Nové sny na obzoru

Těhotenství
  • Dee19
  • 04.11.11

Ne všechno je tak, jak si naplánujeme. Odmalička jsem chtěla studovat, být právník či psycholog. Mít se nejlíp a děti až po 27 letech. Měla jsem sny, vysoké cíle, ale...

V 19 letech po půlroční známosti jsem otěhotněla. Myslela jsem, že se mi zhroutil svět. Bylo to tak neuvěřitelné. Nečekané. Otěhotněla jsem přes antikoncepci. Za 9 měsíců báječného těhotenství se nám narodil nádherný syn. Jak já byla šťastná, ale taky velmi unavená. Studovat s dítětem není žádná sranda. Za dalších 9 měsíců se konala svatba. Chlapec už má 14 měsíců a já stále studuji.

Před 14 dny jsem byla na běžné kontrole u gynekologa. Prohlížel mě a najednou jen tak prohodil: ,,Maminko gratuluji, jste těhotná,,. Myslím, že jsem doma brečela. Nevěřila jsem tomu. A myslím, že první slova manžela byla: ,,To není možné. Je si doktor jistý?" Bylo to překvapení pro celou rodinu. Začala jsem uvažovat, zda si toho prcka ve mně necháme či nikoli. Toto rozhodnutí jsme museli udělat kvůli škole. Kvůli tomu, abych mohla odmaturovat. Byla jsem rozhodnutá pro potrat, ale nešlo to. Znáte ten pocit, když vám rozum říká ,,ano,,, ale srdce to odmítá? Cítila jsem se mizerně. Pár nocí jsem probrečela. Teď jsem v 8. nebo 9. tt, mého rozhodnutí nelituji. Znám mnoho žen, které děti mít nemohou. Nepřišlo by mi to fér.

Mé sny se zhroutily, ale nové sny jsou na obzoru. Všechno má asi nějaký důvod. Školu doufám dostuduji, i když to bude strašně složité. Teď je pro mě důležitější rodina, mé děti než kariéra. Jsem ráda, že to tak dopadlo. Jsem ráda, že mám milujícího manžela, zdravé, nádherné dítě a další zázrak ve mně roste…

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Marie B.
Kecalka 188 příspěvků 04.11.11 09:26

To je určitě to nejlepší rozhodnutí, raději mít děti hned než vůbec. Jsi moc statečná. :kytka: Držím Ti palce, ať všechno v pohodě a ve zdraví zvládáš a uvidíš, že Ti dětičky všechno vynahradí. Škola i kariéra se dá i s nimi, hlavně budeš mít díky dětem nadhled. :palec:

 
mamka snažilka
Extra třída :D 11530 příspěvků 04.11.11 12:45

Věř, že jsi se rozhodla správně. :kytka: Já být v tvé situaci, tak se rozhoduji úplně stejně. Sama jsem prodělala operaci, při které mi odebrali vaječník a vejcovod a s druhým vaječníkem jsem válčila. Nemohl se vyrovnat s tím, že tam zůstal sám. Teď po lékách se nám s přítelem podařilo otěhotnět a oba se moc modlíme, aby bylo vše v pořádku. Vysokou školu mám sice dokončenou, ale věř, že bych vyměnila vše, za zdravé miminko.

Přeji ti hodně štěstí a zdravě těhotenství. Dnes už dodělat školu dálkově není žádný problém. Důležité je, že máš kolem sebe rodinu, která ti pomůže a stojí při tobě :srdce:

 
skritek Petra
Kelišová 5505 příspěvků 04.11.11 15:50

Urcite vyborne rozhodnuti! :-) Preji hodne stesti a urcite zvladnes dostudovat casem dalkove, at i pri druhem prckovi mas bezproblemove tehotenstvi, hodne stesti! :palec:

 
jellyy
Stálice 89 příspěvků 04.11.11 20:08

já bych se na tvém místě rozhodla úplně stejně, není nad dětský úsměv :potlesk: :andel: :kytka:

 
baimoli
Kecalka 202 příspěvků 07.11.11 14:32

Neboj, jsi mlada, casu mas dost :hug: Bud rada, ze mas takove stesti a budes mit dve detatka. Skola ani kariera neutecou, mas na to jeste cely zivot :-)

 
Renatka30
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 15.11.11 06:40

Gratuluji k tomuto rozhodnutí - uvidíš i když kolikrát budeš vyčerpaná a naštaná na celý svět i na ty svoje zlatíčka, tak ale mít dětičky je štěstí a dar a kariéra a to ostatní je až až až…někde za tím !!
A hodně síly at to můžeš vše zvládnout !!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama