Snaženíčko snažení

Snažení

Ahoj všem, jmenuju se Edita (po doma Ed) a mám doma 21měsíční Apolenku (po doma Polinka) a jednoho mužíčka :o) jménem Garrie (po doma Guz), s kterým jsme se před měsícem rozhodli, že je čas na pořízení sourezence té naší nezbednici. Bylo to rozhodnutí na poslední chvíli jelikož jsme nejdříve plánovali druhé miminko až touhle dobou příští rok, ale to by potom byl mezi dětma pokud by se podařilo 3,5 letý rozdíl a více a to jsme uznali už by bylo asi moc. Žijeme totiž v zahraničí, konkrétně v Anglii a tak nám tady chybí celá škála kamarádů a kamarádek a rodiny, se kterou bychom se mohli navštěvovat a sdílet radosti i starosti rodičovství.

Před pěti měsíci jsme se stala poprvé tetou a mého synovečka Vojtíška jsem viděla pouze pár týdnů v létě, když se narodil, protože jsme zrovna byli na návštěvě doma. Apolenka z něj byla unešená, pořád jej pusinkovala a pečovala o něj a teď když jsme tak daleko vidím jak roste pouze z fotek, které si se sestrou vyměňujeme a s Polinkou si hrát nemohou. A tak si myslím, že to bude pro Apolenku pouze přínosem, když jí pořídíme sourozence a to pokud možno co nejdříííííve :o)

Takže po rodinné diskuzi kdy co a jak jsme se rozhodli, že se začneme snažit letos a konkrétně v listopadu, čili první snažení máme k mému velikému smutku neúspěšně za sebou.
Apolenku jsme zadělali na první pokus a tak jsem nějak tajně doufala, že tomu bude u druhého zrovna tak.
Také jsem poprvé neměla tušení kdy ovuluju a co je to např. bazální teplota nebo děložní hlen. Tyto „maličkosti“ jsem nemusela díky super rychlému otěhotnění studovat, ale nyní jsem „moudřejší“ a o procesu plodného období a jak jej poznat toho bohužel vím mnohem více.
Proč bohužel? Protože se mi zdá, že čím více toho vím, tím více se trápím a zdá se mi to složitější a složitější. Dříve jsem si říkala žena + muž = dítě, zato nyní to vidím takto: žena, výkyvy bazální teploty, táhlý, průhledný děložní hlen, bolesti v podbřišku, ovulační testy, kyselina listová, vitamíny, žádný alkohol + muž, počet a životnost spermie, správná poloha, vitamíny nejlépe zinek, trenýrky místo slipů, sprchování ve studené vodě = možná dítě????

Sladká nevědomost, člověk se tomu snažení oddal, zato nyní cítím, že se tomu díky svým vědomostem poddávám a ono to reguluje můj každodenní život. Minulý měsíc jsem počítala a dokonce měla v kalendáři zakroužkovány „plodné dny“! Připadala jsem si přímo posedlá myšlenkou, že MUSÍM otěhotnět a to hned! No MS přišla ukázkově po 30ti dnech přímo na hodinu a minutu přesně a já si doslova a do písmene nabila čumák.

Takže od teď žádné počítání, žádné kroužkování, žádné stresování. Alespoň doufám, protože ono se to lehce řekne, nestresovat, ale já osobně si hned namlouvám, že se mnou není něco v pořádku a že už nikdy nebudu mít více dětí, nebo že to bude trvat příliš dlouho a já si nedokážu sebe semu představit po roce neustáleho zkoušení a zklamání.
Obdivuju moc všechny, kteří najdou vždy každý měsíc sílu se pousmát a říct si, no co, podaří se to příště, protože mě první neúspěch velice ranil.
A vůbec nezáleží na tom, že už jedno dítě doma poletuje, ona ta touha po miminku je velmi silná a řekla bych stejná, jen s tím rozdílem, že už vím jaké to je být těhotná a cítit to miminko ve mě růst. Porod jsem bohužel nezažila, teda zažila, ale byl to plánovaný císařský řez, tudíž nic co jsem od porodu očekávala, ale o tom příště.
Proto zde zakládám tento deníček pro všechny snažilky, ať už jsou to prvosnažilky nebo vícesnažilky, je fajn mít místečko, kde si o tom trápení i radost když se zadaří můžeme povykládat, poradit si, povzbudit se navzájem a už jen to vědomí, že někde někdo prochází stejným trápením nebo radostí a ví jak to bolí nebo hřeje, hodně pomůže, takže vyzívám všechny snažilky přijďte sem za mnou!!!! Ve dvou (nebo třech, čtyřech a třeba i padesáti :o) ) se to lépe táhne !!!

Všem přeju krásné vánoce a šťastný Nový rok. Pro snažilky pozitivní zprávy a těhulinkám spokojené bříško a maminkám zdravá a usměvavá miminka.

Ed

Ps. Přikládám fotečku sebe a Apolenky v té době 16ti měsíční

400×277 .{border:1} *]

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Ifanka002
Nováček 5 příspěvků 21.12.02 13:01

Ahoj Edi, tak jsem tu! Budu ti tajně nebo veřejně držet palce, aby to už tenhle měsíc vyšlo!!!!
Jak známo „přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno“. Tak já ti posílám trochu naděje a pevné nervy. Mám tě ráda!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.02 13:56

Ahoj Aido

take drzim palecky, Simunek se nam povedl na 4. pokus:-)

Mejte se krasne

Petra, Šimon 5 mesicu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.02 13:56

Chci rict ahoj Ed samozrejme:-))))

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 21.12.02 14:21

Ahoj holčinky, jste moc hodne, děkuju za držení pěstiček, kéž by se to povedlo už teď na podruhé hi hi, říkám si, třeba ten minulý měsíc neovuloval ten „správný“ vaječník, když se to střídá, tak třeba tento měsíc.....
Ale beru to rozhodně tento měsíc sporotovněji a dokonce jsem ráda, že se budeme moct na Nový rok alespoň oblbnout šampáněm :o))

Ještě jednou dííííííkec
Ed

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.12.02 14:35

Ahoj Ed,

myslím, že jsis Apolenkou měla veliké štěstí, že to vyšlo napoprvé. Někde jsem četla, že normálně to vychází jednou za 3 až 6 měsíců, tak nevěš hlavu :))) Já jsem šťastnou matkou čtyřměsíční holčičky a „snažení“ nám trvalo 8 měsíců (je fakt, že jsem nepočítala plodné a neplodné dny, a když jsem to náhodou věděla, neskákala jsem na manžela se slovy „tak dneska“ :))). Říkali jsme si s manželem, že když to nevyjde do roka, půjdeme se někam poradit, ale nakonec to nebylo potřeba. Takže při pokusech o další mimi zůstanu nejmíň rok v klidu, hihi.

Věřím, že jestli se to povedlo jednou, je veliká pravděpodobnost, že na druhé miminko taky v pohodě „založíte“.

Přeju krásné Vánoce a hodně štěstí (nejen při tom snažení).

Bublina

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 21.12.02 15:01

Ahoj Ed!

Tak já taky jenom s troškou do mlýna, jenom Tě chci podpořit, že tvoje „znejistění“ , že to nevyšlo hned při prvním pokusu, je určitě normální....... Já když si vpomenu na sebe v červenci, když jsme se poprvé snažili o mrňouska a nevyšlo to..... A to jsme v ony plodné dny neměly téměř příležitost „zadělávat“, protože jsme pořád někde lítali a jaksi ve správný čas nebyli skoro vůbec spolu. Ale i tak, když jsem TO dostala, tak se mi začaly hlavou honit myšlenky, že určitě nejsem zdravá a tak (a to jsme do toho šli s tím, že to nějaký čas trvá, že se třeba budeme snažit i rok). A taky jako na potvoru jsem v červenci na sobě vůbec nepoznala ovulaci (měla jsem delší a ne moc pravidelný cyklus, ale ovulaci jsem podle hlenu téměř vždy bezpečně poznala).
Takže mě v mém „šílení“ uklidňovalo jenom to, že je velká pravděpodobnost, že jsme se do těch plodných dnů vůbec nestrefili…
No a naštěstí to v srpnu hned vyšlo a byly tam dvě čárky!!!!!! Taky bylo léto, měli jsme dost programu a nestihla jsme na případně plodné dny a otěhotnění moc myslet, takže jsem, stejně jako ty přestala na ony dny myslet a bylo to tady!!!!!
Ale už se vidím, jak bych šílela, kdyby se nám to delší dobu nedařilo.

A proto opravdu hodně, ale strašně moc obdivuju všechny, kdo se trpělivě a v klidu snaží o miminko i dlouhé měsíce či roky a neztrácí hlavu a náděj, mají můj upřímný obdiv........

Proto teď prskám prskám na monitor, co mi síli stačí, aby se k vám všem, milé čekatelky, dostaly ty správné těhotenské bacily, a vy se mohly co nejdříve radovat z pokládků ve vašich bříškách.....­..Strašně moc vám to všem přeju ani nevíte jak, to se ani nedá napsat.........

A Apolence přeju, aby měla brzo takovou pěkňoučkou sestřičku nebo bratříčka jako je ona sama.

Je skvělé, že jsi založila deníček pro „čekatelky-snažilky“, myslím, že tady chyběl a přitom je moc potřeba.......

Zdraví a přeje krásné Vánoce
Eržika, 21.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.02 17:12

Ahojky, ED,
buď v pohodě,Polinka je nádherná, naše kočičky jsou blondýnky,až to vypadá,že jsme je ukradli :o)),
Já jsem teď těhotná po páté a otěhotnět na jediný pokus se mi povedlo až teď,když mi řekli po samovolném potratu,že moje tělo už tu námahu nezvládá - od r 97 jsem těhotná, kojím nebo po operaci a všechny předchozí byli po dlouhém snažení mezi 6-12 měsíci. Chci tím jen upozornit,že asi psychika hraje svoje. :o))
Ke každé holčičce i k tomuto bříšku „vlastním“ permici do sportcentra s tak 800,–Kč ,co mi propadli :o). a tentokrát jsem tak důkladně vžalu uklidila všechno těhotenské, že jsem si musela koupit dvoje gatě,jedny bratru za 1300,– v životě jsem nic tak drahýho na sobě neměla - :o))).
Držím ti palečky, vyražte někam na vínko - Polince kupte džus a uvidíš,že přijdeš brzo mezi Těhulinky na Rodinku :o)))))

Hedvika,dvě dcerky+bříško

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 21.12.02 17:46

Hezké odpoledne, podvečer

děkuju všem co napsaly, holky hrozně ale ani nevíte jak moc velikánsky to pomáhá a co je na tom nejlepší, že kdybychom se nesnažili teď o miminko a byl by to něčí jiný deníček, tak bych psala snad to samé co vy. Prostě když to chce vydržet a nepanikařit a hlavně být trpělivý, já vím, uvědomuju si to, ale někdy to prostě ulítne :o))

Bublino, také si myslím, že jsme měli s Apolenkou hrozné štěstí a po tom našem neúspěchu si to uvědomuji o to více. Ale tenkrát to bylo určitě tou psychikou, vůbec jsme na to „otěhotnění“ nemysleli, neměla jsem ponětí kdy ovuluju, neměli jsme už doma jedno dítě, kterému jsme chtěli co možná nejdříve pořídit sourozence..... Bylo to buď a nebo. Možná se teď cítím být více pod nátlakem, ale to bude opět jen vsugorováno, takže se snažím opravdu na to už moc nemyslet.

Eržiko, ohmatávám monitor seč mi síly stačí a snad jsem se dostatečně nakazila :o)) Děkuju za povzbudivý příspěvek. Také hrozně moc ostatním snažilkám přeju plná bříška úúúplně hrozně moc. A to hlavně proto, že já si moc dobře uvědomuju, že doma jeden poklad už mám a vím jaké to je. Vždy si říkám, že já mám alespoň Apolenku, ale co ty snažilky, které zkoušejí první miminko a ono nepřichází??? Těch mi je líto nejvíce.

Hedviko, z Apolenky je blondýnka ani nevím po kom he he, s tím ukradnutím dětí tě plně chápu, u nás to také tak vypadá, ikdyž po narození měla malá kštici tmavých vlásků. Také jsem si dala předsevzetí, že po novém roce chudnu, takže mám to krásně naplánováno a začínám chodit do fitneska. Takže si říkám, že alespoň po dobu co se nám nedaří zkusím využít k tomu, abych shodila na svou ideální váhu a udělala tak něco pro sebe, co mi udělá radost. Přeju ti krásné těhulkovství a snad vás v Těhulinkách opravdu brzy navštívím.

Pááá Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.02 01:29

Ahoj Edito i ostaní,
emimino čtu už delší dobu, ale po přečtení tvého článku jsem se rozhodla, že taky něco napíšu. Mám 4-letou berušku Marušku, se kterou jsem doma a moc si to s ní užívám.
V únoru 2002 jsme se s manželem rozhodli, že už je čas jí pořídit nějakého sourozence, nejlépe sestřïčku. Když jsme se rozhodli pro první dítě, udělala mi moje gynekoložka krevní testy /měla jsem gyn. problémy/ a zjistilo se, že mám nízkou hladinu hormonů. Brala jsem tedy léky na jejich zvýšení a měla obrovské štěstí - Maruška se podařila hned po první dávce. Od února jsme to zkoušeli jen tak, äle po půl roce jsem šla zase na krvní testy a opět stejný problém. Tak teď zase beru léky a ještě chodím na injekce. Navíc mám problém, že po vysazení antikoncepce nedostanu menstruaci sama, ale musím jít na vyvolání injekcí. Takže teď, když mám zpoždění, řeknu si co kdyby, udělám si těh. test, zjistím, že těhotná nejsem, jdu na vyvolání a zase beru léky. Zatím se tak mocc nenervuju, protože jedno dítě mám, tak je jasný, že děti mít můžem, ale stejně se už nemůžu dočkat. Užívám si s Maruškou, chodíme na dětské plavání, zpívání, za míma rodičema, babičkou, za kamarádkama, který mají stejně staré děti, hodně jsme s manželem a Maruškou /bez ní bych nikam nejela/ přes léto cestovali, potom já s Maruškou a s rodiči, pak za babičkou, pořád se něco dělo a já si řekla, tak mi aspoň nebylo zle, když už se nezadařilo. Doufám, že se nám brzo podaří otěhotnět, zatím se můžeme aspoň vzájemně podpořit. mám jednu kamarádku v podobné situaci a vím jak je to fajn. Měj se hezky a hodně úspěchů.
 Lipka

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 22.12.02 12:02

Ahoj Lipko

moc tě vítám v mém deníčku, jsi oficiálně první „snažilka“ v klubu :o)))
Je mi líto, že se vám snažení zatím nedaří, ale tím, že víte kde je problém máte napůl vyhráno. Nejhorší je snad, když jsou oba partneři podle doktorů v pořádku a stejně se nedaří…to už potom zbývá snad jen ta psychika, která věřím dělá divy.

Píšeš, že musíš vždy chodit na vyvolání menstruace, můžu se zeptat, jak to? Měla si vždy problémy s menstruací nebo až po antikoncepci?
Ty hormony co bereš jsou na podporu ovulace?

Také vám přeju, ať se brzy zadaří a bude malá sestřička pro Marušku!
Určitě ale choď sem za náma, ať víme, jak se daří a zda bude fazolinka nebo ne!!
Ještě jednou tě tu vítám a krásné vánoce.
 Ed

boule
Kecalka 140 příspěvků 22.12.02 12:15

Ahoj Tesso!
Ve čtvrtek jsme tuším spolu chatovali, takže Ti potvrzuji - máme dvě čárky. Doufám, že i Tobě to vyjde. Nám to při prvním snažení trvalo taky dlouho - osm nebo devět měsíců a teď to vyšlo hned napodruhý. Taky jsem si říkala, že do roka budu v klidu, navíc jsem tomu teď ani moc nevěřila, protože manžílek byl často pryč a vidíš, zrovna to vyšlo. Takže držím palečky, zkus na to míň myslet a soustředit se na jiné věci, i když sama vím, jak je to těžké. Ahojky. Jana

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 22.12.02 15:04

Ahoj Jani (boule),

no tak teda G * R * A * T * U * L * U * J * I *
To je senzační zpráva, moc jsem na tebe myslela a cekala na tvé pozitivní zprávy. Juchú juchúúú juchajdááá bude miminko!!!!!
Bude prima, když si také založíš deníček, a když né, tak já si tě už někde najdu, abych se mohla dočíst, jak se ti a bříšku daří.

Je to opravdu skvělá novina, takže pro tebe je to opravdu super dáreček pod stromeček a šťastný nový rok, v kterém už budete čtyři!!

Hip hip hurá a jen tak dáááál snažilinky

Ed (tessa)

Ifanka002
Nováček 5 příspěvků 22.12.02 16:38

Ahoj Edi!
Mám další dvě pozitivní zprávy! Ve snažilkách na rodince ubyly dvě:o) Před 14 dny Cilestka a včera dvoučárková Lenny. Obě se snažily hodně dlouho, tak myslím, že některé dárečky pod stromečkem jsou prostě zasloužené:o)))) I když měří jen pár milimetrů a nejsou vidět. Huráááááááááá

Ach jo:o(

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 22.12.02 17:10

Ahoj Ifanko,

hurá hurá, tak to je fajn, že se to tak „rozmnožuje“ a přibývá těhulek.
Nesmutni prosím prosím, než se naděješ, budeš mít také „zelenou“ a budeš se snažit a budeš si přát, ať „červená“ nepřijde :o)))

Vždyť už zbývá jen pár měsíců a bude z tebe snažilka a určitě hned brzy nato těhulka!!!
 Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.02 18:32

Ahoj Ed,
moc děkuji za přání. Určitě se budu účastnit.
Jinak já jsem měla problémy s menstruací hned od začátku - byla dlouhá /10 dní/ a hodně jsem krvácela, a tak jsem brala antikoncepci hlavně pro upravení cyklu. Když ji beru, tak je to fajn, problémy nastanou vždy když jí vy:,–(ím.
S těma hormonama máš pravdu, jsou na podporu ovulace.
Také ti přeju krásné vánoce a vše nejlepší v novém roce.
 Lipka

Ifanka002
Nováček 5 příspěvků 22.12.02 20:03

Já jsem hrozně ráda, za každou novou těhulinku!!! Moc moc moc:o)))) Čestný slovo!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.02 09:22

Ahoj holky,
všem vám přeju vytoužená miminka, ovšem musím napsat, že zabývat se „problémem“, že se někomu nepovedlo napoprvé otěhotnět, je pěkná hloupost!!! Já podstupuji umělé oplodnění, protože můj manžel má zhoršenou kvalitu spermií, snažíme se 2 roky, z toho 1 a půl roku léčba, jeden potrat, žádná jistota. Co byste dělaly vy? Vyměnily manžela, aby to vyšlo hned napoprvé????
Hezké vánoce přeje Barča

Cookie
Stálice 84 příspěvků 23.12.02 09:50

Ahoj Ed,

jsem moc ráda, že někdo založil deníček pro nás, čekatelky. Vždycky, když jsme přispívaly do deníčků některé z těhotných, bylo nám (mě určitě a vím, že i ostatním) trochu smutno. Holky se bavily o svých těhotenských starostech, no, a my.........darmo mluvit.
My se s manželem snažíme již několik měsíců (vlastně téměř rok!!!) a dnes se s železnou pravidelností opět dostavila MS :-( - takže u nás dvě čárky pod stromečkem mít nebudem. No, ale hlavu vzůru - začíná Nový rok a snad budeme mít víc štěstí. Také jsme se rozhodli, že pokud se do roka nezadaří, požádáme o pomoc téměř zázračnou vědu medicínskou - stále ale doufám, že to nebude potřeba.
Vždcky jsem patřila k těm, které zastávaly názor - na děti je dost času po třicítce. Pak jsem potkala manžela, zjistili jsme, že vlastně dítě chceme a začali se snažit (ono to má trochu větší časový rozptyl, samozřejmě, že to nebylo na prvním setkání, ale až po dvou letech :-)) . Teď mi táhne na třicet a stále nic… to mám za to :-) Pořád jsem to odkládala, odkládala, až se to odložilo nějak samo.
No, nebudeme si kazit Vánoční náladu nějakými chmury - holky čekatelky (a všechny ostatní samozřejmě taky) užijte si krásně Vánoce, přeji Vám všem bohatého ježíška (i když na tom tak nezáleží :-) ), pohodu, snesitelnou kocovinu po Silvestru, no prostě vše nej nej nej ........

Mějte se krásně,

Janča (čekatelka)

Cookie
Stálice 84 příspěvků 23.12.02 09:59

Ahoj Barčo,

chápu, že je ti těžko u srdíčka, ale na druhou stranu, proč ten útok?
Všechny holky, které přispívají na emimino jsou hrozně fajn. Chceme si vyměňovat rady, zkušenosti, vzájemně se podržet a potěšit…
Každý si musí projít to svoje - holčina, která otěhotní na poprvé, je potom rozčarovaná, když zjistí, že to takhle nefunguje.. a zabývá se tím, aby zjistila, ja to vlastně všechno je.
Jistě ti nikdo nepřeje TVŮJ problém - ale ruku na srdce - nikdo z nás za něj nemůže. Jestli se chceš svěřit, „poplakat“ si, jsem si jistá, že tady najdeš spřízněnou duši. Ale nesnaž se v ostatních vyvolat pocit viny.
Možná, že jsem tvůj příspěvek špatně pochopila, ale přesně takový na mě dělá dojem.

Přeji Tobě i tvému muži krásně Vánoce, ale hlavně, aby vytoužené miminko přišlo co nejdříve.

Janča (čekatelka)

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 23.12.02 12:19

Ahoj Barčo,
vítám tě v našem klubu snažilek. Myslím, že tvůj příspěvek byl definitivně určen mě, protože já jsem ta, co plašila, když se to na poprvé nepovedlo.
Janča má pravdu, že mě to spíše ranilo proto, že jsem poprvé otěhotněla napoprvé a tudíž očekávala to samé i podruhé a ojojoj, co se nestalo - ono se to nepovedlo :o)

Jsem hrozný snílek a problém je v tom, že vše plánuji dopředu. U prvního těhotenství jsem měla koupeny dupačky i těhulkovské oblečení snad půl roku než jsem vůbec byla těhotná.

Ovládla mě hrozná euforie z toho, že se konečně zase SNAŽÍME, protože na druhé miminko už se nějakou dobu těším a v tom zápalu jsem si ani nepřipustila, že by to nemohlo vyjít.
Ten deníček spíše píšu proto, abych se veřejně vykecala z pocitů, které to snažení a těšení se na miminko provází a doufám, že si v tom povídání každá snažilka najde něco, co jí bude blízké, a tím to všem tak nějak pomůže.

Máme společnou touhu po dítěti a ta je myslím stejně silná ať už se snažíme měsíc nebo rok. Rozdíl je snad jen v tom zklamání, když dorazí MS.
To čím si procházíš ty musí být hrozné, když už to jsou 2 roky, a věř, že miminko přeju hlavně vám, za tu ohromnou trpělivost.

Tak prosím nebuď zlá, že se tady hned po prvním nezmaru vypisuju z chmurů, já nechci nikoho rozesmutnit, právě naopak, myslím, že tím, že sdělený problém je poloviční problém a navíc mě to rozptýlí od toho neustálého přemýšlení.

Přeju krásné vánoce a šťastný nový rok plný úspěchů!!!!!
 Ed

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 23.12.02 12:33

Milá Jančo,

tak tě tady vítáméééé haťa paťa… od rána až do nocíííííííí haťa paťa :o))))))

Jupí třetí oficiální snažilka, a já se už bála, že tu zůstanu sama a deníček nikdo číst nebude :oP

Máš pravdu, že i mě tak trochu svírá žaludek psát do těhotenských deníčků a ať se snažím při tom čtení ohmatávat monitor seč mi síly stačí, zatím jsem chytla tak akorát rýmu!!
Tak já tedy budu s deníčkem pokračovat, ale ještě nevím, jak často bych jej měla psát. Myslím, že co týden je asi moc často a tak třeba co 14 dní??? Co myslíš?

Já toho mám tolik na psaní, hlavou se mi honí taková spousta věcí, takže ukecaná jsem dost a pokud bude „poptávka“ klidně budu psát častěji.

Je mi líto, že tě dnes přepadli rudoši, já na ně myslím pošlu Old četrhanda!!!!
Já mám od ruďochováno, další přepad očekávám v polovině ledna… Takže do té doby Old četrhanda vrátit jasný??

Je mi líto, že se vám nedaří, vážně. Jste moc stateční, že to i přes neúspěchy bereš sportovně, ale já vím, že nám asi nic jiného nezbývá. Propadnout hluboké depresi asi miminko do našeho bříška nenaláká…
Já mám naplánováno se po šesti měsících nezdarů navštívit doktorku, hlavně proto, že mám dost bolesti břicha a také proto, aby mi udělala krevní test, protože Polinku pořád 1× denně kojím a třeba mám zvýšený prolaktin?
No a po roce neúspěchu by to chtělo asi opravdu pomocnou ruku, ale to necháme zatím plavat, když jsme teprve na začátku.

Ono na přijetí pomocné ruky není nic špatného, alespoň vám třeba zjistí něco docela rychle napravitelného, proč miminko nepřicházelo a nebude ani třeba použít asistované reprodukce.
A myslím, že věkem to nebude, v Anglii je taková spousta starších maminek, že kamkoliv já jdu, tak jsem nejmladší a to mi je 25!!!

Děkuju za příspěvek, ještě jednou tě vítám a krásný nový rok !!!
 Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.02 12:56

Ahoj všem,
to je dobře Ed, že si se rozhodla v psaní pokračovat aspoň se my čekatelky máme kde vykecat :o)). Myslím, že klidně můžeš psát každý týden, poptávka je dost velká.
Přeju krásný zítřejší Štědrý den.
Ahoj Lipka

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 23.12.02 18:31

Ahoj Lipko,

Tak já uvidím, jak to půjde, a něco zase po Novém roce napíšu, jo? Krááásně si to zítra užijte, v Anglii se vánoce slaví až 25.12. takže my si na dárečky musíme počkat až do středy - bůůů.

ŠŤASTNÉ A VESELÉ
Ed

Kajdula1
Kecalka 239 příspěvků 24.12.02 18:45

Nazdárek holčiny,přeji krásné prožití Štědrého dne, hodně štěstíčka, zdraví, lásky a hlavně miminek!!Přidávám se do klubu snažitelek i když po pravdě zatím se nesnažíme, i když po miminku moc toužím!!!Mám za sebou jedno neúspěšné těhotenství (v 6. měsíci jsem předčasně porodila a můj synáček po 3 dnech zemřel na následky krvácení do mozečku) a protože se s tím pořád nějak nedokážu smířit, bude mi fajn mezi Vámi, které po miminku touží stejně jako já. U mě je to trochu složitější, mezi tím vším jsem vyměnila přítele a tak se čekání na miminko nějak vlastně samovolně posunulo na dobu, kdy svého nynějšího přítele lépe poznám a popř. budeme mít i po svatbě - na tu se chystáme příští rok v červnu, tak pak snad… Pro začátek pár řádek,aby jste o mě alespoň něco věděli. Občas až tvrdím, že mám chorobnou touhu po miminku a dívím se že to můj přítel stále ještě snáší chichi.
Mám strach, že mé další otěhotnění bude stejné jako u Ed - neotěhotním na poprvé a asi se zblázním!!!No snad to nebude tak strašné, ale o tom budu přemýšlet až přijde doba a my budeme opravdu dělat " snaženíčko snažení". Pro dnešek budu končit. Krásné a pohodové svátky. Tak pa pa Kačka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.02 00:12

Hihihi, to je v pohode, jen ze me uz tam ten muj poklad docela kope. A povedlo se nam na treti pokus, poprve i podruhe :o)).

Ifanka002
Nováček 5 příspěvků 25.12.02 11:25

Kačenko z celého srdce ti přeju hodně štěstí a zdravé miminko:o) Držím palec Ivča

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 26.12.02 20:50

Milá Kačko,
moc a moc tě tady mezi náma vítám a vůbec nevadí, že zrovna teď miminko neplánujete, spojuje nás touha po dítěti a tak si o tom můžeme tady vykládat a snít, jaké to bude, až otěhotníme. Snům a tužbám se zabránit nedá!!

Je mi moc ale opravdu moc líto, že jsi o jedno miminko přišla. My co jsme si to nezažily težko slovy vyjádříme naše pochopení pro tvou bolest, ale prosím přijmi alespoň mé virtuální pohlazení a věř, že jsem tady pro tebe, ať už si chces vykládat o svém chlapečkovi nebo o tom, jaké to bude, až budeš mít v břísku dalšího bobíka.

Tvou chorobnou touhu po dítěti sdílím :o) Po Apolence jsem si myslela, že když už jedno dítě mám, že u druhého budu klidnější, ale ona ta touha je stejná a možná o trošku větší!!

Ještě jednou tě tady vítám a přeji krásný Nový rok. Pokud to opravdu v červnu zkusíte na ostro, tak potom ten nový rok bude o to krásnější, že už v něm budete tři, ikdyž jeden bude asi bříško :o)))

Ed

Cookie
Stálice 84 příspěvků 30.12.02 10:55

Ahoj Ed,

díky za tvoje povzbuzení :-) udělalo mi moooooc dobře.
No, snad to dobře dopadne a asistenci lékařů (při našem množení :-) ) nebudeme potřebovat. Ale dost bolo chmurů - začíná Nový rok a ten snad bude lepší než tenhle.
Ještě jednou musím říct, že to je bezva nápad - založit deníček pro čekatelky (hurááááá můžeme se vykecat se svými problémy:-) ) a že určite piš tak často, jak jen budeš moct. Myslím, že jednou za čtrnáct dní je docela dlouhá doba, ale faktem je, že za týden se toho tolik nového nestane a případné úspěchy (nebo neúspěchy :-( ) si klidně můžeme hlásit v dvoutýdenním cyklu. A když to nebude stačit, tak tě prostě přemluvíme, abys psala častěji :-)
Díky za půjčení Oldy Šetrnýho - vracím ho v pořádku a doufám, že ty rudokožce zahnal a příší měsíc se neobjeví, ale o tom za cca 3 týdny.
Manžílek se mooooc smál, když jsem mu povídala o tom, co všechno tady probíráme (nemůže pochopit, že vydržím hodiny sedět nad emiminem a ještě se culit a chechtat nahlas :-)), ale na druhou stranu to cení jako výborný nápad - prý si o těch „důležitých“ věcech popovídám s vámi a on má čas (a klid) na jiné věci :-).
Takže se zatím mějte, užijte si krásný Silvestr, posílám pusinku Polince a také přání ať má co nejdříve zaděláno na sourozence.

Janča čekatelka

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 31.12.02 20:21

Milá Jančo čekatelko,

jsem ráda, že jsme se tu našly a doufám, že tím, že budeme procházet našima starostma i radostma se lépe poznáme.
Už mám nachystáno pokračování deníčku po novém roce. Klidně bych psala častěji, ale ne asi pokaždé by bylo co psát o snažení, spíše by to musel být takový deníček o mém životě a o snažení :o)

Hlásím, že Olda Šetrný dorazil v pořádku, tak snad tu armádu ruďochů v lednu zažene.
My teď máme „plodné“ období, teda myslím, že máme, podle bolestí a hlenu. Akorát mi vůůůůbec není dobře, mám suchý kašel a bolí mě celé tělo, takže tulení se nekoná. Teda koná, ale takové to pouze pro zahřání tulení :o))

Já si také raději o tom snažení povykládám s váma snažilkama, manžílek je k tomuto tématu nakloněn, ale má spíše takový názor, že se to povede a basta, tak proč se trápit. Ale miminko moc chce a třeba dnes, když mi spadla ponožka za linku a já se chystala tu linku odtáhnout a ponožku vylovit, přišel on a říkal, počkej, nenamáhej se s tím miminkem v bříšku. hi hi.

Takže on na to určitě také myslí, jen nemá potřebu to probírat stále dokola, za to já ano :o)))

Děkujeme za pozdrav, pusinku jsem Polince také dala a pošeptala do ouška, že jí na příští rok toho sourozence slibuju!

Přeju všem snažilkám moc krásný Nový rok a ať nám všem přinese miminko!

ED

Alfinka
Stálice 65 příspěvků 01.01.03 14:38

Ahojky Ed,
již nějaký čas hltám emimino, a ted jsem se rozhodla občas také přispět. Jsem proto ráda, že jsi založila tento deníček, už dlouho tu chyběl. Take patřím do kategorie čekatelka-snažilka. Zatim si príliš nelámu hlavu s tím, že se to od září nepovedlo, protože k příteli do jineho města se budu stěhovat až (nebo už?) za měsíc. V únoru se budeme brát, takže aspon nemusíme všem vysvětlovat, že nemusíme, ale že chceme.:)) Takže je mi jasné, že víkendové snažení nemůže stačit, tak uvidíme za pár měsíců. Když jsme se seznámili, říkali jsme si, že není kam spěchat, ani se svatbou ani s dítětem, ale tak nějak z těch plánů sešlo, svatba bude brzy a mimi snad taky. Je to šílené, měla jsem spousty plánů - studium, cestování a dítě nejdřív za dva tři roky. No a ted ? Ještě mi není ani 25 a už mě to „chytlo“ Zdravim Vás, a držím palečky, ať nám to vyjde !
 Alfi

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 01.01.03 18:37

Milá Alfinko,

vítám tě u nás a doufám, že se tu dlouho neohřeješ :o)))
Jsem moc ráda, že se naše řady rozrůstají a nebudu si tady vykládat sama se sebou, ikdyž bych byla samozřejmě mnohem raději, aby žádná z nás vůbec nemusela být čekatelka a rovnou hupsla do těhulkovských deníčků.

Je fajn, že máte vše tak hezky naplánováno a přeji vám, aby vám to také vše vyšlo. Jůůů a hlavně ta svatba, o které nás musíš referovat! Už máš vybrány šaty???

Co se týče té změny plánů, u nás to bylo podobně. Já chtěla miminko tak v 28 letech, ale když mi bylo 22 let, najednou mě popadla velikánská touha po miminku a musím říct, že jsem byla více než připravena. Nelituji ani sekundy a maminkovství si mooooc užívám.
Teď je mi 25 a do 28 snad stihneme i to druhé :o)) Takže člověk míní…

Přeju stěhování bez komplikací a krásný nový rok, nezapomínej vyhlížet čápa, prý k vám brzo jeden přiletí :o))
 Ed

Alfinka
Stálice 65 příspěvků 01.01.03 22:31

Diky za přání Ed,
svatbu máme 22.února. Šaty uz mám objednané. Prstýnky jsou vybrané, oznámení také… Prostě zařizování je v běhu…
Pak sem snad dám i nějaké to foto..:-)
Ta změna plánů se vlastně týka jen svatby a miminka, vloni jsem začala studovat při zaměstnání, když mě nevyhodí, tak toho nenechám :)) Doufám, že budu moci studovat potom i s miminkem. Máma říká, že to nejde dohromady, ale já doufám, že to půjde. Budu mít přeci skvělého manžela :)) Zatím se měj hezky…
 Alfi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.03 00:13

Milá Edito,
přečetla jsem si tvůj příspěvek a jako bych se vrátila rok zpátky. Dceři je ted dva a půl a já jsem v sedmém měsíci. My jsme se rozhodli pořídit sourozence, když byl malé rok, aby se narodil kolem jejích dvou let. Po porodu se mi vrátila menzes po devíti měsících, ale cykles se stále prodlužoval, až na 8 týdnů. Začala jsem to tedy řešit se svojí lékařkou. Po půl roce nažení a třech měsících léčby se vše spravilo a další měsíc nic - byla jsem přesvědčená, že se to podařilo.Ale testy byly negativní. Dalšího půl roku jsem brala léky na úpravu cyklu a „byla těhotná“ každý měsíc. Také jsem si myslela, že platí rovnice, kterou zminuješ (žena+muž+ velké snažení má za výsledek miminko). Poté jsem se domluvila s lékařkou na stimulacích, které měly trvat 3 měsíce, po neúspěchu jsem měla jít do centra pro léčbu neplodnosti. Vyzvedla jsem si z lékárny léky na první cyklus stimulace, měla jsem je brát pár dnů na začátku cyklu, pak jsem měla jít na ultrazvuk, kolik narostlo folikulů, pak injekce a načasovaný styk. Tak jsem čekala na menzes, abych mohla začít brát ty léky - a nic. Za dva týdny jsem si dělala domácí test, byl negativní a lékařka měla dovolenou. Byla jsem zoufalá a myslela si, že opravdu skončím na umělém oplodnění. Test jsem měla pozitivní až v šestém týdnu a lékažka těhotenství potvrdila po návratu z dovolené ultrazvukem - a to už jsem byla v devátém týdnu! Takže bych Ti chtěla popřát hodně trpělivosti a pokud to bude trvat déle než rok, nebála bych se konzultace s lékařem a začít tomu trochu pomáhat. Nevím, jak to probíhá v Anglii, ale moje lékařka mi navrhla výše uvedený postutp, který se mi zdál přijatelný. Nakonec jsem otěhotněla přirozeně„na poslední chvíli“. Já budu mít za pár týdnů druhou holčičku a už jsem skoro zapomněla, že jsem někdy měla tyto starosti-připomenula jsem si je při čtení tvého příspěvku.
Držím palce, měj se krásně,
 Darina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.03 01:27

Ahoj Ed a ostatní snažilky,
chci všem popřát vše nejlepší do nového roku a hlavně úspěšné snažení.
Už máme po vánocích, ach jo, vždycky tak rychle utečou. U nás proběhly nádherně. Byli u nás moji rodiče, babička, brácha se švagrovou, takže nás bylo hodně, dárků taky /samozřejmě nejvíc pro Marušku/. Ta šla spát až po půlnoci, nemohla se utrhnout od dárků :o)). Polinka byla určitě taky nadšená, že.
Koukám Ed, že jsme na tom podobně. Mně popadla touha po miminku, když mi bylo 23, Maruška se narodila v 24,5 letech a od první chvíle si maminkovství užívám. Do 28 už druhý ale nestihnu, protože mi v lednu bude 29 :o))).
Tak se mějte všichni moc fajn.
Ahoj Lipka

Cookie
Stálice 84 příspěvků 02.01.03 09:30

Ahoj Alfi,

nenech si vzít studium při miminku. Uvidíš, jak to budeš zvládat, protože mimčo bude určitě přednější, ale věřím, že se ti podaří zkloubit vše dohromady. Mám to totiž taky takhle naplánováno :-)
V září začínám studovat a doufám, že do té doby se mi podaří otěhotnět. První rok bude určitě v klidu, tak jen doufám, že zvládnu i ty další :-)
Držím všechny palečky ať mimísek příjde brzy.

Janča čekatelka

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 02.01.03 14:21

Ahoj Darino,

děkuju za povzbuzující příspěvek.
Tobě přeji krásný a poklidný zbytek těhotenství a další zdravou holčičku. Je fajn, že vám to vyšlo „přirozeně“ bez léků. Já osobně bych raději také otěhotněla přirozeně, ale kde je třeba, pomocná ruka se přijmout musí, že jo :o)

Ještě jednou díky a Šťastný nový rok
Ed

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 02.01.03 14:28

Ahoj Lipko,

také přeju Krásný nový rok.
Již jsem Šárce poslala pokračování deníčku, tak uvidíme, kdy se nám na Emiminku objeví.
Rozhodla jsem se pro 14ti denní odstupy a pokud budu mít o čem psát, tak třeba i týdenní, ale prozatím to myslím bude stačit :o)

Jsem ráda, že se vám Vánoce vyvedly. U nás také bylo veselo, ikdyž jsme byli jen my tři :o)
Polinka měla největší bžundu z rozbalování dárků a tím to skončilo… Dostala jich pěknou kopu, ale s ničím si nevděčnice jedna malá nehraje.
Je to prostě dítě, co se zabaví hraním si s papírovou krabicí a na nějaké drahé hračky, které jsme s ohromným nadšením kupovali kašle :o)

No snad příští rok už z toho bude mít více rozumu!

Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.03 18:06

Ahoj Ed,
dnes jsem poprvé zabrousila na tyto web. stránky. Přečetla jsem si všechny příspěvky a musím říci, že to opravdu pomáhá, pocit, že nejsem zdaleka jedinná, kdo se snaží a zatím nic…

Já s přítelem (svatbu plánujeme na 6/03) jsme začali v květnu m.r. Ale až v červenci jsem se začala léčit - do té doby jsem byla vlastně neplodná.
Problém byl v tom, že jsem měla nepravidelný menzes, který se mi zpozdil až o 3 - 4 týdny. Od července beru Duphaston , který jsem ale v srpnu bohužel přerušila, ale od září v něm znovu pokračuji.

Při užívání Duphastonu jsem někdy dostala MS dřív někdy vůbec a až v prosinci MS přišla přesně.

Pevně doufám, že už by to mohlo jaksepatří fungovat správně a já budu mít konečně mnohem větší šanci otěhotnět.

Nejvíce mě zasaáhlo, když mi sestra (dvojče) oznámila, že je těhotná, protože té to vyšlo hned na druhý pokus - začala v září 02 a ted je v 7 týdnu. Já jí to opravdu moc přeji, ale zároven mě moc bolí, že já se snažím už tak dlouho a stále nic - vím, že někdo se snaží mnohem déle, ale…ty mi určitě rozumíš.

Snažím se na to nemyslet, ale je to těžké…
Všem moc přeji, aby jim to vyšlo CO NEJDŘIVE a mějte se VŠICHNI moc krásně.

Sisi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.03 18:20

Ahoj Ed,
dnes jsem poprvé zabrousila na tyto web. stránky. Přečetla jsem si všechny příspěvky a musím říci, že to opravdu pomáhá, pocit, že nejsem zdaleka jedinná, kdo se snaží a zatím nic…

Já s přítelem (svatbu plánujeme na 6/03) jsme začali v květnu m.r. Ale až v červenci jsem se začala léčit - do té doby jsem byla vlastně neplodná.
Problém byl v tom, že jsem měla nepravidelný menzes, který se mi zpozdil až o 3 - 4 týdny. Od července beru Duphaston , který jsem ale v srpnu bohužel přerušila, ale od září v něm znovu pokračuji.

Při užívání Duphastonu jsem někdy dostala MS dřív někdy vůbec a až v prosinci MS přišla přesně.

Pevně doufám, že už by to mohlo jaksepatří fungovat správně a já budu mít konečně mnohem větší šanci otěhotnět.

Nejvíce mě zasaáhlo, když mi sestra (dvojče) oznámila, že je těhotná, protože té to vyšlo hned na druhý pokus - začala v září 02 a ted je v 7 týdnu. Já jí to opravdu moc přeji, ale zároven mě moc bolí, že já se snažím už tak dlouho a stále nic - vím, že někdo se snaží mnohem déle, ale…ty mi určitě rozumíš.

Snažím se na to nemyslet, ale je to těžké…
Všem moc přeji, aby jim to vyšlo CO NEJDŘIVE a mějte se VŠICHNI moc krásně.

Sisi

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 02.01.03 21:30

Ahoj Sisi,

moc tě tu vítám a doufám, že se ti s náma bude dobře povídat a že ti třeba budeme moct i v něčem poradit.

Mrzí mě, že máš takové problémy s menstruací a snad už teď opravdu bude vše v pořádku a pokud možno MS nepřijde, ale už z jiného důvodu :oP

Chápu tě, jak ti asi je, když tvá sestra (to je krásné, že jste dvojčata, jestlipak nám prozradíš jaké to je být z dvojčátek??) otěhotněla bez problémů. Je to nespravedlivé, ale na koho se s tou stížností obrátit? Kontroluje někdo mocný komu nadělí miminko a komu ne??? Velmi pochybuji, to by potom takový Sadam Husain nemohl mít děti, protože přece takovému hajzlíkovi by za ty hříchy nikdo děti nenadělil.
Věř, tak jako i já se snažím věřit, že mít děti je nám souzeno a dříve či později je mít budeme!

Ale také si teď všímám, že je kolem mě nějak moc těhulek a naposledy před týdnem nám oznámil nevlastní bratr mého manžela, že čekají třetí dítě… Na chvilku se mě to dotklo, jak to, že oni čekají před náma hi hi, ale hned to přešlo, prostě na každou z nás se dostane a je jedno, jestli naše sestra, známá nebo kdo ví kdo otěhotní dříve než my, no ne??

Vidím, že tě také čeká svatba, takže přeju, ať vše dobře dopadne a krásně si to užijete. Už máte vymyšleno kde kdy a co??? :o) Já jsem ženská zvědavá, to víš :o)

Sisi měj se moc krásně a nebuď smutná, určitě se k vám to miminko brzy nastěhuje :o)
Přeju ti to moc a moc
 Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 09:16

Ahoj Ed a všechny snažilky-čekatelky,

jsem moc ráda, že jsem se dostala na tyto stránky a mohla si je přečíst. Ulevilo se mi!

O miminko se snažíme s přítelem 5 měsíců. Samozřejmě jsem si zpočátku myslela, že nic jednoduššího není. Jak píšete muž + žena rovná se mimčo. A ono nic. Trochu mne to překvapilo, ale pořád jsem si říkala, že je všechno v pořádku a že to chce hlavně klid a pohodu. Nenervovat se a nepřipouštět si, že se něco děje.

Ale zrovínka ted, okolo vánoc mi moje dobrý kamarádky postupně skoro všechny otěhotněly a všem se to povedlo do dvou měsíců. Jo, jo…to mně začalo být už úzko. Pokladám si otázky, zda-li jenom já jsem ta co nemůže…

A proto vám moc děkuju, ulevilo se mi a konečně, doufám že na delši dobu, budu v pohodě. Kéž by.
Je mi 24 let a jmenuji se Lucka

Erzicka
Povídálka 20 příspěvků 03.01.03 11:04

Ahoj Tesso,líbil se mi Tvůj článek, přeji Ti, aby bylo vše dle Tvých představ a brzy jsi otěhotněla. Taky bych to ráda, první měsíc byl pro mě děsným zklamáním, taky jsem si myslela, že okamžitě po vysazení prášků otěhotním, bohužel ne. Teď je to 4 měsíce a také nic. Říkala jsem si, že v práci jsem stále ve stresu, a proto to nejde. Jistě přes vánoční svátky to vyjde,protože se uklidním, tak čekám, jestli to dostanu nebo ne a už tak nějak si myslím, že to zase nevyjde. Už to mám asi zafixovaný, že to nebude tak jednoduchý. Doktorka mi řekla, že si budu měřit baz. teplotu a po 3 měsících pokud neotěhotním přijde na řadu vyšetření manžela. Snad to nebude tak horké, na teplotu jsem se zatím vykašlala a řekla jsem si prostě, že se nebudu pořád nervovat, snad se mi to podaří. Přeji Ti v tomto roce, ať se vyplní Tvé velké přání a zároveň si přeju ať to konečně vyjde i mě. Ahojky Eržička

Tessa1
Povídálka 21 příspěvků 03.01.03 15:21

Ahoj Lucinko,

vítám tě mezi náma.
Mě se také zdá, že každá druhá známá je teď těhule, ale neboj, ono i na nás se dostane.
Ode mě to bude asi znít hrozně, když se snažíme kratší dobu než ty, ale prosím nepropadej beznaději, určitě je vše v pořádku a brzy otěhotníš i ty.

Je pravda, že to chce klííííídeček a žádné nervy. Já moc nevěřím na pověry a dokonce i při prvním snažení jsem si říkala, co bych dělala, kdyby se nám třeba nedařilo a buch, zadařilo se.
Myslím, že je třeba to zatím nechat přírodě a ona ví nejlépe, kdy je třeba toho mimíska do bříška uhnízdit.

Pokud příroda pozapomene co dělat, a bude se ti zdát doba čekání příliš dlouhá, rozhodně navštiv doktora, ale teď bych řekla je ještě brzy a já stejně pevně věřím, že se vám to miminko brzy povede.

Tak hlavu vzhůru a hurá do toho kráááásného snažení.
 Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.03 21:05

Ahoj Tess,

tvuj clanek mi velice pobavil, jelikoz i ja jsem se citila stejne a to jeste pred dvema tydny, nez jsem zjistila, ze jsem tehotna. Je to me prvni tehotenstvi, a jiz behem tohoto celeho roku jsem nastudovala nespocetne knih, protoze jsem maximalista a vsechno chci mit podle predlohy a predevsim pod kontrolou. Obcas mi tak napadlo, proc do toho nemohu jednoduse ‚vlitnout‘ a bylo by. To se nestalo, ale netrvalo dlouho a ja jsem za sledovani sve bazalni teploty a ovulace pocala druhy mesic.
Tak ted se jen modlim, aby tehotenstvi probehlo bez problemu a mimco bylo zdrave (v duchu doufam v holcicku, Apolenka je moc krasna).
Mimochodem ziji v USA, tak mi obcas chybi ten pokec s cekyma maminama.
Drzim moc pesti a jsem si jista, ze to brzy vyjde. Vzdyt je plno paru, kteri cekaji na to prvni a stale neprichazi … to jen tak na utesenou. Ty ale nemas duvod, proc se obavat. Prvni se povedlo raz dva … jako moji sestricce … a druhe treba za tri mesice…sestricka si pockala na druhe sest mesicu.
Kdyz budes mit chut, tak se nekdy ozvi. Jsem na martinaz@tran­sition.com

Zdravim. Martina

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.01.03 00:36

Víííítám tě tu u nás a přeju bleskurychle bříško!

Vůůbec se nestresuj, ono to vyjde a určitě tehdy, když to nejméně čekáš.
Já mám naplánováno od příštího měsíce začít cvičit a shodit nějaké to kilečko a jestli otěhotním, tak to bude jako „naschvál“ :o) a chudnout se nebude, spíše naopak :op

Chce to určitě tak trochu na to snažení pozapomenout a začít vše plánovat tak, že to miminko nebude.
Jako třeba já jsem si dnes večer dala s mužíčkem lahvinku pivka a říkám si, určitě nejsem těhule, tak proč ne. Minulý měsíc jsem nepila ani kafe pro případ kdyby…a buch MS dorazila jak hodinky.

Neříkám, opít se do němoty :o) ale užívat si života, to miminko si k vám cestičku určitě najde a když ne, tak já jej navedu :o)

Tvoje Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.01.03 00:47

Ahoj Marti,

GRATULUJI k bříšku!!!! Honem nás laskavě nakaž :o)

Když si přeješ holčičku, tak já ti ji budu také přát, je to prima mít doma prcinku, je to takové moje malé mišušátko a chlapečka si zatím nedokážu představit. Ikdyž samozřejmě beru cokoliv :o) I šulínky :o)

Ještě jsem se zapomněla zmínit, že jsem si změnila nick na EDINU, ale to už jsi si určitě všimla, ale to jen na okraj, dokud na to myslím :o)

Jak dlouho žiješ v USA? Já jsem v Anglii už šestým rokem a také mi to české přátelství chybí. Anglických maminek znám hodně, ale ty opravdu nejlepší kamarádky mi zůstaly doma. Jsou vdané a do Anglie se mi je nalákat nepodařilo :oP

Zkusila jsi už zajít na www.rodina.cz ???
Je tam spousta maminek z USA a třeba se tam najde někdo, kdo žije blízko, aby jsi si mohla česky pokecat naživo !!! Já jsem díky Rodině našla už čtyři české maminky, které žijí nedaleko a jsem za to moc vděčná.

Pokud se ti neozvu na mailika, tak piš sem k nám do deníčku, protože tak máš jistotu, že si tě najdu a odpovím. S mailíkama poslední dobu pokulhávám díky nedostatku času, ale na Emimino si čas vždy najdu!

Zatím pa a krásné těhotenství
Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.03 20:50

Ahoj Lucko a ostatní čekatelky,

jsme na tom snad úplně stejně. Náhodně jsem objevila nový deníček a jsem ráda, že v tom čekání nejsem sama. S manželem se snažíme o mimi šestý měsíc a stále nic. Taky jsme si mysleli, že bude vše O.K. Vy:,–(ím antikoncepci a příroda se už postará o to ostatní. Ale ono to není tak jednoduché jak to vypadalo, tak krásně jsme si to plánovali.
Nejdříve jsem se každý měsíc pozorovala a při dostavení menzes byla odrovnaná. Pak jsme si ale řekli, že to chce hlavně na to nemyslet, že to začneme řešit až po uplynutí jednoho roku, jak doporučují lékaři. Stejně ve mě hlodá červíček jestli je vše v pořádku, jestli se mimi vůbec dočkáme.
V mém okolí je snad každý těhotný nebo má doma čerstvé miminko. Já tiše závidím.
Chtěla jsem se taky zeptat jak to je u vás čekatelek s kouřením. Jsem kuřačka, hodně jsem to omezila, ale nemám tak silnou vůli přestat úplně. Vím, že bych kvůli snaženíčku měla v tomhle směru něco udělat, ale jsem co se týče cigaret úplná nula.

Nějak jsem se rozjela, jsem totiž hrozně ukecaná takže držím všem čekatelkám snažilkám palce a brzké dvě čárky. Ada

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.03 15:07

Ahoj holky! Je to super, ze tu mame pokec pro nas cekatelky. Ja mam s pritelem nechraneny styk uz pres rok a porad nic. Posledni 3 mesice si merim bazalni teplotu a snazim se jako blazen toho sveho milacka vyzdimat do posledni kapicky v onen den D. On totiz moc pracuje a tak se nevidime kazdy den a v tom bude mozna hacek. Je mi 25 a vzdycky mi zalezelo vic na rodine nez na kariere, ale presto se snazim studovat a zaroven zadelat na miminko. Jestli otehotnim, tak studia encham. Uz jednu vysokou skolu mam, tak zadny problem.
Ale jak uz jste napsaly, je to desny, kdyz se clovek porad pozoruje a snazi se sehnat co nejvice informaci o tom, co a jak, kdy, kde!!! Je to vycerpavajici a cim vic toho vim, tim vetsi problem v tom vidim.
No nic, budu koncit. Milujte se a mnozte se. Pat

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.01.03 22:36

Ahoj Pet,

Už jsi uvažovala o návštěve doktůrka? Pokud se snažíte více než rok, nebylo by na škoda zajít a požádat o spermiogram pro mužíčka a hormonální profil pro tebe. Třeba vám v otěhotníkování brání nějaka maličkost, která by šla napravit braním nějakých pilulek.

Jinak samozřejmě vítám ve Snažilkách a přeju aby se brzy zadařilo!!!
 Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 07.01.03 22:31

Ahoj Ado,

vítám tě v klubu snažilek a přeju brzké dvojčárkové štěstí.
S kouřením moc zkušenosti nemám, sama jsem nekuřačka, ale zastávám názor, že je to nezdravé ať už se snažíš otěhotnět či nikoliv. U mužů to snižuje tvorbu kvalitních spermií. Určitě je dobře, že se to snažíš omezit a přestože si nemyslím, že zde je zakopán pes a tohle není důvod proč se vám otěhotnět nedaří, tak bych navrhla zkusit skončit s kouřením úplně.

Bude to dřina, ale určitě se to vyplatí a tvé tělo bude alespoň než přijde miminko co nejvíce očištěné od nikotinu.
Udělej to pro své zdraví, protože v těhotenství, pokud se ti nepodaří přestat to bude definitivně mít vliv na miminko.

Držím palečky
Ed

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »