máma :-/.  No, snažím se, aby s ním byl Jára co nejvíc sám, že by si jako Jája zvykl, že tu není jen máma, že i táta pofouká, pohladí a pomazlí, že i u táty je fajn. Ale zatím bez úspěchu. Jak se večer vzbudí a jde táta, tak mám % jistotu, že se Jája probere úplně a stejně budu muset nastoupit já :-(. Ale já vydržím :-)))))) To muselo být něco s Nicolkou … tý jo, taky bych se v tu chvíli nejradši do země propadla.Ale a´t si ostatní čumí a ať si myslí co chtějí, ne?  

Jináč jsem už dneska celkem v pohodě. Sem tam mě v nose zalehtá, ale mám ho skoro ucpanej. Úplný opak včerejška. Tak fakt nevím, jestli zabral ten můj super čaj, nebo pocení s tatínkem. :-))) Sem si tak vzpoměla, že když jsme potili s tatínkem naposled (myslím jako že jsem opravdu byla nastydlá a večer jsme potili) tak z toho vzniknul Jája … tak doufám že z tohodle pocení a léčení nic nebude :-)) I když ..... na jednu stranu … ale je to velice nepravděpodobné :-)). jéé, sem šla s Jájou do města. potkám pod kopečkem starší ženskou s klukem cca
roky na ruce, a ona říká - koukej na holčičku jak se veze 8-o … říkám to je chlapeček :-)). A jdu dál. pak jsem zjistila že tu jsou nějaký trky, tak to v letu objíždím s kočárem a jde okolo baba s prckem (nevím co to bylo) a baba říká - jéé, koukej jak se hezky holčička směje. a já zas : to je chlapeček. A ona tak jako nasraně : kdo to má poznat když to máte tak oblečený 8-o. A to prosím měl Jája khaki kalhoty, žlutou flaušovou mikču se zeleným pruhem a ten pirátskej šátek ( modro bílo červenej - převládá tmavě modrá) a pravda na krku bílej cinták s růžovým lemováním. Ale neříkejte, že jen podle barvy cintáku usoudíte že je to holka 8-o. … nehledě na to, že holka by neměla takovej šátek, že. a když už měla, tak v jiné barvě… tedy podle mě. No ale baba mě div nesežrala, že jsem se ozvala … sou dneska lidi.  

Dalif - tak koukám, že jste si s Vítkem i užili, co?  K tý hrazdičce - počkej až nám začnou lítat bez ní :-)). takhle si myslím, že je ta hrazda brzdí, a nemůžou si tolik nabít, jako když budou lítat jen tak .-).To bude mazec :-)).  

Daso - to by mě nas … s těma židlema a stolem. já bych si asik šla vybrat jinam … pokud bych měla kam :-))  

Heleno - tož si užij to slaměné vdovství :-)). A až někam vyrazíte, tak na sebe dejte pozor.  

Valli - no to jsi šikovná žesis uvařila polívčičku :-))). A snědla si jí? Aspoň dva talíře :-)).
Deníček růzňat č.33
Peletonek:
Anďílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-23)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín,25
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-30)  
helena77 - Nikolka 12.7. 1995;Natálka 10.2. 2005k, Třešť
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-29)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-30)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-29)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
Valli - Martínek 22.6.2005,mimís TP 12.3.2007 Třebíč, (Eva-1982)
Violet - Matyáš 15.1.2005, Most, (Denisa-24)

nakukovatelka:
Oluska - Martínek 4.6.2005, Velká Šitboř, (Olča-1981)

mTak snad jsem vám vše napsala. Nejde mi vypnout to tučný sakra …
Andělka a Jaroušek 7m 2t

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 28.08.06 20:18

Třetííííííííí­íííííí!
Jupí! Ahoj,
no Andílku,to je krásný,žádný dlouhý slohy jako někdo(nebudu se jmenovat) a přitom je to hrozně výstižný.Úplně mi mluvíš z duše,Vojtík si našel specialitku-jak se začal stavět,tak nejradši se staví o maminčinu nohavici.Takže po kuchyni dělám minikrůčky-ale vzhledem k velikosti kuchyně to (bohužel)stačí na uvaření oběda.Vojta teda za mnou všude nechodí,asi proto,že je nás často doma hodně a hlavně je tu na pronásledování Barunka,ale když jsme doma sami,tak je ocásek všude se mnou.
Včera mi prďolka prokřičel noc,budil se snad 8×,jsem utahaná,ale odvolal si mě u psaní do deníčku,tak jsem šla spát celkem brzo.Nevím,co mu je,jestli zoubky nebo nějaký blbý jídlo,achjo,šk­oda,že neumí mluvit.
Jo holky,dneska jsem byla s mojí babičkou a Barunkou na houbách a našla jsem za hodinu plnej košík-a samý nádherný buclatý sameťáčky,to byl skro houbovej orgasmus,když vidíš hlavního houbáka a pak všude okolo příbuzný.Pomohla jsem to u našich očistit a pak jsme to šupli do sušičky,co naši dostali-byla jsem z ní nadšená,za chvilku ty plátky hub šustily,jak byly uschlý.  

Zítra k nám přijde dopoledne pán na opravu toho záchodu,tak budu muset být zavřená doma.A nemít kde se vytento,prý nejmíň pět hodin.Ještěže mám hodný sousedy.Ale není to blbý-dobrý den,můžu se u vás vys..t?  

Dneska máme taky výročí-10 let,co jsme se pod vlivem alkoholu seznámili v jednom šantánu s mým drahouškem,tak čekáme,až usne Bára,abysme to oslavili.A čekáme a čekáme…už tady byla 4×,potvora.  

Tak vám přeju nádhernej večer,hodně spánku nebo hodně s.x.
Jitka,Vojtík spící, Barunka stále žvanící  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 28.08.06 20:23

Čtvrtá:-)
Nemám přečteno, jen hlásím, že žiju…ale holky, nějak nejsem schopná dostat se do formy…celeé dopol. jsem čekala, že vyjde deníček a pořád nic, nechtěla jsem už psát do starého…novinky jsou, ale nic moc…tak zítra, jdu se válet k Lukymu, bolí mě celé tělo …dobrou všem
 Violet

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 28.08.06 20:44

Ahoj holky,
Tak koukam, ze deniček nejni oznacen jako ruznata.  

No nic jen jdu napisat jak jsem dopadla v nemocnici na gyndě. Mám špatně srostlou hráz takže stím budu mít asik problémy a to ty, že mě může hráz praskat.  Jinak vše je ok. Prsa mám taky bez nálezu.
Elinku jsem měla s sebou a ochotné sestřička hlídaly. Bylo to super.
Tak papa Peta a Eli

 
andela  28.08.06 20:50

Mamulinko - deníček je bez názvu, jelikož to Andílek zapoměl napísat :-)). ale teď už víš že je náš :-))
To je teda dobrý s tou hrází … a co se s tím dá dělat? Jestli se s tím dá něco dělat teda … Jináč je fajn, žes dopadla dobře.
Eli byla asik hodná že?To je fajné že jsou sestry ochotné a pohlídají. :-))) Já budu muset teď taky na gyn. a nevím jak to s Jájou provedu, páč u nás to je vždy nadlouho. … :-(  

Andělka

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 28.08.06 22:13

Dobrej večír holčiny,

tak jsem pátá.Nebo šestá?

Andílku - deníček úžasný, jsem ráda, že nejsem jediná, co má dítko přilepené za zadkem.Navíc má teď malá období, že mi pořád něco ukazuje a furt „mami, mami“ a když nereaguji tak, jak by chtěla, tak už řve „mámo“.Zkrátka na nudu nemám čas, asi jako všechny mámy.

Andělko - nic si z toho nedělej, Natynce když byla menší řekli, že je hezký chlapeček ;o) A co se týče výletu, musím do auta nalepit nálepku „Dítě v autě“, aby se nedivili, že jedu tak pomalu.

Dalif - vše nejlepší k výročí

Jituško - můžeš jen doufat, že to na tebe zrovna nepřijde, když vám budou opravovat záchůdek.Jinak taky vše nejlepší k výročí a hezký večer.No jo, někdo má s.x a někdo sedí jak pecka u bedny s dcerou po boku a čučí na Divoké kočky.Bééé, já chci taky takovou postavičku.

Mamulinko - snad to bude v pořádku a další problémy s tím mít nebudeš.Eli je zlatíčko, to z ní musely být sestřičky na větvi.

No nic, jdu si kecnout k telce a dál závidět.

Přejeme všem krásnou dobrou noc.

Helena, spící Naty a film hltající Nika

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.08.06 07:23

sedma,jdu cist

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.08.06 07:34

ANDILKU pekne jsi to napsala,akorat nevim, teda jestli jsem spatna matka nebo co,ale nas martinek je rposte dost spolecenskej a jde skoro ke kazdymu:-) no kdyz ho mam v naruci a v tomto obdobi ho nekdo chce tak moc nejde,driv sel.ale jakoze kdyz ho ma nekdo hlidat tak pohoda,nevadi mu ze jdu pryc.to spis je horsi,kdyz u nas doma nekdo bouchne s dverma.to rve a bezi hned.at jsem to ja nebo martin.vcera byla sranda,byl u mamky a ja jsem si tam jela jeste pro klice od garaze a rikam mu ,tak ahoj -pápá  a on sel se mnou pryc-misto jakoze jdu sama,tak jsme udelali otocku a sal jsem sama a zadny rev.

a jinak dulezita vec-heč heč hip hip hura!!!!!!!!!!§ja vcera dostala od martinovy babicky HOUBY!!!a udelala jsem si jeset v9h. vecer smazenici,mnam,mam jeste na obed!to si dam.

tak zatim pa.

 
andela  29.08.06 07:34

Brý ráno Valli :-))  

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.08.06 07:35

nazdar:-)jdu cist vase komentare.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.08.06 08:12

HELENO:a to ja bych se na telku divala,ale sli jsme spat,musime byt cili na tu cestu,manzel bude ridit v noci.a rika ze teda vcera vyjizdet tak asi usne.

teda jak ctu vy mate deti pekne za zadkem,tak to martinek za mnou chodi hlavne kdyz jdu na wc-to si hraje se zasobnikem na wc papir a dava tam role a prazdny role-kdyz jsou a ja ho chvlaim jak to hezky umi:-))nekdy ale zacne sahat na stetku tak ho vyhodim a on rve jak tur.jinak si pekne hraje po celem byte lita sem a tam, v loznici ho zajimaji kolíky,v pokojiku ma hracek plno a v obyvaku suflata,v kuchyni taky,ale tu radsi zaviram.ja muzu klidne byt na netu nebo polehavat, sem tam kdyz uz ho nic nebavi tak mu zase neco ukazu,ale je fakt suprovej.to se mam co?vcera jsem mu dala pastleku at si maluje,hm pomaloval mi i trcohu zem,ale nastesti to slo hned dolu.

MAMULINKO:no ja mam hraz srostlou asi normalne,ale manzel rika ze je to hnus:-),pry to priste sesije radsi sam:-))tak snad to budes mit v poradku.a nepraskne to.

ANDELo:tak vy mate holcicku,jo?a fakt teda po tak dlohe dobe bylo tuli,ja tomu porad nemuzu uverit(uz jsi to rikala jednou na chatu).a to jako nechtel jara nebo ty nebo jak to??ju to by byla prca kdyby se zplodili dalsiho potomka.

jdu si jeste lehnout.-asi,ale je tady vsude desnej bordel,ted nekdo z vas prijit,tak se zhrozi co jsme to za smudly!!

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 29.08.06 08:46

Ahoj, pořádně se usaďte, bude to asi na dýl :-)
Tak sobotu jsem s tou debilní kocovinou přežila, než jsme zajeli k mé mámě pro Matýho, pozval mě Luky na oběd. Tak jsem dopřála žaludku rybí filé na roštu s bramborem maštěným máslem, nesměl chybět hovězí vývar, že. Holky, já absolutně necítila chuť té polévky, prostě teplá voda, nevím čím to, ale asi to pomohlo. Z mámy pak vypadlo, že Matý zvracel, nechce nic jíst a má trochu průjem, ale jinak hezky spí a je čilý. No dobrý, říkám, to bude ještě veselo. Že ani svůj Nutrilon nechtěl, to už je co říct (mmch - ten nový Nutrilon je fakt hroznej, i se blbě rozpouští…jestli jste si náhodou některá nevšimla jedný diskuze o Nutrilonu). Cestou domů zastávka v Tescu, tam Matý zbouchal půl rohlíku, než jsme nakoupili a doma jogurt, piškoty…vůbec nic mu pak nebylo, tak nevím, co to mělo být.Jen že si pořád strkal ruku do pusy, ale že by zuby, když jich máme 16? No uvidíme, co z toho vyleze. Večer zas volal Martin (ten, co mě v pátek tak zřídil), jestli nejdem na bowling..nešli jsme, jelikož jsme vlastně neměli kam dát Matýho…no měli, k budoucí tchýni, ale to j prostě nechci…navíc jsem fakt chtěla být večer s malým, když jsem si nebyla jistá, jestli mu ještě něco není. Tchýně nakonec ani nebyla prý doma, byla na něčí svatbě. Noc dobrá, v neděli ráno jel Luky na ty houby.  Všimla jsem si, že náš Frenka (králíček) je nějaký divný… jen tak polehával a hlavně nesnědl ani jídlo od večera, ani nepil… úplně mě to zarazilo, tak jsem byla pořád u něj, chovala ho a tak, no pak jsem šla dodělat oběd Matýmu (ten u něj pořád seděl a chtěl ho hladit), najednou slyším zvuky, jako že se Frenka asi zvedá, tak už jsem si říkala jak je to lepší, otočím se a ono houby - poslední záchvěv před smrtí :-((( Holky, hrozný to bylo, odvedla jsem Matýho do ložnice, brečela jak želva, Matý pak taky… no měli jsme ho 4 a čtvrt roku, takže 4 a půl mu bylo určitě, tak si myslíme, že to bylo stářím. Ale já fakt nemohla pak ani jít do tý kuchyně…musela jsem ho pak odnést a zavřít do ložnice, aby na něj nemohl Matý ani Lucky (kocour), než dorazí luky a něco s ním udělá. Večer jsme ho zajeli zakopat do areálu k Lukymu do práce. Fakt je to hrůza, byl členem rodiny…a jak ho Matý pořád hledá, vodí mě na místo, kde byla klec a dokonce i řekl „není“.
Andílku- šikula jsi, moc hezky napsaný to je :-) No s naším synátorem teda nevím, když jsme sami doma, tak hrůza, nehne se ode mě, ale u mé mámy nebo u tety na hlídání vydrží celý den a ani si nevzpomene, že tam nejsem… Nejhorší je u nás jako u Valli  to, když někdo odchází. U nás je to skoro vždy Luky, a tak mi pořád zůstává řvoucí dítě v náručí, to je děsný. Jakoby se pak Luky neměl vrátit :-) I na ulici, když ho nechávám někomu v kočárku a jdu jen do obchodu nebo tak, tak vyvádí.
Valli- smaženice v devět večer, ju? :-) My jí měli v tu neděli v půl desátý a já nadávala…bolela mě záda už z toho čištění hub, Luky měl taky vrchovatý koš a dost hřibů v tom, ale stálo to za to. Mám v mrazáku 6 pytlíků, dali jsme houby i tchýni a Lukyho babičce a pak ta smaženice, takže fakt dobrý, příště jdu s Lukym, na houbách už jsem nebyla pořádně tři roky.
Dalif- výročí - tak blahopřeji, to je hezký. Užili jste si večer? Vybavily se mi vaše svatební fotky, fakt jsou krásný :-)
Helen- ty závistivko jedna :-))) No taky jsme měli zapnuté Divoké kočky, ale nasmála jsem se - jsou to 4dny myslím, kdy mi je Luky pustil na DVD večer, když nic nedávali, já mám ten film ráda. A hned den na to jsme zahlídli upoutávku v tv, že to mají dávat. Nás asi někdo doma špehuje, či co.
Jituš- no tak vidíš, jak se ti teď hodí menší kuchyň :-) Ale je to super, že máte i Barču, že se Vojta zabaví hodně s ní. S tím 3.dítkem ještě - Luky by chtěl právě 3děti, ale já to vidím asi jako ty, co se týče financí… ale jsem zase takový blázen, že jsem schopná chtít to třetí mimi „na stará kolena“, jakoby na to rozmazlení. ALe zase, hlavně teď po tom ožralém pátku, když si pak zvyknu na tu pohodu, že jsou děti velké a my zas budem dělat úplně vše jako dřív, tak třeba fakt zpohodlním…
Mamulinko- no vidíš, dr. máš za sebou a dokonce s pomocí ochotných sester i s malou…co se tedy bude dít s tou hrází? Ale je dobře, že ten mamograf dopadl dobře.
Andělko- neboj se nic, nám věčně někdo chválil dcerunku, když byl Matý malej…že má tak krásný a výrazný očíčka, že na kluka je to divný :-/ Teď z něj zase dělají dopředu nějakého proutníka, že těch modrých očí bude sprostě využívat, ale bůh ví, jak to vše jednou bude:-)
No holky, tak už teda DOST, jdu juknout, proč se mi za rohem vzteká dítko… Jo a ten s.x - se můžu divit, že se mi chce tak spát, když teď ho provozujem asi i za vás, co se válejí večer u telky :-)
Violet a Matý 19m

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 29.08.06 08:52

Dobré ránko,
tak včerejší oslava,jak jsem psala ráno Andělce,byla pestrá.Střídavě se budily obě děti,musím to tu napsat-kazišuci jedni!O půl desáté konečně ticho,tak jako že jo,dobrý,a Heli,i ty divoký kočky jsme stihli:-)A postavu jsem záviděla taky,to si vždycky říkám něco o té dietě,do té doby,než si vemu něco dobrýho.Ale dívala jsem se na rozpis cvičení-tak 2× týdně budu chodit na cvíčo od půl šestý do půl sedmý,Honza bude muset krmit oba draky,ale aspoň pak budu oceněna.A v sobotu chodím do bazénu.Tak pak budu samý sval a šlacha-chachá,tojo.  

Jo,holky ráno trapas,oni ti opraváři přišli fakt brzo ráno,takže jsme byli všichni v pyžamu,jo a víte,jaký je nejhorší místo na velkej beďar?Špička nosu.Já si říkala,co na mě tak zíraj,než jsem se podívala do zrcadla.Honza má můj obdiv,že i přes to přese všechno mi včera říkal sladký slovíčka.No a protože na to moc není,tak to shodil větou:Ty moje stará můmie…
Jo a foťák už máme vybranej novej,Honza říkal,že všechno zlý je pro něco dobrý,budeme mít skoro stejnej jak co jsme měli,ale bude tam lepší video a rozlišení fotek.
A taky-konečně prodám první věc na MMB,tak snad se to rozjede,peníze potřebujem jak sůl.  

ANDĚLKO,no tak že by jste si tátou zadělali na druhý?ebo na kdy plánujete snažení?Jo a děcka si mi taky pletou-když mám Báru v klučičím,tak i teď.Vojtu si teda nikdo nespletl,on je typickej chlapák.  

DALIF, co vy,jak jste oslavili?Snad bez těch vyrušní,co jsme měli my.Nechápu,jak lidi nad dvě děti si můžou vyrobit další mimina,už kolikrát se stalo,že jsme byli vyrušeni..no nic.
A co chudáček váš malej?Má tam něco od toho kousance?Máma toho chlapečka za to nemůže,spíš vždycky pozoruju ty reakce maminky,některé se tomu ještě smějou.Tak TO BYCH vraždila.  

VIOLET, copák,je ti ještě špatně?Nebo se něco děje?Připadlas mi nějaká smutná…  

MAMULÍ,s tou hrází bude problém spíš u druhýho porodu,teď snad ani ne..nebo jo?Bolí to?U nás na gyndě taky sestřička hlídá,Bára jí tam vždycky razítkuje a dostane za to hračku z Kinder.  

HELI, ti opraváři mě pěkně štvou.Pán si zapálil,tak to tu smrdí,ale nemůžu na něj být drsná,protože jsem ho ukecala,aby tu opravu napsal na fond.Ono to je tak,že do určitýho místa od záchodu platíme my,dál je to ze společnýho.A Vojta je neustále v předsíni a chcce na ně čumět,teď tu sedí a kňourá,protože jsem zavřela dveře  a on by mohl o něco přijít.  

VALLI, nejseš špatná matka,tos blbě pochopila.To bych musela být taky,protože obě děti jsou lehce prodejný.Ale když jseš doma sama jen s Martínkem,tak tě určitě hledá,ne?To je právě ta jistota.Akorát na ten záchod teda nepustím ani jednoho.I za cenu řevu.  

Krásný den,i když u nás opět chčije.
Jitka, Vojta kňourající,Barunka malující si  

PS:Za Ikou asi nepojedu,protože tam má manžu a ten na ten náš drbinec moc zvědavej není.  

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 29.08.06 10:58

Učím se zuřivě jak zvíře, hledám na netu něco o Nejvyšším kontrolním úřadu, malá je dole u bábi a děde, nestíhám, tak čau!
Andilek

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 29.08.06 11:10

Zdárek holky,
Andělko - s tou hrází se nedá nic dělat pokud to praskne tak si to buď mám mazat dubovou kůrou a nebo si dělat „zabaly“. Tak můžu jen doufat, že mě ta hráz nebude moc praskat.
Jo a neberu antikoncepci jelikož mám zaněty z prášků takže si musíme dávat velikého majzla, aby Elíšek neměl sourozence.
Jinak Elinka byla vzorná a hodná a to i dneska na plicním. Dokud seděla nebo stála nebo se chovala bylo vše ok. Jakmile jí položili na rentgenu tak bylo zle. Jinak máme samozřejmě všechno v pořádku bez nálezů a bez poškození plic. Elíšek dostala hračku takovou panenku od sestřičky v nemocnici a hned skončila v pusině. A moc mě potěšilo, že nás vzali přednostně. Doktor bral lidičky podle věku dětí takže před náma bylo 5 dětí a šli jsme první.
Jo a ještě se omlouvám za to rejpnutí ohledně názvu. :o)
A mám jeden velkej dotázek můžu být v deníčku zařazená jako nakukovatelka?? Tak jako je Oluška??
Tak já se zase ozvu papa Péťa a Eli 10m    

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.08.06 11:33

ahoj holky,ze nevite co jim?ano smazenici:-))

jinak jsem byla ve meste-prsi:-(a kdyz jsem sla z pojistovny,tak si predstavte,ze tam bezel potkan!!no hruza,ja byla v soku./jako venku bezel,ale i tak)

VIOLET:to je mi lito s tim kralickem.ale uricte to bylo starim,kralici se moc nedozivaji,nas umrel uz po2leteech asi vedrem-v lete.a budete si porizovat noveho?a jak je matymu,bylo mu teda neco?nebo ze by byl jen nesvuj jak byl u mamky?
smazenici jsem delala vecer,ale nasetsti jsem to mela bez prace,protoze babicka mi dala uz ocistene a nakrajene houby!!to se tak nekdo ma:-))
jo taaak tak vy mate sexik i za nas a ja furt proc me to nelaka:-)

DALIF:take gratuluji ka vyroci,
JITUSCE:take gratulace-vy uz se zante tak dlouho?kazis…y znam moooc dobre:-))
haha mumie:-)
teda ja bych jim dala kdyby si zapalili v byte!!at si jdou na balůkon, i tak to smrdi uvnitr! nojo to my s martinkem hrajeme na honicku nebo treba na schovku,jakoze kuk-ja te chytim:-)a on se mi schovava,dokonce vcera uplne tise stal za kreslem a fakt jsem ho malem nenasla,to se vzdy divim, jak to pekne chape,co ma delat a tak.takze si hrajeme,ale je i hraci dite sam-tak jsem rada,treba teta ma 3kluky a kazdyho musela cely den nejak zabavit,protoze proste sami si nehrali.

ANDILKU:a kdy mas tu zkousku?hezky se uc.

Deníček růzňat č.33
Peletonek:
Anďílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-23)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín,25
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-30)  
helena77 - Nikolka 12.7. 1995;Natálka 10.2. 2005k, Třešť
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-29)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-30)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-29)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
Valli - Martínek 22.6.2005,mimís TP 12.3.2007 Třebíč, (Eva-1982)
Violet - Matyáš 15.1.2005, Most, (Denisa-24)

nakukovatelky:
Oluska - Martínek 4.6.2005, Velká Šitboř, (Olča-1981)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa 24)

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 29.08.06 12:25

Violet,až teď jsem si přečetla o králíčkovi,to je mílo,ale navrhuju taky pořídit si náhradu.Ono to pak není tak smutný-ta prázdná klec a tak.A obdivuju vás,já zvířátko chci,ale až mi poporoste Vojta,aby ho netrápil a taky musím počkat,ajestli nebudou mít děti po mě astma.
My máme doma jen akvárko s rybičkama a to jsou takový studený zvířata,když nějaká umře,tak mi to ani neva.Ale cvičený jsou-jak vidí velkou postavu,nahrnou se do jednoho rohu,jestli se bude podávat něco k jídlu.
Tak ať už nejseš smutná a neboj,ono to časem přejde.Jitka

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 29.08.06 12:29

Ahoj holky,  

tak dnes u nás prší, ráno jsem zajela do Kelče - dědina kousek od nás, kde je podniková prodejna loany. Nechala jsem tam 1300 i přes 20% slevu. Ale nakoupila jsem Lukáškovi zásobu body, punčošek, ponožek a mě a manžovi taky spoustu ponožek. Takže na zimu jsme obstaraní, ještě kombinézu a může začít sněžit.  

Andělo - jo  z těch židlí jsem byla fakt nasr........, ale byli jsme v Ostravě a tady se mi to moc nelíbí nebo stojí jedna  židle 2000 ,– , takže si počkám, ale už jsem se tak těšila , v ikei jsem koupila nové prostírání...­....... No utečeto snad, nebudu na to moc myslet :-((((((((  

jituško, tak jak dopadla oslava :-)))))))))

A ještě někdo tu slaví výročí.......­.......tuším Dalif ? Holky jak dlouho jste s těma svojíma chlapákama ? My jsme spolu 12 let a svoji 4 roky, tedááááááá, jak jsem to vydržela :-)))))))))))  

Mamulinko - a nepomohla by třeba nějaká pravidelná masáž hráze? Existují na to krémy - vím, že si ji holky masírovali před porodem, třeba by to pomohlo, aby nepraskala. Držím pěsti, aby se to nestalo!!!!!  

Violet - králíček je jako člen rodiny, ještě když jste ho měli tak dlouho. Budeš muset koupit Matýmu (i sobě) asi nového. On si na něj Matý jistě za tu chvilku taky hodně zvykl.  

Andílku, tak kdy máš tu zkoušku?  

Valím, papa Dáša a Lukášek 19m.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.08.06 12:34

DASO:my jsme s mojim skoro 4roky(v listopadu)a skoro dva roky manzele(zacatek prosince)takze moc dlouho ne,ale mne prijde ze se zname 100let !

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 29.08.06 14:30

No my jsme spolu přes 4 a půl roku, takže to bude doufám 5 a půl, až se vezmeme :-))
Dášo- no dost dobrý, 12let, to bych teda netipla :-)
Jituško- jsem ráno zapomněla reagovat na ten foťák - snad tě tím zas nerozčílím - to je fakt hnus fialovej, takovýmhle lidem bych usekla ruku…:-(  Jo a my když se v sobotu po flámu probrali, zjistili jsme, že mě Luky na betonárce narval do auta bez foťáku, tak jsme si taky říkali, jkestli tam bude…Luky tam zajel, samozřejmě ho nenašel, ale hned večer nám ho donesla domů kamarádka, co tam s náma taky slavila, že ho sbalila hned, jak jsme odjeli…tak ať vám ten nový slouží dýl!

 
andela  29.08.06 17:55

čáááu  

to je den co? Chčije a chčije … mňo, mě by to ani nevadilo, kdybych nemusela jít do města. teda .. nikdo mě nenutil, ale přijela kvůli tomu mamka, by šla se mnou a venku hlídala kočár. No, a Jája v kočáru pod pláštěnkou - hrůůůza. Zpočátku to šlo, ale pak už dost řval, že jsem ho musela vyndat a vzít sebou dokrámu. Chtěla jsem obhlídnout sekáče a koupit Jájovi nějaké to body s dlouhým rukávem. V jednom měli zavřeno, v druhým jsme teda koupili, a do třetího  se už nedostali. Koupila jsem sice v sekáči, ale mají tam i fungl nový věci. Ale i tak mě při placení málem klepla pepka - 80kč za body 8-o. No ale co naplat, jsou potřeba. Beztak budu muset ještě koupit, páč jich mám teď 7, a při Jáji slintání to je spotřeba min. 2 denně .Ale ještě není taková zima, tak ještě stačí i s krátkým rk. No koipila jsem ještě novou čepičku, a starší gatě, a nechala jsem tam 480 kč. A to jsem předtím byla u čuanů(měli venku ceduli že mají výprodej a slevy) a koupila si tam kalhoty za pohých 50 kč :-))). Holky, ale oni nejsou bokový!!! Oni jsou do pasu!!! Supeeer, nepoleze mi z nich zadek :-))). Pak jsme šli k taťkovi do hospody na kafe, Jájovi táta přinesl kournoutek na zmrzlu, a bramborovou kaši, tak jsem ani nemusela spěchat dom, kvůli obědu. Při cestě dom mi v kočáru začal řvát a řval až dom, a ještě chvíli doma. Ale zas tak zvláštně, spíš jako by ho něco bolelo, než že se mu nelíbí v kočáru.
Odpol jsem ho uspala a lehla si na gauč. Tedy my máme rozkládací, že se vytáhne takovej šuplík a zvedne se ta matračka, a já si to jen vytáhnu a lehnu, a taťka leží normálně nahoře :-)). Pak se Jája s brekem vzbudil, a po chvíli mi zas usnul na ruce, tak jsem se s ním skroutila na ten šuplík. Skoro bych i usnula, ale Jára mě pořád kopal do hlavy (ležíme takhle obráceně :-)) ) páč ho otravovala moucha. Pak nas… vstal a nadával, že se kvůli mouše nevyspí, tož jsem mu říkala, že mě kvůli mouše ale nemusí zkopat pomalu do kuličky :-)) (teda ne že by mě tak nakopl, ale pořád mi šmrdlal a žďuchal těma sejrama do mě). Chjo, no má to cenu? Když mi dítě spí, tak já ne.  

No druhý mimčo si pořizovat vědomě určitě nebudeme. Já bych chtěla tak za 2 - 3 roky, i Jára souhlasí. Ale stát se to může, a když by se to stalo teď, tak by mi to na jednu stranu ani nevadilo :-)). Teď jdu v září na ko ke gyndr. tak bych zkusila tu injekci, co to se mnou udělá.Do prášků se mi moc nechce, páč je zapomínám jíst :-(.  

Violet - jéé, to mi je líto králíčka. A vás taky. Tak si pořiďte dalšího :-))) ať vám není tak smutno.Violet, a přestaňte za nás laskavě souložit, jo? Já bych si taky ráda užila častěji!!! :-)))))  

Valli - takhle pozdě večer houbxy jo? :-)) No hlavně že ti chutnalo :-)). Co tě udivuje na potkanovi? Víš co jich po městě běhá? Fůůůj, ještě že se s nima nepotkáváme jen tak, co? Já bych se ho asi lekla a zařvala bych na celou ulici :-)) Valli - o tuli na chatu jsem psala už hooodně dávno :-)). Od té doby jsme to určo 3 krát už stihli :-)). No, mohlo by toho být krapet víc, ale aspoň něco, že? :-))  

Jituško - 1.9. se blíží, tak hřeš, dokud můžeš. Já už nesmím přibrat, neb bych se nevešla do těch kalhot co jsem si dnes koupila … a to by byla škoda když sem za ně dala takový hříšný prachy :-))))) No ale fakt - teď to jsou moje jedinný kalhoty, ještě je musím o půl metru zkrátit a bude to O.K. :-))) Hele, bych toho opraváře hnala sviňským krokem aby mi hulil v bytě!! U nás se sice hulí, ale pouze na balkoně. A i tak nadávám, když to leze dovnitř.Já ale měla Jáju oblíklího normálně v klučičím, až na ten růžově olemovanej bryndák. A dneska máma čekala na mě, a nějaký babky koukaly na Jáju a hnedle poznaly že je to kluk. Tamty byli nějaký mimo, víš :-)).  

Mamulinko - tak to zkus něčím mazat, a doufám že to bude v pořádku.  

Tož jste si početly už dost, ne? Tak já jdu zalít tátovi kafe a vzbudit ho na véču. :-))  

Andělka a Jája 7m3t    

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 29.08.06 18:01

Helčo - taky doufám, že stím nebudu mít problémy jinak se asik zblázním nedokážu si tu bolest ani představit.
Valli - tak mě Milan nikdy nic neříkal jak ta hráz vypadá jen si pamatuju, že jsem si tam po porodu ve sprše po nějakém dni šáhla při mytí a fuj fuj. Bylo mě tak nějak divně. Jsem slabá povaha.
Violet - s tou hrází se bude dít akorát to, že můžu doufat, že nepraskne. A když praskne tak si budu dávat jen zábaly.
Jituško - ta hráz mě nebolí jen mě doktor říkal, že může prasknout a že to je prej hodně bolestivé. Díky za typ ohledně těch masáží to mě nenapadlo. Prostě tomu nedat šanci aby praskla. Asik naběhnu koupit od WELLEDY olejíček používala jsem ho před porodem.  Jo a Elišku hlídaly 3 sestřičky žákyňky.
Dáša2 - díky za typ ohledně těch masáží to mě nenapadlo. Prostě tomu nedat šanci aby praskla. Asik naběhnu koupit od WELLEDY olejíček používala jsem ho před porodem. 
Tak snad jsem všem odpověděla.
Pa pa Péťa a Eliška 10m
PS: Čtu pečlivě

 
andela  29.08.06 19:47

Mamulinko - určitě kup ten olejíček a maž maž maž … teda si to vůbec nedovedu přestavit jak by to prasklo, ale určo fuj fuj.  Co má znamenat to PS: čtu pečlivě ?? Jsem to nějak nepochopila, tak nevím zda mi něco neuniklo?? .-)

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 29.08.06 21:19

Ahojky mamči,

tak dnes jsem jela se ségrou za dědečkem do nemocnice, bude muset, chudáček, na operaci s nohou.

Valli - to se máte, pár dní a frčíte na dovču, už se těším na tvé zážitky z cest

Violet - to s králíčkem mě mrzí, vím co asi prožíváte, nám předminulý rok umřel náš pejsek (fena rotvajlera), já byla zrovna těhu a ještě sama doma, neboť Romáč byl na montáži, bylo to hrozné , bulela jsem jak želva.Byl to ten nejlepší pes na světě.
A co týče toho s..u, jó, to se někdo má.Já si musím počkat do pátku.

Jituško - tvůj manža je fakt romantik, když vypotil takovou větu :o))
A opraváře bych taky hnala, kdyby si zapálili u nás doma.

Daso - my jsme s manžou spolu 12,5 let, z toho 11 let manželé.Někdy si říkám, hlavně když mě naštve, že bych ho už měla vyměnit.

Všechny ostatní zdravím.
Mějte hezký večer.

Helena, spící Naty a opět na telku čučící Nika

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 29.08.06 21:36

ciao,

toz my jsme spolu uz taky leta- skoro 8 let ? no je pravda ze tam byla rocni pauza, holt su strelec strelenej, toz jsem si chtela uzit … a vcera vyroci, Vitek krasne usnul,ale mamka nemohla, toz jsme si dali filmecek doma Date movie- parodie na snad vsechny romant.komedie- Svatba meho nejl.pritele, Fotr je lotr, Tlusta recka svatba… ale pak se to nejak pokazilo, mam nejak nizkou hladinu hormonu ci co… no chytli jsme se. Ale kytici ruzi jsem dostala, holt jsme to oslavili nadherne se vsim vsudy v nedeli ;) Vcera to za nas odtulila ;) Violet ;)

VIOLET- mrzi me to s tim kralickem

MAMULINKO- at je to lepsi - s tou hrazi… Ja taky furt musim cvicit na podvozek a houby vysledek vidim ;(

VALLI-  uzijte si dovcu !

IKAIKO- vy si jiste uz uzivate…

JITUSKO- ted se MMB rozjede, nebudes stihat balit ;)

HELI- peknej patek ;)

ANDELKO- jojo bodycka s dlouhym rukavem nedostatkove zbozi, ja jich mam hodne z MMB ;)

dobrou n. Dalif

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 29.08.06 21:38

DASO- jojo Kelc-Loana, nasi pribuzni mi tam taky koupily par oblec. pro Vitka a novomanzelka (teda ono uz to bude pres rok…) od bratranka pochazi z Kelce ci okoli, v Kelci mela svatbu ;)

D

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 29.08.06 22:17

Ahojí holky,
chtěla jsem se zeptat zda bych mohla přístí deníček poslat já pokud by to nevadilo.Vím, že k Vám nepatřím.  Bylo by to o zoubkach a zubních pástáchh pro naše malé ratolesti.
Tak mě prosím dejte vědět kdy bych ho měla poslat pokud ho teda můžu poslat.
Petra a Eli 10m

 
andela  30.08.06 00:05

Mamulinko - normálně mě sejříš! Kdo ti řekl že k nám nepatříš? Piš si kdy chceš co chceš a komu chceš, a deníček klíďo pošli taky, a asi nejlíp zas v neděli či pondělí, ať tak rychle nezapadnem. A už tu nedělej tlaky, k nám patříš :-)))).  

Pa a brou noc vaše andělka :-)))

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 30.08.06 08:30

Ahojík holky,  

tak jsem tu hnedle poránu jelikož jsem hledátkovala nějaké to studio na nehtiky. Tak už jsem objednaná super.
Andílek - já to nemyslela zle. Jak  tak koukám vypadl smející se smajlíček. A neboj už se to nebude opakovat budu si dávat pozor na pusinu a na ruce hihi. Dusno tu určo dělat nebudu. :o))
Deníček teda pošlu v pondělí tak ne, aby mě někdo předběhnul jo?? :o)))
Jinak Elinka má rýmu a velikej kašel tak pomažu koupit něco na to, abych jí ulevila. Já to počasí fakt nesnáším fuj fuj fuj fuj.
Tak přeji krásný den a večer Vás zase dočtu a něco písnu.
Péťa a Eli 10m  

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 30.08.06 08:37

Ahoj děvčátka,
tak jak jste se vyhajali?Já sice celkem dobře,ale opět 3× vzhůru a v šest budíček.Teď pachole zařezává,bodejť by ne,ale já už usnout nemůžu.
Včera byl supr večer,stavil se kámoš a hráli jsme Sázky a dostihy, můj drahý rozmilý nás rozdrtil, já byla vzteklá a když jsem zbankrotovala,ho­dila jsem po něm zbytkem peněz a svejma koňma-takovej jsem vztekloun!Nějak na to nemám,on se smál škodolibě,všechno mu vycházelo a za chvíli měl nahrabáno.Jojo,kdy­by mu to tak šlo i v normálním životě:-)
Normálně,na MMB se mi to začíná rozjíždět,já tomu ani nemůžu uvěřit,ale asi radši budu slavit až mi přijdou první peníze na účet-už začínám být značně nedůvěřivá.Kždo­pádně jste mě tady uklidnily,teď bych ještě potřebovala nějaký kladný hodnocení,aby se toho ženský nebály.No sand se mnou budou spokojený.  

Holky,pomoc,mám nos jak opilec-v rámci zamaskování malé tečky na nose mám teď uprostřed obličeje červenou baterku,vypadám jak Pinnochio.Nevím,jes­tli můžu mezi lidi.Chtěla jsem jít na město,ale lidi se mě budou bát.Nevíte,jak je možný,že i ve třiceti mám obličej jak puberťák? Já myslela,že jako odměna za vrásky je zmizení beďarů a ono ne,ony ty vrásky jsou jako bonus.Ach jo.  

VALLI, on se mě ten opravář zeptal,jestli si může zapálit,když je puštěnej větrák na WC a já nemohla říct ne,když jsem díky jemu ušetřila min.1000,–.Balkon nemáme a hrozně mi chybí,ale co se dá dělat.On ten náš byt je vůbec blbě řešenej-pidi tmavá předsíň, záchod,že se nevejdou pomalu kolena, koupelna,kde se nevejde pračka a když se ohneš,tak máš zadek venku,kuchyň malinkatá s chodbičkou,která je na hov.., malej obývák.Ale zato dva velký pokoje,kvůli kterejm jsme si ten byt hlavně měnili.Hlavně velkej děcák.  

DASO, super kup,Loana je fakt kvalitka,jo a taky začínám shánět zimní věci,protože loni mi koncem září řekli,že už jsem bez šance-když jsem teda nechtěla kombinézu za 800,–.O oslavě jsem už psala-spousta dětí všude,žádný spící,vzpomínali jsme a chcechtali se jak blázni.S Honzíkem jsme 10 let spolu-máme to jak v Básnících:spo­lečné bydlení po třech letech chození,po dvou letech bydlení svatba,za rok první dítě,po dvou letech další dítě, dovolená v Itálii…no zatím jedem na pětiletky.A před­stav si,že ho mám ráda čím dál víc,to je,co?(teda doufám,že i on mě).Jo a skláním se před tvými 12 lety,to jste spolu od nevinného dívčího rozpuku,co?Mně bylo 19,když jsme se dali do kupy.Ale už jsem za sebou měla tři delší vztahy.Tak jsem nějak tušila,že chlapi jsou v podstatě stejný a záleží na ženksý,jak si je vychová:-)  

VIOLET, s tím foťákem jste teda měli štěstí,my jsme taky doufali,že to tak dopadně,než kámoš zjistil,že má vykradenou peněženku.Ale byl rád,že mu neukradli policajtskou placku(hahaha,po­licajt okraden),to by měl za 15000,–pokuty.  

ANDĚLO, tak tě taky přepadla sekáčománie?Já mám snad 2 bodýčka na den,protože je Vojta čunče,tak mám strašnou spotřebu.Ale za 80,–se mi to zdá být dost,v sekáči.Jo a hele,matko,to jako že jsi dala v HOSPODĚ Jájovi kaši? Jakože solenou,s mlíkem a máslem?A kornou­tek?Šmarjá pano,to tu radši nepiš,nebo mě omejou.Já jsem do roka na jídlo přísná,vzhledem k našim nemocem a alergická na nedodržování u ostatních mamin,tak nedráždi hada bosou nohou.Jo a s muchou-tady nás žádná otravovat nemůže,protože tady jsou už muchy ztuhlý mrazem.Venku je pěkných 8 stupňů a já jsem navalená jak Eskymák.  

HELI, na operaci půjde tvůj děda nebo tatínek?A kvůli čemu? Já nemocnice obcházím obloukem,strašně se jich bojím.S manžou jste spolu taky už pěknej pátek,taky se někdy divím,že s ním vydržím,ale neměnila bych.Už jen ten zvyk…  

DALIF,já věděla proč jseš mi sympoš-ke mně jde střelec neljíp ze všech znamení a fakt,nejvíc kámošů mám právě střelců(já jsem vodnář).A to je škoda,žejste se chytli,i když je dobrý si určitý věci občas vyříkat. áááááááááááá,vzbu­dil se mi panáček vztekloušek,jdu chovat.
Tak pa,Jitka,Bára a Vojta  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 30.08.06 08:44

Helou při dnešním fuj dni,
tady leje, jak jinak, že. A to před oběděm čekám kamarádku z Nejdku s jejíma klukama (19měs a 2,5roku), že tu bude až do zítřejšího rána. Jestli nepřestane lejt, tak tu s dětma zavřený nevydržíme… no uvidíme. Těším se na pokec, Luky jde večer solidárně na fotbal, abychom večer u vínka stihly probrat i ty naše chlapy, ale to počasí mi teda hýbe žlučí. Už před půl hodinkou si přišla naše hlídací teta pro Matýho, nechá si ho do oběda, abych tu teď mohla všude vysát a vytřít a umýt komplet koupelnu.
Mamulinko- neblázni a piš piš piš, co bude klávesnice stíhat :-)
Andělko- nono, tolik se tady zase nesouloží :-)) Zrovna včera jsme šli spát např. dost brzy a jen se na sebe přimáčkli, tak sis mohla užívat ty :-)) A s těma bodýčkama mi nemluv - jsem byla ráda za to jedno, co jsem v pátek vyštrachala aspoň na to spaní. A mám i jedno nové z Klokánku, no ale holky - 170,–  HRŮZA !
Jituško- s těma rybičkama - Luky po nich hrozně moc touží, ale chtěl by nějaké super velké akvárko a na to nějak nejsou prachy…a už ho vidím, jak se o to stará, aby to pořád nějak vypadalo…to by zas bylo určo na mě, při jeho pracovním vytížení. Taky jsme je měli doma, když jsem byla malá a nějak mě nebralo, když nějaká umřela, ale ten Frenk mě teda dostal, až se divím… no Luky se asi chystá pořizovat nového, malinkatého, možná mi ho donese k narozkám, to bych se ani nedivila.Ale já nejsem rozhodnutá, jestli do toho jít zase… Jak dopadl záchod?
Dášo- no to se máš, žes to takhle „jedním vrzem“ v Loaně zvládla! Já nemám vůbec punčocháče, tak už se děsím, jak je budu tady shánět - chci jen 100% bavlnu a tady je to samá umělotina :-( Asi juknu někam na net, nebo nevím.Co jsem měla na Matýho loni, to my dovezla kámoška z Prahy.
Dalif- ty střelče náš :-) Hlavně, že se máte rádi a jste v pohodě. V to pondělí jsme si sice asi fakt užili i za vás :-)), ale jak jsem psala Andělce, včera jste „na tom mohli ležet“ zas vy za nás :-)))
Helen- koukám, že vy jste spolu taky celou věčnost (oproti nám), tak ať vám to klape i dál…s tím vyměňováním chlapa to kolikrát napadne i mě, a to říkám, že jsme spolu oproti vám chvíli (4,5 roku) :-)
Iko- snad vám tam na té chatě neprší, to by stálo za prd …  

Jinak - díky vám všem za projevenou soustrast za našeho Frenka, už je mi líp, ale Matý ho pořád hledá. Tak uvidíme. Než jsem vám to tu sesmolila, přestalo pršet, tak snad se ven odpol. vyhrabem. Jdu už něco dělat, jsem fakt hrozná… Páček
Violet bez Matýho

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 30.08.06 09:52

tak vcera jsme balili jidlo a cast veci do kufru,ty brdo,jeste tam dame golfac a lednicky a je to plny,do boxu dame obleceni,no ale myslela jsem ze to bude horsi!
martinek u mamky spal o pul9 do pul7,a jednou se vzbuil,pry mel asi nejaky sny,ze se hemzil a neco brumlal,to ja neslysim-protoze spi v pokojiku,mne vzbudi az me vola-rve:-)
dnes spal asi do pul9 rano!!ale v noci byl 3× vzhuru-a vecer jsem ho musela uspat kojenim-brecel chudinka,ale tak litostive.

ANDELO:na ze jsi psala ze jste se s tatkem potili a naposledy pri tom vznikla JAJA,tak jsem to teda nepochopila.
jo a jinak teda body za80kc-to uz je jak znackovy!ja „mam“ v jihlave obchudky-ty vycihla mamka,kde je body kolem 45kc a lesi za 60kc.chystame se tam s kamoskou na konci zari.jinak kupuju v SOS textilu nebo VSE za39:-)nebo akce v C+A-3body za 180kc.

HELENO:muj deda byl ted na operaci kycle-ma ted umely.no ja se na ty zazitky z cest netesim-trochu se bojim,jedeme pres noc,snad bude martinek spat a nervat.on kdyz byl malej,tak cestoval vyborne,ted uz moc ne,nelibi se mu tam sedet.a kdyz ho vyndame a pak zase nekam pokracujeme tak se prohyba jak luk a rve chudak.noa jeste s nama jede mamka a jeji pritel-takze se budeme dost mackat!-kvuli sedacce no a doufame jen ,ze nebude mit mamka blbou naladu,protoze je pak hrozne neprijemna a to by nam kazilo naladu.ale jinak k mori se tesim,trosku se bojim,jaky bude apartmana a spani.ale snad to prezijeme a VUBEC neverim,ze by tam melo byt teplo!ja vcera tak mrzla,ze mi tchyne musela pujcit ZIMNI bundu!!
nikoho nemen-protoze oni chlapi jsou vsichni stejni:-))

mamulinko:denicek klidne posli-jan te muzu klido pido napsat do seznamu zpet-tos napsala ty,ze sem nebudes uz chodit.tak to pak kdyz tak prepis.

Jitusko:tak u nas takovy vztekloun je manzel,ale spiskdyz mu neco nejde u PC atd-no a co myslis ze dela martinek-to samy vbledemodrym!nejde mu neco hned a uz s tim mlati.
ale jue to roztomily ze hrajete hry.ja bych taky neco hrala,ale tolik kamaradu k nam nechodi a ne vubec casto.takze pro dva hry nic moc-treba scrabble(to nemame)ale tatky takovyhle veco moc nebavi-u ceho se mysli:-))

radsi odesilam,nez mi to martinek vypne!docitam ale dal:-)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 30.08.06 10:41

holky,tak jsem dala malyho lezet,uvidime kdy usne.
novinka:dnes rano jsem si sahala na bricho a uz asi pomalu roste.:-)moc to videt neni,ale citit jo:-)

JITUSKO:z toho obliceje si nic nedelej,ja to mam tak normalne a ted vypadam naprosto „uzasne“,na brade 3 pod nosem2,no des.delaji se mi pak desny jizvy,davam si porad makeup,ale stejne to jde i tak videt.no nastesti martin i pres ten ksicht se mnou jeste je:-)
ju ja nevedela ze mate3+1.myslela jsem ze jak IKA.my taky mame 3+1,a mame dva velky pokoje-obyvak, pokojik a pak mensi loznicku,a kuchyn s koupelnou jsme prestaveli loni uplne jinak,ze nam to ted uplne maximalne vyhovuje-velka koupelna-no relativne-ale na panelak bych rekla velka.a kuchyn jsme preskladali podel jine steny ze ted mame krasny prostor na vareni.jsem s tim spokojena.kdyz tak muzu poslat i foto na meil:-)
jinak uz se ti rozbihaji obchody,tak to je dobre.mne zatim je lito neco prodavat,zare­gistovana na MMB jsem,ale vic s tim dealt neumim:-)a ani nemam co prodat,mne proste prijde,ze je to divny prodat jedno body za20kc plus postovne ze to nidko nemuze koupit:-)kdyby treba 5body naraz,ale to se zase vsechno nemusi libit,jak to delas ty?ja ted to po martinkovi budu jeste nechavat na dalsi mimi a pak uvidime:-)ale i tak je mi to lito,mam k tem obleckum vztah,ze si vzpomenu kdy ho mel a taky jich plno dostal,tak mi to prijde blby.
jo a jak mate zarizenej decak?ja porad nevim jak to vymyslet,protoze je tam rok stara stena-z buku-kde je skrin na vesaky a pak police na obleci,police pripadne na uceni a pak na televizi-pripadne:-)no a dal nevim co k tomu dokoupit,mam sice vyhlidli veci z ikey,ale nevim jak to rozmistit.ja mam spis predstavu az budou deti chodit do skoly,ale ted moc ne:-))jinak steny mame syte oŕanzove,tak zase treba neco modreho mi prijde divny,tak jsem v ikey nasla do cervena a oranzova postel a stolecek a zidlicky.no chtela bych mit proste peknej pokojicek,my totiz meli satrou stenu a pak dve postele a osklivy dlouhy stul.tak bych to chtela moderne.:-)a zaroven to nepreplacat:-) a neutratit majlant:-))
mate typ na pokojik?

k tem bodyckum-nas martinek je takove prasatko-no a ja matka ho vychovavam-at se vse nauci-takze ho nechavam jeste treba banana a ovoce samotnyho na zidlicce,no pak ty body tak vypadaji ze.po bananu to vyprat uz neslo,tak ty ted davama na doma-pokud necekame navstevu:-) a hezky ven,v lete nosil i tricka,no ale ted uz je pekna kosa,tak aby mu nelezly zada.

DASO:taky premyslim nad kombinezou!jeste se zeptam tety,jestli nema neco po klukach.jinak budu muset koupit,loni mel martinek pujcenou a byla bezvadna!ja myslela ze je velika,ze ji bude nosit az ted a ono ne-ono to jen tak vypadalo.

DALIF:to my vetsinou se tqky pohadame na pekny vecer-a vzdy kdyz se jeden z nas tesi a maluje si vecer-tak pak buch a je zde hadka.no ta italska-martin neco rika a ja mlcim:-)a brecim.ted o vikendu spal v obyvaku,ale uz je to dobry.nojo porad si stezuje ze neni tuli-a co mam delat,vecer uz je mi blbe a jsem unavena no.a v 5h.neni cas.
jo a kolik ze jsi v te loane utratila?asi dost ne?ony ty jejich puncochace jsou krasny ale drahy.jedny mam uz pro mimi:-)(bile)

VIOLET:u nas zatim neleje ale zima je velka.jinak koukam,ze tady kazda z vas ma nejaky navstevy-no to ja akorat pribuzny nebo kdyz jdu k nekomu,hm manzel furt nadava,ja totiz znam spis jen zensky s detma co je potkam na piskovisti a zatim nijak dobre kamaradky nejsme,ale ted jsem tady od vedle potkala jednu holky,chodila na ZS o par roku vys,a ma skoro3m.chalpec­ka,tak treba to bude nakonec dobry pokec-pokud se zase potkame,tak ji pozvu na kafco:-)
a kolik ta hlidaci teta chce penez?to mas pres agenturu nebo inzerat?to je kvuli tvemu uceni AJ?
ja jsem zvedava jak to budu delat,az se narodi druhe-se skolou-hlavne to hlidani,mamka mi vetsinou hlidala martinka nebo segra.no ale dve deti jsou zahul,ze.no uvidime:-)

jinak vymena chlapa-tak to me teda zatim nenapadlo-spis naopak-manzel mi to furt predsouva-ale spis ze sranda-doufam.ze pry se mnou nic neni-ze asi bude muset mit milenku.hm to by videl,jaky jsou zensky desny,my manzelky jsme nejlepsi,zejo?

hm tak maly jeste nespia to uz je dobrych 20min.
jdu si dat smazenici-dostala jsem jeste jednu davku hub:-))

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 30.08.06 12:12

ahooooj ahooj všem, ****
No holky!!neblázněte takové romány kdo to má číst ,přečetla jsem jen část (zatím)a už se mi ztoho klíží očiska. ** no tak z některýma jsme se potkali na chatu,že Andel či Nikkol atd. ** tak jak jsem písala před odjezdem travíme mimo domov -tyden na cahte pak 4dny u tatky na taboře-tam Kubíček spinkal skoro cely den a cely den byl na certsvem vzduchu.už 10dní nebrečel.-spokojené to dítko ..musela jsem jim na mobilu poustet jak mam nahrato jak plaka ,aby mě věřili že to vubec umí!tedka jsem ve Vrčeni až do So kdy odvážím tatku z Tbora a vracime se do zasmrděné Plzně. ** Kubí se den co den v pasení zlepšuje je to takovy maly pasaček!(zašlu fotky na společ.mejliktak juknete (savgrova tu nema program na zmenceni a 3MG tové fotky bych do alba na Rodinu nedostala.taky jsme kubimu pořidili vak na břicho.(take zaslu foto)mela jsem od kamosky pujceny ten satek a Kuba v nem vyvadel nesnasi totiz takove ty polohy do klubicka atakvzdy se snazi narovnat jak prknoa vzteka se)tak jsem poridili ten sedeci a je v nem plne spokojen aja taky.kdyz jdeme nakupovat ci delsi chovanï ruka už bolí. ** jee uz zase kajdil dneska už po 4 vcera 10×,ale dobre ze mu to jde.:-) tak jdu přebalit. ** tedka me zlobi autiko naše.předevččírem se začlo škubat(jako malo vzduchu či ucpane palivove trisky)sotva jsme z tabora dojeli a chvilema vypadaval posilovač řízení((takže zatocit byla fuška.dnes pri dopo projiždce už celkem gut .jen male zaskuby ale posilovac v poho.zitra musim do Plzne(45km)tak se bojim aby to nezlobilo.ale odpo se na nej prijde podivat svagrovy kamarad.tak snad bude vše Ok,a nebude si to zadat nake velke penezni zasahy. ** Oluško-**ty nakukovatelko ,nočni suvo či jak te  jeste nazvat :-)) ja včera v tom maglajsu si pomalu ani nevšimla že jsi odešla.* ** Kuba mi haja na kline a porad mi nohou zašoupava ten suplik s klavesnicema,ajko by nechtel abych pisala. ** *no zatim se mejte pordne proctu a jestre nakouknu.papa **Růža a Kubísek (2m 17dní)    

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 30.08.06 13:11

Ahoj holky,  

tak mám pro vás jeden návrh - nevím kolik z vás nakupuje či prodává ma MMB, ale co takhle si udělat MMB růzňátek. Napište, co nabízíte, kdo bude mít zájem , tak můžete pak hodit foto na rodinu nebo na mail. Co vy na to???????? Jen já budu mít asi smůlu, protože máte menší děti, tak toho moc nekoupím a prodávat toho taky moc nebudu. Tak to zvažte a napište, co vy na to .  

Andělo, gatě bych brala taky. Taky by mě zajímalo, co tak Jáju trápí, jestli zoubky nebo bříško, že tak pláče. Snad už to bude v poho.  

Mamulinko, welledu kup a masíruj, hrázi nedej šanci prasknout !!!!!!!!!!!!! a deníček určo pošly, zajímavé téma. A že k nám nepatříš????????To jsi měla minule jistě slabou chvilku, takže tě do seznamu růzňátek bereme všema 10 a už ani slovo :-)))))))))))  

Helo, 12,5 let, tak to jste lepší :-)))  

Dalif - jo Kelč, to je dědinka. Měla jsem strach, abych to tam našla. A je jedno kdy jste to oslavili se vším všudy, hlavně, že jste oslavili!!!!!!!!  

Jituško, tak básnící, jo??????? A co bude v další pětiletce prozradíš?????????:-))))))))))) Beďary mám taky, mastnou pleť, na které se prý dělají míň vrásky, ale já jsem asi vyjímka :-(((((((((((((( A ať se ti na MMB daří, koukám, že se rozjíždíš!!!!!!!!!­!!  

Violet, Matýmu je smutno po králíčkovi, honem mažte koupit nového!!! Uvidíš, že z ně budete mít radost všichni!!!  

Valli, neboj, ono to půjde za chvilku i vidět, tak drobečka pozdravuj, pohlaď za nás a opatruj se!!!!  

Tak papa, snad jsem na nikoho nezapomněla Dáša a Lukášek 19m.

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 30.08.06 16:19

tak hlásím ,že autíko je OK.že prý to mohlo byt něco v naftě.projel prohledl a nic nenašel.kdyby se to opakovalo tak vyměnit naftový filtr.tak to jsem rada.prý jezdí jako nové!!no aby ne vždyt o něho pečuji.   Růža a Kubísek

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 30.08.06 18:21

Ahojík holky,
v den kdy Andělka napsala deníček jsem poslala též deníček. Od toho dne si píšu se Zdenkem Kamenským z emimina.Včera jsem se sním domluvila, že dneska mu poslu mejla kdy má deníček uveřejnit a to jsem udělala už ráno a to i s prosbičkou zda by mě deníček neposlal ještě na úpravu a tak se i stalo poslal. Nevím kde se stala chyba proč je deníček uveřejněn.
Všem se moc a moc omlouvám.
Petra a Eli 10m

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 30.08.06 18:31

Mamulinka - nic se neomlouvej!! Tak tu máme nový deníček dříve, ne? Já myslím, že to rozhodně nevadí!!!!!
Jitka
komentáře napíšu pak, jdu „krmit dravou zvěř kaší“

 
andela  02.09.06 08:18

Čauky babuchy,  

teda to by ste nevěřily, jaká já jsem blbá!! No včera přišel Jára dom a že jdou s kamarádem a jeho holkou na pívo. Tož sem chtěla taky.No oni odešli, a já šla za babí jestli pohlídá (už spícího) Jáju. Tak jsem se šla oblíknout, připravila čaj, vezmu chůvičku, dám jí dolů babí, ujistím se že kdyby něco tak brnkne, a šla jsem. Za hodinu přiletím domů, a babí že se Jája nevzbudil a asik spí (na něj se kouknout nebyla) … tak jsem poděkovala, vezmu chůvičku a nahoře jdu hned Jáju zkontrolovat. A jak jsem vlezla do tý ložnice, v tu chvíli mi došlo co jsem provedla. Já dala babí vysílačku od Jáji!!!!!!! No polil mě pot … Jája spal, na štorc postýlky, z čehož usuzuju, že musel být vzhůru, protože zatím takhle necestuje, a když holt nikdo nepřišel tak zas usnul. No rovnala jsem ho a přikrývala a vypadal v pohodě.Pak se vzbudil před 11 a to už mu trvalo dooost dlouho než zas zabral. No ale chápete to? Já sem tak pitomá, no vůbec mi to nedošlo. :-(( A to jsem ještě chodila s tou chůvičkou po obyváku a nevšimla si že na skříni mi stojí ta správná…
No, naštěstí to dobře dopadlo, Jája vypadá normálně … tak sem mu snad nezpůsobila žádnou újmu ( za předpokladu že byl vzhůru a chvíli tam hulákal).  

Andílku - veliká gratulace ke zkoušce. Vidíš, ti to pořád říkáme žes holka šikovná a že to zvládneš :-))  

Jituško - to je super že se ti kšefty rozjeli :-))  

Dášo - no myslím že by jsme i mohli prodávat pod jednou osobou. Jen by možná bylo lepší pak platit ty věci na dobírku. Dám klidně k dispozici mojí schránečku co tam mám … sem si jí založila stejně jen kvůli jedný autosedajdě. :-))  

Nikkol a ostatní - znova se ptám, zda bude něco s tím srazem, či nebude????  

Andělka a Jája 7m3t

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama