Štestíčka mají 39 týdnů

Rodičovství
  • martinav
  • 20.06.04

Ahoj holkyyyyy, Tak hlásíme návrat z dovolené. Jeste jsem nestihla dočíst minulý deníček, snad se k tomu během dneška ještě dostanu. Nejdřív klasika ? stále nelezeme, neplazíme se, zuby nikde :))

Dovolení bylá báječná. Fakt super. Ubytování bylo v penzionu, který byl přímo šitý pro rodiče s dětma. Každý den bylo co dělat, dětičky se nenudily (mají tam bezvadně vybavenou herničku) a i náš Matěj tam byl ve svém živlu. Sice závistivě pokukoval po ostatních plazících, chodících kamarádech, ale kupodivu si vystačil s točením na břiše kolem dokola a je to jeho děsná zábava.

Každý den dopoledne bylo plavání s miminkama, naučili jsme se s Matějem spoustu nových věcí ? hlavně v potápění, dala jsem do galerie fotečky :-)). Plavčo Matěje vždycky vyřídilo tak, že hned po na 2 hodiny usnul a my s kamarádkou měly čas na kafíčko a pokec pěkně v klídku na zahradě :-)) Odpoledne jsme dětičky předaly hlídacím tetám a šly cvičit aquaerobic ? bomba ? všechno mě bolí, ale cítím se supeeeer. Matik byl v pohodě a nechal se hlídat. Vždycky po cvičení už jsem se na něj tak straaašně těšila… a co myslíte on. Nějaký usměv, že je máma zase u něj? Ne, jen se na mě podíval tím svým klidným pohledem a nic.

No, ale to SPANÍ, to byl tedy děs. Uspat obě mimča stejně se nám podařilo jen jednu noc, jinak to bylo při uspávání vždycky buzení nastřídačku a většinou dětičky usnuly až kolem devátý večer, jednou jsem musela Matěje vzít ven do kočáru, jindy zase uhoupat v autosedačce. No a potom se Matěj budil někdy i po hodině a nebyl k uspání, kojila jsem ho i 5× za noc (a to už jsme před odjezdem byli v noci bez kojení). Karolínka naštěstí spala v kuse celou noc a Matěj jí svými výstupy nebudil. Akorát tedy zase vstávala už v pět a její obětavá mamka s ní chodila dolu do herny :-)). Přes den mi to Matýsek vždycky vynahradil, protože tam byl strašně hodnej a spokojenej.

Jo a ještě ho musím pochválit ? už umí paci paci. Je u toho strašně roztomilej a k sežrání.

Na dnešní noc (už doma) spal zase klidně, kojila jsem ho jen o půlnoci. Akorát než usnul, tak jsme ho musely nechat plakat. Ono na něj totiž nic nezabíralo. Chování, houpání, hlazení, zpívání, proste pořád řval. Tak jsem ho prvně nechala vyplakat v postýlce. Trvalo to přes hodinu, chodila jsem k němu, ale bylo mu to jedno a plakal a plakal. No doufám, že se to zase vrátí do normálu.

Tak holky, já budu končit, dnešní deníček byl jen o naší dovolené, ale jsem plná dojmů a musela jsem se svěřit :-))

Tak se mějte hezky, pokud někomu marodí miminko tak brzké uzdravení.

Ahoooj a piště

Martina a Matěj, bez jednoho dne devět měsíců

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 20.06.04 11:11

Ahojte,
MartiV - taky občas přemýšlím, že bychom s Maťuldou někam vyrazili, ale bojím se právě toho, že když nebude ve „svém“, bude to horor. Ale asi nezbývá nic jiného, než to prostě vyzkoušet, že?
tak my se hlásíme s pár pokroky.
Jednak se nám vyklubaly horní zoubky, opět oba najednou jako ty dole a jednak už Matějovo plazení nabralo na intenzitě a taky se začíná stavět na kolínka a houpat se. No a taky se mu občas podaří si v koši kleknout a následně stoupnout, v čemž mu musím zabránit, jinak by naboural na dlažbu a to by určitě nebylo to pravý vořechový.
Jinak jsme zdraví.
Mějte se fajn, ještě se v týdnu určitě ozveme.

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 20.06.04 14:17

Ahoj holky,

tak po přečtení deníčku tiše závidím, taky bych vyrazila na nějakou dovolenku. Marti, prozradíš od koho jste jeli??? Myslím, že jsi psala od plavání, ale od kterého?

U nás je nový zub, Klára byla trošku protivnější, ale noci byly jakš takš. Vypadá to, že do týdne bude i ta druhá horní jednička a ty dvojky asi budou taky brzy, má to celý nateklý.

V pondělí konečně odjíždíme na tu Moravu. V sobotu jsme nejeli, protože mě v pátek vyrazili od zkoušky, tak jsem si řekla, že to zkusím ještě v pondělí. A jestli to zase neudělám, tak už na to prdím. Já mám tento rok fakt krizi. Teď v třeťáku nemám z letního semestru hotovou ani jednu zkoušku a ze zimního mi chybí taky jedna. Tu co jsem udělala nedávno jsem měla přeloženou z druháku. Takže jdu v pondělí žebrat k děkanovi, aby mi povolit opakovat ročník a mám i vymyšlenou lež, že jako jdu do nemocnice s rizikovým těhotenstvím. Kdyby věděl, že nemám žádnou zkoušku jenom kvůli mé nekonečné lenosti, určitě by mě nechal odejít ze školy.

Holky mějte se krásně, asi se 14 dní neozvu. Naši sice mají připojení na net, ale já tam mám tolik příbuzných a známých, že sednout si k počítači je většinou naprosto nemožné.

Krásný týden a ať se nám spraví to počasí, že?

Kačkač + Klára + Kulihrášek (9tt.)

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 20.06.04 18:44

Ahoj holky,
Jen se vám chci pochlubit. Moje mamča mě poprosila, jestli bych ?neupekla? narozeninový dort pro její kolegyni z práce. Tak se můžete mrknout do galerie. Upozorňuju, že to je výmysl asi šesti dam?..holt když jsou ženský pohromadě, mají opravdu občas hovězí nápady.
Tak se mějte
 Lucka

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 20.06.04 20:09

Ahojte,

Lucko, vyzkoušet se to fakt musí, třeba budete v pohodě. Mimčo tý mojí kámošky bylo bez problému. Jen jí vadil křik Matěje :-)). Ale do 6 měsíce to Matik nijak nevnímal, to začalo až teď, tak uvidíš, jak ten tvuj. Ted už to vypadá, že se srovnal, dneska usnul bez pláče :-)) Huráááá. Jo, mrkla jsem na dort. To je fakt dort???? :-))

Kačkač, jeli jsme na pobyr od infodomecek.cz, tak na ně mrkni, jsou fakt super. doporučuju. Mají toho spoustu, my určitě ještě nekdy někam vyrazíme. jo a prosim tě, jak TY můžeš mluvit (psát :-)) o lenosti!! Klárka, mimčo v pupku a ještě studie!!!!

Tak paaa, jdu famdit Anetě

martina

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 20.06.04 22:00

Ahojte holky!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!

Jsem doma, vůbec jste mi nechyběly, klidně bych tam zůstala.
Už se těším až odjedeme zpět. Je to tam skvěléééé. Moc, moc, moc!!!!!!!!!!!!! Akorát je to daleko. Béééééééééé!!!!!!!!!! Jinak bychom tak snad jezdili každý výkend.

Také jsem tam dosti chlastala. Jsem hrozná ale vypila jsem tam 5 piv. Mňam! A to pivko moc nepiji.

Dala jsem pár foteček do galerie. Dnes již budu končit je to tu jak u prasátek, tak jdu uklízet.
Určitě se ozvu zítra!!!!!!!!!!

Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 21.06.04 08:05

Ahoj Simunko!
To je fajn, že už jsi zpatky! Nám jsi tady chyběla, hned bylo méně komentářů. Vidím, že jsi připojená, takže dobré ráno při pondělku!

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 21.06.04 11:31

Ahojte holky,

Jindřiško dík za přání hezkého dne. Přeji taktéž!!!!!!!!!!

Myslela jsem, že teď dopoledne až bude Matyášek chrupkat, tak že napíšu, ale střídá se mi tu návštěva za návštěvou, tak možná večer a nebo jestli Matyášek bude spát delší dobu a já stihnu alespoň vyžehlit to co mi již uschlo, tak ještě teď než půjdeme pro Tobiáška do školky. Ale jak tak koukám kolik je hodin tak asi těžko!
Tak zatím Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 21.06.04 12:45

Ahoj KačKač,

ještě musím alespoň teď dokud jsi snad neodjela popřát hezký pobyt u vašich.
To se máš!!!!!!!!!!!!!

Doufám že zkouška dopadla dobře. Držím ti palečky jak si jen vzpomenu.

Tak pááááááááá a brzy se vrať

Simunka

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 21.06.04 18:38

Holkyyyyy,

náš chlapeček konečně přesně v den svého 9. měsíce uplazil asi 2 metry. Hádejte kam? Ke skřínce s CDčky :-)) Mám z něj velkou radost, za týden jdeme na kontrolu na rehabilitaci, tak alespoň máme nějaký pokrok :-)) HUrá hurá.

Letím koupat

pa

martina

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 21.06.04 19:51

Cauky,
Marti-předem gratulujeme k Matýskovu plazení. Náš chlapeček se taky nějak „rozjel“. Plazí se o stošest, z lehu se snaží po:,–(it, no prostě „neposedí“. Oni moc dobře vědí, kdy začít.
Ten dort je fakt DORT.......dneska když to mamča přinesla do práce, všem ženskejm se nejprve zvedl žaludek, ale pak uždibovaly.Těsto je klasika-na vosí hnízda.
tak páček
 Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.04 21:30

Ahoj holky,
tak naše marodka hlásí, že Terezka dnes po více než 3 týdnech šla znovu do školky. Ráno jsme se ještě byly zkontrolovat u dr, jako že jsme OK, ale jestli fakt můžem jít. A Terezka tam vysekla super záchvat kašle, až jí šly slzy do očí :))), tak si asi doktorka myslela, že nám přeskočilo. Poslech ale opět čistý, tak jsme to riskly a šla. Byla fakt nadšená, už se jí moc stýskalo. Evička se taky „kontrolovala“, prý už poslechově dobrá, jen tam má hleny, má ještě brát ATB tak 2 dny. Ale to už je OK, protože chodíme ven, prý můžem, když jen sedí nebo leží v kočáru.
Náš nový pokrok je, že Evička se směle pouští toho, o co se postaví, a pokouší se stát sama, někdy i tak 20 vteřin. Když chodí kolem nábytku, jen tak „pro jistotu“ se lehce dovažuje jednou ručičkou. Dnes se ale neuváženě postavila u šuplíků v kuchyni, chytla se toho „čudlíku“, šuplík s ní okamžitě vyjel, takže spadla v záklonu a dala si hlavou o protější skříňku :((( hrůza.
Taky vám musím napsat, jaká jsem matka. Evičce dávám cca v 19 hod kaši, většinou u večerníčku, kdy večeří i Terezka, pak je koupu a před spaním v 8 má z lahve mlíko. No, dnes jsem dala manželovi a Terezce večeři, pak mi volala kamarádka, tak jsem si pokecala, pak koupu Evičku a u oblíkání jí nadávám, jaká je protiva protivná, co furt kňourá… Ona chudinka nedostala večeři :))To by se vám jistě žádné nestalo, že? To jsem macecha. Jak jsem se styděla!!!!!
V neděli jsme jeli na výlet. Pořád jsme se dohadovali, kam tak může rodina s dvěma kašlajícíma dětma a miminem s antibiotikama jet, a manžel vymyslel ..... na piknik! Ještě nikdo z nás v životě na pikniku nebyl! Tak jsme jeli nejdřív do Penny, kde si každý vybral něco dobrého, co normálně nekupujem /Evičce jsem vybrala banány, který normálně jí/, pak jsme to dali do proutěného koše, vzali deku a jeli. Nejdřív jsme jeli na rozhlednu, asi 15 km od nás, tady v Polabí z rozhledny teda vidíte leda sousední vesnici, ale to nám nevadilo :)))), pak do ZOO /nesmějte se, o vesnici dál je takový statek, který se fakt jmenuje ZOO, mají tam asi 20 zvířat, většinou ptáků, ale taky jednoho servala /to je takovej jako rys/ a jednoho dikobraza, no a nakonec jsme si u rybníka rozdělali tu deku a na ní dali ty dobroty z koše a ládovali se :))) Myslím, že místní rybáři ještě něco takového neviděli a málem z toho popadali do rybníka, ale bylo to super! Jen bylo trochu zima. Terezka se hned ptala, kdy zas pojedem na piknik, to jsme se smáli, manžel říkal, že on na svůj první piknik musel čekat 35 let!!
Tak se mějte krásně a piště!
 Uši

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 21.06.04 22:16

Ahojte holky,
tak holčičku máme zdravou a mě bolí v krku:o(.Jen se modlim,aby to ode mě nechytla zpátky.Takže se láduju Homeovoxem a Septoletem a doufám.
Ale abych si jen nestěžovala-máme první dva zuby!Oba dole.
Dnes se na Kristýnku přijela podívat moje kamarádka a babička s dědečkem,takže jsme měly den ve znamení návštěv.Kristýnka byka uplně vzorná,předvedla chodítkový maraton,přepínání televize,vyndavání klíčů ze skříně a vzorné usnutí.Prostě poklad:o)
Poslední dobou si trochu přeorganizovala režim.Vstává mezi 7.30-8.00,v deset si dá na hodinku a půl šlofíka,pak ve 14.00 ještě jednoho a večer usnula před osmou místo v devět.

Marti-Gratuluju k plazičovi!!!Je super,že se vám dovča vydařila.Hned jdu na ten domeček mrknout,udělala jsi mi chutě.

Kačkač,tak jakpak jsi uspěla u děkana?Držela jsem palečky.

Simunko,už jsme se na tebe těšily:o)
Já si bohužel na chatu musim počkat až do prázdnin,ale hrozně se těšim.¨

Uši,tak ať se vám bacily vyhýbají tím největším obloukem!Ten piknik je skvělý nápad.Hlavně děti musely být nadšený(já bych taky byla:oD)

Málem bych zapomněla na gratulaci ke všem novým zoubkům.

Tak papa,já jdu ještě mrknout na ten dort do galerie.
Monika a Kristýnka

PS:Ještě jsem si vzpomněla,že vám musim napsat,co se mi stalo,když jsem v pátek jela ke kadeřnici.Vyrazila jsem z domu a měla jsem malinko zpoždění,tak jsem se rozhodla,že se svezu jednu zastávku autobusem.Když přijel do zastávky,tak jsem na něj mávla,on kývnul,jako že jo a já jsem šla ke dveřím.V autobuse byly dvě malý holky a stará paní.A ten DEBIL,místo aby zvednul pr… a šel mi pomoct s kočárkem,chvíli čekal(i když mu muselo být jasný,že ho sama ani náhodou neunesu)a pak zavřel dveře a odjel!!!!!Stála jsem tam jako opařená a nevěřila svým očím.Pak jsem mu nadávala celé odpoledne a mrzelo mě,že jsem si nenapsala SPZ,abych si na něj mohla aspoň ztěžovat:o(.Fakt blbeček…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.04 00:44

Ahojte berusky,

tak jsem moc rada, ze uz jste z dovolenych zpatky.....ikdyz vy asi ne ze ?!! Ja vim jake to je kdyz clovek vypadne z baraku nekam do prirody.....to je opravdu pohoda. Ja jsem jezdila od malicka s nasi celou rodinou na chatu, kterou mame u Terlicke prehrady.. Boze jak ja milovala, opekani kurat a parku, chytani ryb ( moje babicka jeste porad ty ryby chyta dotetka je ji 75 let ) nocni vylety a sezeni u ohne.......to se clovek tak odreaguje a odpocine a nacerpa zase nove sily. Protoze tady chatu nemame chodim si odpocinout k oceanu…
Vcera jsme se byly projit na plazi. Stravily jsme tam cely den.

Vykend byl skvely. Jeli jsme navstivit manzovu segru a cestou zpatky jsme se zastavily do ceske restaurace. Ja si objednala kacenu se zelim a knedlikem a manza si dal vepro zelo knedlo…To byla basta…uz jsem takove jidlo dlouho nemela. Muzu si to uvarit sama, ale tady to koreni je jine nez u nas v CR a tak to nema tu spravnou chut. Ja si koreni nechavam posilat z domu…Prece jenom neni nad cesky jidla…mnam, mnam :-)))))))))))

Jak uz jsem psala Kubicek zacal lezt. Je to hrozne aktivni ditko :-)))) Leze zatim kolem televize, ale uz zacina lozit i v pokojicku. Nejradeji za mnou leze, kdyz mam bose nohy!!!!! On vam pak leze jak zbesily :-)))) Tak nevim jak to bude u nas vypadat v lete, kdyz prijde nekdo na navstevu bez ponozek hi, hi…:-))))))

Kackac - jak si dopadla u toho dekana??? Taky jsem na tebe myslela !!! :-))))))

LaBouche - nadherny dort!!!!!! Ten se ti poved :-)))))))

Marti - gratuluju k lezeni. Tak vidis, za chvili nebudes vedet, kde ten tvuj mrnousek je, tak rychle bude lozit :-))))))))

Usi - super picknic!! :-))))))))))))
Preju at se konecne zbavite toho kasle!!!! :-)

Monika - gratuluju k zoubkum!!!! :-)))
Ten ridic byl teda pekny debil to ti reknu!! :-( On ti do toho autobusu nepomoh a jeste ti odjel - to je tada charakter!!!!!!!! Nekteri lide jsou hrozni.....Ja jsem vzdycky pomahala tehotnym nebo maminam pri nastupu do autobusu a nikdo mi nic nemusel rikat…

Simunko - tak jake byla dovolena ??????? Pis pis!!!!!! Chaloupka vypada dobre. Ja chci taky nekde na chatu :-(((((

Koukala jsem na fotecky vsechny jsou nadherny......

Tak ja koncim. Musim jet nakoupit a dat vyvolat fotky.....Na plazi jsem fotila jako silena........:-))))))))))) Mam 2 filmy vyfocene he, he.....Jsem zvedava jake ty fotecky budou.......

tak papa Eva + Kubula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.04 08:09

Ahojte berusky,

tak kde jste vsechny ???????
Ja myslela, ze si poctu a tu nic :-)))))))))

Je skoro 11 vecer a ti moji chlapi uz spi, tak nez hupnu do postylky chtela jsem se podivat jestli nekdo nenapsal.
Kubicek se mi nejak zhorsil se spanim v noci. Asi mu zacinaji rust ty horni zuby. Tak jak je ted uknourany nebyl ani pri rezani tech spodnich zoubku. Nevim, tady rikaji, ze rezani vrchnich zubu boli vic nez spodnich. Asi je to pravda. Kuba je vzhuru co 1 - 2 hodiny a vetsinou skonci u nas v posteli. Jsem znicena z toho vztavani. Vcera se budil co pul hodiny, ale jen tak knoural. Vim, ze by usnul znova sam, ale ja ho chodim i tak kontrolovat a protoze bych se pres tu noc uchodila, vzala jsem ho k nam do postele. Tak jak to psala Simunka - ja prso venku a prso v Kubickove puse :-))))))

Tak ja letim do hajan. At neco naspim nez se vzbudi ten muj prdola :-)
Preju vam krasne ranko a spoustu slunicka :-)))))))

papa Eva + Kubula

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 22.06.04 09:03

Ahojky!
Tak Matýsek mi tady leze pod židlí, otvírá šuplata a skříně a snaží se zdemolovat pracovnu, Sofinka „maluje“ a neustále se dožadujei mých výtvarných výkonů, ale přesto se snažím něco napsat. Všechno je u nás OK, Matýskovi se myslím klube pátý zub, jinak si chce pořád hrát, hrát a hrát a mně se občas zdá, že mi dochází fantazie. Všechny komentáře poctivě čtu, ale ke psaní se skoro nedostanu, protože Luis se pořád vrací dost pozdě no a večer, když děti usnou, tak musím zpacifikovat domácnost a překlady. Každou něděli odpoledne jezdíme plavat do Letňan, oběma dětem se to moc líbí. Tentokrát jsem se nasmála se Sofinkou, hlavně tomu, jak je mazaná. Byly jsme v brozdališti, Matýsek ještě čekal v autosedačce na břehu, aby nebyl ve vodě tak dlouho. No a Sofinka pořád: Chci Matíka. Chci Matíka dolů. Tak jsem jí řekla, že ne, že až táta doplave a přijde k nám, tak půjde Matík dolů. Pak jsem se uvelebila vbrozdališti v teploučké vodě tak, abych na oba viděla a najednou koukám, že Sofinka něco u schůdků říká každému dítěti, které jde z vody ven. Nenápadně jsem se přiblížila, abych byla na doslech. Víte co jim říkala? „Dej Matíka dolů. Já ho chci dole!“ Ona je potvůrka přemlouvala, aby pro ní udělaly to, co já jsem zakázala! Tak jsem jí sice vysvětlila, že tohle tedy ne, ale dost jsme se nasmáli. Stejně jako když kouká s tátou na fotbal a na ty fotbalisty křičí (španělsky): Tak utíkej! Dělej! Koukej na míč! (To zas odpoleschla od táty a v,3ypadá to děsně srandovně).
Matýsek už docela hezky dělá kolo-kolo, sice ho mezi sebou kapku vláčíme, ale nenechá si to ujít, snaží se i o hoblík pilku, ale to se netrefuje, a vypadá tak trošku jako pepíček z vtipu „Pepíčku zatleskej!“ , ale je to hrozně sladký pohled. Pokroky v chození - nic moc, za dvě ruce a jen pár kroků, Sofinka už touhle dobou chodila suveréně za jednu, prostě chlap.
MARTINAV: Blahopřeju k lezení, tak odteď už budeš jenom běhat, běhat a měnit Matějovi jím vytoužený směr lezu. Je o dobrá kondička.
UŠI: Nic si z toho nedělej, mně se stalo prakticky to samé, všichni najedení, vykoupaní, včetně Matýska, jenže ten byl pořád protivnej a kňoural. Ještě jsem ho pěkně napomenula, aby byl hodnej kluk, když mi došlo, že o njediný ještě nevečeřel.
Tak, teď už musím letět neb Matýsek tu demolici myslí vážně. Pá, pá, mějte se krásně,

Jindra + šelmičky

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 22.06.04 09:55

Ahoj Evo!
Já jsem někde četla, že děti mají taková období špatného spaní, většinou se kryjí s obdobími, kdy dítě ani nehce, aby ho choval někdo jiný než maminka nebo tatínek. Jedno z těch období je okolo šestého měsíce, potom zase okolo desátého, kdy to prý bývá horší. Matýsek se teď v noci také občas budí a je víc než jasné, že chce společnost. Se Sofinkou to bylo to samé, ta nakonec vždycky skončila v naší posteli a musím přiznat, že si k nám občas v noci přeleze ještě teď, vzhledem k tomu, že se ve spaní vrtí jak vrtule není to nic moc, ale naše doktorka nás „utěšuje“, že do puberty jí to přejde. Prostě občas mám pocit, že z mojí postele snad přejde rovnou do manželovy. U Matýska zatím tvrdě odolávám, když je nejhůř pochovám ho, pohladím, při chování se rychle zklidní (tak 3 min.) a pak ho šupnu zpátky do pelíšku. Vzhledem k tomu, že je to tak jednou max. dvakrát za noc, dá se to vydržet. Potom už zase spí až do rána u sebe. Taky je pravda, že vyvádí mnohem míň než Sofinka, asi to bude tím, že tu postel prostě nevyžaduje, protože jsme ho na ni nenavykli. Tak doufám, že mu to vydrží. K nám jsem si ho vzala jenom když zvracel, ale to se rozeřval a uklidnil se až když byl zpátky ve svém, jen mě mezi šprušlemi držel za ruku. Já se musím přiznat, že po druhé už jsem tomu společnému spaní chtěla zabránit, protože já i Sofinka máme lehké spaní a já mám prostě pocit, že se pak dobře nevyspí vůbec nikdo, když se na té posteli melou víc než dva. No, Kubíček si to spaní určitě zase srovná, hlavně, že je čilý, zdravý a hezký kluk!
 Ahoj,

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 22.06.04 10:52

Ahojte holky,

mám šílený průs… Stala se ze mě lenora líná!!!!!!!!!!! Doma bordel!!!!!!!!!! A co dělám já? Nic!!!!!!!!

Včera jsem místo práce celý den trajdala po všech čertech. Domů jsme s Matyáškem večer přišli před devátou a když po půl desáté usnul tak jsem si říkala do deníčku nenapíšu musím něco dělat ale nedělala jsem vůbec nic.
Takže je tu stále bordel a mě se nic nechce dělat!!!!!!!!!

Jsem schnilá. Jestli se nezačnu hýbat tak mě sežerou červáci. Fúúúúúúúúj!!!!

Achjo, achjo, achjo.

Místo abych načerpala síly tak jsem totálně zlenořila. I teď jak píšu tak mám líné ruce, nechce se mi s nima hýbat, sjíždějí mi po té klávesnici a stále mi padají do klína.

Jinak bylo tam moc fain. Nechali jsme tam hotový majlant.
Tëda já si nejsem jistá. Zdá se mi to nějaké divné. Nemůžu najít 2000 kč. Mám pocit že jsem je nechala doma a tady nejsou a tak mi stále vrtá hlavou jestli jsem to tam utratili nebo neutratili? Ale přeci jsem tam nemohli utratit tolik peněz. Myslíte si že je možné utratit za 4 dny 10 000,– ? A to jen za jídlo a pití a pár blovinek pro děti?
Možná jo.
Ale já spíš věřím druhé variantě a to tomu že jsem je někde stratila. Já tak totiž stratila i moje klíče od všeho a i jednoho dudlika.
Na nic jiného ztraceného jsem zatím nepřišla.

Jo tak já se jdu pokusit něco dělat. Jestli ovšem vstanu.

Chtěla jsem vám toho tolik napsat a určitě i napíšu ale až mě přejde ta lenora. Asi to bylo moc krátké a tak si to mé líné tělo prodlužuje.

Tak pá Simunka-lenoch obecný.
Ha, už mi začíná jeden červ ožírat ruku.

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 22.06.04 11:01

Simunko, já myslím, že je něco ve vzduchu. Na mě tady mrká žehlička, překlady na mě doslova vřeští, podlaha se tetelí blahem při představě pořádného vydrbání vodou s mydlinkami… a já to odkládám a odkládám a odkládám. Takže ti červíci si nepochybně pochunají i na mě. S pozdravem Lenoře zdar!

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 22.06.04 13:04

Jindřiško zdar!

Co myslíš že jsem do teď dělala?

Kdo hádá že nic hádá špatně. Já něco dělala. A to něco je?

No, zahrabala jsem se do pelechu, stejně ještě nebyl ustlaný a spala až do teď.

Takže bordel je tu pořád ale teď si již nelehnu takže...... buď tu budu muset uklidíti (ten pohled totiž nevydržím) a nebo budu muset utéci někam hodně hodně daleko a vrátit se až večer.
Zatím ale čekám až se Kristýnka vrátí ze školy a pak uvidím.

Ježiš holky držte mi palce ať tu zůstanu a dám to tu do pořádku protože jinak se z toho pak dočista po...... Ono to totiž přibývá.

Pááááááá Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 22.06.04 13:26

Matyášek spinkal taky? To by u nás nešlo. Matěj prostě musí zkoumat, pátrat a objevovat. V naší posteli spát nechce a ve svojí chce být jen v noci nebo když už je doopravdy zmožený a to není nikdy ve stejnou dobu. U nás domácnost také stále ve stejném stavu = už z toho mám mžitky před očima. S překlady jsem chtě nechtě pohnula, protože volali z NOVY a škemrali, abych to místo v pondělí odevzdala už v pátek, což je celkem rozdíl, tak mi nezbylo nic jiného než chvíli datlovat, ale moc jsem toho taky neudělala. Tak nevím, asi někam zmizím, aby mě nikdo nenašel!

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 22.06.04 14:42

Ahoj Jindřiško,

tak zmizíme spolu, jo!
Matyášek spal přes dvě hodiny. On teď poslední dobou spí už jen jednou denně ale když se podaří tak spí tak ty 2 hodinky. Je to teda tak 4 dny ale mohl by v tom pokračovat.

Jo a musím se pochválit. Už jsem stihla: utřít prach v obýváku, vysát všude a oběd (jen špagety).

Tak jdu pokračovat.

Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 22.06.04 17:49

Simunko, tak jsi mě inspirovala, aspoň jsem utřela prach, uvařila, hodila prádlo do pračky a dorazila druhý díl, který jsem měla k překladu! Tím pro dnešek končím, až šelmičky odpadnou, padnu do vany, pak do postele, k tomu si pustím fotbal a protože nehrají Češi, tak usnu dřív než se míč dostane z jedné strany hřiště na druhou. Jsi šikulka, žes už toho tolik stihla! Matýsek spí půhhodinku dopoledne a tak hodinku po obědě, odpoledne je babička vzala na píseček, Sofinka si hraje hezky, ale Mates se snažil zabštit všechno, co měl na dosah, tak doufám, že se unavil a večer brzo usne, abych měla volno. ČEST PRÁCI (hlavně ať je jí co nejmíň),

Jindra + šelmičky

MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 22.06.04 20:26

Ahojte holky,
tak se hlásíme do klubů dvojzubců dávají nám ty potvůrky teda zabrat…Kuba vůbec nechce jíst zeleninu a jí jen studené mléčné výrobky, pekařské tyčinky (těma si brousí ty zuby) a vyžaduje daleko častější kojení (takže jsem jak Simunka a tuším Eva- prsa věčně venku a na nich přilepenýho Kubu:))…Jinak je to šibalskej uličník- frajer vůbec se při stojení nechce držet a tak háže celkem solidní držkopády:)…a máme docela velkej problém…Kuba tak dlouho skákal (samozřejmě zašrákovanej) v hlubokým kočáře, až se mu podařilo zlomit podvozek (no popravdě už byl trošku „načatej“…), takže teď máme hlubokej kočár v opravně a jezdíme ve sporťáku…a to je ten zakopanej pes:(..Kuba tam nechce vůbec být, protože tam je zašrákovanej tak, že musí způsobně sedět, což je u něho vvvvveeeeelllil­kanskej problém, nevydrží totiž ani chvilku v klidu!…a tak dnes jsme byli na „rádobyprocházce“ ve městě a nebudete mi věřit ale on celé 3h prořval a chtěl vzít do ruky…Já byla odolná a vydržela to, ale bylo mi ho chudáka strašně líto, byl zpocenej, jak kdyby utíkal maraton:(..každej se za mnou otáčel a dokonce jsem slyšela i dovětek, že jsem určitě krkavčí matka, že mu mám dát najíst:(..Tak teď nevím jestli je tak vzteklej, že musí být přivázanej (protože když ho vezmu do náručí je klid a spokojenej) a nebo jestli jsou to zuby:(… Kočár bude v opravně tak měsíc, takže si myslím, že mě s takovým řvounem vypadají všechny poslední vlasy co mám:( Máte někdo prosím vás taky takovej problém?

Simunko- nic si z toho nedělej, že lenošíš…zasloužíš si to, neboť jsem četla že matka na mateř. dovolené s 1dítětem vydá tolik energie jako horník v dole..no a ty máš 3 děti, ne?:)…jinak doufám, že ses měla na dovči fajn..
Jindřiško- ty si obdoba SImunky…2 děti + ještě překlady…co bys chtěla víc?:) (já nestíhám nic jen z 1 prcka…)
MartiV- vidíš, tys měla takové obavy a vidíš, jak máš chlapečka šikovnýho…jen tak dál…
Uši- piknik musel být skvělý…úplně jsi mě naladila..(jenže já mám děsný strach z toho , že Kuba dostane z trávy klíště:(
MaK- normálně bych toho blbečka řidiče, dala do místních novin…ať se chytnout všichni řidiči za „nos“
Kakač- seš borka i kdybys u toho děkana nedejbože pohořela (ale držela jsem ti pěsti, takže určitě bude vše OK)..jednoho prcka v bříšku,druhýho v kočáře a ještě studovat, to je na Nobelovku:)
LaBouche-krásnej dort..dáš mi potom prosím tě recept?..ráda bych ho upekla tchýni…:)) (nemá smysl pro humor:)
Evi- Kubulu máš moc šikovnýho…je zajímavý, že co znám Jakuby, tak všichni jsou strašně aktivní:)))))))))­))))

Do fotogalerie jsem přidala pár foteček…
mějte se všichni moc dobře a opatrujte se

MarťulaR

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.04 21:25

Ahojky,
Tak nějak nám to minulý týden nevyšlo se zapojit do deníčku, ale přečetla jsem si ho teď v neděli ? Simunko- SUPER: Taky mám pár předsevzetí jakože to co dělali naši svým dětem dělat nebudu ( třeba budeš sedět u stolu ? dokud to nesníš !! nebo když dostaneš trojku nejdeš týden ke koním !!) no ale vám že některá moje předsevzetí už vzaly za své při hlídání cizích dětí v USA. Panečku někdy mě tam tak svrběla ruka. Chápu o čem tady psala Eva, o přístupu některých Američanů k výchově, dělala jsem 3 měsíce u jedné rodiny která vyžadovala pouze pozitivní přístup k výchově ( prostě nemohlo se říkat NE a NESMÍŠ, no ale s takovým 3 letým rozmazleným děckem to je za chvíli o nervy , naštěstí jsem pak změnila rodinu)
Miriam ? ta tvoje Simi je ale šikulka. Daník mi už chodí kolem nábytku skoro 2 měsíce ale nevypadá to že by se chystal pustit někam sám. Taky gratulujeme k zoubku.
Kačkač ? taky jsem si naučila Daníka usínat při kojení a taky když se přihodí nějaká nehoda, třeba se uhodí nebo tak, nejspolehlivější utišovací prostředek je mámino prso. Dudlíka považuje za ohavnost, pokaždé když jsem se mu pokusila ho nabídnout s odporem ho zahodil. No ale nevím jak dlouho budu já fungovat jako živý dudlík. Musím, ale říct že občas už večer u kojení neusne a když ho položím do postýlky ještě malou chvíli brblá a pak usne sám. My máme štěstí že bydlíme v rodinném domku takže jsem ho nechala párkrát plakat déle ( nejdýl to vydržel asi 10 minut) a je klid a pohoda. Mysím ale říct, že to bylo hrozný i pro mě a tak když brečel musela jsem jít pryč abych ho neslyšela. Metoda vracet se do pokoje a konejšit vůbec nefungovala, vždy jen přidal na síle protestu. Takže nakonec zabralo opravdu jen to zavřít dveře…
MartiV -vítej zpátky z dovolené. My jedeme za měsíc na týdenní dovolenou se ségrou která má dvě holky 6,5 a 5 let a chlapečka 13ti měsíčního takže taky bude legrace. Postýlku cestovní nemáme takže pokud nepůjčíme asi rozmontujem tu dřevěnou, do kombíka se vleze. Zkoušela jsem s Daníkem spát u kamarádky na dvojposteli ale vůbec jsem se nevyspala protože on v noci strašně cestuje po posteli a já jsem byla každou chvíli vzhůru a tahala ho zpátky z různých koutů postele. Doma se mi už jednou po ránu skulil z postele na zem. Naštěstí to máme docela nízko a dopad byl měkký a spíš jsem se oba lekli než že by se něco vážného stalo. Ale na dovolené toto riskovat nechci.
Zítra se chystáme s Daníkem na výlet do Ostravské ZOO. Naposled jsem tam byli o Vánocích ale to z toho ješte malej nic neměl. Snad nebude pršet. Daník má moc rád zvířátka. Minulý týden jsem na procházce zašli na statek , podívat se na telátka. Jedno malé se nebálo Daníka a když Daník prostrčil ruku ohrádkou začalo mu ji olizovat a jemně kousat. Daník se řechtal a děsně se mu to líbilo a pořád tam tu ručku telátku dával. Dokonce když jsme se pak otočili že už půjdeme domů začal plakat. Zítra v ZOO se ale raději budeme držet od klecí dál aby se nepokusil Daník pohladit nějaké nebezpečné zvíře.
Mějte se krásně
 Pa

Pomněnka a Daník

PS: Do alba jsem přidala fotku Daníka s telátkem

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 22.06.04 22:13

Ahoj holky,
tak bolesti v krku jsem se zbavila,mám „jen“ hroznou rýmu:(.
Vypadá to,že pomalu končíme s kojením.Dneska jsem Kristýnce nabídla před spaním prso a ona ho vůbec nechtěla.Ale po lahvi drapla,jak kdyby týden nejedla!No,stejně mám poslední dobou tak orvané bradavky,jak za dobu kojení ještě nikdy.A to ani nemám prsa-utěšováky.
Evi,ani mi neřikej,že prořezávání horních zubů bolí víc.My máme zatim jen spodní,ale docela jsme si při prořezávání užily…No,uvidíme.
Marťulo,mě Kristýnka hrozně řve v autě.Jak ji po:,–(im do sedačky,začne se vztekat a řve a řve,je rudá a zpocená,dokud ji nevyndám.Když jedeme všichni,tak to jde-snažim se ji všemožně zabavit.Ale řídit a přitom ještě bavit uřvance by bylo dost nebezpečné.Takže když už musim jet sama,každou chvíli stojíme.

Mějte se,
Monika a Kristýnka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.04 00:37

Ahojte berusky,

tak hlasim, ze jsem jak prejeta vlakem......Vubec jsem nespala. Ted cely den se jenom tak loudam a nic mi nejde. Vsechno mi trva strasne dlouho. Uz jsem se byla tady za vami podivat, ale jak psala Simunka, ty ruce si delaji co chteji :-)))))) Nestacila jsem napsat ani n…:-))) Dnesni noc byla hrozna. Tak spatne to jeste nebylo. Kubicek byl vzhuru co chvili.
Nevim jestli je to temi zuby. Pri nich Kuba nevyvadel tak moc. Byl jen trochu protivny pres den ale v noci spinkal dobre. Mozna je to tak jak to psala Jindra, ze ten 6 mesic jsou ty mimca takova. Porad chteji byt u mamy. Takze skoncil u nas v posteli :-)))))) Ale i tak se porad vrtel. V noci mi opravdu pekne spal sam v pokojicku a po nakrmeni tam spal dale, s tim jsme problem nemely.
To ze by si „vynucoval“ byt s nami v posteli se mi taky nezda. Moc rad spi ve sve postylce. Pres den tam spi (kdyz se mu chce :-) ) porad. Jsem moc rada, ze si tam zvyknul tak rychle. Tak jsem z toho jelen :-))))))

Jestli jsou to ty zyby, tak at jsou co nejrychleji venku :-))) Jinak se zblazdnim....­.......a Kubik taky :-))))

Jsou 3 odpoledne a me se chce spat jakoby uz byla pulnoc he, he.........a to jsem za cely den poradne nic neudelala :-)))))))
Ani venku s Kubou jsem nebyla. Jednak bych tam nekde v parku na lavicce usla a pak jeste musim cekat az mi privezou balik. Manza si neco objednaval pres net a vcera jsme postaka minuly. Tak to je moje vymluva hi, hi........
Jak to tak vypada pujdu si lehnout s Kubickem a na nejaky balik prdim :-))))))))
Hlavne ze se vyspim…:-)

Jo jeste jsem vam chtela rict, predstavte si vcera sel manza pro postu. Bylo uz pozde vecer a kdyz otevrel dvere, tak na rohozce videl co se zdalo na prvni pohled kocka, ale kocka to nebyla, byla to krysa, tak velka jako kocka. Byl z toho tak vyplaseny, ze nezavrel dvere a ziral na ni. Nastesti nam dovnitr neskocila. To by byla moje smrt !!!!! :-)))))
Nechapu jak muze krysa vyrust do takoveho rozmeru. Manza letel pro vzduchovku, ale nez nasel broky byla uz davno pryc. Ted ji mame v botniku, kdyby nahodou se jeste jednou ukazala hi, hi......
Uz jsme se na to ptali a lide tady nam rekly, ze se zivi bobulemi z palem, kterych je tady do okola spoustu, tak se zdrzuji v teto oblasti. No doufam, ze uz nic takoveho neuvidim.....­....fuj, fuj.........

Pomnenko - uzijte si s Danikem to ZOO. Ja se taky chystam, ze v kratke dobe vyrazime do ZOO. Maly zatim videl jenom psa a kone…Pejsky ma strasne rad, hrozne krasne se u toho smeje, kdyz se kolem nej toci :-))))))

Simunko - ty jedna lenosko :-))))) Tak jsme 2 ktere lenosime. Jednou za cas si to prece muzem dovolit no ne?!!! hi, hi

MartulaR - tak to mas pravdu. Asi jsou Jakubove aktivni deti :-))))) Ten nas je porad v jednom kole a ja s nim :-)))))

Monika - se zoubky jsme nemely problem. Alespon s temi spodnimi. Nebyl az tak moc protivny a se spankem to bylo v pohode. Jestli to pravda je, ze horni boli vic jak ty spodni, tak asi neco na tom bude. Se spanim se Kubicek „zhorsil“, ale co se da delat, ze ?!! Zyby musi jit ven :-))) Je mi toho mrnouska lito, snazim se mu to mazat takovym gelem na uklidneni, ale nejak to nezabira......Holt to budeme muset vydrzet :-))))))

Tak holcicky moje jdu se natahnout. Aaaaaaaaa nejdeme maly je vzhuru, tak hura do boje :-)))))) Snad se oba vyhajame dnes v noci ........

Preju vam krasny den........a jeste se skocim kouknout na fotecky :-)

tak papa Eva + Kubula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.04 07:37

Ahojte berusky,

tak to jsem zase ja :-)))))
Dnesni den byl celkem dlouhej aspon pro me, protoze jsem nic nedelala he, he......
Pocasi tady taky stoji za prd, nejak se nam ochladilo, uz 14 dni mame pod mrakem :-( Takze se cloveku chce porad spat :-))))) Kubicek uz spinka a ja taky za chvili pujdu, at neco naspim.....
Venku jsme prece jenom byli, sly jsme se projit do parku. Manza nas vyfotil se zajickama, kterych tam beha spouta. Skoro vubec se neboji lidi…
Kubula byl sice utahany taky, ale venku se „probudil“ a zkoumal okoli.
Mam plmo novych fotecek, ale protoze ten scanner jsme museli vratit, nezbyva mi nic jineho nez to hodit zase na CD. Tak pak vam poslu :-)))))
Jak si to tak po sobe ctu, pisu jedno pres devate tak si radeji jdu lehnout :-))))))))))))))))

Mejte se krasne a dobre ranko vam preji :-)

tak papa Eva + Kubula

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 23.06.04 09:26

Holčiny, musím se pochlubit - Matýsek najednou začíná MLUVIT! Když někdo nebo něco upadne říká BÁ nebo BÁC, když chce láhev, tak říká TETA (to je španělsky lahvička s mlékem), pak říká TATA, BABA a MEME (což je asi máma, protože to říká, když leze směrem ke mně). Přišlo to doslova ze dne na den, minulý týden ještě vůbec nic a teď taková úroda. Ještě říká ŇAM. No, já teď musím běžet, Sofinka na mě něco volá a na Matýska asi přijde za chvíli dopolední spaní, tak abych ho uložila.
Ahojky,
Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 23.06.04 11:19

Týýýýýýýýýýý jóóóóóóóó,

Jindřiško taký chcíííííííííí­íííííííí!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!! Máš to doma ale šikulku šikovného. To já si budu muset ještě hodně hooooooodně dlouho dlooooouhatánsky na nějaké mluveníčko počkat, když ještě Matyášek neříká ani žádné slabiky. Ale neva o to to pak bude větší radost.

Simunka

PS: Mám tu uklizeno! Hurá!!!!!!! Večer snad už opravdu napíšu. Jestli ovšem nevytuhnu, protože jsem tu včera do půl dvanácté žehlila a když jsem šla potom spát, tak asi i protože jsem spala přes den, jsem nějak nemohla usnout.

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 23.06.04 13:16

Neboj, neboj Simunko, taky na vás přijde řada (což ty jako zkušená matka stejně víš, hi, hi!). Navíc Mateovi už bude v pátek 10 měsíců, takže se musí nějak projevit, že je to „stařešina“ deníčku. Těch slabik on taky nijak moc a nijak dlouho neříkal, spíš řval (a stále řve) jako papoušek (asi zkouší, co ty hlasivky vydrží) a od toho přešel téměř jedním krokem ke „smysluplnému“ projevu. Teď obě šelmy spinkají, tak jsem uklidila co se dalo, vytřela jsem dokonce i na lodžii, nevím proč, ale úklid lodžie mě děsně nebavíJeště mě čeká týden práce a potom odjíždíme na první dva týdny v červenci na chalupu, už se nemůžu dočkat až si trochu odpočinu. Tak já zase utíkám něco dělat, mějte se všechny krásně. Ahojky,
Jindra + šelmičky

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 23.06.04 13:19

Ahoj holky,

před chvilinkou jsem se vrátila z letiště, kde jsem byla vyprovodit mamču :o(

To to ale uteklo že jo? Tři týdny jsou fuč a babí frčí směr Ostrava.

Polinka se ptá, kde babí je - bude nám tu chybět. Fakt škoda, že člověk bydlí tak daleko :o(

Nevím jestli se mi podaří vám napsat do deníčku komentář, jestli ne, tak to nechám až na nový deníček, který teď v neděli převezmu.

Pa pa pa a pusinku pro všechna štěstíčka
Vaše
 Ed

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 23.06.04 16:16

Ahojte holky,

aha aha hlásí se vám nééé Dáda ale slibotechna. Achichouvej je mi to již trapné pořád slibuju a slibuju a nic. Večer asi opět nic nenapíšu jelikož jsem byla ve městě kupovat babičce dárek a půjčila jsem si tam Želary. Takže večer budu čučet na film a protože Matyášek usíná tak pozdě tak se k tomu psaní asi těžko dostanu.
Tak se moc omlouvám a ode dneška už nikdy nic neslíbím. Ono je teď tak pěkně a my konečně po dlouhatánské době můžeme chodit ven a tak se doma moc nezdržuji a když už tu jsem tak se vždy nějaká ta prácička která tu na mě čeká najde.
Já to stejně říkala že až se udělá pěkně tak už nebudu psát těch mých 15 komentářů denně. Haha!

Jindřiško tím že jste slabiky také přeskočili tak tím jsi mě moc moc potěšila. Matyáš totiž také vydává zvuky jako nějaké zvířátko a nebo jako ožrala. Když jsme byli v ZOO tak si manžel dělal srandu ať raději mlčí nebo ho zavřou do klece a nechají si ho tam.

Ed, vítej zpět!!!!!!!!!!!!!! Huráááááááááá­áá!!!!!!!!!!! Nejvíce se těším jak nebudu psát deníček. To jsem co!

Marti, to plavání muselo být skvělé. Škoda že nic takového nebylo když byla Kristýnka malá. Hned bych jela. Jenže nyní si už o něčem takovém mohu jen nechat zdát. Navíc jak jsme jezdili plavat s Matyáškem tak mi to přišlo nefér protože s dětmi jsem nic takového nedělala.

Evi, gratuluji k lezení!!!!!!!!!!­!!!!! Ta krysa musela být odporná.

Jůůůůů já bych toho chtěla napsat a nevím jak to zkrátit, tak někdy, nebudu raději psát kdy, napíšu pořádně.

Simunka

Lmiri
Stálice 61 příspěvků 23.06.04 19:18

Ahojte babulky.
Ozyvam sa zase po tyzdni. ja vam teda neviem, Ale na mna dopadla asi jarna unava. Aspon vidno, ze leto stale v nedohladne. Som uplne vyriadena. Aj Simi okrem toho, ze nespi v noci, tak si posunula poobednajsie spanie v kociku z 14,00 na 16,00. DOvtedy sa s nou tralalakam po vonku.
Teraz najnovsie, sa uz hravame vonku. Behame po travicke:-)) s loptou…tak aj to mi da zabrat… Moje dietatko uz beza padnutia prejde zo 10metrov:-)))Podla toho ako sa na to velmi sustredi. Cim viacej, tym menej prejde.
S papanim nemame problemy.Rano papame chlebik s maslom. Na obed zeleninku a na olovrant mame pokrajane ovocie…banany, broskyne, hrozno, jahodky alebo ceresne.
Iba vecer mam problemy do nej vtrepat kasu. Rozculuje ma to, lebo vidim ze jej chuti, len ju nevie jest. Zacne sa krutit, s plnou pusou hryzie do operadla.Je cela zababrana. Predvcerom mi do misky bachla s rukou, miska zacala padat na zem. Tak som ju zachytila medzi kolenami a cela stastna som si vydychla. Ha:-)) Priskoro. kedze Simi mala nadosah misky svoje nozicky v ponozkach obute.tak preco by si ich v v tej kase nevymachala ))) A nadovazok mi ta misa nakoniec aj tak padla na zem. Potom nasledoval 15min rev, kym som urobila novu kasu, z ktorej aj tak zjedla iba polku.A aj to s rovnakym cirkusom.
Co k tomu viac dodat?! zachovavam chladnu hlavu a pevne nervy a pisem si taketo spomienky do Siminho dennicka, nech sa na nom zasmeje ked vyrastie. A ponaucenie??
Uz treti den ju robim redsej konzistencie a mixujem ju spolu s ovocim a davam jej ju do flasky so sosacikom.A mam pokoj:-))
No je uz vela hod.
Ideme sa kupat, nakojit a do postele. To je Simonkin program. Moj je poupratovat a potom ked pride manzel z prace o 20,00tak uvidi iba moje vylozene nohy a zapnutu telku. A zase si pomysli, ze ako mi je na dovolenke dobre:-) ze taku dovolenku mi zavidi. A vobec mu nevadi a teraz citujem z casopisu zdravie, ze jediny kto si dovoluje na mojej materskej je dieta. Tak sa majte pekne.
Miriam a Simonka

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 23.06.04 22:25

Ahoj holky,
tak my už nekojíme.Kristýnce je to úplně fuk a já trpim.Mám totiž prsa nalitý jak za starých časů.Prý se nemá odstříkávat,že se to samo vstřebá…to jsem teda zvědavá.Už aby to bylo.V neděli budem KONEČNĚ předělávat obývák.Juchjuchjuc­h,tohle zařizování já fakt miluju:o).
Dneska jsme odpoledne byly venku,na nákupu,v lékárně pro nový dudlík a když večer Kity usnula,zjistila jsem,že nemám na ráno žádný mlíko.Tak jsem mazala do Globusu,naštěstí mi nezavřeli.Hlavně,že jsem nezapomněla koupit dudlík…:o).
Jindřiško,ty se teda máš!!!!!Kristýnka zatim vřeští jak opice:o)Ze slabik má zmáknutý akorát jé a ně.

Evi,přeju vám,ať se dlouho netrápíte s tim ponocováním a jestli jsou to zuby,tak ať jsou brzo venku.
K té kryse-já takovou potkat přede dveřma,tak mě asi klepne pepka.Fuj.

Miri,Simonka je táááák šikovná!S tim jídlem jsme na tom podobně.Já Kristýnce vždycky půjčím talířek,jako aby si to taky zkusila a pak to lítá:o)Ale je roztomilé,jak se snaží:o)

Tak papa holčinky,
Monika a Kristýnka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 24.06.04 11:23

Ahojte holky.

Kdepak všechny jste?

My měli opět skvělou noc! Fakt jsem se zas nádherně vyspala!

Nejdříve jsem večer uspala Matejsa, pak jsem se hezky přichystala do postýlky, pustila filmík a zalehla do postýlky.
Jenže po 5 minutkách se Matyášek probudil. Tak jsem ho vzala k sobě do postýlky a mylsela jsem si že ho ukojím. Jenže jsem myslela špatně. On sice spal ale jen s tím prsem v papulce a při každém mém pokusu a přenos do postýlky, začal plakat. Takže jsem celý film sledovala s napojeným Matyáškem. No a ta noc byla pak úplně celá taková stejná.
A film?
Vyděly jste to někdo?
Mě se to totiž moc nelíbílo. Připomínalo mi to Krávu-jestli jste vyděli? Akorát tam byli ti fašisti a rusáci a tak. Bylo to dost nuda. Kráva byla podle mě o dost lepší! Tak fakt nevím. Já se na to těšila a zklamalo mě to dost.
A to já české filmy mám hodně ráda. Možná je to i tím že opravdu teď nějak na tu televizi nevydržím koukat. Celkově mě vůbec nebaví. Máme tu totiž takových filmů na CDčkách, jindy bych je všechny zkoukla ale nyní se to tu již několik válí a válí.

Tak se mějte a pište.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 24.06.04 11:29

Ahojte holky,

ještě jsem se chtěla zeptat. Jste tu některá ještě bez menstruace? A ty z vás co to již mají, nebolelo vás před tím třeba nějakou dobu břicho?
Já to totiž ještě nedostala a posledních tak 14 dní mě trošku pobolívá bříško, ale opravdu jen trošku a jen občas.
Tak teď nějak nevím jesti to třeba dostanu a nebo jestli nemám raději mazat k doktorce protože mám i nějaký trošičku výtok. Aby to nebyl třeba zánět nebo něco.

Ahojte Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 24.06.04 12:02

Ahojte holkýýýýý,

teď Kristýnka přinesla učebnice do 4té třídy. A už budou mít Vlastivědu, Přírodovědu a Angličtinu.
A jak si to tak spolu prohlížíme tak mě napadá: Šmankote ta holka mi roste!!!!!!!!!!­!!!!!!! Bééééééééé!!!!!!!!!!!! Já ještě nechci!

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.04 13:55

Ahoj holky,

Abych se představila. Chodila jsem na e-mimino už dávno, ještě před otěhotněním, což bylo někdy v roce 2002. Každý den jsem šla na emimčo?..no v těhotenství jsem byla úplnej závislák, psala jsem do deníčku hlavně k Bouli a Edině. Na mateřský jsem ale neměla připojení z domova, takže jsem jen občas příležitostně koukla??musím se přiznat, že jste mi dost chyběly!!!!!! A teď konečně už mám zase s vámi spojení!!!! Pár z vás si ještě pamatuju, někoho tu už nemůžu najít a je vás tu spousta ?novejch?, taže se budu muset zorientovat.

A teď k mýmu malýmu klukovi. Rodila jsem loni v září. K porodu se už vracet nebudu, i když to byl vždycky hit, když někdo porod popisoval?..ale už je to dávno J. Jestli si někdo vzpomíná na popis porodu Zuzky - Tofife, tak to bylo dost podobný. Prckovi bude 10 měsíců, a jak tu čtu o vašich zlatíčkách, tak máme dost podobný problémky. Rozhodně nikam nespěcháme s vývojem??poprvé se překulil v 6. měsíci, těsně před 9. měsícem se začal sunout vpřed, ale teď nás překvapil a před 2 týdny se postavil v postýlce. Takže taky máme za sebou rehabilitační cvičení mučení L. Zubů máme plnou pusu?..už jich kouká 6!!! Chodíme na plavání???.jó vodička, to je náš živel!!!

Myslím, že na úvod to stačí, budu sem chodit častěji?..už konečně zase, jupííííí!!!!
Jo, ještě důležitou věc?..náš prcek moc nespinká (tak 34 hoďky po nebo před obídkem, když mi dá 1,5 hodiny, je to svátek), takže mamka má málo času pro sebe, občas to bude asi s delší pomlkou L. Jo a ještě kojím!! To je trochu náš problém, protože ten malej chlapík, se nechce vzdát svého prsíčka a odmítá pít z čehokoli jiného. Nevíte někdo, co s tím?? Už bych ráda kojila maximálně v noci a ráno. Menzes zatím nikde, to je výhoda J)))

Mějte se krásně a těším se na Vaše komentáře.
Vendula

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 24.06.04 14:05

Ahojte holky,

tak jsem dala fotečky do galerie. Konečně jsem totiž vyfotila Matyáška v tom co nám poslala Ed.
Já tehdy když ten balík přišel, tak kdybych mohla tak jí jedu přetrhnout.
Poslala Matyáškovi to co má na té fotce na sobě, dětem plyšové medvídky, 4pytlíky čokoládových vajíček, samolepky, propisku, a mě takové ty sušené kytičky. Fakt mi dala.
A to prosím za tu přiblblou starou knížku!!!!

Člověk by jí snad v tu chvíli musel opravdu něco udělat.

Tak páááááááááá, jedem na samosběr jahůdek. Sice je tu teď prodávají kilo za 35, ale já je prostě moc ráda sbírám.
Večer budu trávit odtrháváním stopiček, děláním dření a mražením.

Simunka

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 24.06.04 18:48

Ahojky,
tak dítě mi odpadlo a já jsem si uvařila kafíčko a zasedla k počítači,i když je to tady jak v chlívě…
Simunko,Želary jsem neviděla,Krávu jo.Docela mě mrzelo,že jsem je nestihla v kině,ale když říkáš,že nic moc,tak už mě to teda nemrzí:o).Já se taky už nějak neumím koukat na filmy.Teda,televizi mám přes den puštěnou a jedním okem koukám na nejrůznější blbosti,které dávají,ale když si čas odčasu půjčíme kazetu,tak mě prostě nebaví tak dlouho u toho sedět.Naposled jsem viděla Goodby Lenin.

Než jsem dostala ms,tak mě břicho dost dopředu trochu pobolívalo.A vlas­tně to trvá dodnes.Jenže já nikdy nevím,kdy to čekat.Mám to totiž hrozně nepravidelně.Manžel si každý měsíc dělá chutě,že jsem těhu:o).

A co to čtu???!!!Jaký dělání dření po večerech???Žádný zahálení a objev se tady;o)
Jinak noc jsme taky měly moc pěknou:o/.Kity byla asi třikrát vzhůru(já vim,že to neni nic hroznýho,ale já jsem prostě z toho mého zlatého děťátka hrozně rozmazlená…:o))

Tak já jdu likvidovat ten bordel a přijdu večer.
Paa,
Monika a Kristýnka

PS:Vítám Vendulu.Já jsem zrovna z těch „novejch“,takže jsme se tu nesetkaly.Tož piš piš,ať je co číst

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 24.06.04 22:51

Ahojte holkýýýýýýýýýýý,

tak mám plný mrazák jahůdek!!!!!!!!!­!!!! Mňam! Mohu opět vařit dobrůtky.

Akorát se nám moc nevyvedlo to trhání. My totiž byli loni jinde a tam normálně mohli zbírat děti. Jenže tu to nějak nešlo. Prostě děti do 15 na pole nesměli. Takže, manžel a děti drandili s kočárkem a já to trhala sama. No, ještě teď mě bolí záda. A nejvíc mě štve že jsem natrhala jen 11kg. Budu muset ještě přikoupit.
Také proto je mám již zpracované protože jsem je jen odstopkovala umyla a zmrazila.
Z těch co si ještě koupím nadělám ty dřeně. Já je totiž dělám hlavně pro sebe. Naši nám je jako dětem dělali a já to fakt miluji. Loni jsem jich udělala 40 a většinu jsem si jich také snědla.
Letos jich tolik ale nebude protože nemám v mrazáku tolik místa.

A jestli chcete nějakou inspiraci tak já z jahůdek dělám hlavně knedlíky, buchtu a lívance.

Knedlíky normálně tvarohové plněné, ale ještě na ně vařím jahodovou omáčku z másla, jahůdek, cukříku a skořice. Když se totiž ty knedlíčky touto omáčkou polijí a ještě se na ně nastrouhá tvaroh(dětem ne, oni tvaroh nechtějí) tak je to nezapomenutelný žážitek.

A tu samou omáčku vařím na lívance a také na to potom dávám tvaroh umýchaný s mlékem a cukrem.

Já snad nevydržím a začnu tu u toho počítače slintat.

Zítra budou knedlíky!!!!!!!!!! Hurá!!!!!!!!!!!!

Loni když jsem byla těhotná tak měla moje rodinka život. Já totiž ráno nemohla spát a tak jsem vždy vstala a dělala jim k snídani lívance, pekla buchty a tak. Jo, to měli život.
Jenže to bylo opravdu jen tím těhotenstvím.

Tak já jdu spinkat. Po té noci nějak nemohu.

Moniko, šupej taky do postýlky ať se vyspinkáš.

Pááá a dobrou noc(chuť) Simunka

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 24.06.04 23:31

Ahoj holky,
teda kde jste všechny?Simunko,já věděla,že nezklameš a objevíš se,ty jedna závislačko;o)
Teda,ty jsi mi na noc udělala chutě!Asi si půjdu dát něco dobrého…
Skoro bych si zapomněla postěžovat-Kristýnka ode mě chytla rýmu:o(((.Chu­dinka,týden po antibiotikách a je celá usmrkaná:o(.
Dneska máme taťku přes noc v práci,tak místo uklízení slídim celý večer po internetu…Koukala jsem dokonce pro informaci i na školy.Ale teď už se,ač nerada musím odpojit a odlepit a jít ten bordel zrušit.Ach jooooo,já jsem tak líná.....
Ale představa,že ráno přijdu do kuchyně a nebudu si mít kde udělat ani čaj,mě děsně rozčiluje,takže se nedá nic dělat......sbo­hem..... .....a dobrou.
Monika a Kristýnka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.04 23:54

Ahojte berusky,

tak jsem se doslova „urvala“ z toho kolotoce doma :-) .PC uz mam zapnuty cely den. Ale jakoby naschval jakmile jsem si k nemu sedla tak jsem nestacila ani najet na emimino, proste porad neco he, he…:-)))))))

Kubicek si zrovna hraje tady vedle me, takze se to budu snazit psat co nejrychleji. Mam toho tolik v hlave o cem chci psat, ale malo casu. Kdo ho pri detech ma, ze ? hi. hi :-)))))))))))))))

Dneska konecne se zacalo neco dit u sousedu. Uz to davaji dohromady. Ti si daly na cas, ze!!!!!! Uz tomu budou 4 mesice co nas vytopily a teprve ted zacly s opravami. No, ale hlavne ze to vsechno spravi a bude klid. Uz od rana tam busi a rezou. Kraval v celem baraku. Kuba nevedel co se deje, nekterych ran se zleknul ale jinak byl v pohode.
Cely den si hraju s povlecenim :-))) Kubicek nam vsechno pozvracel. Ne ze by mu bylo spatne z jidla, ale manza prisel na obed domu a tak ho rozdovadel a blbnul s nim az se zakuckal a najednou bylo vsechno venku. :-))))) Vetsinou takhle s nim blbne navecer pred koupanim, ma to strasne rad, je to jenom takova „jejich“ spolecna chvilka - Kubik a tatka. Ja mam mezitim cas si udelat nejake male veci a nachystat vsechno na koupani pro Kubu :-)))

Venku nam sviti slunicko - konecne. Pujdeme se projit k jezeru. Je tam krasne prostredi, klid a pohoda. Rada bych se zase podivala do lesa, ale nejblizsi les tady mame tak na pul dne cesty v aute. Je to dalka…ach jo......snad to v nejdblizsi dobe vyjde a trochu z toho mesta vypadneme..:-))

Koukala jsem na fotecky :-)))))) Ty vase deticky jsou tak roztomily, jejej…:-))))

Jindra - tak Matysek uz mluvi!!!!!!! Skvele!!!!!:-))))) Az ten muj mrnousek promluvi, asi budu brecet.....Prece jenom mi tak zatim nikdo nerika a navic si pripadam porad stejna - pekne trhla, takze az to uslysim (poprve ) padnu na zadek a budu bulit hi,hi :-))))))))) Pak mi to dojde ze uz jsem „mama“.......krasny to pocit :-)

ED - huraaaaaaaa uz jsi tady. Ty 3 tydny opravdu utekly jako voda. Urcite jste mely skvelou „dovolenou“. Tak napis co vsechno jste spolecne podnikaly.....:-)))))))

Miriam - teda ta tvoje Simi je ale sikulka!!!! Takhle pekne slapat a bez spadnuti !!!!!!!
Ten muj klucina zacal teprv lezt, my si jeste trochu pockame na chozeni :-))))))) Neni kam spechat, uz ted se nestacim tocit, co teprve az zacne chodit. To nebude cas na nic.....hi, hi…

Simunko - tak si predstav s tim spanim jsme na tom stejne !!!!!!!!! Ja dneska spala presne tak jako ty :-))) Kubicek spinka pekne do te pulnoci - spi od 8 a pak se po pulnoci zacne budit, spis tak knoura a hodne se prevaluje. Takze ho taky potom soupnu k nam do postele a je........Vim, ze bych mela trochu pritvrdit, ale kdyz clovek je tak utahany, ze je rad, ze se vyspi alespon tech par hodin. Porad lepsi neco nez nic, ze ? :-))))) Snad to obdobi prejde a bude zase klid. Bude to nejspis temi zoubky, protoze pres tu jeho pusu jde uplne vsechno.....hi, hi..:-)))
Ptala si se na ten menzes. Tak ja ho taky zatim nemam, ale vcera jsem dostala takovy divny vytok a brisko uz me trosicku pobolivalo nekolik dnu. Ale dneska zase nic, bez vytoku. Tak nevim jestli to mam brat jako menzes, jsem z toho celkem zmatena. Urcite v tom budu mit „bordel“.....:-)))))

Vendula - vitam te , ja taky patrim k ten „novejsim“..:-)))) Napis o sobe neco vic.......:-))

Tak berusky moje utikam neco delat at muzu jit s tim mrnouskem ven. Mejte se krasne a protoze uz vsichni chrnite tak vam preju krasnou noc, dobre se vyspete.....:-))))))

papaaaa Eva + Kubula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.04 00:14

Berusky

to jsem jeste ja. Po precteni komentare od Simunky mi to nedalo :-)))))
Tys me nadelala takovy chute mnam ,mnam......:-)))))))) Ja doma moc ovocne knedliky nevarim, protoze manza je moc neji a ja jich nadelam vzdycky tolik, ze to pak musim jist sama.....to samo neni zadny problem, to ja jsem doslova schopna je „sezrat“ na posezeni…he, he…
Ty drene moje mamka delala taky. Chutnaly mi vic nez kupovane nanuky......Jsi sikula, ze si to dokazes takhle zorganizovat a najit cas na takove dobrutky :-)))))))))))) mnam.........
Ja jsem zase na peceni. Rada pecu -cokoliv. Nejradeji strudl. Ten chutna vsem, Takze kdyz k nam nekdo ma prijit, udelam strudl a je. Snazim se jednou za tyden neco upect. Z netu jsem si vytahla nejake nove recepty na ruzne babovky a bublaniny, tak je postupne vsechny vyzkousim…:-)))

MaK - mala dostala rymu …bozicku tak at se ti brzo zase uzdravi :-))))))))))))

a ted uz vazne letim tak papa Eva + Kubula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.04 09:38

Ahojte berusky,

je po pulnoci a ja nakojila Kubicka a misto toho abych sla spat zase cucim do PC :-)))))

Me to proste neda. Budu ho muset na noc vypinat, jinak tady budu sedet porad :-)))))

Zatim Kubicek spinka ve svym, ale urcite se zacne vrtet a ja ho budu muset vzit k nam do postele. Doufam, ze s tim spanim se to zlepsi. Ale v celku je to jedno, protoze ikdybych mohla spat, tak nespim a sedim u PC :-))))) Manza je ze me na nervy. hi, hi......Jsem asi zavislacka. Potrebovala bych taky nekam odjet a vyzkouset jestli mi to bude chybet. ........:-)

Tak ja teda idu hajat. Preji vam krasne rano a zitra sem skoknu se podivat co je noveho…:-)))))))))

papa Eva + Kubula

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 25.06.04 10:44

Ahojte holky,

tak jen na chviličku. Musím vám totiž napsat jak mě včera Tobiášek zas dostal.

On večer teď poslední dobou šíleně zlobí a nechce spát. Ono by to zase tak moc nevadilo kdybychom nemuseli ráno do školky, to ho totiž nemohu probudit, a kdyby stále neotravoval Kristýnku která chce spát. Včera jsem byla již dost naštvaná a když už bylo po půl desáté a on ji tam stále otravoval tak mu říkám že jestli okamžitě nestichne tak dostane na prdelku. Samozřejmě že nestichl, tak jsem tam šla a dala mu na prdel. Šíleně bečel a stěžoval si že ho nemáme rádi a podobně.

Aby chudák Kristýnka mohla spát tak jsem si ho vzala do kuchyně a on mi tam začal vykládat že mu nechi odpustit že zlobí a tak. Říkala jsem mu že mu odpouštím a ať už nebrečí, že kdyby trošku poslouchal tak se na něj nezlobím.
A víte co mi ten sičák řekl.

Že on poslouchat nemůže protože, cituji: Ty nevíš že jsem se zlobivej už nerodil!!!!!!!

Hi, hi je to koumák.

Tak jsem mu pak vysvětlovala že zlobiví se nenarodil, že byl hodňoučké miminko a že byl ještě hodnější než Matyášek(jak v čem). Koukal na mě vyjeveně a chudák nemohl uvěřit tomu že se zlobiví prostě nenarodil, že je zlobiví až nyní.

Jo, jo na co ty děti nepříjdou.

Jinak mám tu opět bordel a opět se mi nechce nic dělat. Nevím co se to se mnou poslední dobou děje.

Evi, to nespaní se určitě srovná a s braním děti do postele mám své zkušenosti.
Mě když někdo řekne neberte si ho do postele pak se jich nezbavíte, tak ho hned setřu tím že to není pravda a když to to dítko vyžaduje tak si ho tam vemu protože mám zkušenosti takové že si člověk nemusí naučit miminko na spaní s rodičema ale ono to neznamená že s tebou to dítko nebude chtít spát v pozdějším věku.

Třeba Kristýnka nikdy s námi v posteli jako mimčo nespala. Byla fakt v pohodě a spinkala hezky v postýlce. Jenže když jí byly asi 2,5 roků tak se vždy v noci probudila a přišla si lehnout k nám. Spala s námi asi 1,5 roků. Pak už jsem čekala Tobiáška a rostlo mi bříško tak jsem jí vysvětlovala že už se tam nevejdeme a tak k nám časem přestala chodit.

Naproti tomu Tobiášek spal s náma od narození. Je to zvláštní ale přes den spinkal v pohodě v postýlce a v noci spinkal v pohodě s náma. V postýlce se totiž stále budil a s námi ne. Potom ale ze dne na den, bylo mu asi 7 měsíců, s náma spát nechtěl. Prostě v té posteli řval a spal jen v postýlce.

Takže podtrženo sečteno, Kíťu jsem si jak všichni tvrdí, nenaučila spát v posteli a stejně s náma pak spala 1,5 roku a Tobču jsem to naučila a spal s náma jen 7 měsíců.

Oni si ty děti sami řeknou co potřebují a když mají potřebu spát s rodičema tak podle mě nemá smysl jim v tom bránit. Ono je to stejně časem přejde samo.

Koukám že opět píšu nějak z cesty. Mě to jen tak napadlo.

Tak jdu uklízet nebo se Matyášek probudí a už nic moc neudělám. Já se vždy tak nějak rozepíšu. Ještě jsem chtěla napsat něco o mé závislosti. Tak aby jste věděly jak to se mnou vlastně je. Takže mě ten počítač vůbec nechyběl, ale jezdili jsme každý den nakupovat do jednoho městečka a v sobotu jsme se jeli kouknout jinam a příjíždíme na to náměstí a tam na okně jedné budovy velkým písmem „veřejný internet“. Manžel se začal smát když to viděl a já přísahala že tam nepůjdem.
Jenže, nakoupíme, a chodíme tam tak a koukáme po obchodech a já povídám půjdem jen kouknout kolik tam ten internet stojí. A už jsem si tak říkala že jen kouknu copak se tu děje.

Naštěstí měli otevřeno až odpoledne. Takže jsem bez toho opravdu celé ty 3,75dne vydržela.

Tak já fakt jdu. Mějte se kráááááááásně, úplně nejlíp a pište něco.

Ahoj Simunka

Ještě jsem chtěla, Evi já také moc ráda peču, ale ještě raději to pak papkám a tak moc nepeču, tlustá jsem dost i bez toho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.04 20:23

Ahojte berusky,

tak u nas se opet konalo spani v nasi posteli :-)))))) Jakmile jsem vypla PC maly se vzbudil a tak jsem ho vzala k nam do postele. Kupodivu dneska spal az do rana vzbudil se kolem 6 h. na krmeni. Takze mozna uz nas ceka jen 2× kojeni za noc. Jednou kolem te pulnoci a nad ranem. To by bylo skvely, celkem je mi jedno ze tu druhou polovinu noci bude Kubik spat u nas v loznici. Lidi nam rikaji, at to nedelame, ze si na to zvykne apod. S nami spal i ze zacatku a taky presel do postylky bez problemu. Myslim, ze prochazi nejakym obdobim, kdy chce byt jen s nami, byt nam na blizku. Urcite to casem prejde. Urcite s tebou souhlasim Simunko, kazde dite je jine a vyzaduje jinou peci.

Musim rist, ze ten tvuj Tobiasek je pekny koumak :-))))))))))))))))) Je zvlastni jak ty deti jsou chytre, ze ????? Vzdycky najdou tu spravnou odpoved hi, hi.....:-)))))))

Kubicek usnul a ja pujdu uklizet. Mam tady bordel jak v tanku. A taky me ceka uvarit nejaky ten obed. Asi dneska manzu odbydu jenom spagetama hi ,hi......chudinka :-)))

Tak se mejte krasne a preji hezky vecer a piste :-))))))))))))))

papa Eva + Kubula

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 25.06.04 22:14

Ahoj holky,
tak jsme dneska byli koupit první botičky:o).
zatim teda Kity chodí jenom v chodítku,ale dr.mi řekla,že má mít boty,aby se jí nebortila klenba či co…
Bylo to ale náročné.Ty botičky prý mají být kotníčkové,s o­hebnou podrážkou a klenbou.Byla jsem asi v sedmi obuvích a měla jsem pocit,že o botách mám jakousi sci-fi představu.Jen v jedné obuvi mi prodavačka nabídla sandálky s klenbou,spíš klenbičkou a říkala,že je to sice blbý,ale takové boty se prostě v těch nejmenších velikostech nedělají…Tak jsme vzali ty sandálky a myslím,že jsou dobré,prý jde hlavně o to,aby ta podrážka nebyla úplně rovná.
Takže boty jsme koupili,ale byla jsem z toho celá tumpachová.

Dneska jsem si vybrala nábytek do obýváku-stolek pod televizi,prosklenou vitrínu,konferenční stolek a police.Je to z takového hodně světlého dřeva a mooooc pěkné.Už abysme měli hotovou tu vestav.skříň a mohli pro to jet.

Simunko,pěkně ti to Tobiášek zdůvodnil:o)))­.S těma dětma je fakt sranda…:o)

Evi,koukám,že teda závislačíš docela slušně:o)))).
Já taky moc neřeším spaní v naší posteli,prostě když chce,tak ji tam vezmem…Až jí bude patnáct,tak u nás spát chtít nebude,tak si to teď užívám:o)

Jinak ta Kristýnky rýma je mnohem lepší,doufám,že se z toho rychle vykřeše a pak už bude jen zdravá…
Tak pa holčinky,já jdu ZASE uklízet:o(
A pište pište pište!
Monika a Kristýnka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.04 09:55

Ahojte berusky,

to jsem zase ja - zavislacka :-))))))))). Kdepak jste se vsechny podely ???????? :-))))))))
Simunko - ty nase spisovatelko kde jsi.......prestan uklizet a papat ty drene a zasedni k PC a napis co se u vas deje :-)))))))))))))))) Vzdycky me rozesmejes :-)))))))))))

Tak opet je po pulnoci a ja delam to co obvykle touhle dobou delavem - cucim na emimino :-)))))) Dneska jsme se vratily z venku dost pozde. Projizdely jsem obchody, musela jsem nakoupit nejake veci pro Kubicka. On mi z nich tak rychle roste…beeeeee :-( Musim rict, ze byl straaasne moc hodny. I ted pekne spinka v postylce. Vrchni zuby nejsou zatim videt, ale ma to natekle a hrozne moc slinta :-))))))))) Uz tolik neknoura. Asi mu ta bolest trochu povolila.

Krome toho litani po obchodech jsme dneska konecne podepsaly vsechny papiry a ve stredu by jsme mely dostat klice od naseho noveho baracku. :-) Manza je nadseny, ja jen trochu, protoze pri predstave ze se budem zase stehovat me uz je ted spatne........
Byli jsme se na neho znova podivat a zkontrolovat jestli je vsechno v poradku. Sousede nas uz prisly uvitat a predstavit se. Vypada to ze to sousectvi budem ok. No uvidime. Musime si jeste vsechno poradne promyslet.........
Bylo toho na nas dnes moc. Pulku dne jsem stravily jen tim papirovanim. Ja i manza jsme meli hroznou migrenu. Za to Kubicek byl hodny a vysmaty :-)))))))))
Je to opravdovy sikula. Nechtel sedet v kocarku, tak jsem ho vytahla ven a on jim tam zacal lezt po stole a brat vselijake papiry :-)))))))))))) Jo, jo......rosteme hi, hi.......

Bozicku tolik hodin tak ja supitam do postele.

Mejte se krasne a preji vam pohodovy vykend a piste :-))))))

papa Eva + Kubula

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 26.06.04 12:47

Ahoj holky!
Tak Mateo včera oslavil desetiměsíčniny, nějak to strašně letí, přijde mi, že to bylo včera, kdy se narodil, a on už to zase bude rok. Slovník zatím nijak nerozšířil, „vypilovává“ to, co už umí. Trochu se lepší chození, za dvě ruce už přejde obývák, ale že by brzo běhal bez držení, to se mi nějak nezdá. Sofinka ta na sebe nová slova doslova nabaluje, ovšem zatím nijak netřídí to, co slyšela a opakuje všechno a samozřejmě nevhod. Dneska jí sousedka řekla „ahoj“ a ona na to takovým tím jasným, zvonivým hláskem „Dej mi pokoj.“ Málem mě omývaly, protože já jí takhle nikdy neodpovídám, naši také ne a ani našim nebo Luisovi nikdy nic takového neříkám. Sousedka se strašně smála, ale stejně jsem Sofince znovu vysvětlila, že když někoho potkáme, říkáme dobrý den. Celou procházku pak zdravila každého, včetně dětí. Fakt je, že někdy nestačím zírat, jaké má nápady. Dneska chtěla banán. Napůl jsem jí ho oloupala, ona to dojedla skoro až do té půlky a už nechtěla. Jenže ví, že jí řeknu, ať ho dojí (většinou marně, ale řeknu jí to), no a tak koukám, jak banán pečlivě zabalila do šlupky, položila v kuchyni na linku a pak se na mě otočila, že prý „mami, banán spí, pšt!“. Jansě, jak by mohla dojídat banán, který spí, že ano? No a to je pořád něco. Jo tohle mě taky rozesmálo. Luis se jí vždycky ptá, jestli je táta princ z pohádky. Sofinka na to pravidelně, že ne, že Mateo je princ, táta ne. Včera chtěla od táty bonbón, tak povídá: Tati, bonbón, prosím, prosím. Táta je princ, víš? Jestli hádáte, že bonbon dostala, hádáte správně, neb tatínek byl blahem bez sebe.
Koukáte na fotbal? Já normálně třeba ligu nesleduji, ale Ligu mistrů a ME a MS jo, takže si teď užívám. Snad nás v neděli Dánsko nevyřadí, vypadá to, že možné je úplně cokoli.
SIMUNKA: S tím spaním máš pravdu, ona si to ta děcka stejně rozhodnou po svém. Já mám ale strašně lehké spaní a představa dvou dětí v posteli a chrápajícího manžela ve mně budí panickou hrůzu, takže se je snažím v těch jejích postýlkách udžet. U Matesa mám zatím úspěch, u Sofinky je to jak kdy, ale většinu noc poslední dobou spí u sebe.
Děvčata, budu končit, je docela hezky a Sofinka chce jít do ZOO na zvířátka, tak jdu připravit vše potřebné, hlavně hodně vlhkých ubrousků na mytí rukou, protože Sofinka teď ochotně osahá úplně cokoli, mně se zdá, že tohle nevyváděla ani když jí byl rok, ale teď prostě všechno zkoumá podrobně a zblízka. Mějte se krásně a pište, pište, pište,

Jindra + šelmičky

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »