Štestíčka mají 37 týdnů

Rodičovství
  • martinav
  • 06.06.04

Ahoj holky, Tak ostudně píšu deníček až v neděli dopoledne a ani jsem nestihla dočíst ten minulý. Měli jsme poslední dny týdne ve znamení návštěv, tak jsem pak večer ani moc neinternetila, protože jsem byla ráda, že můžu nečině sedět v křesle a tupě zírat :)

S Matýskem jdeme ve středu na tu rehabilitaci, kde nám ukážou, jak s ním máme cvičit. No mně se zdá, že se dost lepší, už vydrží dlooouho na bříšku, snaží se lézt (dřív se jen rozčiloval), ono mu to tedy zatím nejde, ale už to vypadá nadějně. Taky se bezvadně točí na všechny strany a v poslední době je pořád nějakej veselej. Za což jsem tedy ráda, protože ještě nedávno jsme měli takové fňuk fňuk období. Teď tady mává na posteli fotkou nějaký Petrovi kamarádky (??? :-)) a je úplně štěstím bez sebe. Taky máme v oblibě dlouhé procházky, nejlíp, když je zpestříme nějakou zastávkou a Matěje po:,–(ím do rohu pískoviště (máme jedno oblíbené, takové malilinké, čistounké) a on si ručkama nabírá a pouští písek a je u toho děsně důležitej).

V úterý se jdeme podívat na jinej bazén, kde bychom pokračovali od září v plavání, protože ten stávající se nám už zdá malej. Tak doufám, že nás nezklame, protože to cenově vypadá dobře, i to máme v pohodě v dosahu MHD, tak jen aby to tam nebylo taky malý nebo špinavý. Z plavání se stala oblíbená zábava, Matěj se potápí jako nic, vždycky jen otevře očka, zamrká a podívá se jako co to bylo a je v pohodě. Tohle někdo udělat mně!!! Nějaký Á šup. Už se těším, až bude hezky a budeme moc chodit plavat i s tatínkem o víkendech někam do přírody.

Stává se mi u chlapečka děsnej žroutík, pořád zvyšujeme dávky. No, už skoro nekojím, tak se něco papat musí. Zkusila jsem mu jednou dát kousek rohlíku, moc nevěděl co s tím, no samo že skončil v pusince, jako všechno co se mu dostane pod ruku, ale jen ho tak ocintal a zahodil. Ale každopádně se mu to líbilo, tušil, že se to má papat, ale bez zoubků to prostě nejde :-)) Včera jsem mu študovala pusinku a moc to nevypadá. Mamka se mu směje, že mu udělá v práci totálek :-)) (je zubní laborantka). Jo, kde jsou ty časy, kdy jsem měla Matěje na klíně a mohla si jíst, co chci a jeho to absolutně nebralo. Teď pořád natahuje ty svoje ručky a nenechá mě najíst, napít. Jeho nejoblíbenější barva ve skleničce je pivo, to jakmile vidí, tak ho chytá amok. No, je to náš synek :-))

Včera jsme byli u ségry slavit 7. narozeniny její Kristýnky, Matik tam byl hodný zlatíčko a pořád se smál, já jsem se přejedla (a to segra brečela, že pozvala moc lidí a připravila málo jídla ? a já ošklivá jí ještě provokovala…) a dala si závazek, že už se nebudu takhle nechutně cpát. No, za chvíli jedeme za mýma rodičema grilovat, tak jsem na sebe zvědavá. Ale včera mi bylo fakt špatně, mám to v živý paměti, tak to snad zvládnu. Holky, moje ségra tam pořád přemlouvala, ať s ní jde někdo na „sámera“. My už jsme z ní všichni hotoví, ona je schopná ta ten lístek dát tisícovku a ještě ho zaplatit i tomu, kdo s ní půjde. Je fakt blázen, směje se jí i její Kristýnka a říká jí: Mami, a co taťka???

Na závěr se musím přiznat, že moc nedodržuji ty rady od paní doktorky a Matik si v kočáru sedí, občas ho po:,–(ím i k hračkám, chovám ho v sedě… no, uvidím, co ve středu. To cvičení dodržovat budu. Alespoň se snažím, aby doma byl co nejvíc na zemi a motivuju ho k hejbání se, což se celkem daří. Ono ? přesvědčte babičku, ať ho nemá na klíně v sedě, ale chová si vnoučka ležmo. A já jsem tak ráda, když si Matika někdo chová :-)))))

Tak ahotjě, já jdu dočíst ještě minulý deníček a hurá za rodičema

paaaaaa

Martina a Matěj 8 a půl měsíce, nelezec, bezzubec

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 06.06.04 19:56

Ahojky,

moc zdravím v neděli navečer (mám chvilku před koukáním na Superstar:-)Sice tam nikomu vyloženě nefandím,ale baví mě se dívat,jak dobře umějí zazpívat.

Marti,díky za hezký deníček a hlavně pozitivní zprávy o Matějovi. Je skvělé,že se dost lepší.Hlavně se nenervuj,že neumí to co jiné děti umí.Matěj má svůj rytmus a všechno se jednou také naučí! Já se nechala hrozně vystresovat naší doktorkou,když bylo Šimonkovi 5týdnů a on vůbec nereagoval na očička.Tak jsme ho každý den hrozně pozorovali a mávali mu před obličejíčkem všema hračkama a když pořád nic,tak já jen bulila a už si představovala ty nejhorší scénaře.....Nakonec se taky rozkoukal a vidí v pohodě.
JE super,že chodíš s Matějem na plavání a budete v tom pokračovat i ve velkém bazénu. To se mu moc hodí. My jsme taky chtěli plavat,ale bohužel jsme na vesnici a nejbližší bazén je 35km,autobus tam jede hodinu a půl a to by se prostě od malička nedalo.
A že babička chová Matěje v sedě si umím barvitě představit,protože u nás to je úplně stejné už od Šimonkovo prvních týdnů:-)

Simunko jsem moc ráda,že se ti celá rodina pěkně uzdravila!! S tím humorem máš pravdu,nejlepší je udržet si nadhled a dobrou náladu.

Ed: díky za zprávičky o maminky návštěvě.Hlavně držím palečky,aby si Apolenky kůžička zvykla na tu protivnou náplast.Snad to nebude muset nosit moc dlouho. A Daysince gratulujeme k dalšímu zoubku.

My máme taky další zub.V pořadí již čtvrtý.Tak stále doufám,že buzení v noci s tím souvisí a brzy to odezní.

Od zítřka má být opět krásné skoroletní počasí,tak si hezky užívejte sluníčka.

pa

Arka a Šimonek (8měsíců a 1týden)

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 06.06.04 20:38

Čau holky,

asi všichni čumíte na superstar, co? Já to mám taky puštěný, ale stíhám i psát. Mě minule tak naštvali s tou Martinou, uměla fakt zpívat nejlíp. Nejvíc bych to přála Anetě. Samera fakt nemusím - přijde mi jako takový puberťáček. Holt každému se líbí někdo jinej.

Dneska dodělat náš tatík Klárce pískoviště. Původně jsem ho chtěla koupit v Hornbachu, ale dobře, že jsem tak neučinila, protože ho udělat tak nádherně. Je 1,7m na 1,7m, hluboké 50 cm. S krásným rantlíkem na bábovičky. Manža se s tím patlal celý odpoledne, ale je to fakt šikula. On je na tyto věci puntíčkář. Já mu u toho asistovala a vždycky jsem říkala, to je dobrý, to nech tak. A on nene, to se ještě musí obrousit, přiříznout, apod. Dneska navezl písek, po:,–(ila jsem tam Kláru a byla naprosto nadšená. Vždycky si nabere do ručiček písek, zvedne ruce nad hlavu a začne ho sypat - na hlavu, za body, do očí, je to prostě tele.
Na plavčo chodíme taky, ale na další kurz už jsme odmítli. Je to každou sobotu ve tři a nás to štve, že si člověk nemůže naplánovat nic jiného, tak budeme chodit, tak jak se nám bude chtít. Klárka má vodu taky ráda. Potápí se jako potápka, ale nezavírá oči, jenom zatají dech a jakmile ji vylovím tak vyprskne vodu.

MartiV - to je super, že už je na tom Matík líp. Vždyť on se všechno rychle doučí. Oni ty doktoři by někdy chtěli ty děti nastrkat do škatulek, ale ono to nejde. Prostě každé mimi je jiné.

Tak já letím zase něco dělat, mám tady žehlení jako pro pět ukrajinek na týden.

Kačkač + Klára (37.týdnů) + Kulihrášek (7.tt)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 06.06.04 21:20

Ahojte holčinky moje,

tak jsem v rychlosti opět tu. Marti deníček je skvělý a i když jsi ho psala až dnes tak vyšel. Huráááááá!
Ještě že tak jinak bych ho tu jak blázen celý den vyhlížela.
A jsem moc ráda že se Matěj snaží pohybovat. Je to šikulka a náhodou postupuje tak nějak podle té knížky co mám doma. Já si jí sice nečtu ale Kristýnka ano a byla minule překvapená že u 8 měsíce je psáno že se miminko začíná pomaličku plazit a Matyášek již tak dlouho leze.

Arko, jsem moc ráda že jsi se znovu objevila. Kampak jsi se stratila? Vím že jsi psala že se sem týden nedostaneš ale proč?
Ještě gratuluji k zoubkůůůůůů­ůů!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!

Ještě jsem psala že jsem včera opět vytopila sousedy. No vytopila, spíš pokapala. A byla to opět scéna jak z nějaké komedie.
Představte si, představujte si to, protože to stálo za to.

Takže já otevřu mléko, malilinko si naliji do skleničky a dám ho zpět do dveří ledničky. Přichází poďobanec Tobiášek, otevírá ledničku, nějakým šíleně prudkým pohybem. Mléko letí ze dveří a polévá vnitřek lednice, linku a podlahu.
Letím do koupelny nalévám maličko vody do kbelíku a letím zpět honem honem vytřít to mléko než nateče pod linku, přitom uklidňuji Tobiáška, který sedí na gauči evidentně trošku v šoku, přikrytý peřinou a pláče.
Vytřu zem, utírám mléko nateklé v lednici, kýbl stojí na zemi.
Přilézá postrach rodiny-zánět spojivek-Matyášek a já ho nevidím. Slyším ránu, otáčím se, kýbl vylitý, Matyášek řve a je celý politý, zvedám Matyáška letím do koupelny a cestou ho svlékám, zjišťuji že je celý poeaný(dostal od doktorky sirup na kašel a celý den po něm kadil), posazuji ho do umyvadla a celého ho sprchuji, utírám ho, letím do ložnice, oblékám ho a letím vytřít tu kuchyň, v očích výraz štvance.
Voda ale zatím natekla pod linku a já zjišťuji že jsme vytřela jen třičtvrtě předešlého obsahu. Ha budem muset odtáhnout linku.
Po té uklízím ledničku, mAtyášek v ohrádce celou dobu řve, Tobiášek na gauči celou dobu řve a já utírám linku a tak.
Jen to dodělám někdo zvoní, šílená sousedka se přišla zeptat zdali nám něco neteče.
Neteče, ale Matyášek vylil kbelik. Sousedka na mě řve, je fakt dost hnusná, jsem totálně na dně, děti mi doma brečej a já fakt již nemohu a začínám usmívat. To jí naštve ještě více a tak na mě řve ještě víc.

Nevím, má dvě děti staré jak já a asi již zapomněla na to čeho jsou děti schopné, ale je to krááá…
Když jsem to potom říkala manželovi jak na mě byla hnusná, tak se rozčiloval že jim minule říkal že jsme pojištění a můžeme to řešit přes tu pojistku nebo jim klidně škodu zaplatíme. Na to mu řekli že v tom sklepě mají jen kompoty a že to tak neva. Takže fakt nechápu co tak vyváděla protože jsem se tam byla koukat a jestli jim tam nakapalo tak půl skleničky vody tak je to moc.
Manžel byl fakt dost naštvaný a prohlásil že vylijem na zem vodu a až zas příjde říci že jim tam teče voda tak jí řekne že to není voda ale že se (on to řekl sprostě) vyčůral vedle záchodu.

Jo, jo konečně je neděle a tento šílený týden končí. Doufám že už bude klid a nic podobného se nebude opakovat jinak skončím v blázinci nebo mě sousedi ukamenujou.

Tak já končím, doufám že budu mít čas psát do deníčku, ale asi ano, protože musíme ještě sedět doma a na kontrolu jdeme až ve středu.
Tak se mějte a ahóóóóóój
Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 06.06.04 21:35

Ahojte holky,

ještě k Superstar. Tak mě taky dost naštvalo že minule vypadla Martina, jelikož mi tak nějak příjde že všichni ostatní občas zpívají dobře a občas něco pokazí, prostě si pokaždé myslím něco jiného. Jednou že zpívají dobře jindy že jim to moc nejde a o ní jediné jsem si myslela že zpívá výborně v každém kole.

Sámer není nejlepší a je to opravdu takový pubertoš, ale je slaďoučkej. Mě se v pubertě takový kluci dosti líbili, ale jen líbili a nikdy mě nijak víc nelákali. Takže moje slabost pro Sámera vyplývá spíše z melancholických vzpomínek na pubertu.

Dnes se mi zatím líbí Šárka. Podle mě jí dost jdou ty české písničky a my snad nechceme nikoho kdo zpívá anglicky.
Navíc je přesně muzikálový tip a naši zpěváci se prostě zpíváním v muzikálech živí.

Ale nefandím nikomu. Je mi to úplně jedno.

Tak ahojte Simunka

Jo, ještě jsem se chtěla zeptat, půjdete volit?

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 06.06.04 22:16

Ahojky,

teda Simunko vytopit sousedku byste měli asi častěji,aby opravdu věděla,proč si stěžuje!
Já se dostanu na internet jen když jsem na návštěvě u mých rodičů.Oni ale bydlí 190km od nás,takže k nim jezdíme tak jednou za měsíc a zůstávám u nich týden.
Bohužel,tam kde bydlíme tam internet nemáme a tak mi emimčo móóóc chybí.

Snad nevadí,když budu přispívat jen občasně.

Volit půjdu,ale už nechci volit nikoho z těch stran co figurují v politice nyní.Vyberu si někoho dalšího,ale ještě nevím koho.

paaa

Arka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 06.06.04 22:45

Jejda holky,

kdepak jste?

Arko, tak to je škoda že nemáš doma net. No, alespoň že se tu občas ukážeš.

Jinak já volím vždy pravidelně stranu zelených.
Mě to totiž příjde směšné, jelikož ať člověk volí kohokoliv tak ti zvolení se potom stejně starají jen o sebe a myslím že bychom nebyli jiní. Holt češí jsou češi.
A koukni na volební lístky, ale členové strany zelených jsou mi sympatičtí.

Ahoj Simunka

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 06.06.04 22:59

No manžel taky chce volit stranu zelených,tak možná do nich taky půjdu.
Ještě si počkám na vyhlášení Superstar a šupajdím do postýlky.Jsem teď vážně dost nevyspalá.Šíma se budí každé 2hodiny a to s velkým pláčem a utiší se až když ho nakojím.Tak já vždycky v noci jen co zabrečí vystartuji s postele,běžím do pokojíku,vyndám ho z postýlky,běžím s ním do mé postele,v leže nakojím a nesu ho zpět spícího do jeho postýlky.Pak se mi chce VŽDYCKY na záchod,tak se tam ještě dopotácím…no a to se opakuje celou noc a ráno vstáváme v 6hodin.
Odpočatá a vyspalá se tedy fakt necítím:-)
Snad se to až narostou zoubky zlepší (a nebo taky ne,že?)

ahoj Arka

TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 06.06.04 23:08

Ahojky štěstíčka,já jdu jen pozdravit.Vím,že jsem nekonečně dlouho nenapsala ani ťuk,ale mám opravdu minimální možnost přístupu na net.
Ale pokaždé si stáhnu všechno co jste napsali a pak si to po nocích čtu.Už se mi kolikrát stalo,že se mi neuložilo nic beeee.
Takže já jsem tady jen takový špion,ale snad se na mě nebudete zlobit.
Jsme pořád nějaká změna,ale už jsem domluvená s tatkou,že jestli bude nový byteček,tak bude i počítač a net.HURÁ!!!!!
Kevča má 5 zubů,ale neobejde se to bez trápení.TAk to jen tak,abych se pochlubila.No kdybych měla psát o nových lumpárnách,tak jsem tu do července.
pokaždé si tady přečtu vše co se událo a padne na mě taková sentimentální nálada,že jsem z toho úplně k.o. Já nevím,takhle to se mnou necloumalo snad ani v šestinedělí.
Mě je vždycky tak smutno,že s vámi nejsem častěji.Jste super štěstíčková parta!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!

Blahopřeji KačKač ke Kulihráškovi,držím pěsti .Ať je mu v pupíčku krásně a hezky roste.

Jinak se všichni mějte moc bájo,máme vás rádi:)))))))))))) papapa Tailor a Kevin

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 06.06.04 23:12

Ahoj Arko,

doufám že se to vám to spaní až narostou zoubky zlepší. Ale nechci tě strašit u nás jak začali růst zoubky tak začalo buzení po hodině a teď co jsou již venku buzení pokračuje. Sice ne po hodině ale tak po dvou ale stejně je to hrůza. Možná je to i tím že Matyášek také nechce nic moc papkat, ale třeba Daisy také nic nejedla a krásně spinká. Tak nevím.
Ale nevěš hlavu i kdyby nespali třeba do dvou let tak to šíleně rychle uteče a jednou na to budem nostalgicky vzpomínat.

Tak pááááááá Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 06.06.04 23:24

Ahojte holky,

to je teda debilní soutěž.
Já myslela že dnes vypadne Sámer a teď se mi chce téměř fakt brečet. Ne chce, ale doslova tu slzím.

Je to fakt debilita první třídy.

Tak dnes už opravdu čaaaaaaaauuuu­uuuuuuuuuu Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.04 09:15

Ahojte berusky,

tak jak vidim, mame tady dalsi tyden. To je hrozne jak ten cas utika…fnuk, fnuk.....
Nekdy bych chtela ten cas na chvili zastavit. Ted kdyz Kubicek ma uz dva zoubky venku vypada tak dospelacky, uz to neni to miminkovske…be­eeee.. Dokonce mu uz konecne zacaly rust vlasky, tak nevypada jak holohlavek.

Dneska jsem mela skvelou nedeli. Uz od rana mel Kubik dobrou naladu i presto, ze se v noci trochu budil a to diky hrasku, ktery ten den mel poprve. Takze ho to dost prohanelo. Ale dneska rano dostal hrasek znova a je OK. Musi si zvykat mrnousek.
A protoze mel maly tak dobrou naladu a hral si pekne sam, tak jsem si zacala delat sve veci, ktere tak dlouho odkladala. Konecne jsem si nabarvila vlasy, oholila nohy ( ty ziletku nevidely pekne dlouho - ostuda hi,hi ) proste „ocistila“ jsem cele sve telo.....Jeeeeee to je vam takova uleva. Uz se zase citim jako „zena“..I manza mi rekl , ze mi to straaaaasne moc slusi, a pry jestli neco chystam he,he…
Jeste abych shubla tech par kil a bude to uplne. Ne , ze by mi to neslo, ale v tehu jsem mela porad chut na sladke a ted se toho nemuzu nejak zbavit. Porad bych neco dlubala. Jsem hrozna, musim na sebe trochu pritvrdit, jinak se toho „tuku“ nezbavym…

Jinak Kubicek je jako kazdy den aktivni ditko. Uz se umi „dokoulet“ za hrackou kterou chce, nevim presne jak to dela, protoze tu chvilku „kouleni“ vzdycky prosvihnu. Jen vim, ze kdyz se otocim je zase nekde jinde…je to opravdovy dablik…
S lezenim se taky nic moc nedeje. Nejak ho ty nozky nechcou poslouchat. Jakmile jednu nozku pod sebe zastrci ta druha udela pravy opak. Konci to brekotem - spis se rozciluje ze mu to nejde. Snazim se mu pomahat, ale nejak se mi nedari. Zkratka musi na to prijit sam. Za to sezeni mu jde dobre. Sem tam ztrati rovnovahu a spadne , ale to k tomi patri, ze, ? Vsechno nejde umet najednou…
Protoze ten muj prdola nechtel pres den spat, tak jsem se dala do cteni knizky co a jak se da udelat aby mimi spalo. Nejlepsi pry je udelat si schedule - rezim. Proste v urcitou dobu ho dat spat a hotovo. Tak ja vam nevim. Zkusila jsem to a nejak se tato metoda u nas neosvedcila. Snaha uspat maleho behem dne koncila revem. Takze jsem se na to vyprdla a davam ho spat jakmile Kubik zacne zivat. Poznala jsem ze to je to „okno“ kdy maleho uspim bez problemu. Jakmile tu chvilku prosvihnu, tak je Kubik vzhuru treba i cely den…
Takze ted uz mi spinka 2× denne tak tu hodinku..S nocnim spanim je to u nas taky dobre. Spinka sam v pokojicku a je to bezva. Nebudi se tak casto jako predtim. Nemam uz tolik strach nechavat ho sameho prevalovani zvlada dobre, tak jsem klidnejsi, ale i tak ho chodim kontrolovat - pro jistotu.......

Protoze bylo dneska krasne sly jsme ven. Chvilku jsme brouzdaly po obchodech a pak jsme sly poustet to manzovo auto - to co jsem mu koupila. Tak vam nevim, koho jsem v tom parku hlidala vic, jestli maleho nebo manzu. Ten vam byl jak maly kluk ..hi,hi…neustale za tim autem pobihal a vsechno komentoval. Vysvetloval Kubovi co a jak funguje, jakoby Kubicek tomu rozumel. Ten chudacek nechapal co se deje, protoze to auto celkem dost rve - je na benzin.....
No a ted doma vsichni spi jak zabiti. Meli jsme dlouhy den ale krasny. Skoda, ze takovych dni neni vice..:-(

Musim pochvalit Martinu moc pekne napsala ten denicek. Drzim palecky at tu rehabilitaci zmaknete v pohode. A nic se neboj, kazde mimi je jedinecny tvorecek, ktery si urci sam kdy je ten spravny cas na vsechno.....:-)

SIMUNKO - tve komentare nemaj chubu. Ja se u nich vzdycky tak strasne smeju. Chtela jsem ten komentar co jsi psala v minulem denicku dat precist manzovi, ale dneska to nevyslo - uz usnul..hi,hi…Ale zitra ho to necham cist, to stoji za to…:-) , ty mas proste talent…:-) Jsem rada, ze vsechno beres s humorem. Neni moc lidi co by zvladlo vsechno to deni co se u vas deje s klidnou hlavou, ale ty se proste nedas a to se mi libi…:-)
Taky jsem rada, ze jsou u vas uz vsichni zdravi…Tolik nemoci, a vsechny najednou. je dobre ze uz to mate za sebou…

ARKA - tak se omlouvam ale ja jsem vzdycky na tebe zapomela. Nevim jak ale nejak si mi vyklouzla......tak te tady taky vitam, jak asi uz vis jsou tady bezva holky…
Jo abych nezapomela fotecky maleho jsou roztomile - je to fesak !!!!!! A ty taky !!!!

Tak me napada co asi dela ED. Urcite si uziva s mamkou…Tak at maji super zabavu......

Tento tyden Kubicek bude mit 6 mesicu. Ceka ho taky ockovani v utery a ve stredu jdeme k tomu ocnimu…Meli jsme to vsechno mit v jednom dni - tu kontrolu a ockovani, ale ja jsem to zamitla. Protoze Kubicek by to asi nevydrzel dostat 4 injekce a jeste k tomu kontrolu oci. S tim jak by brecel by se mu do nich stejne nepodivaly..Tak je to lepsi. Kazdy den neco…

Tak holcinky zlate jdu do hajan a jako obvykle vy uz jste vzhuru - tak vam vsem preji krasny den…Zitra se sem skaknu podivat co a jak

tak zatim papaaa Eva + Kubula

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 07.06.04 11:22

Ahojte kocky.

Tak som spat po dovolenke. Boli sme na chate 6dni. Bolo super. Ale tie noci!!!:-( Bolo to hrozne. Simi do polnoci spinkala a po polnoci nechcela spat v postielke, iba u mna. A to itez plakala. Vzdy v noci sme si hodili 1hodinu taku plakaciu. Rano som bola vystavena ako citron a potrebovala som najmenej 1-2hod k ukludneniu, ako som bola nervozna. Potom som sa prebrala a bolo dobre. Teraz doma su noci celkom fajn. Az na dnesnu, kedy sa zobudila 24,00 a zaspala po dvoch kojeniach o 1,37. Uff. To bolo teda. A tie zuby este nikde.

nak sa pochvalim, teda nie ja ale Simi, ze od dovolenky sama stoji, a od soboty sa pokusa chodit. Ked sa drzi jednou rukou niecoho, klaknem si k nej na pol metra a ona urobi ku mne 1-2 take pidi krociky.:-))) Je uzasna.
V minulom dennicku ste toho tak vela popisali, ze ani neviem na co reagovat. Snad len k tym kilam. Musim sa dost obmedzovat. Ale aj tak dovca sposobila, ze mam +1kg. No a co. Ved povoli aj to. Vcera sme sa stavili s manzelom, ze kto schudne skor 12kg. Ten kto prehraje, bude uspavat vítaza. A to sa moj muz necha hladkat aj hodinu kym zaspi.Tak sa musim snazit:-)
A este sa pridavam k vegetarianom. Bola som vegetarian 11rokov, no od kedy som bola tehotna, jem parky a klobasky. Na chate som neodolala spekackom. To somn vtedy obvolala celu rodinu a bala som sa aby mi nebolo zle. Tak som lezala, aby mi travilo lepsie. :-) A od vtedy neodolam. No maso nejem.
Na mojej stranke su nove fotky z dovolenky. Konecne sme tam pridali nove.
Budem uz koncit. Idem uspat to moje dieta. Tak sa majte pekne.
Miriam a Simi (od soboty 9mes)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 07.06.04 12:13

Ahojte holky,

jen rychlovka.

Tento týden začal velice slibně. Ráno se probudíme a Matyášek nějak pálí. Má teplotu!!!!!!!

Sice stále nevím z čeho, muhou to být neštovice, zoubky nebo prostě cokoliv, ale kdo si počká ten se dočká.
Takže ho neustále svlékám a prohlížím, koukám mu do pusinky a tak.
Možná mu i ten zub roste ale spíš očekávám ty neštovice. Zatím ale opravdu nevím. Pokud se to do zítra neprojeví tak šupajdíme k doktorce. Už uvažuji o tom že si tam pronajmu nějakou místnost a na chvilku se tam přestěhujem, když tam teď stejně trávíme dopoledne, tak ať to máme třeba i s telelvizí a kafíčkem. Občas bych si tam mohla dát i nějakého frťana, na povzbuzení.

Tak já zas letím opečovávat marody.
Mějte se krásně, ahojda Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 07.06.04 13:13

Ahojky všem!
Tak se zase po delší době hlásím, ani nevím, jak se mi podařilo vyšetřit pár minut. U nás je totoiž jak v cvokhausu už od minulé neděle. Takže to vezmu postupně.
Neděle 30.5.: Odpoledne se vracíme z chalupy. Po příjezdu rychle nacpu do pračky špinavé a poblinkané prádlo (Sofinka je celá maminka, nesnáší auto). Volá moje matka, hystericky na mě ječí, že jsme tuhle neděli měli slavit její narozeniny. Můj otec mě stoicky informuje, že jí všichni říkali, že až v neděli 6.6., že se to tak dohodlo, ovšem moje maminka když si něco vezme do hlavy, tak jí nikdo nepřesvědčí. Takže závěr neděle skutečně jak když vyšije.
Pondělí: Luis se dozvídá, že začínají první fázi testů nějakého léku a že celý červen bude o sobotách a nedělích v nemocnici v Mělníků, neb musí mít všechno po dozorem. Na NOV2 mi místo dvou dílů dávají tři. Maminka je opět uražená, už ne kvůli oslavě, ale proto, že se prý Luis zatvářil, protože mu pod hrneček dala jiný talířek. Marně vysvětluji, že by jich tam mohl mít deset a nevšiml by si ani jednoho, dokud by se nrozbili. V poledne nespí ani jedno dítě. ÚTERÝ: Sofinka se těší do školičky, když dojedeme ke vchodu zjišťujeme, že hodina odpadla. Řev jako kdyby jí vraždili, zbytek odpoledne se tváří velmi nespokojeně. Mates rovněž, prořezává se mu druhý horní zub.
STŘEDA, ČTVRTEK: Sice se neděje nic mimořádného, ale Luis chodí domů okolo deváté, tou dobou už mi jde hlava kolem, nemám na nic náladu, ale musím se pustit do překladů.
PÁTEK: Všechno se zdá být v klidu, se Sofinkou si čteme, Matýsek se snaží o paci-paci, prostě pohoda. Je 11:30 Sofinka obědvá. Telefon. Pán z opravny videa mi vesele sdělí, že v pátek jsou tam jen do dvanácti, že mi to zapomněl říct a že jestli to video nutně potřebuju, tak mám na vyzvednutí půl hodinky. Téměř odervu Sofince jídlo od pusy, oba ustrojím (bez videa totiž nemůžu zkontrolovat jestli se překlad shoduje s obsahem na kazetě, prot ta hrůza že to nestačím) a doslova letíme pro video. Vše zdatně stíháme, Mates od rána nespal, je protivný, řve a usíná u jídla. Odpoledne hřiště. Luis je doma opět v devět, klade mi na srdce, ať ho nezapomenu vzbudit ráno ve 04:45, v šest musí být v Mělníku na první odběry krve, jinak je celý test v háji a bude muset sehnat nové dobrovolníky na nějaký další termín. Každou hodinu se v hrůze budím, jestli už není pět, děsí mě představa, že zaspím a MOU?! vinou firma přijde o velké peníze.
SOBOTA: Luis dojíždí včas, práskne dveřmi, vzbudí obě děti, takže si hrajeme již od půl šesté. Odpoledne se stává zázrak, Luis se vrací už ve tři, takže stíháme plavčo v Letňanech.
NEDĚLE: Opět buzení do Mělníka, tentokrát bez prásknutí dveřmi, šelmy tedy spí až do sedmi. Odpoledne oslava narozenin mojí mámy. Naštěstí se už nikdo netváří uraženě. 20:00 Sofinka začíná zvracet a zvrací a zvrací a zvrací… 23:00 Vyhodili Savku, mého oblíbence, falešně zpívající Samer zůstává, ještě ke všemu mám vztek. Sofinka zvrací.
DNES: Sofinka již nezvrací, ale k doktorce jedeme. Brek od chvíle, kdy poznává čtvrť naší paní doktorky. Verdikt zní - střevní chřipka, takže pokud nebude chtít jíst nemáme jí nic nutit. 13:00 Statečně se držíme bez zvracení, obě šelmy usnuly, využívám volna k napsání komentáře.

Tak, postěžovala jsem si a hned je mi líp. Jinak jsem moc ráda, že se všichni máte víceméně dobře a doufám, že tenhle týden už bude trošku klidnější. Zatím čau,

Jindra + šelmičky

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 07.06.04 21:47

Ahoj holky,

dneska jsem úplně vyflusaná, a to mám jenom jedno dítě. Když jsem si přečetla komentáře od Simunky a Jindřišky, šel mi mráz po zádech. Fakt mě děsíte holky, vždycky si v těchto chvílích říkám jak to proboha zvládnu.

Klára je naprosto nemožná, a to díky mojí milé tchýni. Ta ji totiž neustále tahá za ruce. Když s ní prásknu na zadek se slovy, že umí lozit, tak ať lozí, tak mi na to řekne : kdyš ona chše chudinka naše malá chodit mámo, pšece ji nenecháme ložit po tlávnišku. Fakt bych ji zabila. Protože ona ji deset minut tahá, a na mě zbyde zbylých 10 hodin, kdy je Klára v bdělém stavu. Jelikož si totiž ochutnala, že chození je rychlejší než lození, tak začně řvát, jakmile ji po:,–(ím na trávník. Kujón se učí rychle, už umí chodit za jednu ruku - i když občas klopýtne a pak za tu ruku visí.

Dneska jsem se rozčílila kvůli kojení. Za osm měsíců budeme mít další mimi a to budu kojit asi obě zároveň, protože Klára je naprostá závislačka. No, naučila jsem ji to já, teď bych si dala facku. Já jsem totiž to prso používala nejen ke krmení, ale taky k uklidňování a uspávání. Takže když třeba spadla a řvala, tak jsem jí narvala prso. Sice ji to krásně uklidní, ale už mi neusne jinak než u prsa, ani když je strašně unavená. A když ji uspím po obědě a pokusím se ji položit, tak vydrží 5 min a začne ječet, takže si lehnu k ní a chrním s dítětem u cecku. Ne, že by to nebylo příjemné schrupnout si po obědě, ale člověk taky potřebuje něco udělat doma, že? Mám tady bordel, že mám chuť se odstěhovat, přijde mi to jednodušší než to uklidit. Z koberce by se nažralo dvacet slepic. Achich achich, do půlnoci mám co dělat. Dneska večer jsem ji zkusila dát do postýlky, když ještě nespala. Za dvě vteřiny ječák. Moje skálopevné přesvědčení, že ji nechám řvát, vydrželo 30 vteřin. Já to prostě neumím. Nevydržím to. Naštěstí teď už chrupe.

Jinak se hrozně těším, že snad je tu konečně letní počasí. Ve středu vytáhnu Kláře bazének - pokud bude těch slibovaných 28 stupňů.

Jo, a ta Superstar včera, mě taky pěkně nasr…

Jindřiško - ať se ti Sofinka brzo uzraví, musí to být fakt blázinec s dvěma takhle malýma dětma. A navíc ještě pracuješ, to tě obdivuji. To s tím manželem, který přichází až večer, znám taky. Ale jenom v sezoně (dělá bazény), takže v zimě ho máme pro sebe. Naštěstí teď je to zatím docela dobré, chodí už kolem páté, ťuk, ťuk, ťuk. Ale ono se to zase rozjede, já to znám, červenec a srpen ho neuvidím jak je den dlouhej.

Simunko - snad už budou ty tvoje děťátka zdravý. Doufám, že Matyášek nemá ty neštovice. Takový malý kulíšek. I když na druhou stranu už by je měl za sebou - nepletu se, že se to dvakrát nevrací? Ta tvoje sousedka je velmi tolerantní osůbka, co? Já bych jí v těch dveřích asi řekla, ať mě moc neštve, nebo pod tu linku vyleju ten kýbl ještě jeden. Ba ne, neřekla, jenom bych měla chuť. A pokud jsem to správně pochopila, tak je to nad jejich sklepem? To teda nechápu, proč se lidi kvůli takovým blbostem vzrušujou. Zvlášť, pokud tyto věci jdou opravdu vyřešit v klidu a v pohodě, když máte pojistku.

Holky letím uklízet, ale fakt se mi nechcéééé. Kdyby se mi chtělo, tak jak se mi nechce, to by to tady svítilo čistotou.

Pozdravujte svoje díťátka a zvlášť těm nemocným posílám pohlazení.

Kačkač + Klára + Kulihrášek (velký asi 10 mm - to je teda dlouhán, co?)

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 07.06.04 22:03

Ahojky!
Tak hlásím, že na šelmovské frontě klid! Sofinka dokonce trochu večeřela, zvracení 0, průjem 0, teplota v normálu. Musím to zaklepat, ale zatím choroby zvládáme poměrně rychle a snadno. Odpoledne jsem popadla našeho čtyřzuba (děsně mu ty 4 zuby sluší!), Sofinku jsem nechala šťastnému otci (oblažila ho posledním průjmovým záchvatem, takže měl hlídání zpestřené o vykoupání vzpouzející se šelmy, která pod sprchu vůbec, ale vůbec nechtěla, a vyrazili jsme odevzdat práci na NOVU (opět mi vrzli tři místo dvou dílů, asi mě chtějí zničit) a pak na nákupy, Matýsek byl nadšený, užíval si, že je chvilku za jedináčka. Po našem návratu už byla Sofinka OK, takže večer už proběhl poměrně v poklidu.
MARTINAV: Gratuluju k pokrokům! Ty doktory fakt nejde poslouchat na slovo, oni jsou prostě profesionálně deformovaní. Luis je původně onkolog a i když už není u pacientů tak deformace zdárně pokračuje - jakmile vidí, že některá má kamarádka výrazně zhubla (dotyčná je na to obvykle děsně nafoukaná) tak okamžitě přemýšlí nad tím kde by mohla mít jaký nádor, že jde s váhou dolů! No a pak ber doktory vážně.
No, já ještě vyndám prádlo z pračky a odpadnu, mám toho za tyhle dny nějak dost.

Pá, pá,

Jindra + šelmičky

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 07.06.04 23:18

Čau,

tak jsem právě skončila s úklidem. Aspoň trošku to tu vypadá. Bohužel jenom do rána, než se vzbudí Klára. Mám tam pět praček prádla, a to jsem včera vyžehlila. A budu muset zase. Já fakt chci služku :-).

Mějte se.

Simunko, nějak se neozýváš, doufám, že vás ty nemoci moc nezmáhají.

Kačkač

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 07.06.04 23:35

Ahojte holky,

copak všechny děláte, že nic nepíšete? No že se ptám co!
Já byla dnes venku asi hodinku a asi jsem tam ani neměla lézt, protože mě potom mrzelo ještě víc že můsíme sedět doma.

Matyášek zatím bohužel neprojevuje známky nějaké nemoci. Když mu dám paralen tak mu teplotka klesne a za pár hodin opět stoupne. Jinak na něm opravdu nic není. Není ani protivný, noc byla v pohodě a je to náš normálně veseloučky naladěný broučínek. Takže zítra asi opravdu pošupajdíme k doktorce. No, Tobiášek měl jít původně na kontrolu v pondělí, ale když jsme tam byli v pátek s těma očima, tak nám říkala ať to nechám pak najednou a příju s oběma až ve středu, takže bych tam stejně musela.

Tak Matyášek usnul v osm a já začla psát, byla jsem opravdu v šoku že spí tak brzy ale on ví že to bych měla moc velkou radost a tak se hned zas probudil, takže pokračování píši až o půl desáté.

Jo ale stalo se za to dobu něco úúúúúúúúúžasného. Něco co mi dokonale zvedlo náladu a potěšlo mě to tááááááááák moc.
Matyášek, miláček, zlatíčko naše šikovné, roztomiloučké předvedl něco jako tleskání!!!!!!!!!!­!!!!!!!!
Seděl mi na klíně a já stále tleskala a tleskala a on potom, asi po půl hodině, začal dělat něco podobného. Plácal ručičkama do sebe tak roztomiloučky. Jo, jo začíná to být velký kluk.
Zatím umí jen, půjdeš ke mě? To se vždycky tak rychle přižene a krásně se u toho usmívá. Funguje to ale jen když ho volám já nebo manžel, na děti kašle a oni jsou z toho šíleně nešťastní. Jenže co člověk nadělá, že! Tak se jim snažím něco namluvit aby si z toho nic nedělali. Jenže mi to sní jen Tobiáš, Kristýnka je na ty mé lži z lítosti již veliká.

Tailor - je opravdu veliká škoda že se nemůžeš ukázat častěji.
Gratuluji k 5 zoubečkům!!!!!!!!!­!!!
A ještě ke všem pokrokům a lumpárnám se kterými se nemůžeš pochlubit, je to opravdu smůla.
Tak doufám že se brzy přestěhujete a bude i ten počítač s netem.
Jestli na tebe padá nostalgie tak to se ani nedivím. Mě to také vždy dost rozesmutní, když si uvědomím jak to letí. Člověk tak nějak nevnímá jak ten čas letí dokud nemá děti, protože na těch to nelze přehlédnout. Já se někdy, když si uvědomím kolik vlastně té Kristýnce je a jak je již veliká, nemohu ubránit vzpomínkám na dobu kdy se narodila a na dobu kdy ještě nebyl Tobiášek a je to tak moc vzdálené. Nějak si již nedovedu představit co jsme tu vlastně kdysi dělali když jsme tu byli ještě sami.

Evi, koukám že ta touha zastavit čas přepadá i tebe. Achjo, kdyby to tak šlo.

Jinak jsi mě motivovala a hned jsem si běžela koupit barvu na vlasy. Já se také nějak zanedbávám a někdy mě to dosti štve jenže já nějak nestíhám. Žiletku mé nohy vyděli také naposled asi před 14 dny. Jenže on když člověk sedí doma tak je mu to stejně jedno. Někdy se češu až v jedenáct a dětem je to jedno.
Jen mám vždycky strach aby někdo náhodou nedpřišel, fuj to by byla ostuda.

A o hubnutí raději ani nemluv. Já zhubnu asi až v létě, až nebudem moc doma. Já totiž jak někde jsem tak nejím ale příjdu domů a žeru a žeru. Navíc v létě jsem schopná žit jen z melounů a broskví tak to bude ta pravá dietka pro mě.

Jé holky, já nějak nemohla psát a tak budu již končit a napíšu až zítra.

Páááááááá Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 07.06.04 23:53

Ahoj KačKač,

neboj. Já chtěla dnes moc napsat a začala jsem opravdu v osm jenže, jenže, prostě jsem o půl dvanácté zjistila že to již nedopíši. Ale nemoci za to opravdu nemohou. Matyášek usnul o půl desáte a ještě se ani jednou neprobudil a Tobiáš bude již v pořádku, už si plánujou jestli mají jet v sobotu na sprint motorek nebo jet parní mašinkou. Manžel by chtěl ty motorky a děti vlak. A já budu asi sedět doma s Matyáškem. Ale třeba to jsou zuby? Tak moc bych si to přála!!!!!!!!

Tak ahoj, víc napíšu zítra

Simunka

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 08.06.04 13:51

Ahojky holčiny,

tak jsem se rozepsala a napsala dlouhatánský komentář a pak se mi to smazalo!!!Teda samo se to nesmazalo,to jen mé šikovné ručičky zapracovaly.Takže nic nemám a nevím nevím kolik toho teď napíši,když musím znova.

Hlavně děkuji Evě za přivítání.A je super,že Kubík už začíná trénovat na lezení.Ono je to pak mžik,když na to přijde,jak má správně seštelovat nožičky…hlavně když ho bude něco motivovat k pohybu vpřed,tak ty dítka se do toho umí opřít a svým stylem se k tomu dostat.Počkej,za chvilku budete Kubíka honit po celém bytě:-)vlastně domečku!
Ještě jsem se chtěla zeptat,kde bydlíš v USA??Určitě jsi to tady už psala,ale mě to nějak uniklo.Já byla 2× na pět měsíců v New Hampshire a moc ráda na to vzpomínám.Určitě se tam chci ještě někdy podívat.

Miriam,tedy musím napsat,že je Simonka opravdu móóóc šikovná.Stát bez opory a snad už dělat první krůček?! A kdysž stojí,umí si pak sama sednout na zem? nebo jak se dostane zpátky,aniž by přišla k úrazu. Šimonek si umí stoupnout opřený o nábytek (nebo nejradši o mě),ale na zem to už neumí a tak na mě pořvává:-)

Jindřiško,jsem ráda,že nemoci odezněly a že jsi to ve zdraví přežila i ty.Bylo to tedy docela náročné:-)tak snad už bude klid.

Simunko,že umí Matyášek tleskat je hezoučký.To je tím,že jsi mu to tak trpělivě ukazovala.Já se snažím Šímovi uakzovat pá pá,ale většinou na to zapomenu.

Holky s váhou já mám jiné „trable“. Já zase všude kam přijdu tak poslouchám jak jsem hubená…že určitě nic nejím…že malého ani neunesu…jestli jsem zdravá.....a přitom jím normálně,mám i ráda sladké a hlavně jsem zdravá.Ono to není zrovna příjemné pořád se zpovídat,že jím a že takhle vypadám odjakživa.
Vegetarianka nejsem,ale nemusím moc salámy a uzeniny.Mám kamaráda vegetariána a oni teď čekají mimíska,tak pomalu začíná jíst maso,aby byl mimískovi příkladem.
Jo a s holením nohou jsem na tom naprosto stejně,popadne mě to jednou za čas a pak se cítím jak znovuzrozená.A kdy jsem měla naposledy na sobě sukni,to ani nepamatuji.

pa pa
Arka a Šíma

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 08.06.04 14:15

Ahojky!
Tak hlásím, že Sofinka už je OK, paní doktorka říkala, že dneska má být ještě v klidu (ha, ha, to bych jí musela asi svázat, jinak nevím). Tudíž abych měla čisté svědomí, tak ven ji teď odpoledne vezmu na golfkách, uvidíme, jestli dojedeme na první roh aniž by se nezačala velice hlasitě dožadovat okamžitého vypuštění na zem. Zdá se, že Matýsek nic nechytnul, tak snad zase bude klid. Jinak Matýsek už pá-pá dělá nejen když chce on, ale i na požádání, taky dělá berany-berany, u toho krásně mhouří oči, jak čeká na to duc, no a začíná se nám dařit i tleskání. Už na mě taky zkouší fígle!!!! Když leze k otevřené myčce (stranš rád se o ni zvedá) tak mu vždycky říkám, že to ne, takže teď stačí, abych se na něj podívala, ten potvůrka se po:,–(í a předstírá, jak je strašně zaujatý nějakou hračkou, ale jen kouknu někam jinam, tak zase jede svým oblíbeným směrem, strašně ho tohle hraní na neposluchu baví.
SIMUNKA: Tak co Matyášek? Už se to nějak vyvrbilo? Já jen tiše doufám, že my budeme pokračovat s málem chorob, protože Luis je sice doktor, ale to v případě dětských nemocí není výhoda ale problém, protože u cizích zachovává klid, ovšem u vlastních hysterčí, trojčí a je protivnější než onen dotyčný marod.
EDINA: Tak jak si užíváš maminčinu návštěvu? Určitě je to bezva, ještě si pamatuju, jaké to bylo, když maminka - tehdy ještě s mojí babičkou - dvakrát přiletěly do Ekvádoru.
LABOUCHE: Mamka zjišťuje, jestli může předepsat dětský inhalátor, já myslela, že je to totéž jako ten, co mám doma, ale prý ne, pro dětičky a zvlášť pro takhle malé to vypadá jinak. Takže ti dám vědět hned, jka mi něco řekne.
Tak zatím ahoj všem, jdeme ven užívat trochu sluníčka.

Jindra + šelmičky

Pomnenka02
Kecalka 251 příspěvků 08.06.04 20:26

Ahojte,
Tak jsem se zase dlouho neozvali. Minulých 14 dní bylo pro nás plných návštěv a výletů. O víkendu před týdnem jsme se byli podívat na náš nový domeček, místo kde budeme od srpna bydlet. Zatím se mi tam líbí. Je to na okraji Havířova, rodinný domek na okraji sídliště, všechno celkem blízko (školka, škola, pošta, obchod , doktor) no a kousek za barákem začíná les takže myslím že se tam zabydlíme brzy a snadno. Za barákem budem mít menší zahrádku takže taky se chystám pořídit Daníkovi malé pískoviště ( dík MartiV za připomenutí).
Teď máme zahradu obrovskou, nestíhám nic. Sice polovina je zatravněná, ale i ta menší polovina neustále zarůstá plevelem.Vím, že se dneska dá kde co koupit v supermarketu levně a bez námahy, ale takový salát ze zahrádky, čerstvý hrášek nebo jahody to není z obchodu ono. Takže se snažím každý den na zahrádku aspoň mrknout a vytrhnout pár pampeluch aby bylo aspoň trochu poznat, že tam kromě plevele taky něco jiného roste.
Daníkovi roste třetí zub. To bylo dloooouho nic nic nic a pak najednou v 8,5 měsících první zoubek ,za 14 dní druhý ( oba dole) a teď týden na to se tlačí třetí, tentokrát nahoře. Takže bezzubci, vyčkejte, však to všechno doženete a pak to bude jeden za druhým …
My jsme navštívili obě babičky , a musím Daníka pochválit, že pěkně spal i v cizích postýlkách. Měla jsem z návštěv přes noc trochu obavy, protože vždycky to doposud skončilo tak, že spal se mnou v posteli ale tentokrát byl v pohodě. Taky jsme byli poprvé na bazéně . Daník má rád vodu ale cesta na bazén je od nás trochu složitá, tak jsme využili toho že v Ostravě má babička bazén hned za domem a v neděli ráno, když je tam ještě málo lidí jsme se tam vydali. Daníkovi se prostředí bazénu nejdříve moc líbilo, ale když jsem se s ním přiblížili k vodě tvářil se vystrašeně. Tak jsem se s manželem střídali a první půl hodiny vždy ho jeden nosil kolem bazénu a druhý plavčil. Pak jsem si ho vzala k sobě do bazénu ( vzduch 30 C, voda 27 ? ve vaně teda mívá podstatně více) a chvíli asi 10 minut jsem tam s ním hopsala a hrála si. Daníkovi se to začalo líbit . Musím ale říct že asi ze všeho nejvíce se mu líbila sprcha na závěr. Doma sprchový kout nemáme, takže to byla taky premiéra. Držela jsem ho v náručí a pouštěla mu vodu na bříško a Daník se řechtal na celé kolo. Když jsem se pak vrátili domu, cucnul si mlíčka a pak dvě hodiny spal jako dudek.
Tento týden bude taky náročnější a smutný, zemřela mi prababička ( Daníkova pra prababička) takže ve čtvrtek jedeme na pohřeb. I když ve věku skoro 102 let se to dá čekat v podstatě kdykoli, stejně je mi z toho smutno.
Vám všem, ale přejeme pěkné a pohodové dny, nemoci a nehody ať se vám z dálky vyhýbají .
Ahojky
Pomněnka a Daník

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 08.06.04 21:09

Ahojte holky,

tak jen v rychlosti, jelikož to tu dnes vypadá jak u KačKač. Musela jsem se tomu včera hrozně smát. U nás by se z koberce taky nažralo 20 slepic. Jenže ne z koberce, ten je vysátý ale musím tu ještě teď vytřít.

On jak je manžel a děti, mimo Kristýnky, doma tak je tu nepředstavitelný bordel ať uklízím jak uklizím. Fakt hrůza. A nejhorší je že mají ještě všichni stále hlad a tak vařím uklízím a pořád do kola.

Co je Matyáškovi zatím netuším. Včera jsem mu ještě v noci dávala paralen. Dnes měl celý den jen tak 37,5 a když jsem ho měřila teď večer jestli mu nemám něco raději na noc dát, abychom totiž nedopadli jak včera kdy jsem ho tím strkáním čípečku do zadečku dokonale probrala a byli jsem vzhůru od půl jedné do půl třetí. No a kupodivu je nyní úplně bez teploty. Fakt mám pocit že si děti se mnou hrají a zkoušejí co všechno snesu. Já totiž nejhůře nesu právě ty teploty u kterých nevím z čeho vlastně jsou.

Tak já jdu. Zítra se pokusím napsat více a pokud mi to nevýjde tak určitě ve čtvrtek, protože to už jde manžel do práce.

Tak Ahojte a krásnou dobrou noc přeji Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.04 09:08

Ahojte berusky,

tak ja nevim jak vy ale ja nestiham cim dal vic…Snazim se vsechno zvladnout behem dne abych mela na vas vecer cas a ono to nejak nejde. Cim vic se snazim tim vice toho casu nemam…no hruza…hi,hi
Dneska jsme byli na ockovani. Kubik to nesl celkem statecne. Zatim nevi jak to chodi u doktora, tak prichazime vzdycky vesely se smichem he, he.....Minule dostal 4 injekce a dneska jenom 1 a taky zlutou naplast se vcelickou hi,hi…Kdyz mu ji pichli tak se zdalo ze cela budova spadne :-( . Bobecek muj, ale co se da delat, ockovani musi byt ......aby byl zdravy......

Zitra jdeme k ocnimu. Tak na nas myslete..:-) Jsem zvedava co se dozvim, jestli se neco vubec dozvim.....Jeste nam poradne vlastne nerekly co a jak. Volam od jednoho doktora k druhemu a stejne se nic nedozvim.
Jak to tak vypada, tak spat asi nepujdu vubec. Nejenom, ze si v hlave prehravam co mi doktor rekne, ale je mi spatne od zaludku. Kazdy mesic jezdime do evropskeho obchodu - nemecky ve kterem je reznictvi skoro stejne jako u nas doma v CR. My tam vzdycky nakoupime plno dobrot - tlacenku, ruzne salamy, klobasy ,parky no samy mnamky a ja se pak vzdycky prezeru protoze mi to neda abych si nekousla.....ze he,he…No a potom clovek ma hubnout…Uz se vlezu do vsech veci co jsem nosila nez jsem otehotnela, ale porad musim zpevnit to brisko - to mi proste „prekypuje“ :-)))))))))
Ale jak psala Simunka v lete to pujde dolu - MUSI !!!!!!!!!! :-))))))))

Jinak pocasi je tady hrozne. Uz je tady 3 dny zatazeno a hrozna kosa. Musela jsem zase vytahnout teplejsi veci. To pocasi si dela co chce, je v tom nejaky zmatek. Touto dobou uz je tady krasne a vedro. Snad se to zmeni. Nemam rada, kdyz jsou velka vedra, to se pak cloveku nechce ani hybat ......

MIRIAM - tak gratuluju k Siminim pokrokum. Je to sikulka. Ten muj Kubula jeste sice nestoji, ale dneska mi skoro lezl. Stal na ctyrech a zkousel lezt, ale bohuzel ty nozicky si proste delaji co chteji…musi jeste trenovat :-))))))

JINDRA - tak jsem rada, ze Sofinka uz nezvraci. Bozicku ta musela trpet. Zvraceni je hrozne pro dospele a co potom pro takove dite. Pro me je to to nejhorsi. Radeji bych se 100× pos…nez abych zvracela. Opravdu jsem rada, ze je uz v poradku......at ji zase chutna !! :-)))))))

KACKAC - tak s tim jak uklidnujes Klarku - kojenim, tak to jsme na tom stejne. Ja jsem dotedka timhle resila taky veci, kdyz Kubicek plakal. Ale trosku jsem „pritvrdila“. Vecer kdyz jde spat, ho polozim do postylky a necham ho at se uhojda sam. Predtim jsem ho uspala u prsa. Neplace, ale trva mu to o neco dele nez usne. Jinak pres den ho nechavam usnout u toho kojeni. Pujdu na neho pomalu…Nekdy usne sam, nekdy ne. Vsak si zvykne…Stejne je to tezky neudelat to co to mimi chce, protoze oni vypadaji tak klidne a hezoucce, ze clovek ani ne nemuze rict.....jo jo mame to my maminy tezke…:-)

ARKA - tak ja bydlim v Kalifornii v Los Angeles…Jak vidim, tak mas s Amerikou zkusenosti. Jsem rada, ze na ni mas dobre vzpominky....­....Jak dlouho jsi tady byla???

POMENKA - je mi lito, ze tvoje prababicka umrela - uprimnou soustrast. Kazda ztrata rodinneho clena je hrozna. Ikdyz ji bylo 102 let na smrt se proste zvyknout neda.......
I tak to musela byt silna zena ze se dozila tak vysokeho veku. Ja asi tak dlouho zit nebudu, s tim jak se porad cpu - hlavne nezdrave to do te 100 nedotahnu.....:-)))

SIMUNKO - tak co Matyasek??? Jak se citi??? Gratuluji k tleskani!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!! Je to ale sikula ten tvyj klucina :-))))
Preju vam at jste uz vsichni zdravi !!!!!!!!!!!!
U vas se ty nemoci stridaji jak na bezicim pasu......Jak to holka zvladas je mi zahadou :-)))) Ja uz bych lezela nekde pod stolem…hi,hi…
Davala jsem cist ten tvuj komentar z minuleho denicku memu manzovi - ten se tak smal, pry mas talent. Jejiny co ho zajimalo bylo jestli je ten tvuj manzel v poradku :-))))) Pry musel hrozne trpet!!!! A ja na to : Co manzel, ale co Simunka - ta trpela!!!! No vsak znate chlapy!!! :-))))))

ED - tak ty ted nekde sedis na zahradce s holkama a maminkou a uzivas si s nima pohodoveho klidu.........ty se ale mas !! :-)))) Ale i tak nam tady chybis :-((( ze holky !!!!!!!!???

Tak holcinky zlate jdu do hajan. Uz je skoro pulnoc a ja zitra brzo rano vztavam k tomu doktorovi…
Tak se mejte krasne a vsem preji hooodne zdravicka, pohladte vase mimisky…:-)))))

papaaaaaaa Eva + Kubula ( zitra 9 mame 6 mesicu )

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 09.06.04 11:35

Ahoj Evi,

přejeme Kubíčkovi vše nejlepší k jeho půl ročku, hodně zdravíčka a ať ti krásně roste a dělá jen a jen radost.

Simunka + děti

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 09.06.04 13:59

Ahojda,

to je teda počasíčko,že? Šimonek je neustále spocený,ať je venku či doma a jen v bodíčku a pláťáčkách.

Evi,já jsem byla v Americe dvakrát,vždy na 5 měsíců.Byl to program pro vysokoškoláky přes léto.BYla jsem ta v roce 1998 a 1999. Vzpomínám na to ráda,ale musím přiznat,že v cizině je těžké žít a mě vždycky hrozně chyběla rodina a přátelé a tak jsem se vždycky těšila domů.
Ale v Čechách jsem vydržela zas jen chvíli a pak jsme jeli s manželem na rok do Austrálie.TAm jsme bydleli a dělali školu v Sydney.V Au­stralii se nám líbilo víc než v USA.ty lidi nám víc seděli…
Obdivuji vás,kteří bydlíte v cizině dlouhodobě:))
zatím pa

Arka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 09.06.04 15:26

Ahojte holky,

japakto že téměř nikdo nic nepíšete?
Copak děláte?

MAtyášek je již dnes bez teplot. Kdo ví co to bylo? Doktorka říkala že asi nějaká viróza. Ven také již můžeme, ale ne na sluníčko. Tak to je mi k ničemu že! Ale teď se právě nadějně zatáhlo tak možná vyrazíme do deště.

Simunka a srdíčka

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 09.06.04 19:07

Ahoj holčiny,

Tak se po delší pauzičce hlásíme.
Jsme v pořádku, Matíkovi se začínají klubat jedničky nahoře, opět oba najednou jako ty dolní. A ještě mi příjde, že se mu klube i dvojka vlevo. Tak uvidíme. A jde to docela rychle. Ráno měl dásničky oteklé a teď večer po koupání jsem zjistila, že už se zubíci klubou. A musím zatím zaťukat, že noci jsou klidný. Kňourá akorát, když se vzbudí v obvyklou hodinu na dlabanec.
A taky už se zlepšilo plazení se. Sice ho to baví víc v chodítku, ale na zemi to musí taky vydržet. Takže se plazíme spolu, jsme jak dva Meresjevové.J)
Včera jsme šli na prochajdu do vesnice na poštu a i když jsem Matíka namazala, chudáček má spálenej obličej. A to jsem ho mazala 16 faktorem. Takže dneska jsme sjeli pro 25 a doufám, že už se to nebude opakovat
V sobotu se chceme jet podívat do ZOO, manžel má v práci volňásky, protože jejich firma adoptovala nějaký vývrátko (přeloženo ? zvířátko?tak pojmenoval tyto tvory mojí sestřenky chlapeček) Tak snad bude přát počasí. Taky bysme chtěli sjet do ZOO do Ústí nad Labem a do Prahy, ale to asi příští rok.
Tak děvčata, letím, malej pokňourává.
Mějte se fajn, všechny zdravíme a nemocní ať se brzičko uzdraví.
Lucka s Matýskem (skoro čtyřzubcem)
PS:JINDŘIŠKO - díky za info, uvidíme, jak to dopadne

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 09.06.04 21:07

Ahojte holčinky moje,

tak se téměř vznáším jak mi je krááásně.
Jsem totiž napsala že se nějak zatahuje a že tedy půjdeme ven a nejdříve jsem šla sebrat prádlo na balkón a pak byla taková šíleně krásná bouřka. Po bouřce ale vylezlo slunce a tak jsem nechala děti doma a šla jsem se projít a došla jsem k mamce a tam chvilku zdrbla s bráchou a pak jsem se vydala domů, protože jsem si dnes vyrazila již 3× a manžel již z těch dětí doma šílel, tak aby tam na ně nebyl stále sám. Jenže jsem již téměř u baráku a volá mamča co jako dělám, a já že jdu právě od ní a ona že jede domů a ať se otočím a jdu zzpět, jenže to by manžel nepřežil a tak jsem jí řekla ať se staví u nás že naložíme děti a kočár do auta a pak už snad nebude svítit sluníčko a půjdem domů pěšky.
Tak jsem byli u mamči za barákem kde je stín asi 2 hodiny. D2ti byli štěstím bez sebe lítali jak blázni, zdemolovali houpačku a málem mamče keříčky. Museli jsem jim stzále nadávat, ale nemělo to moc účinek. Po těch dnech doma, i když Kíťa ven chodila, byli šťastní jak blázínci a nedali se krotit. No bylo to super. Domů jsme dorazili o půl deváté a naštěstí již leží. Akorát ten Matyášek nechce nějak usnout.
Tak já zas jdu, musím ho uspat a pak mě tu čeká hora prádla na vyžehlení. Ale jsem z toho venku tak nabytá energií že mi to vůbec neva a dokonce se o těším.

Slibuju že zítra napíši super dlouhý komentář.

Dobrou noc Simunka

MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 09.06.04 21:15

ahoj holky,
musím se s vámi podělit o hroznej zážitek…dneska jsme byli s manželem a Kubíkem ve městě a cestou domů nás zastihla hrozná bouřka!Byli jsme jen asi 20 m od baráku mojí mamky, ale dotlačit tam kočár byl nadlidskej výkon…Byla hrozná fujavice, padali kroupy, pršelo a kromě jíného ten větr kácel i stromy…takže jsme v té hrůze kličkovali k tomu baráku..vše co bylo pod kočárem (plínky, nákup, boty,öblečení,hrač­ky …) to vše nám vzal větr, převrátila se nám bouda od kočáru zrovna na Kubíčka, kterej už tak hrozně vyváděl…a do toho nám skoro ten kočár ujel (a to jsme ho drželi 2, aby se nepřevrátil)…Když jsme dorazili k baráku, byli jsme všichni 3 na kost promrzlí a mokří a to ta hrůza teprve začínala…nemohli jsme ani kočár vytlačit na vrch ke vchodu…nakonec se to ale naštěstí povedlo…Kubíček se hrůzou posral a já do toho neměla daleko-takovou hrůzu (kromě povodní) jsem ještě nezažila…Kubu jsem u mamky utěšovala ještě 1,5h , hrozně vzlykal a klepal zubama (naštěstí jsem měla náhradní oblečení-ale jen pro něho), tak se teď modlím ať to brouček neodstůně:(((((

Mimochodem já nechala doma pootevřené okna ve všech místnostech, takže jsme vytopeni (všude máme plovoucí podlahy, tak čekám kdy se vzejmou (ale co je to "jenom " podlaha…)

Holky fakt to byl děs, ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si pomyslím, co by se asi stalo kdyby Kuba nebyl šrákama k tomu kočáru zavázanej:(((((

Opatrujte ty svoje mrňousky

Marťula

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 09.06.04 21:23

Ahojky Marťulo,

teda jak to popisujes,tak u toho ani nedejcham! Opravdú jde na mě z toho hrůza,já si vždycky předstsvuju ty horší varianty co by se stalo kdyby.....ale vše dobře dopadlo! Kubík na všechno brzičko zapomene a hlavně,že jste v pořádku.

Nebydlíš někde na Olomoucku?To říkali ve zprávách,že tam to bylo nejhorší.

Již poklidnou noc přeje
Arka

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 09.06.04 22:40

Cauky holky,
tak se ozyvam ostudne az v prostedku tydne. mame nejaky problemy s compem a vsechno tady desne trva, i na netu, tak me to nejak otravilo.

ale - jsem tady!!!

Dneska jsem byla s MAtikem na ty reahbilitaci, tak cviceni dle Vojty nas neceka, jen ho mam motivovat hrackama aby se tocil dokola a zvedal vic na ruce a na 4. JInak mu hrozi smajdavy nozky a vylezly lopatky. Lizt zatim pry umet nemusi.

Pristy tyden odjitdim s kamaradkou a jeji 10 mesicni holcickou na dovolenou, tak horecnate premyslim, co mam vzit sebou. Kasicky, blivajziky a tak. No snad to dopadne… Taky jsem zvedava, jak to tam zvladneme s miminkama na jednom pokoji. No musime!!!

Arko, ty smazany komentare moc dobre znam. Ten co napisu misto toho je vzdycky tak o polovinu kratsi nez ten puvodni :-((

KacKac, to je ale velky kulihrasek :-)) Kde jsou ty casy, kdyz byli takhle malinky vsechny nase stistka :-)) Jojoj, uz se zacinam tesit. Tech 20 slepic me fakt oooohromne pobavilo. Hlavne ze to beres s hunorem. Ja tady mam taky drobet neporadek a cekam v patek navstevu, tak to musim dat nejak doporadku.

Simunko, vytopeni sousedu - to moc dobre znam. Hlidala jsem u nas kdysy neter a hodila spinavou plenu do umyvadla a pustila na ni vodu a odesla. No… Za chvili prisel soused ze spodu, v zupanu (bylo rano) s cigarem v ruce a : " kote, co to tady vyvadite?". No ja myslela ze ho bacim… Vas se tedy ty nemoce a teploty nejak drzej, no posledni komentar znel optimisticky, tak snad :-))))). Volit jdu urcite, kdyz jsem cetla preferencce komunistu, tak se mi udelalo cerno :-(( Matyaskovo paci paci musi bejt uzasny, dojalo me to po mailu. Ja chci taky!!!

Tailor, bezva, ze si se ozvala a drtim palce k novymu bytecku s internetickem :-))

Evo, spaní pres den - ja taky musim vystihnout ten správnej okamih. U nás se projeví tak, ze si Matik tzv. smudla ocka. A sup s nim do postylky. Nikdy jeste neprotestoval. Ale ve stejnou hodinu ho nedavam. Podle toho jak se rano vzbudi, to vim, ze je tak po 2 hodinach hotovej a bude chtit spat a pak uz je to pokazdy jinak. Tedy, to ze ma Kubik uz naznaky lezeni - no bez komentare :-)) Ja jsem zvedava, kdy se pohne ten muj hosik. On je takovej flegmoušek :-)) Ale rozcilovat se, to mu jde!

Miri, tedy ty noce na dovolkach jsou holt drsnejsi. Ja z toho na ty nasi dovci mam fakt strach. Kdybych byla sama na pokoji, tak je to jiny, ale takhle budu mit stihy, aby Matej nevzbudil Karolinku.

Jindro, tedy ten tvuj popsanej tejden - uplne jsem to s tebou prozivala. Stejne jak psala KAckac, obcas mam po tech vasich historkach chut druhy mimco odlozit o par let… Matyskovo hrani na neposluchu je moooc roztomily. To je ale broucek.

Pomnenko, jeee, tak vy budete mit domecek. No to je parada. Chci taky :-(( Tak Danik mel zub v 8 apůl. No, to ho uz Matej trumfnul. Ja nevim, kdy ty jeho zubiska vylezou. Mozna na ty dovoleny, at je poradne veselo :-))

Martulo, tedy ten zazitek s pocasim na me zapusobil. No tak at to Kubik neodstune. Chudacek (i vy), musel to bejt desnej zazitek.

LaBouche, to je dobre ze jste koupili 25, nedavno nekde v TV povidala nejaka moudra pani, ze ty dedicky mame mazat aspon kolem 20. Hodne pres uz je pry zase zbytecene. My mame tu 20 a zatim bez popalenin. A to je Matej takovej svetlounkej.

Tak holky paaa, utikam do hajan, jsem uplne hotova. Nectu to po sobe, tak omluvte chyby…

Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.04 22:55

Ahoj holky,
tady Uši.
Tak jsem si zase početla, nějak jsem se sem nedostala… Strašně jsem se smála u komentáře Simunky… jak vyplavila sousedcd sklep - kdo nemá děti, asi to nikdy nepochopí… A jak psala Kačkač o tom koberci a slepicích … jak jí rozumím!
U nás je to podobné. Terezka je po neštovicích dobrá, ale strašně kašle. Byla jsem s ní u doktorky - zánět průdušek to prý není, ven můžem, ale do školky ne. Tak jsme spolu všechny doma /a na jízdárně/, Evička je ráda, že má společnost. Simunko, jak se to u vás vyvíjelo s tím kašlem? Mě se ten její kašel zdá hroznej, teda ona nekašle furt,ale když se rozkašle, stojí to za to. Hrůza.
Evička neštovice nedostala, a jak to vypadá, už ani nedostane. Teď jak ty dva dny bylo horko, je pořád zpocená, má úplně mokrý vlásky, a to spinká venku jen v tričku a kraťasech. Nevím, jak to bude snášet v létě. To já bych zas ty vedra mohla, mě to neva.
Minulý víkend hlídali naši, byli jsme na závodech, a tento to bude podobné, sice to pro mě znamená vždy dlouhou cestu autem, odvézt je tam, ale naši jsou zlatí, v neděli mi je přivezou, a ještě mi třeba přivezou večeři, což se skvěle hodí, když se pak špinaví a hladoví dohrabem domů. Manžel minulý víkend 2× vyhrál, tak měl radost /a já s ním./.
Jinak u nás marodí hlavně manžel. Už asi týden si stěžoval, že ho bolí v krku a ¨není mu dobře, ale musel pracovat, tak to nějak přecházel. Jeden den si lehnul. V pátek už byl na umření, tak si došel k doktorovi, a dostal antibiotika, ale s nimi byl ty oba dny na závodech /nezodpovědné, že?/, načež v pondělí jel do práce, ale volal, že ho bolí ucho a skoro neslyší, takže jel z práce na ušní, kde mu řekli, že má zánět a ucho mu píchli. V úterý a středu teda ležel, ale zítra prý už nutně musí do práce / a jít jezdit/, takže jsem zvědavá, co na to jeho bolístky.
Holky, taky máte vždy pocit, že chlapi, když jsou nemocní, se hrozně litujou a jsou protivní a strašně to přeháněji? Já se za to až stydím, ale vždycky se mi zdá, že mu zase tak moc není a hrozně se lituje, a já, když mi je takhle, tak se ještě o všechny starám… Tyhle dny mi teda už taky není do zpěvu, protože mám celý dny obě děti /jak Terezka nechodí do té školky/ a jezdím nejen svého koně ale taky ty jeho, protože musí pracovat a nemohou z toho vypadnout/, plus jsem prala asi 4 obrovské pračky a žehlila, všechny věci z nás a z dětí a ze závodů…a do toho si přinesl prádlo tchán, on je sám, tak mu peru, tak to se přiznám, že jsem mu to jen usušené nacpala do tašek, a nežehlila jsem to, ať si třeba vyžehlí vždy jednu košili, fakt už jsem neměla sílu…
Te'd večer tu byla krásná bouřka a vyčistil se vzduch- To jsem měla radost.
Jo, máme 3. zub - nahoře - vysvětlení „protivných“ nocí, z neděle na podnělí jsem od 1 do půl 4 prakticky dělala sedy-lehy, jak jsem si lehla, tak Evička řvala, dudlík, někdy cucnout čaje, a jen jsem si lehla, tak znovu… Do toho byla přes den pořád pos…, tak to asi bylo tím zoubkem.
Tak buďte všichni zdraví, obdivuju váš nadhled /třeba Jindry/, já se vždycky hroutím, když někdo marodí.
Užívejte „léta“, ahoj,
 Uši

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.04 23:18

Ahoj,to jsem ještě já. Konečně jsem dočetla také minulý deníček a taaaaaaaaaaaaak se směju Simunčině komentáři o ošetřovatelce a paciencech. Simunko, smekám před tvým humorem a nadhledem, tohle vydrží opravdu jen MATKA. Neuvažovala jsi o kariéře spisovatelky? Znáte holky autorku Ermu Bombeckovou? Píše knihy takových krátkých komentářů ze života matky, napsala jich plno, četla jsem snad všechny, je /teda spíš byla, ona už umřela/ úžasně úspěšná a její styl , to je Simunka 2. Jestli to neznáte, tak si to někde půjčte. Fakt, myslím, že by to byl bestseler, kdyby to Simunka sepsala.
 Uši

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.04 00:43

Ahojte berusky,

tak jsem se vratila od toho doktora a jsem z te spatne zpravy uplne znicena. Bulim ikdyz vim, ze tim nic nezmenim. Ale je mi hrozne lito, ze to Kubika potkalo.
Doktor nam rekl, ze ma uvnitr oka ( predtim nevedel co to je ) jizvu. Jak se tam dostala nebo proc tam je nam nedokazal vysvetlit. Pry se takove veci stavaji. Neda se s tim nic delat :-(((((
Jeho videni to urcite ovlivni, jak hodne se dozvime az Kubicek trochu povyroste. Porod jsem mela normalni bez komplikaci, ten to neovlivnil. Proste se neco stalo a nikdo nevi co. Ted kdyz uz vim co se deje se s tim muzu pomalu smirovat. Je mi toho mojeho mrnouska lito, chtela bych mu nejak pomoc ale neni jak. Ta bezmocnost me ubiji. Doufam, ze se to vsechno obrati k lepsimu a jeho videni to ovlivni jen minimalne :-((((((
Tak a ted me jeste ceka ta operace. Jestli se tam neco zvrtne tak asi UMRU.....Snad nas uz potkaji jen same dobre veci :-)))))

SIMUNKO - dekuji za gratulaci k 6 mesicum…Zdravi si ja preju ze vseho nejvic, nejen pro Kubicka, ale pro vsechny nase mimisky :-))))))

LaBouche - uzij si ZOO. Ja uz tak dlouho v nem nebyla, jen co Kubik bude mit vsechno trapeni s doktory za sebou pujdem se podivat taky :-)))

MartulaR - tak ten zazitek byl hroznej to ti povim!!!!! Hlavne ze jste vsichni v poradku…Maly at neni nemocny…mrnousek jeden :-)))))

Martina V - tak ti preju krasnou dovolenou at vas ty vase ratolesti moc nezlobi :-))))))
Tak s tim rozcilovanim je to u nas stejne… Kdyz neni po jeho hned je zle :-))))
Nejradeji ma, kdyz zhodi hracku ze stolicky a ja ji nepodam, ceka co se bude dit a kdyz ji nezvednu zacne se strasne certit mrnousek jeden :-))))))) To zdedil po tatovi, po me ma jen do dobre hi,hi.....

ARKA - tak ty jsi byla i v Australii. Skvely. Mas pravdu tady v Americe jsou jinaci lide…a taky rodina i me hrooozne moooc chybi, hlavne ted kdyz ja Kubicek na svete …
Ja jsem rada cestovala po Americe, ted se budu tesit dvojnasob protoze budeme mit Kubicka sebou :-)))))) Staaaasne mooooc mi ten zivot obohatil, myslim, ze kazde mimi prinese neco noveho do toho zivota, tak nejak ti ten zivot nacechra - zpestri.....ach jo uz zase jsem na mekko, ale nemuzu si pomoct he,he.....

Tak holcinky koncim, jdu se projit ven s tim mym klucinou. Ma to ocko rozkapane a tak na neho nevidi. Je z toho nervozni a poknourava. Pujdeme do parku, aspon se trochu uvolni a prijde na jine myslenky…
Ja se na vas prijdu zase podivat. Urcite Simunka napise dlouhatansky komentar, prece nam to slibila ze ?!! :-)))))))))))))))

Tak papaaaa Eva + Kubula dneska 6 mesicu stary :-))))))

MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 10.06.04 07:40

..máš pravdu bydlím na Olomoucku..lítali tu dokonce i střechy a vrata:(((

Fuj, celou noc jsem nespala, protože když jsem zavřela oči, celá ta hrůza se mi znovu přehrávala:(((…a dnes to vypadá, že to bude nanovo:(…už se bojím někam s Kubíčkem vyjít:(

pro Evu:Evičko, moc vám držíme pěstičky!Musíte věřit, že to bude dobré a v pořádkü

Marťula

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 10.06.04 08:36

Ahoj Evi,

je mi vás tak moooooooooooooooc líto. To zdraví je opravdu ta nej nej nejdůležitější věc na světě.

Myslím ale že Kubíka to nikdy nebude tak moc bolet jako tebe. A určitě mu to jeho vidění tak moc nepoškodí hlavně že má to druhé očko v pořádku. Musíš tomu věřit a moc se netrápit. On to jistě vycítí.
Teď už jen ta operace. Vím že to pro tebe musí být hrozné, ale drž se, určitě to dobře dopadne prostě to musí dobře dopadnout.
Věř, že i když se neznáme, tak jsi mi přirostla k srdci a není dne kdy bych si na toho tvého broučka a hlavně na tebe nevzpomněla. My matky to bohužel všechno většinou protrpíme snad i více než ty děti. Chtěli bychom pro ně dokonalý svět a ochránit je před vším zlem a nemocemi, jenže to bohužel není v našich silách a šíleně to bolí.

Ahoj Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 10.06.04 08:39

Ahojky!
Tak my jsme si včera udělali bezva den, Luis si vzal volno, aby si trochu nahradil tu sobotu a neděli, a tak jsme šli courat Prahou, zašli jsme si na oběd do jedné prima restaurace. Tam mi udělala radost Sofinka, protože papala špagety (samozřejmě nakrájené na malinké kousky) úplně sama jako velká holka a vůbec nezlobila. Já jsem si taky udělala radost a u Marks and Spencer jsem si koupila blůzičku a ričko. HURÁ, HURÁ, opět svoji velikost 38, po dvou letech se ňadra vrátila do normálu!!!! Ovšem aby všechno nebylo tak bezva, tak o půlnoci zaal zvracet Matýsek, naštěstí jen dvakrát. Teď vypadá, že je docela v pohodě, má sice 37,6, ale podle paní doktorky spíš z toho, že je trošku odvodněný. Tak zavodňujeme, což je problém, protože on na vodu ani čaje ani džusíky moc není, tak holt musíme dávat méně koncentrované mléko, které ovšem na podrážděný žaludek není nejlepší. Zatím ale nezvrací, tak to snad bude OK. Navíc Luis se tváří, že ho asi tenhle virus skolí taky. Tak uvidíme. Mějte se všechny krásně, já zase poinformuji, teď jdu zkontrolovat maroda.
Pá, pá

Jindra + šelmičky

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 10.06.04 12:54

Ahojky,

hned po přečtení tvého komentáře píši,aby jsi věděla,že na tebe a Kubíka budeme móóóc myslet,aby vše dobře dopadlo.Je mi Kubíčka moc líto.Je to nesnesitelná bolest pro matku,když se jejímu štěstíčku něco děje a není v našich silách jim pomoci:-((

Všechno dobře dopadne,musíš tomu věřit!!!A důležité je,že Kubíka to očičko nebolí.Doktoři mu pomohou.

DRŽ SE.
pa
Arka

Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 10.06.04 18:20

Čau holky,
jsem tu opět a s delším komentářem. To počasí je vážně hrozně náročné,nezdá se vám? Já jsem celá uřícená a Šimonek je neustále zpocený.Má na sobě jen minimum oblečenía i tak má neustále zpocenou hlavičku.Chudá­ček.A já jsem navíc ještě maniak co se týče sluníčka…neustále se skrývám a nechci Šímu vystavovat přímému sluníčku i když ho mažu 25faktorem. Takže když teď jdu s kočárkem ven,tak s ním neustále točím a přehazuji rukojeť a plazím se podél domů ve stínu…no blázen!Pořídila jsem Šímovi klobouk,který mu zakrývá obličej,uši i ramena a manžel se směje,že v něm vypadá jak Pampaliny(pama­tujete si ten kreslený seriál?).
Ale zase na druhou stranu jsem ráda,že je konečně teplé počasí a užívám si skoroléta.

Až na ty průtrže co včera byly. Na Olomoucku to bylo vážně nejhorší Marťulo.Dnes jsem sledovala v TV zprávy z Litovele a upřímně je mi těch lidí líto. Ale určitě už na ten boj s počasím nemysli!!! Malej už taky vše zapomněl a je zase spokojené miminko.Teda vlastně oni ti naši prcci už vlastně žádná miminka nejsou!!!

Hlavně ať už pominou všechny ty horečky a kašle a zvracení…všem dětičkám přeji ať jste zdraví a bez potíží.

Evi určitě Kubíkovi doktoři pomohou a bude to OK.
MartiV mohu se zeptat kam razíte na dovolenou? Určitě se spaní miminekv jednémístnosti dá přežít.Ono jde zase jen o zvyk.My už to taky vyzkoušeli a šlo to.Přes den si to musíte užít a na noc se vždycky rychle zapomene.
Uši,když chlapi maro´ěj,tak to jsi vystihla uuuuplně přesně!! Mě vždycky připadá,že snad manžel umírá:-))hrozně kolem něj lítám a opečovávám ho a pak když jsem nemocná já,tak si připadám trapně ho s něčím obtěžovat a on si pak asi myslí,že mi zase tak špatně asi není:-)No prostě ňák ti chlapi moc nevydrží!

ahoj
Arka a zpocený Šíma

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 10.06.04 20:20

Ahojky!
Tak Matýsek zdá se zákeřného vira porazil ještě rychleji než Sofinka, ale myslím, že se klube pátý zub, takže si občas ztěžuje a ruku si okusuje až k lokti. Dnešní novinkou je, že Matýsek už taky „přiběhne“ na zavolání, vždycky doslova letí a má děsnou radost, že ho chválíme.
EVO to očičko bude podle mě v relativním pořádku. Naše neteř má v oku pigmentovou skvrnu, vpodstatě pihu, taky jí to trošku zhoršuje vidění na tohle oko, má na něm asi o dioptrii víc než na druhém (jo, brýle, těch se nepochybně dočkají i Sofinka s Mateem, protože v mojí i v manželově rodině není snad nikdo, kdo by je nenosil). Jenom při sluníčku musí nosit černé brýle, protože jako každá piha ani tahle se nemá vystavovat sluníčku. No a mojí kamarádce když jí byli asi tři roky prasknul u oka nafukovací balon, prorazil jí sklivec, takže má v oku jizvu (tedy asi něco jako Kubík), no a výsledkem je asi dioptrie a půl, vzhledem k tomu, že i ona je „obrýlenec“, tak jí to ani nějak nepřijde. Takže já myslím, že Kubíkovi to v podstatě ani nepřijde. Jinak vím, jak se asi cítíš, když nám řekli, že Sofinka má zkažené všechny horní zoubky, tak mi jí bylo taky stranšě líto, přišlo mi hrozně nespravedlivé, že ona to má vrozené a nikdo za to nemůže a spousta dětí, které se cpou sladkostmi mají zoubky jak perličky. Jenomže jí to nebolí a je jí to vpodstatě fuk (jen jí otravuje krém, kterým jí musíme zuby natírat pro posílení skloviny), no a to zpětně uklidňuje i mě, když vidím, že ji to nijak netrápí.
SIMUNKO, tak co ti tvoji marodi? Už je to všechno OK?
MARŤULO-R, chudinko, to tedy musel být zážitek! Mně úplně stačilo, když jsem v Ekvádoru při záplavách jela pro neteře do školky, protože jenom náš Hyundai snášel vlhko a neblbla mu elektrika. Voda protékala lehce všemi dveřmi, ale zvládli jsme to, zopakovat bych si to ovšem nemusela. Aspoň že to byla vpodstatě stojatá voda a ne nějaký proud.
No jo, já se teď pustím do překladů, nějak mi to neodsejpá, to je asi tím horkem. Mějte se všechny krásně a čau,

Jindra + šelmičky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.04 22:32

Ahoj holky,
Evi, je mi vás moc líto, ale v podstatě si myslím totéž, co tady ostatní holky, že většinou to nás mámy bolí víc než ty naše drobečky. Vlastně to třeba nebude tak vážné, hlavně že mrňousek vidí, a že třeba na jedno očičko uvidí trochu hůře, mu ani nepřijde, protože to tak pro něj bude „normální“. Moc na vás myslím.
U nás pokračuje marodka, Terezka ani po dalším týdnu nevykazuje známky zlepšení kašle, dnes jsme potkali děti ze školky, byli dnes na výletě vlakem a parníkem, minulý týden taky měli nějaký výlet, tak mě fakt moc mrzí, že tam nemůže být… Snad se to aspoň zlepší a bude moct jít příští týden, v úterý zas mají nějaký výlet.
Evička už taky trošku kašle, ale to je snad tím, jak je chudák furt zpocená a pak ji třeba trochu ofoukne… už neívm,co jí oblíct, dnes byla venku v plíně a v takové kraťoučké zástěrce bez rukávů, jako šatičkách, a byla úplně zborcená potem. Chudinka.
Mějte se krásně a nemaroďte!
 Uši

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 10.06.04 23:10

Ahoj holky moje nejzlatější,

tak mamča šla spát o něco dřív a manža šel zapíjet kamádovic narozeniny, takže jsem tu sama a mezi umýváním nádobí jsem se rozhodla, že vám napíšu.

Moc mi tu chybíte, rychle jsem si přečetla co je u vás nového a tím, jak nejsem na Emimi každý den jsem zjistila, že najednou nejsem vůbec v obraze, protože se každý den ty naše štístka mění a stane se vždy taková spousta věcí, o které se chceme navzájem podělit.

Tak nejdřív se podělím o naše novinky a snad stihnu napsat i něco víc.

Neuhádnete co se se nám stalo ani kdyby jste byly nejlepší hadačky na světě :o)
Tak víte co, já vám dám vybrat:

  1. v y h r á l i j s m e s p o r t k u
    b) v č e r a s n ě ž i l o
    c) P o l i n k a m á n e š t o v i c e

Tak hádejte :o) Co si myslíte, že je velmi nepravděpodobné a přeci se událo???

Kdo hádal za C má naprostou pravdu a vyhrává virtuální cenu - sladkou čokošku he he.

Polinka je od včerejška poďobaná a po dnešní doktorské diagnoze je z ní certifikovaná „infekční“ princezna.
Taková smůla !!!!

Začalo to velmi nevinně ( a pravděpodobně jsme se nakazily od Tobiáška hi hi) jedním ďobancem na čele no a dnes ráno už měla pupínky všude, takže nebylo pochyb o co se jedná.
Zatím se neškrábe, tak jí to snad moc nesvědí, teplotky zatím taky nejsou.
Má ty boláčky ale všude a pár i na pipince. Říká těm ďobancům „auč“ a obhlíží se velmi důležitě v zrcadle.

Mažeme to tekutým pudrem a izolujeme se od okolí…

Ještě že jsme stihli ten jeden týden mamču vzít po okolí a něco ukázat, taky něco nakoupit (a pravděpodobně spoustu dalších dětí nakazit), protože teď máme po dobu co je Polinka infekční docela utrum. A protože to může být tak ještě týden, tak jsem zvědavá, co pak ještě stihnem s mamčou zvládnout, když za dva týdny už zase jede domů.
No neřekněte - není to náhoda blbec? Já jsem tušila, že ty neštovice dřív či později chytneme právě proto, že je teď měla spousta dětí ve školce, ale proč zrovna teď???

Ach jo, tak teď už můžu jen čekat, zda je chytne i Daisy. Abych pravdu řekla, chtěla bych aby ano, abychom si to odbyly pěkně najednou…

Jinak Daisy už lozí jako profikule, musela jsem už spoustu věcí přenést jinam nebo úplně uzamknout, strašně jí lákají časopisy, které hned začne pojídat a já se pak můžu divit, že „normální“ jídlo pak nejí, když je vlastně plná ;o)

Horko tu teď máme taky, už týden peče sluníčko a jen dnes bylo o něco příjemněji a chladněji.
Koupili jsme ovšem nový nafukovací bazén a je dost velký i pro dospělé, takže se těším, až sluníčko opět vyleze a budeme se cáchat, protože obě holčičky vodu milují.

Příští týden jsme měli s Polinkou jít konečně na tu logopedii a taky ve středu na kontrolu očička, ale zatím nevím jestli to bude díky neštovicím možné. No uvidíme…

Tak to jsou novinky od nás. Mamče se tu zatím líbí (alespoň doufám hi hi), Polinka začíná trochu víc opakovat česky a Daisy té je to všechno jedno :o)

Odesílám a pokračuju.......

xxx

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 10.06.04 23:16

Ahojte holky,

tak jsem se konečně dostala k psaní komentáře. Je půl jedenácté tak snad napíšu vše co jsem chtěla, protože padám únavou. Včera se totiž žehlení bohužel nekonalo, Matyášek šel spinkat až v 11 a já než jsem se osprchovala a dostala do postele tak bylo půl dvanácté. Poprvé se vzbudil až o půl čtvrté, což byl pro mě celkem příjemný šok. Bohužel tento příjemný šok trval jen do půl šesté kdy se definitivně probudil a že spát už nebude. O fakt spal jen 6,5 hodin. Tak jsem tu s ním tichonce trpěla, aby nevzbudil děti a pak jsem totálně zmatená šla budit Kristýnku že je již půl osmé a jestli by neměla náhodou vstávat. Ha, ha jsem byla mírně mimo jelikož bylo půl sedmé.
Tobiášek ale chrupkal jak zabitý a když se mi podařilo Matyáška v půl deváté uspat tak jsem se domotala zpět do pelíšku. Jen co usnu stojí mi u postele Tobiáš.
Tak jsem se domotala zpět do obýváků a že mu pstím pohádku lehnu na gauč a ještě trošku zdřímnu. Zase omyl, on totiž vyloženě vyžadoval abych na pohádku koukala s ním.
Takže jsem teď konečně dožehlila tu hromadu prádla a bolí mě záda jak psa.

Děti jsou již v pořádku Tobiášek je sice ještě dost poďobaný, ale když teď tak moc nesvítí to sluníčko tak můžeme i ven a už se moc těším až půjde do školky. Může jít od středy takže tam bude chodit již jen 2 týdny. Budu muset za ty 2 týdny načerpat energii na celé léto. Protože až budou děti doma tak si již dopoledne nelehnu a pokud budeme takto stále spát-nespat tak fakt nevím.
Nejhorší je že nemáme ani žádnou babičku ke které bych je mohla šoupnout třeba alespoň na jeden den. Bůůůůůůůůůůůů­ůůůůůůůůůůůůů­ůůůů!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!

Ale budem to muset nějak zvládnout a manžel má i dost dovolené, asi pojedeme jen na dva týdny na chatu, potože pokud nebude Matyášek spát tak nikam nechci-co kdyby se to ještě zhoršilo, že ano! A tak může být manžwel třeba každou středu doma a pomáhat.
Holky já bych někdy tak moc chtěla aby byl Matyášek moje první mimčo a já na něj měla moře času a energie jako třeba na Kristýnku a pak i s tím Tobiáškem to šlo? Asi moc ne já už nevím. Je ale pravda že kdybych byla vyspinkaná do růžova tak by to bylo v pohodě a nyní. Nevím jestli v pohodě ale o dost lepší určitě.

Arko, tak koukám že ty jsi také zcestovala svět. Jo, jo holky vy se fakt máte, já byla nejdál v 16 na dovolené v Řecku a abych nebyla pozadu tak jsem se tam seznámila s jedním Australanem, fakt frajer, takže jsem taky teoreticky políbila někoho z jiného kontitentu. Tak to se mnou není až zas tak zlé. Že!

Jinak to že jsi hubená tak to se máš. Ale já nikdy nebyla nijak tlustá. Ale po dětech!!!!!!!!!! To mi minule řekla ségra. Po třech dětech to vypadáš dobře. Jenže ono to není po třech dětech ale po třech čokoládách denně. Fuj. Já fakt nevím po Kristýnce jsem s váhou problém neměla a po Tobiáškovi také moc ne. To až teď. Já to vidím tak , že jsem si prostě v každém těhotenství dopřávala trošku víc jídla, protože jestli tak nějak čtete co vše to naše tělo denně potřebuje za vitamínky a v čem který vitamín je, tak to člověk musí denně sežrat takového jídla, né?
No a tak se mi asi roztáhl trošičku žaludek. Podle mě.
A sluníčku se já také dost vyhíbám. Já se totiž vždy spálím. Navíc to nyní dělám preventivně, jelikož mi vždy dva roky po porodu na slunci naskáče šíleně svědivá virážka. Nevím čím to, asi mi něco chybí ale dělalo mi to zatím u obou dětí a tak ani nedoufám že by se něco mělo měnit. A bylo to právě jen ta dvě léta a pk již nic.
Navíc jsem dost světlí tip, mám pár pih. V zimě ani ne ale v létě mi vždy naskáčou a takové špinavě blond vlasy. Jenže to již nikdo ani netuší jalikož si je od 18 barvím na tmavo, takže jsem již vlasně třetinu svého života tmavovlasá. Huráááááááááá­á!!!!!!!!!!!

JIndřiško, tak ty jis měla také dosti rušný týden. Soucítím s tebou! Ono když se to sere tak většinou pořádně. A ty manžela ráno budíš? Manžel na mě také jednou zkoušel něco v tom smyslu že prý manželky chlapů z práce když byli na mateřské tak s nima ráno vstávali ale nepochodil. Nespím v noci a budu ještě vstávat ráno? Nejsem sebevrah.
Jinak z rakoviny mám já dosti strach. Je to šílená nemoc a nejhorší je že se na ní dosti často příjde pozdě. Závídím ti manžela, protože s ním bych se možná tak nebála, i když jak se říká kovářova kobyla chodí bosa.
Manžel se naštěstí když jsou děti nemocné nehroutí, hroutím se já a to hlavně když mají horečky, tak protože se o ně bojím a pak když jim je lépe tak se hroutím z toho že sedíme doma.
Matěj je šikulka, když umí takto mávat. Je to roztomilé když se ty děti začínají něco učit.
A také je super že přiběhne na zavolání. Matyáška jsem to učila už snad od 1 měsíce, prostě jak začal trošku koukat, tak jsem mu vždy když ho manžel choval a já si ho od něj brala, říkala půjdeš ke mě, protože jsem to Kristýnku s Tobiáškem nenaučila a pamatuji si jak to dělal brácha a přišlo mi to šíleně roztomilé, tak jsem se fakt dost snažila.

Jo, jo a zívidím ti tu velikost. Já ji také kdysy měla, ale to snad již není pravda.

Jejda holky já to pošlu, skočím do sprchy abych mohla jít potom hned do postele, a pak budu pokračovat.

Tak zatím Simunka

PS: fakt spěchám a nečtu po sobě takže prosím nekoukejte na to jak je to napsané.

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.06.04 00:10

Marti V - neboj že zoubky zatím nemáte, však ony se brzy ukážou, náhodou je fajn, že vás zatím netrápí, však není o co stát :o)
A představ si, že moje mamka je také zubní laborantka - hi hi, to se máme, to nám pak klidně můžou naše zuby vypadnout a babičky nám pak udělají nové že ?? :o)

Vidím, že Matýsek opravdu papká ukázkově. Já už jsem taky začala Daisy dávat do ručičky různé „kusy“ a hezky už užmoulá třeba takový veliký piškot, nebo i kousek toustu. Zdá se, že se jí líbí, když má nad tím jídlem kontrolu, jenže tím, jak má ten mozeček ještě malý a nedorostlý, tak nějak nechápe, že velké sousta spolknout zatím neumí a věčně jí z pusiny vylovuju kusy žvance - typická ukázka pořekadla - velké oči, malý hlad :o)

Jsem ráda, že Vojtovku cvičit nemusíte a věřím, že Matýsek všechno krásně dožene sám a ve svém tempu.

Arko - moc jsem neměla zatím možnost si s tebou „popovídat“ přidala jsi se k nám, zrovna když mám „nouzové“ období a k netu se moc nedostanu :o)
Tak se chytám příležitosti, abych tě ještě jednou u nás přivítala a jsem moc ráda, že jsi se k nám přidala a přibylo k nám i další štěstíčko. Šimonek je krásný chlapeček a koukám, že pěkně šikovný. Prohlídla jsem si totiž všechny nové fotečky a nechce se mi věřit, že už tak krásně stojí.
To Daisy se to zatím moc nedaří, přitáhla se a postavila zatím jen jednou, ale jinak má ty kuří nožky pořád vratké :o)

Tailor- jsem moc ráda, když se u nás ukážeš, je prima vědět, že jsi na nás nezanevřela a že napíšeš, jak krásně Kevin roste.
Gratuluju k úplně všem novým pokrokům, novým zoubkům a novým umům :o)
Těším se s tebou na nový byteček a hlavně na připojení na net :o))

Kačkač - vidím, že ti to krásně odsejpá a mimísek roste :o) No však než se nadějem, budeme tu na netu trčet a čekat na zprávy, zda UŽ a zda má Klárka sourozenečka :o)

Zda dvě děti zvládneš dopředu neřeš, protože určitě zvládneš, jen budeš sem tam ze všeho vyflusnutá, jako jsem třeba já, Jindřiška či Simunka :o)))) Teda to jen do doby, než se zaběhneš (čili než děti odejdnou z domu) he he.

Holt dvě děti už nejsou jedno a chce to trochu diplomacie, obzvlášť když postihne obě dítka nějaká nemoc, či máš být někde na čas a jedno mimi se ti po…alo a druhé řve, protože má hlad, ale nakonec se to vše nějak zvládne, protože musí.

Marťulo R - teda to co jsi tu popisovala, to je jako z nějakého katastrofického filmu. Člověk kolikrát nechce věřit, že ta příroda je pěkně mocná a co takový vítr nadělá škody.
Bylo mi hrozně úzko, když jsem si představila, co se mohlo stát a taky mi bylo Kubíčka, že chudáček strachem plakal a nevěděl, co se děje.

Ještě že se vám nic nestalo !

Pomněnko - gratuluji k novým zoubkům, roste vám to jako houby po dešti :o)

Je mi líto tvé pra babičky, dožila se naprosto nádherného věku ! Upřímnou soustrast a snad jsi to dnes na pohřbu zvládla.

Evi - vidím to tak, že Kubík bude chodit ještě než mu bude 11 měsíců - uvidíš, klidně se v:,–(ím :o) Je to takový mrňousek, a už toho tolik dokážě !

Moc jsem myslela na to, jak vám asi vypadne to oční vyšetření a je mi moc líto, že má maličký v tom očku jizvu.
Ale uvidíš, že se s tím nějak smíříš. Mluvím z vlastní zkušenosti, protože jak víš, museli a jsme si tím taky projít a vlastně pořád procházíme. Člověk trpí za to dítě hlavně citově - protože např. Polinka se s brýlemi a teď i tím okluzorem vyrovnala naprosto bezvadně a já jsem trpěla předem jen při představách toho, jak bude ze všeho nešťastná. A teď tedy vím, že zbytečně, protože ona tak nějak vše bere jako samozřejmost.

Operace dopadne dobře, musíš tomu věřit. Hlavní je, že malý vidí !!! To si říkám já - sice s pomocí brýlí, ale vidí a uvidíš, že čas zahojí všechny rány nejlépe. I ty citové.

Holčinky k minulému deníčku už nestíhám napsat ani Ň, takže se momentálně loučím a snad stihnu příští týden napsat zase komentář.
Opatrujte sebe i mimísky, nemocem sbohem sluníčku zdar, a ať vás nic netrápí

Vaše
Ed xxx

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 11.06.04 00:35

Ahojte holky,

pokračování!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!

A nejlepší je že když jsem to poslala tak jsem zjistila že Ed nepsala. Huráááááááááá­áááááááááá!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!

Jen ty neštovice, nic moc!!!!!!!!!!!

Uši, s tím kašlem, my jsme dostali, protože to Tobiášek neměl z nachlazení, nejprve Tusin a když moc nezabral tak nám doktorka napsala Diolan. Ten je ale bohužel jak jsem koukala na lékařský předpis. Ale po něm opravdu kašel přestal během tří dnů.
Zkus se optat, třeba ti ho doktorka napíše. Jsou to v podstatě jen léky na tlumení kašle.

Evička by neštovice již neměla mít, jelikož je to prý nejvíce infekční v době kdy se to ještě ani neprojevuje a inkubační doba je, jak jsem četla 5-21 dní. To už máte asi po. Já budu čekat ještě tak ten týden a potom bychom je snad již také neměli dostat. Nejdříve jsem si moc přála aby do měli spolu, lenže nyní by to bylo již hodně dlouhé sedět opět doma a tak každý den trnu a netrpělivě vyhlížím konec příštího týdne.

Můj manžel je to samé co ten tvůj, když on je nemocný tak prostě umírá a když jsem já nemocná tak musím zvládat děti a domácnost.
Ale je to čím dál lepší a jak jsem zjistila tak jsem si za to mohla sama. Musíš až ti něco bude skučet a skučet a ono mu potom nic jiného nezbyde než se starat. Já si dříve dost hrála na hrdinku, prostě jsem měla pocit že dokážu zvládnout vše sama ale nyní s těma třema dětma a když ještě moc nespíme, tak ho pěkně nechávám ať se stará a lebedím si v postýlce. Sice to moc dlouho nevydržím a ani mě to nebaví ale je to o dost lepší. Jo ,a to neznamená že on by mě dříve když mi něco bylo nehonil do postele, to honil, jenže nádobí se samo neumylo, děti si sami neuvařili a tak dál, takže jsem vždy když odešel oklízela jak divá. Podle něho by se totiž mělo nádobí po použití vyhodit a nebo mi stále, když má myt nádobí, kupuje myčku. Ha, ha jenže mi máme malou kuchyň a bohužel není kam dát.

Jinak ještě dík ty jsi mě tak polichotila. Víš ono by to nemuselo být špatné, být spisovatelka. Jenže, na to já nemám. Ale ta představa, jak nemusím chodit do práce a vstávat v šest a třeba si jet na chalupu a tak si tak nějak zapisovat co se u nás děje a mít za to peníze!!! Jé to by byla nádhera!!!!!!!!!

Jo, a Matyášek se teď poslední dobou také stále šíleně potí. Chuděrka moje maličká.!!!!!!!

Ha, tak nevím nevím, je již půl jedné a já toho stále mám na srdci kupu. Jenže Matyášek se mi stihl již 2× vzbudit a tak nějak nestíhám.

Pomněnko,
to stěhování zní moc dobře. Juj, já bych chtěla taky ten domeček. A ještě když budete mít všechno blízko, tak to je opravdu super.
Jinak je mi líto tvé prababičky, ale dožila se opravdu vysokého věku. Já si někdy říkám zdali se dožiji alespoň důchodu?

LaBouche, ta ZOO zní moc dobře. Také se tam chystáme jenže nej blíže to máme do Dvora Králové a tam jezdíme tak 2× ročně, navíc to není zrovna ZOO která by se mi právě líbila.
Mě se nejvíce, zatím co jsme kde byli líbilo v Liberci. Je tam i vedle takové hřiště s restaurací a s takovými super bazénky. Prostě ráj pro děti. Jenže to by Matyášek asi těžko nasl jet takto daleko jen kvůly ZOO.

MarťuloR, vy jste si ale pěkně užili. A chudáček Kubík. Musel to být pro něj dost šok.

Marti,
jsem moc ráda že nakonec cvičit nemusíte. Dovolená s kamarádkou bude určitě moc pěkná. To kdybych se já chtěla takto někam vydat bez manžela tak by to chudáčk těžko nesl. On když jen jedu na chalupu tak každý druhý den jezdí za námi a každou chviličku mi telefonuje.

Evi,

to snažení se zvládnout toho co nejvíce moc dobře znám. Já také když se fakt hodně snažím tak nezvládám vůbec nic. Většinou pak děti zlobí a dělají nepořádek.

Jinak reakce tvého manžela je normální. Oni ti chlapy vždy když se některý z nich do toho místa jen trošičku praští tak trpí s ním. Manžel si ale naštěstí nic nepoškodil. Prý je to ale dost nebezpečné, takže kdyby se manželovi něco podobného přihodilo tak ať raději vyhledá lékaře. Jistota je jistota, viď. Přeci jen i já chci aby mu to tam fungovalo tak jak má.

Jo, holky ten konec jsem fakt zkrátila, jenže musím do hajan, nebo tu zítra bude chodit mrtvolka a né já.

Tak ahojte Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 11.06.04 11:07

Ahojte holky,

hurááááááááááá dnešní noc byla super a já se krásně vyspala.
Né že by Matyášek nějak spal budil se po dvou hodinách, ale spal až do devíti hodin. A Tobiášek ten je nějaký, asi z toho jak dlouho nechodil ven, utahaný a chrupčil do půl desáté. Takže paráda a jsem jak znovuzrozená.
Po tom včerejšku dost podstatný rozdíl.

Já zas letím Matyášek mi sice před chviličkou usnul a já myslela že bude třeba chviličku spát, jenže omyl, už tam huláká.

Tak pááááááá a pište Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 11.06.04 12:53

Ahojte holky,

tak jsem koukala na můj včerejší výtvor a je to opět hrůza děs.

Musela jsem se fakt smát jak jsem napsala: Ed nepsala. Huráááá!!!!!!!!!! Tak tam mělo být jak jistě tušíte Ed napsala. Měla jsem opravdu velikou radost z toho že se ozvala. Moc mi tu chybí. Ale již jen necelé dva týdny tak to snad nějak bez ní budeme muset vyděržáť.

Také jsem si všimla že jsem zapomněla na Miriam a KačKač. Jsem fakt jelítko, jenže já poznámky k nim měla na jiné straně a nějak jsem to přehlédla, ale určitě to napravím. Možná večer, uvidím, už raději nic neslibuji jelikož mé dítko je dosti nevyzpytatélné a tak nikdy nevím co se bude dít. No, alespoň je nějaké vzrůšo.
Ale včera jsem byla fakt zcela zničená a z toho léta jsem měla šílenou hrůzu. Naštěstí dnes jsem opět optimista ono to nebude tak zlé, jak se to občas když je člověk nevyspalí, zdá.

Jinak Ed, je mi moc moc líto že má Apolenka neštovice právě nyní. Je to fakt smůla smůlovatá. Snad to nebude mít nějak drastický průběh. Ale musmím tě trošičku varovat, někdy mohou být neštovice a na stydkých pyscích a prý to potom dosti štípe, když malá čůrá. Dokonce jsem četla že se to může dostat i do očí. Nevim jak to potom vypadá, my to naštěstí nikdy neměli, ale musí to být hrůza.
Tobiášek měl ty neštovice hlavně na krku hodně veliké a nějak se mu potvory nechtějí sloupat. Ale nejvíce se těším až se mu odloupne ta co ji má v nose. Vypadá to totiž jak kdyby mu z nosu koukal holub. Je to opravdu dost nechutné a někdo kdo neví co to tam má tak si musí myslet že jsem matka která ani nenechá své dítko vysmrkat. Ha, ha. Alespoň mají někteří lidé důvod k pomluvám.

Jo tak se opět nějak rozepisuji, takže končím a letím něco popratovat a potom ven.

Ahojda Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 11.06.04 14:10

Ahojte holky,

to jsem opět já. Mě se totiž nějak nechce nic dělat a tak stále vyhlížím jestli někdo něco nenapíše a ono nic?
Tak to tu budu asi koukat a koukat a koukat a koukat a koukat a koukat a koukat dokud nepříjde manžel domů a někam mě neodveze nebo neodvede. Už aby tu byl.
Matyášek je někaýhodný a hraje si a vůbec si mě nevšímá a děti jsou také nějakéjak kdyby mi je někdo vyměnil. Tak fakt nevím co mám dělat. Mohla bych třeba vytřít nebo vysát, jenže vytírání je na dlouho a vysávat nemohu, protože se Matyášek bojí vysavače. Je to zvláštní protože se mu to dřív líbilo. Já většinou vysávala když začal být protivný a on za mnou lezl a zkoumal vysavač. Jenže nyní, je to tak 14 dní, když zapnu vysavač tak, okamžitě začne řvát. To znamená že ani nic dělat nemohu, že!!!!!!!!!! Hlavně že mám vymluvu proč lenoším a nic nedělám.

Miriam, jsem zvědavá kdo vyhraje, jestli ty nebo manžel. Doufám že ty a že ho nebudeš muset uspávat.
Ještě musím moc pogratulovat Simonce ke stání a k těm dvěma krůčkům!!!!!!!!! Je to opravdu moc šikovná holčička. A určitě až se znovu ozveš, tak těch krůčků bude víc a za chviličku začne běhat.
Koukala jsem i na fotky a moc vám to tam sluší. Pěkně jaste si to užili.

KačKač, ty jsi napsala pěkně nasr… komentářek, ale byla to sranda.
Děti určitě zvládneš, ono ti ani nic jiného nezbyde. A abych se přiznala tak já ten šílený chaos již tak miluji že když je tu klid tak nejsem ve své kůži.
Oni byli děti mimo domov bez nás vlastně jen jednou a to když nešlo to topení a já z toho byla opravdu na nervy, šíleně jsem se tu nudila a pak jsem i stále ryla do manžela a měli jsem tu itálii. Fakt já si nedovedu představit co budem dělat až děti odejdou z domu, to se tu asi zabijeme. Ä bude to moje vina, protože manžel si ty chvilky kdy je klídek užívá a já na něj čučím, pak do něj začnu rýpat a nakonec mám chuť ho něčím praštit. Jenže to on si nenechá líbit a je z toho :,-(omaso.
Jo, já mám holt nějakou úchylku či co!

A tvá tchýně je opravdu kouzelná, člověk by jí nejraději jednu vrazil. To já znám. Matyášek jen začal stát babička s ním už chodila. Tak jsem hned spustila co jako dělá, že se z něj potom zblázním a ať ho kouká hned položit.

S tím kojením jsme na tom stejně. Nechápu proč to dělám ,protož jsem to s Tobiáškem nedělala , ale Matyášek jak začne trošičku fňukat tak se jdeme nabumbat. Sice ho neutěšuji takto když třeba spadne ale je to takový můj lék na veškerý pláč.
Jenže, jenže já nejsem těhotná, viď! Takže upřímnou soustrast, budeš muset nějak tvrdě zasáhnout a nebo budeš holt kojit a kojit.

Evi, kdepak jsi? Doufám že se již tak moc netrápíš? Určitě když budeš mít čas, tak se prosím ozvi!!!!!!!!!!!!

Tak mám to na večer napsané a manžel nikde. Přitom v pátek chodí vždycky brzo.

Tak já ho jdu vyhlížet. Přeji vám všem krásně strávený zbytek dne a určitě pište, pište.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 11.06.04 14:16

Ahojte holkýýýýýýýý,

tak manžel dorazil s velice radostnou novinkou. Máme již podruhé opravený foťák!!!!!!!!!­!!!!!! Mám takovou velikou radost. Ten foťák mě fakt štve, protože se stihl během půl roku co ho máme 2× rozbít a vlastně tak 1,5měsíce strávil kdesi mimo domov, na cestách za opravama. Tak asi budeme muset někam vyjet, protože velmi rád cestuje a my ho nikam nevozíme.

TAK JÁ UŽ OPRAVDU JDU.

Simunka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »