Služba pro mladé rodiny

Ostatní

Milí rodiče, Chci vám představit naše občanské sdružení a sociální službu, které se věnujeme. Nabízíme podporu mladým rodinám, které tíží nedostatek přirozených přátelských vazeb s lidmi, se kterými by mohli sdílet všednodenní rytmus života.

Milí rodiče,
Chci vám představit naše občanské sdružení a sociální službu, které se věnujeme. Nabízíme podporu mladým rodinám, které tíží nedostatek přirozených přátelských vazeb s lidmi, se kterými by mohli sdílet všednodenní rytmus života. Toto zázemí rodiny většinou mívají ve vrstevnících s dětmi, oporu v širší rodině, v přátelích. Někdy však mohou nastat okolnosti, které takový přirozený vývoj komplikují. Může to být prostý fakt přestěhování, kombinovaný právě s obdobím, kdy maminka zůstává v domácnosti. Některým rodičům chybí zážitek běžného rodinného života z vlastního dětství. Také péče o nemocného nebo handicapovaného člena rodiny může být takovou komplikací, neboť zvýšené nároky většinou dopadají především na maminku a její možnosti „pěstovat" své kontakty. V takové situaci se snažíme být nápomocni.
Naše služba je postavena na spolupráci s týmem dobrovolnic. Jsou to ženy od maminek v domácnosti, maminek se staršími dětmi až po ženy babičkovského věku. Dobrovolnice nabízí pravidelnou návštěvu rodiny, zájem a ochotu naslouchat. Konkrétní náplň společně tráveného času se odvíjí přesněji od představ a potřeb maminky. Někdy je více akcentována činnost kolem dětí a domácnosti. Je-li například v rodině více dětí, mohou maminka a dobrovolnice rozložit své síly a věnovat čas jednotlivým dětem, vyjít na procházku apod. Jindy může být větší důraz na možnost rozhovoru a sdílení, dobrovolnice je jako „kamarádka".
V současné době působí naše občanské sdružení HoSt Home-Start v Praze, Liberci a v Brně. Další informace a kontakty se můžete dozvědět na www.hostcz.org. Pokud vás naše nabídka zaujala, neváhejte a kontaktujte nás, rádi vám povíme více podrobností. Služba je pro klienty bezplatná. Pokud naopak uvažujete, že byste nabídli své síly jako dobrovolnice či dobrovolníci (hledáme i tatínky), budete také vítáni.
Za HoSt Home-Start Marie Konzalová konzalova@hos­tcz.org

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama